2 678 -35%

1 748

za osobę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyGrecjaGreckie Wakacje
Dobro naszych klientów to dla nas priorytet

Greckie Wakacje

Wycieczka objazdowa

Kod oferty: WAK509483

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

2 dorosłych
3 496 zł
za pokój

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji AXA ASSISTANCE

196
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
770
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki

Informacje o podróży

Dojazd

10:0004.07.2020 SobotaWarszawa
00:0005.07.2020 NiedzielaXgr

Powrot

00:0011.07.2020 SobotaXgr
00:0012.07.2020 NiedzielaWarszawa

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK509483Organizator: Itaka

Region

Grecja / Grecja

Opis oferty:

Saloniki • Vergina • Meteora • Siagas • Ateny • Mykeny • Nafplion • Epidauros • Delfy

Znakomity program zarówno dla tych, którzy wybierają się do Grecji po raz pierwszy, jak i dla tych, którzy zapragnęli przeżyć grecką przygodę ponownie. Na trasie są najważniejsze atrakcje turystyczne Grecji kontynentalnej: zwiedzanie Aten z Akropolem - symbolem Grecji, mistyczny zespół klasztorów Meteora, a także słynna Wyrocznia Delficka. Warto wybrać się też na fakultatywną kolację w Atenach, podczas której nie tylko można rozsmakować się w greckiej kuchni, lecz i posłuchać autentycznej zorby. Komfortowe autokary, dobry standard hoteli i doświadczeni piloci to gwarancja udanych greckich wakacji! Trasa w Grecji: ok. 1250km.

1. dzień.

Zbiórka uczestników. Wyjazd do Grecji przez Czechy, Słowację, Węgry i Macedonię Północną - z krótkimi postojami.

2. dzień.

Przyjazd do hotelu w okolicach Salonik, w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie, nocleg.

3. dzień. saloniki - vergina

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do centrum SALONIK. Miasto założył w 316 r. p.n.e. macedoński król Kassandros i nazwał imieniem swojej żony Thessaloniki. Bogata historia pozostawiła tu wiele śladów, interesujące jest przemieszanie kultur rzymskiej, bizantyjskiej i tureckiej. Zwiedzanie: Muzeum Bizantyjskie, stara dzielnica Kastra, bazylika św. Demetriusza - największa świątynia w Grecji. Wyjazd do VERGINY i zwiedzanie figurującego na liście UNESCO stanowiska archeologicznego w miejscu najstarszej stolicy starożytnej Macedonii. Zachowały się tu grobowce macedońskich królów, m.in. Filipa - ojca Aleksandra Macedońskiego. Przejazd do hotelu w okolicach Kalambaki. Zakwaterowanie, nocleg.

4. dzień. meteora - siagas

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie jednej z największych atrakcji turystycznych Grecji kontynentalnej - kompleksu klasztorów prawosławnych METEORA umieszczonego na "skałach zawieszonych między niebem a ziemią". Ten tajemniczy i malowniczy zespół skalny będący pomnikiem światowego dziedzictwa UNESCO to niezwykła wędrówka w czasy średniowiecznego prawosławia ortodoksyjnego. W programie zwiedzanie dwóch klasztorów i wizyta w wytwórni ikon bizantyjskich, gdzie można zapoznać się z techniką pisania ikon (możliwość zakupów). Przejazd do SIAGAS. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

5. dzień. ateny

Śniadanie. Czas wolny. Około południa przejazd do ATEN, stolicy Grecji, klasycznego greckiego miasta nieprzerwanie zamieszkiwanego od 7 tys. lat. Zwiedzanie: Święta Skała Akropolu wpisana na listę UNESCO, wizytówka miasta i symbol światowego dziedzictwa, arcydzieło klasycznej architektury Grecji: Propyleje - budowla wejściowa, Partenon - świątynia poświęcona Atenie - dziewiczej patronce miasta, Erechtejon wzniesiony ku czci Posejdona i Ateny, świątynia Nike Apteros, pinakoteka. Dalej trasa prowadzi przez Agorę - rynek starożytnych Aten, do pełnej życia dzielnicy Plaka, malowniczo położonej u stóp Akropolu, słynnej z fantazyjnych budowli i krętych uliczek pełnych klimatycznych tawern, nocnych lokali i sklepów. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) kolacja z pokazem folklorystycznym. Powrót do hotelu, nocleg.

6. dzień. mykeny - nafplion - epidauros

Śniadanie. Czas wolny lub wycieczka fakultatywna (za dodatkową opłatą na miejscu). Przejazd do MYKEN, znanych z odkrycia w XIX w. grobowców pełnych złotych skarbów, z których najsłynniejszym zabytkiem jest tzw. Maska Agamemnona. Zwiedzanie starożytnej cytadeli mykeńskiej z Lwią Bramą, Pałacem Królewskim, Skarbcem Atrydów. Przejazd do NAFPLION - spacer po uroczym, romantycznym weneckim miasteczku, dawnej stolicy Grecji, nad którym dominuje położona na wzgórzu forteca Palamidi. Przejazd do EPIDAUROS, którego stanowisko archeologiczne wpisane jest na listę UNESCO. Zwiedzanie największego z zachowanych starożytnego amfiteatru i świętego kręgu boga medycyny Asklepiosa. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7. dzień. delfy

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie DELF, prastarego miasta u stóp Parnasu, centrum kultu Apollina, w którym Pytie przepowiadały przyszłość. Na szczególną uwagę zasługują tu pozostałości po skarbcach m.in.: Ateńczyków, Święty Krąg, Świątynia Apollina oraz stadion, gdzie odbywały się Igrzyska Pytyjskie. Przejazd do hotelu w okolicach Salonik. Zakwaterowanie, nocleg.

8. dzień.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do Polski z krótkimi postojami.

9. dzień.

Przyjazd do Polski w godzinach porannych.

świadczenia:

6 noclegów w hotelach/: 2 w okolicy Salonik, 1 w Kalambace, 3 w Siagas na wybrzeżu; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 6 śniadań, 2 kolacje w hotelu w Siagas • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

Uwagi:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, podatek turystyczny i inne: ok. 155 EUR. Od 25.04.2020 opłaty obowiązkowe na miejscu wynoszą: ok. 160 EUR). Opłaty fakultatywne: kolacja na Place z pokazem folklorystycznym: ok. 40 EUR; wycieczka: Mykeny, Nafplion i Epidauros: ok. 20 EUR (nie zawiera: biletów wstępu i przewodników: ok. 35 EUR). Od 25.04.2020 opłaty fakultatywne: kolacja na Place z pokazem folklorystycznym: ok. 45 EUR; wycieczka: Mykeny, Nafplion i Epidauros: ok. 65 EUR (zawiera cenę: biletów wstępu, przewodników, lunch). Dopłata do 3 obiadokolacji/os.: 250 PLN.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
31°C
Temperatura w nocy
23°C
Temperatura wody
24°C
Liczba godzin słonecznych
12

Przed podróżą

Paszporty

Do Grecji Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.

Wizy

W Grecji dla Polaków wizy nie są wymagane.

Szczepienia, służba zdrowia

Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że Podróżujący wybierający się do Grecji mogą spotkać się z następującymi utrudnieniami:
1) wszyscy Podróżni mogą spotkać się z wzmożonymi kontrolami osób na lotniskach i na granicach oraz obowiązkiem przestrzegania procedur prewencyjnych oraz sanitarno-zdrowotnych wprowadzanych przez lokalne władze,
2) Podróżni przyjeżdżający na terytorium Grecji mogą zostać poddani przymusowej 14 dniowej kwarantannie.
Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.

Dodatkowe opłaty

W Grecji obowiązkowo należy uiścić przy zakwaterowaniu opłatę klimatyczną. Wysokość opłaty zależy od długości pobytu oraz kategorii hotelu wynosi od 0,25 do 4 EUR za dzień pobytu, a dokładniej:

1). dla pobytów w hotelach: 5* - 4 EUR / noc / pokój, 4* - 3 EUR / noc / pokój, 3* - 1,5 EUR / noc / pokój, 2*, 1* - 0,5 EUR / noc / pokój,
2). dla pobytów w apartamentach: 4* - 1 EUR / noc, 3* - 0,5 EUR / noc, 2*, 1* - 0,25 EUR / noc.

Pobierana opłata to kwota za cały pokój, naliczana niezależnie od liczby zameldowanych w nim osób.

Infolinia Wakacje.pl

+48 58 325 29 00