Oferta, której szukasz, została wyprzedana. Nie rezygnuj jednak z wakacyjnych planów!

Mamy dla Ciebie ogromny wybór hoteli

lub

Możemy Ci pomóc znaleźć równie atrakcyjny hotel.

11

Czekamy na pierwszą opinię!

Dodaj opinię

Opis oferty

Region: Sierra NevadaBiuro podróży (przedsiębiorca): NekeraKod oferty: WAK735386

Wyciągi

Orczykowe2
Krzesełkowe15
Gondolowe2

Trasy

Łatwe58 km
Średnie52 km
Trudne8 km

Opinie

Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

no offer review

Mapa

Pogoda

10°C
0°C
9

Przed podróżą

Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
Do Hiszpanii Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
W Hiszpanii dla Polaków wizy nie są wymagane.

Przewodnik

Opis obiektu

Sezon narciarski w Sierra Nevada rozpoczyna się już pod koniec listopada i trwa aż do początku maja. Jakość śniegu jest tu bardzo dobra nawet wczesną wiosną. Ze względu na intensywne nasłonecznienie w ostatnich latach podwojono liczbę armatek śnieżnych utrzymujących tym samym stoki w doskonałym stanie. Jest ich ponad 300 i produkują nawet 940 m3 śniegu na godzinę. Swoim zasięgiem obejmują 35 km zjazdów na 32 trasach.

Do ośrodka narciarskiego należą: Veleta, Laguna de las Yeguas, Borreguiles, Loma Dílar, Parador'y Río. W Sierra Nevada położony jest najwyższy szczyt na Półwyspie Iberyjskiem - Mulhacen oraz Pico Veleta.

Apres ski

Ośrodek narciarski Sierra Nevada daje wspaniałą możliwość połączenia wyjazdu na narty z plażowaniem - to główny atut tego regionu. W odległości ok. 100 km od ośrodka znajduje się pięknie położone Motril nad Morzem Śródziemnym. Jeżeli więc zamarzy się nam chwila odpoczynku od stoków możemy udać się na hiszpańską plażę i cieszyć się słońcem leżąc na leżaku.

Sierra Nevada słynie także z bardzo urozmaiconego życia nocnego - w licznych klubach, dyskotekach, barach tapas i pubach spędzimy niezapomniany wieczór z zabawą do białego rana.

Pojeździmy tu również na łyżwach i przejedziemy się śnieżnymi skuterami.

Dzieci w Sierra Nevada nie będą narzekać na nudę i brak rozrywki - znajduje się tu snow park, liczne szkółki narciarskie, zjeżdżalnie i mininarty.

Informacje prawne

Realizując obowiązek przewidziany w art. 12a pkt. 2 i 4 ustawy z dnia 30.05.2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. z 2020 r. poz. 287) w zw. z art. 40 ust. 1 ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z (Dz.U. z 2022 r. poz. 511), Wakacje.pl niniejszym informuje Państwa o podziale obowiązków związanych z zawieraną za pośrednictwem Wakacje.pl jako agenta turystycznego umową o udział w imprezie turystycznej a organizatorami turystyki, którzy prezentują swoje oferty na naszym serwisie. Jednocześnie wskazujemy, że wszelkie oferty dostępne na naszym serwisie podchodzą od podmiotów będących przedsiębiorcami.

Czytaj więcej