Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyMalezjaSkarby Półwyspu Malajskiego
Polska otwiera granice

Skarby Półwyspu Malajskiego

Wycieczka objazdowa

Kod oferty: WAK596502

Promocja

Gwarancja bezkosztowej zmiany rezerwacjitylko 30% zaliczki

Itaka - ZIMA 2020/2021

Gwarancja bezkosztowej zmiany rezerwacjitylko 30% zaliczki
Oferta promocyjna z niską zaliczką - tylko 30%. Dodatkowo GRATIS: Gwarancja niezmienności ceny i Gwarancja bezkosztowej zmiany rezerwacji do 30.09.2020 r. - szczegółowe informacje u naszych Konsultantów.

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Pokój dwuosobowy

2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji AXA ASSISTANCE

363
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny

Informacje o podróży

Wylot

15:5019.02.2021 Piątek
WAWWarszawa - Chopin
14:2020.02.2021 Sobota
PENPenang

Powrót

02:0001.03.2021 Poniedziałek
SINSingapore
12:0501.03.2021 Poniedziałek
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK596502Organizator: Itaka

Region

Malezja / Malezja

Opis oferty:

Georgetown • Bukit Merah • Wzgórza Cameron • Park Narodowy Taman Negara • Jaskinie Batu • Kuala Lumpur • Malakka • Singapur

Ciekawy i bardzo urozmaicony program, łączący zwiedzanie Malezji, określanej jako "prawdziwa Azja", jej stolicy Kuala Lumpur z wizytą w Singapurze, kosmopolitycznym państwie-mieście. Na trasie są tętniące życiem miasta z ciekawą historią, niezwykły Park Narodowy Taman Negara z egzotyczną przyrodą i niezapomniane widoki plantacji herbaty na Wzgórzach Cameron. Największe atrakcje wycieczki to trekking po naturalnej dżungli, rosnącej w tym miejscu nieprzerwanie od prawie 130milionów lat, wizyta w wiosce plemiennej i spacer po herbacianych polach. Trasa w Malezji i Singapurze: ok. 1100km.

1. dzień.

Zbiórka uczestników. Wylot do Penang.

2. dzień.

Przylot do Penang. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg

3. dzień. georgetown

Śniadanie. Zwiedzanie GEORGETOWN na wyspie Penang: wzgórze Penang, z którego roztacza się panorama miasta oraz Fort Cornwallis - pozostałości po fortyfikacjach wybudowanych na polecenie pierwszego brytyjskiego kolonizatora, sir Francisa Lighta. Wizyta w buddyjskiej świątyni z trzecią najdłuższą postacią leżącego Buddy na świecie oraz w świątyni Kek Lok Si, zbudowanej w 1904 r. Jest to najpiękniejszy i największy kompleks świątyń buddyjskich w Azji Południowo-Wschodniej. Przejazd przez tzw. ulicę harmonii, gdzie liczne świątynie chrześcijańskie i muzułmańskie sąsiadują ze świątyniami chińskimi i hinduskimi. Zwiedzanie Khoo Kongsi - najsłynniejszego domu klanów, bogato zdobionej prywatnej, rodzinnej świątyni buddyjskiej z początku XX w., wzniesionej przez potężny klan Khoo jako miejsce spotkań rodziny (kongsi). Powrót do hotelu. Nocleg.

4. dzień. bukit merah - wzgórza cameron

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do BUKIT MERAH, ośrodka badawczego orangutanów ze słynną " wyspą orangutanów" - naturalnym śodowiskiem, w którym żyją te wyjątkowe zwierzęta. Ośrodek powstał, żeby chronić ten zagrożony wyginięciem gatunek. Przejazd w rejon WZGÓRZ CAMERON, którego symbolem są wzgórza porośnięte plantacjami herbaty. Wędrówka między nimi będzie niezapomnianym doświadczeniem. Następnie zwiedzanie najciekawszych miejsc regionu: plantacja herbaty Sungei Palas, dolina róż i rezerwat motyli, gdzie żyje ich ponad 300 gatunków. Wizyta w buddyjskiej świątyni Sam Poh ze zbiorem typowych chińskich, pozłacanych posągów. Czas wolny na lokalnym targu. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

5. dzień. p.n. taman negara

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do PARKU NARODOWEGO TAMAN NEGARA - najstarszego parku narodowego Malezji. Obszar ten jest jednym z najważniejszych parków południowo-wschodniej Azji, gdzie zachował się dziewiczy las tropikalny liczący ponad 130mln lat. Teren jest ostoją dla wielu gatunków zagrożonych wyginięciem, takich jak: tygrys malajski, słoń azjatycki czy nosorożec sumatryjski. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Po zachodzie słońca spacer leśnym szlakiem w celu obserwacji nocnych mieszkańców dżungli. Powrót do hotelu, nocleg.

6. dzień. p.n. taman negara

Śniadanie. Trekking przez naturalną dżunglę na wzgórze Bukit Teresek (334m n.p.m), z którego w pogodny dzień można zobaczyć najwyższy szczyt Półwyspu Malajskiego - Tahan. Przejście wyjątkowym pasażem Canopy Walkway, złożonym z mostów wiszących, które znajdują się w koronach drzew. To główna atrakcja Parku Narodowego Taman Negara, która umożliwia obserwację dżungli z wysokości dochodzącej do 40m. Powrót do hotelu. Obiad. Wizyta w wiosce plemienia Orang Asli, zamieszkanej przez rdzenną ludność Półwyspu Malajskiego. Można tu skosztować lokalnej kuchni, przyjrzeć się tradycjom życia codziennego oraz niezwykłej metodzie polowania z użyciem bambusowej tuby. Przejazd do hotelu, nocleg.

7. dzień. jaskinie batu - kuala lumpur

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd i zwiedzanie Jaskini Świątynnej położonej w kompleksie krasowych JASKIŃ BATU. Do jaskini prowadzą 272 schody, obok których wznosi się największy na świecie posąg Murugana. Przejazd do KUALA LUMPUR. Stolica i największe miasto Malezji to mieszanka ultranowoczesności z drapaczami chmur i centrami handlowymi z tradycyjną kolonialną architekturą, chińskimi i hinduskimi świątyniami oraz muzułmańskimi meczetami. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny, nocleg.

8. dzień. kuala lumpur

Śniadanie. Zwiedzanie KUALA LUMPUR: Tugu Negara - pomnik narodowy poświęcony bohaterom walczącym o niepodległość Malezji, Pałac Królewski, serce kolonialnego Kuala Lumpur, budynek sułtana Abdula Samada, plac Niepodległości i Meczet Narodowy. Czas wolny przy bliźniaczych wieżach Petronas, które są symbolem współczesnego miasta. Powrót do hotelu, nocleg.

9. dzień. malakka

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do MALAKKI, gdzie od stuleci krzyżują się kultury malezyjska, chińska i europejska. Panoramiczne zwiedzanie miasta: kościół św. Piotra, zabytkowy chiński cmentarz, portugalska dzielnica; Porta de Santiago, ruiny kościoła św. Pawła, Stadhuys („czerwony budynek"), świątynia Cheng Hoon Teng i ulica Jonker. Obiad w lokalnej restauracji. Przejazd do Singapuru. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

10. dzień. singapur

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie SINGAPURU: posąg Merlion, symbol miasta-państwa, wokół którego roztacza się wspaniała panorama. Przejazd w okolice Marina Bay, gdzie podziwiać można futurystyczną architekturę ośrodka kultury Esplanade. Przejazd przez dzielnicę kolonialną do Małych Indii, dzielnicę zamieszkaną przez Tamilów, pełną klimatycznych kawiarenek, małej gastronomii i ulicznych sprzedawców. Następnie China Town - jedna z najbardziej malowniczych dzielnic Singapuru. Pełna pagód i zapachów kuchni chińskiej przenosi do Państwa Środka. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

11. dzień.

Przylot do Polski.

świadczenia:

8 noclegów w hotelach: 2 na wyspie Penang, 1 w okolicy Wzgórz Cameron, 2 w okolicach P. N. Taman Negara, 2 w Kuala Lumpur, 1 w Singapurze, 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 8 śniadań, 2 obiady, 3 kolacje • przelot • przejazd autokarem lub minibusem (zależnie od liczby osób); opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

Uwagi:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 150 USD, napiwki: ok. 5 USD/os./dzień; podatek turystyczny: ok. 10mYR/pokój/noc. Zabierając dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2001 r. Podczas trekkingu w P. N Taman Negara należy mieć pełne obuwie, nakrycie głowy i repelenty. W Singapurze obowiązują liczne restrykcje odnośnie wwożenia określonych towarów pod groźbą grzywny (np. całkowity zakaz wwozu elektronicznych papierosów).

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
33°C
Temperatura w nocy
22°C
Temperatura wody
28°C
Liczba godzin słonecznych
7

Przed podróżą

Paszporty

Wymagany okres ważności paszportu przy wjeździe wynosi 6 miesięcy.

Wizy

W przypadku pobytu nie dłuższego niż 90 dni nie ma obowiązku posiadania wizy.

Szczepienia, służba zdrowia

Od turystów z Europy nie są wymagane szczepienia.

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że Pasażerom nie wolno wjeżdżać do Malezji.
- Nie dotyczy to obywateli Malezji.
- Nie dotyczy to stałych mieszkańców Malezji.
- Nie dotyczy to małżonków ani dzieci obywateli Malezji. Muszą mieć wizę z naklejką w paszporcie, wyraźnie wskazującą, że są małżonkami lub dziećmi.
- Nie dotyczy to pasażerów posiadających paszport dyplomatyczny.
- Nie dotyczy to pasażerów posiadających oficjalny paszport na misji dyplomatycznej.
- Nie dotyczy to pasażerów będących pracownikami ambasady posiadającymi dowód zatrudnienia i osób pozostających na ich utrzymaniu.

Pasażerowie, którzy przybywają na teren Malezji zobowiązani są poddać się kwarantannie przez 14 dni w specjalnie wyznaczonych do tego miejscach. W przypadku pasażerów, którzy nie są obywatelami taka kwarantanna wiąże się z poniesieniem dodatkowych kosztów.
Decyzja pozostaje w mocy do odwołania.
Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.

Infolinia Wakacje.pl

+48 58 325 29 00