Wakacje.plWczasyJaponiaJapońskie sushi

Japońskie sushi

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK215236
Przedsprzedaż
Kod oferty: WAK215236

Opis oferty

Organizator: Ecco TravelKod oferty: WAK215236

Region

Japonia

Oferta

​Japonia, zwana Krajem Kwitnącej Wiśni, jest też ojczyzną sushi. Ta tradycyjna potrawa, której podstawowymi składnikami są surowa ryba i ryż, jest niezwykle ważnym elementem kultury Japonii, coraz bardziej popularnym na całym świecie. Sushi to wybór smaków, wyglądu, tempa i ilości jedzenia. To kwintesencja Japonii i jej znak firmowy. Taki jest też nasz program - główne atrakcje na trasie Tokio - Osaka smakujemy w swoim tempie, wybierając co smaczniejsze kąski. Starożytna świątynia Askusa w Tokio, mistyczne Nikko z rezydencją szoguna Tokugawy, majestatyczna Góra Fuji, złoty zamek w Osace, to tylko najważniejsze miejsca warte zobaczenia. Japonia, podobnie jak sushi - za każdym razem daje poczucie wyjątkowości i niedosytu, oczekiwania na następny raz.

Opis

TOKIO - HAKONE - GÓRA FUJI - HAMAMATSU - KIOTO - OSAKA

Dzień 1. Warszawa - Tokio. Wylot z Warszawy.

Dzień 2. Tokio. Przylot do Tokio i rozpoczęcie programu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i czas wolny. Nocleg w hotelu w Tokio.
Dzień 3. Tokio. Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Tokio z wycieczką przybliżającą kulturę z japońską ceremonią picia herbaty (w typowych japońskich kimonach). Zobaczymy mauzoleum cesarza Meiji, twórcy współczesnej potęgi Japonii i położoną nieopodal dzielnicę handlowo rozrywkową Harajuku. Następnie tysiącletnia świątynia Asakusa oraz spacer ulicą handlową Nakamise. Na zakończenie most Nijubashi-główny most prowadzący do Pałacu Cesarskiego. Po południu powrót do hotelu. Nocleg w hotelu w Tokio.

Dzień 4. Tokio. Po śniadaniu wyjazd do Nikko - historyczne miasto stanowi ważny ośrodek kultu religijnego. Zwiedzanie kompleksu świątynnego, w tym: Świątyni Toshogu z pagodą z XVIII wieku, kilkoma bogato rzeźbionymi bramami, zabudowaniami gospodarczymi, biblioteką i słynną w Japonii figurką śpiącego kota. Następnie świątynia Rinnoji z Pawilonem Trzech Buddów i złoconym wizerunkiem bogini miłosierdzia Kannon oraz skarbcem. Następnie wizyta w destylarni sake. Wieczorem powrót do hotelu w Tokio.

Dzień 5. Tokio - Hakone - Góra Fuji - Hamamatsu lub Toyohashi. Śniadanie w hotelu, a następnie wyjazd do Hakone i zwiedzanie wulkanicznej Doliny Owakudani *. Następnie przejazd pod Górę Fuji (3776m n.p.m.) - najwyższy szczyt i symbol Japonii. W centrum informacyjnym poznamy historię i geologiczną charakterystykę góry - wulkanu (ostatnia erupcja w 1708 r.). Po południu przejazd do Hamamatsu. Zakwaterowanie i nocleg w Hammamatsu lub w Toyohashi.
* w przypadku aktywności wulkanicznej zamiast Doliny Owakudani zwiedzanie parku Oishi, z którego rozpościerają się widoki na Jezioro Kawaguchi i Górę Fuji.
Dzień 6. Toyohashi lub Hamamatsu - Kioto - Osaka. Po śniadaniu przejazd do Kioto i zwiedzanie miasta. Zobaczymy świątynię Kinkaku-ji (Świątynia Złotego Pawilonu zwana również Rokuon-ji - Świątynią w Ogrodzie Jeleni) - budowla pochodzi z XIV wieku i początkowo stanowiła rezydencję szoguna Yoshimitsu Ashikagi, zamienioną przez jego syna w świątynię. Następnie buddyjska Świątynia Kyomizu (Czysta Woda) - wpisana na listę dziedzictwa UNESCO, założona w VIII w, obecne budynki pochodzą z XVII w. Swoją nazwę zawdzięcza spływającemu z pobliskich wzgórz wodospadowi. Następnie spacer dzielnicą gejsz - Gion, założoną w średniowieczu naprzeciwko szintoistycznego sanktuarium Yasaka. Przejazd do Osaki, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 7. Osaka. Po śniadaniu wycieczka po Osace. Zobaczymy Zamek w Osace - pochodząca z XVI w konstrukcja jest jednym z symboli Japonii i odegrała ważną rolę w zjednoczeniu kraju w XVI w. Następnie Świątynia Shitenoji. Na koniec dzielnica Namba - centrum handlu, rozrywki i życia nocnego.

Dzień 8. Osaka - Warszawa. Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i zakończenie programu. Wylot do Polski (przylot może nastąpić dnia następnego). (w zależności od godzin wylotu możliwa dodatkowa wycieczka fakultawywna do Nara - pierwszej stolicy Japonii, koszt około 9500JPY/os.)

Uwaga

Ecco Travel zastrzega możliwość zmiany rozkładu lotów oraz kolejności zwiedzania. Liczba miejsc ograniczona.


WAŻNE: W terminie 11.10 program zaczyna się w Osace a kończy w Tokio.

Wyposażenie

Brak udogodnień dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

świadczenia

Cena zawiera
przelot na trasie Polska-Tokio, Osaka - Polska z przesiadkamiopłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNWzakwaterowanie w hotelach 3 w pokojach 2 osobowych z łazienkami i klimatyzacją,śniadania w formie bufetu w hotelulokalny transport metrem lub klimatyzowanymi autokaramizwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i dodatkowo płatnych wycieczek), serwis polskiego pilota.

Dodatkowo płatne

Obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki, i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 40000 JPY na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki, dopłata do zakwaterowania w pokoju pojedynczym, albo tańsza opcja "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowanadopłaty do obiadokolacjimiejsca obok siebie w samolocie za dodatkową opłatą (o cenę i dostępność zapytaj sprzedawcę).

Obsługa na miejscu

W jęz. polskim

Informacje wizowe

Wizy

Wizy nie są wymagane, podstawą wjazdu turystycznego jest polski paszport ważny min. 3miesiące

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Czwartek, 03.03.2022
WAWWarszawa - Chopin
NRTTokio

Powrót

Czwartek, 10.03.2022
KIXOsaka
WAWWarszawa - Chopin
Trwa weryfikacja ceny

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Opinie dodane przez

9.2
Mariusz Klient Wakacje.pl
Pobyt - Luty 2019Singiel
Moja pierwsza wycieczka poza granicą. Wycieczka do Japonii była moim marzeniem i nie jestem zawiedziony. Świetne i wspaniałe wspomnienia na całe życie. Jedynym mankamentem meczące przeloty samolotami ale obsługa w samolocie świetna. Serdecznie polecam zarówno samotnikom jak i parom.
ZaletyDużo ciekawych miejsc do zwiedzenia, dobry przewodnik również lokalny. Japończycy bardzo uprzejmi i pomocni, dobre zakwaterowanie w hotelach, śniadania i przejazdy autokarem. Świetny program oraz możliwość zwiedzania dodatkowych miejsc w czasie wolnym i skosztowania lokalnych przysmaków poza programem.
WadyMęczące przeloty samolotami

9.4
Artur
Pobyt - Czerwiec 2018Para
Tomasz Szatiło - bardzo dobry przewodnik , dobry mówca , który doskonale potrafi przekazać swoją dużą wiedzę o Japonii . Znakomity organizator wycieczek nawet w czasie wolnym . Wycieczki z nim to czysta przyjemność .
Zalety- super przewodnik i przewodniczka , - bardzo dobre hotele , - dobre wyżywienie , - bardzo dobry transport na miejscu , klimatyzowany autobus - piękne miasta do zwiedzania
Wady- zbyt dużo zwiedzania świątyń a za mało zwiedzania nowoczesnego miasta, - męczące przeloty z przesiadkami

8.4
Barbara
Pobyt - Czerwiec 2018Rodzina z dziećmi
Wycieczka bardzo ciekawa. Polecam. Pilot p. Tomek był bardzo zaangażowany i dobrze zorganizowany. Tylko powr?t liniami Air France to pomyłka.
ZaletyCiekawy program, sprawny transport autokarem na miejscu, hotele w centrum miast oraz zaangażowany I dobrze zorganizowany pilot.
WadyPowr?t z przesiadką przez Paryż niepotrzebnie wydłuża I tak bardzo długą podr?ż. Linie Air France zapewniają w samolocie dużo mniej miejsca dla pasażera, wyraźnie mniej niż Lot lub KLM. Poza tym nie dbają o pasażera, celowo rozdzielają rodziny I proponują słoną opłatę za miejsca obok siebie .

Mapa

Pogoda

13°C
4°C
14°C
5

Przed podróżą

Na lotniskach w Japonii wprowadzono dodatkowe środki bezpieczeństwa i kontrole. Osoby z objawami choroby (np. gorączką) mogą zostać skierowane na przymusowe badania i/lub zostać poddane kwarantannie. W takich przypadkach należy poddać się badaniom i postępować zgodnie z zaleceniami władz miejscowych.
Osoby powracające z Japonii muszą liczyć się z dodatkowymi środkami bezpieczeństwa i kontrolami także na lotniskach docelowych.
Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne Główny Inspektorat Sanitarny nie zaleca podróżowania do Japonii.

UWAGA

W nawiązaniu do aktualizacji rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 23 czerwca 2021 roku w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby wracające do Polski z państw nienależących do strefy Schengen, Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub EFTA obowiązane będą poddać się 10 dniowej kwarantannie licząc od dnia następującego po przekroczeniu granicy.

Obowiązek odbycia kwarantanny nie dotyczy osób zaszczepionych na COVID-19, ozdrowieńców oraz dzieci do ukończenia 12. roku życia podróżujących pod opieką dorosłych będących osobami zaszczepionymi przeciwko COVID-19.

Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.

Okres kwarantanny ulega skróceniu w przypadku uzyskania negatywnego wyniku testu na Covid wykonanego po 7 dniach od momentu przekroczenia granicy.
Paszport powinien być ważny co najmniej 3 miesiące od daty planowanego wjazdu na terytorium Japonii.
W związku z rozwojem epidemii Covid 19 Japonia wstrzymała ruch bezwizowy dla obywateli RP.
O wizę można wystąpić do Ambasady Japonii w Warszawie.
Szczepienia nie są wymagane.