Najniższa cena z ost. 30 dni

przed obniżką: 

7660 zł/os.

7 660  

/za wszystkich
Podsumowanie ceny
34

Opis oferty

Biuro podróży (przedsiębiorca): ETIKod oferty: WAK854514

Kategoria

/

Region

Egipt/Rejs po Nilu/Hurghada/Makadi Bay

1.Dzień – przejazd do luksoru

Rejs po Nilu rozpoczyna się w Luksorze. Po zaokrętowaniu posiłek na statku. Po obiedzie zwiedzanie świątyń w Luksorze i Karnaku. Nocleg na statku.

2. Dzień – luksor

Po śniadaniu zwiedzanie Doliny Królów, grobowców i świątyń grobowych faraonów (grobowiec Tutenchamona za dodatkową opłatą) oraz Świątyni Królowej Hatszepsut. Dodatkowo we wczesnych godzinach rannych możliwość lotu balonem nad Luksorem. Po powrocie na statek rozpoczyna się nocny rejs do Asuanu.

3. Dzień - kom ombo

Ten dzień poświęcony jest na czas wolny i wypoczynek na statku. Późnym popołudniem statek dopływa do Komo Ombo na zwiedzanie świątyni Sobka, egipskiego boga z głową krokodyla. Częścią kompleksu jest też bliźniacza świątynia Horusa, boga z głową sokoła. Po zwiedzaniu kontynuowany jest rejs do Asuanu. Daje to możliwość podziwiania widoków i zachodu słońca nad pustynią. Posiłek i nocleg na statku.

4. Dzień - assuan

Przypłynięcie do Asuan, po śniadaniu organizowany jest przejazd autokarem na Wysoką Tamę. Kolejne punkty zwiedzania to świątyni Izydy z wyspy File oraz kamieniołom z niedokończonym obeliskiem. Wieczorem można obejrzeć spektakl Światło i Dźwięk organizowany w świątyni Izydy (za dodatkową opłatą). Posiłek i nocleg na statku.

5. Dzień - assuan i okolice

Tego dnia, o wczesnych godzinach rannych można się wybrać na wycieczkę fakultatywną do Abu Simbel. Organizowana jest też wycieczka fakultatywna do wioski nubijskiej. Po południu zwiedzanie ogrodu botanicznego na Wyspie Kitchenera. Wieczorem zachęcamy do spaceru po Asuanie i indywidulanego zwiedzania miasta. Szczególnie polecamy tętniący życiem orientalny bazar. Posiłek i nocleg na statku.

6. Dzień - rejs powrotny do luksoru

Rejs po Nilu w kierunku Luksoru, czas wolny na statku. Tego dnia można w pełni poświecić na podziwianiu widoków Doliny Nilu. W godzinach wieczornych statek dopływa do Luksoru. Posiłek i nocleg na statku.

7. Dzień – luksor indywidulanie

Cumowanie w Luksorze. W ciągu dnia czas wolny. Wieczorem można obejrzeć spektakl Światło i Dźwięk w świątyni w Karnaku.

8. Dzień – powrót do hurghady

Na ten dzień zaplanowany jest powrót, transfer klimatyzowanym autokarem do hotelu w Hurghadzie lub Makadi Bay. We wczesnych godzinach porannych można skorzystać fakultatywnie z przelotu balonem nad Luksorem. Tego dnia można też rozpocząć jednodniową wycieczkę samolotem do Kairu (wówczas powrót do Hurghady organizowany jest również samolotem).

Cena zawiera

Przelot do/z Hurghady

Transfer klimatyzowanym autokarem do Luksoru z/do Hurghady/Makadi Bay

7 nocy w zarezerwowanym hotelu RED SEA HOTELS z opcją all inclusive

7 nocy na zarezerwowanym statku z all inclusive

Opieka polskojęzycznego przewodnika na miejscu (dla grupy min. 6 osób)

Podstawowe ubezpieczenie

TFG oraz TFP

Opiekę polskojęzycznego rezydenta i transfery z/na lotnisko

Cena nie zawiera

Pakietu zwiedzania ok. 225 EUR/dorosły oraz ok. 115 EUR/dziecko (do 11 lat). Chęć zakupu pakietu należy zgłosić mailowo na info@eti-podroze. pl po potwierdzeniu rezerwacji. Wówczas cena pakietu zwiedzania zostanie doliczona do pełnej ceny imprezy (przeliczona na PLN). Istnieje możliwość dokupienia pakietu na miejscu w Egipcie przed zaokrętowaniem w cenie ok. 289 EUR/dorosły oraz ok. 145 EUR/dziecko (do 11 lat). Pakiet obejmuje zwiedzanie Luksoru, Świątyni Karnak, Doliny Królów, Świątyni Hatszepsut, Kolosów Memnona / Kom Ombo – Świątynia Sobka / Asuanu – Wysokiej Tamy z widokiem na Jezioro Nasera, kamieniołomu i Niedokończonego Obelisku, Świątyni Izydy z wyspy File, Ogrodu Botanicznego na wyspie Kitchenera. UWAGA; Polskojęzyczny przewodnik jest gwarantowany przy minimalnej ilości 6 uczestników. W przypadku mniejszej liczby osób dostępny jest niemiecko lub angielskojęzyczny przewodnik lub pobierana jest dopłata za przewodnika polskojęzycznego (jej wysokość kalkulowana jest indywidulanie w zależności od ilości uczestników). Wizy wjazdowej (płatna na lotnisku 25 $/os. lub 29 $/os. fast track service ETI)

Napiwków dla załogi statku (ok. 30 EUR/os.)

Wydatków własnych

Wycieczek fakultatywnych (rezerwowanych na miejscu w Egipcie);

• Grobowiec Tutenchamona; dorosły ok. 19 EUR, dziecko ok. 10 EUR

• Abu Simbel autokarem; dorosły ok. 139 EUR, dziecko ok. 72 EUR

• Wioska nubijska; dorosły ok. 35 EUR, dziecko ok. 24 EUR

• Pokaz Światło i Dźwięk w świątyni Izydy z wyspy File; dorosły ok. 60 EUR, dziecko ok. 43 EUR

• Pokaz Światło i Dźwięk w Karnaku; dorosły ok. 60 EUR, dziecko ok. 43 EUR

• Lot balonem nad Luksorem; niezależnie od wieku ok. 119 EUR/os.

• Kair samolotem; orientacyjnie ok. 269 EUR/os, faktyczna cena i dostępność oferty uzależniona jest od dostępności miejsc i taryfy na bilety lotnicze w momencie zakładania rezerwacji. UWAGA; Rezerwacja i opłacenie wycieczek fakultatywnych możliwe jest wyłącznie na miejscu w Egipcie, przed lub w trakcie rejsu. Płatność gotówką (EUR, USD, EGP) lub kartą kredytową. Ceny podane są wyłącznie w celach informacyjnych. Ostateczna cena może się nieznacznie różnić.

Informacje ogólne

Rejs po Nilu to impreza dwu-tygodniowa, na którą składa się 8-dniowy Rejs po Nilu oraz wypoczynek w jednym z hoteli sieci Red Sea Hotels w Hurghadzie lub Makadi Bay w pozostałe dni pobytu. Należy pamiętać, że rezerwacja oferty możliwa jest tylko dla 14-dniowych długości pobytu. Po przylocie do Hurghady organizowany jest transfer do wybranego hotelu Red Sea Hotels w Hurghadzie lub Makadi Bay. Pierwsza część imprezy to wypoczynek All Inclusive w hotelu – czas wypoczynku w hotelu uzależniony jest od dnia przylotu . W pierwszy poniedziałek po przylocie organizowany jest transfer klimatyzowanym autokarem do Luksoru. Transfer rozpoczyna się wcześnie rano. O dokładnej godzinie transferu klienci informowani są po przylocie do Egiptu. Informacji udziela rezydent ETI lub hotel, w którym są zakwaterowani. Rejsy zaczynają się w poniedziałki i kończą w poniedziałki. Po powrocie z rejsu, czas do lotu powrotnego do Polski przeznaczony jest na wypoczynek All Inclusive w wybranym hotelu Red Sea Hotels w Hurghadzie lub Makadi Bay. UWAGA; zastrzegamy sobie prawo do zmian w przebiegu programu wycieczek w zależności od warunków lokalnych i dostępności obiektów, przy czym zakres zakupionego pakietu zwiedzania pozostaje bez zmian.

Statek

Iberotel Crown Empress

Kategoria

Wyposażenie

Crown Empress to pięciogwiazdkowy, komfortowy, stylowo urządzony statek wycieczkowy sieci Iberotel. Do dyspozycji gości są; górny i dolny (główny) pokład, przestronne lobby z bezpłatnym Wi-Fi i 24h recepcja, restauracja główna, 2 bary, duży taras słoneczny z basenem i barem. Na statku za dodatkową opłatą można skorzystać ze sklepiku, pralni, pomocy medycznej, strefy beauty & spa (sauna, masaże), sali fitness. Leżaki, materace i ręczniki w cenie.

Kabiny

Statek dysponuje 117 zewnętrznymi kabinami dwuosobowymi (ok. 19 m2) z panoramicznymi oknami, w tym 3 kabinami do pojedynczego wykorzystania. Dodatkowo 8 suitami (ok. 38 m2) z balkonem. Kabiny są gustownie urządzone i wyposażone w łóżko dwuosobowe lub 2 łóżka jednoosobowe, kącik wypoczynkowy, klimatyzacje, telefon, TV sat., lodówkę, sejf oraz łazienkę z prysznicem, WC i suszarką do włosów. Możliwa płatność kartą kredytową.

Wyżywienie

All inclusive; śniadania (08.00 - 10.00), obiady (12.30 - 14.30), kolacje (19.30 - 21.30) w formie różnorodnego bufetu. Lokalne napoje bezalkoholowe (napoje orzeźwiające, woda, soki), lokalne napoje alkoholowe serwowane w godz. 09.00 - 24.00. Szczegółowy opis programu all inclusive oraz świadczeń dodatkowo płatnych dostępny jest na miejscu. Noszenie opasek all inclusive jest obowiązkowe. Godziny serwowania posiłków mogą ulegać zmianom.

Hotel

Grand Waterworld Makadi

Kategoria

Region

Egipt/Hurghada/Makadi Bay

Położenie

Grand Waterworld Makadi to rozległy resort z aquaparkiem, należący do sieci hotelowej RED SEA HOTELS. Obiekt położony jest bezpośrednio przy pięknej, długiej, piaszczystej plaży, z której można wejść bezpośrednio do wody w strefie wolnej od rafy koralowej. W pobliżu znajduje się również ścianka rafowa, gdzie panują idealne warunki dla miłośników nurkowania (zalecane obuwie ochronne). Nieopodal ciągnie się promenada nadbrzeżna, łącząca hotel z siostrzanymi resortami; Makadi Spa, Makadi Palace oraz Grand Makadi. W pobliskim kompleksie Makadi Mall znajdują się liczne bary, restauracje i sklepy. Resort zlokalizowany jest ok. 25 km od lotniska w Hurghadzie. Goście mogą korzystać z pomostu sąsiedniego hotelu Grand Makadi.

Wyposażenie

Komfortowy, rozległy ośrodek został wybudowany w orientalnym stylu. W budynku głównym przestronny hol powitalny z recepcją, lobby bar oraz rozmaite restauracje tematyczne i bary. W lobby bezpłatne Wi-Fi. Wieczorami rozrywka w show barze przy promenadzie. Na zewnątrz, na rozległym terenie, usytuowany jest duży aqua park o łącznej długości zjeżdżalni 515 m, liczne baseny, m.in. ze sztuczną falą, wodospady, leniwa rzeka - (wybrane baseny podgrzewane sezonowo). W strefie relaksu znajduje się apteka i kilka sklepików. Zarówno w hotelu, jak i na jego terenie obowiązuje zakaz palenia papierosów. Leżaki, materace, parasole i ręczniki kąpielowe przy basenie i na plaży udostępniane są bezpłatnie. UWAGA; W terminie od 14.03 do 23.03.2024 Flow Rider będzie nieczynny z uwagi na prace konserwacyjne.

Pokoje

JUNIOR SUITY (DZJ/TZJ/ EZJ/SKJ) o pow. ok. 52 m2, składa się komfortowo urządzonej, wydzielonej sypialni oraz przestronnego miejsca wypoczynkowego, wyposażony w; lodówkę, TV sat., telefon, sejf, klimatyzację (sezonową), łazienkę z wanną lub prysznicem, WC, suszarkę do włosów, balkon lub taras. GRAND SUITY (DSD/TSD/ESD) o pow. ok. 53 m2, pomieszczenie z przesuwnymi drzwiami. FAMILY SUITE (FS3/FS4/FS5) przestronniejsze pomieszczenie mieszkalno- sypialne i oddzielna sypialnia z łączącymi drzwiami. HAPPY BABY SUITE (JHB/THB/EHB) dla rodzin z małymi dziećmi, dodatkowe udogodnienia; łóżeczko, wózek, krzesełko, naczynia dla dzieci, ogrodzony ogródek. Maks. zakwaterowanie 2 osoby dorosłe i 3 dzieci do 14. roku życia. POKOJE RODZINNE (FZ3-FZ8) o pow. ok. 53 m2 w sąsiednim budynku Sunwing Family Star, pomieszczenie mieszkalne z sypialnią z przesuwnymi drzwiami, dla 2 osób dorosłych lub 3 osób dorosłych i 2 - 3 dzieci.

Sport i rozrywka

Aerobik, aqua aerobik, wieczorami programy animacyjno-rozrywkowe z muzyką na żywo, przedstawienia. Za opłatą; bilard, siłownia, piłkarzyki w centrum rozrywki Makadi Mall, korty tenisowe, boisko sportowe, baza nurkowa na plaży Aquarius Diving.

Wyżywienie

Śniadania, obiady, kolacje w postaci bufetu z bogatym wyborem dań, do tego przekąski w ciągu dnia, lokalne napoje bezalkoholowe oraz alkoholowe dostępne w godz. 10.00 - 24.00. Śniadania; w formie bufetu w restauracji Sea. Lunch; w formie bufetu z bogatym wyborem dań w restauracjach; La Terraza (włoska, a la carte), Grill Terrace (dania z grilla), African (grillowane kanapki), Tropical (a la carte menu) i Crepe&Sweets (lody, słodkości). Kolacje; międzynarodowa kuchnia w formie bufetu w restauracji Sun. Goście mogą również skorzystać z kolacji w restauracjach a la carte; Fino (śródziemnomorska), German&Swiss (otwarta w niedzielę, wtorek oraz piątek) oraz Mexican (otwarta w sobotę, poniedziałek, środę i piątek) - do wszystkich wymagana jest wcześniejsza rezerwacja (wybrane dania za opłatą). Dodatkowo kolacja dostępna w pobliskim Makadi Mall w restauracjach;

La Maison de Paris – kuchnia francuska

Golden Dragon – kuchnia chińska (otwarta w poniedziałek i czwartek)

Mumbai – kuchnia indyjska (otwarta w sobotę i wtorek)

Mafia – kuchnia włoska

Tam Tam – kuchnia orientalna (otwarta w niedzielę i środę)

Wszystkie restauracje w Makadi Mall oferują napoje za opłatą. Wymagana rezerwacja w lobby hotelu. W hotelu dostępnych jest 9 barów; Relax Pool Bar, Sports Bar, Lime Bar, Beach Bar, Show Bar, African Bar, La Pergola Cafe, Beer Garden Bar oraz Lobby Bar (gdzie wszystkie serwowane napoje są dodatkowo płatne).

Dzieci

Kompleks zjeżdżalni wodnych dostosowany do rożnego wieku dzieci, leniwa rzeka, basen ze sztuczną falą, basen z możliwością nauki surfingu, brodziki, plac zabaw, animacje, pokój gier, menu dla dzieci.

Warunki uczestnictwa

Informacje prawne

Realizując obowiązek przewidziany w art. 12a pkt. 2 i 4 ustawy z dnia 30.05.2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. z 2020 r. poz. 287) w zw. z art. 40 ust. 1 ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z (Dz.U. z 2022 r. poz. 511), Wakacje.pl niniejszym informuje Państwa o podziale obowiązków...

Czytaj więcej

Wybierz pokój w pierwszym okresie pobytu i godziny lotów

Nowość

Podział na pokoje

Powyżej wybierasz liczbę osób, które będą zakwaterowane w 1 pokoju (lub apartamencie, willi itd.). Wybierz jedną z ofert z listy i zarezerwuj ją. Zrób oddzielne rezerwacje dla każdego kolejnego pokoju lub skontaktuj się z nami, by złożyć zamówienie u naszego doradcy.

Maksymalna liczba uczestników

Jeśli nie możesz dodać kolejnych osób, osiągnąłeś(-aś) maksymalny limit dla 1 pokoju.

Wybierz pokój w pierwszym okresie pobytu i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

Suite dwuosobowy

2 dorosłych

All inclusiveStandardowy
WylotFlyEgypt, FEG1502
08:15
13:30
WAW · 06.06 (Czw.)Warszawa - Chopin
HRG · 06.06 (Czw.)Hurghada
PrzylotFlyEgypt, FEG1501
03:50
07:20
HRG · 20.06 (Czw.)Hurghada
WAW · 20.06 (Czw.)Warszawa - Chopin
7 660 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Oficjalny Parking Lotniska P2, Żwirki i Wigury 1, Warszawa

980
za 1 auto
1 auto
Data od
06.06.2024
Data do
20.06.2024
980
za 1 auto

Ubezpiecz podróż z AXA Assistance MAX wraz z kosztami rezygnacji

502
za wycieczkę
502
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji

Wycieczka7 660

Cena całkowita

7 660

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Pogoda

34°C
24°C
26°C
14

Przed podróżą

Szczepienia nie są wymagane. Zalecane jest przestrzeganie podwyższonych zasad higieny: należy często myć ręce, pić wodę przegotowaną lub oryginalnie butelkowaną oraz dokładnie czyścić owoce i warzywa przed zjedzeniem. Przed podróżą warto zaopatrzyć się w środki przeciw dolegliwościom żołądkowym (można je również kupić w miejscowych aptekach).
Do Egiptu Polacy mogą wjechać za okazaniem paszportu. Dokument musi być ważny przez co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu z Egiptu (8 miesięcy w przypadku wnioskowania o wizę przez internet).
W Egipcie dla Polaków wizy są obowiązkowe. Można je kupić na lotnisku po przylocie do Egiptu, przez internet na stronie zobacz więcej lub w egipskich placówkach dyplomatycznych na terenie Polski. Wizy turystyczne wydawane są na okres 30 dni. Kosztują 25 USD (wiza jednokrotna) lub 60 USD (wiza wielokrotna).

Nowość!

Odkryj nową stronę podróży – rezerwuj elastyczne pakiety lot+hotel. Sprawdź