10 814  

/za wszystkich
Podsumowanie ceny
28

Opis oferty

Biuro podróży (przedsiębiorca): RainbowKod oferty: WAK862753

Kategoria

Do dyspozycji gości

W hotelu najczęściej restauracja oraz bar.

Pokoje

1- i2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.

Wyżywienie

Śniadania oraz obiadokolacje (wg. opisu w programie).

Zakwaterowanie

Hotele o standardzie odpowiadającym / w ocenie organizatora (wg programu) - 7 rozpoczętych dób hotelowych.

Do dyspozycji gości

W hotelu najczęściej restauracja oraz bar.

Pokoje

1- i2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.

Wyżywienie

Śniadania oraz obiadokolacje (wg. opisu w programie).

Zakwaterowanie

Hotele o standardzie odpowiadającym / w ocenie organizatora (wg programu) - 7 rozpoczętych dób hotelowych.

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na lotnisku. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Po przylocietransfer do hotelu w Aqabie. Zakwaterowanie, kolacjai nocleg.

Dzień 2

Pośniadaniu przejazd do granicy izraelskiej, odprawa paszportowo-celna, a następnie przejazd przez pustynię Negev w kierunku Jerozolimy. Wjazd na Górę Oliwną oraz zwiedzanie Bazyliki Wszystkich Narodów położonej przy Getsemani, czyli Ogrodzie Oliwnym, znanym Polakom jako Ogrójec. Następnie przejazd do Starego Miasta. Przejdziemy przez dzielnicę muzułmańską i bazar arabski Drogą Krzyżową (Via Dolorosa), na końcu której znajduje się Bazylika Grobu ze skałą Golgoty i Grobem Jezusa. Następnie udamy się do dzielnicy ormiańskiej i żydowskiej oglądając po drodze Cardo Maximus - pozostałości po starej rzymskiej ulicy i dojdziemy do Bramy Syjońskiej. Przejazd do Betlejem - miejsca narodzin Jezusa - wizyta w Grocie Narodzenia i wybudowanej na niej Bazylice Narodzenia Pańskiego. Kolacja i nocleg w Betlejem / Hebronie lub okolicy. (Trasa ok. 380 km).

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do Bramy Gnojnej, przez którą dojdziemy do Ściany Płaczu i na Wzgórze Świątynne (jeśli tylko będzie udostępnione) z sanktuarium Złotej Kopuły na Skale i Meczetem Al-Aksa (nie wchodzimy do świątyń). Następnie przejedziemy do Jerozolimy Zachodniej, gdzie zwiedzanie rozpoczniemy od Wielkiej Synagogi. Dalej pojedziemy pod Kneset (parlament izraelski) zobaczyć słynną menorę, odwiedzimy również Ein Karem z kościołem Jana Chrzciciela. Kolejnym punktem programu będzie wizyta w Instytucie Yad Vashem - miejscu upamiętniającym ofiary Holokaustu. Powrót do hotelu, kolacja. Dla chętnych zwiedzanie "Jerozolimy nocą" w późnych godzinach wieczornych (dodatkowo płatne ok. 30 USD/ osoby). (Trasa ok. 50 km).

Dzień 4

Po śniadaniu udamy się w kierunku Galilei. Dla chętnych, o ile czas pozwoli, wycieczka do najstarszego miasta świata - Jerycha (dodatkowo płatne ok. 20 USD/ osoby). Odwiedzimy Qasr Al Yehud nad Jordanem - miejsce chrztu Chrystusa. Następnie Bet Shean, gdzie zobaczymy m. in. teatr rzymski, bizantyjską ulicę, antyczne świątynie oraz łaźnie rzymskie. Wizyta w Nazaret, gdzie odwiedzimy Bazylikę Zwiastowania Pańskiego (zbudowaną wokół Groty Zwiastowania). Kolacja i nocleg w hotelu w Nazaret lub Tyberiadzie (lub okolicy). (Trasa ok. 230 km).

Dzień 5

Po śniadaniu możliwość wycieczki fakultatywnej na Wzgórza Golan (dodatkowo płatna ok. 40 USD/ osoby). Podczas wycieczki będzie można delektować się wyśmienitym obiadem z endemicznie występującą w tym rejonie rybą św. Piotra (dodatkowo płatne ok. 30 USD/ osoby). Następnie przejazd do miejsc związanych z ważnymi dla chrześcijan wydarzeniami: Mała Tabgha - kościół Prymatu św. Piotra, gdzie Jezus Chrystus wskazał apostoła Piotra jako swego następcę na ziemi, Kafarnaum - wielokrotnie wspominane w Biblii miejsce zamieszkania Jezusa oraz Góra Błogosławieństw (miejsce tzw. Kazania na Górze). Tego dnia odwiedzimy kibuc - specyficzną izraelską formę "spółdzielni". Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim do Tyberiady. Kolacja i nocleg w hotelu w Tyberiadzie lub Nazarecie (lub okolicy). (Trasa ok. 50 km).

Dzień 6

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Akki (lista UNESCO) - malowniczego starego miasta gdzie zwiedzimy twierdzę krzyżowców. Potem udamy się do Hajfy, gdzie zobaczymy efektowne perskie Ogrody Bahaitów (bahaizm to mieszanka judaizmu, chrześcijaństwa i islamu). Następnie udamy się do Cezarei Nadmorskiej, wspaniałego portowego miasta wybudowanego przez króla Heroda Wielkiego, zobaczymy między innymi hipodrom, teatr, akwedukt z II w. oraz mury krzyżowców z potężną bramą. Jadąc dalej wybrzeżem Morza Śródziemnego dojedziemy doAvivu (przejazd przez najciekawsze części miasta). Dotrzemy do Jaffy - miasteczka pamiętającego wydarzenia wspominane w Starym Testamencie. Spacer po starej Jaffie. Przejazd do Betlejem/ Hebronu lub okolicy zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 240 km).

Dzień 7

Po śniadaniu wyjazd nad Morze Martwe, gdzie zwiedzimy Masadę - twierdzę Heroda Wielkiego i jednocześnie miejsce walki zelotów - społeczności Żydów, która najdłużej opierała się Rzymowi. Następnie zwiedzimy Qumran starożytną wioskę Esseńczyków, twórców słynnych zwojów znad Morza Martwego. Zakupy kosmetyków z minerałami z Morza Martwego oraz przejazd na kąpiel w Morzu Martwym - 430 m.p. p.m. Dalszy przejazd do granicy Arava koło Ejlatu. Przekroczenie granicy do Jordanii. Kolacja i nocleg w hotelu w Aqabie. (Trasa ok. 320 km).

Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na lotnisko w Aqabie, odprawa paszportowa i wylot do Polski. (Trasa ok. 20 km).

Klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu w Jordanii po śniadaniu i wymeldowaniu z hotelu - transfer do wybranego hotelu na wypoczynek.

Uwagi do programu

• Ze względu na specyfikę kraju wielowyznaniowego, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie (np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków i menu).

• W okresie najważniejszego święta religijnego Yom Kippur, mogą wystąpić zmiany w organizacji objazdów i pobytów. Wszystkie posiłki w tym czasie są serwowane na zimno, podawane są tylko napoje bezalkoholowe.

• Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

• Godziny wylotów/powrotów mogą ulec zmianie! Aktualne godziny powrotu poda pilot Rainbow na miejscu.

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

• Osobom korzystającym z kąpieli w Morzu Martwym sugerujemy posiadanie obuwia do wody.

"

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym do/z Aqaby, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie śniadania i obiadokolacje (lub lunche), transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania oraz ubezpieczenie TU Europa - wariant podstawowy (NNW, KL, Assistance oraz bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, zwiedzania Masady, Tour Guide System, obsługi przewodników, kierowców itp.): ok.350 USD/os. (płatne na miejscu u pilota). Cena nie obejmuje również: napojów do kolacji, obiadów, wycieczek fakultatywnych (ceny podane w programie) oraz innych wydatków osobistych. Najpopularniejszą walutą na miejscu jest dolar USA.

Uwaga! Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia pobytu o7 kolejnychnocyw wybranym hotelu w Aqabie lub nadMorzem Martwym. Opisy hotelisą dostępnew systemie rezerwacyjnym R.pl.

"

Inne

NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

"

Meta description

Jerozolima - święte miasto Via Dolorosa - Droga Krzyżowa Ściana Płaczu Betlejem - Grota Narodzenia Akka - twierdza krzyżowców Cezarea Nadmorska Nazaret - bazylika Zwiastowania NMP Kafarnaum - Góra BłogosławieństwAwiw Hajfa - perskie ogrody Masada - twierdza Heroda Morze Martwe - dla urody! Aqaba lub Morze Martwe - możliwość przedłużenia pobytu o dodatkowe 7 dni wypoczynku!

Wizy - informacje dla sprzedawców

Paszport

Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.

- Wiza jordańska stemplowana jest w paszporcie na lotnisku w Aqabie. Aby sprawnie załatwić formalności związane z przekroczeniem granicy jordańskiej, najpóźniej na 5 dni przed wylotem, prosimy o dostarczenie następujących danych paszportowych: imię, nazwisko, data urodzenia, narodowość, seria i numer paszportu, data wydania i ważności paszportu (paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do kraju).

• Obywatele polscy nie potrzebują wiz doIzraela na pobyt do 90 dni.

• Od 1.01.2018 roku, Władze Państwa Izrael nie stemplują paszportów na żadnym z przejść granicznych. Każdy pasażer otrzymuje standardowo wydrukowaną kartkę z zezwoleniem na wjazd i pobyt na terenie Izraela. Należy jednak pamiętać, iż fakt przekroczenia granicy lądowej z Izraelem może oznaczać brak możliwości lub utrudnienia wjazdu do Arabii Saudyjskiej, Iraku, Iranu, Libanu, Libii, Syrii. Dlatego jeśli planujecie Państwo wizytę w tych krajach, należy zwrócić się do urzędu paszportowego o wymianę paszportu. Nie ma natomiast problemu z wjazdem do Izraela przy uprzedniej bytności w krajach arabskich lub innych nieuznających Izraela.

Wizy

Paszport

Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.

- Wiza jordańska stemplowana jest w paszporcie na lotnisku w Aqabie. Aby sprawnie załatwić formalności związane z przekroczeniem granicy jordańskiej, najpóźniej na 5 dni przed wylotem, prosimy o dostarczenie następujących danych paszportowych: imię, nazwisko, data urodzenia, narodowość, seria i numer paszportu, data wydania i ważności paszportu (paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do kraju).

• Obywatele polscy nie potrzebują wiz doIzraela na pobyt do 90 dni.

• Od 1.01.2018 roku, Władze Państwa Izrael nie stemplują paszportów na żadnym z przejść granicznych. Każdy pasażer otrzymuje standardowo wydrukowaną kartkę z zezwoleniem na wjazd i pobyt na terenie Izraela. Należy jednak pamiętać, iż fakt przekroczenia granicy lądowej z Izraelem może oznaczać brak możliwości lub utrudnienia wjazdu do Arabii Saudyjskiej, Iraku, Iranu, Libanu, Libii, Syrii. Dlatego jeśli planujecie Państwo wizytę w tych krajach, należy zwrócić się do urzędu paszportowego o wymianę paszportu. Nie ma natomiast problemu z wjazdem do Izraela przy uprzedniej bytności w krajach arabskich lub innych nieuznających Izraela.

Warunki uczestnictwa

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość

Podział na pokoje

Powyżej wybierasz liczbę osób, które będą zakwaterowane w 1 pokoju (lub apartamencie, willi itd.). Wybierz jedną z ofert z listy i zarezerwuj ją. Zrób oddzielne rezerwacje dla każdego kolejnego pokoju lub skontaktuj się z nami, by złożyć zamówienie u naszego doradcy.

Maksymalna liczba uczestników

Jeśli nie możesz dodać kolejnych osób, osiągnąłeś(-aś) maksymalny limit dla 1 pokoju.

Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

Pokój standardowy

2 dorosłych

śniadania i obiadokolacjeStandardowy
WylotLOT Charters
KTW · 23.12 (Pon.)Katowice
AQJ · 23.12 (Pon.)Aqapa
Godziny lotu podamy później
PrzylotLOT Charters
AQJ · 30.12 (Pon.)Aqapa
KTW · 30.12 (Pon.)Katowice
Godziny lotu podamy później
10 814 zł
za pokój

Pokój standardowy

2 dorosłych

śniadania i obiadokolacjeStandardowy
WylotLOT Charters
WAW · 23.12 (Pon.)Warszawa - Chopin
AQJ · 23.12 (Pon.)Aqapa
Godziny lotu podamy później
PrzylotLOT Charters
AQJ · 30.12 (Pon.)Aqapa
WAW · 30.12 (Pon.)Warszawa - Chopin
Godziny lotu podamy później
11 005 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

PERI Parking Garaże Premium, Wolności 18, 42-625 Pyrzowice

350
za 1 auto
1 auto
Data od
23.12.2024
Data do
30.12.2024
350
za 1 auto

Ubezpiecz podróż z AXA Assistance MAX wraz z kosztami rezygnacji

406
za wycieczkę
406
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji

Wycieczka10 814

Cena całkowita

10 814
Zaliczka płatna teraz3 244
Pozostała kwota płatna na 30 dni przed wyjazdem.

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Pogoda

14°C
5°C
22°C
10

Przed podróżą

Nie obowiązują żadne szczepienia.
Wymagany jest minimum 6-miesięczny okres ważności paszportu przy wjeździe.
Obywatele RP mają obowiązek posiadania wizy uprawniającej do przejazdu i pobytu. W Polsce nie ma przedstawicielstwa dyplomatyczno-konsularnego Jordanii. Najbliższa placówka jordańska akredytowana na Polskę znajduje się w Berlinie. Wizy pobytowe uprawniające do jednokrotnego wjazdu na terytorium Jordanii obywatele polscy mogą otrzymać na międzynarodowych przejściach granicznych (koszt 40 JOD), z wyjątkiem przejścia na moście Króla Husajna (Allenby Bridge).

Nowość!

Odkryj nową stronę podróży – rezerwuj elastyczne pakiety lot+hotel. Sprawdź