Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyŁotwaBałtyckim szlakiem

Bałtyckim Szlakiem

Wycieczka objazdowa

Lato 2021
Kod oferty: WAK182342
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

standardowy
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

208
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny

Najchętniej wybierana opcja. Szybko, bezpiecznie, gdziekolwiek jesteś!

Informacje o podróży

Dojazd

08:0001.05.2021 SobotaWarszawa
08:0001.05.2021 SobotaBałtyckim Szlakiem

Powrot

04:0009.05.2021 NiedzielaBałtyckim Szlakiem
04:0009.05.2021 NiedzielaWarszawa

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK182342Organizator: Rainbow

Opis oferty

Zakwaterowanie:

Hotele (7 rozpoczętych dób hotelowych: Bauska - 2, Tallin - 1, Ryga - 1, Kłajpeda - 2, Wilno - 1).

Do dyspozycji gości:

Restauracja.

Pokoje:

1 i 2 osobowe (możliwość dostawki) z łazienkami i wc. W pokojach tv.

Wyżywienie:

Śniadania typu bufet.

Kategoria lokalna:

Program

Dzień 1

Wyjazd z Polski wg rozkładu. Po południu przejazd przez Litwę. Wieczorem przyjazd na Łotwę. Zakwaterowanie w hotelu w Bauska. Obiadokolacja (dodatkowo płatna w pakiecie). Trasa około 600km (z Warszawy).

Dzień 2

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Siguldy z ruinami zamku # oraz Turaidy # z grobem legendarnej Róży Turaidzkiej, drewnianym kościółkiem, wzgórzem Pieśni z rzeźbami postaci z ludowych pieśni łotewskich, gotyckim zamkiem biskupim. Wyjazd do Estonii. Po południu przyjazd do Tartu - zwiedzanie placu Ratuszowego, uniwersytetu, ruin katedry św. Piotra i Pawła. Wieczorem przyjazd do Tallina. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja (dodatkowo płatna w pakiecie). Trasa około 500km.

Dzień 3

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Tallina - parku Kadrioru oraz spacer starówką dzielącą się na Górne Miasto z basztą Długi Herman, zamkiem Toompea, prawosławnym soborem Aleksandra Newskiego, luterańską katedrą Toomkirik, wzgórzem Toompea oraz na Dolne Miasto z kościołem św. Mikołaja, ratuszem, Apteką Magistracką, kościołem św. Ducha, traktem Pikk z Wielką Gildią kupiecką, domem Bractwa Czarnogłowych, kościołem św. Olafa, zespołem kamieniczek Trzy Siostry, basztą Gruba Małgorzata. Czas wolny. Po południu wyjazd na Łotwę. Wieczorem przyjazd do Rygi. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja (dodatkowo płatna w pakiecie). Trasa około 350km.

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Rygi - spacer bulwarem Wolności do starówki z Basztą Prochową i Bramą Szwedzką, zamkiem, katedrą katolicką, zespołem kamieniczek Trzej Bracia, katedrą luterańską, Małą i Wielką Gildią kupiecką, luterańskim kościołem św. Piotra, domem Bractwa Czarnogłowych. Czas wolny. Po południu przyjazd do Rundale - zwiedzanie pałacu # oraz parku #. Wieczorem przyjazd do Bauska. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja (dodatkowo płatna w pakiecie). Trasa około 100km.

Dzień 5

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd na Litwę. Zwiedzanie Góry Krzyży. Około południa przyjazd do Kretyngi - zwiedzanie rodowego pałacu Tyszkiewiczów # z ogrodem zimowym. Po południu zwiedzanie Połągi - pałacu Tyszkiewiczów # (muzeum bursztynu) z ogrodem botanicznym, spacer po molo. Czas wolny (możliwość plażowania przy sprzyjającej pogodzie). Wieczorem przyjazd do Kłajpedy - spacer starówką z portem, teatrem i domami w stylu pruskim. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja (dodatkowo płatna w pakiecie). Trasa około 300km.

Dzień 6

Po śniadaniu przeprawa promowa na Mierzeję Kurońską. Pokaz delfinów. Dalej przejazd wzdłuż nadmorskich kurortów z Zatoką Bursztynową i Górą Wiedźm z rzeźbami postaci z litewskich legend. Po południu przyjazd do Nidy - spacer na wydmę Parnidisa z zegarem słonecznym oraz zwiedzanie starówki z domem Tomasza Manna. Czas wolny (możliwość plażowania przy sprzyjającej pogodzie). Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja (dodatkowo płatna w pakiecie). Trasa około 100km.

Dzień 7

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przed południem przyjazd do Kowna - zwiedzanie starówki z ruinami zamku, kościołem Bernardynów, placem Ratuszowym, ratuszem zwanym Białym Łabędziem, gimnazjum Jezuitów, pałacem Paców, kościołem Witolda, Domem Perkuna, katedrą św. Piotra i Pawła. Czas wolny. Po południu przyjazd do Trok - zwiedzanie miasteczka z domami Karaimów i kenesą (karaimski dom modlitwy) oraz zamku #. Wieczorem rejs po jeziorze wokół zamku. Przyjazd do Wilna. Obiadokolacja (dodatkowo płatna w pakiecie). Zakwaterowanie w hotelu. Trasa około 300km.

Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Wilna - kościoła św. Piotra i Pawła oraz cmentarza na Rossie. Dalej spacer starówką z Ostrą Bramą, kościołem św. Teresy, cerkwią św. Ducha, dziedzińcem klasztoru Bazylianów, kościołem św. Kazimierza, ratuszem, kościołem św. Anny, kościołem Bernardynów, pomnikiem i muzeum Adama Mickiewicza #, kościołem św. Trójcy, uniwersytetem Stefana Batorego #, kościołem św. Janów, pałacem Prezydenckim do placu Katedralnego z katedrą św. Stanisława i pomnikiem Giedymina. Po południu zwiedzanie pałacu Wielkich Książąt Litewskich #. Czas wolny. Wieczorem wyjazd do Polski. Trasa około 500km (do Warszawy).

Dzień 9

Powrót do Polski wg rozkładu.

Uwagi do programu

- kolejność zwiedzania może ulec zmianie,

• zwiedzanie obiektów nie zawsze obejmuje zwiedzanie wnętrz ze względów czasowych lub braku dostępności dla turystów (# - obiekty objęte biletami wstępu),

• jako walutę należy wziąć EUR.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przejazd autokarem (wyposażonym w klimatyzację, wc, barek, dvd), zakwaterowanie w hotelach (7 rozpoczętych dób hotelowych), 7 śniadań, program turystyczny jw., opiekę pilota, ubezpieczenie T. U. EUROPA S. A. (NNW, KL,Assistance i bagażu).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przeprawy promowej na Mierzeję Kurońską, pokazu delfinów, rejsu statkiem w Trokach, usług miejscowych przewodników, obsługi w systemie tour guide, 7 obiadokolacji (200 EUR/os - pakiet świadczeń płatnyna miejscu).

Inne

Obsługa grupy w systemie tour guide: bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający wygodny sposób zwiedzania (przeczytaj więcej o tour guide).

META Description

W programie: Sigulda i Turaida • Tartu i uniwersytet • Tallin i zamek Toompea • Ryga i starówka • Rundale i pałac Birona • Góra Krzyży • Kretynga i Połąga • Kłajpeda i Mierzeja Kurońska • Kowno i Troki • Wilno i starówka

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.8/6. Sprawdź opinie: "

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
16°C
Temperatura w nocy
6°C
Liczba godzin słonecznych
9

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że zgodnie z wyliczeniem wskaźnika zachorowalności na Covid-19 (26,0) przez Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób, osoby wjeżdżające na Łotwę z Polski będą musiały przestrzegać 14-dniowej samoizolacji (oprócz podróżujących tranzytem do innego kraju - po wjechaniu na terytorium Łotwy jest 6-8 godzin na opuszczenie państwa bez zatrzymywania się). W związku z przekroczeniem granicy 25/100000/2 tyg. Polska znalazła się na liście krajów, do których władze Łotwy nie rekomendują podróżować.
Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Łotwy do 90 dni jest paszport bądź dowód osobisty. Przed wyjazdem należy się jednak upewnić, czy dokument jest w wystarczająco dobrym stanie technicznym i pozwala na stwierdzenie tożsamości jego właściciela. Paszport lub dowód powinien być ważny minimum 3 miesiące dłużej niż planowany okres pobytu.
Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach UE oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
Nie ma wymogu obowiązkowych szczepień.