Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyHiszpaniaDookoła Hiszpanii

Dookoła Hiszpanii

Wycieczka objazdowa

Last minute
Kod oferty: WAK181592
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzanie

Nasi klienci docenili

 • Wizyta na Plaza de Toros de la Maestranza - najwspanialszej w Hiszpanii arenie do walki z bykami.
 • Skarby Madrytu - m.in. Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa ozdobionym figurami Don Kichota i Sancho Pansy.
 • Sagrada Familia i Park Guell - największe dzieła wielkiego mistrza, słynnego katalońskiego architekta Antonia Gaudiego.
 • Dostępne pokoje

  Pokój dwuosobowy

  standardowy
  2 dorosłych
  Aktualizujemy cenę

  Dodatkowe opcje

  Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

  185
  za wycieczkę
  promesa

  Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

  promesa
  0
  za wycieczkę
  Trwa weryfikacja ceny

  Informacje o podróży

  Wylot

  07.09.2020 Poniedziałek
  WAWWarszawa - Chopin
  07.09.2020 Poniedziałek
  AGPMalaga

  Powrót

  14.09.2020 Poniedziałek
  AGPMalaga
  14.09.2020 Poniedziałek
  WAWWarszawa - Chopin

  Szczegóły oferty

  Kod oferty: WAK181592Organizator: Rainbow

  Opis oferty

  Zakwaterowanie:

  Hotele położone poza zwiedzanymi miastami.

  Pokoje: 1-, 2-, 3 - osobowe, przy czym w pokoju 3-osobowym najczęściej znajduje się łóżko małżeńskie i pojedyncze jako dostawka. Wszystkie z łazienkami, często z telefonem i klimatyzacją.

  Do dyspozycji gości:

  Na miejscu w hotelu restauracja i bar.

  Wyżywienie:

  Śniadania kontynentalne i serwowane obiadokolacje

  Program

  Dzień 1

  Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Transfer do hotelu w okolicach Malagi. Wieczorem kolacja i nocleg. Klienci przylatujący do Malagi późnym wieczorem nie mają w tym dniu kolacji.

  Dzień 2

  Po śniadaniu przejazd do Sewilli. Zwiedzanie miasta zaczniemy od przejazdu promenadą Krzysztofa Kolumba wzdłuż rzeki Guadalquivir z widokiem na Torre de Oro, Plaza de Toros de la Maestranza i dzielnice Triana. Zobaczymy również tereny Parku Marii Luizy z przepięknym Plaza de Españ a - wizytówką miasta. Następnie spacer najstarszą dzielnicą Santa Cruz - ogromna gotycka katedra i mauretańska dzwonnica La Giralda. Dla chętnych wycieczka statkiem (ok.17 EUR/os.). Późnym popołudniem przejazd na nocleg.

  Dzień 3

  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie Kordoby. Spacerując po starówce odnosi się wrażenie jakby czas stanął w miejscu: wąskie wybrukowane uliczki, zaułki i kute bramy z żelaza, to wszystko przenosi nas w średniowiecze. Najciekawsze zabytki to Mezquita (czyli Wielki Meczet, budowany od VIII w.) i Puente Romano, rzymski most na Gwadalkiwirze. Następnie przejazd do Madrytu i zwiedzanie miasta, które od XVI w. pełni funkcję stolicy Hiszpanii. Zobaczymy ogromny Palacio Real, czyli rezydencję królewską (gdzie szczególnej uwadze polecamy wspaniałą salę tronową), Puerta del Sol (centralny plac Madrytu) oraz Plac Hiszpański (do lutego 2021r. w renowacji)z pomnikiem Cervantesa ozdobionym figurami Don Kichota i Sancho Pansy. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu.

  Dzień 4

  Po śniadaniu ciąg dalszy wizyty w Madrycie: zwiedzimy Muzeum Prado, z pracami Velazqueza, El Greco, Breughla, Tycjana. Po wizycie w Prado wyjazd do Barcelony (600km). Kolacja i nocleg w hotelu. Dla chętnych możliwość zorganizowania wycieczki "Barcelona Nocą." (ok.30 EUR/os.).

  Dzień 5

  Po śniadaniu zwiedzanie Barcelony, między innymi dzieła słynnego architekta Antonia Gaudiego (Sagrada Familia z zewnątrz i Park Guell), dzielnica gotycka wraz z Katedrą, Pałac Gubernatora, plac św. Jakuba z siedzibą władz miasta i regionu oraz La Rambla - najsłynniejsza ulica Barcelony. Po zwiedzaniu przejazd do Walencji, kolacja i nocleg. (Trasa ok.350km). Dla chętnych wejście na stadion FC Barcelona - Camp Nou (cena ok. 35 Eur/os.).

  Dzień 6

  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie Walencji, w programie panoramiczna wycieczka po mieście, następnie krótki spacer w trakcie którego zobaczymy m.in. Katedrę, Bazylikę Matki Boskiej Opuszczonych, Giełdę Jedwabiu, Secesyjny Budynek Hali Targowej. Następnie krótka wizyta w Purullena - wiosce Troglodytów, słynącej z tego, że prawie połowa mieszkańców pueblo mieszka w jaskiniach. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Granady. (Trasa ok. 500km). Dla chętnych możliwość uczestniczenia w wieczorze Flamenco (ok. 30 EUR/os.).

  Dzień 7

  Po śniadaniu zwiedzanie Granady. Proponujemy spacer po tlocznych uliczkach centrum miasta: Alcaiceria (arabski bazar), gotycka katedra (z zewnątrz) z kaplicą królewską. Następnie zobaczycie Państwo piękne budowle Maurów: Alhambrę - rezydencję arabskich władców Granady, arcydzieło architektury charakteryzujące się wspaniałą kompozycją przestrzeni, wody, światła i dekoracji oraz Generalife, letnią rezydencję dynastii Nasrydów (bardzo prosimy mieć dokument tożsamości w bagażu podręcznym). Po południu zapraszamy na krótką wizytę w urokliwej dzielnicy Albaicin gdzie znajduje się punkt widokowy przy kościele św. Mikołaja z piękną panoramą Alhambry na tle gór Sierra Nevada. Przejazd na kolacje i nocleg do hotelu w okolicach Malagi. (Trasa ok. 120km).

  Dzień 8

  Wykwaterowanie i transfery: • Klienci powracający do Polski - wykwaterowanie, czas wolny, transfer na lotnisko w Maladze.

  Dla chętnych, wylatujących do Polski wieczorem, wycieczka na Gibraltar (ok.60 EUR/os.). • Klienci pozostający na pobycie na Costa del Sol - po śniadaniu wykwaterowanie, czas wolny. Nastepnie transfer do wybranego hotelu na Costa del Sol (w niektórych terminach transfer via lotnisko).

  Uwagi do programu

  • Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

  • Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.

  • W hotelach na terenie Katalonii konieczna opłata podatku turystycznego (hotele 5- ok 2,50 Eur/os/dzień, hotele 4- ok 1 Eur/os/dzień, hotele 3- ok0,45 Eur/os/dzień) - dotyczy również hoteli pobytowych.

  "

  Świadczenia

  Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, noclegi w hotelach jw. (7 rozpoczętych dób hotelowych lub za dopłatą 14)., śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota (podczas pobytu na Costa del Sol opieka rezydenta) oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

  Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu, opłat za miejscowych przewodników, systemu Tour Guide, lokalnego podatku katalońskiego płatnego przy zakwaterowaniu (ok. 1,2 Eur/dziennie/os), napojów do kolacji oraz wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu, usług przewodników lokalnych, systemu Tour Guide oraz podatku hotelowego ok. 180 Eur/os. (płatne jako pakietu pilota na miejscu). W tej kwocie nie są zawarte wycieczki lokalne (ceny podane są w programie imprezy).

  Inne

  Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.

  Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

  "

  Sezonowość

  Zwykle wysoki sezon turystyczny w Hiszpanii trwa od 01.07 do 31.08

  Opinie klientów

  Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.1/6. Sprawdź opinie: "

  META Description

  Sewilla i wspaniała katedra • średniowieczna Kordoba • Madryt - stolica Hiszpanii • Barcelona i kataloński modernizm • Granada - ostatni bastion Maurów • dla chętnych tydzień pobytu na Costa del Sol!

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Pogoda

  Temperatura w dzień
  28°C
  Temperatura w nocy
  13°C
  Temperatura wody
  24°C
  Liczba godzin słonecznych
  9

  Opinie

  Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

  Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

  no offer review
  no offer review

  Przed podróżą

  Paszporty

  Do Hiszpanii Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.

  Wizy

  W Hiszpanii dla Polaków wizy nie są wymagane.

  Szczepienia, służba zdrowia

  Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.

  Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że od 1 lipca br. wszyscy podróżni przybywający do Hiszpanii drogą powietrzną lub morską będą musieli poddać się kontroli zdrowotnej, która może obejmować mierzenie temperatury, sprawdzanie dokumentów oraz ocenę ogólną (wizualną) stanu zdrowia.

  Mierzenie temperatury będzie się odbywało w sposób rutynowy, poprzez kamery termowizyjne lub termometry bezkontaktowe. Za gorączkę będzie uznawana temperatura 37,5 °C oraz wyższa.
  W przypadku stwierdzenia gorączki lub podejrzeń o wykazywanie objawów COVID-19, pasażer zostanie poddany kolejnej kontroli (powtórne mierzenie temperatury, badanie lekarskie). Jeśli podejrzenia okażą się uzasadnione zostanie uruchomiony alert sanitarny (wg protokołów przygotowanych wspólnie przez władze centralne i regionalne), a pasażer zostanie skierowany do odpowiedniego centrum medycznego.

  Wszyscy pasażerowie będą również zobowiązani do wypełnienia formularza sanitarnego (dostępny na stronie www.spth.gob.es lub poprzez bezpłatną aplikację SPAIN TRAVEL HEALTH-SpTH). Formularz generuje kod QR, który należy okazać na granicy. Do 31 lipca, w ramach okresu przejściowego, formularz będzie można uzupełnić na hiszpańskich lotniskach i w portach również w formie papierowej.

  Ograniczenia wjazdowe do Hiszpanii

  Ograniczenia wjazdowe dla osób podróżujacych do Hiszpanii obowiązują do 31 lipca 2020 roku. Zamknięte pozostają przejścia graniczne w Ceucie i Melilli. Ograniczenia nie obowiązują na granicy lądowej z Andorą oraz w punkcie kontroli z terytorium Gibraltaru.

  Infolinia Wakacje.pl

  +48 58 325 29 00