Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyLibanFenickie dzieła

Fenickie dzieła

Wycieczka objazdowa

Kod oferty: WAK513753
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

standardowy
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

208
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny

Najchętniej wybierana opcja. Szybko, bezpiecznie, gdziekolwiek jesteś!

Informacje o podróży

Wylot

22:2013.03.2021 Sobota
WAWWarszawa - Chopin
02:5014.03.2021 Niedziela
BEYBejrut

Powrót

03:4021.03.2021 Niedziela
BEYBejrut
06:3021.03.2021 Niedziela
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK513753Organizator: Rainbow

Opis oferty

Zakwaterowanie:

Hotele w okolicach: Bejrutu (5) , Doliny Kadisza (1), Byblos (1).

Wyżywienie: śniadania a za dopłatą kolacje (4) - wg. opisu w programie napoje do kolacji dodatkowo płatne.

Pokoje: 2 - osobowe, wszystkie z łazienką oraz najczęściej TV-sat.

Położenie:

Program

Dzień 1

Zbiórka w Warszawie, lotnisko Okęcie, stanowisko odpraw Rainbow. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozkłady. Przylot do Bejrutu (możliwy lot z przesiadką), odprawa celno - paszportowa. Transfer do hotelu w okolicach Bejrutu, zakwaterowanie i nocleg. (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu, dotyczy klientów, którzy dopłacili do tej opcji).

Dzień 2

Po późnym śniadaniu przejazd w Góry Libanu. Widokowa trasa poprowadzi nas najpierw do pałacu Bejteddine. Ta bajkowa budowla nadal częściowo pełni funkcję rezydencji prezydenta Libanu. Kompleks zachwyca dziedzińcami, paradnymi schodami i arkadami oraz wyszukanymi zdobieniami. Następnie przejedziemy do Deir El-Qamar. Jest to prawdziwe muzeum architektury na wolnym powietrzu z wąskimi uliczkami i tradycyjną zabudową. Po południu wrócimy do Bejrutu - stolicy Libanu. Miasto nazywane jest często Paryżem Bliskiego Wschodu. Ta tętniąca obecnie życiem metropolia, której początki sięgają 2000 lat p.n.e. była swego czasu prawdziwą bramą na Bliski Wschód i najważniejszym portem wschodniego wybrzeża Morza Śródziemnego. Bejrut jest miejscem gdzie krzyżują się główne szlaki w Libanie i świetnym punktem wypadowym do turystycznych atrakcji. Zwiedzanie rozpoczniemy od przykładnie odrestaurowanego centrum: Place d'Etoile z parlamentem (z zewnątrz), maronicka katedra św. Jerzego, meczet Muhammad al-Amin oraz Plac Męczenników. Następnie słynnym bulwarem Corniche przejedziemy w stronę Gołębich Skał, gdzie w malowniczej scenerii zrobimy przerwę na spacer i zdjęcia. Powrót do hotelu na nocleg kolacja (fakultatywnie). (Trasa ok.100km)

Dzień 3

Po śniadaniu wyjazd w stronę Sydonu, niewielkiego miasteczka portowego okolonego gajami cytrusowymi i plantacjami bananowców. Jest to osada mająca ponad 6000 lat, która w czasach świetności była ważnym punktem strategicznym i obronnym. Zachował się tu zamek krzyżowców i stare miasto z charakterystyczną zabudową muzułmańską. Podczas spaceru zobaczymy imponujący karawanseraj zwany Khan al-Franj, gdzie zatrzymywali się głównie kupcy z Europy. Następnie przejdziemy labiryntem uliczek gdzie znajdują się warsztaty rzemieślników, stoiska spożywcze, stoiska z przyprawami oraz stoiska odzieżowe składające się na ruchliwe lokalne targowisko. W dalszą podróż udamy się do Tyru (miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO), starożytnego fenickiego miasta słynącego z purpurowego barwnika do tkanin i szkła. Zobaczymy tu pozostałości miasta z czasów rzymskich. Jeżeli aktualna sytuacja polityczna na to pozwoli - udamy się do Qany położonej zaledwie 20km od granicy z Izraelem. Niektórzy badacze utrzymują, że to właśnie tu, a nie w Kafr Kanna miał miejsce cud przemienienia wody w wino. Zobaczymy również grotę, w której wg tradycji Chrystus spotykał się ze swoimi uczniami. Wieczorem dla chętnych "wieczór libański"(dodatkowo płatny ok. 50 USD/os). Uczta dla duszy i ciała. Tańce, śpiew, tradycyjne stroje oraz wyśmienita libańska kuchnia! (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu, dotyczy klientów, którzy dopłacili do tej opcji). Powrót do hotelu w okolicach Bejrutu, nocleg. (Trasa ok.200km)

Dzień 4

Po późnym śniadaniu wyjazd na zwiedzanie okolic Bejrutu: Jeitta Groto - kompleks jaskiń ze wspaniałymi stalaktytami i stalagmitami o bajkowych kształtach, będący jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji Libanu oraz malownicza dolina Psiej Rzeki (Nahr al-Kalb). Znajduje się w niej kilkanaście kamiennych tablic z inskrypcjami umieszczanymi tu od czasów faraonów egipskich, władców Asyryjskich i babilońskiego króla Nabuchodonozora II, poprzez czasy panowania Arabów i Ottomanów po tablice upamiętniające zakończenie mandatu francuskiego czy wyzwolenie południa kraju w roku 2000. W dalszej części dnia przejedziemy do Byblos, które uważa się za najstarsze ciągle zamieszkałe miasto świata (wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO). Wejdziemy do fortecy z czasów krucjat skąd rozpościera się widok na wykopaliska z najstarszymi obiektami liczącymi ponad 7000 lat, między którymi będziemy mogli później spacerować. Czas wolny będziemy mieć w miejscu dawnego targu z czasów panowania Ottomanów gdzie znajduje się obecnie niewielka, malownicza starówka z licznymi sklepami oraz lokalami gastronomicznymi. Przed powrotem do hotelu dla chętnych przejazd do Annaya gdzie znajduje się klasztor, w którym pochowany jest św. Charbel Makhlouf (dodatkowo płatny ok. 20 USD/os). Powrót do hotelu w Bejrucie lub okolicach, kolacja (fakultatywnie), nocleg.(Trasa ok.100km)

Dzień 5

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyjazd do Harrisy, gdzie na wysokości ponad 600m. n.p.m., znajduje się sanktuarium Matki Boskiej Pani Libanu i największa świątynia maronicka i gdzie spod liczącej 8,5m wysokości figury Matki Boskiej rozciąga się wspaniała panorama wybrzeża. Z sanktuarium do miasta Jounieh zjedziemy powstałą w 1964 roku kolejką linową o długości 1,5km. Następnie przejazd w góry na spotkanie z wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO Doliną Kadisza. Miejsce to szczyci się wieloma obiektami sakralnymi z czasów pierwszych chrześcijan, a strome urwiska wyżłobione przez biblijną rzekę Kadisza służyły przez wieki jako miejsce schronienia i medytacji. Ten maleńki fragment niewielkiego w gruncie rzeczy Libanu prezentuje niesłychaną różnorodność chrześcijaństwa: znajdują się tu kościoły jakobickie, melchickie, nestoriańskie, ormiańskie ale przede wszystkim maronickie. Planujemy krótki postój w spektakularnie położonym Baszarri. Nazwa ta w języku fenickim oznaczała dom bogini Isztar, natomiast dzisiaj miasto bardziej kojarzone jest jako jedno z najstarszych w świecie skupisk chrześcijan oraz... krajowe centrum sporów zimowych. Następnie odwiedzimy Las Bożych Cedrów w Ekden- jedną z ostatnich pozostałości rozległych niegdyś lasów cedrowych porastających szczyty gór. Z uwagi na doskonałe właściwości, ich drewno było eksploatowane przez wszystkie obecne tu potęgi, od Fenicjan, Izraelitów i Egipcjan, po Rzymian i Turków. Wzmianki o tych majestatycznych drzewach pojawiają się w najstarszych mitach, liczącym kilka tysięcy lat Eposie o Gilgameszu, czy w wielu fragmentach Biblii. Następnie odwiedzimy założony w IV w. klasztor Św. Antoniego w Qozhaya - architektoniczną perłę położoną w Dolinie Kadisha - jedyny klasztor w tej dolinie dostępny dla autokarów. Przejazd na nocleg doEdhen/Baszarrilub okolicy. Kolacja (fakultatywnie). (Trasa ok. 250km)

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd do Trypolisu. Istniejące już w VII w. p.n.e. miasto pełniło funkcję ważnego portu, niezależnie do kogo aktualnie należała władza, jednak dopiero pod panowaniem arabskim rozkwitło jako wiodący ośrodek handlowy i naukowy tej części Morza Śródziemnego. Zaczniemy od widoku na Trypolis z lotu ptaka dzięki wizycie w cytadeli z czasów krzyżowców. Następnie przejdziemy przez Stare Miasto, którego układ ulic podyktowany został ukształtowaniem terenu i kierunkiem dominujących wiatrów. Wąskie i kręte uliczki - tak charakterystyczne dla Bliskiego Wschodu - w niczym nie przypominają paradnych arterii eleganckiego Bejrutu, gdyż tutejsze stare miasto to wielki targ (souk) w którym znajdują się karawanseraje, dobrze zachowane łaźnie tureckie i meczety. W drodze powrotnej zatrzymamy się we wspominanym już greckich kronikarzy mieście Batroun. W tym słynącym z lemoniady mieście zobaczymy m.in. port rybacki, fragmenty fenickiego falochronu, kościół prawosławny Matki Bożej Pani Morza czy maronicką katedrę Św. Szczepana. Powrót do hotelu w okolicach Byblos. Kolacja (fakultatywnie). (Trasa ok. 220km)

Dzień 7

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyruszymy do Baalbek (wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO), najbardziej znanej w świecie wizytówki Libanu. To fenickie miasto skupione wokół kultu boga Baala, w czasach hellenistycznych znane było jako Heliopolis, ale także później przyciągało tysiące pielgrzymów jako sanktuarium boga Jowisza. Baalbek, ze swoimi kolosalnymi strukturami, jest jednym z najwspanialszych przykładów architektury rzymskiej. Zobaczymy imponujące świątynie Jowisza, Wenus i Bachusa, a także olbrzymie monolity, będące największymi w świecie kamiennymi blokami wyciosanymi ludzkimi rękami. Przejazd na nocleg w Jounieh lub Bejrucie (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu, dotyczy klientów, którzy dopłacili do tej opcji). (Trasa ok. 220km)

Dzień 8

Po śniadaniu, czas wolny na odpoczynek i samodzielną eksplorację Bejrutu a następnie nocny transfer na lotnisko i wylot do Warszawy (możliwy lot z przesiadką). W tym dniu nie ma obiadokolacji (dotyczy klientów którzy dopłacili do tej opcji).

Dzień 9

Przylot do Warszawy.

Uwagi do programu

• Ze względu na specyfikę kraju wielowyznaniowego, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie (np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków i ich zawartość).

• Do urządzeń elektrycznych z "grubymi bolcami" potrzebne są adaptory.

• Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

• Ze względu na sytuację polityczną oraz zamykanie niektórych dróg w okresie zimowym kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu

• Godziny wylotów/powrotów mogą ulec zmianie!

• Najpopularniejszą walutą na miejscu jest dolar USA.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przeloty samolotem do/z Bejrutu (możliwy lot z przesiadką), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie śniadania, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas objazdu, ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NNW, KL oraz bagaż)

Cena podstawowa nie obejmuje: wizy libańskiej (ok. 20USD/os płatna na lotnisku w Bejrucie), kosztów realizacji programu zwiedzania, biletów wstępu, opłat granicznych, Tour Guide System, obsługi przewodników, bagażowych, kierowców, itp. - ok.220 USD/os płatne na miejscu oraz innych wydatków osobistych. Możliwość dopłaty do obiadokolacji (4) w systemie rezerwacyjnym.

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.7/6. Sprawdź opinie: "

META Description

• Bejrut - Paryż Bliskiego Wschodu • Jeitta Groto - bajkowe jaskinie • kolejka linowa do Harrisy • Katedra Notre Dame du Liban • Byblos - najstarsze zamieszkałe miasto świata (UNESCO) • Góry Libanu • zamek Bejteddin - rezydencja prezydenta Libanu • Sydon sprzed 6000 lat • Tyr (UNESCO) • Qana - cud przemiany wody w wino • Baalbek (UNESCO) - imponujące świątynie rzymskie • rezerwat słynnych libańskich cedrów (UNESCO) • Dolina Kadisza (UNESCO) - kościoły w górskich sceneriach • Otchłań Trzech Mostów wśród wodospadów i kanionów • Stare Miasto w Trypolisie

Wizy - informacje dla sprzedawców

• Wiza do Libanu jest stemplowana w paszporcie (na lotnisku po przylocie do Bejrutu) - koszt ok. 20 USD/os (w chwili obecnej opłata zawieszona i wiza wydawana bezpłatnie)

• Paszport musi być ważny min. 6miesięcy od daty powrotu do Polski.

• Należy pamiętać, iż stempel izraelski w paszporcie uniemożliwia wjazd do Libanu ( dotyczy to również stempli z granic z Izraelem: izraelsko egipskiej w Tabie i izraelsko jordańskiej ).

UWAGA!!! powyższe informacje odnoszą się do obywateli polskich. Obywateli pozostałych państw mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowe lub wizowe.

Wizy

• Wiza do Libanu jest stemplowana w paszporcie (na lotnisku po przylocie do Bejrutu) - koszt ok. 20 USD/os (w chwili obecnej opłata zawieszona i wiza wydawana bezpłatnie)

• Paszport musi być ważny min. 6miesięcy od daty powrotu do Polski.

• Należy pamiętać, iż stempel izraelski w paszporcie uniemożliwia wjazd do Libanu ( dotyczy to również stempli z granic z Izraelem: izraelsko egipskiej w Tabie i izraelsko jordańskiej ).

UWAGA!!! powyższe informacje odnoszą się do obywateli polskich. Obywateli pozostałych państw mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowe lub wizowe.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
19°C
Temperatura w nocy
12°C
Temperatura wody
17°C
Liczba godzin słonecznych
6

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że loty do Libanu są wznowione.
Pasażerowie muszą posiadać negatywny wynik testu PCR wykonanego nie wcześniej niż 96 h przed wylotem oraz wypełnioną deklarację zdrowia: zobacz więcej.
Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.
Przy wjeździe wymagany jest 6-miesięczny okres ważności paszportu.
UWAGA: do Libanu nie wjadą osoby, które posiadają w paszporcie jakiekolwiek wizy, pieczątki wjazdu/wyjazdu, inne znaki świadczące o pobycie w Izraelu, mające związek z tym państwem. Dotyczy to również sprzętu (np. klawiatura telefonu komórkowego ze znakami alfabetu hebrajskiego), ubioru (np. znaki alfabetu hebrajskiego na metkach, w nazwach itd.).
Obywatele polscy, bez względu na cel podróży, przybywający do Libanu samolotem otrzymują na lotnisku 1 lub 2 miesięczną bezpłatną wizę pobytową (w formie pieczątki wjazdu), którą można przedłużyć na okres do 3 miesięcy, pod warunkiem wcześniejszego - na 2-3 dni przed upływem terminu ważności wizy - zgłoszenia się do Dyrekcji Generalnej Urzędu Bezpieczeństwa (D.G.S.G.). Wizę można otrzymać też na przejściu drogowym/morskim, lecz wówczas należy wnieść opłatę w wysokości 20 USD.