Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyNorwegiaLofoty - Polarne dni, słoneczne noce
Polska otwiera granice

Lofoty - Polarne dni, słoneczne noce

Wycieczka objazdowa

Last minute
Kod oferty: WAK469950

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

standardowy
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji AXA ASSISTANCE

196
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny

Informacje o podróży

Wylot

31.07.2020 Piątek
WAWWarszawa - Chopin
31.07.2020 Piątek
BGOBergen

Powrót

08.08.2020 Sobota
TRFOslo
08.08.2020 Sobota
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK469950Organizator: Rainbow

Opis oferty

Hotele (razem8 rozpoczętych dób hotelowych) w dużych miastach hotele sieciowe na północy Skandynawii (poza dużymi miastami) możliwe zakwaterowanie w małych hotelach rodzinnych.

Pokoje: wygodne, 2-osobowe (możliwość dostawki UWAGA!!! pokoje z 3 osobnymi łóżkami na zapytanie) z łazienkami i wc, często z TV.

Do dyspozycji gości: w hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja.

Wyżywienie: śniadania (najczęściej w formie bufetu). Możliwość dokupienia obiadokolacji.

Kategoria lokalna: /

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu do Bergen na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: stronie operatora. Po przylocie transfer do hotelu w okolicy Bergen. Zakwaterowanie (doba hotelowa rozpoczyna się ok. 15:00) i nocleg. Dla chętnych (za dodatkową opłatą) wyjazd do centrum Bergen, czas wolny, wjazd kolejką na wzgórze Flø yen, z którego rozpościera się piękna panorama na Bergen i fiordy (uwaga, wyjazd uzależniony od godzin przylotów i ilości chętnych). (Trasa ok.20km).

UWAGA !!! w terminach oznaczonych

• (05.07, 23.07, 09.08, 27.08) program będzie realizowany w odwrotnej kolejności

Dzień 2

Po śniadaniu, wykwaterowanie i zwiedzanie Bergen z lokalnym przewodnikiem, w programie między innymi wizyta na Torget - barwnym targu rybnym, stary port Bryggen z górującą nad nim średniowieczną twierdzą Bergenhus i spacer po Tyskebryggen z charakterystycznymi drewnianymi budynkami. Następnie przejazd do Voss, skąd udamy się w ok. 2-godzinną podróż koleją, w tym słynną trasą kolejową - Flå msbana, której pociągi pokonują odległość 20km i ponad 860m różnicy wysokości, żeby dotrzeć do ostatniej stacji, a towarzyszą temu zapierające dech w piersiach widoki. Po dojeździe do Flam - uroczej miejscowości położonej w dolinie wśród gór na końcu Aurlandsfiordu, czas wolny. Następnie krótka przeprawa promowa z Fodnes do Manhaller przez największy fiord Norwegii - Sognefjord (po drodze do Fodnes przejazd najdłuższym tunelem drogowym świata Leardaltunel - 24,5km długości). Przejazd na nocleg do hotelu w okolicach Forde. (Trasa ok. 380km).

Dzień 3

Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd w kierunku miasteczka Geiranger, czas wolny(przysprzyjającej pogodzie wjazd na górę Dalsnibba - niezwykły punkt widokowy położony na wysokości 1500m n.p.m.). Dla chętnych (za dodatkowa opłatą)rejs widokowy po fiordzie Geiranger pośród pionowych skał wpadających wprost do morza i wodospadów sięgających nawet 250m wysokości. Następnie przejazd ekscytującą Drogą Orłów w kierunku Eidsdal. Kolejna przeprawa promowa Eidsdal - Linge. Przejazd słynną Drogą Trolli z widokiem na wodospad Stigfossen i Ścianę Trolli. Dojazd do hotelu w urokliwym mieście portowym - Molde - zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 350km).

Dzień 4

Po śniadaniu czas wolny na spacer po Molde zwanym Miastem Róż, a dla chętnych (za dodatkowa opłatą, ok. 25 EUR/os.) wycieczka na słynną drogę atlantycką, wykwaterowanie. Przejazd na punkt widokowy Varden - 407m n.p.m. z przepiękną panoramą Molde, fiordów i widokiem na 222 szczyty górskie. Następnie przejazd w kierunku Trondheim. Wieczorny spacer uliczkami starego miasta zabudowanego charakterystycznymi domami z drewnianymi fasadami. Po drodze zobaczymy m.in. zabytkowy, drewniany most miejski, drewniany pałac królewski, urokliwą dzielnicę Bakklandet. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w okolicach Trondheim. (Trasa ok. 350km)

Dzień 5

Po śniadaniu, wykwaterowanie i dalsze zwiedzanie Trondheim, miasta, które w czasach Wikingów przez ponad 200 lat pełniło rolę stolicy, a dziś jest 3 największym miastem Norwegii. Odwiedzimy m.in. średniowieczną Katedrę Nidaros wybudowaną na miejscu pochówku patrona Norwegii św. Olafa. Czas wolny. Następnie udamy się wzdłuż wybrzeża fiordu Trondheim oraz jeziora Snasa i doliny Namdalen do Nordland, prowincji obfitującej w liczne jeziora. Podróż pośród górskich krajobrazów Nordland. Dojazd do hotelu w okolicach Mo i Rana. Zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 480km).

Dzień 6

Po wczesnym śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd w kierunku lodowca Svartisen. Przeprawa łódką przez jezioro polodowcowe i wycieczka piesza pod jeden z jęzorów lodowca (Uwaga! Podejście pod jęzor lodowca wymaga od uczestników stroju i obuwia odpowiedniego do wędrówek górskich. W czasie podejścia bywa ślisko!). Następnie przejazd drogą prowadzącą przez dolinę Dunderlandsdalen. Przekroczenie Kręgu Polarnego. Wizyta w centrum turystycznym Polarsirkelsenteret, gdzie zwiedzający otrzymują certyfikat, upamiętniający przekroczenie koła podbiegunowego. Przejazd przez malowniczy płaskowyż Saltfjellet do Saltdalsfiroden, a następnie wycieczka aby zobaczyć Saltstraumen - najsilniejszy prąd pływowy świata (uzależniona od liczby chętnych). Podróż wzdłuż wybrzeży fiordów do hotelu w okolicach Bodo. Zakwaterowanie i nocleg (Trasa ok. 270km)

Dzień 7

Wczesne śniadanie (lub pakiety śniadaniowe- w zależności od godzin wypłynięcia promu), wykwaterowanie i przejazd w kierunku przeprawy promowej w Bodo skąd popłyniemy w ok. 3 godzinny rejs widokowy do znajdującego się na archipelagu lofockim miasteczka - Moskenes. Lofoty, ciągnące się 112km wzdłuż wybrzeża, uważane są za jedno z najpiękniejszych miejsc w Norwegii. Podczas przejazdu przez archipelag zobaczymy urocze wioski z charakterystyczną architekturą (czerwone domki na palach), zatrzymamy się na pięknej, piaszczystej plaży w Ramberg w otoczeniu ostrych szczytów górskich oraz odwiedzimy muzeum Wikingów - Lofotr. Przejazd na nocleg w hotelu w okolicach Harstad. (Trasa ok. 290km)

Dzień 8

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do portu lotniczego w Evenes, lot do Oslo Gardermoen i przejazd na zwiedzanie stolicy Norwegii z lokalnym przewodnikiem - objazd centrum miasta: główna ulica miasta - Karl Johans Gate, Pałac Królewski oraz Storting, czyli budynki Parlamentu, wizyta w niezwykłym Parku Frogner, będącym jednocześnie muzeum rzeźby Gustawa Vigelanda, przejazd na Bygdø y - "półwysep Muzeów", a następnie podziwianie panoramy Oslo ze skoczni Holmenkollen, z której rozpościera się piękna panorama na fiord i miasto. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicach Sandefjord (Trasa ok. 180km).

Dzień 9

Śniadanie (lub pakiety śniadaniowe, dla klientów wylatujących wczesnym rankiem), wykwaterowanie z hotelu (maksymalnie do godz. 11.00). Następnie transfery na lotnisko Oslo - Torp. Dokładne godziny transferów poda pilot Rainbow na miejscu. Wyloty do Polski. (trasa ok. 20km)

Uwagi do programu

• Program może ulec nieznacznym zmianom

• Kolejność zwiedzania może ulec zmianie lub odwróceniu.

• Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

UWAGA !!! w terminach oznaczonych

• (05.07, 23.07, 09.08, 27.08)program będzie realizowany w odwrotnej kolejności

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, przelot wewnętrzny, opłaty lotniskowe, przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, video, minibar), zakwaterowanie w hotelach jw. (8 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania (8), program turystyczny jw., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów uczestnictwa w programie zwiedzania (kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i atrakcji - łódki na Svartisen, miejscowych przewodników, opłat rezerwacyjnych, napiwków) - orientacyjny koszt to ok. 1500 NOK/os. (płatne na miejscu pilotowi). Fakultatywnie: Droga atlantycka 25 EUR/os. wieczorne Bergen 22 EUR/os, rejs Geirangerfjord 37 EUR/os. Cena nie zawiera również dodatkowych posiłków i innych wydatków osobistych.

Możliwość dokupienia 8 obiadokolacji w hotelach (wg dopłaty w cenniku).

META Description

Norweskie miasta - Bergen, Oslo i Trondheim • majestatyczne fiordy • koło podbiegunowe • Lodowiec Svartisen • Lofoty

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.9/6. Sprawdź opinie: "

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
19°C
Temperatura w nocy
11°C
Temperatura wody
12°C
Liczba godzin słonecznych
6

Przed podróżą

Paszporty

Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Królestwa Norwegii jest ważny dokument paszportowy bądź ważny dowód osobisty. Przed wyjazdem należy się upewnić, czy dokument jest w wystarczająco dobrym stanie technicznym i pozwala na stwierdzenie tożsamości.

Wizy

Wiza nie jest wymagana.

Szczepienia, służba zdrowia

W Norwegii nie ma zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych.

Infolinia Wakacje.pl

+48 58 325 29 00