Oferta, której szukasz, została wyprzedana. Nie rezygnuj jednak z wakacyjnych planów!

Mamy dla Ciebie ogromny wybór hoteli

lub

Możemy Ci pomóc znaleźć równie atrakcyjny hotel.

37
basen
obiekt, budynek główny, teren hotelu, basen
basen
teren hotelu
pokój

8.2

127 opinii

Opis oferty

Region: Gran CanariaBiuro podróży (przedsiębiorca): Exim ToursKod oferty: WAK791007

Hotel

 • Dla rodzin z dziećmi
 • Dostęp do internetu
 • Klimatyzacja
 • Blisko centrum
 • Blisko lotniska
 • Ułatwienia dla niepełnosprawnych
 • Kurorty nadmorskie
 • Bez paszportu
 • Hotel klubowy

Atrakcje

 • Basen odkryty
 • Życie nocne
 • Nurkowanie
 • Fitness / siłownia
 • Sport
 • Animacje dla dorosłych
 • Rowery
 • Tenis
 • Minigolf

Opinie

Michał
Użytkownik Wakacje.pl
Grudzień 2022 ·

Para

Dodano: 12.12.2022

9.8

Przyzwoity hotel 4* z dwoma dostępnymi basenami (niezbyt głębokie, ale można popływać). Przy basenie, jak zwykle - jest bar i lokalna ciepłolubna roślinność. Korytarzom w hotelu może przydałby się lekki retusz, ale pokoje są nowo urządzone, ładnie, czysto, jest wszystko co potrzeba. Wygodne łóżka, sejf, barek (czajnik na wodę +herbaty & kawy). Czysto. W wersji All Inclusive dostępne są ze 3 dodatkowe bary, oprócz standardowych restauracji na śniadanie, obiad i kolację. Jedzenie smaczne, bardzo różnorodne, duży wybór wszystkiego, dobra kawa do śniadania, dobre wino do kolacji. Obiady opuszczaliśmy, bo zawsze byliśmy na plaży albo na wycieczce samochodowej.

Są 2 hotele Barcelo Margaritas tuż obok siebie. Ten drugi, w którym polskie biura chyba nie lokują turystów - jest jakby trochę lepszy (?), bo ma też restaurację "a la carte" i dodatkowy basen, który jest niedostępny dla gości z tego "naszego" hotelu.

Do plaży i super wydm jest około 20-30 minut spacerkiem przez miasto. W grudniu 2022, z temperaturą rzędu 22-25oC - to był całkiem przyjemny spacer. Najkrócej - wychodząc z hotelu w lewo, skręcić w pierwszą ulicę w prawo - a potem cały czas prosto, aż do hotelu RIU zlokalizowanego tuż przy wydmach. Przechodzi się przez hotel RIU (jest specjalne przejście jakby arkadą) i docierasz do wydm. Piękne, długie, szerokie wydmy... Jeszcze 5-10 minut spacerkiem przez wydmy i docierasz do plaży - długiej, szerokiej, przeważnie piaszczystej. W morzu - dość daleko jest w miarę płytko, ale można pływać. Fale były zazwyczaj niezbyt duże lub wcale. Byliśmy na Gran Canaria w pierwszej dekadzie grudnia. Woda w morzu była lekko orzeźwiająca, ale jednak wystarczająco ciepła aby swobodnie kąpać się i pływać - bez uczucia zimna. Wydmy są cudne. Polecam wpaść tam także na zachód słońca. Może nie jest super spektakularny, ale warto. Na plaży i na wydmach często wiał wiatr, więc jeśli leżysz na plaży lub na wydmach - to miej świadomość, że "trochę" piasku będziesz mieć we włosach, uszach itp. ;-)

Na wydmach - niezbyt często spotykany widok golasów... Na plaży golasy mają wydzielone miejsce, a na wydmach czasem się chowają, czasem nie... Są też takie egzemplarze golasów, które dumnie z dyndasami przechadzają się "w te i we wte" - czasem bez niczego, a czasem (to było nawet zabawne) - cały golas z dużym plecakiem na plecach. Bardziej to wzbudzało w nas uśmiech, niż zgorszenie. Zdarzają się też golasy dumnie spacerujące brzegiem morza, na plaży, ramię w ramię z tekstylnymi. Golasy przeważnie są męskie i w wieku raczej 60+, ale zdarzają się też dziewczyny/kobiety oraz w wieku (na oko) poniżej 30-40.

Warto NIE siedzieć tylko w hotelu i na plaży i wydmach, lecz ruszyć się do innych miasteczek, w tym trochę w góry. Góry są piękne i niektóre miasteczka w górach też są urocze. Na mieście w niedalekiej odległości od hotelu jest co najmniej z 5-7 wypożyczalni samochodów, zresztą w samym hotelu też jest wypożyczalnia AVIS (automat), gdzie najtańszy samochód kosztował 40 EUR/dzień +20 EUR/dzień za pełne ubezpieczenie. Na mieście można znaleźć wypożyczalnie oferujące najmniejsze samochody od 30 EUR/dzień. My wypożyczaliśmy samochód Renault CLIO - z pełnym ubezpieczeniem za 45 EUR/dzień. Cena paliwa nie różni się wiele od cen w Polsce. W grudniu 2022 benzyna PB95 kosztowała ok. 1,40-1,50 EUR/litr, ale chyba Państwo coś dopłaca (kanaryjska tarcza???) - bo niespodziewanie przy płaceniu - dostaliśmy jakąś bonifikatę/zniżkę 0,20-0,25 EUR/litr, w zależności od tego ile tankowaliśmy...

Zalety

Przyzwoity hotel 4*, nie zlokalizowany tuż przy plaży - ale spacerkiem do plaży i wydm jest tylko 20-30 min. Ładnie urządzone pokoje, wygodne łóżka, czysto, sejf, czajnik z herbatą i kawą w pokoju. Tuż spod hotelu odjeżdża bezpłatny autobus jadący prawie do latarni morskiej w MASPALOMAS (ok 6 km). Jest tam ładny deptak tuż przy morzu, jest jakieś mini-centrum handlowe, latarnia morska i mini-muzeum z nieodpłatnym wstępem. Z Maspalomas przechodzimy wydmami/plażą do Playa del Ingles (kilka km).

Wady

Trudno znaleźć wady. Może parter (piętro 0) oraz korytarze mogłyby zostać odrestaurowane...

Czy ta opinia była pomocna?
2
0

Weryfikujemy opinie o naszych usługach.

Mapa

Wydmy Maspalomas 2 km w linii prostej od hotelu
Wydmy Maspalomas, które zajmują powierzchnię ponad 400 h - przez wielu turystów uznawane są za największą atrakcję na wyspie Gran Canaria! To chyba najlepsza rekomendacja, aby dotrzeć w to wyjątkowe miejsce, biegać, brodzić, turlać się po piachu i uwiecznić na zdjęciach te cudne momenty. Fragment wydm Maspalomas jest częścią rezerwatu przyrody, dlatego w niektórych, oznaczonych miejscach - nie można wchodzić na ich teren. Na rezerwat składają się trzy ekosystemy - gaj palmowy El Palmeral, rozlewisko la Charca i same wydmy w pasie przybrzeżnym. Spędzając czas na wydmach, nie sposób ominąć innej atrakcji, jaką jest 55-metrowa latarnia morska Faro de Maspalomas, wybudowana z końcem XIX wieku.

Zobacz więcej

Wydmy Maspalomas

Pogoda

19°C
18°C
19°C
11

Przed podróżą

Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
Do Hiszpanii Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
W Hiszpanii dla Polaków wizy nie są wymagane.

Informacje prawne

Realizując obowiązek przewidziany w art. 12a pkt. 2 i 4 ustawy z dnia 30.05.2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. z 2020 r. poz. 287) w zw. z art. 40 ust. 1 ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z (Dz.U. z 2022 r. poz. 511), Wakacje.pl niniejszym informuje Państwa o podziale obowiązków związanych z zawieraną za pośrednictwem Wakacje.pl jako agenta turystycznego umową o udział w imprezie turystycznej a organizatorami turystyki, którzy prezentują swoje oferty na naszym serwisie. Jednocześnie wskazujemy, że wszelkie oferty dostępne na naszym serwisie podchodzą od podmiotów będących przedsiębiorcami.

Czytaj więcej