Nie posiadamy oferty dla wybranej opcji. Wypełnij formularz a przedstawimy Ci dostępne oferty.

Wakacje.plWczasyŁotwaBałtyckim Szlakiem

Bałtyckim Szlakiem

Kod oferty: WAK182342
Kod oferty: WAK182342
COVID-19
Uwaga! Do wylotu zostało mniej niż 48 godzin. Przypominamy, że wciąż obowiązują restrykcje i dodatkowe wymagania (np. obowiązkowe testy dla osób bez szczepienia). Sprawdź tutaj, jakie warunki wjazdu obowiązują w przypadku tej oferty i czy zdążysz się przygotować.

Opis oferty

Organizator: RainbowKod oferty: WAK182342
Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Nie posiadamy oferty dla wybranej opcji. Wypełnij formularz a przedstawimy Ci dostępne oferty.

Mapa

Pogoda

17°C
8°C
6

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że każdy kto zamierza przyjechać na Łotwę, również tranzytem, ma obowiązek:
- wykonać test na obecność koronawirusa PCR - nie wcześniej niż 72 godziny przed przybyciem do granicy łotewskiej lub wejściem na pokład przewoźnika pasażerskiego, np. samolotu lub antygenowy 24 godziny przed przybyciem do granicy łotewskiej lub wejściem na pokład przewoźnika pasażerskiego, np. samolotu. Wjechać na Łotwę można tylko z wynikiem negatywnym. Wynik testu musi być w j. angielskim, francuskim, niemieckim i rosyjskim, należy mieć go przy sobie i okazać na żądanie. Powyższy wymóg dotyczy także osób podróżujących tranzytem przez terytorium Łotwy,
- po wykonaniu tekstu, ale nie wcześniej niż 48 godzin przed przyjazdem na Łotwę zarejestrować się na stronie zobacz więcej.
- każda osoba, bez względu na obywatelstwo, która w ciągu ostatnich 14 dni przed przyjazdem na Łotwę była w państwie, w którym odnotowano ponad 50 przypadków COVID-19 na 100.000 mieszkańców w ciągu ostatnich 14 dni, po przyjeździe na Łotwę podlega obowiązkowi samoizolacji.
Rejestracja obowiązuje również osoby, które nie podlegają obowiązkowi samoizolacji i wykonywania testu.

Osoby zwolnione z obowiązku wykonania testu przed podróżą:
- dzieci poniżej 11 roku życia,
- pasażerowie statku powietrznego, który przelatuje tranzytem przez terytorium Republiki Łotewskiej bez opuszczania obszaru lotniska i przebywa tam nie dłużej niż 24 godziny, jeżeli może przedstawić potwierdzenie lotu tranzytowego;
- ozdrowieńcy, którzy przedstawią zaświadczenie potwierdzające przebycie choroby i zawierający informację, że już nie zarażają.
- osoby posiadające zaświadczenie przyjęcia pełnego cyklu szczepienia na COVID-19, jeśli od ostatniej dawki minęło co najmniej 15 dni.

Od 1 lipca 2021 dokumentem potwierdzającym wykonanie testu, zaszczepienie lub przebycie choroby może być Unijny Certyfikat Covid.

UWAGA:
W związku z nowelizacją z dnia 22 lutego 2021 r. do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby posiadające zaświadczenie o otrzymaniu dwóch dawek szczepienia przeciwko COVID-19, szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej są zwolnione z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski z zagranicy.

Z tego obowiązku od 11 czerwca 2021 r. zwolnione są również dzieci do ukończenia 12. roku życia podróżujące pod opieką dorosłych, którzy przedstawili negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 wykonanego w odniesieniu do tych dorosłych, przed przekroczeniem granicy, w okresie 48 godzin, licząc od momentu wyniku testu, lub pod opieką dorosłych będących osobami zaszczepionymi przeciwko COVID-19.

Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.
Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Łotwy do 90 dni jest paszport bądź dowód osobisty. Przed wyjazdem należy się jednak upewnić, czy dokument jest w wystarczająco dobrym stanie technicznym i pozwala na stwierdzenie tożsamości jego właściciela. Paszport lub dowód powinien być ważny minimum 3 miesiące dłużej niż planowany okres pobytu.
Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach UE oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
Nie ma wymogu obowiązkowych szczepień.