Wspaniały1 opinia100% poleceń
8,8
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Wakacje.plWczasyKubaBuenos dias Cuba!

Buenos dias Cuba

Zwiedzanie + wypoczynek

Kod oferty: WAK214589
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzanie
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Promocja

zmiana rezerwacji GRATIS do 30 dni przed wyjazdemtylko 20% zaliczki

Rainbow - EGZOTYKA 2021

zmiana rezerwacji GRATIS do 30 dni przed wyjazdemtylko 20% zaliczki
Oferta promocyjna z bezpłatną zmianą rezerwacji - aż do 30 dni przed wyjazdem możesz zmienić: termin, rodzaj imprezy turystycznej, kierunek lub hotel bez ponoszenia dodatkowych kosztów! Dodatkowo tylko 20% zaliczki i zniżka aż do 600 zł (wliczona w cenę).

Nasi klienci docenili

 • Hawana: fort Morro, Plac Katedralny, spacer miejscami związanymi z E. Hemingwayem, dzielnice bogaczy (Miramar i Cubanacan).
 • Trynidad: Plaza Mayor, klasztor franciszkanów, pałace baronów cukrowych, Canchanchara - tawerna słynąca z lokalnego trunku.
 • Santiago de Cuba: sanktuarium maryjne - Virgen de la Cardid del Cobre, forteca San Pedro de la Roca, dom Diego Valasqueza.
 • Pokój w pierwszym okresie pobytu

  Pokój dwuosobowy

  standardowy
  2 dorosłych
  Aktualizujemy cenę

  Hotel w drugim okresie pobytu

  Wyszukujemy hotele

  Dodatkowe opcje

  Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

  560
  za wycieczkę
  promesa

  Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

  promesa
  0
  za wycieczkę

  Informacje o podróży

  Wylot

  03.03.2021 Środa
  WAWWarszawa - Chopin
  03.03.2021 Środa
  VRAVaradero

  Powrót

  17.03.2021 Środa
  VRAVaradero
  18.03.2021 Czwartek
  WAWWarszawa - Chopin

  Szczegóły oferty

  Kod oferty: WAK214589Organizator: Rainbow

  Opis oferty

  Zakwaterowanie:

  Część objazdowa

  Hotele kategorii lokalnej - (11 rozpoczętych dób hotelowych). Pokoje: 2 - osobowe z łazienką, skromne. Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje (zazwyczaj w formie bufetu) poza noclegiem w Camaguey (w Camaguey tylko śniadanie, kolacja dodatkowo płatna).

  Część pobytowa

  Hotele w Varadero - (3 rozpoczęte doby hotelowe). Opisy dostępne w sekcji “Varadero - hotele". Wyżywienie: All Inlcusive.

  Do dyspozycji gości:

  Część objazdowa

  W hotelu bar, restauracja, niekiedy basen.

  Wyżywienie:

  Część objazdowa: śniadania i obiadokolacje (zazwyczaj w formie bufetu) poza noclegiem w Camaguey (w Camaguey tylko śniadanie, kolacja dodatkowo płatna).

  Część pobytowa w Varadero: All Inlcusive.

  Program

  Dzień 1

  Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 3 godz. przed wylotem samolotu. Przelot do Varadero lub Hawany. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Po przylocie odprawa paszportowa i spotkanie z pilotem, następnie transfer do hotelu w Hawanie, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

  Dzień 2

  Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Kuby - Hawany, w programie między innymi: strzegący portu Fort Morro oraz spacer po starówce - tu znajdziemy miejsca związane z Ernestem Hemingwayem (hotel Ambos Mundos i bar Bodequita del Medio), a także plac św. Franciszka i Plac Katedralny z barokową katedrą. Następnie zwiedzanie dawnej fabryki słynnego rumu Legendario z możliwością degustacji rumu i likierów. Opcjonalnie lunch. Po południu zwiedzanie nowej Hawany, gdzie znajduje się między innymi Kapitol i Opera. Następnie przejazd przez dzielnice Miramar i Vedado (przed rewolucją dzielnice bogaczy). Kolacja. Wieczorem dla chętnych rewia (dodatkowa opłata ok. 50 EUR/os). Nocleg w hotelu.

  Dzień 3

  Po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania Hawany: Plac Rewolucji, Muzeum Rewolucji, cmentarz Kolumba a także przejażdżka zabytkowymi amerykańskimi samochodami po ulicach Hawany - jedna z największych atrakcji Kuby! Po południu czas na samodzielne eksplorowanie miasta. Wieczorem kolacja i nocleg. Dla chętnych i za dodatkową opłatą (ok. 35 EUR/os) wycieczka "Śladami Hemingway'a" - wizyta w ulubionej wiosce rybackiej Coijimar skąd pisarz najczęściej udawał się na połowy odwiedziny w posiadłości "Finca Vigí a" oraz ulubionej knajpce "Floridita", gdzie będzie okazja spróbowania słynnego drinka daiquiri. Wieczorem dla chętnych i za dodatkową opłatą (ok. 35 EUR/os) proponujemy wycieczkę "Hawana Nocą" podczas której między innymi obejrzymy inscenizację "Cañ onazo" (wybuchu armatniego) na terenie największej fortecy na Karaibach.

  Dzień 4

  Po śniadaniu wyjazd z Hawany. Przejazd przez Pinar del Rio, region plantatorów tytoniu, do Valle de Vñ ales - parku narodowego z gigantycznymi wapiennymi ostańcami Mogotes. W programie wizyta w Ogrodzie Botanicznym Soroa, zwiedzanie Indiańskiej Groty (odkrytej w 1951 r.) oraz naskalnych malowideł. Wizyta w fabryce cygar lub na plantacji tytoniu. Opcjonalnie lunch (ok. 15 EUR/os). Powrót do hotelu w Hawanie na kolację i nocleg. Wieczorem chętnym i za dodatkową opłatą (ok. 35 EUR/os.) proponujemy wizytę w jednym z klubów muzycznych, gdzie można posłuchać utworów legendarnej grupy Buena Vista Social Club w wykonaniu lokalnych muzyków. (Trasa ok. 350km).

  Dzień 5

  Po śniadaniu wyjazd do Guama. Zwiedzanie farmy krokodyli i opcjonalnie lunch. Następnie przejazd wzdłuż Zatoki Świń, słynnej z inwazji amerykańskiej na Kubę. Dojazd do miasta Cienfuegos, często nazywanego kubańską "Perłą Południa", które dzięki swojej świetnie zachowanej kolonialnej architekturze stanowi jedną z najpiękniejszych atrakcji turystycznych wyspy. Zobaczymy historyczne centrum Pueblo Nuevo, Parque Jose Marti, katedrę, Palacio de Valle oraz Paseo del Prado - najdłuższy deptak na Kubie. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Cienfuegos. (Trasa ok. 300km).

  Dzień 6

  Po śniadaniu pojedziemy do najbardziej typowego i najlepiej zachowanego kolonialnego miasta Kuby - Trynidadu wpisanego na listę UNESCO: brukowane uliczki miasta, Plaza Mayor, dawny klasztor franciszkanów, pałace baronów cukrowych - obecnie budynki użyteczności publicznej, Canchanchara - tawerna słynna z lokalnego trunku - mieszanki miodu, cytryny i rumu! Opcjonalnie lunch. Następnie odwiedzimy posiadłość Manaca Iznaga znajdującą się w Valle de los Ingenios (Dolina Cukrowni), słynącej niegdyś z plantacji trzciny cukrowej. Do dziś zachowała się tu dawna rezydencja barona cukrowego, wieża obserwacyjna i wioski zamieszkałe przez potomków niewolników. Przyjazd do hotelu w okolicach Trynidadu, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 60km).

  Dzień 7

  Po śniadaniu przejazd do Bayamo. Po drodze zwiedzanie miasta Camaguey - między innymi główny plac San Juan de Dios, plac Carmen z rzeźbami lokalnej artystki Marty Jimenez, kościół Matki Boskiej Merced na placu Trabajadores, domy kupieckie, plac bohatera miasta - Ignacego Agramonte. Opcjonalnie lunch. Nocleg w hotelu w okolicach Bayamo (Trasa ok. 450km).

  Dzień 8

  Po śniadaniu przejazd do Santiago de Cuba. Po drodze zobaczymy Sanktuarium Maryjne Virgen de la Cardidad del Cobre - patronki Kuby, ważne miejsce kultu dla wszystkich Kubańczyków zarówno wyznających katolicyzm jak i santerie. Następnie zwiedzanie Santiago de Cuba, drugiego co do wielkości miasta Kuby. Przejazd na Cmentarz Santa Ifigenia- miejsce pochówku zasłużonych mieszkańców: Fidela Castro, Jose Marti oraz Emilio Bacardi. Zwiedzimy również fortecę San Pedro de la Roca, następnie udamy się na Plac Cespedesa- główny plac miasta, gdzie znajduje się katedra, hotel Casa Granda oraz najstarszy dom na Kubie - dom Diego Velasqueza (najbardziej zasłużonego kolonizatora Kuby). Zobaczymy również (z zewnątrz) słynne koszary Moncada - miejsce nieudanego ataku rewolucjonistów pod wodzą młodego Fidela Castro. Przyjazd do hotelu w Santiago de Cuba, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 350km).

  Dzień 9

  Po śniadaniu Przejazd wzdłuż strefy zmilitaryzowanej Guantanamo, którą Stany Zjednoczone dzierżawią od Kuby od 1903 roku. Dojazd do Baracoa w godzinach popołudniowych, a następnie krótki spacer po centrum najstarszego miasta na Kubie, gdzie znajduje się Plac Wolności i Kościół Asuncion. Odwiedzimy również plantację kakao, typową dla tego regionu. Przyjazd do hotelu i nocleg. (Trasa ok 250km).

  Dzień 10

  Po śniadaniu wyjazd w kierunku Holguin - przejazd przez Park Humbolta wpisany na listę UNESCO ze względu na przyrodniczą różnorodność i unikalne lasy deszczowe. Wizyta w domu rodzinnym Fidela Castro w Biran. Przyjazd do hotelu w okolicach Holguin lub las Tunas w godzinach wieczornych, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 330km)

  Dzień 11

  Przejazd do Santa Clara. Odwiedzimy po drodze miasto Sancti Spiritus, gdzie udamy się na krótki spacer. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w okolicach Santa Clara. (Trasa ok 400km).

  Dzień 12

  Po śniadaniu, krótkie zwiedzanie Santa Clara - miasta, którego zdobycie otworzyło partyzantom drogę do Hawany. Zobaczymy Guevara Memorial, gdzie w 1997 roku zostały zdeponowane szczątki Ernesto Che Guevary i "rewolucyjny" pociąg pancerny. Następnie przejazd do Varadero. Zakwaterowanie i czas na wypoczynek. (Trasa ok. 220km)

  Dzień 13 - 14 lub 21

  Pobyt w Varadero - czas na odpoczynek i plażowanie. Podczas wypoczynku proponujemy wycieczki opcjonalne: rejs katamaranem na pobliską wyspę Cayo Blanco słynącą z białego piasku, nurkowanie na przepięknej rafie itd. (od 85 EUR/os).

  Dzień 15 lub 22

  Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoju. Transfer na lotnisko w Varadero. Wylot do Polski.

  Dzień 16 lub 23

  Przylot do Polski.

  Uwagi do programu

  Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

  Paszport i wiza

  Przy przekraczaniu granicy wymagany jest 3-miesięczny okres ważności paszportu, licząc od planowanej daty wylotu z Kuby.

  Karta Turysty

  Obywatele Polski udający się na Kubę w celach turystycznych zobowiązani są do posiadania tzw. karty turysty (Tarjeta de Turista), która jest wliczona w cenę imprezy - do odbioru przed odprawą na lotnisku w Warszawie przy stanowisku Rainbow.

  Ze względu na charakter wycieczek fakultatywnych proponowanych podczas progamu (jazda konna), osobom planującym wzięcie w nich udziału rekomendujemy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia - Pakiet Sport

  "

  Świadczenia

  Cena obejmuje: przelot do Varadero lub Hawany (możliwa przesiadka w jednym z portów europejskich), opłaty lotniskowe, program turystyczny jw. w tym przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, zakwaterowanie w hotelach (14 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie jak w opisie zakwaterowania, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, Kartę Turysty, ubezpieczenie TU Europa (w wersji standard: NNW, KL i bagaż) oraz opiekę miejscowego przewodnika i polskiego pilota na Kubie, obsługę przedstawiciela Rainbow podczas odprawy w Warszawie.

  Cena podstawowa nie obejmuje: opłaty za pakiet z tytułu realizacji programu zwiedzania (m.in. wstępy, napiwki, opłaty rezerwacyjne, itp) w kwocie 190 EUR/os.- płatne pilotowi na miejscu. Opłata nie zawiera kosztu wycieczek lokalnych i innych wydatków osobistych.

  Sezonowość

  Zwykle wysoki sezon turystyczny na Kubie trwa od 01.11 do 31.03

  META Description

  Magiczna Hawana i Hemingway • jedyna była francuska kolonia na Kubie • Cienfuegos • Trynidad - miasto, w którym zatrzymał się czas • prawdziwe cygara i rum • Santiago de Cuba - muzyczna stolica wyspy • daleki wschód - Baracoa • wypoczynek w Varadero (all inclusive)

  Opinie klientów

  Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.2/6. Sprawdź opinie: "

  Wizy

  Paszport i wiza

  Przy przekraczaniu granicy wymagany jest 3-miesięczny okres ważności paszportu, licząc od planowanej daty wylotu z Kuby.

  Karta Turysty

  Obywatele Polski udający się na Kubę w celach turystycznych zobowiązani są do posiadania tzw. karty turysty (Tarjeta de Turista), która jest wliczona w cenę imprezy - do odbioru przed odprawą na lotnisku w Warszawie.

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Pogoda

  Temperatura w dzień
  28°C
  Temperatura w nocy
  19°C
  Temperatura wody
  24°C
  Liczba godzin słonecznych
  7

  Przed podróżą

  Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że od 1 stycznia 2021 r. Wszyscy podróżujący na Kubę muszą przedstawić zaświadczenie z negatywnym wynikiem testu PCR przeprowadzonego w certyfikowanym laboratorium w kraju pochodzenia i wykonanego w ciągu 72 godzin dodatkowo każdy podróżny wjeżdżający na Kubę zobowiązany jest posiadać ubezpieczenie KL/NNW, które swym zakresem obejmuje również ryzyka związane z COVID-19. Weryfikacja odbywa się na lotnisku docelowym po wylądowaniu. Pasażer, który nie wykupił ubezpieczenia wcześniej, jest zobowiązany do opłacenia odpowiedniej polisy na miejscu - koszt: 30 EUR/os.

  Po przylocie na Kubę należy wypełnić deklarację zdrowia. Formularze rozdawane są na pokładzie samolotu lub na lotnisku docelowym po wylądowaniu. Następnie Klienci zostaną poproszeni o wykonanie testu RT-PCR na obecność COVID-19.
  Test jest obowiązkowy i bezpłatny - będzie wykonany na koszt rządu kubańskiego. Na lotnisku oraz podczas transferu autobusem lotnisko - hotel - lotnisko obowiązuje nakaz dezynfekcji dłoni oraz zakrywania ust i nosa maseczką. Nie ma obowiązku zakrywania ust i nosa przez Klientów na terenie hoteli w tym również w pomieszczeniach zamkniętych i ogólnodostępnych, jak: recepcja, restauracja, bary, baseny i plaże. Obostrzenia dotyczą tylko obsługi. Wyjątek stanowi sytuacja, gdy nie będzie możliwości utrzymania dystansu społecznego min. 1 m odległości. W takim przypadku noszenie maseczek będzie obowiązkowe.

  Na tę chwilę dla turystyki zagranicznej na Kubie otwarte są wyspy Cayo Largo i archipelag Jardines del Rey (Cayo Coco, Cayo Santa Maria, Cayo Guillermo, Cayo Santa Cruz). Od września zostały wznowione loty czarterowe - na początek z Kanady (Montreal i Toronto). Na lotnisku należy okazać potwierdzenie rezerwacji hotelu.
  Obywatel Polski, udający się na Kubę obowiązany jest do posiadania wizy odpowiedniej do celu planowanego pobytu lub tzw. karty turysty (Tarjeta de Turista), wydawanej wyłącznie w celach turystycznych. Wizy wydaje konsulat kubański w Warszawie, a karty turysty (indywidualne lub grupowe) można nabyć tamże lub w niektórych biurach podróży. Przy przekraczaniu granicy zalecany jest 3-miesięczny okres ważności paszportu.
  Obywatel polski udający się na Kubę obowiązany jest do posiadania wizy odpowiedniej do celu planowanego pobytu lub tzw. karty turysty (Tarjeta de Turista), wydawanej wyłącznie w celach turystycznych. Wizy wydaje konsulat kubański w Warszawie, a karty turysty (indywidualne lub grupowe) można nabyć tamże lub w niektórych biurach podróży.
  Nie ma obowiązku szczepień ochronnych. Najczęściej występują zatrucia pokarmowe, w szczególności po spożyciu potraw z owocami morza. Nie należy pić nieprzegotowanej wody ani spożywać nie umytych warzyw i owoców.

  Opinie

  Opinie dodane przez

  8.8
  Dagmara Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Wrzesień 2015Para
  Wycieczka udana przede wszystkim za zasługą pilotki która stanęła na wysokości zadania. Grupa była wesoła i rozgadana pytaliśmy dosłownie o każdy szczegół i mimo to odpowiedz była zawsze długa obszerna i poparta przykładami. Urlop minął ale wspomnienia zostaną na zawsze. Szczególnie zapamiętamy: stare samochody, tam czas zatrzymał się w miejscu, fabrykę cygar i rumu, plantacje trzciny cukrowej i bar Ernesta Hemingwaya. Polecam szczerze
  Zaletyprogram wycieczki i pani pilotka
  Wadybrak