Dobry8 opinii
6,3
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyKubaKuba - wyspa jak wulkan gorąca

Kuba - wyspa jak wulkan gorąca

Wycieczka objazdowa

Kod oferty: WAK214593
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzanie
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Promocja

zmiana rezerwacji GRATIS do 30 dni przed wyjazdemtylko 20% zaliczki

Rainbow - EGZOTYKA 2021

zmiana rezerwacji GRATIS do 30 dni przed wyjazdemtylko 20% zaliczki
Oferta promocyjna z bezpłatną zmianą rezerwacji - aż do 30 dni przed wyjazdem możesz zmienić: termin, rodzaj imprezy turystycznej, kierunek lub hotel bez ponoszenia dodatkowych kosztów! Dodatkowo tylko 20% zaliczki i zniżka aż do 600 zł (wliczona w cenę).

Nasi klienci docenili

 • Największe zabytki Hawany i Trynidadu.
 • Czas na plażowanie i kąpiele w turkusowej wodzie Morza Karaibskiego.
 • Bogata oferta wycieczek fakultatywnych - m.in. wycieczka śladami Hemingway'a z wizytą w domu pisarza i jego ulubionej knajpce.
 • Dostępne pokoje

  Pokój dwuosobowy

  standardowy
  2 dorosłych
  Aktualizujemy cenę

  Dodatkowe opcje

  Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

  315
  za wycieczkę
  promesa

  Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

  promesa
  0
  za wycieczkę
  Trwa weryfikacja ceny

  Najchętniej wybierana opcja. Szybko, bezpiecznie, gdziekolwiek jesteś!

  Informacje o podróży

  Wylot

  03.03.2021 Środa
  WAWWarszawa - Chopin
  03.03.2021 Środa
  VRAVaradero

  Powrót

  10.03.2021 Środa
  VRAVaradero
  11.03.2021 Czwartek
  WAWWarszawa - Chopin

  Szczegóły oferty

  Kod oferty: WAK214593Organizator: Rainbow

  Opis oferty

  Część objazdowa

  Hotele lokalnej kategorii (7 rozpoczętych dób hotelowych: 4 noce w Hawanie, 1 noc w Cienfuegos lub Santa Clara, 2 noce w Trynidadzie lub na Cayo Santa Marí a). Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje (serwowane lub w formie bufetu najczęściej w formie bufetu). Pokoje: skromne, 2 - osobowe z łazienką.

  Część pobytowa

  Hotele VARADERO (7 rozpoczętych dób hotelowych ) do wyboru: hotele dostępne w sekcji : Varadero - hotele.

  Program

  Dzień 1

  Podany poniżej program rozpoczyna się od noclegu w Hawanie, niemniej istnieje możliwość, iż wycieczka rozpocznie się od noclegu w Santa Clara, Cienfuegos lub Trynidadzie (wtedy program zwiedzania zostanie odwrócony, czyli zwiedzanie zaczniemy od Cienfuegos, Santa Clara i/lubTrynidadu).

  Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 3 godz. przed wylotem samolotu. Przelot do Varadero lub Hawany. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Po przylocie odprawa paszportowa i spotkanie z pilotem, następnie transfer do hotelu w Hawanie, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

  Dzień 2

  Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Kuby - Hawany, w programie między innymi: strzegący portu Fort Morro oraz spacer po starówce - tu znajdziemy miejsca związane z Ernestem Hemingwayem (hotel Ambos Mundos i bar Bodequita del Medio), a także plac św. Franciszka i Plac Katedralny z barokową katedrą, Następnie zwiedzanie starej i nieczynnej już fabryki słynnego rumu Legendario z możliwością degustacji rumu i likierów. Opcjonalnie lunch (za dopłatą ok. 15 EUR/os). Po południu zwiedzanie nowej Hawany, gdzie znajduje się między innymi Kapitol i Opera. Następnie przejazd przez dzielnice Miramar i Vedado (przed rewolucją dzielnice bogaczy). Kolacja. Wieczorem dla chętnych rewia (dodatkowa opłata ok. 50 EUR/os).

  Dzień 3

  Po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania Hawany: Plac Rewolucji, Muzeum Rewolucji, cmentarz Kolumba. Przejażdżka zabytkowymi amerykańskimi samochodami po ulicach Hawany - jedna z największych atrakcji Kuby! Po południu czas na samodzielne eksplorowanie miasta. Wieczorem kolacja i nocleg. Dla chętnych i za dodatkową opłatą (ok. 35 EUR/os) wycieczka "Śladami Hemingway'a" - wizyta w ulubionej wiosce rybackiej Cojimar, skąd pisarz najczęściej udawał się na połowy, odwiedziny w posiadłości "Finca Vigí a" oraz w ulubionej knajpce "Floridita", gdzie będzie okazja spróbowania słynnego drinka daiquiri. Wieczorem dla chętnych i za dodatkową opłatą (ok. 35 EUR/os) proponujemy wycieczkę "Hawana Nocą" podczas której między innymi obejrzymy inscenizację "Cañ onazo" (wybuchu armatniego) na terenie największej fortecy na Karaibach.

  Dzień 4

  Po śniadaniu wyjazd z Hawany. Przejazd przez Pinar del Rio, region plantatorów tytoniu, do Valle de Vinales - parku narodowego z gigantycznymi wapiennymi ostańcami Mogotes. W programie wizyta w Ogrodzie Botanicznym Soroa, zwiedzanie Indiańskiej Groty (odkrytej w 1951 r.) oraz naskalnych malowideł. Wizyta w fabryce cygar lub na plantacji tytoniu. Opcjonalnie lunch (ok. 15 EUR/os). Powrót do hotelu w Hawanie na kolację i nocleg. Wieczorem chętnym i za dodatkową opłatą (ok. 35 EUR/os.) proponujemy wizytę w jednym z klubów muzycznych, gdzie można posłuchać utworów legendarnej grupy Buena Vista Social Club w wykonaniu lokalnych muzyków. (Trasa ok. 350km).

  Dzień 5

  Po śniadaniu wyjazd do Guama. Zwiedzanie farmy krokodyli na Półwyspie Zapata, opcjonalnie lunch (dodatkowo płatny ok. 15 EUR/os). Następnie przejazd do Cienfuegos - miasta często nazywanego kubańską "Perłą Południa", które dzięki swojej świetnie zachowanej kolonialnej architekturze stanowi jedną z najpiękniejszych atrakcji turystycznych wyspy. Zobaczymy historyczne centrum Pueblo Nuevo, Parque Jose Marti, katedrę, Palacio de Valle oraz Paseo del Prado - najdłuższy deptak na Kubie. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Cienfuegos. (Trasa ok. 300km).

  Dzień 6

  Po śniadaniu wyjazd w kierunku Santa Clara. Zdobycie Santa Clary przez oddziały Che Guevary otworzyły rewolucjonistom drogę do Hawany, zobaczymy Guevara Memorial i "rewolucyjny" pociąg pancerny. Opcjonalnie lunch. (ok. 15 EUR/os). Następnie odwiedzimy posiadłość Manaca Iznaga znajdującą się w Valle de los Ingenios (Dolina Cukrowni), słynącej niegdyś z plantacji trzciny cukrowej. Do dziś zachował się tu dawny pałac barona cukrowego, wieża obserwacyjna i wioski zamieszkałe przez potomków niewolników. Kolacja i nocleg w okolicach Trynidadu lub Cayo Santa Maria. (Trasa ok. 80 - 200km w zależności od miejsca noclegu).

  Dzień 7

  Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie najbardziej typowego i najlepiej zachowanego kolonialnego miasta Kuby - Trynidadu - wpisanego na listę UNESCO: brukowane uliczki miasta, Plaza Mayor, dawny klasztor franciszkanów, pałace "baronów cukrowych" - obecnie budynki użyteczności publicznej, Canchanchara - tawerna słynna z lokalnego trunku - mieszanki miodu, cytryny i rumu! Opcjonalnie lunch (ok. 15 EUR/os). Czas wolny w mieście lub powrót do hotelu. Dla chętnych możliwość skorzystania (za dodatkową opłatą ok. 35 EUR/os) z wycieczki konnej po Dolinie Cukrowni, która przeniesie uczestników w czasy baronów cukrowych, z możliwością skorzystania z kąpieli w wodospadzie gór Sierra Escambray. Kolacja i nocleg w okolicach Trynidadu lub Cayo Santa Maria. (Trasa ok. 40km).

  Dzień 8

  Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie.

  • Dla Klientów wylatujących do Polski - transfer na lotnisko w Varadero lub w Hawanie. Wylot do Polski.

  • Dla Klientów pozostających na wypoczynek - transfer do wybranego hotelu w Varadero (możliwy transfer via lotnisko).

  Dzień 9

  Przylot do Polski.

  Uwagi do programu

  Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

  Wycieczka dostępna również w wersji de luxe, to oprócz niezapomnianych doznań związanych ze zwiedzaniem i podróżowaniem szereg udogodnień dodatkowych, takich jak: max. 20 osób w autokarze, wysokiej klasyhotele 4z klimatyzacją. Jak zawsze gwarantujemy również profesjonalną kadrę w postaci starannie dobranych pilotów oraz kierowców.

  Paszport i wiza

  Przy przekraczaniu granicy wymagany jest 3-miesięczny okres ważności paszportu, licząc od planowanej daty wylotu z Kuby.

  Karta Turysty

  Obywatele Polski udający się na Kubę w celach turystycznych zobowiązani są do posiadania tzw. karty turysty (Tarjeta de Turista), która jest wliczona w cenę imprezy - do odbioru przed odprawą na lotnisku w Warszawie przy stanowisku Rainbow.

  Drony

  Na Kubie obowiązuje bezwzględny zakaz wwożenia dronów.

  Ze względu na charakter wycieczek fakultatywnych proponowanych podczas progamu (jazda konna), osobom planującym wzięcie w nich udziału rekomendujemy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia - Pakiet Sport

  "

  Świadczenia

  Cena podstawowa obejmuje: przelot na Kubę (możliwe przesiadki w portach europejskich ), opłaty lotniskowe, Kartę Turysty, program turystyczny jw. w ty-m przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, zakwaterowanie w hotelach (7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie jak w opisie zakwaterowania, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, ubezpieczenie TU Europa (w wersji standard: NNW, KL i bagaż) oraz opiekę miejscowego przewodnika i polskiego pilota na Kubie, obsługę przedstawiciela Rainbow podczas odprawy w Warszawie.

  Cena podstawowa nie obejmuje: opłaty za pakiet z tytułu realizacji programu zwiedzania (m.in. wstępy, napiwki, opłaty rezerwacyjne, itp) w kwocie 140 EUR/os.- płatne pilotowi na miejscu. Opłata nie zawiera kosztu wycieczek lokalnych i innych wydatków osobistych.

  Wizy - informacje dla sprzedawców

  Od 01/01/2021 do odwołania przy przylocie na Kubę wymagane jest przedstawienie negatywnego wyniku testu PCR. Oznacza to, że podczas odprawy w Polsce Klienci zostaną poproszeni o okazanie negatywnego testu PCR na COVID-19. Wymóg ten dotyczy wszystkich Klientów, również tych którzy zakupili sam przelot. Brak testu na przylocie do destynacji skutkować może karą finansową lub koniecznością powrotu do kraju.

  Wizy

  Od 01/01/2021 do odwołania przy przylocie na Kubę wymagane jest przedstawienie negatywnego wyniku testu PCR. Oznacza to, że podczas odprawy w Polsce Klienci zostaną poproszeni o okazanie negatywnego testu PCR na COVID-19. Wymóg ten dotyczy wszystkich Klientów, również tych którzy zakupili sam przelot. Brak testu na przylocie do destynacji skutkować może karą finansową lub koniecznością powrotu do kraju.

  META Description

  Magiczna Hawana i Hemingway • Che Guevara i początki rewolucji • przejażdżka starymi autami i • kolonialne Cienfuegos • niepowtarzalna atmosfera Trynidadu • prawdziwe cygara i rum • wypoczynek w Varadero!

  Opinie klientów

  Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.2/6. Sprawdź opinie: "

  Sezonowość

  Zwykle wysoki sezon turystyczny na Kubie trwa od 01.11 do 31.03

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Pogoda

  Temperatura w dzień
  28°C
  Temperatura w nocy
  19°C
  Temperatura wody
  24°C
  Liczba godzin słonecznych
  7

  Przed podróżą

  Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że od 1 stycznia 2021 r. Wszyscy podróżujący na Kubę muszą przedstawić zaświadczenie z negatywnym wynikiem testu PCR przeprowadzonego w certyfikowanym laboratorium w kraju pochodzenia i wykonanego w ciągu 72 godzin dodatkowo każdy podróżny wjeżdżający na Kubę zobowiązany jest posiadać ubezpieczenie KL/NNW, które swym zakresem obejmuje również ryzyka związane z COVID-19. Weryfikacja odbywa się na lotnisku docelowym po wylądowaniu. Pasażer, który nie wykupił ubezpieczenia wcześniej, jest zobowiązany do opłacenia odpowiedniej polisy na miejscu - koszt: 30 EUR/os.

  Po przylocie na Kubę należy wypełnić deklarację zdrowia. Formularze rozdawane są na pokładzie samolotu lub na lotnisku docelowym po wylądowaniu. Następnie Klienci zostaną poproszeni o wykonanie testu RT-PCR na obecność COVID-19.
  Test jest obowiązkowy i bezpłatny - będzie wykonany na koszt rządu kubańskiego. Na lotnisku oraz podczas transferu autobusem lotnisko - hotel - lotnisko obowiązuje nakaz dezynfekcji dłoni oraz zakrywania ust i nosa maseczką. Nie ma obowiązku zakrywania ust i nosa przez Klientów na terenie hoteli w tym również w pomieszczeniach zamkniętych i ogólnodostępnych, jak: recepcja, restauracja, bary, baseny i plaże. Obostrzenia dotyczą tylko obsługi. Wyjątek stanowi sytuacja, gdy nie będzie możliwości utrzymania dystansu społecznego min. 1 m odległości. W takim przypadku noszenie maseczek będzie obowiązkowe.

  Na tę chwilę dla turystyki zagranicznej na Kubie otwarte są wyspy Cayo Largo i archipelag Jardines del Rey (Cayo Coco, Cayo Santa Maria, Cayo Guillermo, Cayo Santa Cruz). Od września zostały wznowione loty czarterowe - na początek z Kanady (Montreal i Toronto). Na lotnisku należy okazać potwierdzenie rezerwacji hotelu.
  Obywatel Polski, udający się na Kubę obowiązany jest do posiadania wizy odpowiedniej do celu planowanego pobytu lub tzw. karty turysty (Tarjeta de Turista), wydawanej wyłącznie w celach turystycznych. Wizy wydaje konsulat kubański w Warszawie, a karty turysty (indywidualne lub grupowe) można nabyć tamże lub w niektórych biurach podróży. Przy przekraczaniu granicy zalecany jest 3-miesięczny okres ważności paszportu.
  Obywatel polski udający się na Kubę obowiązany jest do posiadania wizy odpowiedniej do celu planowanego pobytu lub tzw. karty turysty (Tarjeta de Turista), wydawanej wyłącznie w celach turystycznych. Wizy wydaje konsulat kubański w Warszawie, a karty turysty (indywidualne lub grupowe) można nabyć tamże lub w niektórych biurach podróży.
  Nie ma obowiązku szczepień ochronnych. Najczęściej występują zatrucia pokarmowe, w szczególności po spożyciu potraw z owocami morza. Nie należy pić nieprzegotowanej wody ani spożywać nie umytych warzyw i owoców.

  Opinie

  Opinie dodane przez

  2.2
  Ewa
  Pobyt - Styczeń 2020Singiel
  Wyjechałam skuszona pozytywnymi opiniami i przekonaniem, że Kubę trzeba zobaczyć, ale opinie najwyraźniej są moderowane, a za cenę tego wyjazdu można było pojechać w wiele innych, ciekawszych miejsc. Po pierwsze, na Kubie naprawdę nie ma nic ciekawego, po drugie, Kubańczycy należą do narodów mało sympatycznych (mówię płynnie po hiszpańsku), poziom lenistwa, braku organizacji, niedbałości i oszukiwania turysty na każdym kroku jest przerażający. Rozumiem argument, że u nas za komuny było tak samo, ale... nie było, byliśmy znacznie bardziej pracowici, choć na pewno nie aż tak beztroscy. Najgorszy jednak jest ich poziom agresji wobec zwierząt, razi to okropnie. Generalnie, wyjazd jest bardzo drogi, za wszystko się przepłaca, małą butelka wody mineralnej 8 złotych, puszka czegokolwiek 6 złotych (przy założeniu, że da się to cokolwiek kupić). Koncepcja wożenia prezentów dla Kubańczyków jest absolutnie niepoważna, wszystko przywiozłam z powrotem do kraju po kilku rozmowach z nimi. Bardzo zastanawia mnie tragiczny poziom organizacji wyjazdu, gdzie biuro wie, że jest problem z wodą pitną na trasie i nie stara się jej zapewnić dla turystów w autokarze. Hotele śmierdzące, niedziałające windy, brudne pokoje, mrówki, robaki, brak ciepłej wody, permanentnie nieświeże jedzenie. Słabiutka pilotka bez praktyki i z bardzo słabiutkim hiszpańskim niepotrafiąca rozwiązać żadnego problemu, w hotelach nieobecna. Próby łatania programu wszechobecnymi drinkami... niepoważne
  Zaletyjedynie samochody w Havania
  Wadycala reszta, smierdzace hotele bez cieplej wody, zepsute windy, brak recznikow, odrapane, zaniedbane budynki, oszukiwanie przez Kubanczykow, organziacja, brak wody do picia na calej trasie, slaby pilot

  6.2
  Jarek Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Luty 2019Para
  Nocleg poza Hawaną, bez możliwości zwiedzania nocą!?! Zatoka Świń bez możliwości popływania w niej?!? Można było trochę lepiej wynająć hotele, ale rozumiem, że zysk jest priorytetem, a nie zadowolenie klienta.
  ZaletyRóżnorodność, doskonali przewodnicy,
  WadyNocleg poza Hawaną, bez możliwości zwiedzania nocą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  8.6
  ewa Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Sierpień 2018Rodzina z dziećmi
  Zwiedzilam do tej pory w zasadzie wszystkie kontynenty, w wiekszosci na własną reke, ale organizacja tej wycieczki po prostu rozlozyla mnie na lopatki - wszystko zaplanowane i przewidziane, na tip top - a jak cos sie rozsypywalo - to niesamowita umiejetnosc Polskiej pilotki Moniki i jej wspolpracownicy z Kuby do natychmiastowego rozwiązania sytuacji. Program swietny, informacje ciekawe i przekazywane z duza doza energii i poczucia humoru, dbalosc o komfort i bezpieczenstwo uczestików, pozytywna atmosfera i relaksujący styl zwiedzania - na wszystko byl czas - bez popedzania batem i tzw \\\"zaliczania punktów\\\". Dzięki temu po prostu \\\"poczulismy\\\" prawdziwą Kube. Z wlasnych przemyslen - nie bójcie za dnia zapuścic sie w uliczki Hawany - my bylysmy 4 kobiety i ani przez minute nie czulysmy się niebezpiecznie. Odchodzac od glownych ulic o 50 m mozecie poczuc i posmakowac atmosfere - nie znajac hiszpanskiego, wciaz na migi mozna porzoumiec sie z mieszkancami, ktorzy chetnie zapraszaja do domow - polecam wejsc w podworka, bramy, kaltaki schodowe - to jest po prostu przezycie, ktorego nie da sie opisac. Ceny w nielicznych barkach tez o 30% nizsze niz na glownych uliczkach, a poniewaz 1 peso=1 euro - jest po prostu drogo. warto dawac male napiwki napotkanym ludziom lub podzielic sie z nimi malymi drobiazgami przywiezionymi z Polski, ktore nas kosztuja grosze a u nich wciaz sa deficytowe. Np. Panie w toaletach chetniej braly lizaka za 1 zł czy gume do zucia dla dziecka, niz oplate 1 peso/eur......... ja chetnie wrzucalam tez po 5 peso muzykom - graja naprawde wspaniale na ulicach. Warto tez zostawic na koniec pokojówkom wszystko czego nie musimy brac z powrotem do Polski. mysmy zostawily szampony, kremy, mydla , artykuly higieny osobistej, podpaski., dlugopisy etc..... z dodatkowych wycieczek - absolutnie fantastyczna wyprawa 4 gdozinna na koniach przez wsie i gory do wodospadu , w ktorym na koncu kapiemy sie w krystalicznej wodzie... widoki i odczucia jak w raju! nie bojcie sie koni - ja siedzialam na koniu drugi raz w zyciu - wyprawa jest naprawde przyjemna, konie spokojne i leniwe, widoki wspaniale... trzeba tylko wziac dlugie spodnie i bron boze sandaly - bo blota i wody na szlaku pelno, i jest sie ochlapanycm po uda:) warto tez absolutnie zaplacic za wyprawe katamaranem ( juz na pobycie) na Cayo Coco - a potem zrobic zdejcia jak w filmie \\\"Cast away\\\" - \\\"Poza swiatem\\\" z Tomem Hanksem:) Polecam tez kupic w Hawanie jedyny rym z meslisa - jest gęsty i slodki - nazywa sie Legendario Elixic de CUba - w Europie go nie znajdziecie! Cygara mozna kupic w zasadzie wszedzie - ciekawa sa cieniutkie cygara na wzor papierosow - elegancko opakowane, fajne do sprobowania dla kobiet czy osob, ktore niekoniecznie chca palic grube. Podsumowujac - zbierajcie pieniadze! i nie bojcie sie wydac kasy na dobry hotel w Varadero - bo 5 kubanskich gwaizdek - to 3/4 gwiazdki europejskie. Ja bylam w Ibersotar Varadero - warto bylo zaplacic wiecej ale za to nie miec do hotelu absolutnie zadnych uwag, podczas gdy inni goscie ciagle sie na cos skarzyli...... POLECAM W 100%
  ZaletyWycieczka jest po prostu fantastyczna. program ulozony naprawde z glowa, bardzo sprawna logityka, komfortowy autokar. niesamowite pilotki Monika i Ania, ogromna, zyciowa wiedza i pasja do tego co robią. Rum:) Muzyka, muzyka, muzyka na kazdym kroku i postoju - sprawia niesamowity nastroj! Obledne, kolorowe samochody. Pozytywni ludzie:) wspaniale plaze z turkusowa, ciepłą wodą. Fakultatywna wycieczka na koniach do wodospadu:) rejs katamaranem na rajska wyspe:)
  WadyTurystyczne peso to rownowartosc EURo. Jest po prostu bardzo drogo - np toaleta - 1 peso=1Eur, woda mala 1 pesp=1 eur etc etc. posilek po drodze na objezdzie - okolo 18-22 peso za 2 dania = 18-20 EUR..... Dla tych co lubia przywozic pamiatki lub ciekawe rzeczy z wyjazdow - w zasadzie jedynymi wartymi uwagi zakupami sa niezwykle barwne obrazy - polecam kupic w Hawanie, bo jest ogromny wybor w hali przy porcie, i ceny tansze niz w Trinidadzie czy Vardero, gdzie jest najtandetniejszy i najdrozszy towar. Kupisz tam obrazy od kiczowatych ulic Hawany w krzykliwych kolorach - po naprawde dobre rzemioslo - np pieknie malowane stare samochody, charakterystyczne dla Kuby czy portrety Kubanczykow:)

  1.4
  Małgorzata Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Styczeń 2019Para
  Plusem była pilotka i kierowca autokaru na miejscu
  ZaletyPilotka ,zorganizowana ,duza wiedza i umiejetnośc przekazania informacji o regionie
  WadyHotele i przelo tbiuro zafundowało w czasie przelotu 12 godz jeden posiłek plus stara bułka i woda reszta wszystko płatne.w hotelach z kranu leci rdza zamiast wody lub nie ma wody ciepłej lub hotel jest w remoncie

  2.0
  Małgorzata Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Styczeń 2019Para
  Nie polecam jedyny plus to Pilotka z dużą wiedzą i umiejętnoscia jej przekazania
  ZaletyPilotka
  WadyHotele w jednym 5 * z kranu leci rdza wieczorem i rano TRAGEDIA w drugim 3* remont i brak ciepłej wody. Biuro w czasie 12 godz.lotu zapewniło jeden posiłek plus stara bułka do picia tylko woda ,reszta wszystko platne!!!!