Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyGambiaSlow life - Bijagos

Slow life - Bijagos

Wycieczka objazdowa

Kod oferty: WAK488018

Promocja

test na Covid-19 GRATIS jeśli będzie wymagany przed podróżą

Rainbow - EGZOTYKA 2020/2021

test na Covid-19 GRATIS jeśli będzie wymagany przed podróżą
Oferta ze zniżką do 600 zł (wliczona w cenę) i niską zaliczką - tylko 20%. Dodatkowo test na Covid-19 GRATIS jeśli będzie wymagany przed podróżą - szczegóły u naszych Konsultantów.

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

standardowy
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

315
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
wpPilot
Teraz przy zakupie wycieczki dostęp do WP Pilot gratis!
Zgarnij kod 14 dniowego dostępu do WP Pilot - telewizji online i oglądaj 35 kanałów TV gdziekolwiek jesteś
 Sprawdź teraz 
Trwa weryfikacja ceny

Informacje o podróży

Wylot

01.01.2021 Piątek
WAWWarszawa - Chopin
01.01.2021 Piątek
BJLYundum Intl Arpt

Powrót

08.01.2021 Piątek
BJLYundum Intl Arpt
09.01.2021 Sobota
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK488018Organizator: Rainbow

Opis oferty

Zakwaterowanie:

Hotele /

Pokoje: 2 - osobowe z łazienką (prysznic, WC).

Hotele na objeździe nie mają oficjalnej kategoryzacji. Pokoje wyposażone są w podstawowe udogodnienia: łazienkę z dostępem do bieżącej, prysznic, WC, szafkę, stolik. Nie posiadają klimatyzacji.

Może zdarzyć się że w nocy już od 22:00-7:00 oraz w ciągu dnia od 11:00-18:00 nie będzie prądu. (w niektórych obiektach pracują generatory, nie ma stałego dostępu do elektryczności.)

Ze względu na niewielką bazę hotelową w skrajnych przypadkach Rainbow zastrzega sobie prawo do zakwaterowania grupy w kilku hotelach leżących niedaleko od siebie.

Wyżywienie:

Wrestauracjach hotelowych serwowane są śniadania kontynentalne (kawa, herbata wliczone w cenę) i obiadokolacje podobne do europejskich. Podczas wycieczki serwowane są głównie świeże ryby i owoce morza jako dania główne. Napoje do kolacji dodatkowo płatne.

Program

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku, na stanowiskuRainbow, przelot samolotem czarterowym do Banjul. Przylot, transfer do hotelu, obiadokolacja, nocleg w Banjul. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: stronie operatora.

Dzień 2

Po śniadaniu wyjazd z Banjul w kierunku granicy z południowym Senegalem. W czasie podróży przez 3 kraje: Gambię, Senegal i Gwineę Bissau będziemy mogli obserwować zarówno zmienność krajobrazu jak i zabudowy tych trzech byłych kolonii: brytyjskiej, francuskiej i portugalskiej. Późnym popołudniem dotrzemy do stolicy Gwinei Bissau miasta Bissau. Następnie udamy się do portu, skąd popłyniemy łodzią motorową na Wyspy Bijagos. Jest to jedno z niewielu już niekomercyjnych miejsc na świecie, którego uroda porównywana jest przez podróżników i badaczy do odległych archipelagów Polinezji. Do ukrytych ok. 60km od stałego lądu Gwinei Bissau wysp rzadko trafiają turyści. Zakwaterowanie na wyspie Bubaque lub Rubane, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 300km - lądem i ok. 70km - oceanem).

Dzień 3

Po śniadaniuwyprawa na wyspę Bubaque, w programie wizyta w jednej z okolicznych wiosek, przejazd smochadami 4X4 lub tuk tukami na dziewiczą plażę w miejscowości Brousse. Czas na plażowanie i relaks. W Brousse są dwie restauracje, w których można zamówić pyszny lunch. Po południu powrót do hotelu. Czas wolny. Kolacja i nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu wypłynięcie na półdniową wycieczkę na wyspy południowe. Cztery małe wyspy: Meio, Jao Vieira, Poilao i Cavalo tworzą Gwinejski Morski Park Narodowy, który jest obszarem ochronnym dla żółwi słonowodnych i niektórych ptaków wędrownych. Park jest integralną częścią Rezerwatu Biosfery i został ogłoszony Prezentem dla Ziemi" przez WWF w 2001 roku. Dzika roślinność jest podobna do innych wysp, są namorzyny, lasy palmowe, baobaby, drzewa kapokowe, a wyspa Poilã o uważana jest za trzecie najważniejsze miejsce na świecie pod względem gniazdowania żółwi morskich. Wyspy te mają sakralne znaczenie dla lokalnej społeczności Bijagosów, są mało dostępne i rzadko odwiedzane przez zagranicznych podróżników. Podczas wycieczki proponujemy spacer po wyspie Meio, piknik i plażowanie na jej bajecznych plażach. Powrót do hotelu, czas wolny, kolacja i nocleg.

Dzień 5 i 6

Śniadanie. Dzień wolny. Czas na relaks, plażowanie, kąpiele wodne. Możliwość skorzystania z lokalnych atrakcji takich jak: Połów ryb atlantyckich z przewodnikiem wędkarskim (dla profesjonalistów lub amatorów)to cena od 50 euro za pół dnia. Hotel dysponuje sprzętem wędkarskim firm: Ioda, Shimano, Penn. Dla profesjonalnych wędkarzy możliwe są wszystkie metody łowienia t.j. jigging, spinning, trolling, połowy brzegowe. Wędkarze zanotowali następujące rekordy połowów : Kobia 44 kg, Tarpon 120 kg, Barrakuda 36 kg, Karaks 20 kg, i rekin 300kg. Dla chętnych możliwa jest wycieczka na wyspę hipopotamów morskich Orango cena od 100 euro. Przelot awionetką nad archipelagiem 15minut cena od100 euro, banan wodny , masaże itd. Wieczorem kolacja.

Dzień 7

Po śniadaniu wycieczka na wyspę Caniabaque gdzie spacerem przejdziemy po dziewiczym afrykańskim buszu aby dotrzeć do malowniczej wioski i spotkać jej niezwykłych mieszkańców. W ciągu dnia możliwy jest również spacer z lokalnym przewodnikiem po wyspie Rubane, wieczorem energetyczny występ folklorystyczny. Kolacja i nocleg.

Dzień 8

Po śniadaniu przeprawa łodzią motorową do Bissau, następnie droga powrotna do Banjul. Po przyjeździe w zależności od rozkładuistnieje możliwość wynajmu pokoju hotelowego z prysznicem (za dodatkową dopłatą ok. 20 EUR/para) w jednym z hoteli w Banjul, jeżeli hotel będzie dysponował wolnymi miejscami. Transfer na lotnisko, powrót do Polski. Dla klientów, którzy wybrali dodatkowy tydzień pobytu w Gambii transfer do wybranego hotelu. (Trasa ok. 70km - łodzią po oceanie i ok. 300km - lądem).

Dzień 9

Przylot do Polski.

Uwagi do programu

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

• Ze względu na specyfikę wycieczki będziemy pływać łodzią motorową oraz pirogą po oceanie. Dlatego też program ten rekomendujemy szczególnie dla osób dorosłych i nie cierpiących na chorobę morską (podróż na falach może wiązać się z pewnym dyskomfortem).

Prosimy o właściwe zabezpieczenie sprzętu, dokumentów oraz innych wartościowych rzeczy .

Możliwość zabrania tylko niewielkich, wygodnych do przenoszenia bagaży podręcznych, kurtek wiatrochronnych, klapek aby móc przejść kilka kroków przez wodę, wygodnych ubrań wraz z zawiązywanym pod brodą nakryciem głowy, kremów z wysokim filtrem. Bagaż główny zostaje w mieście Bissau pod opieką naszego przedstawiciela.

• Niniejszy program obejmuje zwiedzanie miejsc niekomercyjnych, w związku z tym niektóre punkty programu będziemy realizować z podziałem na mniejsze grupy. Gwinea Bissau to jeden z najrzadziej odwiedzanych przez turystów krajów świata. Cechuje go przede wszystkim dziewicza przyroda, w większości miejsc nie tknięta cywilizacją.

• Do Gwinei Bissau i Senegalu prosimy zabrać euro.

"

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach wg opisu w pokojach 2 - osobowych (z możliwością dostawki), 7 lub 14rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, program turystyczny, w tym rejs pirogą, przeprawy na Wyspach Bijagos, wycieczka jeepami 4 x 4, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, przejazdy 18-20 os. busem (bagażnik na dachu) z klimatyzacją, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, pilota - opiekuna grupy podczas zwiedzania Senegalu, Gambii i Gwinei Bissau, miejscowego pilota - opiekuna grupy, przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu i napiwków. Koszt uczestnictwa w programie (lokalne opłaty, w tym bilety wstępu, wiza do Gwinei Bissau, napiwki) ok. 220 EUR/os. płatne pilotowi jako pakiet.

Inne

Szczepienia

Żadne szczepienia nie są wymagane. Miejsca, które odwiedzamy praktycznie nie są zagrożone przez takie choroby jak żółta febra. WHO informuje jednak o profilaktycznych szczepieniach przeciwko żółtej febrze (jeden zastrzyk na 10 lat). Wyjątek stanowią klienci, którzy przybywają z krajów zagrożonych tą chorobą, wtedy wymagane jest szczepienie. W rejonie Senegalu, Gambii i Gwinei Bissau zalecana jest profilaktyka antymalaryczna (leki doustne, dodatkowo polecamy zabranie repelentów ze środkiem DEET, ubrań zakrywających ciało, szczególnie wieczorami i w nocy).

Wizy - informacje dla sprzedawców

W roku 2013 został zniesiony obowiązek wyrabiania wiz gambijskich dla obywateli Polski. Od połowy roku 2015 obywatele polscy podróżujący do Senegalu na okres nie dłuższy niż 90 dni nie potrzebują wizy. Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest polski paszport.

Mimo zniesienia obowiązku wizowego konieczne jest uzupełnienie danych paszportowych w rezerwacji(numer i data ważności paszportu), ponieważ jest to niezbędne do przygotowania list granicznych.

Wiza gwinejska: wyrabiana będzie podczas trwania wycieczki, koszt ok. 80 EUR/os.

Wymagana ważność paszportu min. 6miesięcy od daty powrotu. Potrzebne 3 wolne strony w paszporcie.

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 6.0/6. Sprawdź opinie: "

META Description

Gwinea Bissau - wspaniała przyroda • archipelag Bijagos - ponad 80 rajskich wysp rozrzuconych na Atlantyku, dziewicze plaże, unikatowa kultura, rytualne stroje, maski - wizyta u przyjaznych animistów • odpoczynek na pięknych plażach archipelagu• lot awionetką nad Bijagos

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
31°C
Temperatura w nocy
15°C
Temperatura wody
22°C
Liczba godzin słonecznych
7

Przed podróżą

Paszporty

Wymagany jest paszport z terminem ważności powyżej sześciu miesięcy.

Wizy

Z uwagi na możliwe nagłe zmiany przepisów celnych i wjazdowych, w sprawie aktualnych informacji na ten temat należy zwracać się bezpośrednio do placówek dyplomatycznych i konsulatów Republiki Gambii.

W celu zasięgnięcia szczegółowych informacji w sprawach wizowych należy kontaktować się z Ambasadą Republiki Gambii w Brukseli (+32 2 640 10 49, +32 2 646 32 77, info@gambiaembassybrussels.be, http://gambiaembassy.eu/contact/).

Szczepienia, służba zdrowia

Żadne szczepienia nie są wymagane. Wyjątek stanowią osoby przybywające z krajów, gdzie występuje ryzyko zachorowania na żółtą febrę - wówczas obowiązkowe jest posiadanie dowodu ważnego szczepienia przeciwko żółtej febrze w międzynarodowej książeczce szczepień.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca przyjęcie profilaktycznych szczepień przeciwko żółtej febrze (jeden zastrzyk na 10 lat). Zalecana jest także profilaktyka antymalaryczna (leki doustne, repelenty ze środkiem DEET).

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że loty do Gambii są zawieszone.
Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.

Infolinia Wakacje.pl

+48 58 325 29 00