15 616  /os.

Podsumowanie ceny
6

Opis oferty

Biuro podróży (przedsiębiorca): Logos TourKod oferty: WAK794486

Kraj

Japonia

Japonia (14 dni)

Nowoczesność i tradycja. Siedziby szogunów, buddyjskie świątynie i chramy shinto harmonijnie wkomponowane w przyrodę. Najbardziej wyrafinowana sztuka ogrodowa na świecie. Park Narodowy Góry Fuji. Hiroszima i Nagasaki – miasta symbole. Taniec gejsz. Fascynujący świat tradycji i obrzędów. Okazja, by poznać smak tradycyjnej herbaty matcha.

Dzień 1

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Przelot do Japonii.

Dzień 2

Tokio

Przylot do Tokio. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie na 5 nocy.

Dzień 3

Tokio

Śniadanie. Zwiedzanie Tokio. Przejazd metrem do dzielnicy Asakusa. Zwiedzanie najstarszej świątyni buddyjskiej w Tokio - Sensoji. Spacer przez pasaż Nakamise; okazja do zakupów pamiątek. Widok na Skytree – najwyższą wieżę telewizyjną świata (634 m). Przejazd metrem do Shimbashi i podróż nowoczesną kolejką bez motorniczego na wyspę Odaiba – sztucznie usypaną na środku Zatoki Tokijskiej. Zwiedzanie dzielnicy rozrywkowo-handlowej m.in. replika Statui Wolności i Tęczowy Most. Przejazd do centrum. Spacer po Ginzie, luksusowej dzielnicy handlowej, gdzie znajdują się salony najbardziej znanych projektantów mody i różnych światowych marek. Fakultatywnie spektakl tradycyjnego teatru dworskiego kabuki (cena od ok. 4000 JPY/ JPY/ JPY; w miarę dostępności biletów). Powrót metrem do hotelu. Kolacja.

Dzień 4

TOKIO – P. N. GÓRY FUJI

Śniadanie. Wjazd na 45. piętro ratusza, skąd podziwianie panoramy wielomilionowej metropolii. Przejazd rejsowym autobusem do Parku Narodowego Góry Fuji. Wjazd kolejką górską na szczyt wzgórza, z którego przy dobrej pogodzie widać górę Fuji. Spacer po okolicy. Fakultatywnie możliwość rejsu stateczkiem po jeziorze (cena 1000 JPY). Powrót do Tokio.

Dzień 5

TOKIO – KAMAKURA

Śniadanie. Przejazd kolejką podmiejską do leżącej nad Pacyfikiem miejscowości Kamakura, jednej z dawnych stolic Japonii. Spacer przez to ważne niegdyś miasto, siedzibę walecznego rodu szogunów Minamoto. Wizyta w świątyni Wielkiego Buddy. Potem zwiedzanie Hase-dera – malowniczej, otoczonej pięknym ogrodem, najstarszej świątyni buddyjskiej Kamakury. Następnie zwiedzanie chramu wyznawców shinto – Tsurugaoka Hachiman-gu, który był rodową świątynią pierwszego szoguna Japonii. Powrót kolejką podmiejską do Tokio. Dla chętnych – czas na zakupy elektroniki w dzielnicy Shinjuku.

Dzień 6

TOKIO – NIKKO

Śniadanie. Przejazd pociągiem do Nikko – religijnego serca Japonii. W programie – spacer aleją wysadzaną wielowiekowymi cedrami do chramu Tosho-gu, położonego w lesie mauzoleum jednego z najpotężniejszych władców Japonii, szoguna Tokugawa Ieyasu. Wraz z chramem Futarasan i świątynią buddyjską Rinno-ji – jest to jedyny w swoim rodzaju, zdobiony z przepychem, rozległy kompleks świątynny. Czas wolny. Powrót pociągiem do Tokio.

Dzień 7

TOKIO – HIROSZIMA – WYSPA MIYAJIMA

Przejazd japońskim superekspresem, zwanym shinkansen, do Hiroszimy (zostawienie bagaży w hotelu). Następnie przejazd pociągiem podmiejskim do Miyajimaguchi. Rejs promem na świętą wyspę Miyajima, na której znajduje się „pływający” chram Itsukushima ze słynną czerwoną torii. Czas wolny na wyspie, po której przechadzają się stada jelonków. Powrót do Hiroszimy. Spacer po Parku Pokoju w pobliżu epicentrum wybuchu bomby atomowej. Zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 8

HIROSZIMA – NAGASAKI

Śniadanie. Wyjazd pociągiem shinkansen do Nagasaki (wyspa Kiusiu). Po przyjeździe zwiedzanie autokarem. Spacer po Parku Pokoju. Wizyta w katedrze katolickiej, przed którą stoi popiersie papieża Jana Pawła II. Zwiedzanie nowoczesnego muzeum poświęconego przyczynom i skutkom wybuchu bomby atomowej. Przejazd do klasztoru św. Maksymiliana Kolbe. Krótka przerwa na zakwaterowanie w hotelu. Przejście do malowniczego Ogrodu Glovera, w którym stoją zabytkowe budynki, zajmowane w przeszłości przez cudzoziemców osiedlających się w mieście. Wieczorem spacer do Dzielnicy Chińskiej.

Dzień 9

NAGASAKI – KIOTO

Podróż pociągiem shinkansen do Kioto, miasta setek zabytkowych świątyń, chramów i ogrodów. Przejazd do hotelu (zostawienie bagaży). Następnie przejazd metrem do centrum tkactwa, w którym można zakupić kimona i inne tradycyjne pamiątki japońskie. Następnie spacer po parku otaczającym pałac cesarski. Czas wolny w śródmieściu, gdzie znajdują się liczne sklepy z ubraniami, elektroniką oraz wyrobami japońskiej sztuki ludowej. Powrót metrem do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja.

Dzień 10

Kioto

Po śniadaniu zwiedzanie autokarem najsłynniejszych zabytków Kioto – olśniewający Złoty Pawilon – Kinkaku-ji, zamek szoguna Tokugawy – Nijo-jo i spacer po ogrodzie japońskim (mały ogród zen), świątynia Czystej Wody (Kiyomizu-dera) stojąca na ok. 140 palach. Następnie spacer do nastrojowej dzielnicy gejsz – Gion. Dla chętnych – fakultatywne przedstawienie w teatrze Gion Corner, m.in. sztuka układania kwiatów ikebany, pokaz gry na koto, taniec w wykonaniu maiko, występ zespołu grającego starą muzykę dworską, przedstawienie teatru lalek bunraku (cena 180 PLN – zgłoszenia przy zapisie, płatne 40 dni przed wyjazdem).

Dzień 11

KIOTO – HIMEJI – KOBE – OSAKA

Śniadanie. Przejazd pociągiem shinkansen do Himeji. Zwiedzanie zamku Himeji – najpiękniejszego w Japonii, znanego też jako Zamek Białej Czapli, zbudowanego w 1601 r. i zachowanego do dziś w niezmienionej formie. Po południu przejazd pociągiem do Kobe – wizyta w Muzeum Sake, degustacja trunku. Dalsza podróż do Osaki. Spacer pod nowoczesny budynek Sky Umeda, wjazd na jego szczyt, z którego rozpościera się widok na Osakę i okolice. Powrót pociągiem do Kioto.

Dzień 12

KIOTO – INARI – UJI – NARA – TOKIO

Śniadanie. Przejazd lokalnym pociągiem do Inari. Zwiedzanie chramu Fushimi Inari z ok. 10 tys. czerwonych bram wotywnych – torii. Kolejny postój w miasteczku Uji, ojczyźnie japońskiej herbaty, którą zaczęto tu uprawiać już w XIV w. (o miejscu tym wspomina opowieść o Genji). Wizyta w sklepie z herbatą, degustacja i zakupy napoju mnichów buddyjskich. Następnie dalszy przejazd pociągiem do miasta Nara, pierwszej stolicy zjednoczonej Japonii i siedziby dworu cesarskiego. Zwiedzanie największej na świecie drewnianej budowli – świątyni Todai-ji z majestatycznym posągiem Wielkiego Buddy. Spacer po parku miejskim wśród oswojonych jelonków. Przejazd pociągiem z Kioto do Tokio.

Dzień 13

Tokio

Śniadanie. Wykwaterowanie i złożenie bagażu w przechowalni hotelu. Przejazd metrem do Harajuku. Spacer przez park do najważniejszego w stolicy chramu shinto – Meiji. Następnie czas wolny w okolicy handlowego bulwaru Omotesando, z obleganymi przez młodzież modnymi butikami i galeriami. Po południu przejazd kolejką i spacer przez dzielnicę rozrywkowo-handlową Shibuya (m. in. rzeźba psa Hachiko). Powrót kolejką do hotelu. Transfer autokarem na lotnisko. Wylot do Warszawy.

Dzień 14

Przylot do Warszawy.

I rata

2000 PLN płatna przy zapisie

Ii rata

Płatna na 40 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje

Przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej, przejazdy pociągami ekspresowymi (shinkansen), klimatyzowanym autokarem, promem, autobusem rejsowym, 11 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 1800 PLN,

9 śniadań, 2 kolacje, opiekę polskiego pilota-przewodnika, system Tour Guide, ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

Uwaga !

Zgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG - 13 PLN oraz składka na TFP - 13 PLN. Paszport powinien być ważny co najmniej 3 miesiące od daty zakończenia wycieczki. W paszporcie powinna być min. 1 strona wolna. Pilot zapewnia codziennie możliwość obiadu lub kolacji w cenie ok. 15 - 20 USD.

Na bilety wstępu, wjazd kolejką górską, przejazdy komunikacją miejską (metro, tramwaj, autobus, kolejka podmiejska, ew. taksówka), skrytkę bagażową na dworcu, należy przeznaczyć równowartość ok. 250 USD. Opłata w przypadku zgubienia lub uszkodzenia odbiornika Tour Guide wynosi 20 000 JPY (płatne przed wylotem z Japonii).

Ze względów logistycznych możliwa jest zmiana kolejności zwiedzania.

Uprzejmie informujemy, że więcej informacji o składkach na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy, dostępnych jest na naszym blogu we wpisie zatytułowanym Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Terminy

17.03 - 30.03.2024, .00 PLN

26.03 - 08.04.2024, .00 PLN

08.04 - 21.04.2024, .00 PLN

13.04 - 26.04.2024, .00 PLN

20.04 - 03.05.2024, .00 PLN

22.04 - 05.05.2024, .00 PLN

27.04 - 10.05.2024, .00 PLN

29.04 - 12.05.2024, .00 PLN

11.05 - 24.05.2024, .00 PLN

22.05 - 04.06.2024, .00 PLN

03.06 - 16.06.2024, .00 PLN

10.06 - 23.06.2024, .00 PLN

01.07 - 14.07.2024, .00 PLN

15.07 - 28.07.2024, .00 PLN

26.08 - 08.09.2024, .00 PLN

02.09 - 15.09.2024, .00 PLN

09.09 - 22.09.2024, .00 PLN

16.09 - 29.09.2024, .00 PLN

23.09 - 06.10.2024, .00 PLN

Warunki uczestnictwa

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość

Podział na pokoje

Powyżej wybierasz liczbę osób, które będą zakwaterowane w 1 pokoju (lub apartamencie, willi itd.). Wybierz jedną z ofert z listy i zarezerwuj ją. Zrób oddzielne rezerwacje dla każdego kolejnego pokoju lub skontaktuj się z nami, by złożyć zamówienie u naszego doradcy.

Maksymalna liczba uczestników

Jeśli nie możesz dodać kolejnych osób, osiągnąłeś(-aś) maksymalny limit dla 1 pokoju.

Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

2 dorosłych

Wg programuDO SPRAWDZENIA
Wylot
WAW · 17.03 (Ndz.)Warszawa - Chopin
NRT · 17.03 (Ndz.)Tokio
Godziny lotu podamy później
Przylot
NRT · 30.03 (Sob.)Tokio
WAW · 30.03 (Sob.)Warszawa - Chopin
Godziny lotu podamy później
31 232 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Oficjalny Parking Lotniska P2, Żwirki i Wigury 1, Warszawa

980
za 1 auto
1 auto
Data od
17.03.2024
Data do
30.03.2024
980
za 1 auto

Ubezpiecz podróż z AXA Assistance MAX wraz z kosztami rezygnacji

710
za wycieczkę
710
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji

Wycieczka31 232

Cena całkowita

31 232
Zaliczka płatna teraz9 370
Pozostała kwota płatna na 30 dni przed wyjazdem.

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Pogoda

12°C
5°C
13°C
11

Przed podróżą

Szczepienia nie są wymagane.
Paszport powinien być ważny co najmniej 3 miesiące od daty planowanego wjazdu na terytorium Japonii.
W związku z rozwojem epidemii Covid 19 Japonia wstrzymała ruch bezwizowy dla obywateli RP.
O wizę można wystąpić do Ambasady Japonii w Warszawie.

Informacje prawne

Realizując obowiązek przewidziany w art. 12a pkt. 2 i 4 ustawy z dnia 30.05.2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. z 2020 r. poz. 287) w zw. z art. 40 ust. 1 ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z (Dz.U. z 2022 r. poz. 511), Wakacje.pl niniejszym informuje Państwa o podziale obowiązków związanych z zawieraną za pośrednictwem Wakacje.pl jako agenta turystycznego umową o udział w imprezie turystycznej a organizatorami turystyki, którzy prezentują swoje oferty na naszym serwisie. Jednocześnie wskazujemy, że wszelkie oferty dostępne na naszym serwisie podchodzą od podmiotów będących przedsiębiorcami.

Czytaj więcej