Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyKorea PołudniowaChiny i Korea Południowa

Chiny i Korea Południowa

Wycieczka objazdowa

Kod oferty: WAK502229

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

490
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
wpPilot
Teraz przy zakupie wycieczki dostęp do WP Pilot gratis!
Zgarnij kod 14 dniowego dostępu do WP Pilot - telewizji online i oglądaj 35 kanałów TV gdziekolwiek jesteś
 Sprawdź teraz 
Trwa weryfikacja ceny

Informacje o podróży

Wylot

01.04.2021 Czwartek
WAWWarszawa - Chopin
02.04.2021 Piątek
PEKPekin

Powrót

14.04.2021 Środa
ICNSeoul
14.04.2021 Środa
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK502229Organizator: Ecco Travel

Region

Korea

Opis

PEKIN - XI'AN - PINGYAO - PEKIN- SEUL
Dzień 1. Wylot z Polski do Pekinu
Dzień 2. Pekin. Przylot do Pekinu i rozpoczęcie programu. Transfer do hotelu. zakwaterowanie przed czasem rozpoczęcia doby hotelowej wyłącznie w przypadku posiadania przez hotel wolnych pokoi. Następnie przejazd do Świątyni Nieba - jednego z głównych miejsc kultu z okresu panowania dynastii Ming i Qing. Czas na odpoczynek. Obiadokolacja.
Dzień 3. Pekin. Po śniadaniu grobowce cesarzy z Dynastii Ming - wizyta na terenie jednego z 13-tu grobowców oraz spacer wzdłuż legendarnej Drogi Duchów. Następnie wizyta w warsztacie rzemieślniczym. Przejazd do Badaling i zwiedzanie Wielkiego Muru - spacer po jednym z najlepiej zachowanych odcinków muru, uznanego za jeden z cudów świata. Powrót do Pekinu, obiadokolacja.

Fakultatywnie: Spektakl Kung Fu show na deskach jednego z teatrów.
Dzień 4. Pekin - Xi'an. Śniadanie. Przejazd na Plac Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen), gdzie zapoznamy się z architekturą największego i najważniejszego placu "Państwa Środka", sąsiadującego z gmachami Mauzoleum Mao Zedonga i Parlamentu. Zakazane Miasto - zwiedzanie wpisanego na listę UNESCO Pałacu Cesarskiego, będącego rezydencją 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. Park Jingshan z panoramą miasta i Cesarskiego Pałacu ze słynnego Wzgórza Węglowego. Spacer zabytkową uliczką Lilichang, zwaną "ulicą antyków". Obiadokolacja. Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd pociągiem nocnym do Xi'an.
Dzień 5. Xi'an. Przyjazd do Xi'an w godzinach porannych. Transfer do hotelu, śniadanie. Wizyta w zakładzie rzemieślniczym, produkującym kopie żołnierzy z terakoty. Muzeum Armii Terakotowej - wizyta w najsłynniejszym muzeum Chin. Powrót do miasta. Mała Pagoda Dzikiej Gęsi - jeden z dwóch symboli miasta. Lekcja kaligrafii. Wizyta w Muzeum Xian. Obiadokolacja. Wspólne wyjście na wieczorny targ z żywnością prowadzony przez muzułmańską mniejszość narodową.
Dzień 6. Xi'an - Pingyao. Śniadanie. Transfer na dworzec kolejowy, przejazd super szybkim pociągiem do Pingyao - malowniczego miasteczka, wpisanego na listę UNESCO. Po przyjeździe transfer i zwiedzanie. Historyczne mury miejskie. Spacer po Starym Mieście, zabytkową ulicą Ming i Qing oraz uliczkami przypominającymi dawne cesarskie Chiny. Wizyta w Muzeum Sztuki Walk, a także w Muzeum chińskiej bankowości - w Pingyao powstał pierwszy chiński bank. Obiadokolacja.
Dzień 7. Pingyao - Pekin. Śniadanie. Transfer na dworzec kolejowy, przejazd super szybkim pociągiem do Pekinu.Świątynia Harmonii i Pokoju - jedna z najpiękniejszych i najbardziej znanych świątyń lamaistycznych. Wizyta w Świątyni Konfucjusza, poświęconej najwybitniejszemu chińskiemu filozofowi. Obiadokolacja. Fakultatywnie: Spektakl Pokaz Akrobatyki na deskach jednego z teatrów.
Dzień 8. Pekin. Spacer po Parku Ritan, gdzie mieszkańcy stolicy uprawiają poranne ćwiczenia Tai Chi. Powrót do hotelu na śniadanie. Przejazd do Letniego Pałacu - będącego największym cesarskim ogrodem dawnych Chin. Następnie wizyta w ZOO - pawilon pandy wielkiej, uważanej za narodowy skarb Państwa Środka. Przejażdżka rikszami po najstarszych uliczkach miasta (teren tzw Hutongów) i wizyta w lokalnym domostwie . Chwila na relaks na tzw "uliczce barów" usytuowanej przy niewielkim jeziorze. Odwiedzimy również tradycyjną chińską herbaciarnię. Rzut oka na nowoczesny Pekin: krótki postój w pobliżu obiektów olimpijskich - w tym olimpijski stadion - możliwość zrobienia zdjęć. Przejazd autokarem wzdłuż nowoczesnej części miasta, rzut oka z autokaru na nowoczesny gmach telewizji CCTV. Krótki czas wolny w tzw. "wiosce Sanlinton" - nowoczesnym centrum handlowym, zaprojektowanym przez międzynarodowy zespół 6młodych architektów. Następnie odwiedzimy tradycyjny chiński bazar Hongqiao. Wieczorem pożegnalna kolacja ze słynną "kaczką po pekińsku".
Dzień 9. Pekin - Seul. Przelot z Pekinu do Seulu. Po przylocie do stolicy Korei Południowej spotkanie z przewodnikiem, wspólna kolacja w restauracji, zakwaterowanie w hotelu i nocleg.
Dzień 10. Seul – Paju – Wyspa Nami. Śniadanie. Następnie wyjazd na sztucznie powstałą wyspę Nami, położoną na rzece Han, gdzie znajduje się m.in. duży ogród bonsai. W ciągu dnia dla chętnych, za dodatkową opłatą, możliwość wizyty w: 3 tunelu, który został wydrążony pod granicą przez żołnierzy Korei Północnej, w ramach planu inwazji na Południe; Imjingak - centrum turystycznym upamiętniającym rozpoczęcie wojny koreańskiej i najważniejsze wydarzenia związane z konfliktem oraz obserwatorium na Górze Dora, skąd widać strefę zdemilitaryzowaną i skrawek terytorium Północy z propagandową wioską. Wieczorem kolacja w restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.
Dzień 11. Seul. Po śniadaniu w hotelu dalsze zwiedzanie stolicy. Program obejmuje obszar starego miasta z czasów dynastii Joseon: wspaniały kompleks pałacowy Gyeongbokgung z 1394 roku (zmiana Warty Królewskiej), Cheongwadae (Błękitny Dom) - Pałac Prezydencki i muzeum. Następnie fabryka, produkująca przetwory z żeńszenia, kanał Cheonggyecheon, ulica handlowa Insadong, a na koniec tradycyjna wioska Namsangol Hanok. Dla chętnych wieża telewizyjna Seul Tower na szczycie Góry Namsen, z której będziemy podziwiać piękną panoramę miasta (dodatkowo płatne). Kolacja w restauracji, nocleg w hotelu.
Dzień 12. Seul. Śniadanie. Następnie przejazd do dzielnicy Myeongdong i wizyta w sklepie zielarskim, fabryce ametystu oraz sklepie wolnocłowym Lotte. Na koniec dnia popularne koreańskie przedstawienie muzyczne Bibap. Kolacja w restauracji, powrót do hotelu, nocleg.
Dzień 13. Seul. Po śniadaniu w hotelu możliwość uczestniczenia w przygotowaniu Kimchi - tradycyjnej koreańskiej przystawki składającej się z fermentowanych lub kiszonych warzyw. Później pokaz i możliwość przymierzenia tradycyjnych koreańskich szat hanbok, dzisiaj używanych głównie podczas oficjalnych okazji, wizyta w sklepie z lokalnymi kosmetykami oraz ogromnym centrum handlowym Dongdaemun. Dla chętnych rejs po rzece Han (dodatkowo płatny). Wieczorem kolacja w restauracji, nocleg.
Dzień 14. Seul - Polska. Po śniadaniu transfer na lotnisko i zakończenie programu. Wylot do Polski (przylot może nastąpić dnia następnego).

Wyposażenie

Brak udogodnień dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

świadczenia

Cena zawiera
przelot na trasie Polska - Pekin, Seul - Polska z przesiadkamiopłaty lotniskoweubezpieczenie KL, NNWzakwaterowanie w hotelach dobrej klasy 4 w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimatyzacjąśniadania w formie bufetu, obiadokolacje wg programu (w cenie: 1 szklanka napoju)lokalny transport: bilety kolejowe na trasach wymienionych w programie, (przy przejazdach nocnych - miejsca sypialne, 4 osoby w przedziale), klimatyzowane autokaryzwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów)serwis polskiego pilota

Cena nie zawiera

Obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, bilety kolejowe, obsługa lokalnych przewodników, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 400 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczkidopłata do opcji "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowanakoszty wizy chińskiejkoszty wycieczek fakultatywnych

• Legenda kung fu - przedstawienie (30 USD/os.)

• Pekin nocą (25 USD/os.)

• Chińska Opera (30 USD/os.)miejsca obok siebie w samolocie za dodatkową opłatą (o cenę i dostępność zapytaj sprzedawcę).

Obsługa na miejscu

Obsługa
w języku polskim

Informacje wizowe

Wizy
Wymagane są wizy, wydawane przez Ambasadę Chin w Warszawie w cenie 445 PLN/os *. Ecco Travel pośredniczy w uzyskaniu wizy w cenie 100 PLN/os. za pośrednictwo.
Obowiązkowo przed wysłaniem dokumentów do działu wizowego należy zgłosić do rezerwacji usługę pośrednictwa.
W przypadku zgłoszenia pośrednictwa wizowego w rezerwacji, wymagane jest przesłanie:
1. Paszportu każdego uczestnika, ważnego min. 6miesięcy od daty wjazdu do Chin (z 3 pustymi stronami obok siebie/ogólnie 6 wolnych stron).
2. Elektronicznie wypełnionego wniosku wizowego (prawidłowo, zgodnie ze wzorem).
LINK DO WNIOSKU: https://cova.cs.mfa.gov.cn/qzCoCommonController.do?show& pageId=index& locale=en_US
Praktyczne wskazówki uzupełniające:
- przycisk manage application pozwala na edycję wniosku. W tym celu należy wpisać numer aplikacji (pojawia sie w prawym górnym roku po rozpoczęciu wypełniania wniosku ciąg literowo-liczbowy rozpoczyna sie od liter WAW) oraz numer paszportu.
Jest jednak jeden warunek! Nie ma możliwości edycji skończonego/wypełnionego do końca wniosku.
Jeśli pojawią się wątpliwości, zachodzi obawa że będzie trzeba coś poprawić to należy wypełnić wniosek tylko do strony 7 czy 8 aby móc go potem ponownie edytować.
- wniosek niekompletny, zapisany można edytować przez max 90 dni.
- wymogi dotyczące zdjęcia min 40 KB, ale w praktyce wchodzą zdjęcia, które maja min ok 45 KB max 120 JB format JPG wysokość 354-420 pikseli szerokość 472-560. Po dodaniu zdjęcia do pierwszej strony aplikacji pod zdjęciem znajduje sie suwak, którym dopasowujemy zdjęcie do okna/pola.
Zdjęcie musi byc wykonane na białym tle, bez okularów jeśli ktoś je nosi. Po wydrukowaniu gotowego wniosku dołączamy do niego to samo zdjęcie, które zeskanowaliśmy i wkleiliśmy do aplikacji.
- aby wydrukować gotowy wniosek pobieramy go: (Downloads Form) zapisujemy na komputerze i drukujemy, a następnie podpisujemy na pierwszej i ostatniej stronie. Podpis odręczny złożony na wydrukowanym wniosku musi być taki sam jak w paszporcie.
3. Wydrukowanego dowodu rezerwacji/vouchera (jeden voucher osobno do każdego wniosku).
4. Jednego zdjęcia w formacie paszportowym (papierowego) – musi to być to samo, które zostało załączone do wniosku on line (kolorowe, w formacie paszportowym - twarz musi być skierowana na wprost obiektywu, na białym tle. UWAGA!!! DO WNIOSKU NIE MOŻE BYĆ PRZYKLEJONE ZDJĘCIE! PODPISANE IMIENIEM I NAZWISKIEM MA ZOSTAĆ PRZYPIĘTE SPINACZEM BIUROWYM - NIE ZSZYWACZEM!
5. Ksera pierwszej strony paszportu (z danymi i zdjęciem; prosimy kserować paszporty osobno dla każdego wnioskodawcy, na białej kartce A4).
W przypadku zakupu imprezy z bliższym terminem wylotu/last minute należy skontaktować się z działem wizowym lub infolinią Ecco Holiday, aby ustalić czy pośrednictwo wizowe organizatora będzie możliwe.
Dokumenty prosimy przesyłać na adres biura przedstawicielskiego: DO UZUPELNIENIA z oznaczeniem nazwy imprezy i jej terminu. Prosimy o dostarczenie paszportów najpóźniej na około 20 dni roboczych przed datą wylotu.
W przypadku przekroczenia terminu przesłania dokumentów procedura wydania wizy wymaga pobrania wyższej opłaty za pośrednictwo wizowe, tj. 150 PLN/os. i opłaty za wyrobienie wizy ekspresowej, której koszt wynosi 645 PLN/os *. W takim wypadku zastrzegamy jednak możliwość odwołania pośrednictwa.
UWAGA! Ambasada Chin ma prawo odmówić wydania wizy bez podania przyczyny.
*Ceny wiz dla obcokrajowców są inne niż dla obywateli Polski i zależą od narodowości

Zestaw dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy może być inny niż w przypadku obywateli Polski.
Paszporty będą do odbioru podczas odprawy na lotnisku Chopina w Warszawie w dniu wylotu, w przypadku wylotu z lotniska lokalnego odsyłane są Klientowi. W przypadku chęci wcześniejszego odebrania dokumentów prosimy o kontakt z naszym przedstawicielem pod nr telefonu +48 601 196 898 lub na adres e-mail wizy@eccotravel.eu.
Prośbę o wysyłkę zwrotną (za dodatkową opłatą) prosimy także umieszczać w wysyłanych dokumentach podając termin oraz adres do wysyłki i numer telefonu kontaktowego.
UWAGA! ZANIM WYŚLĄ PAŃSTWO PASZPORTY DO WARSZAWY - WYMAGANE JEST PRZESŁANIE DANYCH Z PASZPORTÓW KLIENTÓW NAJPÓŹNIEJ NA 30 DNI PRZED WYLOTEM.
PROSIMY PRZESŁAĆ: imię, nazwisko, płeć, datę urodzenia, nr paszportu, datę ważności, obywatelstwo.
Proszę o wpisanie danych na stronie: https://ssl.eccoholiday.com/odprawy/

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
17°C
Temperatura w nocy
7°C
Temperatura wody
8°C
Liczba godzin słonecznych
7

Przed podróżą

Paszporty

Przy wjeździe trzeba okazać ważny paszport oraz wypełnioną kartę przekroczenia granicy (dostępna na pokładzie samolotu lub na lotnisku).

Wizy

Polscy obywatele nie muszą mieć wiz przy wyjazdach do Republiki Korei na okres do 90 dni.

Szczepienia, służba zdrowia

W Republice Korei nie ma zagrożenia chorobami tropikalnymi, nie są wymagane szczepienia.

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że Podróżujący wybierający się do Korei Południowej mogą spotkać się z następującymi utrudnieniami:
1) czasowym ograniczeniem wjazdu obejmujące pasażerów, którzy w czasie 14 dni przed wylotem do Korei Południowej odwiedzili Chiny, Japonię,
2) wzmożonymi kontrolami osób na lotniskach i na granicach oraz obowiązkiem przestrzegania procedur prewencyjnych oraz sanitarno-zdrowotnych wprowadzanych przez lokalne władze.

Pasażerowie przybywający z dowolnego kraju zostaną poddani procedurom kwarantanny.
Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza wszelkie podróże do miasta Daegu oraz podróże, które nie są konieczne do miasta Gyeongsan oraz powiatu Cheongdo w prowincji Północny Gyeongsang, gdzie ma miejsce przeważająca większość zarażeń koronawirusem na terenie Korei Południowej.
W związku z wprowadzonym od 23 lutego br. najwyższym poziomem zagrożenia epidemiologicznego w kraju, podróżującym do pozostałych regionów Korei Południowej zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności.
Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.

Infolinia Wakacje.pl

+48 58 325 29 00