Oferta, której szukasz, została wyprzedana.

Mamy jednak dobrą wiadomość: ten sam hotel jest dostępny także u innych organizatorów!

37
basen
obiekt, budynek główny, teren hotelu, basen
basen
teren hotelu
pokój

8.2

127 opinii

Opis oferty

Region: Gran CanariaBiuro podróży (przedsiębiorca): Exim ToursKod oferty: WAK807301

Hotel

 • Dla rodzin z dziećmi
 • Dostęp do internetu
 • Klimatyzacja
 • Blisko centrum
 • Blisko lotniska
 • Ułatwienia dla niepełnosprawnych
 • Kurorty nadmorskie
 • Bez paszportu
 • Hotel klubowy

Atrakcje

 • Basen odkryty
 • Życie nocne
 • Nurkowanie
 • Fitness / siłownia
 • Sport
 • Animacje dla dorosłych
 • Rowery
 • Tenis
 • Minigolf

Opinie

Michał
Użytkownik Wakacje.pl
Grudzień 2022 ·

Para

Dodano: 12.12.2022

9.8

Przyzwoity hotel 4* z dwoma dostępnymi basenami (niezbyt głębokie, ale można popływać). Przy basenie, jak zwykle - jest bar i lokalna ciepłolubna roślinność. Korytarzom w hotelu może przydałby się lekki retusz, ale pokoje są nowo urządzone, ładnie, czysto, jest wszystko co potrzeba. Wygodne łóżka, sejf, barek (czajnik na wodę +herbaty & kawy). Czysto. W wersji All Inclusive dostępne są ze 3 dodatkowe bary, oprócz standardowych restauracji na śniadanie, obiad i kolację. Jedzenie smaczne, bardzo różnorodne, duży wybór wszystkiego, dobra kawa do śniadania, dobre wino do kolacji. Obiady opuszczaliśmy, bo zawsze byliśmy na plaży albo na wycieczce samochodowej.

Są 2 hotele Barcelo Margaritas tuż obok siebie. Ten drugi, w którym polskie biura chyba nie lokują turystów - jest jakby trochę lepszy (?), bo ma też restaurację "a la carte" i dodatkowy basen, który jest niedostępny dla gości z tego "naszego" hotelu.

Do plaży i super wydm jest około 20-30 minut spacerkiem przez miasto. W grudniu 2022, z temperaturą rzędu 22-25oC - to był całkiem przyjemny spacer. Najkrócej - wychodząc z hotelu w lewo, skręcić w pierwszą ulicę w prawo - a potem cały czas prosto, aż do hotelu RIU zlokalizowanego tuż przy wydmach. Przechodzi się przez hotel RIU (jest specjalne przejście jakby arkadą) i docierasz do wydm. Piękne, długie, szerokie wydmy... Jeszcze 5-10 minut spacerkiem przez wydmy i docierasz do plaży - długiej, szerokiej, przeważnie piaszczystej. W morzu - dość daleko jest w miarę płytko, ale można pływać. Fale były zazwyczaj niezbyt duże lub wcale. Byliśmy na Gran Canaria w pierwszej dekadzie grudnia. Woda w morzu była lekko orzeźwiająca, ale jednak wystarczająco ciepła aby swobodnie kąpać się i pływać - bez uczucia zimna. Wydmy są cudne. Polecam wpaść tam także na zachód słońca. Może nie jest super spektakularny, ale warto. Na plaży i na wydmach często wiał wiatr, więc jeśli leżysz na plaży lub na wydmach - to miej świadomość, że "trochę" piasku będziesz mieć we włosach, uszach itp. ;-)

Na wydmach - niezbyt często spotykany widok golasów... Na plaży golasy mają wydzielone miejsce, a na wydmach czasem się chowają, czasem nie... Są też takie egzemplarze golasów, które dumnie z dyndasami przechadzają się "w te i we wte" - czasem bez niczego, a czasem (to było nawet zabawne) - cały golas z dużym plecakiem na plecach. Bardziej to wzbudzało w nas uśmiech, niż zgorszenie. Zdarzają się też golasy dumnie spacerujące brzegiem morza, na plaży, ramię w ramię z tekstylnymi. Golasy przeważnie są męskie i w wieku raczej 60+, ale zdarzają się też dziewczyny/kobiety oraz w wieku (na oko) poniżej 30-40.

Warto NIE siedzieć tylko w hotelu i na plaży i wydmach, lecz ruszyć się do innych miasteczek, w tym trochę w góry. Góry są piękne i niektóre miasteczka w górach też są urocze. Na mieście w niedalekiej odległości od hotelu jest co najmniej z 5-7 wypożyczalni samochodów, zresztą w samym hotelu też jest wypożyczalnia AVIS (automat), gdzie najtańszy samochód kosztował 40 EUR/dzień +20 EUR/dzień za pełne ubezpieczenie. Na mieście można znaleźć wypożyczalnie oferujące najmniejsze samochody od 30 EUR/dzień. My wypożyczaliśmy samochód Renault CLIO - z pełnym ubezpieczeniem za 45 EUR/dzień. Cena paliwa nie różni się wiele od cen w Polsce. W grudniu 2022 benzyna PB95 kosztowała ok. 1,40-1,50 EUR/litr, ale chyba Państwo coś dopłaca (kanaryjska tarcza???) - bo niespodziewanie przy płaceniu - dostaliśmy jakąś bonifikatę/zniżkę 0,20-0,25 EUR/litr, w zależności od tego ile tankowaliśmy...

Zalety

Przyzwoity hotel 4*, nie zlokalizowany tuż przy plaży - ale spacerkiem do plaży i wydm jest tylko 20-30 min. Ładnie urządzone pokoje, wygodne łóżka, czysto, sejf, czajnik z herbatą i kawą w pokoju. Tuż spod hotelu odjeżdża bezpłatny autobus jadący prawie do latarni morskiej w MASPALOMAS (ok 6 km). Jest tam ładny deptak tuż przy morzu, jest jakieś mini-centrum handlowe, latarnia morska i mini-muzeum z nieodpłatnym wstępem. Z Maspalomas przechodzimy wydmami/plażą do Playa del Ingles (kilka km).

Wady

Trudno znaleźć wady. Może parter (piętro 0) oraz korytarze mogłyby zostać odrestaurowane...

Czy ta opinia była pomocna?
2
0

Weryfikujemy opinie o naszych usługach.

Mapa

Wydmy Maspalomas 2 km w linii prostej od hotelu
Wydmy Maspalomas, które zajmują powierzchnię ponad 400 h - przez wielu turystów uznawane są za największą atrakcję na wyspie Gran Canaria! To chyba najlepsza rekomendacja, aby dotrzeć w to wyjątkowe miejsce, biegać, brodzić, turlać się po piachu i uwiecznić na zdjęciach te cudne momenty. Fragment wydm Maspalomas jest częścią rezerwatu przyrody, dlatego w niektórych, oznaczonych miejscach - nie można wchodzić na ich teren. Na rezerwat składają się trzy ekosystemy - gaj palmowy El Palmeral, rozlewisko la Charca i same wydmy w pasie przybrzeżnym. Spędzając czas na wydmach, nie sposób ominąć innej atrakcji, jaką jest 55-metrowa latarnia morska Faro de Maspalomas, wybudowana z końcem XIX wieku.

Zobacz więcej

Wydmy Maspalomas

Pogoda

19°C
17°C
18°C
13

Przed podróżą

Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
Do Hiszpanii Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
W Hiszpanii dla Polaków wizy nie są wymagane.

Informacje prawne

Realizując obowiązek przewidziany w art. 12a pkt. 2 i 4 ustawy z dnia 30.05.2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. z 2020 r. poz. 287) w zw. z art. 40 ust. 1 ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z (Dz.U. z 2022 r. poz. 511), Wakacje.pl niniejszym informuje Państwa o podziale obowiązków związanych z zawieraną za pośrednictwem Wakacje.pl jako agenta turystycznego umową o udział w imprezie turystycznej a organizatorami turystyki, którzy prezentują swoje oferty na naszym serwisie. Jednocześnie wskazujemy, że wszelkie oferty dostępne na naszym serwisie podchodzą od podmiotów będących przedsiębiorcami.

Czytaj więcej