Najlepsze pod słońcem

Jesteśmy

numerem 1

w opinii turystów

Wakacje.pl / Wczasy / Izrael / Mozaika Izraela
23°Średnia temperatura
Średnia temperatura w dzień
w wybranym terminie podróży

Mozaika Izraela

Izrael
Mozaika Izraela:
1/9
konsorcjum biur podróży
Dodaj do schowka

Nr WAK459719

2 303 zł
7 dni / os.
Rezerwacja jest w 100% darmowa
i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki
Opinie klientów(154)
81%poleca tę wycieczkę
8,3
/ 10
Zalety wg klientów
 • Wycieczka zawierająca wszystkie kluczowe atrakcje Izraela (m.in. Jerozolima i Betlejem).
 • Jerozolima to święte miasto trzech religii, pełne starożytnych zabytków.
 • W programie zwiedzanie historycznych miejsc, w których żył i nauczał Jezus.
 • Jedną z atrakcji jest przejazd nad Morze Martwe, do najniżej położonego miejsca na świecie, słynącego z leczniczego błota.

Kod oferty

WAK459719

Dzień 1

Warszawa - Tel Awiw - Betlejem

Zbiórka na lotnisku na dwie godziny przed wylotem. Odprawa biletowo - paszportowa i bezpośredni lot do Tel Awiwu. Przylot na lotnisko Ben Guriona. Spotkanie z przedstawicielem lokalnego kontrahenta i przewodnikiem. Przejazd do Betlejem, zakwaterowanie w hotelu w Betlejem lub okolicy, kolacja i nocleg.

Dzień 2

Jerozolima - Betlejem

Śniadanie w hotelu. Następnie Przejazd do Jerozolimy. Wizyta na Górze Oliwnej, skąd roztacza się niesamowita panorama Starego Miasta. Zwiedzanie kościoła Pater Noster, gdzie Jezus nauczał modlitwy Ojcze Nasz, której tekst w prawie 60 językach umieszczono na ścianach. Następnie przejście do kościoła klasztornego Dominus Flevit, w tym miejscu Jezus zapłakał nad losem Jerozolimy. Zobaczymy także Cmentarz Żydowski na zachodnim zboczu Góry Oliwnej. Tradycja żydowska mówi, że właśnie tutaj rozpocznie się zmartwychwstanie ludzi w dniu Sądu Ostatecznego, a Mesjasz wprowadzi zmartwychwstałych prze pobliską Złotą Bramę na Wzgórze Świątynne. U stóp Góry Oliwnej znajduje się Bazylika Agonii Tuż obok świątyni rozciąga się Ogród Oliwny - Getsemani, w którym Jezus został zdradzony. Rosnące to drzewa oliwne mają ok. 2000 lat. Według legendy wyrosną ponownie w dniu Sądu Ostatecznego. Wejście bramą Lwów na obszar Starego Miasta. "Via Dolorosa" to ciąg wąskich uliczek i umieszczonych przy nich XIV stacji Męki Pańskiej. Stacje od I do IX usytuowane są w budynkach przylegających do ulic a od X do XIV w Bazylice Grobu Pańskiego. Od Twierdzy Antonia (tu Jezus usłyszał wyrok) do Grobu Pańskiego prowadzi ok. 1450 kroków (ok. 1200m.). Bazylika jest jedną z najbardziej niezwykłych świątyń na świecie. Jest wspólną własnością kilku wyznań chrześcijańskich, z których każda ma własne kaplice i ołtarze, i odprawia nabożeństwa w swoim obrządku. Najważniejsze miejsca w niej to zabudowany pagórek, na którym wedle tradycji ukrzyżowano Jezusa (po hebrajsku zwany Golgota, po łacinie Kalwaria) oraz Jego grobowiec. Powrót do Betlejem. Nad miastem góruje Bazylika Narodzenia Pańskiego wybudowana ponad Grotą Narodzenia. Srebrną gwiazdą oznaczono miejsce przyjścia na świat Jezusa. Do Groty Narodzenia przylega Grota Żłóbka gdzie pasterze oddali hołd małemu Jezusowi. Bazylika Narodzenia przy Placu Żłóbka, na przestrzeni wieków, wielokrotnie zmieniała przynależność w ramach wyznania chrześcijańskiego. Bazylika Narodzenia Pańskiego jest jedną z najstarszych świątyń chrześcijańskich, w której odprawiane są nabożeństwa. Do bazyliki przylegają klasztory i kościoły ormiańskie, grecko prawosławne i katolickie, a wśród nich m.in. kościół św. Katarzyny. W odległości 300m od bazyliki znajduje się Grota Mleczna. Tradycja mówi, że Maria podczas ucieczki do Egiptu w tym miejscu karmiła Jezusa. W trakcie karmienia krople mleka upadły na skałę zmieniając na mlecznobiały kolor. Następnie przejazd na Pole Pasterzy. Obok kościoła zobaczyć można groty, w których według tradycji mieszkali pasterze ze swoimi stadami. Powrót do hotelu w Betlejem lub okolicy, kolacja, nocleg.

Dzień 3

Jerozolima

Śniadanie w hotelu. Wcześnie rano przejazd do Jerozolimy. Wejście na Wzgórze Świątynne, gdzie zobaczymy Meczet Al-Aksa i Kopułę na Skale (wejście na Wzgórze Świątynne uzależnione jest od sytuacji bezpieczeństwa, meczety oglądamy tylko z zewnątrz). Przejście uliczkami Starego Miasta pod Ścianę Płaczu, zwaną także Murem Zachodnim, najważniejszego miejsca dla wszystkich Żydów. Są to pozostałości drugiej świątyni wybudowanej przez Heroda Wielkiego. Obszar pod Ścianą służy jako olbrzymia synagoga pod gołym niebem. Przejście na Górę Syjon. Zobaczymy kościół Zaśnięcia NMP. Następnie udamy się do Wieczernika, najważniejszego dla chrześcijan miejsca na Górze Syjon, miejsca ostatniej wieczerzy. Przejazd do Yad Vashem, Muzeum Historii Holocaustu, niezwykłego pomnika, którym uczczono pamięć sześciu milionów zamordowanych Żydów. Wykorzystano do tego najnowsze techniki multimedialne. Yad Vashem zajmuje się nadawaniem tytułów "Sprawiedliwych wśród Narodów Świata" osobom, które podczas wojny ratowały Żydów od zagłady. Wśród 20 tys. Sprawiedliwych jest aż 6 tys. Polaków. Do niedawna każdy z uhonorowanych miał przy muzeum zasadzone drzewko, teraz otrzymują imienne tabliczki. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. Dla chętnych wycieczka fakultatywna Jerozolima nocą - 25 USD.

Dzień 4

Cezarea Nadmorska - Haifa - Acco - Nazareth - Kana Galilejska

Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie. Przejazd do Cezarei Nadmorskiej. Cezarea jest jednym z najważniejszych stanowisk archeologicznych w Izraelu. Nastepnie udamy się do Haify, zobaczymy m.in. Ogrody Bahaitów. W przepięknych Perskich Ogrodach wznosi się jedna z największych atrakcji Hajfy, przykryte złotą kopułą mauzoleum twórcy bahaizmu. Przejazd do Akki, starożytnego miasta portowego czas wolny na lunch i spacer po mieście. Przejazd do Nazaretu. Zwiedzanie Bazyliki Zwiastowania, największej chrześcijańskiej świątyni na Bliskim Wschodzie. Wnętrze świątyni zdobi cykl malowideł o tematyce maryjnej. Można tu zobaczyć Matkę Boską o skośnych oczach, w turbanie i afrykańskim stroju w krzykliwych kolorach. W tym miejscu Archanioł Gabriel oznajmił Marii radosną wieść, że została wybrana przez Boga na matkę Jego syna. Przejście do kościoła św. Józefa, który został wzniesiony w miejscu dawnego domu cieśli Józefa, męża Marii. Przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu zamienienia wody w wino na weselu ubogiej rodziny. W miejscu tym wybudowano kościół Franciszkanów. W środku można zobaczyć stare stągwie, a także fragment średniowiecznej mozaiki podłogowej. Przejazd do Tyberiady/Nazaret lub okolicy, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 5

TYBERIADA/NAZARET - TABGHA - GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW - KAFARNAUM - REJS ŁODZIĄ - BETLEJEM

Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie. Rozpoczęcie dnia wizytą w kościołach w okolicy Jeziora Galilejskiego. Przejazd do Tabghi, miejsca w którym Jezus dokonał cudownego rozmnożenia pięciu bochenków chleba i dwóch ryb by nakarmić 5000 głodnych ludzi, którzy przyszli wysłuchać Jego nauk. Współczesny kościół Rozmnożenia zbudowano na miejscu bizantyjskiej świątyni, w której zachowała się kolorowa mozaika podłogowa. Obok gdzie zmartwychwstały Jezus ukazał się po raz trzeci apostołom znajduje się kościół Prymatu św. Piotra. Przejazd na Górę Błogosławieństw, miejsca gdzie Jezus wygłosił najsłynniejsze ze swoich kazań zawierające osiem błogosławieństw. Na zboczu wzgórza wznosi się ośmioboczne sanktuarium. Następnie przejazd północnym brzegiem jeziora do Kafarnaum, miasta Jezusa, gdzie według Ewangelii wygłosił On więcej kazań i uczynił więcej cudów niż gdziekolwiek indziej. Tutaj znajdują się pozostałości po synagodze z II w. n.e. prawdopodobnie zbudowanej na ruinach tej, w której nauczał Jezus. Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim, repliką łodzi z czasu Jezusa. Przejazd do Betlejem lub w okolice. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 6

Jerycho - Morze Martwe

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Jerycho, uchodzącego za najstarsze miasto na świecie. Widok na Górę Kuszenia, na której według Biblii, Jezus był kuszony przez szatana. Przejazd przez Qumran, to miejsce odnalezienia zwojów znad Morza Martwego napisanych przez Esseńczyków. Z drogi zobaczymy groty, w których odnaleziono manuskrypty napisane przez Eseńczyków.

Przejazd nad Morze Martwe, najniżej położonego miejsca na świecie. Czas wolny na kąpiele błotne. Krainy rozciągającej się nad Morzem Martwym nie sposób porównać z żadnym innym miejscem na Ziemi. Jego wody wypełniają najniższą część tektonicznego rowu Jordanu - tafla wody znajduje się obecnie na głębokości 418m p.p.m. i ciągle się obniża. Okolice Morza Martwego to wielkie naturalne uzdrowisko między innymi dzięki wysokiej zawartości tlenu w powietrzu oraz intensywnemu parowaniu słonej wody, która jak filtr zatrzymuje szkodliwe promienie słoneczne. Można, więc bez obaw o poparzenia wygrzewać się na słońcu. Jednak najpopularniejsza formą terapii jest wysmarowanie się czarnym błotem. Według legendy po błoto z Ein Bokek - najsłynniejszego kąpieliska przysyłała wyprawy egipska królowa Kleopatra. Powrót do hotelu w Betlejem lub okolicy, kolacja, nocleg. Dla chętnych wycieczka fakultatywna na Masadę - 65 USD/os.

Dzień 7

Betlejem - Tel Awiw

Śniadanie w hotelu. Dzień wolny przeznaczony na zakupy, indywidualne zwiedzanie. Dla chętnych wycieczka fakultatywna do Tel Awiwu. - 45 USD/os.

Dzień 8

Tel Awiw - Warszawa

Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko Ben Guriona. Odprawa biletowo - paszportowa, wylot. Zakończenie imprezy

Cena zawiera

Bilet lotniczy Warszawa/Wrocław/Gdańsk/Poznań/Lublin - Tel Awiw - Warszawa/Wrocław/Gdańsk/Poznań/Lublin, opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem podczas zwiedzania, zakwaterowanie (7 rozpoczętych noclegów przy lotach z Warszawy i 6 przy pozostałych lotniskach) w pokojach dwu- i trzyosobowych, w hotelach klasy turystycznej - zgodnie z programem wycieczki, 2 posiłki dziennie, bagaż podręczny 8 kg/os. i bagaż główny 23 kg/os., opiekę polskojęzycznego przewodnika podczas zwiedzania, ubezpieczenie kosztów leczenia i chorób przewlekłych (kwota 150 000 EUR/os.), następstw nieszczęśliwych wypadków (kwota 4000 EUR/os.), bagażu (400 EUR/os.), system tourguide podczas zwiedzania Jerozolimy i Betlejem, obowiązkową składkę na TFG w wysokości 13 zł/os.

Cena nie zawiera

Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, obligatoryjnych napiwków dla kierowców, kosztów realizacji programu (razem 185 USD za osobę) oraz wydatków własnych, posiłków niewymienionych w programie, wszelkich świadczeń i opłat nie ujętych w punkcie "cena zawiera".

Uwagi

1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie

2. Gwarancja bezpośrednich przelotów

3. Zakwaterowanie w Tyberiadzie/Nazaret lub w okolicy oraz w Betlejem lub w okolicy w hotelach klasy turystycznej.

4. Wyżywienie to dwa posiłki w formie bufetu. Napoje do kolacji są dodatkowo płatne.

5. Dopłata do pokoju 1 osobowego - 630 PLN

6. Cena dziecka 0-2 lata - do potwierdzenia. Koszt przelotu + ubezpieczenia to 220 zł/ dziecko 0-2 lata. Łóżeczko w pokoju dla dziecka 0-2 lata wiąże się z dodatkową opłatą 1050 zł.

7. Możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - 3,2 % wartości imprezy

8. Przy wylotach do Izraela paszport musi być ważny minimum 6miesięcy od daty planowanego powrotu

9. Oferta została skalkulowana dla grupy minimum 42 osób

10. W cenę wliczony jest bagaż podręczny 8 kg oraz główny 23 kg

11. Przeloty bezpośrednie odbywają się liniami lotniczymi PLL LOT.

12. Wycieczki fakultatywne realizowane są przy minimum 20 uczestnikach.

13. Istnieje możliwość dopłaty za gwarancję miejsca obok siebie w samolocie - 50 zł/os. za lot w obie strony.

14. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Ubezpieczenie zawarte w ofercie

· Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO

Gwarancja niezmienności ceny

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba

3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba

Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba

Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Termin
Listopad
2
Sobota
Zmień
Liczba dni
7
Zmień
Wyżywienie
Zmień
Transport
Zmień
Liczba dorosłych
Liczba dzieci
Wyjazd z
WylotWarszawa (Chopin) - Tel Aviv
sob. 02.11.2019godz. 15:25
sob. 02.11.2019godz. 20:15
PowrótTel Aviv - Warszawa (Chopin)
sob. 09.11.2019godz. 11:25
sob. 09.11.2019godz. 14:25
Zakwaterowanie2 osoby dorosłe
 • Sprawdzamy dostępność i aktualizujemy cenę

  4 606 złza pokój
 • Nielimitowane koszty leczenia
 • Bardzo szeroki zakres kosztów rezygnacji
 • (warunki/zakres/)
174
za wycieczkę

promesa

Nowość!Dostępne tylkow Wakacje.pl

 • Szeroki zakres ochrony: nie tylko w przypadku niewypłacalności i upadłości organizatora, ale także odwołania z powodu wystąpienia siły wyższej lub anulowania wycieczki
 • Ponad 10 000 alternatywnych ofert dostępnych od ręki nawet w tym samym dniu
 • (regulamin/FAQ/)
0101
Sprawdzamy dostępność

Masz pytania?

Wypełnij formularz, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą(zwykle w ciągu 5 minut).
4 606Cena całkowitaRezerwuj
Rezerwacja jest darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki
Opinie dodane przez
Wszystkich
Pary
Rodziny z dziećmi
Singli
Seniorów
Grupy przyjaciół
Tylko klientów Wakacje.pl
Byłeś na tej wycieczce?Dodaj opinię
Wszystkie opinie o
10/ 10
userCreated with sketchtool.
Zyta
Singiel
Pobyt: Lipiec 2019
 • Poleca wycieczkę
 • Parom
 • Rodzinom z dziećmi
 • Aktywnym
 • Organizator
 • Konsorcjum Biur Podróży
 • +Zalety-
 • Wady-

Wycieczka dla każdego i dam sobie rękę uciąć, że kto by na nią nie pojechał to wróciłby zadowolony. Ja jestem pod wrażeniem tak dobrego zorganizowania oraz doboru odpowiedniego przewodnika, który widać, że zna te miejsca i całą ich historię. Świetnie spędzony czas i dobrze wydane pieniądze. Oby więcej tak ciekawych wycieczek objazdowych - będę jeździć częściej.

Opinia Dodana: 20 Sierpnia 2019
9,4/ 10
userCreated with sketchtool.
Katarzyna
Para
Pobyt: Lipiec 2019
 • Poleca wycieczkę
 • Parom
 • Aktywnym
 • Szukającym rozrywki
 • Organizator
 • Konsorcjum Biur Podróży
 • +Zaletyplan wycieczki i przewodniczka
 • Wadygeneralnie to nie było

Bardzo mi się podobała organizacja wycieczki. Pod tym względem to była najlepsza wycieczka z biura podróży, na której byłam. Zwiedziliśmy każde istotne miejsce. A Pani przewodnik bardzo ciekawie, z pasją opowiadała nam o wszystkim, aż słuchać się chciało. Izrael to piękne miejsce. Jestem przekonana, że ta wycieczka zadowoliłaby każdego. Polecam serdecznie!

Opinia Dodana: 09 Sierpnia 2019
10/ 10
userCreated with sketchtool.
Oleksya
Singiel
Pobyt: Lipiec 2019
 • Poleca wycieczkę
 • Parom
 • Nastawionym na zwiedzanie
 • Singlom
 • Organizator
 • Konsorcjum Biur Podróży
 • +Zaletyprogram, przewodnik, transport, hotel, przewoźnik
 • Wady-

Wycieczka bardzo edukująca i interesująca. Zwiedzanie było intensywne ale dzięki temu udało nam się zwiedzić wiele ciekawych miejsc. Bardzo mi się podobało i z chęcią wybrałabym się na podobną wycieczkę tylko np. do innego kraju. Biuro Konsorcjum ma u mnie ogromny plus za program wycieczki, transport i przewodnika.

Opinia Dodana: 01 Sierpnia 2019
9,6/ 10
userCreated with sketchtool.
Sara
Singiel
Pobyt: Lipiec 2019
 • Poleca wycieczkę
 • Parom
 • Aktywnym
 • Nastawionym na zwiedzanie
 • Organizator
 • Konsorcjum Biur Podróży
 • +Zalety-
 • Wady-

Świetna cena za tak ciekawą i pełną atrakcji wycieczkę. Dawno nie byłam na tak dobrze zorganizowanej wycieczce objazdowej. Biuro podróży postarało się bardzo.

Opinia Dodana: 31 Lipca 2019
9,6/ 10
userCreated with sketchtool.
Marii
Para
Pobyt: Czerwiec 2019
 • Poleca wycieczkę
 • Parom
 • Rodzinom z dziećmi
 • Aktywnym
 • Organizator
 • Konsorcjum Biur Podróży
 • +Zaletywycieczka dla każdego niezależnie od wieku, świetny program i przewodnik, wygodny transport
 • Wadybrak

Polecam tą wycieczkę i starszym i młodszym i nawet rodziną z dziećmi - jest ona dla każdego. Fantastyczny program, interesujące zabytki, wspaniały przewodnik, smaczne jedzenie i bardzo wygodny transport w całkiem atrakcyjnej cenie. Nie zastanawiałabym się długo ;)

Opinia Dodana: 31 Lipca 2019
9,4/ 10
userCreated with sketchtool.
Biana
Para
Pobyt: Lipiec 2019
 • Poleca wycieczkę
 • Parom
 • Aktywnym
 • Nastawionym na zwiedzanie
 • Organizator
 • Konsorcjum Biur Podróży
 • +Zaletyjedzenie, program, grupa, przewodnik, zakwaterowanie
 • Wadynie ma

Najfajniejsza wycieczka objazdowa na jakiej byłam, przede wszystkim ze względu na bardzo ciekawy program oraz grupę ludzi z którymi zwiedzałam Izrael i Ziemię Świętą. Jedzonko bardzo smaczne, wyraziste - spróbowałam tradycyjnych potraw: od moich ukochanych falafeli po wyśmienity hummus. Pogoda była bardzo fajna, trzeba przyznać, że nam dopisała. Cała wycieczka i organizacja było dobrze przygotowana więc brawa dla biura Konsorcjum, które się postarało.

Opinia Dodana: 30 Lipca 2019
10/ 10
userCreated with sketchtool.
Kamila
Singiel
Pobyt: Lipiec 2019
 • Poleca wycieczkę
 • Parom
 • Rodzinom z dziećmi
 • Aktywnym
 • Organizator
 • Konsorcjum Biur Podróży
 • +Zalety-
 • Wady-

Bardzo udana wycieczka, interesująca, przyjemna. Polecam serdecznie, tym bardziej, że cena jest bardzo atrakcyjna a organizacja pierwsza klasa.

Opinia Dodana: 30 Lipca 2019
10/ 10
userCreated with sketchtool.
Nadia
Singiel
Pobyt: Lipiec 2019
 • Poleca wycieczkę
 • Parom
 • Aktywnym
 • Nastawionym na zwiedzanie
 • Organizator
 • Konsorcjum Biur Podróży
 • +Zaletysame zalety!!!!
 • Wadynie ma

Bardzo atrakcyjna cena za tak ciekawą i pełną wrażeń wycieczkę. Na pewno do końca życia nie zapomnę odnowienia przysięgi małżeńskiej przez jedną parę z naszej w Kanie Galilejskiej - cudowne chwile a dla nich na pewno przepiękne wspomnienia. Sama wycieczka bardzo ciekawa, kolorowa, smaczne, wesoła i wcale nie taka męcząca.

Opinia Dodana: 29 Lipca 2019
10/ 10
userCreated with sketchtool.
Wioletta
Singiel
Pobyt: Lipiec 2019
 • Poleca wycieczkę
 • Parom
 • Aktywnym
 • Nastawionym na zwiedzanie
 • Organizator
 • Konsorcjum Biur Podróży
 • +ZaletyCiekawy program wycieczki. Duża liczba zwiedzonych miejsc. Wspaniała Pani przewodnik. Zakwaterowanie, transport, jedzenie również oceniam pozytywnie.
 • WadyNie mogę sobie żadnych przypomnieć ;)

Wycieczka przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Bardzo ciekawa, interesująca, intensywna, bogata w ciekawostki - nie tylko historyczne. Z pewnością duża zasługa jest tutaj naszej Pani przewodnik, bo gdyby nie ona i jej wiedza na temat miejsc oraz zaangażowanie to na pewno nie byłoby aż tak ciekawie. Serdecznie polecam wybrać się na tą wycieczkę i zobaczyć Izrael oraz miejsca, w których Jezus bywał, na własne oczy.

Opinia Dodana: 29 Lipca 2019
10/ 10
userCreated with sketchtool.
Filip
Singiel
Pobyt: Lipiec 2019
 • Poleca wycieczkę
 • Parom
 • Aktywnym
 • Nastawionym na zwiedzanie
 • Organizator
 • Konsorcjum Biur Podróży
 • +Zalety-
 • Wady-

Najciekawsza i najbardziej intensywna wycieczka objazdowa na jakiej byłem i serdecznie polecam. Świetna organizacja i program.

Opinia Dodana: 26 Lipca 2019
Pogoda w Izraelu
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Temperatura w dzień °C
18°
18°
19°
23°
25°
28°
29°
30°
29°
27°
23°
19°
Temperatura wody °C
17°
18°
18°
19°
21°
25°
27°
29°
28°
26°
23°
20°
Temperatura w nocy °C
10°
10°
12°
14°
17°
20°
23°
24°
23°
19°
15°
11°
Śr. liczba godzin słonecznych
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
6
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
6
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
10
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
10
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
10
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
10
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
10
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
9
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
9
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
7
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
9
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
8

Paszporty

Do Izraela Polacy mogą wjechać za okazaniem paszportu. Dokument musi być ważny przez co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu z Izraela.

Wizy

W Izraelu dla Polaków wizy nie są wymagane, jeśli czas pobytu nie przekracza 90 dni. Stemple lub wizy z krajów muzułmańskich w paszporcie nie są podstawą do odmowy wjazdu na terytorium Izraela, jednak osoby posiadające wyżej wymienione stemple czy wizy powinny liczyć się z bardziej szczegółową kontrolą bezpieczeństwa podczas przekraczania granicy. Z uwagi na uliczne kontrole izraelskich służb imigracyjnych i policji cudzoziemcy powinni stale mieć przy sobie paszporty oraz wizy.

Szczepienia, służba zdrowia

Szczepienia nie są wymagane.

Rezerwacja jest darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczkiCena całkowita:4 606Rezerwuj