4 826

za osobę
Podsumowanie ceny
Wakacje.plWczasyLibanFenickie dzieła

Fenickie dzieła

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK513753
Kod oferty: WAK513753
9

Opis oferty

Organizator: RainbowKod oferty: WAK513753

Opis oferty

Położenie

Zakwaterowanie

Hotele w okolicach: Bejrutu (5), w okolicach Baszarri/Edhen (1), w okolicach Byblos (1)

Wyżywienie: śniadania a za dopłatą kolacje (4) - wg. opisu w programie napoje do kolacji dodatkowo płatne.

Pokoje: 2 - osobowe, wszystkie z łazienką oraz najczęściej TV-sat.

Program

Dzień 1

Zbiórka w Warszawie, lotnisko Okęcie, stanowisko odpraw Rainbow. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozkłady. Przylot do Bejrutu (możliwy lot z przesiadką), odprawa celno - paszportowa. Transfer do hotelu w okolicach Bejrutu, zakwaterowanie i nocleg. (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu, dotyczy klientów, którzy dopłacili do tej opcji).

Dzień 2

Po późnym śniadaniu przejazd w Góry Libanu. Widokowa trasa poprowadzi nas najpierw do pałacu Bejteddine. Ta bajkowa budowla nadal częściowo pełni funkcję rezydencji prezydenta Libanu. Kompleks zachwyca dziedzińcami, paradnymi schodami i arkadami oraz wyszukanymi zdobieniami. Następnie przejedziemy do Deir El-Qamar. Jest to prawdziwe muzeum architektury na wolnym powietrzu z wąskimi uliczkami i tradycyjną zabudową. Po południu wrócimy do Bejrutu – stolicy Libanu. Miasto nazywane jest często Paryżem Bliskiego Wschodu. Ta tętniąca obecnie życiem metropolia, której początki sięgają 2000 lat p.n.e. była swego czasu prawdziwą bramą na Bliski Wschód i najważniejszym portem wschodniego wybrzeża Morza Śródziemnego. Bejrut jest miejscem gdzie krzyżują się główne szlaki w Libanie i świetnym punktem wypadowym do turystycznych atrakcji. Zwiedzanie rozpoczniemy od przykładnie odrestaurowanego centrum: Place d’Etoile z parlamentem (z zewnątrz), maronicka katedra św. Jerzego, meczet Muhammad al-Amin oraz Plac Męczenników. Następnie słynnym bulwarem Corniche przejedziemy w stronę Gołębich Skał, gdzie w malowniczej scenerii zrobimy przerwę na spacer i zdjęcia. Powrót do hotelu na nocleg kolacja (fakultatywnie). (Trasa ok.100km)

Dzień 3

Po śniadaniu wyjazd w stronę Sydonu, niewielkiego miasteczka portowego okolonego gajami cytrusowymi i plantacjami bananowców. Jest to osada mająca ponad 6000 lat, która w czasach świetności była ważnym punktem strategicznym i obronnym. Zachował się tu zamek krzyżowców i stare miasto z charakterystyczną zabudową muzułmańską. Podczas spaceru zobaczymy imponujący karawanseraj zwany Khan al-Franj, gdzie zatrzymywali się głównie kupcy z Europy. Następnie przejdziemy labiryntem uliczek gdzie znajdują się warsztaty rzemieślników, stoiska spożywcze, stoiska z przyprawami oraz stoiska odzieżowe składające się na ruchliwe lokalne targowisko. W dalszą podróż udamy się do Tyru (miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO), starożytnego fenickiego miasta słynącego z purpurowego barwnika do tkanin i szkła. Zobaczymy tu pozostałości miasta z czasów rzymskich. Jeżeli aktualna sytuacja polityczna na to pozwoli - udamy się do Qany położonej zaledwie 20km od granicy z Izraelem. Niektórzy badacze utrzymują, że to właśnie tu, a nie w Kafr Kanna miał miejsce cud przemienienia wody w wino. Zobaczymy również grotę, w której wg tradycji Chrystus spotykał się ze swoimi uczniami. Wieczorem dla chętnych „wieczór libański”(dodatkowo płatny ok. 50 USD/os). Uczta dla duszy i ciała. Tańce, śpiew, tradycyjne stroje oraz wyśmienita libańska kuchnia! (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu, dotyczy klientów, którzy dopłacili do tej opcji). Powrót do hotelu w okolicach Bejrutu, nocleg. (Trasa ok.200km)

Dzień 4

Po późnym śniadaniu wyjazd na zwiedzanie okolic Bejrutu: Jeitta Groto - kompleks jaskiń ze wspaniałymi stalaktytami i stalagmitami o bajkowych kształtach, będący jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji Libanu oraz malownicza dolina Psiej Rzeki (Nahr al-Kalb). Znajduje się w niej kilkanaście kamiennych tablic z inskrypcjami umieszczanymi tu od czasów faraonów egipskich, władców Asyryjskich i babilońskiego króla Nabuchodonozora II, poprzez czasy panowania Arabów i Ottomanów po tablice upamiętniające zakończenie mandatu francuskiego czy wyzwolenie południa kraju w roku 2000. W dalszej części dnia przejedziemy do Byblos, które uważa się za najstarsze ciągle zamieszkałe miasto świata (wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO). Wejdziemy do fortecy z czasów krucjat skąd rozpościera się widok na wykopaliska z najstarszymi obiektami liczącymi ponad 7000 lat, między którymi będziemy mogli później spacerować. Czas wolny będziemy mieć w miejscu dawnego targu z czasów panowania Ottomanów gdzie znajduje się obecnie niewielka, malownicza starówka z licznymi sklepami oraz lokalami gastronomicznymi. Przed powrotem do hotelu dla chętnych przejazd do Annaya gdzie znajduje się klasztor, w którym pochowany jest św. Charbel Makhlouf (dodatkowo płatny ok. 20 USD/os). Powrót do hotelu w Bejrucie lub okolicach, kolacja (fakultatywnie), nocleg.(Trasa ok.100km)

Dzień 5

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyjazd do Harrisy, gdzie na wysokości ponad 600m. n.p.m., znajduje się sanktuarium Matki Boskiej Pani Libanu i największa świątynia maronicka i gdzie spod liczącej 8,5m wysokości figury Matki Boskiej rozciąga się wspaniała panorama wybrzeża. Z sanktuarium do miasta Jounieh zjedziemy powstałą w 1964 roku kolejką linową o długości 1,5km. Następnie przejazd w góry na spotkanie z wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO Doliną Kadisza. Miejsce to szczyci się wieloma obiektami sakralnymi z czasów pierwszych chrześcijan, a strome urwiska wyżłobione przez biblijną rzekę Kadisza służyły przez wieki jako miejsce schronienia i medytacji. Ten maleńki fragment niewielkiego w gruncie rzeczy Libanu prezentuje niesłychaną różnorodność chrześcijaństwa: znajdują się tu kościoły jakobickie, melchickie, nestoriańskie, ormiańskie ale przede wszystkim maronickie. Planujemy krótki postój w spektakularnie położonym Baszarri. Nazwa ta w języku fenickim oznaczała dom bogini Isztar, natomiast dzisiaj miasto bardziej kojarzone jest jako jedno z najstarszych w świecie skupisk chrześcijan oraz... krajowe centrum sporów zimowych. Następnie odwiedzimy Las Bożych Cedrów w Ekden- jedną z ostatnich pozostałości rozległych niegdyś lasów cedrowych porastających szczyty gór. Z uwagi na doskonałe właściwości, ich drewno było eksploatowane przez wszystkie obecne tu potęgi, od Fenicjan, Izraelitów i Egipcjan, po Rzymian i Turków. Wzmianki o tych majestatycznych drzewach pojawiają się w najstarszych mitach, liczącym kilka tysięcy lat Eposie o Gilgameszu, czy w wielu fragmentach Biblii. Następnie odwiedzimy założony w IV w. klasztor Św. Antoniego w Qozhaya – architektoniczną perłę położoną w Dolinie Kadisha – jedyny klasztor w tej dolinie dostępny dla autokarów. Przejazd na nocleg doEdhen/Baszarrilub okolicy. Kolacja (fakultatywnie). (Trasa ok. 250km)

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd do Trypolisu. Istniejące już w VII w. p.n.e. miasto pełniło funkcję ważnego portu, niezależnie do kogo aktualnie należała władza, jednak dopiero pod panowaniem arabskim rozkwitło jako wiodący ośrodek handlowy i naukowy tej części Morza Śródziemnego. Zaczniemy od widoku na Trypolis z lotu ptaka dzięki wizycie w cytadeli z czasów krzyżowców. Następnie przejdziemy przez Stare Miasto, którego układ ulic podyktowany został ukształtowaniem terenu i kierunkiem dominujących wiatrów. Wąskie i kręte uliczki – tak charakterystyczne dla Bliskiego Wschodu – w niczym nie przypominają paradnych arterii eleganckiego Bejrutu, gdyż tutejsze stare miasto to wielki targ (souk) w którym znajdują się karawanseraje, dobrze zachowane łaźnie tureckie i meczety. W drodze powrotnej zatrzymamy się we wspominanym już greckich kronikarzy mieście Batroun. W tym słynącym z lemoniady mieście zobaczymy m.in. port rybacki, fragmenty fenickiego falochronu, kościół prawosławny Matki Bożej Pani Morza czy maronicką katedrę Św. Szczepana. Powrót do hotelu w okolicach Byblos. Kolacja (fakultatywnie). (Trasa ok. 220km)

Dzień 7

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyruszymy do Baalbek (wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO), najbardziej znanej w świecie wizytówki Libanu. To fenickie miasto skupione wokół kultu boga Baala, w czasach hellenistycznych znane było jako Heliopolis, ale także później przyciągało tysiące pielgrzymów jako sanktuarium boga Jowisza. Baalbek, ze swoimi kolosalnymi strukturami, jest jednym z najwspanialszych przykładów architektury rzymskiej. Zobaczymy imponujące świątynie Jowisza, Wenus i Bachusa, a także olbrzymie monolity, będące największymi w świecie kamiennymi blokami wyciosanymi ludzkimi rękami. Przejazd na nocleg w Jounieh lub Bejrucie (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu, dotyczy klientów, którzy dopłacili do tej opcji). (Trasa ok. 220km)

Dzień 8

Po śniadaniu, czas wolny na odpoczynek i samodzielną eksplorację Bejrutu a następnie nocny transfer na lotnisko i wylot do Warszawy (możliwy lot z przesiadką). W tym dniu nie ma obiadokolacji (dotyczy klientów którzy dopłacili do tej opcji).

Dzień 9

Przylot do Warszawy.

Uwagi do programu

• Ze względu na specyfikę kraju wielowyznaniowego, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie (np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków i ich zawartość).

• Do urządzeń elektrycznych z „grubymi bolcami” potrzebne są adaptory.

• Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

• Ze względu na sytuację polityczną oraz zamykanie niektórych dróg w okresie zimowym kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu

• Godziny wylotów/powrotów mogą ulec zmianie!

• Najpopularniejszą walutą na miejscu jest dolar USA.

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przeloty samolotem do/z Bejrutu (możliwy lot z przesiadką), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie śniadania, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas objazdu, ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NNW, KL oraz bagaż)

Cena podstawowa nie obejmuje: wizy libańskiej (ok. 20USD/os płatna na lotnisku w Bejrucie), kosztów realizacji programu zwiedzania, biletów wstępu, opłat granicznych, Tour Guide System, obsługi przewodników, bagażowych, kierowców, itp. - ok.190 USD/os płatne na miejscu oraz innych wydatków osobistych. Możliwość dopłaty do obiadokolacji (4) w systemie rezerwacyjnym.

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.7/6. Sprawdź opinie: "

Wizy - informacje dla sprzedawców

• Wiza do Libanu jest stemplowana w paszporcie (na lotnisku po przylocie do Bejrutu) – koszt ok. 20 USD/os (w chwili obecnej opłata zawieszona i wiza wydawana bezpłatnie)

• Paszport musi być ważny min. 6miesięcy od daty powrotu do Polski.

• Należy pamiętać, iż stempel izraelski w paszporcie uniemożliwia wjazd do Libanu ( dotyczy to również stempli z granic z Izraelem: izraelsko egipskiej w Tabie i izraelsko jordańskiej ).

UWAGA!!! powyższe informacje odnoszą się do obywateli polskich. Obywateli pozostałych państw mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowe lub wizowe.

Wizy

• Wiza do Libanu jest stemplowana w paszporcie (na lotnisku po przylocie do Bejrutu) – koszt ok. 20 USD/os (w chwili obecnej opłata zawieszona i wiza wydawana bezpłatnie)

• Paszport musi być ważny min. 6miesięcy od daty powrotu do Polski.

• Należy pamiętać, iż stempel izraelski w paszporcie uniemożliwia wjazd do Libanu ( dotyczy to również stempli z granic z Izraelem: izraelsko egipskiej w Tabie i izraelsko jordańskiej ).

UWAGA!!! powyższe informacje odnoszą się do obywateli polskich. Obywateli pozostałych państw mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowe lub wizowe.

Meta description

• Bejrut – Paryż Bliskiego Wschodu • Jeitta Groto - bajkowe jaskinie • kolejka linowa do Harrisy • Katedra Notre Dame du Liban • Byblos – najstarsze zamieszkałe miasto świata (UNESCO) • Góry Libanu • zamek Bejteddin – rezydencja prezydenta Libanu • Sydon sprzed 6000 lat • Tyr (UNESCO) • Qana – cud przemiany wody w wino • Baalbek (UNESCO) – imponujące świątynie rzymskie • rezerwat słynnych libańskich cedrów (UNESCO) • Dolina Kadisza (UNESCO) – kościoły w górskich sceneriach • Otchłań Trzech Mostów wśród wodospadów i kanionów • Stare Miasto w Trypolisie

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość
Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

2 os. pokoj standardowy

2 dorosłych

śniadaniaStandardowy
Wylot
WAW · 14.01 (Sob.)Warszawa - Chopin
BEY · 14.01 (Sob.)Bejrut
Godziny lotu podamy później
Przylot
BEY · 21.01 (Sob.)Bejrut
WAW · 22.01 (Ndz.)Warszawa - Chopin
Godziny lotu podamy później
9 652 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Oficjalny Parking Lotniska P2, Żwirki i Wigury 1, Warszawa

660
za 1 auto
1 auto
Data od
14.01.2023
Data do
22.01.2023
660
za 1 auto

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

185
za wycieczkę
185
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji
Wycieczka9 652
Cena całkowita9 652
Zaliczka płatna teraz2 896
Pozostała kwota płatna na 30 dni przed wyjazdem.
lub

Mapa

Pogoda

18°C
11°C
18°C
4

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Konieczne jest zarejestrowanie się przed podróżą na stronie internetowej - zobacz więcej. Podczas rejestracji należy opłacić kartą płatniczą koszt badania PCR po przylocie (30 USD).

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie ma obowiązku wykonania testu przed wylotem. Osoby zaszczepione są zobligowane do wykonania testu po przylocie (opłacanego podczas rejestracji). Należy także przedstawić unijny certyfikat COVID potwierdzający pełne szczepienie przy czym ostatnia dawka szczepienia musi zostać podana minimum 14 dni przed przylotem (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim). Kwarantanna na miejscu: obowiązuje kwarantanna na czas otrzymania wyniku testu (zwykle do 24h).
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie ma obowiązku wykonania testu przed wylotem. Ozdrowieńcy są zobligowani do wykonania testu po przylocie (opłacanego podczas rejestracji). Należy także przedstawić unijny certyfikat COVID potwierdzający przechorowanie COVID-19 przy czym nie mogło się to odbyć więcej niż 90 dni przed przylotem (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: obowiązuje kwarantanna na czas otrzymania wyniku testu (zwykle do 24h).
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie obowiązuje dzieci do 12 roku życia. Starsze dzieci patrz ZASZCZEPIENI, OZDROWIEŃCY lub POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje dzieci do 12 roku życia. Starsze dzieci patrz ZASZCZEPIENI, OZDROWIEŃCY lub POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak PCR wykonany nie wcześniej niż 48 godzin przed przylotem do Libanu. Negatywny wynik testu powinien zostać zarejestrowany na platformie MOPH PASS -
Zobacz więcej. Na tej samej platformie należy opłacić drugi test wykonywany po przylocie.
Kwarantanna na miejscu: obowiązuje kwarantanna na czas otrzymania wyniku testu (zwykle do 24h).
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Przy wjeździe wymagany jest 6-miesięczny okres ważności paszportu.
UWAGA: do Libanu nie wjadą osoby, które posiadają w paszporcie jakiekolwiek wizy, pieczątki wjazdu/wyjazdu, inne znaki świadczące o pobycie w Izraelu, mające związek z tym państwem. Dotyczy to również sprzętu (np. klawiatura telefonu komórkowego ze znakami alfabetu hebrajskiego), ubioru (np. znaki alfabetu hebrajskiego na metkach, w nazwach itd.).
Obywatele polscy, bez względu na cel podróży, przybywający do Libanu samolotem otrzymują na lotnisku 1 lub 2 miesięczną bezpłatną wizę pobytową (w formie pieczątki wjazdu), którą można przedłużyć na okres do 3 miesięcy, pod warunkiem wcześniejszego - na 2-3 dni przed upływem terminu ważności wizy - zgłoszenia się do Dyrekcji Generalnej Urzędu Bezpieczeństwa (D.G.S.G.). Wizę można otrzymać też na przejściu drogowym/morskim, lecz wówczas należy wnieść opłatę w wysokości 20 USD.