Wspaniały15 opinii100% poleceń
9.0
-37%12 767 zł

7 986

za osobę
Podsumowanie ceny
Wakacje.plWczasyMeksykJukatanAkumalBahia Principe Grand Coba

Bahia Principe Grand Coba

Kod oferty: WAK733638
Przedsprzedaż
Kod oferty: WAK733638
11
obiekt, teren hotelu, basen
teren hotelu, basen
teren hotelu, basen, plac zabaw
obiekt, basen, brodzik
aquapark, zjeżdżalnia

Opis oferty

Region: JukatanOrganizator: Best ReisenKod oferty: WAK733638

Naszym zdaniem

To jeden z czterech hoteli wchodzących w skład ogromnego, tętniącego życiem kompleksu, który oferuje mnóstwo atrakcji dla par, singli, rodzin z dziećmi. Plaża, tropikalna roślinność, baseny, zjeżdżalnie wodne, 27 lokali gastronomicznych, sport, rozrywka, zabawa. Dla każdego coś dobrego (meksykańskiego) i to w najlepszym wydaniu!

Położenie

Kompleks znajduje się przy piaszczystej plaży (bezpłatny serwis plażowy, w pobliżu niewielka rafa koralowa). Grand Bahia Principe Coba znajduje się w głębi tegoż kompleksu. Na całym obszarze zapewniony jest transport melaksami. Odległość od lotniska w Cancun - ok. 100km, od miasta Tulum - 15km, od Playa del Carmen - ok. 50km.

Wyposzażenie

Eleganckie lobby (bezpłatne Wi-Fi) z całodobową recepcją, sklepy, butiki, informacja turystyczna, punkt wymiany walut, wypożyczalnia samochodów, pralnia, sala konferencyjna, odpłatne stanowiska internetowe, studio foto, liczne bary (m.in. przy basenach, przy plaży, klub nocny) i restauracje (kuchnia międzynarodowa, japońska, śródziemnomorska, meksykańska, brazylijska, włoska). Goście hotelu Grand Bahia Principe Coba mogą korzystać z restauracji a'la carte i baru plażowego w siostrzanym hotelu Grand Bahia Principe Tulum.

Pokoje

Junior suite superior - sypialnia z częścią wypoczynku dziennego, łazienka (wanna z hydromasażem, suszarka do włosów), balkon lub taras (widok na basen, ogród, zabudowania kompleksu itp.). Na wyposażeniu: klimatyzacja, wiatrak sufitowy, TV sat LCD, telefon, sejf, minibar (codziennie uzupełniany), ekspres do kawy, żelazko/deska do prasowania, odpłatne łącza internetowe.

Junior suite - pokój o nieco niższym standardzie.

Wyżywienie

All Inclusive - śniadania obiady i kolacje (bufety), lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe dostępne w wyznaczonych barach do godz. 23.30 (napoje importowane - odpłatnie), 3 kolacje na tydzień w restauracjach a'la carte (konieczna rezerwacja i odpowiedni strój), codziennie uzupełniany minibar.

Sport i rozrywka

Baseny o nieregularnym kształcie, tarasy słoneczne, siatkówka, koszykówka, piłka nożna, tenis stołowy, siłownia, paddle board (1 godz. dziennie), kajaki (1 godz. dziennie), snorkeling (1 godz. dziennie), lekcja nurkowania w basenie, program rekreacyjny prowadzony przez animatorów, zawody sportowe, karaoke, aerobik, wieczorna rozrywka. W kompleksie działa kasyno (wstęp gratis). Odpłatnie: Bahia Spa (hydroterapia, sauna, jacuzzi, altany zabiegowe, masaże, fryzjer), mexican party, motorowe sporty wodne, wyprawy wędkarskie, wycieczki katamaranem, nurkowanie głębinowe i inne. Niedaleko znajduje się pole golfowe.

Dla dzieci

Park wodny dla dzieci Bahia Scout Water Park, brodziki, sala zabaw, wysokie krzesełka w restauracji, łóżeczka niemowlęce, animacje, zabawy, możliwa indywidualna opieka nad dzieckiem.

Podatek turystyczny

Począwszy od 1 kwietnia 2021 wszyscy turyści wjeżdżający do stanu Quintana Roo w Meksyku (na terenie którego znajdują się m.in. miejscowości Tulum, Playa del Carmen, Cancun) zobowiązani będą do uiszczenia podatku turystycznego w wysokości ok. 11 $/os. (224meksykańskich pesos).

Podatek ten jest obowiązkowy dla wszystkich podróżnych od 15 roku życia. Można go opłacić wedle uznania - przed przyjazdem na miejsce, w trakcie pobytu lub przed opuszczeniem Meksyku.

Podatek będzie można opłacić poprzez Visitax - dedykowaną stronę internetową lub w automatach dostępnych 24 godziny na dobę na lotnisku w Cancun. Po opłaceniu podatku podróżny otrzyma potwierdzenie z kodem kreskowym, który należy zachować do kontroli (będzie ona przeprowadzona przed wylotem z Meksyku przez lotniskowy personel).

Cena zawiera

Bilet lotniczy z opłatami lotniskowymi (w przypadku ofert z przelotem), transfer lotnisko-hotel-lotnisko (w przypadku ofert z przelotem), zakwaterowanie wg oferty, wyżywienie wg oferty, anglojęzyczną telefoniczną opiekę lokalnego przedstawiciela, ubezpieczenie od KL, NNW, bagażu i chorób przewlekłych, VAT.

Powrót do polski

Powrót Do Polski

28marca 2022 r. zostały zniesione wszelkie ograniczenia w podróżowaniu do Polski. Nie ma obowiązku okazywania certyfikatu szczepienia, wykonywania testów i odbywania tzw. kwarantanny przyjazdowej.

https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

http://https://strazgraniczna.pl/pl/aktualnosci/informacje-dla-podrozny/9081,Kwarantanna-po-przekroczeniu-granicy.html

Aktualizacje covid-19

Zgodnie z rozporządzeniem władz meksykańskiego stanu Quintana Roo - od 26 lipca 2021 r. napoje alkoholowe mogą być serwowane tylko do północy. Dotyczy to wszystkich hoteli, restauracji, barów, room-service itp.

Cena nie zawiera

Podatków turystycznych i opłat klimatycznych pobieranych przy zakwaterowaniu (jeśli są wymagane), opłat wizowych (jeśli są wymagane) wycieczek fakultatywnych, napiwków, wydatków własnych, dodatkowych ubezpieczeń (np. od kosztów rezygnacji i czy pakietów wyższego rzędu).

Covid

Ze względu na bardzo dynamicznie zmieniającą się ogólnoświatową sytuację związaną z epidemią Covid-19, hotel zastrzega sobie prawo do wprowadzenia obostrzeń i zmian dotyczących korzystania z infrastruktury hotelu oraz formuły wyżywienia zgodnej z wprowadzanymi wymogami i zasadami władz odwiedzanego kraju. Prosimy mieć na uwadze, że tego typu zamiany mogą być wprowadzone w trybie nagłym i bez wcześniejszego informowania organizatora. Różnice w opisie oferty wynikające z powyższej informacji nie stanowią podstawy reklamacyjnej. Dodatkowo, przed wyjazdem prosimy o zapoznanie się z komunikatem MSZ, przepisami wizowymi, paszportowymi dotyczącymi odwiedzanego kraju: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

Warunki tranzytu

Podczas lotów z i na terytorium Niemiec oraz lotów z przesiadką w Niemczech na lotniskach i w samolotach należy używać maseczek medycznych (FFP2, KN95, N95) lub maseczek chirurgicznych. Przyłbice, maski FFP2 z zaworem, chusty oraz szale nie są dozwolone. Maseczkę należy wymieniać co 3 godziny. Podczas odprawy sprawdzane są rodzaje maseczek oraz ich liczba. Brak odpowiedniej maseczki skutkuje odmową wejścia na pokład samolotu.

Ze względu na dynamiczną sytuację i wciąż zmieniające się przepisy dot. zasad podróżowania w czasie pandemii, konieczne jest zapoznanie się z aktualnymi przepisami linii lotniczych.

Www.lufthansa.com/xx/en/flight-information.htm

https://www.swiss.com/pl/en/homepage

https://www.airfrance.fr/en/information/covid-19

Aktualne informacje na temat sytuacji epidemiologicznej i restrykcji obowiązujących w Dominikanie:

https://www.msp.gob.do/

https://www.godominicanrepublic.com/newsroom/coronavirus/

http://dominikana.konsulat.gov.pl/blog/kategorie/aktualnosci/

Podróżni z paszportem innym niż polski

Jeśli uczestnik wyjazdu nie jest obywatelem polskim (nie posiada paszportu polskiego) - powinien nas o tym fakcie bezzwłocznie powiadomić, ponieważ ceny naszych ofert są skalkulowane dla klientów legitymujących się polskimi paszportami. Dodatkowo osoby nieposiadające obywatelstwa polskiego zobowiązane są we własnym zakresie zrealizować kwestie wizowe. Biuro nie ponosi odpowiedzialności w sytuacji, gdy klient nie wyleci do kraju docelowego, zostanie zawrócony lub w jakikolwiek inny sposób sprawy paszportowo-wizowe wpłyną na jego wylot i pobyt.

Covid 19

Ze względu na bardzo dynamicznie zmieniającą się ogólnoświatową sytuację związaną z pandemią Covid-19, hotel zastrzega sobie prawo do wprowadzenia obostrzeń i zmian dotyczących korzystania z infrastruktury oraz formuły wyżywienia zgodnej z wprowadzanymi wymogami i zasadami władz odwiedzanego kraju. Prosimy mieć na uwadze, że tego typu zamiany mogą być wprowadzone w trybie nagłym i bez wcześniejszego informowania organizatora. Różnice w opisie oferty wynikające z powyższej informacji nie stanowią podstawy reklamacyjnej. Dodatkowo, przed wyjazdem prosimy o zapoznanie się z komunikatem MSZ, przepisami wizowymi, paszportowymi dotyczącymi odwiedzanego kraju: https://polakzagranica.msz.gov.pl/, a także z informacjami zawartymi na naszej stronie internetowej: https://bestreisengroup.pl/bezpieczne-wakacje.html

Atrakcje na świeżym powierzu

Dostępność barów (np. bary przy plaży) oraz atrakcji usytuowanych na świeżym powietrzu jest uzależniona od warunków pogodowych oraz obłożenia hotelu. Decyzję o wyłączeniu obiektów z użytkowania podejmuje hotel bez konsultacji z Touroperatorem.

Warunki wjazdowe - covid

Aktualizacja z 30maja 2022

Po przylocie do Meksyku nie jest wymagane okazanie zaświadczeń o szczepieniach ani o negatywnym wyniku testu. Nie ma także obowiązku przedstawienia formularza lokalizacyjnego.

Uwaga, ubezpieczenie Best Reisen pokrywa koszty leczenia do wysokości 30 000 EUR. Zalecamy wykupienie ubezpieczenia dodatkowego na sumę nie mniejszą niż 100 000 USD. Oferujemy takie opcjonalne ubezpieczenie obejmujące również skutki izolacji czy kwarantanny.

Koszty leczenia prywatnego są szczególnie wysokie na Jukatanie.

Karta turystyczna

Karta Turystyczna - podróżni podczas przekraczania granicy Meksyku, muszą okazać formularz migracyjny (FM - Formulaio Migratorio. Formularz ten jest rozdawany przez personel pokładowy. Należy go wypełnić w dwóch egzemplarzach, które opieczętuje urzędnik służb migracyjnych i zostawi u siebie oryginał. Kopię należy zachować i okazać podczas wyjazdu. W przypadku braku kopii wyjazd może być utrudniony a w skrajnych przypadkach na podróżnego może zostać nałożona grzywna.

Oferta pakietowana dynamicznie

W przypadku ofert pakietowanych dynamicznie (przeloty liniami rejsowymi i tzw. "low costami") cena aktualizuje się sama po założeniu rezerwacji. Rozkład lotów podany jest na "Zgłoszeniu rezerwacji". Aby cena mogła zostać ostatecznie potwierdzona, muszą być wprowadzone poprawnie dane uczestników: płeć "Pan/Pani", imię, nazwisko, data urodzenia (takie same jak w paszportach). Po założeniu rezerwacji wstępnej nie mamy możliwości edycji danych.

W przypadku braku możliwości rezerwacji biletów lotniczych w przyjętych taryfach cena ostateczna imprezy może ulec zmianie. Ewentualna dopłata podlega akceptacji klienta. W przypadku przelotów rejsowych wszelkie zmiany zgłoszone po potwierdzeniu rezerwacji i wystawieniu biletów są rozpatrywane indywidualnie. Odpowiedzialność za konsekwencje zmian i wszelkie koszty z tym związane ponosi klient.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość
Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

. junior suite superior

2 dorosłych

All inclusive
WylotAir France, AF1247, AF6
06:35
19:45
WAW · 11.12 (Ndz.)Warszawa - Chopin
CUN · 11.12 (Ndz.)Cancun
Przylot
22:00
22:10
CUN · 18.12 (Ndz.)Cancun
WAW · 19.12 (Pon.)Warszawa - Chopin
15 972 zł
za pokój

. junior suite superior

2 dorosłych

All inclusive
WylotDeutsche Lufthansa AG, LH1381, LH4
06:45
16:20
POZ · 11.12 (Ndz.)Poznań
CUN · 11.12 (Ndz.)Cancun
Przylot
18:05
22:05
CUN · 18.12 (Ndz.)Cancun
POZ · 19.12 (Pon.)Poznań
22 424 zł
za pokój

. junior suite superior

2 dorosłych

All inclusive
WylotDeutsche Lufthansa AG, LH1363, LH4
06:45
16:20
KTW · 11.12 (Ndz.)Katowice
CUN · 11.12 (Ndz.)Cancun
Przylot
18:05
13:40
CUN · 18.12 (Ndz.)Cancun
KTW · 19.12 (Pon.)Katowice
26 880 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Oficjalny Parking Lotniska P2, Żwirki i Wigury 1, Warszawa

660
za 1 auto
1 auto
Data od
11.12.2022
Data do
19.12.2022
660
za 1 auto

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

280
za wycieczkę
280
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji
Wycieczka15 972
Cena całkowita15 972
Cena całkowita15 972
lub

Opinie dodane przez

Maciek
Listopad 2022 ·

50+

Dodano: 19.11.2022
8.9
+4
Jedzenie oraz serwis super !!!, Rezerwacja restauracji a la carte za pomocą systemu rezerwacji na ekranie przy recepcji – polecam szczególnie restaurację TORTUGA i GOURMET (francuska). Polecam wycieczki rowerowe po całym kompleksie hotelowym (o 10 i 15 każdego dnia w COBE), oraz prezentacje w delfinarium AKUMAL o 10:30 każdego dnia. Komunikacja między 4 hotelami i plażą za pomocą melexów które jeżdżą dosyć często – czas oczekiwania na Melex – ok 3-5 min. Jeśli chcecie spędzić cały dzień w innym hotelu (tz korzystać z basenów i barów) to za 15 USD można wykupić pobyt w dowolnym hotelu. Oczywiście korzystanie z Plaż for free – najpięknieszą ma ACUMAL potem TULUM (są też tam kolorowe rybki – 6-7 gatunków). My byliśmy w COBE więc na ostatni „pełny” dzień wykupiliśmy ACUMAL (super basen tuż przy morzu). Dla podróżników polecamy wyjazdy indywidualne do TULUM 20 km (piękne ruiny) AKUMAL 6 km (pływanie z żółwiami i płaszczkami) Playa del Carmen 30 km (taki mix Sopotu z Władysławowem) – przejazdy busami COLECTIVO które jeżdża co 5 min – ceny są określone w taryfikatorach i wynoszą w zależności od długości przejazdu od 30-45 S (czyli na polskie 7-12 zł) od osoby. Można z wycieczkami ale cena wyniesie 2,5 raza więcej. Wypożyczalnia samochodów w hotelu TULUM ale cena 100 USD/dzień. Przy 2 osobach na dłuższe trasy lepiej (taniej) wykupić wycieczkę. Polecamy jeszcze Xcacel – szaleństwo wodne (5 km) i Xcaret – całodniowy pobyt z 2 godzinnym przedstawieniem na koniec dnia) (w Playa del Carmen)
WadyW COBE płytkie baseny 1,2 m (ale to drobnostka). Wyjazd zorganizowany przez Coral Travel – nie polecam z uwagi na wybitne problemy z transferem z lotniska, brak jakiegokolwiek przedstawiciela (Coral Travel – Dream Kiler). Lepiej jechać z booking.com lub z jakimkolwiek innym biurem (Rainbow, Tui czy Itaka)

Maciek
Listopad 2022 ·

Para

Dodano: 20.11.2022
8.9
Jedzenie oraz serwis super !!!, Rezerwacja restauracji a la carte za pomocą systemu rezerwacji na ekranie przy recepcji – polecam szczególnie restaurację TORTUGA i GOURMET (francuska). Polecam wycieczki rowerowe po całym kompleksie hotelowym (o 10 i 15 każdego dnia w COBE), oraz prezentacje w delfinarium AKUMAL o 10:30 każdego dnia. Komunikacja między 4 hotelami i plażą za pomocą melexów które jeżdżą dosyć często – czas oczekiwania na Melex – ok 3-5 min. Jeśli chcecie spędzić cały dzień w innym hotelu (tz korzystać z basenów i barów) to za 15 USD można wykupić pobyt w dowolnym hotelu. Oczywiście korzystanie z Plaż for free – najpięknieszą ma ACUMAL potem TULUM (są też tam kolorowe rybki – 6-7 gatunków). My byliśmy w COBE więc na ostatni „pełny” dzień wykupiliśmy ACUMAL (super basen tuż przy morzu). Dla podróżników polecamy wyjazdy indywidualne do TULUM 20 km (piękne ruiny) AKUMAL 6 km (pływanie z żółwiami i płaszczkami) Playa del Carmen 30 km (taki mix Sopotu z Władysławowem) – przejazdy busami COLECTIVO które jeżdża co 5 min – ceny są określone w taryfikatorach i wynoszą w zależności od długości przejazdu od 30-45 S (czyli na polskie 7-12 zł) od osoby. Można z wycieczkami ale cena wyniesie 2,5 raza więcej. Wypożyczalnia samochodów w hotelu TULUM ale cena 100 USD/dzień. Przy 2 osobach na dłuższe trasy lepiej (taniej) wykupić wycieczkę. Polecamy jeszcze Xcacel – szaleństwo wodne (5 km) i Xcaret – całodniowy pobyt z 2 godzinnym przedstawieniem na koniec dnia) (w Playa del Carmen)
WadyW COBE płytkie baseny 1,2 m (ale to drobnostka). Wyjazd zorganizowany przez Coral Travel – nie polecam z uwagi na wybitne problemy z transferem z lotniska, brak jakiegokolwiek przedstawiciela (Coral Travel – Dream Kiler). Lepiej jechać z booking.com lub z jakimkolwiek innym biurem (Rainbow, Tui czy Itaka)

Sara
Marzec 2022 ·

Rodzina z dziećmi

Dodano: 09.03.2022
8.1
Świetny hotel, wspaniała obsługa, która jest PRZE miła, nie pracuje za karę. Bardzo ładny teren hotelu, gdzie można zobaczyć mnóstwo różnych zwierzątek, piękne ogrody na terenie hotelu, nawet jedna mała cenota, bardzo czysto. Jeśli chodzi o pokoje to swoje lata mają- wymagały by odświeżenia dla 5 gwiazdek, jednak co do czystości to sprzątane codziennie bardzo dokładnie, wanna z hydromasażem (który działał) to kolejny plus. Płaza rzeczywiście kawałek, jednak co chwile jeżdżą melexy, wiec bez problemu można się dostać, niestety pod katem wizualnym…. Szału nie ma. Nie nastawiajcie się na cudne beztrosko rosnące palmy, raczej leżak za leżakiem w odległości kilkunastu cm i mikro zatoka (chociaż obsługa plazy pracuje jak małe mrówki, wynosząc cały syf który spływa z zatoki, efekt nie będzie taki jak widzicie na instagramie ) ogromnym plusem jest jedzenie, to stety i nie ale wakacje na których schudnąć się nie da, czy nie jesz glutenu/ laktozy/ mięsa te wakacje i tak będą dla Ciebie, tu jest WSZYSTKO. Owoce morza pierwszej świeżości, najlepsze owoce i warzywa. Pyszne. I tak samo alkohole, przy każdym barze każdy alkohol, nikt nie pyta ile, tylko co. Posiadają w ofercie większość alkoholi importowanych. W barze również świeże soki. Polecamy

renata
Marzec 2022 ·

Para

Dodano: 06.04.2022
9.9
POBYT W TYM HOTELU UWAZAM ZA UDANY.BARDZO MILA OBSLUGA .SZYBKO I SPRAWNIE.KAZDA PROSBA O CO KOLWIEK ODRAZU BYLA REALIZOWANA.ANIMATORZY BARDZO PROFESJONALNI.ANIMACJE SUPER.
ZaletyPRZYJEMNA ATMOSFERA.NIE MOZNA SIE BYLO NUDZIC.KAZDY ZNAJDZIE COS DLA SIEBIE.CZYSTO.JEDZENIE BARDZO DOBRE.TEREN CZYSTY I DUZY.BASENY OK.WOGOLE WSZYSTKO OK.
WadyJEDYNIE ZA MALO WYDZIELONEGO MIEJSCA NA LEZAKI NA PLAZY .

Anna
Luty 2022 ·

Para

Dodano: 10.02.2022
2.1
Hotel mocne *** ale nigdy ***** choć my wykupilismy jako 5 ***** to widziałam iż widnieje on również jako 4****. Jedzenie duży plus smaczne choć monotonne. Pokoje hmm jak u nas za czasów komuny. Pościel jak i ręczniki białe ale że śladami czarnego brudu( niedoprane). Zel do mycia towar deficytowy lepiej przygotowac sie i zabrac swoj .O wszystko trzeba się prosić bo sami nawet klucza do sejfu nie dadza:( Plaża dość daleko ale podwoza meleksami na które trzeba nieraz długo się narzekać.Niestety nie odzwierciedlają zdjęcia tej plaży. Miał być biały piasek i karaibskie piękne plaże. Niestety rozczarowanie największe. W wodzie kamienie i pozostałości po rafie więc bez obuwia nie fajnie wchodzić. Pływające pomiędzy nogami ryby wielkości metra ( chyba lososie) które potrafią podgryzc:( Plaża hotelową wąska mieszcząca dwa rzędy lezakow. Piasek żółty jak nad Bałtykiem. Pogoda to chyba ruletka bo my w lutym trafiliśmy na dwa dni deszczu reszta ciepło choć słońce za chmurami najczęściej, wieczory chłodne. Całkowicie prognoza pogody nie zgadza się z rzeczywistoscia nie wiedzieć czemu. Hotel bardzo rozległy jak dostanie się pokoj dalej to idzie się nawet 10 min do restauracji czy recepcji. I to pajacowanie w hotelu z maseczkami.. Ogólnie za taka cenę nie warte.Plaze piękniejsze w Tunezji. Do zwiedzania mało no Chyba, że ktoś do stolicy poleci samolotem za 3 koła dodatkowo. Ogólnie nie polecam
ZaletyJedzenie smaczne.
WadyWszedzie daleko. Brzydka plaza ( waska , w wodzie kamienie i resztki rafy wiec bez obuwia lepiej nie wchodzic). Zel do mycia nie dokladany. Posciel i reczniki niedoprane czarne brudy. Łazienka i pokój jak za PRLu.

Mapa

Dos Ojos 7 km w linii prostej od hotelu
Dos Ojos ("Dwoje Oczu") to bardzo popularny kierunek wycieczek turystów wypoczywających w Meksyku, szczególnie wszystkich amatorów nurkowania i snorkelingu. Dos Ojos to imponujący system najgłębszych na Jukatanie podwodnych jaskiń, pełnych stalaktytów i stalagmitów. O tym, że nurkowanie w Dos Ojos to gwarancja niesamowitych doznań świadczy fakt, ze główna jaskinia tego systemu była przedmiotem filmu dokumentalnego pt. "Wyprawa do niezwykłych jaskiń", wyświetlanego w kinach sieci IMAX.

Zobacz więcej

Dos Ojos
Laguna Yalku 7 km w linii prostej od hotelu
W tym malowniczym zakątku doskonale odnajdują się amatorzy nurkowania i snorkelingu - bogactwa tamtejszej rafy koralowej przyciągają turystów jak magnes. Największą atrakcją tego miejsca są niewątpliwie żółwie morskie, które można obserwować na brzegu podczas składania jaj - Akumal to ich naturalne tereny lęgowe. Dzięki panującemu tu wyjątkowemu, podwodnemu ekosystemowi będziemy mieli niepowtarzalną okazję podziwiania w jednym miejscu niespotykanie ogromnej liczby gatunków ryb.

Zobacz więcej

Tulum 19 km w linii prostej od hotelu
Niedaleko miasta Tulum znajdują się bardzo dobrze zachowane ruiny miasta Majów. Tulum zostało wzniesione na kilkunastometrowym klifie, nad samym Morzem Karaibskim. Widoki rozpościerające się z klifu są zachwycająco piękne. Ciekawostką jest, że wokół miasta wybudowano ponad 3-metrowy mur, który Majowie bardzo rzadko mieli w zwyczaju stawiać. Oprócz wyjątkowego położenia Tulum skrywa wiele zabytków kultury Majów - najważniejszymi z nich są: Świątynia Fresków (w której bardzo dobrze zachowały się malowidła nadprzyrodzonych istot) i Świątynia Zstępującego Boga.

Zobacz więcej

Tulum
Park tematyczny Xcaret 33 km w linii prostej od hotelu
Xcaret to Meksyk w pigułce. Jeżeli chcemy poznać kulturę starożytnych Majów oraz Meksyku, a nie mamy odpowiednio dużo czasu aby odwiedzić wszystkie ważne miejsca takie jak na przykład ruiny miast Majów - koniecznie wybierzmy się do parku tematycznego Xcaret. Liczba atrakcji, które tam na nas czekają, jest tak duża, że niektórzy przyjeżdżają tu więcej niż jeden raz. Między innymi będziemy mogli wziąć udział w spektaklach artystycznych, które zapoznają nas z historią i kulturą Meksyku, zwiedzimy wioskę archeologiczną, Wsypę Jaguarów, cmentarz Majów, możemy też wziąć udział w spływie podziemną rzeką. Oczywiście nie możemy zapomnieć o licznych gatunkach egzotycznych zwierząt, które będą nam towarzyszyły podczas wizyty w parku. Dodatkową atrakcją jest wieża obrotowa (80 m wysokości), z której możemy podziwiać fantastyczną panoramę Riviera Maya.

Zobacz więcej

Park tematyczny Xcaret
Nurkowanie na wyspie Cozumel 44 km w linii prostej od hotelu
Wszystkim nurkom polecamy Wyspę Cozumel, oddaloną od Playa del Carmen o 65 km. Znajduje się tu największa w tej części świata rafa koralowa uformowana z wyjątkowo pięknych formacji gąbek i ukwiałów. Głębokość rafy to nawet 40 metrów. Jest tu także wiele zjawiskowych jaskiń, a woda jest krystalicznie czysta co wpływa na bardzo dobrą widoczność. Playa del Carmen stwarza także doskonałe warunki do łowienia ryb (tutejsze rybołówstwo ma wielowiekową tradycję) - wprawieni wędkarze mogą spróbować swoich sił wypływając lokalnymi łodziami na głębsze wody w poszukiwaniu wyjątkowych okazów żaglicy.

Zobacz więcej

Pogoda

28°C
21°C
29°C
5

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Brak obowiązkowych formularzy.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.
Wymagany minimalny okres ważności paszportu przy wjeździe do Meksyku wynosi 6 miesięcy.
Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli polskich w przypadku pobytów turystycznych, prywatnych lub służbowych nie przekraczających 180 dni.
Podczas przekraczania granicy nie wymaga się przedstawienia zaświadczeń o szczepieniach przeciw chorobom zakaźnym. Zalecane: szczepienia przeciwko żółtaczce typu A, żółtej gorączce.
Przy przekraczaniu granicy drogą lądową należy wnieść tzw. opłatę turystyczną w wysokości ok. 25 USD. W przypadku podróży samolotem jest ona wliczona w cenę biletu. Turyści przekraczający granicę w portach morskich wnoszą opłatę w wysokości ok. 5 USD.