Najniższa cena z ost. 30 dni

przed obniżką: 

3962 zł/os.

7 956  

/za wszystkich
Podsumowanie ceny
23

5.5

1 opinia

Opis oferty

Biuro podróży (przedsiębiorca): RainbowKod oferty: WAK551377

Kategoria

Do dyspozycji gości

W hotelu najczęściej restauracja oraz bar.

Pokoje

1- i 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.

Wyżywienie

Śniadania oraz obiadokolacje (wg. opisu w programie).

Zakwaterowanie

Hotele -7 rozpoczętych dób hotelowych.

Do dyspozycji gości

W hotelu najczęściej restauracja oraz bar.

Pokoje

1- i 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.

Wyżywienie

Śniadania oraz obiadokolacje (wg. opisu w programie).

Zakwaterowanie

Hotele -7 rozpoczętych dób hotelowych.

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Wylot do Jordanii (możliwa przesiadkanajednym z europejskich lotniskch). Odprawa paszportowo-celna a następnie transfer do hotelu w Aqabie lub okolicy. Kolacja i nocleg.

Dzień 2

Wypoczynek w Aqabie – kurorcie Królestwa Jordanii położonym naprzeciw izraelskiego Eilatu. Po południuproponujemy fakultatywną wycieczkę w głąb pustyni Wadi Rum (dla chętnych za dodatkową opłatą ok. 60 USD/os.). To obszar wpisany na listę UNESCO w 2011 r. ijedno z najpiękniejszych miejsc na Bliskim Wschodzie - niezwykła dolina leżąca wśród skał, zamieszkana przez tajemniczych i zawsze gościnnych Beduinów. Przejazd na kolacjęi noclegw hotelu w Wadi Musa. (Trasa ok. 150 km)

Dzień 3

Po śniadaniu zwiedzanie Petry, zabytku wpisanego na światową listę UNESCO. Będziemy mogli zobaczyć m.in. Skarbiec Faraona, ścianę fasad, nabatejski teatr, pozostałe grobowce królewskie oraz świątynię boga Duszary. Całe miasto wykute w skale i położone w trudno dostępnej dolinie górskiej zostało prawdopodobnie opuszczone w VI w. n.e. na skutek licznych silnych trzęsień ziemi. Ponownie odkrył je w 1812 r. Szwajcar Johann Ludwig Burkhardt, w 1929 r. zaczęły się wykopaliska archeologiczne, a dopiero w 1958 r. otworzono Petrę dla turystów. Niektóre budowle umieszczone są także na pobliskich szczytach - polecamy spacer do malowniczo położonego Klasztoru. Powrót do hotelu w okolicach Wadi Musa, kolacjai nocleg. (Trasa piesza ok.10 km).

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd na zwiedzanie ruin zamku krzyżowców -słynny Kerak. Twierdza została zdobyta po rocznym oblężeniu przez samego Saladyna. Następnie pojedziemy na górę Nebo, uznawaną za miejsce śmierci Mojżesza. Wizyta w kościele Św. Jerzego gdzie zachowała się mozaika Ziemi Świętej z VI wieku. Odwiedzimy również warsztat gdzie zapoznamy się z techniką produkcji mozaik z czego słynie region Madaba. Przejazd do hotelu w Ammanie, kolacjai nocleg. (Trasa ok. 250 km)

Dzień 5

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Jordanii - Ammanu, w programie między innymi okazały rzymski amfiteatr, odeon - czyli starożytna filharmonia, pozostałości potężnej niegdyś cytadeli, panorama miasta oraz Muzeum Archeologiczne. Następnie przejazd na północ do starożytnego miasta Dżerasz, gdzie podziwiać można łuk triumfalny cesarza Hadriana, doskonale zachowane owalne forum, świątynię Zeusa i świątynię Artemidy, monumentalne schody i propyleje oraz kościoły wczesnochrześcijańskie z mozaikami podłogowymi, hipodrom, a przede wszystkim prawie 600 metrową ulicę kolumn. Powrótdo hotelu w Ammanie, obiadokolacjai nocleg. (Trasa ok. 150 km)

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd na niezwykłą kąpiel w Morzu Martwym, najniższym punkcie Ziemi, ok. 440 m. poniżej poziomu morza. Następnie przejazd do Betanii nad rzeką Jordan, gdzie ochrzczony został Jezus Chrystus. Kolejno przejazd w głąb pustyni, w kierunku granicy z Arabią Saudyjską. Zwiedzimy mniej znaną twarz Jordanii – Zamki Pustynne – przez wieki służyły jako bezpieczna przystań dla karawan przemierzających półwysep arabski. Odwiedzimy Qasr al.-Karaneh, Qasr Amrah i Qasr Azraq. W tym ostatnim miejscu przez kilka miesięcy miał swoją bazę T. E. Lawrence – czyli słynny Lawrence z Arabii, inspirator arabskiej emancypacji i stworzenia niepodległych państw Bliskiego Wschodu. Transfer do hotelu w Aqabie, kolacjai nocleg. (Trasa ok. 340 km).

Dzień 7

Dzień wolny na kąpiele słoneczne i morskie, spacer po Aqabie – kurorcie Królestwa Jordanii położonym naprzeciw izraelskiego Eilatu. Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych (m. in. rejs statkiem po Zatoce Aqaba) – aktualną ofertę przedstawi rezydent na miejscu. Kolacja i nocleg w Aqabie.

Dzień 8

Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Aqabie lub Ammanie (dotyczy grup realizowanych w maju lub czerwcu 2024 r. możliwa przesiadkanajednym z europejskich lotniskch). Wylot do Polski. Dla klientów pozostających na pobyt -transfer do wybranego hotelu w Aqabie lub nad Morzem Martwymi pobyt w dniach 8.-14., a dnia 15. wykwaterowanie i wylot do Polski. (Trasa ok. 50 km).

Uwagi do programu

UWAGA!!! Impreza "Zamki w piasku z Aqaby" w maju i czerwcu 2024 r.będzie realizowana w oparciu o przeloty rejsowe (z jedną przesiadką we Wiedniu) do/z Ammanu. W związku z tym kolejność zwiedzania zostanie odpowiednio zmieniona, ale wszystkie punkty programu zwiedzania zostaną zrealizowane bez zmian.

• Ze względu na specyfikę kraju wielowyznaniowego, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie (np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków/napojów i ich zawartość).

• Do urządzeń elektrycznych z „grubymi bolcami” potrzebne są adaptory.

• Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

• Godziny wylotów/powrotów mogą ulec zmianie!

• Osobom korzystającym z kąpieli w Morzu Martwym sugerujemy posiadanie obuwia do wody.

"

Świadczenia

Cena obejmuje: przeloty samolotem czarterowymdo/z Aqaby lub Ammanu (dotyczy grup realizowanych wmajui czerwcu 2024 r., z możliwą jedną przesiadką), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania, obiadokolacje, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas objazdu, ubezpieczenie TU Europa - wariant podstawowy (NNW, KL, Assistance oraz bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, systemu Tour Guide (kwota ok. 280 USD/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie napojów do obiadokolacji oraz innych wydatków osobistych.

Uwaga! Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia pobytu o7 kolejnychnocyw wybranym hotelu w Aqabie lub nadMorzem Martwym. (Opcja niedostępna dla terminów majowych i czerwcowych 2024 r.). Opisy hotelisą dostępnew systemie rezerwacyjnym R.pl.

"

Inne

NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

"

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny wJordanii trwa w listopadzie oraz od połowygrudnia do końca kwienia.

Meta description

Petra – skalne miasto - skarb UNESCO Amman - panorama miasta oraz Muzeum Archeologiczne zamek krzyżowców w Kerak relaksująca kąpiel w Morzu Martwym Panorama z Góry Nebo Betania i rzeka Jordan - miejsce chrztu Jezusa Chrystusa Starożytne Dżerasz i ulica 600 kolumn wycieczka w głąb pustyni Wadi Rum (fakultatywnie) Aqaba - relaks i odpoczynek nad Morzem Czerwonym Dla chętnych możliwość przedłużenia o 7 dni wypoczynku w Aqabie!

Wizy

Paszport

Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty wjazdu do Jordanii.

- Wiza jordańska stemplowana jest w paszporcie na lotnisku w Aqabie. Aby sprawnie załatwić formalności związane z przekroczeniem granicy jordańskiej, najpóźniej na 5 dni przed wylotem, prosimy o dostarczenie następujących danych paszportowych: imię, nazwisko, data urodzenia, narodowość, seria i numer paszportu, data wydania i ważności paszportu (paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do kraju).

Wizy - informacje dla sprzedawców

Paszport

Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty wjazdu do Jordanii.

- Wiza jordańska stemplowana jest w paszporcie na lotnisku w Aqabie. Aby sprawnie załatwić formalności związane z przekroczeniem granicy jordańskiej, najpóźniej na 5 dni przed wylotem, prosimy o dostarczenie następujących danych paszportowych: imię, nazwisko, data urodzenia, narodowość, seria i numer paszportu, data wydania i ważności paszportu (paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do kraju).

Warunki uczestnictwa

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość

Podział na pokoje

Powyżej wybierasz liczbę osób, które będą zakwaterowane w 1 pokoju (lub apartamencie, willi itd.). Wybierz jedną z ofert z listy i zarezerwuj ją. Zrób oddzielne rezerwacje dla każdego kolejnego pokoju lub skontaktuj się z nami, by złożyć zamówienie u naszego doradcy.

Maksymalna liczba uczestników

Jeśli nie możesz dodać kolejnych osób, osiągnąłeś(-aś) maksymalny limit dla 1 pokoju.

Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

2 os. pokoj standardowy

2 dorosłych

śniadania i obiadokolacjeStandardowy
Wylot
07:20
15:45
KRK · 30.04 (Wt.)Kraków
AMM · 30.04 (Wt.)Amman
Przylot
16:40
23:30
AMM · 07.05 (Wt.)Amman
KRK · 07.05 (Wt.)Kraków
7 956 zł
za pokój

2 os. pokoj standardowy

2 dorosłych

śniadania i obiadokolacjeStandardowy
Wylot
08:25
15:45
WAW · 30.04 (Wt.)Warszawa - Chopin
AMM · 30.04 (Wt.)Amman
Przylot
16:40
22:40
AMM · 07.05 (Wt.)Amman
WAW · 07.05 (Wt.)Warszawa - Chopin
9 200 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

B1 Parking zadaszony, Medweckiego 50, 32-083 Balice

280
za 1 auto
1 auto
Data od
30.04.2024
Data do
07.05.2024
280
za 1 auto

Ubezpiecz podróż z AXA Assistance MAX wraz z kosztami rezygnacji

406
za wycieczkę
406
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji

Wycieczka7 956

Cena całkowita

7 956
Do zapłaty teraz7 956

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Opinie 1

Anna
Użytkownik Wakacje.pl
Październik 2022 ·

Para

Dodano: 09.11.2022

5.5

Obsługa biura na etapie zamawiania wycieczki była bardzo profesjonalna. Zmiana terminu wylotu, o 3 dni akurat w naszym przypadku nie była problemem.

Sam program wycieczki ułożony dość fajnie. Nieforsowny.

Jordania sama w sobie jest wspaniała, piękna. Jordańczycy cudowni - gościnni i pomocni.

Niestety nigdy więcej z Rainbow się nie wybiorę. A to głównie za przyczyną pilota wycieczki oraz paru niedomówień ze strony samego biura.

Dopłaciliśmy do hoteli 4*, po przeczytaniu opinii negatywnych, dotyczących hoteli w standardzie 3*. Okazało się na miejscu, że do hoteli dopłaciły tylko 3 osoby. Jedna z nas nie mówiła w języku angielskim. Piilot w zasadzie zostawił nas samych. Nie pofatygował się, żebyśmy mieli zapewniony dostęp do danych kontaktowych. Nie było ich również na recepcji. Okazało się to w momencie, kiedy chcieliśmy się z Panią pilot skontaktować w sprawie bagażu, który przez pomyłkę przyjechał do naszego hotelu, a powinien był trafić do osoby zakwaterowanej w drugim hotelu. Pilotka na uwagę, że kontakt powinien zostać zostawiony na recepcji, w razie chociażby problemów ze zdrowiem, poinformowała nas, że od problemów ze zdrowiem jest firma ubezpieczeniowa.

W ostatnim dniu, w którym z pozostałą grupą umówiła się na zwiedzanie nocne Aqaby (mieszkała z nimi w hotelu), nas poinformowała że musimy do nich dojść na godzinę 20. Było to prawie niemożliwe. Po całodziennej wycieczce, bez czasu na zjedzenie kolacji (od naszego hotelu do drugiego, był spory kawałek drogi), musieliśmy wyjść na spotkanie. Pech chciał, że w Jordanii układ ulic nie jest prosty. Nocą trudno się zorientować, gdzie się jest. Spóźniliśmy się na spotkanie 5 minut, bo po prostu zabłądziliśmy. Nikt na nas nie czekał.

Kolejne w moim odczuciu nieprofesjonalne zachowanie miało miejsce, kiedy poprosiliśmy o zawiezienie nas lub wskazanie nam miejsca, gdzie można kupić kosmetyki z Morza Martwego. Owszem, jadąc po drodze zatrzymaliśmy się w sklepie. Nikt prawie jednak kosmetyków nie kupił, ponieważ ceny były bardzo wysokie - zdecydowanie wyższe niż w Pl za kosmetyki apteczne marek, które sama stosuję i które importowane są z Jordanii. I w sumie nie mam z samym tym faktem problemu, natomiast poniżej wszelkiej krytyki jest reakcja pilota, który na pytanie czy coś kupiliśmy, zareagował stwierdzeniem: "że zawracaliśmy jej głowę".

Generalnie mam odczucie, że pilot każdego dnia chciał jak najszybciej odbębnić swoją pracę, żeby móc zająć się swoimi sprawami.

Mam też żal do biura, że nie poinformowało nas, że nie tylko nie będziemy zaopiekowani w sposób należyty przez pilota, ale że cały czas będziemy oddzielnie. Wykupiliśmy tylko w 2 hotelach wyższy standard, a pomimo to cały czas byliśmy oddzielnie. O ile w Aqabie standard rzeczywiście był bardzo przyzwoity, to w Ammanie mam wrażenie że hotel 4* był gorszy niż ten 3*. W Petrze włosy zostawione pod prysznicem, po prostu brudno. Wi fi nie działało, TV również. Tym bardziej nie rozumiem tego podziału. Czy firma w ogóle sprawddza standard hoteli? Mam wrażenie, że nie. Nie mam zbyt dużych oczekiwań, ale czysto chciałabym żeby w hotelu jednak było.

Nachodzi mnie refleksją, co by zrobiła Pani która była z nami, a która nie znała angielskiego, w razie jakichkolwiek problemów...

Zalety

Sama Jordania, gościnni Jordańczycy i wspaniałe towarzystwo samych uczestników wycieczki .

Wady

Zachowanie Pani Pilot .

Czy ta opinia była pomocna?
19
0

Weryfikujemy opinie o naszych usługach.

Pogoda

23°C
10°C
21°C
13

Przed podróżą

Nie obowiązują żadne szczepienia.
Wymagany jest minimum 6-miesięczny okres ważności paszportu przy wjeździe.
Obywatele RP mają obowiązek posiadania wizy uprawniającej do przejazdu i pobytu. W Polsce nie ma przedstawicielstwa dyplomatyczno-konsularnego Jordanii. Najbliższa placówka jordańska akredytowana na Polskę znajduje się w Berlinie. Wizy pobytowe uprawniające do jednokrotnego wjazdu na terytorium Jordanii obywatele polscy mogą otrzymać na międzynarodowych przejściach granicznych (koszt 40 JOD), z wyjątkiem przejścia na moście Króla Husajna (Allenby Bridge).

Informacje prawne

Realizując obowiązek przewidziany w art. 12a pkt. 2 i 4 ustawy z dnia 30.05.2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. z 2020 r. poz. 287) w zw. z art. 40 ust. 1 ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z (Dz.U. z 2022 r. poz. 511), Wakacje.pl niniejszym informuje Państwa o podziale obowiązków związanych z zawieraną za pośrednictwem Wakacje.pl jako agenta turystycznego umową o udział w imprezie turystycznej a organizatorami turystyki, którzy prezentują swoje oferty na naszym serwisie. Jednocześnie wskazujemy, że wszelkie oferty dostępne na naszym serwisie podchodzą od podmiotów będących przedsiębiorcami.

Czytaj więcej

Nowość!

Odkryj nową stronę podróży – rezerwuj elastyczne pakiety lot+hotel. Sprawdź