Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
8

Opis oferty

Biuro podróży (przedsiębiorca): Logos TourKod oferty: WAK752954

Kraj

Kolumbia

Kolumbia

Złoto, szmaragdy i niezrównana w smaku kawa. Skarby Eldorado zgromadzone w największym na świecie muzeum sztuki złotniczej w Bogocie. Podziemna katedra wydrążona w górze solnej w Zipaquira. „Kawowy Trójkąt”. Dżungla i las deszczowy, Dolina Cocora z wyniosłymi palmami woskowymi. Medellin – współczesna, metropolia z pamiątkami po „Królu Kokainy” – Pablo Escobarze. Perły kolonialnej architektury. Wypoczynek na piaszczystej plaży nad Morzem Karaibskim.

Dzień 1

Bogota

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Kolumbii. Przylot do Bogoty. Transfer do hotelu w historycznej dzielnicy Bogoty – La Candelaria. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 2

Bogota

Zwiedzanie stolicy Kolumbii, Bogoty, położonej w centralnej części kraju, w północno-wschodnich Andach, na wysokości 2640m n.p.m. Piesza wędrówka – zwiedzanie najstarszych częściach miasta – dzielnicy La Candelaria oraz nieco młodszej La Catedral. Postój na Placu Bolivara, który jest centralnym punktem tutejszej starówki, otoczonym historycznymi budynkami – neoklasycystyczna siedziba Kongresu (Capitolio Nacional), Pałac Sprawiedliwości, gmach Alcadia – siedziba burmistrza Bogoty. Zwiedzanie założonego w roku 1939muzeum Złota, które jest największym i najbogatszym na świecie muzeum sztuki złotniczej kultur prekolumbijskich. Ekspozycja i zbiory muzeum zawierają ponad 30 tysięcy eksponatów, należących do najważniejszych „złotych kultur”, rozwijających się na tym obszarze, w tym kultury Indian Muisca, wśród których zrodziła się największa legenda Ameryki – miasto złota El Dorado. Odwiedziny w muzeum najsłynniejszego kolumbijskiego artysty-plastyka, jednego z najbardziej rozpoznawalnych malarzy i rzeźbiarzy Ameryki Łacińskiej – Fernando Botero. Następnie wjazd kolejką górską (kombinacja kolejki szynowej i linowej) na szczyt Cerro de Monserrate. Z terenów zbudowanego na wysokiej górze sanktuarium roztacza się piękny widok na kolumbijską stolicę. Nocleg w Bogocie.

Dzień 3

BOGOTA – BOYACA – VILLA DE LEYVA

Przejazd do Villa de Leyva – miasteczka kolonialnego, założonego przez Hiszpanów w 1572 r., jednej z perełek architektonicznych Kolumbii. Villa de Leyva nazywane jest białym miastem ze względu na dominujący biały kolor fasad tutejszych budynków. W 1954 roku miasto uznane zostało przez rząd Kolumbii za pomnik narodowy i skutecznie oparło się współczesnym trendom architektonicznym, zachowując swój unikalny charakter. Po drodze postój na zdjęcia przy moście w Boyaca – pomniku narodowym upamiętniającym najważniejszą bitwę stoczoną przez Simona Boliwara, o niepodległość Kolumbii i sąsiednich kolonii hiszpańskich. Przejazd do Villa de Leyva. Zwiedzanie klasztoru Convento del Santo Ecce Homo, zbudowanego przez Dominikanów w 1620 r., a obecnie zamienionego w muzeum. Klasztor jest dużą budowlą z kamienia i cegły z ogromnym wewnętrznym dziedzińcem i interesującym złotym ołtarzem poświęconym św. Bartłomiejowi. Wizyta w niewielkim muzeum należącym do Centrum Badań Paleontologicznych, zajmującego się skamieniałościami kręgowców sprzed milionów lat. Popołudniu spacer po uroczym, kolonialnym mieście z bielonymi domami. Centralny plac – Plaza Mayor, uznawany jest za największy plac kraju (120m x 120m). Nocleg w Villa de Leyva.

Dzień 4

VILLA DE LEYVA – CHIQUINQUIRA – ZIPAQUIRA – BOGOTA

Przejazd do Chiquinquira – miasta, które jest kolumbijską „Częstochową”. Kolumbijczycy pielgrzymują do Bazyliki Matki Boskiej Różańcowej, która jest patronką kraju. Krótka wizyta w bazylice. Dalsza podróż do Zipaquira, miejscowości słynącej z bogatych pokładów soli, eksploatowanych już w czasach prekolumbijskich przez Indian Muisca. W Zipaquira zwiedzanie lokalnej osobliwości o światowej sławie – katedry wydrążonej w górze solnej. Gigantyczna sieć korytarzy, dawnych wyrobisk kopalni soli, monumentalna sala zdolna pomieścić 8500 osób, wyjątkowo ciekawe, wyrzeźbione w soli stacje Drogi Krzyżowej. Możliwość zakupów pamiątek i wypicia aromatycznej, kolumbijskiej kawy 180m pod ziemią. Przejazd do Bogoty na nocleg.

Dzień 5

BOGOTA – PEREIRA (Trójkąt Kawowy)

Rano wizyta na lokalnym targu, przyciągającym różnorodnością, barwami i zapachami tropikalnych owoców, kwiatów, warzyw i innych produktów spożywczych. Następnie przejazd na lotnisko. Przelot krajowy (ok. 1 godz. lotu) do miasteczka Pereira, w sercu „Trójkąta Kawowego”. Wizyta na plantacji kawy. Zapoznanie się z procesem i specyfiką uprawy kawy w tym regionie (w znakomitej większości jest to najszlachetniejsza odmiana kawy arabica). Poczęstunek tradycyjnym, regionalnym napojem – carajillo, czyli kawą z brandy. Następnie zakwaterowanie w hotelu w okolicach miasteczka Pereira. Nocleg.

Dzień 6

DOLINA COCORA – SALENTO – PEREIRA

Całodzienna wycieczka na odkrywanie widoków i smaczków Kawowego Trójkąta. Przejazd do Doliny Cocora, najpierw busem do Salento, a następnie słynnymi jeepami Willy do Narodowego Rezerwatu Przyrody Valle del Cocora leżącego w obszarze Parku Narodowego Los Nevados. Rośnie tu największa populacja kolumbijskiego drzewa narodowego, Palmy Woskowej Quindio (Ceroxylon quindiuense). Przejście szlakiem Bosque de las Palmas pozwoli zapoznać się z pięknymi krajobrazami i wilgotnym, chłodniejszym klimatem lasu chmurowego (znanego też jako las mglisty). Po niedługiej wędrówce (można przejechać konno – dodatkowo płatne) odkryją się punkty widokowe na dolinę. Występuje tu wiele gatunków kolibrów i endemiczna odmiana papugi – złotoliczka (yellow-eared parrot). Następnie powrót do sennego miasteczka Salento – jednego z najciekawszych prowincjonalnych miasteczek, rodem jakby z powieści Marqueza. Jest to górska miejscowość z widokami na Andy. Kolorowe, drewniane balkony, misterne detale i malownicze fasady urzekają urodą, a liczne kawiarenki zapraszają do skosztowania filiżanki najlepszej lokalnej kawy i innych kawowych wyrobów – ciasteczek, wypieków, cukierków i likierów. Wizyta na Placu Bolivara i wejście na punkt widokowy Cocora. Miłośnicy rękodzieła znajdą na głównej ulicy miasteczka – Calle Real wiele sklepików, oferujących produkty lokalnych artystów i rzemieślników. Powrót na nocleg do hotelu w okolicach Armenii.

Dzień 7

MARSELLA – Plantacja kakao

Zapoznanie się z kolejnym skarbem Kolumbii – doskonałej jakości kakao. Przejazd do Marsella, gdzie nastąpi przesiadka do samochodów terenowych. Przejazd górskimi drogami w trudnym terenie do eco-finca, ekologicznej uprawy kakao (ok. 1 godz. jazdy). W trakcie wycieczki dowiemy się nie tylko o metodach uprawy i dalszego przetwarzania kakao. Odbędą się warsztaty wyrobu kakao. Na miejscu poczęstunek – lekki lunch. Następnie powrót jeepami do miasteczka Marsella. Czas wolny na spacery i zakupy pamiątek, wyrobów rzemiosła. Następnie powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 8

Medellin

Transfer na lotnisko i przelot do Medellin. Jest to drugie co do wielkości i najdynamiczniej rozwijające się miasto Kolumbii. Ze względu na łagodny klimat przylgnęło do niego określenie „miasto wiecznej wiosny”. Miasto związane jest, między innymi, z działalnością kontrowersyjnego „króla narkotyków” Pablo Escobara. Na trasie zwiedzania centralne dzielnice z Placem Botero z rzeźbami tego artysty – „współczesnego Rubensa”. Wizyta w 13. Dzielnicy. Miejsce o niechlubnej przeszłości przestępczej zostało przekształcone dzięki programom społecznym i inicjatywie własnej mieszkańców w fascynujący zakątek stolicy. Lokalni artyści ujawnili swoje talenty i rozwinęła się arcyciekawa sztuka uliczna. Wszechobecne barwne murale tworzą jedyną w swoim rodzaju atmosferę galerii pod odkrytym niebem. Lokalni performerzy przyciągają uwagę swoimi popisami wokalnymi i tanecznymi. Zbudowano tu 6-odcinkowe schody ruchome, które sprawują funkcję transportu publicznego dla mieszkańców dzielnicy. W ciągu 5minut można się nimi dostać do najwyżej położonych osiedli. Przejazd kolejką linową oferujący niezapomniane widoki na miasto. Wizyta na cmentarzu Montesacro, gdzie pochowany jest Pablo Escobar oraz w parku upamiętniającym ofiary gangów narkotykowych. Nocleg w Medellin.

Dzień 9

MEDELLIN – GUATAPE

Przed południem wycieczka do miasteczka Guatape, położonego nad zalewem Penol. Możliwość wejścia na osobliwą formację skalną, tzw. „Głaz Penol” (Piedra del Penol). Trud włożony w pokonanie 740 stopni prowadzących na szczyt gigantycznego głazu wynagrodzą nam widoki na okolicę – zieleń pól i lasów porastających łagodne wzgórza kontrastuje ze szmaragdową wodą sztucznego zbiornika Penol. Powrót do Medellin. Po południu powrót do Medellin. Nocleg w Medellin.

Dzień 10

MEDELLIN – KARTAGENA (CARTAGENA DE INDIAS) – ZATOKA MAZANILLO

Przejazd na lotnisko i przelot do Kartageny. Transfer do hotelu położnego nad Morzem Karaibskim w Zatoce Manzanillo w niewielkiej odległości od Cartageny (ok. 1 godz.). Zatoka oferuje ciepłe wody, piaszczyste plaże, owoce morza. Zameldowanie w hotelu w formule all inclusive.

Dzień 11 - 12

Zatoka Mazanillo

Odpoczynek w hotelu nad morzem (all inclusive).

Dzień 13

KARTAGENA (CARTAGENA DE LAS INDIAS)

Po śniadaniu przejazd do Kartageny. Zwiedzanie miasta określanego „klejnotem królewskich kolonii” już w czasach, gdy Ameryka w większości była kontrolowana przez Hiszpanów. Zabytkowy zespół Kartageny obejmuje stare miasto otoczone murami, twierdzę oraz port. Główna atrakcja miasta to zabytkowa część położona w obrębie murów obronnych. Wizyta w XVII–wiecznej fortecy Castillo de San Felipe de Barajas. Wjazd na najwyższe wzgórze w Kartagenie, gdzie znajduje się Convento de la Popa i skąd roztacza się niezapomniany widok na miasto. Następnie spacer nastrojowymi uliczkami i zaułkami starego miasta o unikalnej, kolonialnej zabudowie, wśród kamieniczek z pięknie ukwieconymi balkonami. Małe werandy, okna z wnękami przydają miastu niepowtarzalnego uroku. Wizyta na Placu Bolivara, katedra, Pałac Inkwizycji, Plac Celny, Brama Zegarowa. Popołudnie wolne, czas na chłonięcie atmosfery najpiękniejszego kolonialnego miasta Kolumbii i jednego z najpiękniejszych w całym rejonie Morza Karaibskiego. Nocleg w Kartagenie.

Dzień 14

Kartagena

Ostatnie chwile na spacery i zakupy na starówce. Transfer na lotnisko w Kartagenie i przelot do Europy.

Dzień 15

Przylot do Warszawy.

I rata

3000 PLN płatna przy zapisie

Ii rata

Płatna na 40 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje

Przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,

Przeloty wewnętrzne rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,

Przejazdy mikrobusem/autokarem z klimatyzacją,

13 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3/4, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1- os. 2150 PLN,

13 śniadań,13 kolacji,

Podczas pobytu w Zatoce Mazanillo all inclusive,

Bilety wstępu,

Opiekę polskiego pilota,

Usługi lokalnych przewodników ( z wyjątkiem dni 10, 11, 12, 14),

Ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż, OC).

Uwaga !

Zgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG - 13 PLN oraz składka na TFP - 13 PLN.

Cena nie obejmuje napojów do posiłków.

Najpóźniej na 40 dni przed wyjazdem wymagane jest przekazanie do biura danych paszportowych – imiona i nazwiska takie jak w paszporcie, numer paszportu i data ważności paszportu. Paszport powinien być ważny min. 6miesięcy od daty zakończenia wycieczki. W paszporcie powinna być min. 1 strona wolna.

Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 80 USD.

Działania zawiązane z pandemią covid-19

W Kolumbii uznawane są szczepienia szczepionkami zaakceptowanymi przez WHO, tj.; Pfizer/BioNTech, CoronaVac (Sinovac Life Sciences Co. Ltd.), AstraZeneca/Oxford, Moderna, Janssen. Dokument potwierdzający szczepienie dla osób (jedynie powyżej 18 roku życia) przybywających z Polski to Unijny Certyfikat COVID lub jakikolwiek inny, oficjalny dokument (w wersji elektronicznej lub papierowej; w języku hiszpańskim lub angielskim) wskazujący następujące dane osoby zaszczepionej; Imiona i nazwiska; Typ i numer dokumentu tożsamości; Nazwa użytej szczepionki; Data szczepienia; Ilość podanych dawek szczepionki; Osobę uznaje się za zaszczepioną po upływie 14 dni od przyjęcia ostatniej dawki szczepionki.

Od osób zaszczepionych nie są wymagane testy, ale wymagane jest okazanie Unijnego Certyfikatu Covid-19 w języku angielskim.

W przypadku osób niezaszczepionych (i nie w pełni zaszczepionych – osoby, które przyjęły tylko 1 dawkę szczepionki 2-dawkowej) konieczne jest wykonanie testu PCR lub testu antygenowego nie wcześniej niż 72 dni przed przylotem i okazanie negatywnego wyniku testu na lotnisku. Linie lotnicze, stosując się do wymogów sanitarno-granicznych kraju docelowego nie odprawią i nie wpuszczą na pokład samolotu do Kolumbii osób, które nie spełniają tych wymogów.

Uprzejmie informujemy, że więcej informacji o składkach na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy, dostępnych jest na naszym blogu we wpisie zatytułowanym Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Terminy

06.09 - 20.09.2023, 19990.00 PLN

Warunki uczestnictwa

Opinie

Pogoda

19°C
10°C
12

Przed podróżą

Szczepienia ochronne nie są obowiązkowe przy wjeździe do Kolumbii, jednakże wymaga się szczepień przeciw żółtej febrze przed lotniczymi podróżami do stref tropikalnych tego kraju, tj. do departamentu Amazonas i niektórych rejonów wybrzeża Pacyfiku.
SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Dla wszystkich podróżujących istnieje wymóg przedstawienia uzupełnionego formularza Check-Mig (formularz) jeszcze przed wylotem do Kolumbii. Należy także posiadać bilet powrotny z Kolumbii.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID potwierdzający pełne szczepienie (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim). Od ostatniej dawki szczepienia musi minąć przynajmniej 14 dni.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, PCR wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed wylotem lub antygenowy wykonanie nie wcześniej niż 48 godzin przed wylotem.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: patrz ZASZCZEPIENI, OZDROWIEŃCY lub POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, PCR wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed wylotem lub antygenowy wykonanie nie wcześniej niż 48 godzin przed wylotem.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

AKTUALNOŚĆ INFORMACJI
Warunki wjazdowe często się zmieniają, dlatego prosimy o dodatkowe potwierdzanie ich aktualności na stronie internetowej MSZ: zobacz więcej.
Przy wjeździe trzeba okazać ważny paszport.
Obywatele RP mogą przebywać na terenie Kolumbii bez wiz. Okres bezwizowego przebywania na terytorium Republiki Kolumbii zależy od charakteru pobytu i dla turystów wynosi - do 90 dni (z możliwością odpłatnego przedłużenia o kolejny okres, do 90 dni).
Przy wyjeździe z Kolumbii drogą lotniczą należy uiścić opłatę wyjazdową w wysokości około 40 USD. Opłata obowiązuje osoby, które przebywały w Kolumbii powyżej 60 dni oraz osoby zamieszkałe w Kolumbii na stałe. Z opłaty zwolnienie są turyści przebywający na terenie Kolumbii poniżej 60 dni. Opłata może być zawarta w bilecie lotniczym

Informacje prawne

W zakup i organizację imprezy turystycznej zaangażowanych jest kilka podmiotów. Mają one określone obowiązki.
Jako agent turystyczny, Wakacje.pl odpowiada za:

  • umieszczenie w serwisie ofert w brzmieniu nadanym i przekazanym wyłącznie przez organizatorów turystyki;
  • publikacje w serwisie komunikatów dotyczących rynku turystycznego w Polsce;
  • możliwość rezerwacji usługi lub miejsc w imprezie turystycznej za pośrednictwem serwisu oraz nabycie tych usług lub miejsc i dokonanie za nie płatności z wykorzystaniem usługi partnera;
  • doradztwo oraz dostarczanie indywidualnych informacji handlowych i ofert Użytkownikom, którzy skontaktowali się za pośrednictwem formularzy zawartych w serwisie lub z Konsultantem z wykorzystaniem kanałów podanych przez Użytkownika;
  • nawiązanie i utrzymanie kontaktu w celu przekazywania informacji związanych z wybranymi, w tym zarezerwowanymi, usługami i ofertami, oraz prowadzenie obsługi wynikającej z zawartych Umów;
  • komunikowanie treści, dokumentów i decyzji Operatorów Turystycznych (usługodawców), wspierając Użytkownika w zakresie wykonania Umowy zgodnie z jej założeniami;
  • rozpatrywanie reklamacji z zakresu własnej działalności i świadczonych Usług, w szczególności procesu sprzedaży – poprawności i jakości obsługi w procesie sprzedaży usług dostępnych w Ofercie Wakacje.pl oraz obsługi posprzedażowej.

Organizator (przedsiębiorca) odpowiada za:

  • dostarczanie do agenta ofert imprez turystycznych, w tym końcowej ceny usługi;
  • należyte wykonanie Umowy zawartej z Użytkownikiem;
  • rozpatrywanie reklamacji, których przedmiotem jest nienależyte wywiązanie się z Umowy przez Organizatora Turystyki.

Oferty prezentowane na serwisie pochodzą wyłącznie od przedsiębiorców.
Za zapewnienie metod płatności online w serwisie Wakacje.pl odpowiedzialny jest nasz partner płatności.