Wspaniały1 opinia100% poleceń
8.8
-42%12 954 zł

7 451

za osobę
Wakacje.plWczasyKubaBuenos dias Cuba!

Buenos dias Cuba

Zwiedzanie + wypoczynek
Kod oferty: WAK214589
Przedsprzedaż
Kod oferty: WAK214589
7
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie

Opis oferty

Organizator: RainbowKod oferty: WAK214589

Opis oferty

Położenie

Do dyspozycji gości

Część objazdowa:

W hotelu bar, restauracja, niekiedy basen.

Wyżywienie

Część objazdowa: śniadania i obiadokolacje (zazwyczaj w formie bufetu) poza noclegiem w Camaguey (w Camaguey tylko śniadanie, kolacja dodatkowo płatna).

Część pobytowa w Varadero: All Inlcusive.

Zakwaterowanie

Część objazdowa

Hotele kategorii lokalnej - (11 rozpoczętych dób hotelowych). Pokoje: 2 - osobowe z łazienką, skromne. Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje (zazwyczaj w formie bufetu) poza noclegiem w Camaguey (w Camaguey tylko śniadanie, kolacja dodatkowo płatna).

Część pobytowa

Hotele w Varadero - (3 rozpoczęte doby hotelowe). Opisy dostępne w sekcji “Varadero - hotele”. Wyżywienie: All Inlcusive.

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na3 godz. przed wylotem samolotu. Przelot do Varadero. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Po przylocie odprawa paszportowa i spotkanie z pilotem, następnie transfer do hotelu w Hawanie, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Kuby - Hawany, w programie między innymi: strzegący portu Fort Morro oraz spacer po starówce - tu znajdziemy miejsca związane z Ernestem Hemingwayem (hotel Ambos Mundos i bar Bodequita del Medio), a także plac św. Franciszka i Plac Katedralny z barokową katedrą. Następnie zwiedzanie dawnej i nieczynnej już fabryki słynnego rumu Legendario z możliwością degustacji rumu i likierów. Opcjonalnie lunch. Po południu zwiedzanie nowej Hawany, gdzie znajduje się między innymi Kapitol i Gran Teatro de la Habana. Następnie przejazd przez dzielnice Miramar i Vedado (przed rewolucją dzielnice bogaczy). Kolacja. Wieczorem dla chętnych rewia (dodatkowa opłata ok. 55 EUR/os. lub ok. 105 EUR/os. w przypadku rewii Tropicana -w zależności od dostępności). Nocleg w hotelu..

Dzień 3

Po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania Hawany: Plac Rewolucji, Muzeum Rewolucji, cmentarz Kolumba a także przejażdżka zabytkowymi amerykańskimi samochodami po ulicach Hawany - jedna z największych atrakcji Kuby! Po południu czas na samodzielne eksplorowanie miasta. Wieczorem kolacja i nocleg. Dla chętnych i za dodatkową opłatą (ok.45 EUR/os) wycieczka „Śladami Hemingway'a” - wizyta w ulubionej wiosce rybackiej Coijimar, skąd pisarz najczęściej udawał się na połowy odwiedziny w posiadłości „Finca Vigí a” oraz ulubionej knajpce „Floridita”, gdzie będzie okazja spróbowania słynnego drinka daiquiri. Wieczorem dla chętnych i za dodatkową opłatą (ok.45 EUR/os) proponujemy wycieczkę „Hawana Nocą” podczas której między innymi obejrzymy inscenizację „Cañ onazo” (wystrzału armatniego) na terenie największej fortecy na Karaibach.

Dzień 4

Po śniadaniu wyjazd z Hawany. Przejazd przez prowincję Pinar del Rio, region plantatorów tytoniu, do Valle de Vñ ales - parku narodowego z gigantycznymi wapiennymi ostańcami Mogotes. W programie wizyta w Ogrodzie Botanicznym Soroa, zwiedzanie Indiańskiej Groty (odkrytej w 1951 r.) oraz „Mural prehistoryczny”. Wizyta w fabryce cygar lub na prawdziwej plantacji tytoniu. Opcjonalnie lunch (ok. 15 EUR/os). Powrót do hotelu w Hawanie na kolację i nocleg. Wieczorem chętnym i za dodatkową opłatą (ok.45 EUR/os.) proponujemy wizytę w jednym z klubów muzycznych, gdzie można posłuchać utworów legendarnej grupy Buena Vista Social Club w wykonaniu lokalnych muzyków. (Trasa ok. 350km).

Dzień 5

Po śniadaniu wyjazd do Guama. Zwiedzanie farmy krokodyli oraz którki rejs po kanałach Półwyspu Zapatai opcjonalnie lunch(dodatkowo płatny ok. 15 EUR/os). Następnie przejazd wzdłuż Zatoki Świń, słynnej z inwazji amerykańskiej na Kubę. Dojazd do miasta Cienfuegos, często nazywanego kubańską „Perłą Południa”, które dzięki swojej świetnie zachowanej kolonialnej architekturze stanowi jedną z najpiękniejszych atrakcji turystycznych wyspy. Zobaczymy historyczne centrum Pueblo Nuevo, Parque Jose Marti, katedrę, Palacio de Valle oraz Paseo del Prado - najdłuższy deptak na Kubie. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Cienfuegos. (Trasa ok. 300km).

Dzień 6

Po śniadaniu pojedziemy do najbardziej typowego i najlepiej zachowanego kolonialnego miasta Kuby - Trynidadu wpisanego na listę UNESCO: brukowane uliczki miasta, Plaza Mayor, dawny klasztor franciszkanów, pałace baronów cukrowych - obecnie budynki użyteczności publicznej, Canchanchara - tawerna słynna z lokalnego trunku - mieszanki miodu, cytryny i rumu! Opcjonalnie lunch. Następnie odwiedzimy posiadłość Manaca Iznaga znajdującą się w Valle de los Ingenios (Dolina Cukrowni), słynącej niegdyś z plantacji trzciny cukrowej. Do dziś zachowała się tu dawna rezydencja barona cukrowego, wieża obserwacyjna i wioski zamieszkałe przez potomków niewolników. Przyjazd do hotelu w okolicach Trynidadu, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 60km).

Dzień 7

Po śniadaniu przejazd do Bayamo. Po drodze zwiedzanie miasta Camaguey - między innymi główny plac San Juan de Dios, plac Carmen z rzeźbami lokalnej artystki Marty Jimenez, kościół Matki Boskiej Merced na placu Trabajadores, domy kupieckie, plac bohatera miasta – Ignacego Agramonte. Opcjonalnie lunch. Nocleg w hotelu w okolicach Bayamo (Trasa ok. 450km).

Dzień 8

Po śniadaniu przejazd do Santiago de Cuba. Po drodze zobaczymy Sanktuarium Maryjne Virgen de la Cardidad del Cobre - patronki Kuby, ważne miejsce kultu dla wszystkich Kubańczyków zarówno wyznających katolicyzm jak i santerie. Następnie zwiedzanie Santiago de Cuba, drugiego co do wielkości miasta Kuby. Przejazd na Cmentarz Santa Ifigenia- miejsce pochówku zasłużonych mieszkańców: Fidela Castro, Jose Marti oraz Emilio Bacardi. Zwiedzimy również fortecę San Pedro de la Roca, następnie udamy się na Plac Cespedesa- główny plac miasta, gdzie znajduje się katedra, hotel Casa Granda oraz najstarszy dom na Kubie - dom Diego Velasqueza (najbardziej zasłużonego kolonizatora Kuby). Zobaczymy również (z zewnątrz) słynne koszary Moncada - miejsce nieudanego ataku rewolucjonistów pod wodzą młodego Fidela Castro. Przyjazd do hotelu w Santiago de Cuba, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 350km).

Dzień 9

Po śniadaniu przejazd wzdłuż strefy zmilitaryzowanej Guantanamo, którą Stany Zjednoczone dzierżawią od Kuby od 1903 roku. Dojazd do Baracoa w godzinach popołudniowych, a następnie krótki spacer po centrum najstarszego miasta na Kubie, gdzie znajduje się Plac Wolności i Kościół Asuncion. Odwiedzimy również plantację kakao, typową dla tego regionu. Przyjazd do hotelu i nocleg. (Trasa ok 250km).

Dzień 10

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Holguin – przejazd przez Park Humbolta wpisany na listę UNESCO ze względu na przyrodniczą różnorodność i unikalne lasy deszczowe. Wizyta w domu rodzinnym Fidela Castro w Biran. Przyjazd do hotelu w okolicach Holguin lub las Tunas w godzinach wieczornych, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 330km)

Dzień 11

Przejazd do Santa Clara. Odwiedzimy po drodze miasto Sancti Spiritus, gdzie udamy się na krótki spacer. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w okolicach Santa Clara. (Trasa ok 400km).

Dzień 12

Po śniadaniu, krótkie zwiedzanie Santa Clara – miasta, którego zdobycie otworzyło partyzantom drogę do Hawany. Zobaczymy Guevara Memorial, gdzie w 1997 roku zostały zdeponowane szczątki Ernesto Che Guevary i „rewolucyjny” pociąg pancerny. Następnie przejazd do Varadero. Zakwaterowanie i czas na wypoczynek. (Trasa ok. 220km)

Dzień 13 - 14

Pobyt w Varadero - czas na odpoczynek i plażowanie. Podczas wypoczynku proponujemy wycieczki opcjonalne: rejs katamaranem na pobliską wyspę Cayo Blanco słynącą z białego piasku, nurkowanie na przepięknej rafie itd. (od 85 EUR/os).

Dzień 15

Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoju. Transfer na lotnisko w Varadero. Wylot do Polski.

Dzień 16

Przylot do Polski.

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Paszport i wiza

Przy przekraczaniu granicy wymagany jest 3-miesięczny okres ważności paszportu, licząc od planowanej daty wylotu z Kuby.

Karta Turysty

Obywatele Polski udający się na Kubę w celach turystycznych zobowiązani są do posiadania tzw. karty turysty (Tarjeta de Turista), która jest wliczona w cenę imprezy - do odbioru przed odprawą na lotnisku w Polsce przy stanowisku Rainbow.

Ubezpieczenie

Osobom planującym wzięcieudziału w sportach wysokiego ryzyka rekomendujemy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia - Pakiet Sport.

"

świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym PLL LOT typu Dreamliner (rejs bezpośredni) do Varadero, opłaty lotniskowe, program turystyczny jw. w tym przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, zakwaterowanie w hotelach (14 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie jak w opisie zakwaterowania, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, Kartę Turysty, ubezpieczenie TU Europa (w wersji standard: NNW, KL i bagaż) oraz opiekę miejscowego przewodnika i polskiego pilota na Kubie, obsługę przedstawiciela Rainbow podczas odprawy na lotnisku w Polsce

Cena podstawowa nie obejmuje: opłaty za pakiet z tytułu realizacji programu zwiedzania (m.in. wstępy, napiwki, opłaty rezerwacyjne, itp) w kwocie ok. 210 EUR/os.- płatne pilotowi na miejscu. Opłata nie zawiera kosztu wycieczek lokalnych i innych wydatków osobistych.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny na Kubie trwa od 01.11 do 31.03

Uwagi do przelotu

Samolot PLL LOT typu Dreamliner lub inny szerokokadłubowy (rejs bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie LOT CHARTERS Economy catering obejmuje 2 posiłki (ciepłe danie i kanapka z szynką lub serem). W ramach bezpłatnego serwisu pasażerowie otrzymają również nielimitowaną wodę mineralną. Pozostałe napoje typu soft, alkohole oraz wszystkie inne pozycje z menu sky baru dostępnego na pokładzie samolotu pozostają płatne dodatkowo. W klasie LOT CHARTERS Premium i LOT CHARTERS Business w cenę wliczone bogatsze menu w tym wybrane napoje alkoholowe (w ograniczonych ilościach) i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, PLL LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs non stop).

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.2/6. Sprawdź opinie: "

Meta description

Magiczna Hawana i Hemingway • Cienfuegos • Trynidad - miasto, w którym zatrzymał się czas • prawdziwe cygara i rum • Santiago de Cuba - muzyczna stolica wyspy • daleki wschód - Baracoa • wypoczynek w Varadero (all inclusive)

Wizy

Paszport i wiza

Przy przekraczaniu granicy wymagany jest 3-miesięczny okres ważności paszportu, licząc od planowanej daty wylotu z Kuby.

Karta Turysty

Obywatele Polski udający się na Kubę w celach turystycznych zobowiązani są do posiadania tzw. karty turysty (Tarjeta de Turista), która jest wliczona w cenę imprezy - do odbioru przed odprawą na lotnisku w Warszawie.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wybierz pokój w pierwszym okresie pobytu i godziny lotów

Nowość
Wybierz pokój w pierwszym okresie pobytu i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

2 os. pokoj standardowy

2 dorosłych

Dopłata do free drinksStandardowy
Wylot
10:55
17:05
WAW · 23.12 (Pt.)Warszawa - Chopin
VRA · 23.12 (Pt.)Varadero
Przylot
19:05
11:20
VRA · 06.01 (Pt.)Varadero
WAW · 07.01 (Sob.)Warszawa - Chopin
7 451 zł
za osobę

Hotel w drugim okresie pobytu

Wyszukujemy hotele

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Parking Park for you, ul. Słowikowskiego 75, 05-092 Warszawa – Raszyn

372
za 1 auto
1 auto
Data od
23.12.2022
Data do
07.01.2023
372
za 1 auto

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

525
za wycieczkę
525
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji
Wycieczka0
Cena całkowita0
Cena całkowita0
lub

Opinie dodane przez

Dagmara
Wrzesień 2015 ·

Para

Dodano: 08.02.2016
8.8
Wycieczka udana przede wszystkim za zasługą pilotki która stanęła na wysokości zadania. Grupa była wesoła i rozgadana pytaliśmy dosłownie o każdy szczegół i mimo to odpowiedz była zawsze długa obszerna i poparta przykładami. Urlop minął ale wspomnienia zostaną na zawsze. Szczególnie zapamiętamy: stare samochody, tam czas zatrzymał się w miejscu, fabrykę cygar i rumu, plantacje trzciny cukrowej i bar Ernesta Hemingwaya. Polecam szczerze
Zaletyprogram wycieczki i pani pilotka
Wadybrak

Mapa

Pogoda

26°C
20°C
26°C
10

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Formularz z deklaracją sanitarną do wypełnienia przed wylotem elektronicznie. Zobacz więcej.
Ubezpieczenie kosztów leczenia covidu-19.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów;
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w super cenie.
Przy przekraczaniu granicy zalecany jest 3-miesięczny okres ważności paszportu.

Obywatel Polski, udający się na Kubę obowiązany jest do posiadania wizy odpowiedniej do celu planowanego pobytu lub tzw. karty turysty (Tarjeta de Turista), wydawanej wyłącznie w celach turystycznych. Wizy wydaje konsulat kubański w Warszawie, a karty turysty (indywidualne lub grupowe) można nabyć tamże lub w niektórych biurach podróży.
Nie ma obowiązku szczepień ochronnych. Najczęściej występują zatrucia pokarmowe, w szczególności po spożyciu potraw z owocami morza. Nie należy pić nieprzegotowanej wody ani spożywać nie umytych warzyw i owoców.