Wspaniały3 opinie100% poleceń
9,0
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyJaponiaJapońskie sushi

Japońskie sushi

Wycieczka objazdowa

Lato 2021
Kod oferty: WAK215236
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

280
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny

Najchętniej wybierana opcja. Szybko, bezpiecznie, gdziekolwiek jesteś!

Informacje o podróży

Wylot

26.04.2021 Poniedziałek
WAWWarszawa - Chopin
27.04.2021 Wtorek
NRTTokio

Powrót

03.05.2021 Poniedziałek
KIXOsaka
03.05.2021 Poniedziałek
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK215236Organizator: Ecco Travel

Region

Japonia

Oferta

​Japonia, zwana Krajem Kwitnącej Wiśni, jest też ojczyzną sushi. Ta tradycyjna potrawa, której podstawowymi składnikami są surowa ryba i ryż, jest niezwykle ważnym elementem kultury Japonii, coraz bardziej popularnym na całym świecie. Sushi to wybór smaków, wyglądu, tempa i ilości jedzenia. To kwintesencja Japonii i jej znak firmowy. Taki jest też nasz program - główne atrakcje na trasie Tokio - Osaka smakujemy w swoim tempie, wybierając co smaczniejsze kąski. Starożytna świątynia Askusa w Tokio, mistyczne Nikko z rezydencją szoguna Tokugawy, majestatyczna Góra Fuji, złoty zamek w Osace, to tylko najważniejsze miejsca warte zobaczenia. Japonia, podobnie jak sushi - za każdym razem daje poczucie wyjątkowości i niedosytu, oczekiwania na następny raz.

Opis

TOKIO - HAKONE - GÓRA FUJI - HAMAMATSU - KIOTO - OSAKA

Dzień 1. Warszawa - Tokio. Wylot z Warszawy.

Dzień 2. Tokio. Przylot do Tokio i rozpoczęcie programu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i czas wolny. Nocleg w hotelu w Tokio.
Dzień 3. Tokio. Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Tokio z wycieczką przybliżającą kulturę z japońską ceremonią picia herbaty (w typowych japońskich kimonach). Zobaczymy mauzoleum cesarza Meiji, twórcy współczesnej potęgi Japonii i położoną nieopodal dzielnicę handlowo rozrywkową Harajuku. Następnie tysiącletnia świątynia Asakusa oraz spacer ulicą handlową Nakamise. Na zakończenie most Nijubashi-główny most prowadzący do Pałacu Cesarskiego. Po południu powrót do hotelu. Nocleg w hotelu w Tokio.

Dzień 4. Tokio. Po śniadaniu wyjazd do Nikko - historyczne miasto stanowi ważny ośrodek kultu religijnego. Zwiedzanie kompleksu świątynnego, w tym: Świątyni Toshogu z pagodą z XVIII wieku, kilkoma bogato rzeźbionymi bramami, zabudowaniami gospodarczymi, biblioteką i słynną w Japonii figurką śpiącego kota. Następnie świątynia Rinnoji z Pawilonem Trzech Buddów i złoconym wizerunkiem bogini miłosierdzia Kannon oraz skarbcem. Następnie wizyta w destylarni sake. Wieczorem powrót do hotelu w Tokio.

Dzień 5. Tokio - Hakone - Góra Fuji - Hamamatsu lub Toyohashi. Śniadanie w hotelu, a następnie wyjazd do Hakone i zwiedzanie wulkanicznej Doliny Owakudani *. Następnie przejazd pod Górę Fuji (3776m n.p.m.) - najwyższy szczyt i symbol Japonii. W centrum informacyjnym poznamy historię i geologiczną charakterystykę góry - wulkanu (ostatnia erupcja w 1708 r.). Po południu przejazd do Hamamatsu. Zakwaterowanie i nocleg w Hammamatsu lub w Toyohashi.
* w przypadku aktywności wulkanicznej zamiast Doliny Owakudani zwiedzanie parku Oishi, z którego rozpościerają się widoki na Jezioro Kawaguchi i Górę Fuji.
Dzień 6. Toyohashi lub Hamamatsu - Kioto - Osaka. Po śniadaniu przejazd do Kioto i zwiedzanie miasta. Zobaczymy świątynię Kinkaku-ji (Świątynia Złotego Pawilonu zwana również Rokuon-ji - Świątynią w Ogrodzie Jeleni) - budowla pochodzi z XIV wieku i początkowo stanowiła rezydencję szoguna Yoshimitsu Ashikagi, zamienioną przez jego syna w świątynię. Następnie buddyjska Świątynia Kyomizu (Czysta Woda) - wpisana na listę dziedzictwa UNESCO, założona w VIII w, obecne budynki pochodzą z XVII w. Swoją nazwę zawdzięcza spływającemu z pobliskich wzgórz wodospadowi. Następnie spacer dzielnicą gejsz - Gion, założoną w średniowieczu naprzeciwko szintoistycznego sanktuarium Yasaka. Przejazd do Osaki, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 7. Osaka. Po śniadaniu wycieczka po Osace. Zobaczymy Zamek w Osace - pochodząca z XVI w konstrukcja jest jednym z symboli Japonii i odegrała ważną rolę w zjednoczeniu kraju w XVI w. Następnie Świątynia Shitenoji. Na koniec dzielnica Namba - centrum handlu, rozrywki i życia nocnego.

Dzień 8. Osaka - Warszawa. Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i zakończenie programu. Wylot do Polski (przylot może nastąpić dnia następnego). (w zależności od godzin wylotu możliwa dodatkowa wycieczka fakultawywna do Nara - pierwszej stolicy Japonii, koszt około 9500JPY/os.)

Uwaga

Ecco Travel zastrzega możliwość zmiany rozkładu lotów oraz kolejności zwiedzania. Liczba miejsc ograniczona.


WAŻNE: W terminie 11.10 program zaczyna się w Osace a kończy w Tokio.

Wyposażenie

Brak udogodnień dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

świadczenia

Cena zawiera
przelot na trasie Polska-Tokio, Osaka - Polska z przesiadkamiopłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNWzakwaterowanie w hotelach 3 w pokojach 2 osobowych z łazienkami i klimatyzacją,śniadania w formie bufetu w hotelulokalny transport metrem lub klimatyzowanymi autokaramizwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i dodatkowo płatnych wycieczek), serwis polskiego pilota.

Cena nie zawiera

Obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki, i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 40000 JPY na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki, dopłata do zakwaterowania w pokoju pojedynczym, albo tańsza opcja "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowanadopłaty do obiadokolacjimiejsca obok siebie w samolocie za dodatkową opłatą (o cenę i dostępność zapytaj sprzedawcę).

Obsługa na miejscu

W jęz. polskim

Informacje wizowe

Wizy

Wizy nie są wymagane, podstawą wjazdu turystycznego jest polski paszport ważny min. 3miesiące

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
18°C
Temperatura w nocy
10°C
Temperatura wody
16°C
Liczba godzin słonecznych
5

Przed podróżą

Na lotniskach w Japonii wprowadzono dodatkowe środki bezpieczeństwa i kontrole. Osoby z objawami choroby (np. gorączką) mogą zostać skierowane na przymusowe badania i/lub zostać poddane kwarantannie. W takich przypadkach należy poddać się badaniom i postępować zgodnie z zaleceniami władz miejscowych.
Osoby powracające z Japonii muszą liczyć się z dodatkowymi środkami bezpieczeństwa i kontrolami także na lotniskach docelowych.
Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne Główny Inspektorat Sanitarny nie zaleca podróżowania do Japonii.
Paszport powinien być ważny co najmniej 3 miesiące od daty planowanego wjazdu na terytorium Japonii.
Zniesiono obowiązek wizowy dla obywateli polskich przy wjazdach na teren Japonii do 90 dni pobytu, w celach: turystycznym, prywatnym, służbowym.
Szczepienia nie są wymagane.

Opinie

Opinie dodane przez

9.2
Mariusz Klient Wakacje.pl
Pobyt - Luty 2019Singiel
Moja pierwsza wycieczka poza granicą. Wycieczka do Japonii była moim marzeniem i nie jestem zawiedziony. Świetne i wspaniałe wspomnienia na całe życie. Jedynym mankamentem meczące przeloty samolotami ale obsługa w samolocie świetna. Serdecznie polecam zarówno samotnikom jak i parom.
ZaletyDużo ciekawych miejsc do zwiedzenia, dobry przewodnik również lokalny. Japończycy bardzo uprzejmi i pomocni, dobre zakwaterowanie w hotelach, śniadania i przejazdy autokarem. Świetny program oraz możliwość zwiedzania dodatkowych miejsc w czasie wolnym i skosztowania lokalnych przysmaków poza programem.
WadyMęczące przeloty samolotami

9.4
Artur
Pobyt - Czerwiec 2018Para
Tomasz Szatiło - bardzo dobry przewodnik , dobry mówca , który doskonale potrafi przekazać swoją dużą wiedzę o Japonii . Znakomity organizator wycieczek nawet w czasie wolnym . Wycieczki z nim to czysta przyjemność .
Zalety- super przewodnik i przewodniczka , - bardzo dobre hotele , - dobre wyżywienie , - bardzo dobry transport na miejscu , klimatyzowany autobus - piękne miasta do zwiedzania
Wady- zbyt dużo zwiedzania świątyń a za mało zwiedzania nowoczesnego miasta, - męczące przeloty z przesiadkami

8.4
Barbara
Pobyt - Czerwiec 2018Rodzina z dziećmi
Wycieczka bardzo ciekawa. Polecam. Pilot p. Tomek był bardzo zaangażowany i dobrze zorganizowany. Tylko powr?t liniami Air France to pomyłka.
ZaletyCiekawy program, sprawny transport autokarem na miejscu, hotele w centrum miast oraz zaangażowany I dobrze zorganizowany pilot.
WadyPowr?t z przesiadką przez Paryż niepotrzebnie wydłuża I tak bardzo długą podr?ż. Linie Air France zapewniają w samolocie dużo mniej miejsca dla pasażera, wyraźnie mniej niż Lot lub KLM. Poza tym nie dbają o pasażera, celowo rozdzielają rodziny I proponują słoną opłatę za miejsca obok siebie .