Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
17
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie

Opis oferty

Biuro podróży (przedsiębiorca): RainbowKod oferty: WAK441190

Opis oferty

Zakwaterowanie:

Hotele lub pousady/hacjendy w kategoriai lokalnej - wygodne.

Pokoje: funkcjonalne 2 - osobowe, wszystkie wyposażone w łazienki z WC oraz często TV i telefon.

Uwaga! Pokoje 3 - osobowe tylko w konfiguracji: łóżko małżenskie plus łóżko pojedyncze.

Do dyspozycji gości:

Niektóre obiekty posiadają basen

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu w hali odlotów na lotniskuim. F. Chopina w Warszawie. Aktualny rozkład lotów prosimy sprawdzać na: stronie operatora . Wylot do Bogoty przez jeden z europejskich portów lotniczych. Przylot do Bogoty, transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Stolica Kolumbii przyprawi nas o zawrót głowy, nie tylko ze względu na położenie na wysokości 2640m n.p.m., ale także rozmiarem miasta. Ta metropolia liczy cztery razy więcej ludności niż Warszawa i jest miastem kontrastów. Tutaj nowoczesność współistnieje z kolonialną historią, a bogate dzielnice z dzielnicami biedy. Przejazd pod wzgórze Monserrate, wjazd kolejką i spacer do znajdującego się na samym szczycie kościoła. Ze wzgórza rozciąga się przepiękny widok na całe miasto, to również tu miała miejsce 5 edycja Master Chef Polska. Bogota to miasto muzeów i nie omieszkamy do kilku z nich wstąpić, pierwszym z nich będzie muzeum malarza Botero, kolumbijskiego Rubensa, który w zachwycie krągłościami, namalował otyłą Mona Lisę. Następnie przejazd do Zipaquira, gdzie na obiad skosztujemy tradycyjnej potrawy tego miasta. Miasto słynie z funkcjonującej do dziś kopalni soli, której dwa pierwsze poziomy udostępniono turystom. W scenerii solnych korytarzy i komnat dawnych pomieszczeń kopalni, w której wydobywano niegdyś 70% całej kolumbijskiej soli, została zaaranżowana Catedral del Sal. Katedra Soli jest zaliczana do jednego z siedmiu cudów Kolumbii i jest jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych tego kraju. Podczas zwiedzania obiektu przejdziemy przy wykutej w skale drodze krzyżowej, aż dojdziemy do ujmująco podświetlonej nawy głównej i obrazu stworzenia świata. Ta sceneria jest bardzo popularna również wśród Kolumbijczyków do zawierania ślubów. Powrót do hotelu w Bogocie. Nocleg. (Trasa ok. 200km)

Dzień 3

Po śniadaniu udamy się do Muzeum Złota, które posiada przypuszczalnie najbogatszą kolekcję złotych wyrobów i biżuterii (powyżej 35 tys. eksponatów) prekolumbijskiej Ameryki. Następnie odwiedzimy Muzeum Szmaragdów, w którym dowiemy się m.in. że Kolumbia jest głównym światowym producentem tych szlachetnych kamieni, poznamy również ich rodzaje i będzie możliwość zakupu oryginalnego prezentu. W programie spacer po urokliwej starówce La Candelaria i zobaczymy Plac Główny, gdzie znajduje się m.n Pałac Prezydencki, Katedra i Sąd Najwyższy, na który to zorganizowano zamach partyzantów, wspierany przez najbardziej znanego na świecie bosa narkotykowego Pablo Escobara. Jeśli czas pozwoli wstąpimy również na lokalny targ rękodzieła, gdzie będzie można zakupić kokę i wyroby wykonane przez Indian. Po południu przejazd na lotnisko i lot do regionu kawowego. Przejazd do urokliwego miasteczka Salento, uznanego przez znany przewodnik Lonely Planet, za jedno z najbardziej klimatycznych miejsc Kolumbii. Kolorowe domki z hamakami na balkonikach, rękodzieło i wyborna kawa, nazywana tutaj tinto, przypadną do gustu wszystkim tym, którzy pragną odpocząć od zawrotnego tempa życia. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 50km)

Dzień 4

Po śniadaniu czas na kontakt z przyrodą i ucieczkę od miasta i miejsc stworzonych przez człowieka. Do doliny palm woskowych Valle de Cocora (UNESCO) udamy się legendarnymi jeepami Willys, szczęściarze będą jechali na stojąco. W programie przejażdżka konna i trekking wśród najwyższych palm na świecie. W Kolumbiirosną 324 gatunki palm, spośród którychpalma woskowa jest najbardziej znana. Cała dolina jest niezwykle zielona, a spacer po niej to czysta przyjemność. Dla chętnych i najbardziej wytrwałych zaproponujemy wizytę w Domu Kolibrów (Casa de Colibris), gdzie wpatrywać będziemy się jak zahipnotyzowani, w żyjące na wolności kolibry, przylatujące one do Casa de Colibris w odwiedziny, aby spożyć wodę wymieszaną z cukrem nierafinowanym panela. Zielone, niebieskie, z białym kołnierzykiem, machają niezwykle szybko skrzydełkami. Wyzwaniem będzie uchwycić je na zdjęciu w odpowiednim momencie. Kolumbia jest numerem 1 na świecie, jeśli chodzi o ilość kolibrów izamieszkują ją aż1903 gatunki ptaków. Powrót. Na kolację zaserwują nam lokalny przysmak: pstrąga z "patacón", czyli smażonym plackiem z platana. (Trasa ok. 50km)

Dzień 5

Śniadanie i czas na pracę. Odwiedzimy typową dla regionu plantację kawy, gdzie dostaniemy koszyki i będziemy zbierać czerwone ziarenka kawy. Wyjaśnimy sobie również proces jej powstawania i skosztujemy sławnej kolumbijskiej kawy. Kolumbia jest 3 na świecie eksporterem kawy po Brazylii i … Wietnamie. Wieczorem przelotdo Medellin (lot możliwy z przesiadką w Bogocie), miasta z którego wywodził się kartel narkotykowy Pablo Escobara. Kolacja. Zakwaterowanie. Nocleg. (Trasa ok. 100km)

Dzień 6

Śniadanie. Medellin to najnowocześniejsze i drugie co wielkości miasto Kolumbii. Będziemy mieli okazję przejechać się kolejką nad comunas, dzielnicami biedy, skąd pochodził Pablo Escobar, boss kartelu narkotykowego Medellin, budzący do dziś sprzeczne odczucia u Kolumbijczyków. To tutaj kręcono cieszący się dużym powodzeniem na świecie serial „Narcos”, opowiadający o polowaniu kolumbijskiej policji i amerykańskiej DEA na Escobara. El Patrón, bo tak go nazywano, był postacią kontrowersyjną, z jednej strony miał na sumieniu ok. 10 tys. ludzi, z drugiej wielokrotnie wspierał finansowo biednych, budując np. osiedle dla 400ubogich rodzin. To człowiek, który był jednym z najbogatszych ludzi na ziemi, zbudował sam dla siebie więzienie, jako pierwszy użył małych odrzutowców do przemytu ton kokainy do USA i w przeciwieństwie do innych „narcos” sam nie popadł w żaden nałóg. Zwiedzanie Medellin będzie więc krążyło wokół życia i śmierci Pabla, odwiedzimy m.in. cmentarz na którym spoczywa. Kolacja i nocleg. (Trasa ok. 50km)

Dzień 7

Śniadanie. Wyruszymy w drogę poza Medellin do Guatape, miejscowości słynącej z ogromnego monolitu skalnego, z niesamowitym widokiem na okalające go jeziora. Dla chętnych i cieszących się dobrą kondycją wejście na samą górę, skąd rozpościera się widok na krainę jezior. Do pokonania mamyponad 600 schodów, jednakże, by zachwycić siępięknymi widokami wystarczy ich kilkadziesiąt. W klimatycznym miasteczku zjemy obiad, składający się typowego dania kolumbijskiego: bandeja paisa, itd. Powrót i przelot do Santa Marta. Nocleg. (Trasa ok. 170km)

Dzień 8-9

Śniadanie. Dzień wolny na odpoczynek w okolicach Santa Marta. Dla chętnych możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych, np.: wizyta w Parku Tyrona i mieście Santa Marta lub Minca (ok. 85 USD/os.). Pełną listę poda pilot wycieczki na miejscu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10

Śniadanie, przejazd do Cartageny, po drodze odwiedzimy wulkan błotny Totumo, w którym będziemy mieli możliwość kąpieli. Następnie kąpiel w rzece i dalsza droga do Cartageny. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. Dla chętnych wieczorem przejażdżka wesołym autobusem tzw. chivą przy akompaniamencie lokalnych muzyków wykonujących słynne w tym kraju Vallenato, będziemy poznawać miasto nocą, wstąpimy również na dyskotekę (ok. 40 USD/os.). (Trasa ok. 230km)

Dzień 11

Po śniadaniu zwiedzanie Cartagena de Indias (wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO) to jedno z najważniejszych miast basenu Morza Karaibskiego i prawdopodobnie najpiękniejsze miasto kolonialne na świecie. W Cartagenie Hiszpanie gromadzili skarby łupione na terenie Ameryki Południowej, co powodowało częste najazdy piratów. W celach obrony zbudowano tu bardzo okazałe, ciągnące się kilometrami fortyfikacje, które przetrwały do dziś. San Diego to serce kartageńskiej starówki, znajdziemy tu niesamowitą ilość pięknych kościołów, domów kolonialnych, muzea, parki i urzekające kolorowe uliczki. Miejsce to ożywia się szczególnie pod koniec dnia, kiedy większość placów wypełnia się stolikami, pojawiają się artyści, muzycy i wszystko nabiera rytmu salsy, aż do późnych godzin nocnych. Cartagena występuje w kilku powieściach słynnego noblisty G. G. Marqueza, a on sam miał tutaj swój dom. Zwiedzimy Stare Miasto, fortyfikacje, zamek San Felipe de Barajas i klasztor La Popa założony na początku XVII wieku skąd rozciąga się wspaniały widok na miasto. Dla chętnych po południu wizyta w Aviario Nacional, w którym zgromadzono 2000 ptaków z różnych rejonów Kolumbii. Spotkamy tam tukany, ary, papugi, dzięcioły, flamingi, kulony i ibisy szkarłatne (ok. 55 USD/os.). Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 50km)

Dzień 12

Śniadanie. Dzień na wolny na samodzielną eksplorację miasta. Dla chętnych całodzienna wycieczka łodzią na Wyspę Rosario. Wyspy Różańcowe (Islas del Rosario) to przepiękne, niewielkie wyspy rozrzucone na Morzu Karaibskim nieopodal wybrzeży Kolumbii. Piękne, białe, dziewicze plaże, rafy koralowe, tropikalna roślinność, mnóstwo tropikalnej fauny: bajecznie kolorowe ryby o przeróżnych kształtach, delfiny, żółwie, kraby. Wyspy Różańcowe charakteryzują się niezmiennym, ciepłym klimatem. Krystaliczne wody opływające wyspy połyskują w kolorach błękitno-turkusowych w zależności od kąta padania promieni słonecznych. Możliwość snorkelingu i plażowania. (ok. 120 USD/os.). Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 13

Po śniadaniu czas wolny na ostatnie zakupy. Transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski (przez jeden z europejskich portów lotniczych).

Dzień 14

Przylot do Warszawy na lotnisko Chopina.

Uwagi do programu

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

"

świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - Bogota - Cartagena - Warszawa (z przesiadką w Amsterdamie lub Paryżu) oraz przeloty wewnętrzne wg programu, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach lub hacjendachj.w. (12 rozpoczętych dób hotelowych), transfery autokarem lub minibusem , wyżywienie: śniadania i lunche/obiadokolacje wg programu, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie T. U. Europa. (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu, napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców oraz innych wydatków osobistych.

Koszt uczestnictwa w programie (w tym bilety wstępu) ok. 255 USD/os.

Wycieczki lokalne

PARK TYRONA: to jeden z najchętniej odwiedzanych parków narodowych w Kolumbii. To miejsce, gdzie góry Sierra Nevada de Santa Marta schodzą do Morza Karaibskiego. Prawdziwa dżungla, lasy palm kokosowych i kilometry nietkniętych przez cywilizację białych plaż, okrzyknięte przez National Geographic jedną z najpiękniejszych plaż. Oprócz bujnej roślinności w parku występują tapiry, rzadkie gatunki małp np. wyjec czarny, kondory, ciekawe gatunki ptaków, w tym papugi z gatunku sierra parrot, a także rzadki gatunek żab. Do dziś mieszkają tam indianie m.in. Kogi i Arhuaco. Po parku można się poruszać wyłącznie pieszo lub jeździć konno. (ok.95 USD/os.)

• Raz do roku władze Kolumbii w porozumieniu z lokalną ludnością Kogui decydują o zamknięciu Parku Tyrona na okres jednego miesiąca. Decyzja ta ma na celu przywrócenie równowagi środowiskowej w Parku, a także tłumaczona jest tłem kulturowym. Pilot na miejscu zaproponuje inne atrakcje fakultatywne (w sezonie 2019/2020 Park Tyrona był zamknięty w miesiącu lutym, w tym okresie realizowaliśmy wycieczkę fakultatywną do Rezerwatu Taironaka).

REZERWAT TAIRONAKA: to miejsce, gdzie będziemy mieli okazję zachwycić się zarówno historią jak i przyrodą. To tutaj żyli Indianie Tayrona, których potomków, Indian Kogui, zachowujących te same tradycje, do dziś można spotkać w tym regionie. Dawna osada położona wśród bujnej roślinności przypomina słynne w Kolumbii Zaginione Miasto. Będziemy mogli pospacerować podobnymi jak tam brukowanymi ścieżkami, oglądać tarasy, akwedukt i miejsca ceremonii. Odwiedzimy również małe muzeum. (ok. 90 USD/os.)

PALOMINO TOUR: to jedna z największych atrakcji regionu. Pomysłowość mieszkańców miasteczka nas zaskoczy. Wjedziemy na górę na motorach, przejdziemy pół godziny pieszo, aby w następnej kolejności zrobić spływ rzeką na dętkach. Dwie godziny relaksu i kontaktu z przyrodą. (Uwaga niezbędne są kremy z filtrem). Naszą wycieczkę zakończymy obiadem na plaży i relaksem. Powrót do Santa Marta. (ok.85 USD/os.)

SCUBADIVING: nurkowanie z ekwipunkiem w Parku Tyrona, to jeden z najlepszych i najbardziej popularnych miejsc do nurkowania. Rozpoczyna się wypłynięciem przez uwielbianej przez obcokrajowców miejscowości Taganga. (ok. 110USD/os.)

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.5/6. Sprawdź opinie: "

Wizy - informacje dla sprzedawców

Paszport musi być ważny minimum 6miesięcy od daty powrotu.

Informacja dotyczy obywateli Polski.

Wizy

Paszport musi być ważny minimum 6miesięcy od daty powrotu.

Informacja dotyczy obywateli Polski.

Meta description

Bogota - prawdziwy zawrót głowy • Zipaquira

• Region kawy (UNESCO)

• Medellin • Śladami Pablo Escobara

• Przyroda w dolinie Cocory

• Najpiękniejsze miasto kolonialne świata Cartagena

• Rumba i salsa - w kraju Shakiry, Juanesa i Gabriela Garcii Marqueza

• Kolibrowa hipnoza

• wypoczynek nad Morzem Karaibskim

Warunki uczestnictwa

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość
Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

3 os. pokój standardowy

2 dorosłych

Dopłata do free drinksStandardowy
Wylot
06:00
13:40
WAW · 08.08 (Wt.)Warszawa - Chopin
BOG · 08.08 (Wt.)Bogota
Przylot
18:00
18:55
CTG · 20.08 (Ndz.)Cartagena
WAW · 21.08 (Pon.)Warszawa - Chopin
36 852 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Atrium Park wielopoziomowy, Al. Jerozolimskie 148 02-326 Warszawa

420
za 1 auto
1 auto
Data od
08.08.2023
Data do
21.08.2023
420
za 1 auto

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

455
za wycieczkę
455
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji

Wycieczka36 852

Cena całkowita

36 852
Zaliczka płatna teraz11 056
Pozostała kwota płatna na 30 dni przed wyjazdem.

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Opinie

Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

no offer review

Mapa

Pogoda

19°C
10°C
13

Przed podróżą

Szczepienia ochronne nie są obowiązkowe przy wjeździe do Kolumbii, jednakże wymaga się szczepień przeciw żółtej febrze przed lotniczymi podróżami do stref tropikalnych tego kraju, tj. do departamentu Amazonas i niektórych rejonów wybrzeża Pacyfiku.
SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Dla wszystkich podróżujących istnieje wymóg przedstawienia uzupełnionego formularza Check-Mig (formularz) jeszcze przed wylotem do Kolumbii. Należy także posiadać bilet powrotny z Kolumbii.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID potwierdzający pełne szczepienie (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim). Od ostatniej dawki szczepienia musi minąć przynajmniej 14 dni.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, PCR wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed wylotem lub antygenowy wykonanie nie wcześniej niż 48 godzin przed wylotem.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: patrz ZASZCZEPIENI, OZDROWIEŃCY lub POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, PCR wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed wylotem lub antygenowy wykonanie nie wcześniej niż 48 godzin przed wylotem.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

AKTUALNOŚĆ INFORMACJI
Warunki wjazdowe często się zmieniają, dlatego prosimy o dodatkowe potwierdzanie ich aktualności na stronie internetowej MSZ: zobacz więcej.
Przy wjeździe trzeba okazać ważny paszport.
Obywatele RP mogą przebywać na terenie Kolumbii bez wiz. Okres bezwizowego przebywania na terytorium Republiki Kolumbii zależy od charakteru pobytu i dla turystów wynosi - do 90 dni (z możliwością odpłatnego przedłużenia o kolejny okres, do 90 dni).
Przy wyjeździe z Kolumbii drogą lotniczą należy uiścić opłatę wyjazdową w wysokości około 40 USD. Opłata obowiązuje osoby, które przebywały w Kolumbii powyżej 60 dni oraz osoby zamieszkałe w Kolumbii na stałe. Z opłaty zwolnienie są turyści przebywający na terenie Kolumbii poniżej 60 dni. Opłata może być zawarta w bilecie lotniczym

Informacje prawne

W zakup i organizację imprezy turystycznej zaangażowanych jest kilka podmiotów. Mają one określone obowiązki.
Jako agent turystyczny, Wakacje.pl odpowiada za:

  • umieszczenie w serwisie ofert w brzmieniu nadanym i przekazanym wyłącznie przez organizatorów turystyki;
  • publikacje w serwisie komunikatów dotyczących rynku turystycznego w Polsce;
  • możliwość rezerwacji usługi lub miejsc w imprezie turystycznej za pośrednictwem serwisu oraz nabycie tych usług lub miejsc i dokonanie za nie płatności z wykorzystaniem usługi partnera;
  • doradztwo oraz dostarczanie indywidualnych informacji handlowych i ofert Użytkownikom, którzy skontaktowali się za pośrednictwem formularzy zawartych w serwisie lub z Konsultantem z wykorzystaniem kanałów podanych przez Użytkownika;
  • nawiązanie i utrzymanie kontaktu w celu przekazywania informacji związanych z wybranymi, w tym zarezerwowanymi, usługami i ofertami, oraz prowadzenie obsługi wynikającej z zawartych Umów;
  • komunikowanie treści, dokumentów i decyzji Operatorów Turystycznych (usługodawców), wspierając Użytkownika w zakresie wykonania Umowy zgodnie z jej założeniami;
  • rozpatrywanie reklamacji z zakresu własnej działalności i świadczonych Usług, w szczególności procesu sprzedaży – poprawności i jakości obsługi w procesie sprzedaży usług dostępnych w Ofercie Wakacje.pl oraz obsługi posprzedażowej.

Organizator (przedsiębiorca) odpowiada za:

  • dostarczanie do agenta ofert imprez turystycznych, w tym końcowej ceny usługi;
  • należyte wykonanie Umowy zawartej z Użytkownikiem;
  • rozpatrywanie reklamacji, których przedmiotem jest nienależyte wywiązanie się z Umowy przez Organizatora Turystyki.

Oferty prezentowane na serwisie pochodzą wyłącznie od przedsiębiorców.
Za zapewnienie metod płatności online w serwisie Wakacje.pl odpowiedzialny jest nasz partner płatności.