Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyMalediwyPerły Cejlonu i bajeczne Malediwy
Polska otwiera granice

Perły Cejlonu i bajeczne Malediwy

Wycieczka objazdowa

Kod oferty: WAK307332

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

2 dorosłych
19 824 zł
za pokój

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji AXA ASSISTANCE

462
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
4360
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki

Informacje o podróży

Wylot

05.08.2020 Środa
WAWWarszawa - Chopin
06.08.2020 Czwartek
CMBColombo

Powrót

17.08.2020 Poniedziałek
MLEMale
18.08.2020 Wtorek
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK307332Organizator: Ecco Travel

Region

Malediwy

Opis

Kolombo - Dambulla - Sigiriya - Polonnaruwa - Kandy- Nuwara Eliya - Malediwy

Dzień 1. Warszawa - Kolombo. Wylot z lotniska Chopina do Kolombo.

Dzień 2. Kolombo - Dambulla. Przylot do Kolombo. Przejazd do hotelu w okolicach Dambulla/ Habarana, zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek po trudach podróży. Wieczorem kolacja i nocleg.

Dzień 3. Dambulla - Sigiriya - Polonnaruwa - Dambulla. Po śniadaniu przejazd do Sigiriya i wejście na "skałę lwa", na szczycie której w piątym wieku naszej ery stała forteca. U podnóża twierdza opasana była fosą, wałem obronnym i ogrodami. Po drodze na szczyt widać pozostałości słynnej galerii 500 fresków półnagich kobiet - "niebiańskich dziewic". W dalszej części dnia zwiedzanie Polonnaruwa. Zbudowana na przełomie XI i XII wieku Polonnaruwa była niegdyś stolicą Sri Lanki. Zwiedzanie ruin pałacu królewskiego, sali audiencyjnej i skalnej świątyni Gal Viharaya z kamiennymi rzeźbami Buddy w postaci stojącej, siedzącej i leżącej. Ponadto Lotus Bath, posąg króla Parakrambahu i sztuczny zbiornik wodny Parakrama Samudraya. W programie również hinduska Świątynia Shivy, kolista świątynia Watadage oraz ważąca 25 ton kamienna księga Galpotha z cejlońskimi inskrypcjami pochwalnymi. Na zakończenie świątynia Kiri Vehera i pozostałości świątyni "Zęba Buddy", która ze względu na przechowywane tu niegdyś relikwie (ząb Buddy) do dziś stanowi święte miejsce. Kolacja i nocleg.

Dzień 4. Dambulla. Po śniadaniu zwiedzanie skalnej świątyni Dambulla pochodzącej z I w. p.n.e., uznawanej za najbardziej imponującą na Sri Lance. Kompleks pięciu grot z ponad 2000m² malowideł przedstawia ponad 150 wizerunków Buddy. Największy z nich został wyryty w skale i mierzy 14metrów. Po południu, dla chętnych safari (dodatkowo płatne- ok 50 usd/os) na terenie Parku Narodowego Minneriya, w którym podczas przejazdu jeepem można zobaczyć okazy fauny i flory wilgotnego lasu równikowego i terenów suchych. W lesie bambusowym można natknąć się na słonie i obserwować je z bliskiej odległości. Wieczorem powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 5. Dambulla - Matale - Kandy. Po śniadaniu w hotelu przejazd do Kandy przez Matale z wizytą na plantacji przypraw oraz w manufakturze batiku. Kandy to ostatnia stolica królów lankijskich, która do dziś uosabia ich splendor i wielkość. Przejazd nieopodal sztucznego jeziora zbudowanego w XVIII wieku przez króla Sriwickaramarajasingha II, do świątyni Sri Dalada Maligawe. Znajduje się tu najcenniejsza relikwia Sri Lanki - Ząb Buddy. Zwiedzanie świątyni, następnie przejazd na popołudniowe widowisko folklorystyczne, podczas którego poznamy tańce i ludową muzykę Sri Lanki. Nocleg i kolacja w hotelu w Kandy.

Dzień 6. Kandy - Pinnawala - Peradeniya - Kandy. Po śniadaniu przejazd do Pinnawala. Znajduje się tu sierociniec słoni, gdzie można obserwować stado tych majestatycznych ssaków. Następnie wizyta w ogrodzie botanicznym w Peradeniya, gdzie na 147 akrach powierzchni można podziwiać bogactwo flory Cejlonu. Noclegi kolacja w hotelu w Kandy.

Dzień 7. Kandy - Nuwara Eliya. Po śniadaniu wyjazd do Nuwara Eliya. Ten górski kurort znany jest z orzeźwiającego mikroklimatu i produkcji herbaty. W okolicy znajduje się najwyższy szczyt wyspy - Pidurutalagala, który mierzy ponad 2500m n.p.m. Nocleg i kolacja w hotelu w Nuwara Eliya.

Dzień 8. Nuwara Eliya - Kitulgala - Malediwy. Po śniadaniu przejazd do miasteczka Kitulgala nad rzeką Kelani, gdzie kręcono słynny oskarowy film "Most na rzece Kwai" ( w programie rafting na rzece). Następnie przelot na wypoczynek na Malediwy (5 nocy).
Dzień 9 - 12. Wypoczynek w hotelu Sun Island Resort na Malediwach (pokoje typu standard Beach Bungalow, śniadania i obiadokolacje).
Dzień 13. Warszawa. Wylot do Polski. Lądowanie na lotnisku Chopina w Warszawie.

W przypadku opóznień lotów albo zmian rozkładu lotów- pierwsza noc po przylocie na Malediwy może być w innym hotelu niż wynika to z programu a transfer do hotelu docelowego odbywa się dnia następnego ( dotyczy tylko sytuacji wyjatkowych, gdy transfer po przylocie na Malediwy do hotelu docelowego nie jest możliwy do zrealizowania).

Wyposażenie

Brak udogodnień dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

świadczenia

Cena zawiera
przelot na trasie Polska - Kolombo - Malediwy - Polska z przesiadkami, opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW, zakwaterowanie podczas objazdu w hotelach 3 w pokojach dwuosobowych z łazienką, zakwaterowanie podczas wypoczynku w hotelu Sun Island Resort ( standard beach bungalow )śniadania i obiadokolacjelokalny transport klimatyzowanymi autokarami lub minibusami, transfer lotnisko - hotel - lotnisko na Malediwachzwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów), obsługę polskojęzyczną podczas wycieczki objazdowej na Sri Lanceobsługę anglojęzyczną podczas wypaczynku na Malediwach

Cena nie zawiera

Obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 230 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki, dopłata do pokoju jednoosobowego, albo do tańszej opcji podróżujący samotnie (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana, koszty wizydopłaty do pełnego wyżywienia (lunch) podczas wypoczynku w hotelu Sun Island Resort na Malediwach - 610 PLN/os. (5 nocy) - płatne przy rezerwacjidopłaty do All Inclusive podczas wypoczynku w hotelu Sun Island Resort na Malediwach - 1640 PLN/os. (5 nocy) - płatne przy rezerwacjiwycieczki fakultatywnemiejsca obok siebie w samolocie za dodatkową opłatą (o cenę i dostępność zapytaj sprzedawcę).

Obsługa na miejscu

Polskojęzyczna obsługa podczas części objazdowej na Sri lance, w jęz. angielskim podczas wypoczynku na Malediwach.

Informacje wizowe

Wizy

​Władze Sri Lanki zaprzestały wydawania wiz wjazdowych na lotnisku w Colombo. Obecnie istnieje obowiązek wyrobienia wizy poprzez system online.
Władze Sri Lanki wprowadziły bezpłatne wizy turystyczne dla obywateli Polski (polski paszport) w okresie pobytu od 26.02.2020 do 30.04.2020. Maksymalna długość pobytu do 30 dni.

Wizę można uzyskać za pośrednictwem strony internetowej http://www.eta.gov.lk/ - w cenie 35 USD/os.

Ecco Travel nie pośredniczy w uzyskaniu wiz wjazdowych na Sri Lankę.
Należy posiadać paszport ważny 6miesięcy od daty powrotu.

Malediwy - dla pobytów turystycznych obowiązują wizy, wydawane bezpłatnie na okres do 30 dni na lotnisku przylotowym. Dokumenty wymagane do uzyskania wizy turystycznej: paszport, bilet powrotny, rezerwacja hotelu oraz świadectwo szczepienia przeciwkoko żółtej febrze, jeżeli przybywa się z obszaru obecności tej choroby zakaźnej.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
30°C
Temperatura w nocy
25°C
Temperatura wody
27°C
Liczba godzin słonecznych
5

Przed podróżą

Paszporty

Przy wjeździe trzeba okazać ważny paszport (co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego opuszczenia Malediwów).

Wizy

Na lotnisku w Male podczas kontroli paszportowej otrzymuje się bezpłatnie stempel władz imigracyjnych zezwalający na wjazd i pobyt na terytorium Malediwów do 30 dni. Warunkiem otrzymania wizy pobytowej (turystycznej) jest: przedstawienie ważnego paszportu (co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego opuszczenia Malediwów), biletu powrotnego, rezerwacja hotelu lub potwierdzenia posiadania wystarczających środków finansowych pokrywających zamierzony pobyt (150 USD/dzień)

Szczepienia, służba zdrowia

Międzynarodowe świadectwo szczepień nie jest warunkiem wjazdu, ale trzeba pamiętać o dużym niebezpieczeństwie zarażenia się cholerą, tyfusem, polio, żółtaczką typu A, B i E.

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że Podróżujący wybierający się na Malediwy mogą spotkać się z następującymi utrudnieniami:
1) czasowym ograniczeniem wjazdu obejmującym pasażerów, którzy w czasie 14 dni przed wylotem na Malediwy odwiedzili Chiny, Bangladesz, Iran, Włochy, Malezję, Hiszpanię, Sri Lankę, Wielką Brytanię, Francję, Niemcy, Koreę Południową. Po przyjeździe należy okazać wypełnioną "Kartę oświadczenia zdrowotnego" oraz "Imigracyjną kartę przyjazdu".
2) wzmożonymi kontrolami osób na lotniskach i na granicach oraz obowiązkiem przestrzegania procedur prewencyjnych oraz sanitarno-zdrowotnych wprowadzanych przez lokalne władze

Wszystkie osoby, które podróżują na Malediwy będą poddane 14-dniowej kwarantannie.
Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.

Władze Malediwów podjęły decyzje o wprowadzeniu środków zapobiegawczych (obejmujący m.in. zawieszenie połączeń na i z wysp) wobec 3 kurortów: V.Thinadhoo, Lj. Kuredu Island Resort & Spa oraz K.Summer Island Resort.

Infolinia Wakacje.pl

+48 58 325 29 00