Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
13

Opis oferty

Biuro podróży (przedsiębiorca): Konsorcjum.plKod oferty: WAK485746

Dzień 1

WARSZAWA – TEL AWIW

Zbiórka na lotnisku na dwie godziny przed wylotem. Odprawa biletowo – paszportowa i bezpośredni lot do Tel Awiwu (wylot planowany na godzinę 22.50).

Dzień 2

JEROZOLIMA - BETLEJEM (ok. 80km)

Przylot na lotnisko Ben Guriona. Spotkanie z przedstawicielem lokalnego kontrahenta i przewodnikiem. Przejazd na śniadanie i krótki odpoczynek. Przejazd do Jerozolimy. Wizyta na Górze Oliwnej, skąd roztacza się niesamowita panorama Starego Miasta.

Zwiedzanie kościoła Pater Noster, gdzie Jezus nauczał modlitwy Ojcze Nasz, której tekst w prawie 60 językach umieszczono na ścianach. Przejście do kościoła klasztornego Dominus Flevit, w tym miejscu Jezus zapłakał nad losem Jerozolimy. Zobaczymy także Cmentarz Żydowski na zachodnim zboczu Góry Oliwnej. Tradycja żydowska mówi, że właśnie tutaj rozpocznie się zmartwychwstanie ludzi w dniu Sądu Ostatecznego, a Mesjasz wprowadzi zmartwychwstałych przez pobliską Złotą Bramę na Wzgórze Świątynne. U stóp Góry Oliwnej znajduje się Bazylika Agonii Tuż obok świątyni rozciąga się Ogród Oliwny - Getsemani, w którym Jezus został zdradzony. Rosnące tu drzewa oliwne mają ok. 2000 lat. Według legendy wyrosną ponownie w dniu Sądu Ostatecznego. Wejście bramą Lwów na obszar Starego Miasta. "Via Dolorosa" to ciąg wąskich uliczek i umieszczonych przy nich XIV stacji Męki Pańskiej. Stacje od I do IX usytuowane są w budynkach przylegających do ulic a od X do XIV w Bazylice Grobu Pańskiego. Od Twierdzy Antonia (tu Jezus usłyszał wyrok) do Grobu Pańskiego prowadzi ok. 1450 kroków (ok. 1200m.). Bazylika jest jedną z najbardziej niezwykłych świątyń na świecie. Jest wspólną własnością kilku wyznań chrześcijańskich, z których każda ma własne kaplice i ołtarze, i odprawia nabożeństwa w swoim obrządku. Najważniejsze miejsca w niej to zabudowany pagórek, na którym wedle tradycji ukrzyżowano Jezusa (po hebrajsku zwany Golgota, po łacinie Kalwaria) oraz Jego grobowiec. Powrót do Betlejem. Nad miastem góruje Bazylika Narodzenia Pańskiego wybudowana ponad Grotą Narodzenia. Srebrną gwiazdą oznaczono miejsce przyjścia na świat Jezusa. Do Groty Narodzenia przylega Grota Żłóbka, gdzie pasterze oddali hołd małemu Jezusowi. Bazylika Narodzenia przy Placu Żłóbka, na przestrzeni wieków, wielokrotnie zmieniała przynależność w ramach wyznania chrześcijańskiego. Bazylika Narodzenia Pańskiego jest jedną z najstarszych świątyń chrześcijańskich, w której odprawiane są nabożeństwa. Do bazyliki przylegają klasztory i kościoły ormiańskie, greckie prawosławne i katolickie, a wśród nich m.in. kościół św. Katarzyny. W odległości 300m od bazyliki znajduje się Grota Mleczna. Tradycja mówi, że Maria podczas ucieczki do Egiptu w tym miejscu karmiła Jezusa. W trakcie karmienia krople mleka upadły na skałę zmieniając na mlecznobiały kolor. Następnie przejazd na Pole Pasterzy. Obok kościoła zobaczyć można groty, w których według tradycji mieszkali pasterze ze swoimi stadami. Przejazd do hotelu w Betlejem lub okolicy. Kolacja, nocleg.

Dzień 3

JEROZOLIMA (ok. 20km)

Śniadanie w hotelu. Wcześnie rano przejazd do Jerozolimy. Wejście na Wzgórze Świątynne, gdzie zobaczymy Meczet Al-Aksa i Kopułę na Skale (wejście na Wzgórze Świątynne uzależnione jest od sytuacji bezpieczeństwa, meczety oglądamy tylko z zewnątrz). Przejście uliczkami Starego Miasta pod Ścianę Płaczu, zwaną także Murem Zachodnim, najważniejszego miejsca dla wszystkich Żydów. Są to pozostałości drugiej świątyni wybudowanej przez Heroda Wielkiego. Obszar pod Ścianą służy jako olbrzymia synagoga pod gołym niebem. Przejście na Górę Syjon. Zobaczymy kościół Zaśnięcia NMP. Następnie udamy się do Wieczernika, najważniejszego dla chrześcijan miejsca na Górze Syjon, miejsca ostatniej wieczerzy. Przejazd do Yad Vashem, Muzeum Historii Holocaustu, niezwykłego pomnika, którym uczczono pamięć sześciu milionów zamordowanych Żydów. Wykorzystano do tego najnowsze techniki multimedialne. Yad Vashem zajmuje się nadawaniem tytułów "Sprawiedliwych wśród Narodów Świata" osobom, które podczas wojny ratowały Żydów od zagłady. Wśród 20 tys. Sprawiedliwych jest aż 6 tys. Polaków. Do niedawna każdy z uhonorowanych miał przy muzeum zasadzone drzewko, teraz otrzymują imienne tabliczki. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg. Dla chętnych wycieczka fakultatywna Jerozolima nocą - 25 USD/osoba.

Dzień 4

CEZAREA NADMORSKA - HAJFA - ACCO - NAZARETH - KANA GALILEJSKA (ok. 280km)

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Przejazd do Cezarei Nadmorskiej. Cezarea jest jednym z najważniejszych stanowisk archeologicznych w Izraelu. Następnie udamy się do Haify, zobaczymy m.in. Ogrody Bahaitów. W przepięknych Perskich Ogrodach wznosi się jedna z największych atrakcji Hajfy, przykryte złotą kopułą mauzoleum twórcy bahaizmu. Przejazd do Akki, starożytnego miasta portowego czas wolny na lunch i spacer po mieście. Przejazd do Nazaretu. Zwiedzanie Bazyliki Zwiastowania, największej chrześcijańskiej świątyni na Bliskim Wschodzie. Wnętrze świątyni zdobi cykl malowideł o tematyce maryjnej. Można tu zobaczyć Matkę Boską o skośnych oczach, w turbanie i afrykańskim stroju w krzykliwych kolorach. W tym miejscu Archanioł Gabriel oznajmił Marii radosną wieść, że została wybrana przez Boga na matkę Jego syna. Przejście do kościoła św. Józefa, który został wzniesiony w miejscu dawnego domu cieśli Józefa, męża Marii. Przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu zamienienia wody w wino na weselu ubogiej rodziny. W miejscu tym wybudowano kościół Franciszkanów. W środku można zobaczyć stare stągwie, a także fragment średniowiecznej mozaiki podłogowej. Przejazd do Tyberiady/Nazaret lub okolicy. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 5

TYBERIADA/NAZARET - TABGHA - GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW - KAFARNAUM - REJS ŁODZIĄ - BETLEJEM (ok. 230km)

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Rozpoczęcie dnia wizytą w kościołach w okolicy Jeziora Galilejskiego. Przejazd do Tabghi, miejsca w którym Jezus dokonał cudownego rozmnożenia pięciu bochenków chleba i dwóch ryb by nakarmić 5000 głodnych ludzi, którzy przyszli wysłuchać Jego nauk. Współczesny kościół Rozmnożenia zbudowano na miejscu bizantyjskiej świątyni, w której zachowała się kolorowa mozaika podłogowa. Obok gdzie zmartwychwstały Jezus ukazał się po raz trzeci apostołom znajduje się kościół Prymatu św. Piotra. Przejazd na Górę Błogosławieństw, miejsca gdzie Jezus wygłosił najsłynniejsze ze swoich kazań zawierające osiem błogosławieństw. Na zboczu wzgórza wznosi się ośmioboczne sanktuarium. Następnie przejazd północnym brzegiem jeziora do Kafarnaum, miasta Jezusa, gdzie według Ewangelii wygłosił On więcej kazań i uczynił więcej cudów niż gdziekolwiek indziej. Tutaj znajdują się pozostałości po synagodze z II w. n.e. prawdopodobnie zbudowanej na ruinach tej, w której nauczał Jezus. Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim, repliką łodzi z czasu Jezusa. Przejazd do Betlejem lub w okolice. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 6

JERYCHO - MORZE MARTWE (ok. 115km)

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Jerycho, uchodzącego za najstarsze miasto na świecie. Widok na Górę Kuszenia, na której według Biblii, Jezus był kuszony przez szatana. Przejazd przez Qumran, to miejsce odnalezienia zwojów znad Morza Martwego napisanych przez Esseńczyków. Z drogi zobaczymy groty, w których odnaleziono manuskrypty napisane przez Esseńczyków. Przejazd nad Morze Martwe, najniżej położonego miejsca na świecie. Czas wolny na kąpiele błotne. Krainy rozciągającej się nad Morzem Martwym nie sposób porównać z żadnym innym miejscem na Ziemi. Jego wody wypełniają najniższą część tektonicznego rowu Jordanu - tafla wody znajduje się obecnie na głębokości 418m p.p.m. i ciągle się obniża. Okolice Morza Martwego to wielkie naturalne uzdrowisko, między innymi dzięki wysokiej zawartości tlenu w powietrzu oraz intensywnemu parowaniu słonej wody, która jak filtr zatrzymuje szkodliwe promienie słoneczne. Można, więc bez obaw o poparzenia wygrzewać się na słońcu. Jednak najpopularniejsza formą terapii jest wysmarowanie się czarnym błotem. Według legendy po błoto z Ein Bokek - najsłynniejszego kąpieliska - przysyłała wyprawy egipska królowa Kleopatra. Powrót do hotelu w Betlejem lub okolicy. Kolacja, nocleg.

Dla chętnych wycieczka fakultatywna na Masadę - 85 USD/osoba.

Dzień 7

BETLEJEM – TEL AWIW (ok. 97km)

Śniadanie w hotelu. Dzień wolny przeznaczony na zakupy, indywidualne zwiedzanie. Kolacja, nocleg.

Dla chętnych wycieczka fakultatywna do Tel Awiwu - 50 USD/osoba płatne na miejscu lub 180 zł/ osoba - płatne w biurze w Polsce przy dopłacie.

Dzień 8

TEL AWIW – WARSZAWA

Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko Ben Guriona. Odprawa biletowo – paszportowa, wylot. Zakończenie imprezy.

Przy wylotach o 5.00 brak śniadania.

Cena zawiera

• Bilet lotniczy Warszawa – Tel Awiw – Warszawa,

• Opłaty lotniskowe,

• Bagaż podręczny 8 kg/os. i bagaż główny 23 kg/os.,

• Transfery klimatyzowanym autokarem podczas zwiedzania,

• Zakwaterowanie (7 rozpoczętych noclegów) w pokojach dwu- i trzyosobowych, w hotelach klasy turystycznej – zgodnie z programem wycieczki,

• 2 posiłki dziennie (śniadania i obiadokolacje),

• Opiekę polskojęzycznego przewodnika podczas zwiedzania,

• Ubezpieczenie UNIQA Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO, OC 50 000 EURO, OC sportowa 10 000 EURO, sprzęt sportowy 500 EURO

• System tourguide podczas zwiedzania Jerozolimy i Betlejem,

• Obligatoryjną składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny TFG 13 zł/osoba

• Obligatoryjną składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy TFP w wysokości 13 zł/osoba.

Cena nie zawiera

• Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, obligatoryjnych napiwków dla kierowców, kosztów realizacji programu (razem 220 USD/osoba - płatne obligatoryjnie do przewodnika na miejscu bądź przelewem na konto organizatora).

• Wydatków własnych.

• Posiłków niewymienionych w programie,

• Wszelkich świadczeń i opłat nie ujętych w punkcie "cena zawiera".

Uwagi

• Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie

• Gwarancja bezpośrednich przelotów,

• Zakwaterowanie w Tyberiadzie/Nazaret lub w okolicy oraz w Betlejem lub w okolicy w hotelach klasy turystycznej,

• Wyżywienie to dwa posiłki w formie bufetu. Napoje do kolacji są dodatkowo płatne,

• Dopłata do pokoju 1 osobowego – 1500 PLN,

• Cena dziecka 0-2 lata – do potwierdzenia. Koszt przelotu + ubezpieczenia to 800 zł/ dziecko 0-2 lata. Łóżeczko w pokoju dla dziecka 0-2 lata wiąże się z dodatkową opłatą 1050 zł,

• Możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3,2 % wartości imprezy,

• Przy wylotach do Izraela paszport musi być ważny minimum 6miesięcy od daty planowanego powrotu,

• Oferta została skalkulowana dla grupy minimum 42 osób,

• Przeloty bezpośrednie odbywają się liniami lotniczymi PLL LOT,

• Wycieczka fakultatywna do Tel Awiwu realizowana przy minimum 30 uczestnikach,

• Wycieczka fakultatywna na Masadę czy Jerozolima nocą realizowana przy minimum 20 uczestnikach,

• Istnieje możliwość dopłaty za gwarancję miejsca obok siebie w samolocie - 100 zł/os. za lot w obie strony,

• Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego,

15. Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu. Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę. Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia.

Warunki wjazdu i pobytu

COVID-19

Brak ograniczeń wjazdowych.

Wiza

• Obywatele Unii Europejskiej mogą swobodnie wjeżdżać do Izraela, bez konieczności posiadania wiz.

• Paszport powinien być ważny minimum 6miesięcy.

• O wjeździe do Izraela decydują służby graniczne.

• Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

• Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu. Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę. Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Gwarancja niezmienności ceny

• Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od koszty imprezy (na osobę).

• Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut).

• Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie.

• Informacje o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500zł/osoba - 100 zł/osoba

Od 3501 do 6000 zł/osoba - 150 zł/osoba

Od 6001 do 9000zł/osoba - 230 zł/osoba

Powyżej 9000 zł/osoba - 300 zł/osoba

Warunki uczestnictwa

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość

Podział na pokoje

Powyżej wybierasz liczbę osób, które będą zakwaterowane w 1 pokoju (lub apartamencie, willi itd.). Wybierz jedną z ofert z listy i zarezerwuj ją. Zrób oddzielne rezerwacje dla każdego kolejnego pokoju lub skontaktuj się z nami, by złożyć zamówienie u naszego doradcy.

Maksymalna liczba uczestników

Jeśli nie możesz dodać kolejnych osób, osiągnąłeś(-aś) maksymalny limit dla 1 pokoju.

Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

Pokoj 2-osobowy

2 dorosłych

H sniadania i obiadokolacje
Wylot
23:00
03:50
WAW · 08.09 (Pt.)Warszawa - Chopin
TLV · 09.09 (Sob.)Tel Aviv
PrzylotLOT, LO156
11:55
15:00
TLV · 15.09 (Pt.)Tel Aviv
WAW · 15.09 (Pt.)Warszawa - Chopin
7 552 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Atrium Park wielopoziomowy, Al. Jerozolimskie 148 02-326 Warszawa

350
za 1 auto
1 auto
Data od
08.09.2023
Data do
15.09.2023
350
za 1 auto

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

185
za wycieczkę
185
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji

Wycieczka7 552

Cena całkowita

7 552
Zaliczka płatna teraz2 266
Pozostała kwota płatna na 30 dni przed wyjazdem.

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Opinie

Filtrowanie
Typ podróżującego
WszystkieSingielRodzina z dziećmiParaGrupa znajomych50+
Czas podróży
DowolnyMarzec - MajCzerwiec - SierpieńWrzesień - ListopadGrudzień - Luty
Opinie tylko ze zdjęciami
Sortuj po:
Data pobytu - ostatnie
Data pobytu - ostatnieNajwyższa ocena
Wyświetlono 5 z opinii
Andrzej i Magdalena
Klient Wakacje.pl
Maj 2023 ·

Para

Dodano: 15.05.2023
10
Wycieczka bardzo dobrze zorganizowana od samego początku, gdzie na lotnisku czekał już na nas przedstawiciel biura a po przejściu odprawy przywitał nas przewodnik. Przewodnik pan Mariusz wykazał się pełnym profesjonalizmem, dużą wiedzą na temat zwiedzanych obiektów i znajomością kraju, który zwiedzaliśmy. Noclegi zorganizowane były w hotelach spełniających wszystkie nasze oczekiwania a umiejscowienie ich w lokalizacjach umożliwiających zwiedzanie ponadprogramowe po ukończeniu podstawowego planu dnia dzięki inicjatywie i charyzmie wspomnianego już super przewodnika pana Mariusza były strzałem w przysłowiową 10. Jedzenia jest tyle żeby nie chodzić głodnym i dobrej jakości.
ZaletyIzrael jest przepięknym krajem a zwiedzanie pozwoliło nam odkryć wszystkie jego uroki. Dodatkowo trafiła nam się pozytywna i zorganizowana grupa , którą z tego miejsca serdecznie pozdrawiamy.
WadySzukacie wad , niestety tu ich nie znajdziecie - firma, przewodnik,jedzenie, hotele, autokar, kierowca wszystko z górnej półki. Polecamy.
Czytaj więcej
Czy ta opinia była pomocna?
0
0

Opinia zmoderowana przez Wakacje.pl

Ola
Luty 2023 ·

Para

Dodano: 05.03.2023
2.2
+8
Wyjazd do Izrael pt.” Mozaika Izrael” okazał się błędnym wyborem. Pilot FILIP wykazał się BRAKIEM WIEDZY, NIEODPOWIEDZIALNOŚCIĄ za organizację. Podczas wycieczki NIE REALIZOWANO programu wyjazdu, grupa walczyła o realizację. Pilot cały czas ZMIENIAŁ plany, godziny spotkania, miejsce spotkania, ciągle szukaliśmy osób, które zgubiliśmy. Wieczorem dostawaliśmy plan na dzień następny, po czym rano plan zmieniał się. BRAK PRZYGOTOWANIA wcześniejszego przez organizatorów wyjazdu spowodowało, że nie byliśmy w stanie realizować programu, bo nie uwzględniono godzin otwarcia obiektu. KONFLIKT między pilotem polskim a lokalnym powodował TOKSYCZNĄ ATMOSFERĘ, ciągłe KŁÓTNIE dotyczące godzin pracy lokalnego kierowcy, nie chcieli wycieczki wozić do 18, co skracało możliwości zwiedzania. PÓŹNE wyjazdy z hotelu powodowały, że trasa trwała dłużej z powodu korków. SZCZYTEM była sytuacja, w której PILOT FILIP MIJAŁ SIĘ Z PRAWDĄ!!!! Zaprowadził grupę do sklepu w Kanie Galilejskiej i twierdził, że to jedyna atrakcja. Grupa upierała się, żeby zaprowadził nas do kościoła, gdzie dokonał się CUD przemienienia wody w wino, a PILOT FILIP upierał się, że nie ma co zwiedzać!!!! Hotel Ararat w Betlejem standard bardzo niski blisko **. Najważniejsze były ZAKUPY dla pilotów niż zwiedzanie, jak czasu wystarczy to pozwiedzamy. NAJGORSZE W TYM WSZYSTKIM BYŁO, ŻE BIURO PODRÓŻY BYŁO NAJPRAWDOPODOBNIEJ ŚWIADOME OSOBOWOŚCI PILOTA FILIPA, A MIMO TO ZACHOWALI SIĘ NIEODPOWIEDZIALNIE, NARAŻAJĄC 46 OSÓB NA STRES, NERWY, NIEKOMFORTOWĄ SYTUACJĘ. TAK WYCIECZKA OD 2 LAT NIE MOGŁA SIĘ ODBYĆ Z POWODU BRAKU CHĘTNYCH, WIĘC NIE DOPUŚCILI DO ODWOŁANIA WYJAZDU ZA WSZELKĄ CENĘ.
Zaletybardzo dobrze marketingowo napisana oferta, łatwo da się złapać klientów
Wadybrak wiedzy, nieodpowiedzialny, nieorganizowany, nieprzygotowany, mijający się z prawdą PILOT, który zmieniał plany co chwilę wycieczka skoncentrowana na zwiedzaniu sklepów, a nie zabytków bardzo słaby hotel Ararat w Betlejem, brak czystych łazienek Świadome biuro podróży naraziło uczestników na stres i dyskomfort.
Czytaj więcej
Czy ta opinia była pomocna?
0
0

Opinia zmoderowana przez Wakacje.pl


Tadeusz
Klient Wakacje.pl
Luty 2020 ·

Para

Dodano: 22.02.2020
7.2
Program wycieczki został zrealizowany ilościowo, a nie jakościowo. Zwiedzanie odbywało się w pośpiechu, bez objaśnień. Pilot podprowadzał grupę pod kolejne obiekty, mówił o nich dwa, trzy zdania, a później wysyłał na samodzielne zwiedzanie. Oglądaliśmy wnętrza, nie wiedząc, co oglądamy. Przez pierwsze dni nie było urządzeń nagłaśniających, co pilot tłumaczył nieposiadaniem przez niego licencji i brakiem prawa do pełnienia roli przewodnika. Po licznych interwencjach słuchawki się znalazły i p. Filip grał rolę przewodnika. Informacje przekazywane przez niego były mniej niż skromne. Po dwóch dniach sprzęt nagłaśniający musieliśmy zwrócić. W Yad Vashem pilot zapowiedział zwiedzanie bez przewodnika. Wobec zdecydowanego sprzeciwu grupy pilot zadzwonił do biura, skąd, jak twierdził, wyjaśniono, że zgodnie z zapisem w programie nasza obecność w tym miejscu jest wizytą, a nie zwiedzaniem, a ponadto wycieczka jest tania, więc nasze oczekiwania są bezzasadne. Zaproponował wypożyczenie na własny koszt audioguidów. Faktycznie zapis dotyczący tego punktu programu to ,, przejazd do Yad Vashem\". Jeśli wg Biura celem nie jest zwiedzanie, to jaki jest sens przyjazdu w to miejsce. Warto nadmienić, że był to jedyny punkt programu w tym dniu. Organizacja wycieczki pod względem merytorycznym skandaliczna. Biuro nie zapewniło przewodnika, a zadanie oprowadzania powierzyło pilotowi, który zrealizował program pod względem ilościowym, a był kompletnie nieprzygotowany do przekazania choćby podstawowej wiedzy na temat zwiedzanych obiektów. Takie postępowanie jest nieuczciwe i zakrawa na kpinę z klientów. Nikomu nie polecimy biura, które oferuje pozorne zwiedzanie bez zapewnienia kompetentnego przewodnika. Pośrednik (biuro wakacje.pl) również dołożył swoją \"cegiełkę kompetencji\". Wcześniej zapewniał, że wymagane dokumenty podróży prześle ok. 48 godzin przed planowaną podróżą, a gdy zbliżał się termin wyjazdu, konsultant okazał się bezradny (sobotnie popołudnie i brak możliwości skontaktowania się z przedstawicielem organizatora). Po interwencjach telefonicznych i pocztą elektroniczną przesłano nam potwierdzenie i obiecane dokumenty kilkanaście godzin po wylocie (prawie jak w komedii Barei).
Zaletybaz noclegowa posiłki
Wadypilot (p. Filip) w roli niekompetentnego przewodnika sposób realizacji programu
Czytaj więcej
Czy ta opinia była pomocna?
3
0

Opinia zmoderowana przez Wakacje.pl


kazimierz
Klient Wakacje.pl
Luty 2020 ·

Grupa znajomych

Dodano: 08.03.2020
10
Wylot z Wrocławia 29.02 .wycieczka bez żadnego pośpiechu, noclegi super jak i wyżywienie czas na zwiedzanie ,czas na wypoczynek bardzo ciekawy i urozmaicony program wycieczki,mieliśmy pogodę dobro ,wiedza Pani Marty REWELACJA!niezapomniane przeżycie duchowe jak i turystyczne .Polecam gorąco Kazimierz z Polkowic .
Zalety Piękna wycieczka z biurem Konsorcjum i oczywiście przewodnik Pani Marta Pustułka!!!
WadyNIEMA!!!
Czytaj więcej
Czy ta opinia była pomocna?
1
0

Opinia zmoderowana przez Wakacje.pl


slawomr
Klient Wakacje.pl
Styczeń 2020 ·

Para

Dodano: 10.02.2020
9.2
Wycieczka super z wrażeniami na całe życie.Program ciekawy, zrealizowany [głównie przez upór pani Kamili ]z e starannością i drobiazgowością .Ogólnie polecam. Organizacja wycieczki przez konsorcjum wzorowa
ZaletyProgram zrealizowany z nawiązką, cierpliwość pani przewodnik{Kamila] godna pozazdroszczenia,różnorodność kultur ,religii ukazana na najwyższym poziomie ,duży wybór tradycyjnych potraw,kierowca autokaru -mistrz świata.
Wadyniestety trafiliśmy na słabą pogodę [szczególnie w Betlejem padało prawie cały pobyt],na szczęście tam głównie nocowaliśmy
Czytaj więcej
Czy ta opinia była pomocna?
0
0

Mapa

Pogoda

30°C
21°C
28°C
12

Przed podróżą

Szczepienia nie są wymagane.
SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Brak obowiązkowych formularzy do wypełnienia.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów;
Test: nie obowiązuje.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.
Ubezpieczenie: każdy podróżny jest obowiązany przedstawić dowód posiadania ubezpieczenia zdrowotnego pokrywającego koszty leczenia COVID. Zaleca się, by polisa pokrywała również ewentualne koszty skierowania do odbycia obowiązkowej kwarantanny w wyznaczonym ośrodku.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów;
Test: nie obowiązuje.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.
Ubezpieczenie: każdy podróżny jest obowiązany przedstawić dowód posiadania ubezpieczenia zdrowotnego pokrywającego koszty leczenia COVID. Zaleca się, by polisa pokrywała również ewentualne koszty skierowania do odbycia obowiązkowej kwarantanny w wyznaczonym ośrodku.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów;
Test: nie obowiązuje.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.
Ubezpieczenie: każdy podróżny jest obowiązany przedstawić dowód posiadania ubezpieczenia zdrowotnego pokrywającego koszty leczenia COVID. Zaleca się, by polisa pokrywała również ewentualne koszty skierowania do odbycia obowiązkowej kwarantanny w wyznaczonym ośrodku.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów;
Test: nie obowiązuje.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.
Ubezpieczenie: każdy podróżny jest obowiązany przedstawić dowód posiadania ubezpieczenia zdrowotnego pokrywającego koszty leczenia COVID. Zaleca się, by polisa pokrywała również ewentualne koszty skierowania do odbycia obowiązkowej kwarantanny w wyznaczonym ośrodku.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

AKTUALNOŚĆ INFORMACJI
Warunki wjazdowe często się zmieniają, dlatego prosimy o dodatkowe potwierdzanie ich aktualności na stronie internetowej MSZ: zobacz więcej.
Do Izraela Polacy mogą wjechać za okazaniem paszportu. Dokument musi być ważny przez co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu z Izraela.
W Izraelu dla Polaków wizy nie są wymagane, jeśli czas pobytu nie przekracza 90 dni. Stemple lub wizy z krajów muzułmańskich w paszporcie nie są podstawą do odmowy wjazdu na terytorium Izraela, jednak osoby posiadające wyżej wymienione stemple czy wizy powinny liczyć się z bardziej szczegółową kontrolą bezpieczeństwa podczas przekraczania granicy. Z uwagi na uliczne kontrole izraelskich służb imigracyjnych i policji cudzoziemcy powinni stale mieć przy sobie paszporty oraz wizy.

Informacje prawne

W zakup i organizację imprezy turystycznej zaangażowanych jest kilka podmiotów. Mają one określone obowiązki.
Jako agent turystyczny, Wakacje.pl odpowiada za:

  • umieszczenie w serwisie ofert w brzmieniu nadanym i przekazanym wyłącznie przez organizatorów turystyki;
  • publikacje w serwisie komunikatów dotyczących rynku turystycznego w Polsce;
  • możliwość rezerwacji usługi lub miejsc w imprezie turystycznej za pośrednictwem serwisu oraz nabycie tych usług lub miejsc i dokonanie za nie płatności z wykorzystaniem usługi partnera;
  • doradztwo oraz dostarczanie indywidualnych informacji handlowych i ofert Użytkownikom, którzy skontaktowali się za pośrednictwem formularzy zawartych w serwisie lub z Konsultantem z wykorzystaniem kanałów podanych przez Użytkownika;
  • nawiązanie i utrzymanie kontaktu w celu przekazywania informacji związanych z wybranymi, w tym zarezerwowanymi, usługami i ofertami, oraz prowadzenie obsługi wynikającej z zawartych Umów;
  • komunikowanie treści, dokumentów i decyzji Operatorów Turystycznych (usługodawców), wspierając Użytkownika w zakresie wykonania Umowy zgodnie z jej założeniami;
  • rozpatrywanie reklamacji z zakresu własnej działalności i świadczonych Usług, w szczególności procesu sprzedaży – poprawności i jakości obsługi w procesie sprzedaży usług dostępnych w Ofercie Wakacje.pl oraz obsługi posprzedażowej.

Organizator (przedsiębiorca) odpowiada za:

  • dostarczanie do agenta ofert imprez turystycznych, w tym końcowej ceny usługi;
  • należyte wykonanie Umowy zawartej z Użytkownikiem;
  • rozpatrywanie reklamacji, których przedmiotem jest nienależyte wywiązanie się z Umowy przez Organizatora Turystyki.

Oferty prezentowane na serwisie pochodzą wyłącznie od przedsiębiorców.
Za zapewnienie metod płatności online w serwisie Wakacje.pl odpowiedzialny jest nasz partner płatności.