Bardzo dobry118 opinii81% poleceń
8,3
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyIzraelMozaika Izraela

Mozaika Izraela

Wycieczka objazdowa

Last minute
Kod oferty: WAK459719
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Nasi klienci docenili

 • Wycieczka zawierająca wszystkie kluczowe atrakcje Izraela (m.in. Jerozolima i Betlejem).
 • Jerozolima to święte miasto trzech religii, pełne starożytnych zabytków.
 • W programie zwiedzanie historycznych miejsc, w których żył i nauczał Jezus.
 • Jedną z atrakcji jest przejazd nad Morze Martwe, do najniżej położonego miejsca na świecie, słynącego z leczniczego błota.
 • Trwa weryfikacja ceny

  Informacje o podróży

  Wylot

  15:2512.05.2021 Środa
  WAWWarszawa - Chopin
  20:1012.05.2021 Środa
  TLVTel Aviv

  Powrót

  05:2019.05.2021 Środa
  TLVTel Aviv
  08:2519.05.2021 Środa
  WAWWarszawa - Chopin

  Szczegóły oferty

  Kod oferty: WAK459719Organizator: Konsorcjum Biur Podróży

  Zbiórka na lotnisku na dwie godziny przed wylotem. Odprawa biletowo - paszportowa i bezpośredni lot do Tel Awiwu. Przylot na lotnisko Ben Guriona. Spotkanie z przedstawicielem lokalnego kontrahenta i przewodnikiem. Przejazd do Betlejem, zakwaterowanie w hotelu w Betlejem lub okolicy, kolacja i nocleg.

  Dzień 2

  Jerozolima - Betlejem

  Śniadanie w hotelu. Następnie Przejazd do Jerozolimy. Wizyta na Górze Oliwnej, skąd roztacza się niesamowita panorama Starego Miasta. Zwiedzanie kościoła Pater Noster, gdzie Jezus nauczał modlitwy Ojcze Nasz, której tekst w prawie 60 językach umieszczono na ścianach. Następnie przejście do kościoła klasztornego Dominus Flevit, w tym miejscu Jezus zapłakał nad losem Jerozolimy. Zobaczymy także Cmentarz Żydowski na zachodnim zboczu Góry Oliwnej. Tradycja żydowska mówi, że właśnie tutaj rozpocznie się zmartwychwstanie ludzi w dniu Sądu Ostatecznego, a Mesjasz wprowadzi zmartwychwstałych prze pobliską Złotą Bramę na Wzgórze Świątynne. U stóp Góry Oliwnej znajduje się Bazylika Agonii Tuż obok świątyni rozciąga się Ogród Oliwny - Getsemani, w którym Jezus został zdradzony. Rosnące to drzewa oliwne mają ok. 2000 lat. Według legendy wyrosną ponownie w dniu Sądu Ostatecznego. Wejście bramą Lwów na obszar Starego Miasta. "Via Dolorosa" to ciąg wąskich uliczek i umieszczonych przy nich XIV stacji Męki Pańskiej. Stacje od I do IX usytuowane są w budynkach przylegających do ulic a od X do XIV w Bazylice Grobu Pańskiego. Od Twierdzy Antonia (tu Jezus usłyszał wyrok) do Grobu Pańskiego prowadzi ok. 1450 kroków (ok. 1200m.). Bazylika jest jedną z najbardziej niezwykłych świątyń na świecie. Jest wspólną własnością kilku wyznań chrześcijańskich, z których każda ma własne kaplice i ołtarze, i odprawia nabożeństwa w swoim obrządku. Najważniejsze miejsca w niej to zabudowany pagórek, na którym wedle tradycji ukrzyżowano Jezusa (po hebrajsku zwany Golgota, po łacinie Kalwaria) oraz Jego grobowiec. Powrót do Betlejem. Nad miastem góruje Bazylika Narodzenia Pańskiego wybudowana ponad Grotą Narodzenia. Srebrną gwiazdą oznaczono miejsce przyjścia na świat Jezusa. Do Groty Narodzenia przylega Grota Żłóbka gdzie pasterze oddali hołd małemu Jezusowi. Bazylika Narodzenia przy Placu Żłóbka, na przestrzeni wieków, wielokrotnie zmieniała przynależność w ramach wyznania chrześcijańskiego. Bazylika Narodzenia Pańskiego jest jedną z najstarszych świątyń chrześcijańskich, w której odprawiane są nabożeństwa. Do bazyliki przylegają klasztory i kościoły ormiańskie, grecko prawosławne i katolickie, a wśród nich m.in. kościół św. Katarzyny. W odległości 300m od bazyliki znajduje się Grota Mleczna. Tradycja mówi, że Maria podczas ucieczki do Egiptu w tym miejscu karmiła Jezusa. W trakcie karmienia krople mleka upadły na skałę zmieniając na mlecznobiały kolor. Następnie przejazd na Pole Pasterzy. Obok kościoła zobaczyć można groty, w których według tradycji mieszkali pasterze ze swoimi stadami. Powrót do hotelu w Betlejem lub okolicy, kolacja, nocleg.

  Dzień 3

  Jerozolima

  Śniadanie w hotelu. Wcześnie rano przejazd do Jerozolimy. Wejście na Wzgórze Świątynne, gdzie zobaczymy Meczet Al-Aksa i Kopułę na Skale (wejście na Wzgórze Świątynne uzależnione jest od sytuacji bezpieczeństwa, meczety oglądamy tylko z zewnątrz). Przejście uliczkami Starego Miasta pod Ścianę Płaczu, zwaną także Murem Zachodnim, najważniejszego miejsca dla wszystkich Żydów. Są to pozostałości drugiej świątyni wybudowanej przez Heroda Wielkiego. Obszar pod Ścianą służy jako olbrzymia synagoga pod gołym niebem. Przejście na Górę Syjon. Zobaczymy kościół Zaśnięcia NMP. Następnie udamy się do Wieczernika, najważniejszego dla chrześcijan miejsca na Górze Syjon, miejsca ostatniej wieczerzy. Przejazd do Yad Vashem, Muzeum Historii Holocaustu, niezwykłego pomnika, którym uczczono pamięć sześciu milionów zamordowanych Żydów. Wykorzystano do tego najnowsze techniki multimedialne. Yad Vashem zajmuje się nadawaniem tytułów "Sprawiedliwych wśród Narodów Świata" osobom, które podczas wojny ratowały Żydów od zagłady. Wśród 20 tys. Sprawiedliwych jest aż 6 tys. Polaków. Do niedawna każdy z uhonorowanych miał przy muzeum zasadzone drzewko, teraz otrzymują imienne tabliczki. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. Dla chętnych wycieczka fakultatywna Jerozolima nocą - 25 USD.

  Dzień 4

  Cezarea Nadmorska - Haifa - Acco - Nazareth - Kana Galilejska

  Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie. Przejazd do Cezarei Nadmorskiej. Cezarea jest jednym z najważniejszych stanowisk archeologicznych w Izraelu. Nastepnie udamy się do Haify, zobaczymy m.in. Ogrody Bahaitów. W przepięknych Perskich Ogrodach wznosi się jedna z największych atrakcji Hajfy, przykryte złotą kopułą mauzoleum twórcy bahaizmu. Przejazd do Akki, starożytnego miasta portowego czas wolny na lunch i spacer po mieście. Przejazd do Nazaretu. Zwiedzanie Bazyliki Zwiastowania, największej chrześcijańskiej świątyni na Bliskim Wschodzie. Wnętrze świątyni zdobi cykl malowideł o tematyce maryjnej. Można tu zobaczyć Matkę Boską o skośnych oczach, w turbanie i afrykańskim stroju w krzykliwych kolorach. W tym miejscu Archanioł Gabriel oznajmił Marii radosną wieść, że została wybrana przez Boga na matkę Jego syna. Przejście do kościoła św. Józefa, który został wzniesiony w miejscu dawnego domu cieśli Józefa, męża Marii. Przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu zamienienia wody w wino na weselu ubogiej rodziny. W miejscu tym wybudowano kościół Franciszkanów. W środku można zobaczyć stare stągwie, a także fragment średniowiecznej mozaiki podłogowej. Przejazd do Tyberiady/Nazaret lub okolicy, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

  Dzień 5

  TYBERIADA/NAZARET - TABGHA - GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW - KAFARNAUM - REJS ŁODZIĄ - BETLEJEM

  Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie. Rozpoczęcie dnia wizytą w kościołach w okolicy Jeziora Galilejskiego. Przejazd do Tabghi, miejsca w którym Jezus dokonał cudownego rozmnożenia pięciu bochenków chleba i dwóch ryb by nakarmić 5000 głodnych ludzi, którzy przyszli wysłuchać Jego nauk. Współczesny kościół Rozmnożenia zbudowano na miejscu bizantyjskiej świątyni, w której zachowała się kolorowa mozaika podłogowa. Obok gdzie zmartwychwstały Jezus ukazał się po raz trzeci apostołom znajduje się kościół Prymatu św. Piotra. Przejazd na Górę Błogosławieństw, miejsca gdzie Jezus wygłosił najsłynniejsze ze swoich kazań zawierające osiem błogosławieństw. Na zboczu wzgórza wznosi się ośmioboczne sanktuarium. Następnie przejazd północnym brzegiem jeziora do Kafarnaum, miasta Jezusa, gdzie według Ewangelii wygłosił On więcej kazań i uczynił więcej cudów niż gdziekolwiek indziej. Tutaj znajdują się pozostałości po synagodze z II w. n.e. prawdopodobnie zbudowanej na ruinach tej, w której nauczał Jezus. Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim, repliką łodzi z czasu Jezusa. Przejazd do Betlejem lub w okolice. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

  Dzień 6

  Jerycho - Morze Martwe

  Śniadanie w hotelu. Przejazd do Jerycho, uchodzącego za najstarsze miasto na świecie. Widok na Górę Kuszenia, na której według Biblii, Jezus był kuszony przez szatana. Przejazd przez Qumran, to miejsce odnalezienia zwojów znad Morza Martwego napisanych przez Esseńczyków. Z drogi zobaczymy groty, w których odnaleziono manuskrypty napisane przez Eseńczyków.

  Przejazd nad Morze Martwe, najniżej położonego miejsca na świecie. Czas wolny na kąpiele błotne. Krainy rozciągającej się nad Morzem Martwym nie sposób porównać z żadnym innym miejscem na Ziemi. Jego wody wypełniają najniższą część tektonicznego rowu Jordanu - tafla wody znajduje się obecnie na głębokości 418m p.p.m. i ciągle się obniża. Okolice Morza Martwego to wielkie naturalne uzdrowisko między innymi dzięki wysokiej zawartości tlenu w powietrzu oraz intensywnemu parowaniu słonej wody, która jak filtr zatrzymuje szkodliwe promienie słoneczne. Można, więc bez obaw o poparzenia wygrzewać się na słońcu. Jednak najpopularniejsza formą terapii jest wysmarowanie się czarnym błotem. Według legendy po błoto z Ein Bokek - najsłynniejszego kąpieliska przysyłała wyprawy egipska królowa Kleopatra. Powrót do hotelu w Betlejem lub okolicy, kolacja, nocleg. Dla chętnych wycieczka fakultatywna na Masadę - 65 USD/os.

  Dzień 7

  Betlejem - Tel Awiw

  Śniadanie w hotelu. Dzień wolny przeznaczony na zakupy, indywidualne zwiedzanie. Dla chętnych wycieczka fakultatywna do Tel Awiwu. - 45 USD/os.

  Dzień 8

  Tel Awiw - Warszawa

  Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko Ben Guriona. Odprawa biletowo - paszportowa, wylot. Zakończenie imprezy

  Cena zawiera

  Bilet lotniczy Warszawa - Tel Awiw - Warszawa, opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem podczas zwiedzania, zakwaterowanie (7 rozpoczętych noclegów przy lotach z Warszawy i 6 przy pozostałych lotniskach) w pokojach dwu- i trzyosobowych, w hotelach klasy turystycznej - zgodnie z programem wycieczki, 2 posiłki dziennie, bagaż podręczny 8 kg/os. i bagaż główny 23 kg/os., opiekę polskojęzycznego przewodnika podczas zwiedzania, ubezpieczenie kosztów leczenia i chorób przewlekłych (kwota 150 000 EUR/os.), następstw nieszczęśliwych wypadków (kwota 4000 EUR/os.), bagażu (400 EUR/os.), system tourguide podczas zwiedzania Jerozolimy i Betlejem, obligatoryjnej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny TFG 13 zł/os oraz obligatoryjnej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy TFP w wysokości 13 zł/os.

  Cena nie zawiera

  Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, obligatoryjnych napiwków dla kierowców, kosztów realizacji programu (razem 185 USD za osobę) oraz wydatków własnych, posiłków niewymienionych w programie, wszelkich świadczeń i opłat nie ujętych w punkcie "cena zawiera".

  Uwagi

  1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie

  2. Gwarancja bezpośrednich przelotów

  3. Zakwaterowanie w Tyberiadzie/Nazaret lub w okolicy oraz w Betlejem lub w okolicy w hotelach klasy turystycznej.

  4. Wyżywienie to dwa posiłki w formie bufetu. Napoje do kolacji są dodatkowo płatne.

  5. Dopłata do pokoju 1 osobowego - 630 PLN

  6. Cena dziecka 0-2 lata - do potwierdzenia. Koszt przelotu + ubezpieczenia to 220 zł/ dziecko 0-2 lata. Łóżeczko w pokoju dla dziecka 0-2 lata wiąże się z dodatkową opłatą 1050 zł.

  7. Możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - 3,2 % wartości imprezy

  8. Przy wylotach do Izraela paszport musi być ważny minimum 6miesięcy od daty planowanego powrotu

  9. Oferta została skalkulowana dla grupy minimum 42 osób

  10. W cenę wliczony jest bagaż podręczny 8 kg oraz główny 23 kg

  11. Przeloty bezpośrednie odbywają się liniami lotniczymi PLL LOT (oraz sporadycznie liniami Wizzair).

  12. Wycieczki fakultatywne realizowane są przy minimum 20 uczestnikach.

  13. Istnieje możliwość dopłaty za gwarancję miejsca obok siebie w samolocie - 50 zł/os. za lot w obie strony.

  14. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

  Ubezpieczenie zawarte w ofercie

  · Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO

  Gwarancja niezmienności ceny

  Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

  Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba

  3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba

  Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba

  Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Pogoda

  Temperatura w dzień
  25°C
  Temperatura w nocy
  17°C
  Temperatura wody
  21°C
  Liczba godzin słonecznych
  10

  Przed podróżą

  Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że Pasażerom nie wolno wjeżdżać do Izraela.
  - Nie dotyczy to obywateli Izraela.
  - Nie dotyczy to mieszkańców Izraela.
  - Nie dotyczy to pasażerów posiadających specjalne zezwolenie na wjazd od ludności i Urzędu Imigracyjnego Izraela.
  Decyzja pozostaje w mocy do odwołania.
  Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.
  Do Izraela Polacy mogą wjechać za okazaniem paszportu. Dokument musi być ważny przez co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu z Izraela.
  W Izraelu dla Polaków wizy nie są wymagane, jeśli czas pobytu nie przekracza 90 dni. Stemple lub wizy z krajów muzułmańskich w paszporcie nie są podstawą do odmowy wjazdu na terytorium Izraela, jednak osoby posiadające wyżej wymienione stemple czy wizy powinny liczyć się z bardziej szczegółową kontrolą bezpieczeństwa podczas przekraczania granicy. Z uwagi na uliczne kontrole izraelskich służb imigracyjnych i policji cudzoziemcy powinni stale mieć przy sobie paszporty oraz wizy.
  Szczepienia nie są wymagane.

  Opinie

  Opinie dodane przez

  8.0
  Katarzyna
  Pobyt - Luty 2020Singiel
  Niestety pilot nie posiadał podstawowej wiedzy o Izraelu czy zabytkach. Jadąc w autobusie, czasem czytał z kartki jakieś informacje wzięte chyba z Wikipedii. Podczas oprowadzenia mówił nazwę miejsca i mówił, że mamy np 5 min na zwiedzenie samemu obiektu. Na pytania zwykle nie potrafił odpowiedzieć. Wchodzilismy więc i patrzylismy, nie wiedząc, co jest przed nami... Z zazdrością patrzylismy na inne polskie grupy, gdzie przewodnicy z pasją opowiadali o zwiedzanych obiektach. Jerozolime zwiedziliśmy w biegu, nie wchodząc nawet do niektórych miejsc, po czym prawie godzinę czekaliśmy na przystanku na autokar.. Dodam jeszcze, że pilot zgubił tam 2 osoby i odjechał do Betlejem bez nich.. Ustalał miejsca i czas zbiórek, po czym zmieniał je, mówiąc o tym tylko tym, którzy akurat stali obok.. Proszę nie ufać pilotowi, że zawozi Was tam gdzie najtaniej można kupić pamiątki/coś zjeść.. Jest tam duuuzo drożej niż gdzie indziej (wyjątek to Jerycho, gdzie warto kupic chalwe i daktyle). Wycieczki fakultatywne to porażka w wykonaniu pana Filipa.. odbyły się tylko 2, natomiast proponował też swoje atrakcje, chyba nawet bez porozumienia z biurem, jednak juz nie byliśmy chętni. W Yad Vashem, jak już ktoś napisał wczesniej, spotkała nas niestety niemiła niespodzianka, gdyż okazało się, że w planie jest tylko przyjazd do tego miejsca. Pilot twierdził że tam nie wolno wchodzić z przewodnikiem (inne grupy jakoś mogły..), a poza tym wycieczka była tania, więc czego my oczekujemy. Koniec końców część grupy sama wykupiła audioguide (Jest po polsku i świetnie przygotowany, wiec warto. Mozna tam smialo spedzic i z 5h, a bylismy ponad 2..). Ogólnie wycieczka fajna, program bogaty, ale nie z tym przewodnikiem!!!
  ZaletyProgram, zakwaterowanie, klimatyzowany autokar
  WadyPilot Filip

  8.0
  Ania
  Pobyt - Luty 2020Rodzina z dziećmi
  Wycieczka w lutym 2020 r. Porażką wyjazdu był pilot, który już drugiego dnia zgubił dwie osoby w Jerozolimie, a mieszkaliśmy w Betlejem. Wrócił bez nich. To był początek. Brak wiedzy pilota. Podawał tylko podstawowe informacje. Umawiał się na spotkania,zbiórki po czym zmieniał godzinę i miejsce. Zwiedzanie tylko ilościowe. Piękne i ważne miejsca zwiedzaliśmy szybko. Z żalem patrzylismy na inne grupy, którym pilot opowiadał, gdzie jesteśmy i jaka jest historia tego miejsca. Polecam wyjazd,ale z dobrym przewodnikiem.
  ZaletyProgram, dobry autokar
  WadyPilot Filip

  10
  Kazimierz
  Pobyt - Marzec 2020Grupa przyjaciół
  Cudowna wycieczka objazdowa MOZAIKA IZRAELA. Organizacja na wysokim poziomie,począwszy od transportu, zakwaterowania i wyżywienia. Hotele dobrej klasy, czyste pokoje, wyżywienie smaczne i urozmaicone, obfite. Na najwyższa ocenę zasługuje Pani Marta nasza przewodniczka ( pilotka). Ogromna wiedza i wspaniały, zrozumiały sposób przekazywania. Nie jest to moja pierwsza objazdowka, ale zdecydowanie najlepsza pod każdym względem. Polecam korzystanie z usług biura Konsorcjum.
  ZaletySame plusy
  WadyZero

  9.2
  Tadeusz
  Pobyt - Luty 2020Para
  Podzielam opinię mojego imiennika Tadeusza (którego przy tej okazji pozdrawiam). Program wycieczki (\\\"Mozaika Izraela\\\", 10-17 lutego 2020 r.) - na tak, wyżywienie i hotele - na tak, ale przecież nie jakość posiłków jest najważniejsza. Z zazdrością czytam opinie osób, które były na takiej wycieczce, ale trafiły na przewodników (pilotów) kompetentnych, dobrze przygotowanych. Nasza grupa takiego szczęścia nie miała. Przedstawiciel Konsorcjum był kompletnie nieprzygotowany. Albo więc serwował nam podstawowe informacje zaczerpnięte z Wikipedii, ale dzielił się swoimi wrażeniami z widoków za oknem autokaru: \\\"Jaka piękna fontanna po prawej stronie\\\", \\\"Jaki piękny pejzaż po lewej stronie\\\". Często sprawiał wrażenie, że nie pamięta, gdzie jesteśmy, co zwiedzamy (do historii przejdzie pobyt w Bazylice Grobu Panieńskiego). Uświadomił to chyba sobie tak naprawdę w sobotę, gdy jechaliśmy na wieczorną wycieczkę po Jerozolimie i na ulicach dzielnicy żydowskiej zobaczył wracających do domów po zakończonym szabasie. \\\"O, patrzcie, jeszcze dwóch pejsatych\\\" - radośnie komentował. W parze z żartownisiem z Konsorcjum poruszał się milczący (nieznający polskiego) miejscowy przewodnik, pan Nadir. Wypada mi tyko życzyć następnym wyjeżdżającym do Izraela, aby trafili na przewodniczki zbierające pochwały, a nie na naszego pana Filipa. O innych minusach pisał już wcześniej mój imiennik.
  Zaletyprogram zwiedzania, hotele, posiłki
  Wadypilot z Konsorcjum Biur Podróży i lokalny przewodnik

  10
  kazimierz Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Luty 2020Grupa przyjaciół
  Wylot z Wrocławia 29.02 .wycieczka bez żadnego pośpiechu, noclegi super jak i wyżywienie czas na zwiedzanie ,czas na wypoczynek bardzo ciekawy i urozmaicony program wycieczki,mieliśmy pogodę dobro ,wiedza Pani Marty REWELACJA!niezapomniane przeżycie duchowe jak i turystyczne .Polecam gorąco Kazimierz z Polkowic .
  Zalety Piękna wycieczka z biurem Konsorcjum i oczywiście przewodnik Pani Marta Pustułka!!!
  WadyNIEMA!!!