Black Week Trwa! ⏱️ Rabaty do 40% i oferty do 999 zł/os.Sprawdź
Wakacje.plWczasyJaponiaJapońskie origami

Japońskie origami

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK295136
Nie czekaj do lata! Teraz ceny są najlepsze, a wybór ofert i pokoi - największy.
Przedsprzedaż
Kod oferty: WAK295136
1/9
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie

Opis oferty

Organizator: Ecco TravelKod oferty: WAK295136

Region

Japonia

Opis

TOKIO - NIKKO - HAKONE - GÓRA FUJI - HAMAMATSU - KIOTO - OSAKA - NARA - TOKIO

Dzień 1. Warszawa - Tokio. Wylot z Warszawy.

Dzień 2. Tokio. Przylot do Tokio i rozpoczęcie programu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i czas wolny. Nocleg w hotelu w Tokio.
Dzień 3. Tokio. Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Tokio z wycieczką przybliżającą kulturę z japońską ceremonią picia herbaty (w typowych japońskich kimonach). Zobaczymy mauzoleum cesarza Meiji, twórcy współczesnej potęgi Japonii i położoną nieopodal dzielnicę handlowo-rozrywkową Harajuku. Następnie tysiącletnia świątynia Asakusa oraz spacer ulicą handlową Nakamise. Na zakończenie most Nijubashi - główny most prowadzący do Pałacu Cesarskiego. Po południu powrót do hotelu. Nocleg w hotelu w Tokio.

Dzień 4. Tokio. Po śniadaniu wyjazd do Nikko - historyczne miasto stanowi ważny ośrodek kultu religijnego. Zwiedzanie kompleksu świątynnego, w tym: Świątyni Toshogu z pagodą z XVIII wieku, kilkoma bogato rzeźbionymi bramami, zabudowaniami gospodarczymi, biblioteką i słynną w Japonii figurką śpiącego kota. Następnie świątynia Rinnoji z Pawilonem Trzech Buddów i złoconym wizerunkiem bogini miłosierdzia Kannon oraz skarbcem. Następnie wizyta w destylarni sake. Wieczorem powrót do hotelu w Tokio.

Dzień 5. Tokio - Hakone - Góra Fuji - Hamamatsu (Toyohashi). Śniadanie w hotelu, a następnie wyjazd do Hakone i zwiedzanie wulkanicznej Doliny Owakudani *. Następnie przejazd pod Górę Fuji (3776m n.p.m.) - najwyższy szczyt i symbol Japonii. W centrum informacyjnym poznamy historię i geologiczną charakterystykę góry - wulkanu (ostatnia erupcja w 1708 r.). Po południu przejazd do Hamamatsu. Zakwaterowanie i nocleg w Hammamatsu lub w Toyohashi.
* w przypadku aktywności wulkanicznej zamiast Doliny Owakudani zwiedzanie parku Oishi, z którego rozpościerają się widoki na Jezioro Kawaguchi i Górę Fuji.
Dzień 6. Toyohashi lub Hamamatsu - Kioto. Po śniadaniu przejazd do Kioto i zwiedzanie miasta. Zobaczymy świątynię Kinkaku-ji (Świątynia Złotego Pawilonu zwana również Rokuon-ji - Świątynią w Ogrodzie Jeleni) - budowla pochodzi z XIV wieku i początkowo stanowiła rezydencję szoguna Yoshimitsu Ashikagi, zamienioną przez jego syna w świątynię. Następnie buddyjska Świątynia Kyomizu (Czysta Woda) - wpisana na listę dziedzictwa UNESCO, założona w VIII w, obecne budynki pochodzą z XVII w. Swoją nazwę zawdzięcza spływającemu z pobliskich wzgórz wodospadowi. Następnie spacer dzielnicą gejsz - Gion, założoną w średniowieczu naprzeciwko szintoistycznego sanktuarium Yasaka. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 7. Kioto - Osaka. Po śniadaniu wyjazd do Osaki i wycieczka po Osace. Zobaczymy Zamek w Osace - pochodząca z XVI w konstrukcja jest jednym z symboli Japonii i odegrała ważną rolę w zjednoczeniu kraju w XVI w. Następnie Świątynia Shitenoji. Na koniec dzielnica Namba - centrum handlu, rozrywki i życia nocnego. Powrót do Kioto.

Dzień 8. Kioto - Nara - Tokio. Po śniadaniu przejazd pociągiem do Nara, dawnej stolicy Japonii z VIII w. To starożytne miasto szczytowy okres rozwoju przeżywało ponad 1000 lat temu. Zwiedzanie parku Nara, gdzie obecnie żyją oswojone daniele (w czasach przedbuddyjskich uważane były za posłańców bogów) oraz najważniejszej w mieście świątyni Todaiji z największym na świecie miedzianym posągiem siedzącego Buddy. Rzeźba waży 495 ton i mierzy 16metrów, na jej pozłocenie zużyto 132 kg złota. Następnie zwiedzanie świątyni Kofukuji, przeniesionej w to miejsce z Kioto w 710 r. Powrót przez Osakę do Kioto i przejazd szybkim pociągiem z Kioto (JR Shinkansen) do Tokio. Czas wolny po przyjeździe.

Dzień 9. Tokio. Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Uwaga

Ecco Travel zastrzega możliwość zmiany rozkładu lotów oraz kolejności zwiedzania. Liczba miejsc ograniczona.

Wyposażenie

Brak udogodnień dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

świadczenia

Cena zawiera
przelot na trasie Polska-Tokio- Polska bezpośrednioopłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNWzakwaterowanie w hotelach 3 w pokojach 2 osobowych z łazienkami i klimatyzacją,śniadania w formie bufetu w hotelulokalny transport metrem lub klimatyzowanymi autokaramizwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i dodatkowo płatnych wycieczek), serwis polskiego pilota.

Dodatkowo płatne

Obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki, bilety kolejowe i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 61000 JPY na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczkidopłata do zakwaterowania w pokoju pojedynczym, albo tańszej opcji "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowanadopłata do obiadokolacjimiejsca obok siebie w samolocie za dodatkową opłatą (o cenę i dostępność zapytaj sprzedawcę).

Obsługa na miejscu

W jęz. polskim

Klienci, którzy pobytem w hotelu przedłużają objazd: obsługa miejscowego agenta Ecco Travel w jęz. angielskim; numer kontaktowy podajemy na dowodzie rezerwacji.

Informacje wizowe

Wizy

Wizy nie są wymagane, podstawą wjazdu turystycznego jest polski paszport ważny min. 3miesiące

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Środa, 16.03.2022
WAWWarszawa - Chopin
NRTTokio

Powrót

Czwartek, 24.03.2022
NRTTokio
WAWWarszawa - Chopin
Trwa weryfikacja ceny

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Opinie dodane przez

6.4
Wojtek
Pobyt - Maj 2019Para
Będąc z tym biurem na kilku obiazdówkach , prosiłem o podanie kto będzie przewodnikiem nie uzyskałem odpowiedzi. Trafiłem niestety na PANIĄ PRZEWODNIK o której wcześniej czytałem , liczyłem na miłe rozczarowanie -nie nastąpiło . To jest moja opinia ale cała grupa wycieczkowa była z frustrowana -czytaliśmy przewodnik w trakcie jazdy i jeszcze sytuacja z kierowcą autokaru. Szkoda że biuro nie czyta opinii klientów i na tym traci nie wyciągając wniosków.
ZaletyJaponia
WadyPANI PRZEWODNIK

7.0
Grażyna
Pobyt - Październik 2019Para
Program wycieczki mało ciekawy, a może raczej źle zaplanowany. Dużo zmarnowanego czasu. Pani pilot (Pani Joanna) to jakaś porażka. Odpowiedzi typu \\\\\\\"nie jestem pewna\\\\\\\" lub \\\\\\\"wydaje mi się\\\\\\\", to jakaś pomyłka na wycieczce za takie pieniądze. Jestem rozczarowana. Piękny kraj o ciekawej kulturze (wiadomości z przewodnika), ale na tej wycieczce nie dało się tego odczuć. Szkoda, bo po wcześniejszych wycieczkach do Chin i Tajlandii z tym biurem podróży spodziewałam się równie ciekawej, dobrze zorganizowanej, pełnej wrażeń i wspaniałych przeżyć wycieczki.
ZaletyTrudno wskazać
WadyPani Joanna - pilot tragedia

8.8
Grzegorz Rzewuski Klient Wakacje.pl
Pobyt - Maj 2019Para
Wycieczka jest ciekawa a przewodnicy kompetentni. Jest zbyt mało czasu na to, aby przezyc coś autentycznego, ale czas spędzony pozwoli na czytanie książek o Japonii z większym zrozumieniem. Wycieczka zdecydowanie godna polecenia wszystkim zainteresowanych Krajem Kwitnacej Wiśni.
ZaletyWycieczka dobrze zorganizowana. Program interesujący, pozwalający na bliższe zapoznanie się z religia i kultura Japonii.
WadyPrzewodnik powinien mieć więcej uprawnień w sferze pewnych modyfikacji programu, jesli takie jest życzenie grupy. Chodzi głównie o unikanie niektórych miejsc, tak bardzo zatłoczonych i pełnych turystów, ze trudno jest się poruszać.

8.8
Grzegorz Klient Wakacje.pl
Pobyt - Maj 2019Para
Wycieczka dobrze zorganizowana, wszystko zgodnie z programem. W niektórych miejscach okropny ścisk/ zbyt wielu zwiedzających, przez co przebywa się w tłumie innych turystów. Byłoby chyba dobrze, gdyby przewodnik miał większe możliwości decydowania i szans na wprowadzenie pewnych niewielkich modyfikacji na życzenie, bądź za zgoda uczestników.
ZaletySzanasa na bliższe poznanie Japonii, jej zwyczajow oraz zabytkow, głównie swiatyń.
WadyBrak elastyczności/ Brak możliwości modyfikacji programu.

9.6
Lena Klient Wakacje.pl
Pobyt - Kwiecień 2019Para
Polecam Państwu ten wyjazd. Grupa liczyła 28 osób, myślę, że wszyscy wrócili zadowoleni. Dziękuję organizatorowi oraz polityce Pani Ani.
ZaletyBardzo ciekawy, sprawnie realizowany program. Podczas całej wycieczki towarzyszyły nam dwie pilotki Polka i Japonka. Wygodny autokar dowoził nas blisko zwiedzanych obiektów. Dobre hotele. Polska pilotka Ania dbała, abyśmy oprócz intensywnegozwiedzania Japonii mogli poczuć atmosferę tego jakże odmiennego od Polski państwa. Bardzo dobra atmosfera, mnóstwo informacji bardzo udana wycieczka. Grupa składała się z osób bardzo zróżnicowanych pod względem wieku. Były osoby po osiemdziesiątce oraz czterolatek. Jeśli ktoś wykupuje obiadokolacje to nie może liczyć na schabowego z kapustą, ale japońskie jedzenie jest pyszne i warto spróbować.
WadyTrochę na siłę musiałabym doszukiwać się wad. Wróciłam zachwycona Japonią. Może byłoby wygodniej gdyby hotele nie były usytuowane na obrzeżach miast jednak trzeba przyznać, że nie było problemu z komunikacją miejską podczas wolnego czasu.

Mapa

Pogoda

13°C
4°C
14°C
5

Przed podróżą

Na lotniskach w Japonii wprowadzono dodatkowe środki bezpieczeństwa i kontrole. Osoby z objawami choroby (np. gorączką) mogą zostać skierowane na przymusowe badania i/lub zostać poddane kwarantannie. W takich przypadkach należy poddać się badaniom i postępować zgodnie z zaleceniami władz miejscowych.
Osoby powracające z Japonii muszą liczyć się z dodatkowymi środkami bezpieczeństwa i kontrolami także na lotniskach docelowych.
Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne Główny Inspektorat Sanitarny nie zaleca podróżowania do Japonii.

UWAGA

W nawiązaniu do aktualizacji rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 listopada 2021 roku w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby wracające do Polski z państw nienależących do strefy Schengen, Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub EFTA obowiązane będą poddać się 14 dniowej kwarantannie licząc od dnia następującego po przekroczeniu granicy. Ograniczenie obowiązuje od 1 grudnia 2021 do 17 grudnia 2021.

Obowiązek odbycia kwarantanny nie dotyczy osób zaszczepionych na COVID-19, ozdrowieńców oraz dzieci do ukończenia 12. roku życia podróżujących pod opieką dorosłych będących osobami zaszczepionymi przeciwko COVID-19.

Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.

Okres kwarantanny ulega skróceniu w przypadku uzyskania negatywnego wyniku testu PCR na Covid wykonanego po 8 dniach od momentu przekroczenia granicy.
Paszport powinien być ważny co najmniej 3 miesiące od daty planowanego wjazdu na terytorium Japonii.
W związku z rozwojem epidemii Covid 19 Japonia wstrzymała ruch bezwizowy dla obywateli RP.
O wizę można wystąpić do Ambasady Japonii w Warszawie.
Szczepienia nie są wymagane.