Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyGruzjaKaukaski kwartet

Kaukaski kwartet

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK471440
Kod oferty: WAK471440
COVID-19
Przypominamy, że wciąż obowiązują restrykcje i dodatkowe wymagania (np. obowiązkowe testy dla osób bez szczepienia). Sprawdź tutaj, jakie warunki wjazdu obowiązują w przypadku tej oferty.

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

standardowy
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Opis oferty

Organizator: RainbowKod oferty: WAK471440

Opis oferty

Zakwaterowanie

Hotele o standardzie odpowiadającym w ocenie organizatora - położone zwykle poza centrami miast.

Pokoje: 2 - osobowe, wyposażone są w łazienki z wc (w niektórych hotelach możliwe tradycyjne toalety irańskie), klimatyzację, często TV.

Do dyspozycji gości: lobby, restauracja i bar.

Wyżywienie: śniadania kontynentalne typu bufet oraz obiady lub kolacje wg programu (bufet lub zestawy serwowane do stolików napoje dodatkowo płatne).

Program

Dzień 1

Zbiórka w Warszawie, na lotnisku Chopina, stanowisko odpraw Rainbow (w strefie Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska) na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot do Teheranu (możliwa przesiadka). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu).

Dzień 2

Przylot do Teheranu we wczesnych godzinach porannych. Po wylądowaniu i odprawie paszportowo celnej, przejazd do hotelu w okolicy Teheranu, zakwaterowanie, czas na odpoczynek po podróży. Późne śniadanie, następnie zwiedzanie stolicy Iranu, leżącej na zboczach masywu górskiego Elburs. Teheran z kilkunastoma milionami mieszkańców jest największym miastem Bliskiego Wschodu i najbardziej kosmopolitycznym miastem kraju. Zwiedzimy główną atrakcję stolicy - kompleks pałacowy Golestan, wpisany na listę UNESCO, w którym poznamy przepych, jakim otaczała się rodzina szacha. Zatrzymamy się przy Wieży Wolności - jednej z najbardziej charakterystycznych ikon miasta, zobaczymy także wszechobecne murale prezentujące punkt widzenia Islamskiej Republiki Iranu na rozmaite kwestie społeczno-polityczne. ZobaczymyMuzeum Narodowe oraz zajrzymy do jednego z szyickich meczetów. Wjedziemy także na platformę widokową najwyższej budowli kraju - wieży Milad, skądujrzymy ogromTeheranu. Powrót do hotelu. W tym dniu obiad lub kolacja. (Trasa: ok. 100km)

Dzień 3

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyruszymy na północ, w kierunku Morza Kaspijskiego. Po drodze zatrzymamy się w miasteczku Rudbar, znanym w Iranie z marynatów. Będzie możliwość zakupienia lokalnych specjałów: lawaszaków - sprasowanych owocowych arkuszy, czy marynowanych w sosie orzechowo-granatowym oliwek. Następnie przejedziemy do Masuleh, mijając urzekające zielenią pola herbaciane. Położona na stromym zboczu góry Talesz, w otoczeniu bujnych lasów wieś zachwyca widokami i zabudową. Gąszcz miodowo-złotych domków kryje labirynt uliczek i przejść prowadzących na tarasy widokowe na dachach wszędzie pełno kameralnych restauracji i handlujących rękodziełem i przyprawami sklepikarzy. Po czasie wolnym przejazd do Rasztu/Bandar-e Anzali na nocleg. W tym dniu obiad lub kolacja. (Trasa ok. 480km)

Dzień 4

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu pojedziemy do Ardabilu, gdzie zwiedzimy siedzibę i mauzoleum pierwwszych Safawidów - jednej z najbardziej twórczych dysnastii nowożytnego Iranu. Zachwyci nas niezwykła architektura i wspaniały wystrój wnętrz tej budowli. To z Safawiddami właśnie polscy władcy w XVI i XVII wieku nawiązali sojusz przeciwko Turcji. Po zwiedzaniu udamy się w stronę granicy z Azerejdżanem. Po odprawie paszportowo-celnej, pojedziemy do Lenkoran. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg. W tym dniu obiad lub kolacja (Trasa ok. 540km)

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do stolicy kraju, Baku. Jest to największe miasto nad Morzem Kaspijskim, w którym żyje 1/4 ludności całego Azerbejdżanu. Swój rozwój zawdzięcza Baku złożom ropy naftowej, jego bogactwo przejawia się w nowoczesnych budowlach otaczających zabytkowe centrum. Zaczniemy od wspaniale odrestaurowanego Iczeri Szeher - bakijskiego Starego Miasta, gdzie przyjrzymy się z bliska jego symbolom: Wieży Dziewiczej z XII w., Pałacowi Szachów Szyrwanu i Karawanserajowi. Zobaczymy ze wzgórza panoramę miasta amfiteatralnie rozlokowanego w zatoce z Prospektem Nafciarzy, czyli promenadą ciągnącą się wzdłuż wybrzeża. Przejdziemy olśniewającą ulicą Nizamiego, zobaczymy także Plac Fontann. Następnie zakwaterowanie w hotelu w Baku lub okolicy i nocleg. W tym dniu obiad lub kolacja (Trasa ok. 290km)

Dzień 6

Po śniadaniu zobaczymy największe atrakcje otaczające azerbejdżańską stolicę. Zatrzymamy się w Gobustanie przy prehistorycznych rytach naskalnych, dokumentujących życie dawnych mieszkańców tego rejonu. Będziemy mieli też okazję podejść do unikatowych wulkanów błotnych. Przejedziemy trasą przez pola naftowe na Półwysep Apszeroński i zwiedzimy świątynię ognia Ataszgah, święte miejsce zoroastrian. Zwiedzanie zakończymy przy niezwykłej "płonącej" górze Janardag, z której od tysięcy lat ulatnia się gaz ziemny. Powrót do hotelu, czas wolny i nocleg. W tym dniu obiad lub kolacja (Trasa ok. 80km).

Dzień 7

Po śniadaniu wyjedziemy w głąb kraju. Naszym pierwszym postojem będzie harmonijnie wkomponowane w pionową ścianę skalną mauzoleum szejka Diri Baby w wiosce Maraza. Architektura obiektu ciekawie wykorzystuje symbolikę figur geometrycznych, a samo miejsce emanujące duchowością obrosło w liczne legendy. Następnie dojedziemy do Szemachy - miasta o bogatej historii, które na przestrzeni dwóch tysięcy lat swojego istnienia często było areną ważnych wydarzeń. Obejrzymy tam okazały Meczet Piątkowy i nostalgiczny cmentarz Yeddi Gumbez z grobowcami rodziny lokalnych władców. Kolejno przejedziemy kanionem rzeki Girdimanczaj do położonej daleko od głównych szlaków pradawnej wsi Lachicz. Miejscowość znana jest z charakterystycznej, doskonale zachowanej zabudowy oraz z warsztatów rękodzielniczych specjalizujących się w wyrobach miedzianych i tkaniu dywanów. W Lachiczu mamy szansę zobaczyć jak tradycyjną techniką wyrabiane są miedziane tace, talerze, dzbany i czary. Przejazd do Szeki na nocleg. W tym dniu obiad lub kolacja (Trasa ok. 350km)

Dzień 8

Po śniadaniu i wykwaterowaniu zwiedzanie Szeki. Jest to jedno z bardziej urokliwych miast Azerbejdżanu usytuowane 700m n.p.m., otoczone górami i dębowym lasem, przypomina starożytny amfiteatr. Znane było jako ważny punkt Jedwabnego Szlaku. Dawni władcy - chanowie, ulokowali tu w XVIII w. swój letni pałac w orientalnym stylu, jeden z najcenniejszych i najwspanialszych w tej części świata z unikatowymi freskami i witrażami. Zobaczymy również karawanseraj - dawny zajazd dla karawan kupieckich. Następnie przejazd na granicę azerbejdżańsko-gruzińską, odprawa paszportowo-celna. Dojazd do Tbilisi, zakwaterowanie i nocleg. W tym dniu obiad lub kolacja (Trasa ok. 290km)

Dzień 9

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie stolicy Gruzji, Tbilisi. Przejedziemy reprezentacyjną aleją Szoty Rustawelego, mijając m.in. olśniewający gmach Opery i stary Parlament oraz odbędziemy spacer po Starym Mieście. Zobaczymy m.in. złoty pomnik św. Jerzego, kościół Sioni skrawający jedną z najświętszych relikwii Gruzji - krzyż św. Nino, plac Majdan, jak również niezliczone kamienice o ażurowych balkonach. Wjedziemy także kolejką linową pod twierdzę Narikala, skąd roztacza się jeden z najpiękniejszych widoków na miasto, podejdziemy również pod słynne tbiliskie łaźnie. Następnie wyruszymy do Mcchety, stolicy starożytnego Królestwa Iberii, a dziś jednego z najchętniej odwiedzanych miejsc w kraju. Zatrzymamy się w punkcie widokowym przy kościółku Dżwari, skąd rozciąga się widok, który zachwycał rosyjskich poetów romantycznych. W Mcchecie zwiedzimy świątynię Sweti Cchoweli, do niedawna siedzibę patriarchów, w której zgromadzono wiele cennych relikwii i ikon. Powrót do hotelu w Tbilisi lub okolicy na nocleg. W tym dniu obiad lub kolacja (Trasa ok. 80km)

Dzień 10

Po śniadaniu wyruszymy w stronę Wysokiego Kaukazu krętą, górską Gruzińską Drogą Wojenną. Pierwszym przystankiem będzie punkt widokowy przy położonej nad Jeziorem Żynwalskim fortecy Ananuri. Następnie pokonując Przełęcz Krzyżową dotrzemy do Stepantsmindy (dawniej Kazbegi) - miejscowości położonej już przy granicy z Rosją. Przy dobrej pogodzie rozciągają się stąd wspaniałe widoki na szczyty Kaukazu: mamy szansę ujrzeć masyw Kazbek o wys. 5033m.n.p.m. Tu przesiądziemy się do samochodów terenowych i podjedziemy do kościółka Cminda Sameba. Fotografie tej XIV w. świątyni są ozdobą wszystkich albumów i przewodników po Gruzji. W trakcie wycieczki obiad. Następnie powrót do hotelu w okolicy Tbilisi na nocleg. (Trasa ok. 300km)

Dzień 11

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do granicy z Armenią. Po odprawie celno-paszportowej zwiedzimy kompleks klasztorny Haghpat z X -X III w. będący przykładem najznamienitszej ormiańskiej średniowiecznej architektury. Następnie przejedziemy na zwiedzanie kolejnego zespołu klasztornego z X w. - Sanahin. Te dwa kompleksy (wpisane na listę UNESCO) były ośrodkami naukowymi, gdzie wykładano nauki humanistyczne, prowadzono uczone dysputy, pisano prace naukowe. Następnie przejazd do położonego wysoko w górach jeziora Sevan zwanego Szmaragdem Armenii. Jest to drugie co do wielkości słodkowodne jezioro górskie na świecie, położone na wysokości ok. 1900m.n.p.m. Zwiedzanie klasztoru Sevanawank z VIII - IX w. Tak zwany "Czarny Klasztor" był wg przekazów miejscem banicji wysoko urodzonych, jak również grzesznych duchownych. Kobiety nie miały tu wstępu. Przejazd do hotelu w okolicy Tsaghkadzorna nocleg. W tym dniu obiad lub kolacja (Trasa ok. 250km).

Dzień 12

Po śniadaniu wyruszymy w głąb gór Geghama, do częściowo wykutego w skale klasztoru Geghard, zwanego Monastyrem Włóczni, ponieważ zgodnie z przekazami przechowywano w nim grot włóczni Longinusa, którą przebito bok Chrystusa na krzyżu. Dziś jeden z chętniej odwiedzanych obiektów sakralnych w Armenii, początkowo służył jako świątynia pogańska, związana z wybijającym wewnątrz groty źródełkiem wody. Następnie przejedziemy do Garni, w którym zwiedzimy ruiny pałacu letniego królów Armenii z odbudowaną świątynią boga Mitry. Jest to jedyny tego typu obiekt w całym byłym ZSRR. Wczesnym popołudniem przejedziemy do stolicy Armenii, Erywania, gdzie odbędziemy spacer po mieście. Zaczniemy od Kaskady - interesującego założenia urbanistycznego, przed którym urządzono park rzeźby na otwartej przestrzeni. Stamtąd przejdziemy obok gmachu Opery na Bulwar Północny, reprezentacyjny deptak stolicy. Po czasie wolnym podjedziemy jeszcze pod pomnik Ludobójstwa Ormian z 1915 r. Przejazd do hotelu na nocleg. W tym dniu obiad lub kolacja (Trasa ok. 80km)

Dzień 13

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu (do godz. 10.00). Następnie transfer na lotnisko w Erywaniu i powrót do Polski (możliwe międzylądowanie).

Uwagi do programu

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

• Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach muzealnych.

• Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów/rezydentów.

• Najdroższym krajem rejonu jest Azerbejdżan, gdzie ceny są wyższe niż w Polsce. Nigdzie nie ma problemów z zaopatrzeniem. We wszystkich odwiedzanych państwach będzie konieczność wymiany pieniędzy na lokalne waluty: irańskie Riale ( IRR), gruzińskie lari (GEL), azerbejdżańskie manaty (AZM) i ormiańskie dramy (AMD). Aktualne kursy można sprawdzić /porównać na www.xe.com.

• W Iranie nie ma możliwości dokonywania jakichkolwiek płatności monetami EUR

• akceptowane są wyłącznie banknoty podobnie nie można płacić USD starego typu, tj. z małymi podobiznami prezydentów

• Nie ma możliwości pobierania gotówki z irańskich bankomatów. - Iran jest państwem bezwzględnie przestrzegającym zasad religii muzułmańskiej, toteż nie ma możliwości wwożenia na jego teren żadnego alkoholu.

• W Iranie kobiety muszą mieć włosy osłonięte chustkami oraz nosić spodnie lub spódnice a także tuniki zasłaniające: dekolt, ręce do nadgarstków i nogi do kolan. Mężczyźni muszą mieć zasłonięte ramiona i nosić długie spodnie (szorty, bermudy, rybaczki - niedozwolone). Powyższe zasady dotyczą również turystów.

• Ze względu na specyfikę krajów wyznaniowych, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie (np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków i ich zawartość).

• Iran z punktu widzenia turysty jest krajem całkowicie bezpiecznym. Rozpowszechnione stereotypy wynikają wyłącznie z relacji politycznych pomiędzy Iranem a innymi krajami. W rzeczywistości Irańczycy słyną z gościnności i życzliwego stosunku do turystów.

• Klienci posiadający stemple izraelskie w paszportach nie mogą uczestniczyć w wycieczce.

• Paszport powinien być ważny min. 6miesięcy od daty zakończenia.

• Ze względu na prawo Islamskiej Republiki Iranu, kobiety nie mogą zajmować pierwszego rzędu w autobusie poruszającym się po terytorium kraju. Dotyczy to również osób które zakupiły opcję "dopłata do pierwszych miejsc w autokarze". Możliwość zajmowania miejsc od rzędu drugiego autobusu

• w Gruzji, Azerbejdżanie i Armenii w dalszym ciągu najpopularniejszym językiem obcym jest rosyjski. Wbrew utartemu przekonaniu mieszkańcy Kaukazu nie mają nic przeciwko posługiwaniu się tym językiem.

• W Azerbejdżanie, Gruzji i Armenii lokalne bankomaty i terminale płatnicze przyjmują karty banków zagranicznych. W mniej rozwiniętych rejonach należy jednak posługiwać się gotówką.

• W Azerbejdżanie, Gruzji i Armenii działają telefony polskich operatorów GSM. Pytania odnośnie opłat za usługi w roamingu prosimy kierować bezpośrednio do operatorów.

• ze względu na złożoną sytuację polityczną w regionie należy być przygotowanym na bardziej szczegółowe kontrole graniczne

• zarówno paszportowe jak i celne. Na większości granic będziemy też zmieniać autokary, co zazwyczaj wiąże się z koniecznością przejścia z bagażem dystansu kilkuset metrów.

• na wszystkie leki wwożone do Gruzji Klienci powinni mieć recepty/zaświadczenia lekarskie, a zestaw mieć w bagażu podręcznym. Inaczej mogą zostać rozpakowane główne bagaże a leki bez zaświadczeń mogą zostać zatrzymane. Obowiązuje absolutny zakaz wwożenia do Gruzji leków zawierających kodeinę lub pseudoefedrynę ( np. Ibuprom ). Szczegółowe informacje do uzyskania w Ambasadzie Gruzji w Warszawie tel. 22 616 62 21/lub 22/lub 25. Każdy bagaż przed wyjściem z hali przylotów jest prześwietlany. Podobnie przy wylocie: tu kontrola ikon, noży, pamiątek stylizowanych na antyki. Każdy taki przedmiot musi mieć oficjalny certyfikat zezwalający na jego wywóz z kraju. Niektóre sklepy wydają go od razu, ale nie zawsze i nie wszędzie.

• ze względu na odmienną florę bakteryjną zalecamy zaopatrzyć się w środki przeciw dolegliwościom żołądkowym tylp Stoperan (leki te są dozwolone w Gruzji i nie ma konieczności posiadania na nie zaświadczenia lekarskiego).

• wygodne buty. Wiele atrakcji wymaga podejść po kamienistych drogach pod górę. Pamiętajmy, że na każdej trasie pokonujemy odcinki przez góry, gdzie pogoda może znacznie różnić się od upalnych dolin. Przyda się cieplejsze okrycie chroniące również przed deszczem oraz krem z filtrem przeciwsłonecznym. Uwaga: nie chodzi tu o kurtki zimowe.

"

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym: Warszawa - Iran (Teheran) oraz Armenia (Erywań) - Warszawa (możliwa przesiadka), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (12 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: 12 śniadań/pakietów śniadaniowych oraz 11 obiadów lub kolacji wg programu, napoje dodatkowo płatne), obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa - wersja standard (NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: opłaty za wizę do Iranu i Azerbejdżanu (wizowanie w Polsce, opłaty wg cennika), kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług przewodnickich, napiwków, Tour Guide System - razem ok. 250 EUR/os płatne na miejscu imprez fakultatywnych, dodatkowych posiłków we własnym zakresie (10-15 EUR za 1 posiłek) oraz innych wydatków osobistych.

Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia/atrakcje/serwis hotelu mogą działać w ograniczonym czasie i/lub mogą być wyłączone z oferowania

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.8/6. Sprawdź opinie: "

Wizy

Oferujemy możliwość wizowania za pośrednictwem Rainbow. O szczegóły zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta u którego dokonywałeś rezerwację.

Dla obywateli polskich nie jest wymagana wiza przy wjedzie do Gruzji i Armenii (konieczny jest paszport ważny co najmniej 6miesięcy od daty powrotu).

Uwaga

Osoby posiadające w paszporcie stemple z Armenii, mogą spotkać się z odmową wjazdu na teren Azerbejdżanu, mimo posiadania ważnej wizy. Uczestnikom imprezy, którzy wcześniej byli w Armenii, zaleca się wymianę paszportu przed złożeniem wniosku o wizę do Azerbejdżanu. Utrudnienie to dotyczy jedynie Azerbejdżanu służby graniczne Armenii nie robią problemu z wjazdem na teren tego kraju po wcześniejszym pobycie w Azerbejdżanie

UWAGA!!! powyższe informacje odnoszą się do obywateli polskich. Obywateli pozostałych państw mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowe lub wizowe.

Wizy - informacje dla sprzedawców

Dla obywateli polskich nie jest wymagana wiza przy wjedzie do Gruzji i Armenii (konieczny jest paszport ważny co najmniej 6miesięcy od daty powrotu).

Zarówno do Iranu i Azerbejdżanu wymagane są wizy - Rainbow pośredniczy w ich otrzymaniu.

Wiza irańska

Na 30 dni kalendarzowych przed rozpoczęciem imprezy przesyłamy na adres wizy@r.pl następujące dokumenty:

1. Wyraźny, kolorowy skan paszportu klienta.

2. Wyraźny, kolorowy skan zdjęcia paszportowego klienta (bez okularów, zgodny z wytycznymi zdjęć paszportowych).

3. Wypełniony elektronicznie w języku angielskim kwestionariusz osobowy w wordzie.

Najpóźniej na 15 dni kalendarzowych przed rozpoczęciem imprezy przesyłamy paszporty klientów w wersji fizycznej do biura na adres Działu Wiz (Al. Jana Pawła II 52/54 00-152 Warszawa).

Obowiązkowa opłata za wizę wg cennika.

Jednocześnie Rainbow zastrzega, że nie gwarantuje udzielenia wizy irańskiej przez miejscowe MSZ.

Klienci posiadający stempel izraelski w paszporcie nie mogą wziąć udziału w imprezie.

Wiza azerska

Wiza do Azerbejdżanu - w celu jej uzyskania należy na adres wizy@R.pl przesłać email - w tytule zamieszczając imię i nazwisko Klienta oraz numer rezerwacji i kod imprezy (np. Jan Kowalski - 145369785 IRB/04/01) - zawierający kolorowy skan pierwszej strony paszportu (zawierającej dane właściciela) w formacie pdf.

Wniosek wizowy należy uzupełnić w panelu wizowym w systemie rezerwacyjnym.

Dane należy przesłać najpóźniej na 15 dni przed wylotem oraz dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić wysoką jakość kopii dokumentu (muszą być w pełni czytelne).

• Obowiązkowa opłata za wizę wg cennika.

Uwaga

Osoby posiadające w paszporcie stemple z Armenii, mogą spotkać się z odmową wjazdu na teren Azerbejdżanu, mimo posiadania ważnej wizy. Uczestnikom imprezy, którzy wcześniej byli w Armenii, zaleca się wymianę paszportu przed złożeniem wniosku o wizę do Azerbejdżanu. Utrudnienie to dotyczy jedynie Azerbejdżanu służby graniczne Armenii nie robią problemu z wjazdem na teren tego kraju po wcześniejszym pobycie w Azerbejdżanie

UWAGA!!! powyższe informacje odnoszą się do obywateli polskich. Obywateli pozostałych państw mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowe lub wizowe.

Meta description

?Teheran - pałace Szachów w alpejskiej scenerii ? Masuleh - bajkowa wioska ponad herbacianymi polami ? Ardabil - mauzoleum Safawidów ? Baku - bogactwo historii i petrodolarów ? Lachicz - rzemiosło w antycznej wsi ? półwysep apszeroński i Gobustan - świątynie ognia i wulkany błotne ? Szeki - pałace Szachów Szyrwanu ? Tbilisi - największy klejnot w koronie Gruzji ?Kazbeg - najpiękniejsze scenerie wielkiego Kaukazu ?fantastyczne klasztory Armenii ? Erywań - miasto różowego Tufu.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Wtorek, 07.09.2021
WAWWarszawa - Chopin
IKATehran

Powrót

Niedziela, 19.09.2021
EVNErewań
WAWWarszawa - Chopin

Mapa

Pogoda

26°C
15°C
7

Przed podróżą

WYMAGANE DOKUMENTY
Formularz elektroniczny należy wypełnić przed wylotem zobacz więcej.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi zaświadczenie w języku angielskim o przyjęciu pełnego cyklu szczepienia przeciwko COVID-19.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak PCR, maksymalnie na 72 godziny przed wyjazdem. Należy zabrać ze sobą negatywny wynik testu w formie papierowej lub elektronicznej w języku angielskim. Po trzech dniach pobytu konieczne jest wykonanie kolejnego testu PCR. W okresie pomiędzy dniem przylotu, a dniem wykonania kolejnego testu można swobodnie przemieszczać się po kraju.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany dla dzieci do 10 roku życia. Starsze dzieci wymagają przedstawienia negatywnego wyniku testu PCR wykonanego maksymalnie na 72 godzin przed wylotem. Należy zabrać ze sobą wynik testu w formie papierowej lub elektronicznej w języku angielskim. Po trzech dniach pobytu konieczne jest wykonanie kolejnego testu PCR. W okresie pomiędzy dniem przylotu, a dniem wykonania kolejnego testu można swobodnie przemieszczać się po kraju.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie- dzieci do ukończenia 12. roku życia podróżujące pod opieką dorosłych, którzy są zaszczepieni przeciwko COVID-19. Starsze dzieci- patrz ZASZCZEPIENI, OZDROWIEŃCY lub POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak PCR, maksymalnie na 72 godziny przed wyjazdem. Należy zabrać ze sobą negatywny wynik testu w formie papierowej lub elektronicznej w języku angielskim. Po trzech dniach pobytu konieczne jest wykonanie kolejnego testu PCR. W okresie pomiędzy dniem przylotu, a dniem wykonania kolejnego testu można swobodnie przemieszczać się po kraju.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: tak- 10 dni. Aby być zwolnionym z kwarantanny należy wykonać test PCR lub antygenowy po 7 dniach od powrotu do Polski.

Obywatele Polscy mogą przekraczać granicę zarówno na paszporcie jak i dowodzie osobistym.
Obywatele Polscy, bez względu na cel podróży, mogą wjechać do Gruzji w ruchu bezwizowym oraz przebywać do 365 dni.
Nie są wymagane żadne szczepienia. Należy wykazać ostrożność przy zakupie żywności, zwłaszcza na bazarach. Woda w sieci wodociągowej w większości miast nadaje się do bezpośredniego spożycia.