Wczasy Łotwa

Oferty
O kraju
Regiony
Przed podróżą
Pogoda
FAQ
Znaleziono 8 ofert spełniających kryteria

Sortuj od

Najpopularniejszych
NajpopularniejszychNajtańszychNajwyżej ocenianych
Polecana oferta
Bałtyckim Szlakiem
Lato 2024
Łotwa / Wyc. Objazdowe / Klajpeda

Bałtyckim Szlakiem
Bałtyckim Szlakiem

14.09.2024- 21.09.2024(8 dni)
Warszawa, Katowice, Łódź (+3)
Wrocław, Poznań, Suwałki
śniadania
Rainbow

od 1 690  /os.

Dodo
Last minute
Łotwa / Ryga

Dodo
Dodo

19.10.2023- 26.10.2023(7 dni)
Warszawa, Kraków
bez wyżywienia
Yobboo

Najniższa cena z ost. 30 dni

przed obniżką: 

798

od 858  /os.

Rixwell Old Riga Palace
Last minute
Łotwa / Ryga

Rixwell Old Riga Palace
Rixwell Old Riga Palace

19.10.2023- 26.10.2023(7 dni)
Warszawa, Kraków
śniadania
Yobboo

Najniższa cena z ost. 30 dni

przed obniżką: 

1186

od 1 271  /os.

Hanza
TOP 10
Łotwa / Ryga

Hanza
Hanza

17.12.2023- 24.12.2023(7 dni)
Warszawa, Kraków
śniadania
Yobboo

9.0

1 opinia

od 995  /os.

Rixwell Elefant (ex Wellton Elefant)
Łotwa / Ryga

Rixwell Elefant (ex Wellton Elefant)
Rixwell Elefant (ex Wellton Elefant)

26.11.2023- 03.12.2023(7 dni)
Warszawa, Kraków
śniadania
Yobboo

6.7

1 opinia

od 1 187  /os.

Wellton Centrum & Spa
Last minute
Łotwa / Ryga

Wellton Centrum & Spa
Wellton Centrum & Spa

19.10.2023- 26.10.2023(7 dni)
Warszawa, Kraków
śniadania
Yobboo

Najniższa cena z ost. 30 dni

przed obniżką: 

1428

od 1 487  /os.

Wellton Riverside Spa
Łotwa / Ryga

Wellton Riverside Spa
Wellton Riverside Spa

19.11.2023- 26.11.2023(7 dni)
Warszawa, Kraków
śniadania
Yobboo

od 1 761  /os.

Monika Centrum
Last minute
Łotwa / Ryga

Monika Centrum
Monika Centrum

22.10.2023- 29.10.2023(7 dni)
Warszawa, Kraków
śniadania
Yobboo

Najniższa cena z ost. 30 dni

przed obniżką: 

1524

od 1 526  /os.

Łotwa

O kraju
Regiony
Przed podróżą
Pogoda
Łotwa jest niewielkim, pięć razy mniejszym od Polski, krajem nadbałtyckim, położonym gównie w dorzeczu Dźwiny. Ten należący do Unii Europejskiej kraj, graniczy z Estonią, Rosją, Białorusią i Litwą, natomiast jego zachodnią granicę wyznacza wybrzeże Morza Bałtyckiego. Stolicą Łotwy jest Ryga, która słynie z ciekawych zabytków i imprezowego charakteru. Dostęp do morza, urzekająca przyroda i interesująca kultura - przyciągają każdego roku tysiące turystów z całego świata. Kraj podzielony jest na cztery historyczne krainy - Kurlandia (zachód), Łataglia (wschód), Liwonia (północ) i Semigalia (południe). Spore zróżnicowanie atrakcji to jeden z mnóstwa powodów, dla których polecamy odbyć pełną przygód, emocji i niezapomnianych wrażeń podróż do malowniczej Łotwy.

Wycieczki na ŁotwęTanie wczasy na Łotwie to ciekawa propozycja zarówno na dłuższy rodzinny wypoczynek, romantyczny urlop we dwoje, aktywne zwiedzanie zabytków oraz szaloną zabawę w Rydze w gronie znajomych. Szeroka gama atrakcji to także dobry powód, aby rozważyć udział w zorganizowanej wycieczce objazdowej po Łotwie. Malownicze i niezatłoczone plaże, piękne tereny przyrodnicze w głębi kraju, miasta pełne interesujących zabytków i bogatej historii oraz fantastyczne krajobrazy - wszystko to znajdziecie właśnie na Łotwie! Nie brakuje tutaj parków narodowych, imponujących zamków, nadmorskich kurortów, klifów, jaskini, życzliwych mieszkańców i pysznej kuchni. Wczasy na Łotwie to oryginalny kierunek wakacyjnych wojaży i gwarancja udanego wypoczynku - zarówno dla aktywnych turystów, amatorów imprezowania, jak też osób poszukujących wytchnienia w ciszy i spokoju.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

StolicaRyga
JęzykŁotewski
WalutaEuro
Czas lokalny12:04
Lot z Warszawyśr. 1.5h
Odkryj najbardziej popularne regiony turystyczne Łotwy!

PASZPORTY I WIZY

Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Łotwy do 90 dni jest paszport bądź dowód osobisty. Przed wyjazdem należy się jednak upewnić, czy dokument jest w wystarczająco dobrym stanie technicznym i pozwala na stwierdzenie tożsamości jego właściciela. Paszport lub dowód powinien być ważny minimum 3 miesiące dłużej niż planowany okres pobytu.
Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach UE oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

SZCZEPIENIA I SŁUŻBA ZDROWIA

Nie ma wymogu obowiązkowych szczepień.
PaździernikZobacz cały rok
Temperatura w dzień9°C
Temperatura w nocy4°C
Temperatura wody11°C
Liczba godzin słonecznych11

FAQ

Sprawdź najczęściej zadawane pytania o wakacje na Łotwie i znajdź potrzebne informacje.

Gdzie jechać na wakacje na Łotwę?

Miłośnicy słonecznych i morskich kąpieli najczęściej wybierają główny łotewski kurort – Jurmała, a zwolennicy bardziej odludnych miejsc na wybrzeżu, chętnie decydują się z kolei na takie miejscowości, jak Lipawa czy Windawa. Turyści spragnieni szalonej zabawy kierują się przede wszystkim do Rygi, gdzie nie brakuje klubów, dyskotek oraz pubów.


Ryga to również cel podróży pasjonatów historii i zabytków, podobnie jak położone na południowym-wschodzie miasto Daugavpils (Dyneburg), Cesis (północ) czy znajdujące się na południu Rundale („bałtycki Wersal”). Miłośnicy pięknej przyrody, której na Łotwie niemal zawsze towarzyszy woda (aż 3,7 proc. powierzchni zajmują tu wody śródlądowe), powinni udać do środowej części kraju (Park Narodowy Gauja) lub w jego południowo-wschodnie rejony (urokliwe zakola Dźwiny).

Kiedy najlepiej jechać na Łotwę?

Łagodniejszy klimat morski, z jakim można się zetknąć w zachodniej Kurlandii, charakteryzuje się ciepłym latem, dlatego turyści wybierający się na łotewskie wybrzeże, powinni rozważyć wyjazd pomiędzy czerwcem a wrześniem. Im dalej od Bałtyku, tym pogoda wykazuje cechy klimatu kontynentalnego, w którym panują nieco niższe temperatury. W szczycie sezonu letniego średnie wskazania termometrów w ciągu dnia to ponad 20 st. C.


W kwietniu, maju, wrześniu i w październiku na Łotwie panują świetne warunki pogodowe do spacerów i hikingu oraz zwiedzania zabytków. Warto ponadto pamiętać, że poza sezonem ruch turystyczny jest tutaj znacznie mniejszy, co sprzyja relaksowi w ciszy oraz przekłada się na atrakcyjniejsze ceny.

Co warto zobaczyć na Łotwie?

Wakacje na Łotwie to wyjątkowa oferta dla wszystkich, którzy uwielbiają podążać śladami historii, zwiedzać zabytki i zgłębiać kulturę tego kraju, a także cieszyć się widokiem urzekającej przyrody. Zachęcamy do wizyty w najstarszym na Łotwie Parku Narodowym Gauja z ruinami zamków oraz do zobaczenia Daugavas loki, gdzie można nacieszyć oczy widokiem malowniczych meandrów rzeki Dźwiny. Warto odwiedzić też bałtycki kurort Jurmała oraz dzikie plaże w okolicy Lipawy czy Windawy.


Ryga, jak na stolicę państwa przystało, oferuje mnóstwo zabytkowych obiektów do zwiedzania, secesyjną architekturę, Muzeum Motoryzacji, wspaniałą starówkę wpisaną na listę UNESCO oraz klimatyczne knajpki. Polecamy również odwiedzić Daugavpils z niesamowitą twierdzą i Muzeum Bimbrownictwa oraz Rundale, które nie bez powodu określane jest mianem „bałtyckiego Wersalu” (pięknie udekorowane pałacowe wnętrza i bajeczne ogrody). W Cesis można zobaczyć ruiny XIII-wiecznej warowni oraz najstarszy obiekt sakralny w kraju. Moc spektakularnych krajobrazów zapewni z kolei niewielkie miasteczko Sigulda z ruinami zamku, położone w urokliwej dolinie rzeki Guaja.

Co przywieźć z Łotwy?

Wśród chętnie przywożonych pamiątek z Łotwy na pierwszy plan wysuwa się balsam ryski, czyli słynny likier ziołowy, który jest ceniony ze względu na swoje wyjątkowe właściwości prozdrowotne. Jeśli chodzi o inne napoje alkoholowe, to popularna jest również wódka Aršenič oraz piwo Lacplesis Premium. Turystom wypoczywającym na Łotwie polecamy ponadto miody. Dostępne są różne rodzaje tego specjału, w tym np. miód z rokitnika czy miód rumiankowy.


Dużym powodzeniem cieszą się także słodycze Laima (czekolady, bombonierki). Ciekawym pomysłem na pamiątkę z Łotwy będą z pewnością wyroby z bursztynu (biżuteria, breloki), które można kupić tu w bardzo przyzwoitych cenach. W sklepach z pamiątkami można też kupić koszulki, czapki i magnesy na lodówkę z charakterystycznymi dla Łotwy symbolami.

Co warto wiedzieć przed wyjazdem na Łotwę?

  • Łotwa to kraj nizinny, a najwyższym jego wzniesieniem jest Gaiziņkalns (312 m n.p.m.)
  • Łotewską stolicę zamieszkuje 1/3 całej populacji kraju
  • W kuchni łotewskiej ważną rolę odgrywają ryby; można tu dostać m.in. smażone szprotki, marynowanego śledzia z twarogiem czy wędzoną makrelę z migdałami
  • Na małej Łotwie jest aż 12 000 rzek i 3 000 jezior, a łączna powierzchnia wód śródlądowych stanowi ok. 3,7 proc. obszaru kraju
  • W miasteczku Kuldiga znajduje się najszerszy w Europie wodospad Ventas Rumbas, który rozpościera się na odcinku ok. 250 m; w najwyższym punkcie ma on jednak zaledwie 2,2 m wysokości.