Oferta, której szukasz, została wyprzedana. Nie rezygnuj jednak z wakacyjnych planów!

Mamy dla Ciebie ogromny wybór hoteli

lub

Możemy Ci pomóc znaleźć równie atrakcyjny hotel.

9

Opis oferty

Region: MaderaBiuro podróży (przedsiębiorca): Logos TourKod oferty: WAK794488

Pogoda

16°C
13°C
17°C
11

Przed podróżą

Podróżnych nie obowiązują szczepienia ochronne.
Od 1 lipca 2019 roku zaczęła obowiązywać opłata dla turystów zagranicznych (International Visitor Conservation and Tourism Levy, IVL) w wysokości 35 dolarów nowozelandzkich (NZD) za osobę. Aby ułatwić podróżującym proces uiszczania opłat, Urząd Imigracyjny Nowej Zelandii wskaże, czy dana osoba musi uiścić opłatę IVL w trakcie aplikacji wizowej (opłata IVL będzie automatycznie wliczona w opłatę za wizę).

Od 1 października 2019 roku wejdzie w życie obowiązek ponoszenia nowej dodatkowej elektronicznej opłaty wjazdowej NZeTA (New Zealand Electronic Travel Authority). Objęci nią będą obywatele krajów, którzy mogą wjechać do Nowej Zelandii w celach turystycznych korzystając z ruchu bezwizowego, czyli m.in. Polski. UWAGA! Pasażerowie muszą uiścić opłatę NZeTA przed rozpoczęciem planowanej podróży. Bez poświadczenia dokonania opłaty pasażerowie mogą nie zostać wpuszczeni na pokład samolotu lub statku pasażerskiego.

Wysokość opłaty wynosi 9 NZD, w przypadku gdy opłata jest uiszczana za pomocą darmowej aplikacji na telefon komórkowy lub 12 NZD, jeśli uiszcza się ją przez internet. Maksymalny czas realizacji procesu rejestracji opłaty wynosi 72 godziny.
Paszport musi być ważny przynajmniej o 3 miesiące dłużej niż data planowanego opuszczenia Nowej Zelandii.
Obywatele RP przyjeżdżający na okres nie dłuższy niż 3 miesiące korzystają z ruchu bezwizowego, który obejmuje następujące kategorie przyjazdów:
a) pobyt turystyczny, wizyta u rodziny i znajomych,
b) nauka (jeden kurs trwający do trzech miesięcy),
c) pobyt w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą,
d) niezarobkowe uczestnictwo w imprezach sportowych lub kulturalnych,
e) przyjazd w celu leczenia (udokumentowany opłaceniem świadczenia medycznego).

Informacje prawne

Realizując obowiązek przewidziany w art. 12a pkt. 2 i 4 ustawy z dnia 30.05.2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. z 2020 r. poz. 287) w zw. z art. 40 ust. 1 ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z (Dz.U. z 2022 r. poz. 511), Wakacje.pl niniejszym informuje Państwa o podziale obowiązków związanych z zawieraną za pośrednictwem Wakacje.pl jako agenta turystycznego umową o udział w imprezie turystycznej a organizatorami turystyki, którzy prezentują swoje oferty na naszym serwisie. Jednocześnie wskazujemy, że wszelkie oferty dostępne na naszym serwisie podchodzą od podmiotów będących przedsiębiorcami.

Czytaj więcej

Nowość!

Odkryj nową stronę podróży – rezerwuj elastyczne pakiety lot+hotel. Sprawdź