Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyPeruNa szlaku piękna

Na szlaku piękna

Wycieczka objazdowa

Kod oferty: WAK600295
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

standardowy
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny

Najchętniej wybierana opcja. Szybko, bezpiecznie, gdziekolwiek jesteś!

Informacje o podróży

Wylot

16:1004.03.2021 Czwartek
WAWWarszawa - Chopin
09:1005.03.2021 Piątek
SCLSantiago De Chile

Powrót

19:5516.03.2021 Wtorek
LIMLima
22:1017.03.2021 Środa
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK600295Organizator: Rainbow

Opis oferty

Hotele i hostele (11 rozpoczętych dób hotelowych)

Pokoje: 2 - osobowe z łazienkami, z możliwością 1 dostawki.

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu w hali odlotów na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie. Aktualny rozkład lotów prosimy sprawdzać na: stronie operatora . Wylot do Santiago de Chile przez jeden z europejskich portów lotniczych.

Dzień 2

Przylot do Santiago de Chile. Stolica Chile to miasto pełne kontrastów - drapacze chmur przeplatają się tutaj z kolonialnymi zabytkami. Santiago jest uznawane za jeden z najważniejszych ośrodków gospodarczych i kulturalnych całej Ameryki Południowej. Przejazd główną arterią miasta, Alameda. Na placu Plaza de Armas zobaczymy piękną katedrę. Na głównym rynku Mercado Central, jednym z najstarszych i największych w Chile, będzie czas na skosztowanie miejscowych specjałów. Następnie udamy się na jedno ze wzgórz by podziwiać panoramę miasta. Transfer do hotelu, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 80km).

Dzień 3

Po wczesnym śniadaniu (możliwy breakfast box) przelot do Calamy. Transfer do San Pedro de Atacama,. Miasto, położone na wysokości ok. 2440m n.p.m. jest zieloną oazą na środku pustyni Atacama. Atacama jest uznawana za najbardziej suchy obszar świata, niektóre stacje meteorologiczne jeszcze nigdy nie zanotowały opadów deszczu! Surowy krajobraz pustyni był nie lada wyzwaniem dla uczestników rajdu Dakar, który wiódł przez Atacamę do Valparaiso. A następnie przejazd do Valle del Arcoiris, Tęczowej Doliny, nazywanej tak ze względu na niezwykły kolor wzgórz znajdujących się w tym miejscu. Paleta barw od czerwieni, fioletów po biel tworzy bajeczny krajobraz. Kolory te są wynikiem różnego stężenia gliny, soli i minerałów. Następnie przejazd w kierunku Lagun Baltinache lub Cejar. To laguny charakteryzujące się podobnym zasoleniem co Morze Martwe, dlatego podczas pływania będziemy się unosić na powierzchni. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 270km).

Dzień 4

Przed świtem (breakfast box na drogę) przejazd na północ do jednej z największych atrakcji pustyni Atacama, gejzerów El Tatio. Są to jedne z najwyżej położonych gejzerów na świecie znajdują się na wysokości ok. 4300m n.p.m. i zdecydowanie najlepiej prezentują się o wschodzie słońca. Gejzery przypominają miniaturki wulkanów, które zamiast lawą tryskają gorącą wodą, a formy mineralne powstałe po odparowaniu wrzącej wody są niezwykle ciekawe. Następnie wyruszymy w kierunku Valle de la Muerte (Dolina Śmierci) oraz Valle de la Luna (Dolina Księżycowa). Przejedziemy przez pasmo Cordillera de la Sal, gdzie można podziwiać wspaniałe, naturalne formacje solne o niesamowitych kształtach. Zwiedzanie rozpoczniemy od przystanku w Dolinie Śmierci. Feeria barw jaką oferują najróżniejsze formacje skalne i padające na nie promienie słońca tworzą piękny obraz, który namalować może tylko natura. Kolejno przejazd do Doliny Księżycowej, która nazwę swą zawdzięcza iście kosmicznemu krajobrazowi: wysuszone jeziora i spękana od braku deszczu ziemia, przypominają Księżyc. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 200km).

Dzień 5

Po wczesnym śniadaniu (możliwy breakfast box na drogę) przejazd w kierunku granicy z Boliwią i przesiadka na jeepy (UWAGA: najwyższy punkt, w jakim się znajdziemy w tym dniu położony jest na 4 850m n.p.m.), na trasie zobaczymy liczne jeziora wysokogórskie tzw. Laguny, z których każda zachwyca innymi kolorami, zatrzymamy się przy m.in. zielonej Lagunie Verde i zobaczymy Laguna Blanca. Kolejną z nich jest Laguna Colorada, jedno z najpiękniejszych miejsc w całej Boliwii. Pigmentacja wód zależy od obecności różnych gatunków alg. To słone i płytkie jezioro swoją popularność zawdzięcza charakterystycznej, intensywnie czerwonej barwie. Dodatkowo na jego tafli możemy zaobserwować liczne, kontrastujące, białe połacie boraksu. Całość tego niezwykłego zjawiska wkomponowana jest w malowniczy, nieskażony, górski krajobraz. Ruta de las Lagunas słynie również z bardzo licznie występujących tu flamingów, skupiających się wokół kolorowych wód. Lagunę Coloradę zamieszkują głównie różowe flamingi krótkodziobe. Przerwa na lunch. Następnie zobaczymy Á rbol de Piedra, niespotykaną formację skalną, wyrzeźbioną przez wiatr, wyglądem przypominającą drzewo o wysokości ok. 7m. Późnym wieczorem dojedziemy do Uyuni. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg. (Trasa ok. 450km).

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd do największego solniska na świecie, Salar de Uyuni. Niespotykanie płaska (różnica wzniesień to niecałe 41 cm), ogromna pustynia solna o obszarze około 10 000km? gwarantuje niesamowite widoki. Pod kilkunastometrową warstwą soli płyną zasolone rzeki. Przejazd w kierunku Cmentarza Lokomotyw. To unikatowe miejsce, w którym rozkwit kolei przypadł na XIX - XX w. Był ściśle związany z odkrytymi w tym czasie bogatymi złożami minerałów oraz transportem ich z kopalni do portów na wybrzeżu Pacyfiku. Teraz znajduje się tu mały dworzec, terminal towarowy oraz blisko setka lokomotyw oraz wagonów porzuconych wiele lat temu. Następnie zobaczymy hotel prawie w całości wykonany z bloków soli, głównego surowca w okolicy. Zakwaterowanie, kolacja w Uyuni, nocleg. (Trasa ok. 300km).

Dzień 7

Po śniadaniu przelot i zwiedzanie La Paz, największego miasta Boliwii i najwyżej na świecie położonej stolicy (3200 - 4050m n.p.m.). Zostało wybrane w prestiżowym konkursie na Siedem Cudów Świata w kategorii: miasta. Zobaczymy m.in.: kościół św. Franciszka, katedrę, Gmach Rządu i Kongresu. O dreszcz emocji przyprawi nas wizyta na targu czarownic, gdzie można nabyć przeróżne talizmany i amulety. Obiad. Transfer do hotelu i nocleg. (Trasa ok. 80km). Wieczorem dla chętnych wieczór z folklorem boliwijskim (45 USD).

Dzień 8

Po śniadaniu udamy się do stanowiska archeologicznego Tiahuanaco, położonego na wysokości 3800m n.p.m. Zobaczymy tu m.in. słynną Bramę Słońca z wizerunkiem Boga Wiracocha i Monolit Ponce'a. Po zwiedzaniu obiad. Następnie przejedziemy malowniczą drogą wzdłuż Titicaca - najwyżej położonego jeziora żeglownego na Ziemi aż do granicy boliwijsko-peruwiańskiej w Desaguadero. Zakwaterowanie w hotelu w Puno i nocleg (Trasa ok. 270km).

Dzień 9

Po śniadaniu proponujemy rejs na pływające wyspy Uros (dodatkowo płatne ok. 60 USD) lub odpoczynek. Wyspy zbudowane z trzciny totora zamieszkują indianie Aymara, poznamy ich domy, kulturę i zwyczaje. Wczesnym popołudniem przejazd autokarem do Cuzco, dawnej stolicy imperium Inków. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 400km).

Dzień 10

Po śniadaniu zwiedzanie starówki Cuzco, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W programie Plaza de Armas, katedra z pinakoteką gromadzącą arcydzieła kuzkeńskiej szkoły malarskiej oraz dawna świątynia słońca - Coricancha. Po popołudniu czas wolny lub dla chętnych za dodatkową opłatą (ok.90 USD) wycieczka do Świętej Doliny Inków. To wyjątkowe miejsce w historii Inkaskiej, charakteryzuje się niezwykle żyzną ziemią i wspaniałymi krajobrazami. Oko w oko staniemy z kondorem w Sanktuarium Zwierząt, przyjrzymy się alpakom, lamom i wikuniom, a także zwiedzimy inkaskie ruiny w Pisaq i targ z pamiątkami, na której będziemy mogli spróbować pyszną kukurydzę podawaną z serem. W cenie bilety wstępu. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 11

Po śniadaniu dwugodzinny przejazd na stację kolejową do Ollantaytambo, skąd rozpoczniemy wycieczkę do Machu Picchu (pociąg jedzie ok.1,5 godz.), jednego z SIEDEMIU CUDÓW ŚWIATA (od 2007 r. wpisane na listę UNESCO). Odkryte dla świata w 1911 r., zagubione miasto Inków to niesamowite, skalne budowle, leżące na setce tarasów. Wielkość i piękno tego miejsca dają wyobrażenie o niezwykle bogatej kulturze inkaskiej. Zobaczymy skalną Świątynię Trzech Okien i Słoneczne Obserwatorium. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 380km).

Dzień 12

Po śniadaniu krótki spacer po Sacsayhuaman - dawnej inkaskiej twierdzy, w której do dziś odbywa się najsłynniejszy peruwiański festiwal Inti Raimi. Dla odważnych możliwość skosztowania świnki morskiej (w cenie). Transfer na lotnisko, przelot do Limy. Obiadokolacja. Nocleg. (Trasa ok. 150km).

Dzień 13

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, a następnie zwiedzimy kolonialną dzielnicę Plaza Mayor z okazałym pałacem, w którym mieści się siedziba rządu, katedrę (mauzoleum hiszpańskiego konkwistadora Francisco Pizzaro), klasztor św. Franciszka. Postój przy zabytkowej stacji kolejowej Desamparados, z której rozpoczyna się trasa zaprojektowana w XIX w. przez inżyniera Ernesta Malinowskiego. Następnie zwiedzanie muzeum Larco Herrera, mieszczące się w zabytkowym budynku, przedstawiające dokładny przegląd peruwiańskiej historii prekolumbijskiej, niesamowite zbiory wyrobów ze złota, ceramiki i tekstyliów. Transfer na lotnisko. Lot powrotny do Polski przez jeden z europejskich portów lotniczych (dokładne godziny zbiórki poda na miejscu pilot Rainbow).

Dzień 14

Przylot do Warszawy na lotnisko im. F. Chopina.

Uwagi do programu

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

• Prosimy o zabranie wygodnego obuwia, odpowiedniego do pieszych wędrówek, jak również cieplej odzieży, gdyż poranki i wieczory na Atacamie i w Uyuni są chłodne (temperatura spada do -10 °C).

• Zakazuje się przywożenia do Chile produktów pochodzenia organicznego (żywności), również tych otrzymanych na pokładzie samolotu.

• Osoby z chorobami serca lub wysokim nadciśnieniem powinny skonsultować swój wyjazd z lekarzem.

• Naprzelotach wewnętrznych realizowanych w ramach tego programu obowiązuje limit 5 kg bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 25 x 35 x 45 cm, w formie torby lub plecaka. Opłata za walizkę kabinową wynosi ok. 36 USD, oraz 20kg bagażu rejestrowanego.

Uwaga! Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na14 dni przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.

"

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Santiago de Chile oraz z Limy do Warszawy (przez jeden z europejskich portów lotniczych), przeloty wewnętrzne wg programu, opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach jw., wyżywienie według programu (śniadania i obiadokolacje albo lunch/lunch box), opiekę pilota, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz innych wydatków osobistych. Koszt udziału w programie (w tym bilety wstępu) to420 USD/os + ok. 60 USD/os na napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych.

Uwaga! Prosimy o uzupełnianie danych paszportowych niezbędnych do wykupienia biletów kolejowych na Machu Picchu.

Uwagi do programu

UWAGA: dla obywateli Stanów Zjednoczonych, Krajów Azjatyckich, Kanady oraz Indii szczepienia na żółtą febrę są obowiązkowe

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.6/6. Sprawdź opinie: "

META Description

Lima • Machu Picchu • Cusco • Jezioro Titicaca - pływające wyspy Uros • Santiago de Chile • Pustynia Atacama • Dolina Księżycowa i Dolina Śmierci - salary i gejzery • piękna lecz nieznana Boliwia - La Paz, Tiwanaku, Salar de Uyuni • bajecznie kolorowe laguny

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
27°C
Temperatura w nocy
19°C
Temperatura wody
21°C
Liczba godzin słonecznych
6

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że loty trwające powyżej 8 h są zawieszone do 6 stycznia 2021 r.
Decyzja pozostaje w mocy do odwołania.
Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji
Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu.
Z obowiązku wizowego zwolnieni są obywatele polscy udający się do Peru w celach turystycznych Mogą przebywać na terytorium łącznie do 183 dni w okresie 365 dni.
W Peru dość powszechnie występuje żółtaczka typu A (pokarmowa). Zagrożenie chorobami tropikalnymi na wybrzeżu i w górach jest niewielkie. W tropikalnych regionach nizinnych na wschodzie i północy kraju (Loreto, Ucayali, Amazonas) występuje umiarkowane zagrożenie malarią i dengą. Szczepienia ochronne w zasadzie nie są wymagane.