9 526

za osobę
Podsumowanie ceny
Wakacje.plWczasyMalezjaSingapur i Malezja - Azjatyckie Tygrysy z wyp. na Tioman

Singapur i Malezja - Azjatyckie Tygrysy z wyp. na Tioman

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK523495
Kod oferty: WAK523495
7

Opis oferty

Organizator: RainbowKod oferty: WAK523495

Opis oferty

Część objazdowa

Hotele / - dobrej klasy.

Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w TV, łazienki z wc i często klimatyzację oraz minibar (dodatkowo płatny). Pokój 3- osobowy, to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).

Część pobytowa

Hotel przy plaży , śniadania w cenie

Program

Dzień 1

Wylot samolotem rejsowym do Singapuru (możliwa przesiadka). Zbiórka na3 godziny przed wylotem na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa - stanowisko Rainbow znajduje się w strefie Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska (vis a vis sklepu "Virgin"). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora.

Dzień 2

Lądowanie w Singapurze, odprawa paszportowa. Następnie transfer z lotniska do hotelu, zakwaterowanie i odpoczynek po podróży. Nocleg w hotelu w Singapurze.

Dzień 3

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Singapuru. Na początek zaproponujemy Państwu przejazd przez starą dzielnicę kolonialną, gdzie zobaczymy Padang - tereny rekreacyjne miasta położone w centrum dzielnicy biznesowej, Klub Krykieta, budynki Parlamentu, Sądu Najwyższego i Ratusza - łączące klasyczną architekturę kolonialną z nowoczesnością drapaczy chmur. Udamy się też do Świątyni Zęba Buddy, monumentalnej budowli zaprojektowanej w stylu inspirowanym architekturą z okresu dynastii Tang. Następnie udamy się do Ogrodów Orchidei, gdzie można będzie podziwiać ok. 20 tys. kwiatów orchidei różnych odmian. Na zakończenie zwiedzania Singapuru odwiedzą Państwo dzielnicę Małe Indie, gdzie sprzedawcy sari, przypraw i wróżbici tworzą niepowtarzalną atmosferę przypominającą miasta indyjskie. Wieczorem dla chętnych przejazd metrem do hotelu Marina Bay Sands i wjazd na punkt widokowy na szczycie budynku, skąd rozciąga się wspaniały widok na całe miasto, oraz spacer do słynnych ogrodów przy zatoce, gdzie będziemy świadkami pokazu światło dźwięk (cena ok. 45 USD). Nocleg w hotelu w Singapurze. (Trasa ok. 30km)

Dzień 4

Po śniadaniu wyruszamy w kierunku przejścia granicznego z Malezją i kontynuujemy przejazd do Malakki, jednego z najstarszych miast Malezji. Po przyjeździe odwiedzimy m.in. Muzeum Baba & Nyonya poświęcone kulturze Peranakan, Świątynię Cheng Hoon Teng - najstarszą chińska świątynię w mieście, meczet Kampung Kling z niezwykłym dachem w kształcie piramidy, Porta de Santiago - bramę pozostałą po szesnastowiecznej fortecy portugalskiej oraz zatrzymamy się na zrobienie zdjęć przy starym holenderskim ratuszu (Stadhuys). Na zakończenie zwiedzania odwiedzimy Muzeum Morskie, mieszczące się w replice szesnastowiecznego statku Flor de la Mar. W trakcie zwiedzania lunch w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu w okolicach Malakki. (Trasa ok. 240km).

Dzień 5

Po śniadaniu wyjazd z Malakki w kierunku Kuala Lumpur. Po drodze zobaczymy nowe centrum administracyjne Malezji - miasto Putrajaya. Jest to nowoczesne, wręcz futurystyczne miasto założone w latach 90-tych zgodnie z planami przeniesienia siedziby rządu z Kuala Lumpur. Po drodze zatrzymamy się na lunch. Po dojeździe do Kuala Lumpur zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie stolicy Malezji rozpoczniemy od najbardziej rozpoznawalnego drapacza chmur w kraju - Petronas Twin Towers, bliźniaczych wież, w których mieści się największy dom handlowy Malezji. Wieczorem dla chętnych uroczysta kolacja w malezyjskiej restauracji, wraz z pokazami tańców z różnych regionów Malezji (płatna dodatkowo ok. 45 USD).

Dzień 6

Po śniadaniu w hotelu udamy się do Jaskiń Batu, które są miejscem świętym dla hinduistów. Można tu podziwiać rozmaite wapienne formacje oraz obserwować wiernych w czasie modlitw. Następnie zobaczymy Pałac Królewski, postmodernistyczny Meczet Narodowy Masijd Negara (z zewnątrz), Plac Niepodległości i położony nieopodal budynek Sułtana Abdula Samada - zbudowany w mauretańskim stylu, mieszczący obecnie Sąd Najwyższy. W przerwie - lunch. W programie m.in. Galeria KL, spacer po dzielnicy chińskiej i wizyta w Central Market, gdzie w miarę możliwości będzie czas wolny na zakupy pamiątek. Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 7

Po śniadaniu opuszczamy Kuala Lumpur i jedziemy w kierunku Gór Camerona, najwyżej położonego regionu Malezji (do 1500m n.p.m.). Nazwę swą góry te zawdzięczają badaczowi Williamowi Cameronowi, który był twórcą pierwszej mapy tego terenu, a jego badania przyczyniły się do rozwoju rolnictwa. Odwiedzimy jedną z najpiękniej położonych plantacji herbaty (możliwość płatnej degustacji). Udamy się również do pobliskiej Farmy Motyli z licznymi owadami, patyczakami i skorpionami. Po drodze zatrzymamy się na lunch. Nocleg w hotelu na terenie Gór Camerona. (Trasa ok. 220km).

Uwaga! Temperatura może spaść do ok. 15°C, szczególnie wieczorami, więc radzimy zabrać nieco cieplejszą odzież.

Dzień 8

Po śniadaniu wyruszymy w stronę Labu Central, gdzie przesiądziemy się na łodzie i weźmiemy udział w około półtoragodzinnym rejsie po Parku Narodowym Taman Negara. Trasa rejsu wiedzie przez bujne lasy deszczowe i wioski wyłaniające się z dżungli. Rejs kończy się w Kuala Tahan, gdzie zakwaterujemy się w hotelu. Po drodze zjemy lunch. Wieczorem weźmiemy udział w ok. godzinnym spacerze po dżungli, który będzie dodatkową okazją do obserwowania przyrody Parku (m.in. budzących się nocą owadów). Nocleg i kolacja w hotelu na terenie Parku. (Trasa ok. 280km).

Uwaga! Na wycieczkę po Taman Negara należy koniecznie zabrać długie spodnie (nie jeansy), bluzę lub lekką kurtkę z długim rękawem, sportowe buty, środek chroniący przed ukąszeniami oraz latarkę.

Dzień 9

Po śniadaniu czeka nas wyprawa trekingowa do wzgórza Teresik, skąd świetnie widać panoramę Parku, przy bezchmurnym niebie można będzie dojrzeć odległą Górę Tahan. Po drodze lokalny przewodnik wprowadzi nas w tajniki flory chronionej na terenie Parku. W programie również wizyta w obozowisku koczowniczego ludu Batek, gdzie zobaczymy krótki pokaz technik przetrwania w dżungli. Po lunchu udamy się łodzią do Lata Berkoh, gdzie zobaczymy malownicze kaskady na rzece i utworzony przez nie basen, gdzie odważni będą mogli spróbować kąpieli. Nocleg i kolacja w hotelu na terenie Parku.

Dzień 10

Po wczesnym ((ok. 3 rano) wykwaterowaniu z hotelu przejazd do portu Mersing, przeprawa promowa na wyspę Tioman, zakwaterowanie w hotelu przy plaży.

Dzień 11-13

Śniadania. Czas wolny na wyspie Tioman, kąpiele słoneczne i morskie.

Dzień 14

Śniadanie w hotelu, następnie wykwaterowanie, transfer do Singapuru. Wylot do Polski samolotem rejsowym (możliwa przesiadka).

Dzień 15

Lądowanie w Warszawie.

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

• W wybranych terminach impreza krótsza o 1 dzień wypoczynku

"

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem

Rejsowym Warszawa - Singapur (lun Kuala Lumpur)- Warszawa (możliwa przesiadka), zakwaterowanie w hotelach (11 lub 12 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem, wyżywienie wg programu, opiekę polskiego przedstawiciela na lotnisku w Warszawie, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant standard: NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wynagrodzenia dla lokalnych przewodników, opłaty na napiwki dla kierowców, bagażowych, kelnerów etc. (łącznie bilety wstępu, koszt przewodników i napiwki ok.200 USD, płatne pilotowi jako pakiet), dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napoi do posiłków oraz wycieczek fakultatywnych.

Inne

Aktualne wytyczne dotyczące szczepień, testów na COVID i wymaganerj dokumentacji znajdują się na www.r.pl/wytyczne

Wiza do Malezji i Singapuru

W przypadku pobytów krótszych niż 90 dni zarówno do Malezji jak i Singapuru wiza nie jest wymagana.

Konieczny jest natomiast paszport biometryczny ważny co najmniej 6miesięcy od daty powrotu.

Uwaga! Zwracamy uwagę na ostrzejsze niż zazwyczaj przepisy celne obowiązujące turystów wjeżdżających do Singapuru:

1. Obowiązuje całkowity zakaz wwozu, posiadania i użytkowania wszelkiego rodzaju papierosów elektronicznych oraz ich akcesoriów.

2. Singapur nie dopuszcza wwozu bezcłowego wyrobów tytoniowych. Każdą ilość papierosów wwożonych do Singapuru (również produkty zakupione w strefie wolnocłowej) należy zadeklarować w celu opłacenia cła.

3. Maksymalna ilość alkoholu¬ podlegająca zwolnieniu z cła wynosi:

• 1 litr mocnego alkoholu + 1litr wina +1 litr piwa,

Lub

• 2 litry wina + 1 litr piwa,

Lub

• 1 litr wina + 2 litry piwa.

4. Singapur w dalszym ciągu nie zezwala na wwóz gumy do żucia.

5. Malezja wprowadziła ścisły zakaz wwozu produktów spożywczych zawierających wieprzowinę oraz wszelkich pochodnych.

Osoby naruszające te regulacje mogą spotkać się z surowymi sankcjami karnymi. Bliższe informacje na oficjalnej stronie singapurskiego Urzędu Celnego pod adresem:

"

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.9/6. Sprawdź opinie: "

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość
Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

2 os. pokoj standardowy

2 dorosłych

Dopłata do free drinksStandardowy
Wylot
WAW · 05.05 (Pt.)Warszawa - Chopin
SIN · 06.05 (Sob.)Singapore
Przylot
00:05
12:00
SIN · 19.05 (Pt.)Singapore
WAW · 19.05 (Pt.)Warszawa - Chopin
19 051 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Oficjalny Parking Lotniska P2, Żwirki i Wigury 1, Warszawa

860
za 1 auto
1 auto
Data od
05.05.2023
Data do
19.05.2023
860
za 1 auto

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

525
za wycieczkę
525
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji
Wycieczka19 051
Cena całkowita19 051
Zaliczka płatna teraz3 810
Pozostała kwota płatna na 30 dni przed wyjazdem.
lub

Mapa

Pogoda

30°C
23°C
29°C
11

Przed podróżą

WYMAGANE DOKUMENTY:
Brak możliwości wjazdu w celach turystycznych.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: Brak możliwości wjazdu w celach turystycznych.
Test: Brak możliwości wjazdu w celach turystycznych.
Kwarantanna na miejscu: Brak możliwości wjazdu w celach turystycznych.
Kwarantanna/test po powrocie: Brak możliwości wjazdu w celach turystycznych.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: Brak możliwości wjazdu w celach turystycznych.
Test: Brak możliwości wjazdu w celach turystycznych.
Kwarantanna na miejscu: Brak możliwości wjazdu w celach turystycznych.
Kwarantanna/test po powrocie: Brak możliwości wjazdu w celach turystycznych.

DZIECI
Możliwość podróżowania: Brak możliwości wjazdu w celach turystycznych.
Test: Brak możliwości wjazdu w celach turystycznych.
Kwarantanna na miejscu: Brak możliwości wjazdu w celach turystycznych.
Kwarantanna/test po powrocie: Brak możliwości wjazdu w celach turystycznych.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: Brak możliwości wjazdu w celach turystycznych.
Test: Brak możliwości wjazdu w celach turystycznych.
Kwarantanna na miejscu: Brak możliwości wjazdu w celach turystycznych.
Kwarantanna/test po powrocie: Brak możliwości wjazdu w celach turystycznych.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Wymagany okres ważności paszportu przy wjeździe wynosi 6 miesięcy.
W przypadku pobytu nie dłuższego niż 90 dni nie ma obowiązku posiadania wizy.
Od turystów z Europy nie są wymagane szczepienia.