Wspaniały13 opinii85% poleceń
8,9
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyJaponiaJapońskie origami

Japońskie origami

Wycieczka objazdowa

Kod oferty: WAK295136
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzanie
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Nasi klienci docenili

 • Tokio: mauzoleum cesarza Meiji, tysiącletnia świątynia Asakusa, most Nijubashi - główny most prowadzący do Pałacu Cesarskiego.
 • Zwiedzanie zamku w Osace - jednego z największych symboli Japonii, który odegrał ważną rolę w zjednoczeniu kraju.
 • Nara: park Nara i zamieszkujące go oswojone daniele, świątynia Todaiji z największym na świecie posągiem siedzącego Buddy.
 • Przejazd pod górę Fuji - najwyższy szczyt i symbol Japonii.
 • Dostępne pokoje

  Pokój dwuosobowy

  2 dorosłych
  Aktualizujemy cenę

  Dodatkowe opcje

  Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

  315
  za wycieczkę
  promesa

  Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

  promesa
  0
  za wycieczkę
  Trwa weryfikacja ceny

  Najchętniej wybierana opcja. Szybko, bezpiecznie, gdziekolwiek jesteś!

  Informacje o podróży

  Wylot

  28.03.2021 Niedziela
  WAWWarszawa - Chopin
  29.03.2021 Poniedziałek
  NRTTokio

  Powrót

  05.04.2021 Poniedziałek
  NRTTokio
  05.04.2021 Poniedziałek
  WAWWarszawa - Chopin

  Szczegóły oferty

  Kod oferty: WAK295136Organizator: Ecco Travel

  Region

  Japonia

  Opis

  TOKIO - NIKKO - HAKONE - GÓRA FUJI - HAMAMATSU - KIOTO - OSAKA - NARA - TOKIO

  Dzień 1. Warszawa - Tokio. Wylot z Warszawy.

  Dzień 2. Tokio. Przylot do Tokio i rozpoczęcie programu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i czas wolny. Nocleg w hotelu w Tokio.
  Dzień 3. Tokio. Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Tokio z wycieczką przybliżającą kulturę z japońską ceremonią picia herbaty (w typowych japońskich kimonach). Zobaczymy mauzoleum cesarza Meiji, twórcy współczesnej potęgi Japonii i położoną nieopodal dzielnicę handlowo-rozrywkową Harajuku. Następnie tysiącletnia świątynia Asakusa oraz spacer ulicą handlową Nakamise. Na zakończenie most Nijubashi - główny most prowadzący do Pałacu Cesarskiego. Po południu powrót do hotelu. Nocleg w hotelu w Tokio.

  Dzień 4. Tokio. Po śniadaniu wyjazd do Nikko - historyczne miasto stanowi ważny ośrodek kultu religijnego. Zwiedzanie kompleksu świątynnego, w tym: Świątyni Toshogu z pagodą z XVIII wieku, kilkoma bogato rzeźbionymi bramami, zabudowaniami gospodarczymi, biblioteką i słynną w Japonii figurką śpiącego kota. Następnie świątynia Rinnoji z Pawilonem Trzech Buddów i złoconym wizerunkiem bogini miłosierdzia Kannon oraz skarbcem. Następnie wizyta w destylarni sake. Wieczorem powrót do hotelu w Tokio.

  Dzień 5. Tokio - Hakone - Góra Fuji - Hamamatsu (Toyohashi). Śniadanie w hotelu, a następnie wyjazd do Hakone i zwiedzanie wulkanicznej Doliny Owakudani *. Następnie przejazd pod Górę Fuji (3776m n.p.m.) - najwyższy szczyt i symbol Japonii. W centrum informacyjnym poznamy historię i geologiczną charakterystykę góry - wulkanu (ostatnia erupcja w 1708 r.). Po południu przejazd do Hamamatsu. Zakwaterowanie i nocleg w Hammamatsu lub w Toyohashi.
  * w przypadku aktywności wulkanicznej zamiast Doliny Owakudani zwiedzanie parku Oishi, z którego rozpościerają się widoki na Jezioro Kawaguchi i Górę Fuji.
  Dzień 6. Toyohashi lub Hamamatsu - Kioto. Po śniadaniu przejazd do Kioto i zwiedzanie miasta. Zobaczymy świątynię Kinkaku-ji (Świątynia Złotego Pawilonu zwana również Rokuon-ji - Świątynią w Ogrodzie Jeleni) - budowla pochodzi z XIV wieku i początkowo stanowiła rezydencję szoguna Yoshimitsu Ashikagi, zamienioną przez jego syna w świątynię. Następnie buddyjska Świątynia Kyomizu (Czysta Woda) - wpisana na listę dziedzictwa UNESCO, założona w VIII w, obecne budynki pochodzą z XVII w. Swoją nazwę zawdzięcza spływającemu z pobliskich wzgórz wodospadowi. Następnie spacer dzielnicą gejsz - Gion, założoną w średniowieczu naprzeciwko szintoistycznego sanktuarium Yasaka. Zakwaterowanie i nocleg.

  Dzień 7. Kioto - Osaka. Po śniadaniu wyjazd do Osaki i wycieczka po Osace. Zobaczymy Zamek w Osace - pochodząca z XVI w konstrukcja jest jednym z symboli Japonii i odegrała ważną rolę w zjednoczeniu kraju w XVI w. Następnie Świątynia Shitenoji. Na koniec dzielnica Namba - centrum handlu, rozrywki i życia nocnego. Powrót do Kioto.

  Dzień 8. Kioto - Nara - Tokio. Po śniadaniu przejazd pociągiem do Nara, dawnej stolicy Japonii z VIII w. To starożytne miasto szczytowy okres rozwoju przeżywało ponad 1000 lat temu. Zwiedzanie parku Nara, gdzie obecnie żyją oswojone daniele (w czasach przedbuddyjskich uważane były za posłańców bogów) oraz najważniejszej w mieście świątyni Todaiji z największym na świecie miedzianym posągiem siedzącego Buddy. Rzeźba waży 495 ton i mierzy 16metrów, na jej pozłocenie zużyto 132 kg złota. Następnie zwiedzanie świątyni Kofukuji, przeniesionej w to miejsce z Kioto w 710 r. Powrót przez Osakę do Kioto i przejazd szybkim pociągiem z Kioto (JR Shinkansen) do Tokio. Czas wolny po przyjeździe.

  Dzień 9. Tokio. Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Polski.

  Uwaga

  Ecco Travel zastrzega możliwość zmiany rozkładu lotów oraz kolejności zwiedzania. Liczba miejsc ograniczona.

  Wyposażenie

  Brak udogodnień dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

  świadczenia

  Cena zawiera
  przelot na trasie Polska-Tokio- Polska bezpośrednioopłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNWzakwaterowanie w hotelach 3 w pokojach 2 osobowych z łazienkami i klimatyzacją,śniadania w formie bufetu w hotelulokalny transport metrem lub klimatyzowanymi autokaramizwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i dodatkowo płatnych wycieczek), serwis polskiego pilota.

  Cena nie zawiera

  Obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki, bilety kolejowe i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 61000 JPY na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczkidopłata do zakwaterowania w pokoju pojedynczym, albo tańszej opcji "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowanadopłata do obiadokolacjimiejsca obok siebie w samolocie za dodatkową opłatą (o cenę i dostępność zapytaj sprzedawcę).

  Obsługa na miejscu

  W jęz. polskim

  Klienci, którzy pobytem w hotelu przedłużają objazd: obsługa miejscowego agenta Ecco Travel w jęz. angielskim; numer kontaktowy podajemy na dowodzie rezerwacji.

  Informacje wizowe

  Wizy

  Wizy nie są wymagane, podstawą wjazdu turystycznego jest polski paszport ważny min. 3miesiące

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Pogoda

  Temperatura w dzień
  13°C
  Temperatura w nocy
  4°C
  Temperatura wody
  14°C
  Liczba godzin słonecznych
  5

  Przed podróżą

  Na lotniskach w Japonii wprowadzono dodatkowe środki bezpieczeństwa i kontrole. Osoby z objawami choroby (np. gorączką) mogą zostać skierowane na przymusowe badania i/lub zostać poddane kwarantannie. W takich przypadkach należy poddać się badaniom i postępować zgodnie z zaleceniami władz miejscowych.
  Osoby powracające z Japonii muszą liczyć się z dodatkowymi środkami bezpieczeństwa i kontrolami także na lotniskach docelowych.
  Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne Główny Inspektorat Sanitarny nie zaleca podróżowania do Japonii.
  Paszport powinien być ważny co najmniej 3 miesiące od daty planowanego wjazdu na terytorium Japonii.
  Zniesiono obowiązek wizowy dla obywateli polskich przy wjazdach na teren Japonii do 90 dni pobytu, w celach: turystycznym, prywatnym, służbowym.
  Szczepienia nie są wymagane.

  Opinie

  Opinie dodane przez

  6.4
  Wojtek
  Pobyt - Maj 2019Para
  Będąc z tym biurem na kilku obiazdówkach , prosiłem o podanie kto będzie przewodnikiem nie uzyskałem odpowiedzi. Trafiłem niestety na PANIĄ PRZEWODNIK o której wcześniej czytałem , liczyłem na miłe rozczarowanie -nie nastąpiło . To jest moja opinia ale cała grupa wycieczkowa była z frustrowana -czytaliśmy przewodnik w trakcie jazdy i jeszcze sytuacja z kierowcą autokaru. Szkoda że biuro nie czyta opinii klientów i na tym traci nie wyciągając wniosków.
  ZaletyJaponia
  WadyPANI PRZEWODNIK

  7.0
  Grażyna
  Pobyt - Październik 2019Para
  Program wycieczki mało ciekawy, a może raczej źle zaplanowany. Dużo zmarnowanego czasu. Pani pilot (Pani Joanna) to jakaś porażka. Odpowiedzi typu \\\\\\\"nie jestem pewna\\\\\\\" lub \\\\\\\"wydaje mi się\\\\\\\", to jakaś pomyłka na wycieczce za takie pieniądze. Jestem rozczarowana. Piękny kraj o ciekawej kulturze (wiadomości z przewodnika), ale na tej wycieczce nie dało się tego odczuć. Szkoda, bo po wcześniejszych wycieczkach do Chin i Tajlandii z tym biurem podróży spodziewałam się równie ciekawej, dobrze zorganizowanej, pełnej wrażeń i wspaniałych przeżyć wycieczki.
  ZaletyTrudno wskazać
  WadyPani Joanna - pilot tragedia

  8.8
  Grzegorz Rzewuski Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Maj 2019Para
  Wycieczka jest ciekawa a przewodnicy kompetentni. Jest zbyt mało czasu na to, aby przezyc coś autentycznego, ale czas spędzony pozwoli na czytanie książek o Japonii z większym zrozumieniem. Wycieczka zdecydowanie godna polecenia wszystkim zainteresowanych Krajem Kwitnacej Wiśni.
  ZaletyWycieczka dobrze zorganizowana. Program interesujący, pozwalający na bliższe zapoznanie się z religia i kultura Japonii.
  WadyPrzewodnik powinien mieć więcej uprawnień w sferze pewnych modyfikacji programu, jesli takie jest życzenie grupy. Chodzi głównie o unikanie niektórych miejsc, tak bardzo zatłoczonych i pełnych turystów, ze trudno jest się poruszać.

  8.8
  Grzegorz Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Maj 2019Para
  Wycieczka dobrze zorganizowana, wszystko zgodnie z programem. W niektórych miejscach okropny ścisk/ zbyt wielu zwiedzających, przez co przebywa się w tłumie innych turystów. Byłoby chyba dobrze, gdyby przewodnik miał większe możliwości decydowania i szans na wprowadzenie pewnych niewielkich modyfikacji na życzenie, bądź za zgoda uczestników.
  ZaletySzanasa na bliższe poznanie Japonii, jej zwyczajow oraz zabytkow, głównie swiatyń.
  WadyBrak elastyczności/ Brak możliwości modyfikacji programu.

  9.6
  Lena
  Pobyt - Kwiecień 2019Para
  Polecam Państwu ten wyjazd. Grupa liczyła 28 osób, myślę, że wszyscy wrócili zadowoleni. Dziękuję organizatorowi oraz polityce Pani Ani.
  ZaletyBardzo ciekawy, sprawnie realizowany program. Podczas całej wycieczki towarzyszyły nam dwie pilotki Polka i Japonka. Wygodny autokar dowoził nas blisko zwiedzanych obiektów. Dobre hotele. Polska pilotka Ania dbała, abyśmy oprócz intensywnegozwiedzania Japonii mogli poczuć atmosferę tego jakże odmiennego od Polski państwa. Bardzo dobra atmosfera, mnóstwo informacji bardzo udana wycieczka. Grupa składała się z osób bardzo zróżnicowanych pod względem wieku. Były osoby po osiemdziesiątce oraz czterolatek. Jeśli ktoś wykupuje obiadokolacje to nie może liczyć na schabowego z kapustą, ale japońskie jedzenie jest pyszne i warto spróbować.
  WadyTrochę na siłę musiałabym doszukiwać się wad. Wróciłam zachwycona Japonią. Może byłoby wygodniej gdyby hotele nie były usytuowane na obrzeżach miast jednak trzeba przyznać, że nie było problemu z komunikacją miejską podczas wolnego czasu.