17 926

za osobę
Podsumowanie ceny
Wakacje.plWczasyPeruNa szlaku piękna

Na szlaku piękna

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK600295
Kod oferty: WAK600295
18

Opis oferty

Organizator: RainbowKod oferty: WAK600295

Opis oferty

Hotele i hostele (11 rozpoczętych dób hotelowych)

Pokoje: 2 - osobowe z łazienkami, z możliwością 1 dostawki.

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu w hali odlotów na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie. Aktualny rozkład lotów prosimy sprawdzać na: stronie operatora . Wylot do Santiago de Chile przez jeden z europejskich portów lotniczych.

Dzień 2

Przylot do Santiago de Chile. Stolica Chile to miasto pełne kontrastów - drapacze chmur przeplatają się tutaj z kolonialnymi zabytkami. Santiago jest uznawane za jeden z najważniejszych ośrodków gospodarczych i kulturalnych całej Ameryki Południowej. Na placu Plaza de Armas zobaczymy piękną katedrę. Na głównym rynku Mercado Central, jednym z najstarszych i największych w Chile, będzie czas na skosztowanie miejscowych specjałów. Następnie udamy się na jedno ze wzgórz by podziwiać panoramę miasta. Transfer do hotelu, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 80km).

Dzień 3

Po wczesnym śniadaniu (możliwy breakfast box) przelot do Calamy, skąd wyruszymy w kierunku San Pedro de Atacama. Miasto, położone na wysokości ok. 2440m n.p.m. jest zieloną oazą na środku pustyni Atakama. Atakama jest uznawana za najbardziej suchy obszar świata, niektóre stacje meteorologiczne jeszcze nigdy nie zanotowały opadów deszczu! Surowy krajobraz pustyni był nie lada wyzwaniem dla uczestników rajdu Dakar, który wiódł przez Atakamę do Valparaiso. Przed dojazdem do San Pedro spacer po Valle del Arcoiris Tęczowej Dolinie, nazywanej tak ze względu na niezwykły kolor wzgórz znajdujących się w tym miejscu. Paleta barw od czerwieni, fioletów po biel tworzy bajeczny krajobraz. Kolory te są wynikiem różnego stężenia gliny, soli i minerałów. Następnie przejazd w kierunku Lagun Baltinache lub Cejar. To jeziora charakteryzujące się podobnym zasoleniem co Morze Martwe. Przyjazd/Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 270km).

Dzień 4

Przed świtem (breakfast box na drogę) przejazd na północ do jednej z największych atrakcji pustyni Atacama, gejzerów El Tatio. Są to jedne z najwyżej położonych gejzerów na świecie znajdują się na wysokości ok. 4300m n.p.m. i zdecydowanie najlepiej prezentują się o wschodzie słońca. Gejzery przypominają miniaturki wulkanów, które zamiast lawą tryskają gorącą wodą, a formy mineralne powstałe po odparowaniu wrzącej wody są niezwykle ciekawe. Następnie wyruszymy w kierunku Valle de la Muerte (Dolina Śmierci) oraz Valle de la Luna (Dolina Księżycowa). Przejedziemy przez pasmo Cordillera de la Sal, gdzie można podziwiać wspaniałe, naturalne formacje solne o niesamowitych kształtach. Zwiedzanie rozpoczniemy od przystanku w Dolinie Śmierci. Feeria barw, jaką oferują najróżniejsze formacje skalne i padające na nie promienie słońca tworzą piękny obraz, który namalować może tylko natura. Kolejno przejazd do Doliny Księżycowej, która nazwę swą zawdzięcza iście kosmicznemu krajobrazowi: wysuszone jeziora i spękana od braku deszczu ziemia, przypominają Księżyc. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 200km).

Dzień 5

Po wczesnym śniadaniu (możliwy breakfast box na drogę) przejazd w kierunku granicy z Boliwią i przesiadka na jeepy (UWAGA: najwyższy punkt, w jakim się znajdziemy w tym dniu położony jest na 4 850m n.p.m.), na trasie zobaczymy liczne jeziora wysokogórskie zwane po hiszpańsku lagunami z których każda zachwyca innymi kolorami, zatrzymamy się przy m.in. zielonej Laguna Verde i zobaczymy Laguna Blanca. Kolejną z nich jest Laguna Colorada, jedno z najpiękniejszych miejsc w całej Boliwii. Pigmentacja wód zależy od obecności różnych gatunków alg. To słone i płytkie jezioro swoją popularność zawdzięcza charakterystycznej, intensywnie czerwonej barwie. Dodatkowo na jego tafli możemy zaobserwować liczne, kontrastujące, białe połacie boraksu. Całość tego niezwykłego zjawiska wkomponowana jest w malowniczy, nieskażony, górski krajobraz. Ruta de las Lagunas słynie również z bardzo licznie występujących tu flamingów, skupiających się wokół kolorowych wód. Laguna Colorada zamieszkują głównie różowe flamingi krótkodziobe. Przerwa na lunch. Następnie zobaczymy Á rbol de Piedra, niespotykaną formację skalną, wyrzeźbioną przez wiatr, wyglądem przypominającą drzewo o wysokości ok. 7m. Późnym wieczorem dojedziemy do Uyuni. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg. (Trasa ok. 450km).

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd do największego solniska na świecie, Salar de Uyuni. Niespotykanie płaska (różnica wzniesień to niecałe 41 cm), ogromna pustynia solna o obszarze około 10 000km? gwarantuje niesamowite widoki. Pod kilkunastometrową warstwą soli płyną zasolone rzeki. Przejazd w kierunku Cmentarza Lokomotyw. To unikatowe miejsce, w którym rozkwit kolei przypadł na XIX - XX w. Był ściśle związany z odkrytymi w tym czasie bogatymi złożami minerałów oraz transportem ich z kopalni do portów na wybrzeżu Pacyfiku. Teraz znajduje się tu mały dworzec, terminal oraz blisko setka lokomotyw oraz wagonów porzuconych wiele lat temu. Następnie zobaczymy hotel prawie w całości wykonany z bloków soli, głównego surowca w okolicy. Powrót do hotelu w Uyuni, nocleg. (Trasa ok. 300km).

Dzień 7

Po śniadaniu przelot i zwiedzanie La Paz, największej metropolii Boliwii i jednego z najwyżej położonych miast na świecie (3200 - 4050m n.p.m.). Zostało wybrane w prestiżowym konkursie na Siedem Cudów Świata w kategorii: miasta. Zobaczymy m.in.: kościół św. Franciszka, katedrę, Gmach Rządu i Kongresu. O dreszcz emocji przyprawi nas wizyta na targu czarownic, gdzie można nabyć przeróżne talizmany i amulety. Obiad. Transfer do hotelu i nocleg. (Trasa ok. 80km). Wieczorem dla chętnych wieczór z folklorem boliwijskim (45 USD).

Dzień 8

Po śniadaniu udamy się do stanowiska archeologicznego Tiahuanaco, położonego na wysokości 3800m n.p.m. Zobaczymy tu m.in. słynną Bramę Słońca z wizerunkiem Boga Wiracocha i Monolit Ponce’a. Po zwiedzaniu obiad. Następnie przejedziemy malowniczą drogą wzdłuż Titicaca – najwyżej położonego jeziora żeglownego na Ziemi aż do granicy boliwijsko-peruwiańskiej w Desaguadero. Przejazd do hotelu w Puno, zakwaterowanie i nocleg (Trasa ok. 270km).

Dzień 9

Po śniadaniu proponujemy rejs na pływające wyspy Uros (dodatkowo płatne ok.65 USD) lub odpoczynek. Wyspy zbudowane z sitowia totora zamieszkują Indianie Aymara, poznamy ich domy, kulturę i zwyczaje. Następnie przejazd autokarem do Cuzco, dawnej stolicy imperium Inków. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 400km).

Dzień 10

Po śniadaniu zwiedzanie starówki Cuzco, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W programie Plaza de Armas, katedra z pinakoteką gromadzącą arcydzieła kuzkeńskiej szkoły malarskiej oraz dawna świątynia słońca – Coricancha. Po południu czas wolny lub dla chętnych za dodatkową opłatą (ok.105 USD) wycieczka do Świętej Doliny Inków. To wyjątkowe miejsce w historii inkaskiej, charakteryzuje się niezwykle żyzną ziemią i wspaniałymi krajobrazami. Oko w oko staniemy z kondorem w Sanktuarium Zwierząt, przyjrzymy się alpakom, lamom i wikuniom, a także zwiedzimy inkaskie ruiny w Pisaq i targ z pamiątkami, na którym będziemy mogli spróbować pysznej kukurydzy podawanej z serem. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 11

Wcześnie rano (breakfast box na drogę) dwugodzinny przejazd na stację kolejową do Ollantaytambo, skąd rozpoczniemy wycieczkę do Machu Picchu (pociąg jedzie ok.1,5 godz.), jednego z SIEDMIU CUDÓW ŚWIATA (od 1983 r. wpisane na listę UNESCO). Odkryte dla świata w 1911 r., zagubione miasto Inków to niesamowite, skalne budowle, leżące na setce tarasów. Wielkość i piękno tego miejsca dają wyobrażenie o niezwykle bogatej kulturze inkaskiej. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 380km).

Dzień 12

Po śniadaniu krótki spacer po Sacsayhuaman – dawnej inkaskiej twierdzy, w której do dziś odbywa się najsłynniejszy peruwiański festiwal Inti Raimi. Dla odważnych możliwość skosztowania świnki morskiej (w cenie). Transfer na lotnisko, przelot do Limy. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 150km).

Dzień 13

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, a następnie zwiedzanie kolonialnej dzielnicy: Plaza Mayor z okazałym pałacem, w którym mieści się siedziba rządu, katedra (mauzoleum hiszpańskiego konkwistadora Francisco Pizarro), klasztor św. Franciszka. Postój przy zabytkowej stacji kolejowej Desamparados, z której rozpoczyna się trasa zaprojektowana w XIX w. przez inżyniera Ernesta Malinowskiego. Następnie zwiedzanie muzeum Larco Herrera, mieszczące się w zabytkowym budynku, przedstawiające dokładny przegląd peruwiańskiej historii prekolumbijskiej, niesamowite zbiory wyrobów ze złota, ceramiki i tekstyliów. Transfer na lotnisko. Lot powrotny do Polski przez jeden z europejskich portów lotniczych (dokładne godziny zbiórki poda na miejscu pilot Rainbow).

Dzień 14

Przylot do Warszawy na lotnisko im. F. Chopina.

Uwagi do programu

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

• Prosimy o zabranie wygodnego obuwia, odpowiedniego do pieszych wędrówek, jak również cieplej odzieży, gdyż poranki i wieczory na Atacamie i w Uyuni są chłodne (temperatura spada do -10 °C).

• Zakazuje się przywożenia do Chile produktów pochodzenia organicznego (żywności), również tych otrzymanych na pokładzie samolotu.

• Osoby z chorobami serca lub wysokim nadciśnieniem powinny skonsultować swój wyjazd z lekarzem.

• Na przelotach wewnętrznych realizowanych w ramach tego programu obowiązuje limit 20 kg bagażu rejestrowanego oraz 5 kg bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 25 x 35 x 45 cm, w formie torby lub plecaka. Opłata za walizkę kabinową wynosi ok. 36 USD.

Uwaga! Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na 14 dni przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.

"

świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Santiago de Chile oraz z Limy do Warszawy (przez jeden z europejskich portów lotniczych), przeloty wewnętrzne wg programu, opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach jw., wyżywienie według programu (śniadania i obiadokolacje albo lunch/lunch box), opiekę pilota, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz innych wydatków osobistych. Koszt udziału w programie (w tym bilety wstępu) to470 USD/os + ok. 60 USD/os na napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych.

Uwaga! Prosimy o uzupełnianie danych paszportowych niezbędnych do wykupienia biletów kolejowych na Machu Picchu.

Wizy

UWAGA: dla obywateli Stanów Zjednoczonych, Krajów Azjatyckich, Kanady oraz Indii szczepienia na żółtą febrę są obowiązkowe

Do realizacji programu niezbędne jest posiadanie pełnego szczepienia przeciwko COVID-19 oraz Unijnego Certyfikatu Szczepień.

Poniżej przesyłamy wytyczne sanitarne dla wycieczki CBP:

Chile

Brak dodatkowych obostrzeń dla klientów dla posiadaczy pełnego szczepienia przeciwko COVID-19

Boliwia

Brak dodatkowych obostrzeń dla klientów dla posiadaczy pełnego szczepienia przeciwko COVID-19 Niezbędne będzie wypełnienie oraz wydrukowanie w 6 kopiach formularza:

• data przyjazdu do Boliwii - nazwa hotelu oraz adres (dane zostaną wysłane na 7 dni przed startem imprezy)

Peru

Brak obowiązku posiadania szczepienia przeciwko COVID-19 lub testu PCR przy przekraczaniu granicy.

Wszystkie wzory wypełnień stosownych formularzy wjazdowych dostępne są na naszej stronie internetowej w sekcji: Aktualne wytyczne COVID.

Uprzejmie prosimy o posiadanie wszystkich kodów QR i potwierdzeń wypełnień formularzy w formie zarówno papierowej jak i elektronicznej.

Dodatkowo konieczne jest zabranie 3 kopii paszportu.

"

Meta description

Lima • Machu Picchu • Cusco • Jezioro Titicaca - pływające wyspy Uros • Santiago de Chile • Pustynia Atacama • Dolina Księżycowa i Dolina Śmierci - salary i gejzery • piękna lecz nieznana Boliwia - La Paz, Tiwanaku, Salar de Uyuni • bajecznie kolorowe laguny

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.6/6. Sprawdź opinie: "

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość
Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

2 os. pokoj standardowy

2 dorosłych

śniadania i obiadokolacjeStandardowy
Wylot
13:05
09:40
WAW · 29.01 (Ndz.)Warszawa - Chopin
SCL · 30.01 (Pon.)Santiago De Chile
Przylot
21:15
23:25
LIM · 10.02 (Pt.)Lima
WAW · 11.02 (Sob.)Warszawa - Chopin
35 852 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Oficjalny Parking Lotniska P2, Żwirki i Wigury 1, Warszawa

860
za 1 auto
1 auto
Data od
29.01.2023
Data do
11.02.2023
860
za 1 auto

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

455
za wycieczkę
455
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji
Wycieczka35 852
Cena całkowita35 852
Zaliczka płatna teraz10 756
Pozostała kwota płatna na 30 dni przed wyjazdem.
lub

Pogoda

21°C
20°C
20°C
13

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Wszyscy podróżni udający się do Peru zobowiązani są uzupełnić wirtualną deklarację dot. stanu zdrowia- zobacz więcej. Deklarację należy mieć ze sobą wydrukowaną lub zapisaną w telefonie, przed lotem, jak i w trakcie pobytu w Peru.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie, podróżni nie muszą okazać negatywnego wyniku testu molekularnego na COVID-19, jeżeli zaszczepieni są przeciwko COVID-19 dwoma dawkami ( lub jedną, w przypadku szczepionek jednodawkowych) na co najmniej 14 dni przed podróżą do Peru. Należy okazać zaświadczenie o szczepieniu w języku angielskim.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów ale nie można korzystać z obiektów zamkniętych użytku publicznego.
Test: tak, PCR wykonany nie wcześniej niż niż 72 godziny przed lotem.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów ale nie można korzystać z obiektów zamkniętych użytku publicznego bez szczepienia.
Test: tak, PCR wykonany nie wcześniej niż niż 72 godziny przed lotem.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów ale nie można korzystać z obiektów zamkniętych użytku publicznego.
Test: tak, PCR wykonany nie wcześniej niż niż 72 godziny przed lotem.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu.
Z obowiązku wizowego zwolnieni są obywatele polscy udający się do Peru w celach turystycznych Mogą przebywać na terytorium łącznie do 183 dni w okresie 365 dni.
W Peru dość powszechnie występuje żółtaczka typu A (pokarmowa). Zagrożenie chorobami tropikalnymi na wybrzeżu i w górach jest niewielkie. W tropikalnych regionach nizinnych na wschodzie i północy kraju (Loreto, Ucayali, Amazonas) występuje umiarkowane zagrożenie malarią i dengą. Szczepienia ochronne w zasadzie nie są wymagane.