18 016  /os.

Podsumowanie ceny
6

Opis oferty

Biuro podróży (przedsiębiorca): Logos TourKod oferty: WAK799413

Kraj

Japonia

Japonia (+ wypoczynek na okinawie)

Zwiedzanie najciekawszych miejsc na największej japońskiej wyspie – Honsiu. Tradycyjnie zabudowane i nowoczesne dzielnice azjatyckiej metropolii – Tokio. Zabytkowe drewniane domy machiya w Kioto. Niezapomniany widok na świętą górę – Fuji. Rejs po jeziorze wśród gór. Wypoczynek na Okinawie, wyspie leżącej w klimacie tropikalnym.

Dzień 1

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Przelot do Japonii.

Dzień 2

Tokio

Przylot do Tokio, a następnie transfer do miasta. Zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 3

Tokio

Wizyta na słynnym tokijskim targu. Spacer po Ginzie – najelegantszej dzielnicy miasta, pełnej luksusowych sklepów, restauracji, barów. Dla chętnych zwiedzanie salonu Nissan Crossing oraz wizyta w Mitsukoshi – domu towarowym najstarszej sieci handlowej, założonej w 1673 r. Przejazd na Odaibę nowoczesną kolejką, która porusza się bez motorniczego. Odaiba jest sztuczną wyspą będącą symbolem nowoczesnej Japonii. Podziwianie panoramy miasta z budynku Fuji TV. Rejs statkiem z Odaiby do Asakusy, najstarszej dzielnicy Tokio, w której w 628 roku zbudowano pierwszą świątynię buddyjską. Spacer do miejsca, gdzie znajduje się znany kompleks świątynny – Senso-ji.

Dzień 4

TOKIO – HAKONE – P. N. GÓRY FUJI

Przejazd do Hakone, które jest częścią Parku Narodowego Fuji-Hakone-Izu. Zwiedzanie Hakone. Następnie przejazd kolejką górską, z której przy sprzyjającej pogodzie podziwiać można wspaniałą górę Fuji. Potęgę i majestat tej świętej góry widać najlepiej z pokładu statku spacerowego w czasie rejsu po malowniczym jeziorze Ashino-ko. Zwiedzanie zbudowanego w 757 roku sławnego chramu shintoistycznego Hakone z charakterystyczną bramą torii stojącą w wodzie. Wieczorem możliwość odprężającej kąpieli w gorących źródłach. Zakwaterowanie w hotelu. Wspólna kolacja.

Dzień 5

HAKONE – TOBA – ISE

Przejazd z Hakone do miasta Toba, ostatni etap promem. Zwiedzanie Muzeum Mikimoto, w którym można podziwiać piękną kolekcję pereł i poznać metody ich hodowli i dokonać zakupu ekskluzywnej biżuterii. Następnie zwiedzanie legendarnych miejsc związanych z japońskimi bóstwami – Meoto Iwa. Po przyjeździe do Ise zwiedzanie najważniejszego w kraju kompleksu chramu shintoistycznego – Ise Jingu, zwanego kolebką Japonii (kompleks przebudowywany jest co 20 lat – ostatnia przebudowa miała miejsce w 2013 r.). Spacer wśród tysiącletnich cedrów i zwiedzanie legendarnych miejsc związanych z bóstwami, założycielami Japonii. Kolacja – typowy japoński posiłek, będący nieodłączną częścią pobytu w tradycyjnym hotelu w stylu japońskim. Nocleg na futonach.

Dzień 6

Kioto

Przejazd do Kioto. Zwiedzanie miasta szlakiem najważniejszych zabytków. Nijo-jo – zamek samurajski; Kinkaku-ji – Złoty Pawilon; Ryoan-ji – najsławniejszy kamienny ogród; Kiyomizu-dera (świątynia na palach). Zakwaterowanie w hotelu. Po krótkim odpoczynku spacer po dzielnicy gejsz, Gion. Dla chętnych – fakultatywne przedstawienie w teatrze Gion Corner, m.in. sztuka układania kwiatów ikebany, pokaz gry na koto, taniec w wykonaniu maiko, występ zespołu grającego starą muzykę dworską, przedstawienie teatru lalek bunraku (cena 180 PLN – zgłoszenia przy zapisie, płatne 40 dni przed wyjazdem).

Dzień 7

Kioto

Dalsze zwiedzanie Kioto. Przejazd do Arashiyamy i świątyni Tenryu-ji z jednym z pierwszych buddyjskich ogrodów w Japonii. Następnie spacer po bambusowym lesie Sagano. Dla chętnych opcjonalnie rejs po rzece Oi i podziwianie pięknego krajobrazu z pokładu tradycyjnej łodzi (cena 1500 JPY, min. 4 osoby). Wizyta w centrum tkactwa artystycznego. Dla chętnych fakultatywnie w godzinach popołudniowych sztuka zakładania kimon, pamiątkowe zdjęcia - cena ok. 6000 JPY. Istnieje możliwość uczestniczenia w kolacji w strojach japońskich. Fakultatywnie kolacja w autentycznej historycznej restauracji z XVII w - najbardziej wykwintny japoński posiłek, kaiseki ryori - kilkanaście potraw podawanych zgodnie z japońskim zwyczajem - po kolei, a nie jednocześnie (cena 6000 JPY) - dojazd i powrót taksówką.

Dzień 8

KIOTO – UJI – NARA – KIOTO

Przejazd pociągiem lokalnym do Inari. Zwiedzanie chramu Fushimi Inari z ok. 10 tysiącami bram wotywnych torii w kolorze chińskiej czerwieni - świątyni, która jest najliczniej odwiedzanym miejscem kultu shinto w zachodniej Japonii. Przejazd pociągiem do Uji. Zwiedzanie świątyni Byodo-in. Wizyta w najstarszej japońskiej herbaciarni (XVI w.). Uczestnictwo w ceremonii parzenia herbaty i próba samodzielnego mielenia herbaty matcha (przygotowywanie naparu). Dla chętnych fakultatywnie chwila odpoczynku w klasycznej japońskiej cukierni – tradycyjne i nowoczesne desery japońskie (cena ok. 1000 JPY). Przejazd do Nary. Zwiedzanie Todai-ji – drugiej co do wielkości budowli drewnianej na świecie. Powrót pociągiem do Kioto.

Dzień 9 - 12

Wyspa Okinawa

Przelot na okinawę. wypoczynek na rajskiej wyspie japonii, oferującej widoki, jakby żywcem przeniesione z karaibów. piękne piaszczyste plaże, turkusowe, krystalicznie czyste wody oceanu spokojnego zapewnią niczym niezmącony wypoczynek. idealne dla entuzjastów nurkowania, snorkelingu czy pieszych wycieczek. dostępnych jest również wiele innych atrakcji, np. nurkowanie w szklanym hełmie pozwalającym obserwować podwodne życie rafy koralowej, jazda na skuterze wodnym, pływanie łodzią lub motorówką. dla chętnych fakultatywnie

Wycieczka do oceanarium Churaumi, gdzie w wydzielonych sekcjach przedstawiono bogactwo podwodnego życia raf koralowych, delfinów, żółwi i manatów; ogrodu Tropical Dream Center z kolekcją ponad dwóch tysięcy orchidei i innych roślin egzotycznych oraz skansenu Native Okinawan Village and Omoro Arboreteum, w którym ukazane zostało życie lokalnej społeczności Królestwa Ryukyu od XVII do XIX wieku (cena ok. 10.000 JPY);

Wycieczka do stolicy wyspy – Naha; zwiedzanie zamku Shurijo, spacer po ulicy Kokusaidori i zakupy w Makishi Public Market (cena ok. 8000 JPY);

Wycieczka do Ryukyu Mura - małego parku tematycznego poświęconego tradycyjnej kulturze Okinawy w postaci odtworzonej wioski z czasów Królestwa Ryukyu; zabudowania z XIX wieku z dachami pokrytymi czerwoną dachówką, otoczonymi kamiennymi murkami chroniącymi przed tajfunami, kapliczki, warsztaty (cena ok. 5500 JPY).

Dzień 13

Tokio

Przelot do Tokio. Zakwaterowanie w hotelu. Po krótkim odpoczynku spacer przez nowoczesną dzielnicę Shinjuku, gdzie ważne miejsce zajmują Southern Terrace znane z rozrywki i handlu, domy handlowe Isetan i Takashimaya. Wyjazd kolejką miejską do Harajuku, miejsca spotkań młodych ludzi (liczne luksusowe butiki, kawiarnie, kluby itp.). Zwiedzanie kompleksu chramu shintoistycznego Meiji, będącego symbolicznym mauzoleum cesarza Meiji. Przejście przez najbardziej znane skrzyżowanie w Shibuya (w godzinach szczytu mija się na nim jednocześnie 2500 osób), spacer pod pomnik psa Hachiko – symbol psiej wierności i zarazem popularne miejsce spotkań. Powrót kolejką do hotelu.

Dzień 14

Tokio

Czas wolny, który można przeznaczyć na samodzielne zwiedzanie miasta, wypoczynek czy ostatnie zakupy. Transfer na lotnisko. Wylot z Tokio.

Dzień 15

Przylot do Warszawy.

I rata

2000 PLN płatna przy zapisie

Ii rata

Płatna na 40 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje

Przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej, przeloty wewnętrzne, przejazdy klimatyzowanym autokarem, pociągami, promem, 12 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3, 1 nocleg w tradycyjnym hotelu w stylu japońskim, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 2700 PLN,

12 śniadań, 2 kolacje, opiekę polskiego pilota-przewodnika, system Tour Guide, ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

Uwaga !

Zgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG - 13 PLN oraz składka na TFP - 13 PLN. Paszport powinien być ważny co najmniej 3 miesiące od daty zakończenia wycieczki. W paszporcie powinna być min. 1 strona wolna. Dopłata do 4 kolacji na Okinawie 800 PLN (płatne na 40 dni przed wyjazdem). Na bilety wstępu, wjazd kolejką linową, rejsy statkiem i łódką, przejazdy komunikacją publiczną należy przeznaczyć równowartość ok. 190 USD. Na wycieczki i atrakcje fakultatywne sugerujemy przeznaczyć równowartość ok. 300 USD. Opłata w przypadku zgubienia lub uszkodzenia odbiornika Tour Guide wynosi 12 000 JPY (płatne przed wylotem z Japonii).

Uprzejmie informujemy, że więcej informacji o składkach na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy, dostępnych jest na naszym blogu we wpisie zatytułowanym Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Terminy

19.05 - 02.06.2024, .00 PLN

23.06 - 07.07.2024, .00 PLN

01.09 - 15.09.2024, .00 PLN

22.09 - 06.10.2024, .00 PLN

Warunki uczestnictwa

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość

Podział na pokoje

Powyżej wybierasz liczbę osób, które będą zakwaterowane w 1 pokoju (lub apartamencie, willi itd.). Wybierz jedną z ofert z listy i zarezerwuj ją. Zrób oddzielne rezerwacje dla każdego kolejnego pokoju lub skontaktuj się z nami, by złożyć zamówienie u naszego doradcy.

Maksymalna liczba uczestników

Jeśli nie możesz dodać kolejnych osób, osiągnąłeś(-aś) maksymalny limit dla 1 pokoju.

Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

2 dorosłych

Wg programuDO SPRAWDZENIA
Wylot
WAW · 19.05 (Ndz.)Warszawa - Chopin
NRT · 19.05 (Ndz.)Tokio
Godziny lotu podamy później
Przylot
NRT · 02.06 (Ndz.)Tokio
WAW · 02.06 (Ndz.)Warszawa - Chopin
Godziny lotu podamy później
36 032 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Oficjalny Parking Lotniska P2, Żwirki i Wigury 1, Warszawa

980
za 1 auto
1 auto
Data od
19.05.2024
Data do
02.06.2024
980
za 1 auto

Ubezpiecz podróż z AXA Assistance MAX wraz z kosztami rezygnacji

761
za wycieczkę
761
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji

Wycieczka36 032

Cena całkowita

36 032
Zaliczka płatna teraz10 810
Pozostała kwota płatna na 30 dni przed wyjazdem.

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Pogoda

20°C
15°C
17°C
13

Przed podróżą

Szczepienia nie są wymagane.
Paszport powinien być ważny co najmniej 3 miesiące od daty planowanego wjazdu na terytorium Japonii.
W związku z rozwojem epidemii Covid 19 Japonia wstrzymała ruch bezwizowy dla obywateli RP.
O wizę można wystąpić do Ambasady Japonii w Warszawie.

Informacje prawne

Realizując obowiązek przewidziany w art. 12a pkt. 2 i 4 ustawy z dnia 30.05.2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. z 2020 r. poz. 287) w zw. z art. 40 ust. 1 ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z (Dz.U. z 2022 r. poz. 511), Wakacje.pl niniejszym informuje Państwa o podziale obowiązków związanych z zawieraną za pośrednictwem Wakacje.pl jako agenta turystycznego umową o udział w imprezie turystycznej a organizatorami turystyki, którzy prezentują swoje oferty na naszym serwisie. Jednocześnie wskazujemy, że wszelkie oferty dostępne na naszym serwisie podchodzą od podmiotów będących przedsiębiorcami.

Czytaj więcej