Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
17

Opis oferty

Biuro podróży (przedsiębiorca): Prestige ToursKod oferty: WAK560604

/

Australia/Australia

Tytuł wycieczki

AUSTRALIA NOWA ZELANDIA SAMOA FIDŻI 25 DNI

Główne atrakcje

• Skalne cuda natury - Uluru (Ayers Rock) i Kata Tjuta (Olgas)

• Sydney - najpiękniejsze z wielkich miast

• Alice Springs - stolica Czerwonego Środka"

• Wielka Rafa Koralowa i tropikalne Cairns

• Wyspa Południowa (Alpy Nowozelandzkie, Queenstown, fiordy)

• Wyspa Północna (Auckland, geotermalne zjawiska Rotorua)

• Samoa - najciekawszy archipelag Polinezji

• Fidżi - wypoczynek i kultura Melanezji

O wycieczce

To propozycja dla osób, które dysponują większą ilością wolnego czasu i chcą poznać drugą stronę naszego globu. Należy pamiętać, że lecąc na Antypody pokonujemy kolosalne odległości i spędzamy długie godziny w samolotach, co w połączeniu z różnicą czasu sprawia, że lądując w Australii czujemy się przez pierwsze dni nieco skołowani". Nie jest to zatem wyjazd dla osób, które nie lubią latać samolotem. Pomijając długie

I liczne loty, wycieczka należy do łatwych. Latając liniami wewnętrznymi unikamy długich przejazdów, jesteśmy zakwaterowani w dobrych warunkach, a program nie jest na tyle napięty, by nie znaleźć czasu na relaks przy australijskim piwie, testowanie znakomitej kuchni, czy dłuższe spacery w cudnych plenerach. W Czerwonym Środku" Australii widzimy nie tylko świętą skałę Aborygenów Uluru (Ayers Rock), ale zobaczymy jak żyją tam ludzie odwiedzając miasteczko Alice Springs. Na Nowej Zelandii zwiedzamy to co najciekawsze na obu wyspach. Będąc już tak daleko warto pokusić się o odwiedzenie odległych od Polski egzotycznych archipelagów Samoa i Fidżi. Zetkniemy się ze światem Wysp Pacyfiku, uroczą i autentyczną kulturą bajkowych wysp Polinezji i Melanezji.

Program wycieczki

Dni 1-2

Przelot Z Warszawy

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki.

Przelot z przesiadkami do Australii.

Dzień 3

Sydney

Przylot do Sydney. Po odpoczynku zwiedzanie tego pięknego miasta. Spacer do opery w rejon Harbour Bridge, miejsce to jest słynną na cały świat ikoną metropolii. Podziwiamy centrum z pięknymi wiktoriańskimi i georgiańskimi gmachami, które świadczą o minionej potędze Imperium Brytyjskiego. Zaglądamy do katedry i spacerujemy po wyjątkowym ogrodzie botanicznym, gdzie zgromadzono setki gatunków ciekawych drzew. W tym dniu musimy pracować nad naszym organizmem, by przyzwyczaił się do zmienionego czasu. Nocleg w Sydney.

Dzień 4

Sydney

Kolejny dzień pobytu w Sydney. Rejs promem do podmiejskiego Manly. Prom płynie przez zatokę Port Jackson, najwspanialszy port świata", jak pisał o tym miejscu założyciel miasta, Artur Phillip. Z pokładu można zrobić doskonałe zdjęcia opery i Harbour Bridge. Pobyt w Manly, kameralnym miasteczku leżącym nad otwartym oceanem. Możliwość kąpieli, chwili relaksu na piaszczystej plaży i degustacji znakomitych owoców morza. Powrót promem do Sydney. Spacer po dzielnicach Darling Harbour i The Rocks. Wieczorem wjazd na imponującą wieżę widokową i podziwianie rozświetlonego miasta z góry. Kolacja w formie bufetu na wieży w pięknej scenerii panoramy Sydney. W obracającej się restauracji dysponujemy niezwykle bogatym wyborem starterów, dań głównych i deserów. Nocleg w hotelu w Sydney.

Dzień 5

Ayers Rock

Przejazd na lotnisko i wylot w rejon Ayers Rock, do fascynującego wnętrza Australii. Tzw. czerwony środek" kontynentu oferuje niezwykłe krajobrazy, ciekawą roślinność, możliwości spotkania z Aborygenami i białymi

Osadnikami. Pierwszym punktem programu jest wyjazd do skał Kata Tjuta (Olgas), aborygeńskiego miejsca kultu płodności. Piesza wycieczka łatwą ścieżką pomiędzy wspaniałymi, czerwonymi skałami o niezwykłych kształtach. Okazja do robienia fotografii w bajkowej, niemal nierealnej scenerii. Zaplanowany jest też postój w centrum kultury aborygeńskiej. Po południu czeka nas podziwianie wraz z turystami z całego świata spektaklu zachodu słońca pod świętą skałą Uluru. Wtedy skała staje się krwistoczerwona, a zdjęcia wychodzą najlepiej. Wieczór możemy spędzić typowo po australijsku, czyli przy barbecue i piwie. Nocleg w bazie turystycznej.

dystans drogowy dnia ok. 110km

Dzień 6

Alice Springs

Wcześnie rano dla chętnych kolejny wyjazd pod Ayers Rock (Uluru), najsłynniejszy monolit skalny świata. Możliwość spaceru u podnóża skały do świętej sadzawki i innych ważnych miejsc, gdzie zachowały się aborygeńskie rysunki naskalne. Po odpoczynku kilkugodzinny przejazd przez australijski interior (outback) do Alice Springs, głównego (choć małego) miasta środka Australii. Niemal wieczne słońce nastraja pozytywnie, a życie toczy się tu spokojnie. W Alice Springs można zobaczyć Aborygenów, którzy niestety nie potrafią odnaleźć się w nowoczesnej Australii. Spacer po centrum z licznymi sklepami z pamiątkami, miejsce znane jest m.in. z handlu opalami. Nocleg w Alice Springs.

dystans drogowy dnia ok. 440km

Dzień 7

Lot Do Cairns

Wyjazd za miasto i zwiedzanie historycznej stacji telegrafu, dzięki której powstało miasteczko. Alice Springs jest jedynym większym skupiskiem ludności w promieniu setek kilometrów i utrzymuje kontakt z prowincją wyłącznie drogą powietrzną i radiową. Rozwinął się tu serwis latających doktorów" i szkoły prowadzone drogą radiową dla rozsianych po ogromnej przestrzeni dzieci farmerów. Przejazd na lotnisko i wylot z (z możliwą przesiadką) do Cairns - bramy do Wielkiej Rafy Koralowej, stolicy północno-wschodniego, tropikalnego wybrzeża Australii. Tam każdy ujrzy zupełnie inne oblicze kraju - wilgotne i wiecznie zielone. W niewielkim Cairns można spędzić czas pubach lub posłuchać muzyki na żywo. Jest tu też sporo sklepów z pamiątkami. Nocleg w hotelu w Cairns.

Dzień 8

Wielka Rafa Koralowa

Dla chętnych całodzienny rejs na Wielką Rafę Koralową (ceny różnią się w zależności od rodzaju wycieczki, szczegóły w Informatorze Przedwyjazdowym). Możliwość nurkowania z maską i rurką na rafie. Podczas rejsu serwowany jest lunch i napoje. Nocleg w hotelu w Cairns.

Dzień 9

Cairns

Kolejny dzień pobytu w tropikalnym Cairns. Z pewnością znajdą się chętni na fakultatywną wycieczkę w okolice miasta (szczegóły w Informatorze Przedwyjazdowym). Spotykają się tu dwa światy: wilgotna, piękna dżungla schodzi wprost do pełnego życia oceanu. Podziwianie wielkich wodospadów Barron i krótkie zwiedzanie górskiej miejscowości Kuranda, niegdyś górniczej, a dziś bardzo turystycznej. Koszt wyjazdu nie jest zawarty w cenie wycieczki i zależy od liczby chętnych i szczegółów. Informacje na ten temat otrzymują wszyscy przed wyjazdem. Pozostałe osoby mogą skorzystać z podmiejskich plaż lub przy pomocy naszego pilota zapisać się na kolejną morską eskapadę na jedną z pobliskich wysp. Można też spędzić czas w samym Cairns, spacerować wzdłuż morza, odwiedzać sklepy i lokale, kąpać się i opalać. Nocleg w hotelu w Cairns.

Dzień 10

Lot Do Nowej Zelandii

Przejazd na lotnisko i wylot z przesiadką do Christchurch, największego miasta pięknej i słabo zaludnionej Południowej Wyspy Nowej Zelandii. Przylot późno wieczorem lub w nocy. Z tropiku przenosimy się w strefę klimatu chłodnego. Przejazd do hotelu i nocleg.

Dzień 11

Mount Cook

Opuszczamy zamieszkane tereny i wjeżdżamy w górskie okolice. Ruszamy jedną z najpiękniejszych dróg Nowej Zelandii w kierunku przełęczy Arthur's Pass. Przecinamy Wyspę Południową przejeżdżając przez obszary objęte parkiem narodowym. Dojazd nad wybrzeże Morza Tasmana i postój w miasteczku Greymouth. Po dalszej podróży otwiera się widok na Mt. Cook, najwyższy szczyt Alp Nowozelandzkich i całego kraju. Obszar ten jest objęty Parkiem Narodowym Mt. Cook wpisanym na listę UNESCO.

Nocleg po drodze.

dystans drogowy dnia ok. 340km

Dzień 12

Lodowce Nowej Zelandii

Dojazd pod lodowiec Franza Josefa. Spacer do punktu widokowego na czoło lodowca w pięknej scenerii przyniesie nam świetne samopoczucie. Lodowiec Franza Josefa i pobliski Fox spływają bardzo nisko między lasy. Następnie podróż przebiega przez kolejny park narodowy, Mount Aspiring National Park, gdzie przystajemy w punktach widokowych. Wieczorem przyjazd do Queenstown, turystycznej stolicy Wyspy Południowej. Nocleg w hotelu.

dystans drogowy dnia ok. 410km

Dzień 13

Queenstown

Pobyt w Queenstown, urokliwym miasteczku nad jeziorem Wakatipu. Jest to też nowozelandzkie centrum sportów ekstremalnych. Jedziemy na wycieczkę do miasteczka Arrowtown. Zbudowali je poszukiwacze złota i jeszcze dzisiaj przypomina ono bardziej dekorację filmową do westernu, niż współczesną miejscowość. Znajdziemy się też nad kanionem obok mostu Kawarau, kolebki ekstremalnego sportu bungee jumping". Ci, którzy pragną mocnych przeżyć mogą osobiście spróbować bungee i skoczyć z tego kultowego już miejsca. Niemal w każdej naszej grupie od wielu lat zawsze znalazł się śmiałek, który zdecydował się na skok i ratował honor grupy. Liczymy, że tradycja będzie utrzymana. Po południu mamy czas w położonym nad jeziorem centrum miasteczka. Nocleg w Queenstown.

dystans drogowy dnia ok. 60km

Dzień 14

Fiordy

Rano wyjazd jeszcze dalej na południe w kierunku nowozelandzkich fiordów. Droga wiedzie przez coraz piękniejsze i dziksze tereny Wyspy Południowej. Naszym celem jest Milford Sound, najsłynniejszy nowozelandzki fiord. Przejazd z postojami przez niesamowite, endemiczne lasy aż do Parku Narodowego Fiordland. Droga śmiałymi serpentynami przebiega przez wysokie góry. Tunelem przedostajemy się na zachodnie wybrzeże, które jest niemal pozbawione jakiejkolwiek ludzkiej działalności. Atrakcją tego dnia jest rejs małym statkiem po Milford Sound między górami o tolkienowskich" kształtach. Statek podpływa pod wodospady, z jego pokładu można czasem dostrzec ciekawe ptaki i foki. Podróż powrotna i nocleg po drodze w niewielkiej miejscowości położonej nad jeziorem.

dystans drogowy dnia ok. 400km

Dzień 15

Lot Do Auckland

Przejazd przez południową część wyspy z krótkimi postojami w ciekawszych miejscach. Po południu przelot na wyspę północną do Auckland, a stamtąd podróż do Rotorua. Dojazd późno wieczorem i odpoczynek po tym długim dniu w hotelu. [dystans drogowy dnia

Ok. 495km].

Dzień 16

Rotorua

Zwiedzanie Rotorua i okolic. Znajdziemy tu wiele ciekawych miejsc i zjawisk, w samym mieście w powietrzu wciąż unosi się diabelski zapach siarkowodoru. Zwiedzamy rezerwat ,, geotermalny'' Te Puio z gejzerem Pohutu i innymi ciekawymi zjawiskami. Poczekamy cierpliwie na wybuch najsłynniejszego gejzeru. Zobaczymy tu też ptaszki kiwi, które utrzymuje się w kiwarium", gdzie dzień zamieniony jest na noc, aby ptaki były aktywne. Następnie zwiedzamy okolice Rotorua z jeziorami i lasami drzewiastych paproci, niczym z czasów dinozaurów. Wybieramy jedno z miejsc, gdzie wszystko kipi, bulgocze, paruje, a ziemia mieni się różnymi kolorami. Widać tutaj, że nasza planeta we wnętrzu wciąż jest bardzo gorąca. Wieczorem spacer po centrum Rotorua z kolonialnymi budynkami dawnego uzdrowiska. Wioska, w której mieszkają Maorysi z pięknie ozdobionym domem zebrań i kościołem z elementami maoryskiego zdobnictwa. Wieczorem dla chętnych (po wcześniejszym zamówieniu, dodatkowo płatne wg aktualnych cen), możliwość obejrzenia spektaklu Maorysów występujących w tradycyjnych strojach w rodzaju skansenu. Spektakl połączony jest z kolacją. Nocleg w Rotorua.

dystans drogowy dnia ok. 50km

.

Dzień 17

Waitomo I Auckland

Wyjazd do Auckland. Po drodze udamy się na zwiedzanie jaskiń Waitomo. Sklepienia jaskiń pokryte są świecącymi larwami, co do złudzenia przypomina rozgwieżdżone niebo. Tę atrakcję ogląda się spacerując i pływając łódkami (jeśli pozwala na to stan wody). Dojazd do Auckland, największego miasta Nowej Zelandii. Będziemy mieć okazję do wjazdu na Sky Tower, najwyższą budowlę półkuli południowej (wstęp na wieżę poza ceną wycieczki) i zobaczenie przepięknego widoku Auckland z góry. Nocleg w hotelu.

dystans drogowy dnia ok. 290km

Dzień 18

Auckland

Zwiedzanie Auckland, pięknie położonego miasta żeglarzy. Udajemy się na Queen Street i dochodzimy do portu jachtowego. Dla Nowozelandczyków żeglarstwo to prawdziwa pasja i sport narodowy. W porcie oglądamy najsłynniejsze jednostki. Przejazd na lotnisko. Wylot na wyspy Samoa, gdzie w doskonałej kondycji przetrwały unikatowe, polinezyjskie zwyczaje. Następuje przyjemne przeniesienie się w prawdziwe tropiki. Nocleg na wyspie Upolu.

Dzień 19

Samoa

Zwiedzanie pięknej wyspy Upolu. Oko cieszą piękne krajobrazy, bujna roślinność, wodospady i malownicze zatoki. Przejazd przez góry zajmujące środkową część wyspy. Postój w pięknie usytuowanej świątyni bahaitów, jednej z najważniejszych na świecie dla tej religii. Podróż do odległego cypla na południowym wschodzie i postój na bajkowej plaży, gdzie dysponujemy czasem wolnym na kąpiele, spacery, nurkowanie i opalanie się. Tutejsze krajobrazy przywołują na myśl raj i trudno będzie potem wrócić do rzeczywistości. Lunch w formie suchego prowiantu. Czas na poznanie Apii, nie wielkiej stolicy kraju. Powrót na nocleg.

dystans drogowy dnia ok. 130km

Dzień 20

Samoa

Dalsza część pobytu na rajskiej wyspie. W tym dniu udamy się na zachodnie krańce wyspy Upolu. Ponownie spotkamy się z sielskimi krajobrazami i tradycyjnymi wioskami. Odpoczynek na plaży, kąpiele, lunch i przejażdżka łodzią. Odwiedzamy prawdziwą samoańską wieś, gdzie mamy okazję poznać zwyczaje i tryb życia Samoańczyków. Zjemy z nimi typowy, przygotowany specjalnie dla nas posiłek. Oglądamy jak wygląda tradycyjna chata i jak żyją jej mieszkańcy. Powrót na nocleg.

dystans drogowy dnia ok. 90km

Dzień 21

FIDŻI

Wylot na Fidżi, kolejny egzotyczny archipelag na Pacyfiku, wymarzony cel wyjazdu wielu turystów. Przenosimy się w świat kultury melanezyjskiej. Melanezyjczycy o znacznie ciemniejszych twarzach od Polinezyjczyków opanowali zachodnią część wysp Pacyfiku. W miastach archipelagu mieszkają też liczni Hindusi sprowadzeni niegdyś przez Brytyjczyków. Przejazd do hotelu położonym nad oceanem. Czas wolny i nocleg na Viti Levu.

Dzień 22

FIDŻI

Wypoczynek na plaży. Dla chętnych całodzienna wycieczka (płatna dodatkowo, cena zależy od liczby uczestników, szczegóły w Informatorze Przedwyjazdowym). Zwiedzanie wyspy Viti Levu, poznawanie jej melanezyjskiej kultury. Rejs rzeką i odwiedziny lokalnej wioski, gdzie wódz powita grupę ceremonią picia tutejszego lekko narkotycznego napoju - yaqony. Podczas wycieczki obiad, w menu znajdą się tradycyjne i smaczne dla nas posiłki. Okazja do poznania wnętrza wyspy. Nocleg na Viti Levu.

Dzień 23

FIDŻI

Ostatni dzień pobytu na Fidżi. Ten dzień można spędzić na plażach i na spacerach. Dla chętnych zostanie zorganizowana dodatkowa wycieczka lądowa lub morska (nie ujęta w cenie). Kolacja kończąca pobyt na tropikalnych wyspach Pacyfiku. Nocleg w hotelu.

Dzień 24

Wylot

Przejazd na lotnisko i wylot z Fidżi. Nocleg tranzytowy.

Dzień 25

Przylot Do Warszawy

Kontynuowanie podróży i przylot do Warszawy późno wieczorem. Uwaga, możliwy przylot dnia następnego w zależności od rozkładu lotu.

Zniżki

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza obowiązkową dopłatą płatną na miejscu).

W przypadku braku możliwości dokwaterowania do drugiej osoby - konieczna jest dopłata do pokoju 1 osobowego (typ SGL) bez wzgledu na termin zawarcia umowy.

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji.

Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

I rata - 20% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu

II rata - dopłata do 50% ceny - 95 dni przed datą wyjazdu

III rata - dopłata do 100% ceny - 45 dni przed datą wyjazdu

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

świadczenia

Bilety lotnicze, podatki i opłaty lotniskowe, minimum 20kg/os. bagażu, wszelkie inne koszty transportu drogowego i wodnego wg programu, pośrednictwo wizowe (Australia, Nowa Zelandia), śniadania w hotelach lub w kafeteriach, kolacja na wieży w Sydney, 3 posiłki na Samoa, 1 kolacja na Fidżi, noclegi (4 lub 3 - pokoje 2-osobowe), 1 noc w bazie turystycznej w Ayers Rock (możliwe wspólne łazienki), opłaty za wstępy do parków narodowych i obiektów wymienionych w programie, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; opłata TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny), opieka polskiego pilota.

Cena nie obejmuje

Obowiązkowa dopłata na miejscu w wysokości 1100 USD (ostatnia rata wyjazdu płatna na miejscu) obejmująca część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu), ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, ubezpieczenie od chorób przewlekłych, pozostałe wyżywienie, napoje do posiłków wymienionych w programie, zwyczajowe napiwki, aktywności dodatkowo płatne (wyszczególnione w programie), dokument NZeTA do Nowej Zelandii według aktualnych stawek (ok. 58 NZD), ewentualne indywidualne opłaty wylotowe wg aktualnych stawek, dopłata do pok. 1-os 1640 USD/os., kosztów wykonania ewentualnych wymaganych testów na COVID-19.

Uwagi

Orientacyjna liczba uczestników 12 - 24, możliwy dodatkowy nocleg tranzytowy (w cenie) i powrót dzień później (przedłużenie wycieczki do 26 dni). Szczegółowy program i uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem. Pozostałe wyżywienie na bieżąco organizuje pilot. Biuro pośredniczy w uzyskaniu wizy australijskiej. Najpóźniej 45 dni przed wyjazdem należy wysłać do biura kopię paszportu wraz z odpowiednią dokumentacją przygotowaną wg instrukcji biura. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Istnieje możliwość wzięcia udziału w części wycieczki - cena na zapytanie, w tym przypadku zachodzi konieczność samodzielnych przelotów bez opieki ze strony pilota wycieczki. Biuro zastrzega sobie prawo przesunięcia o maksimum 1 dzień terminu wycieczki lub jej wydłużenia o nocleg tranzytowy bez dodatkowych kosztów zgodnie z aktualnymi rozkładami lotów.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość
Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

Pokój dwuosobowy

2 dorosłych

śniadania / według programu
WylotLinia Rejsowa, GDS
WAW · 08.11 (Śr.)Warszawa - Chopin
SYD · 10.11 (Pt.)Sydney
Godziny lotu podamy później
PrzylotLinia Rejsowa, GDS
NAN · 01.12 (Pt.)Nadi
WAW · 02.12 (Sob.)Warszawa - Chopin
Godziny lotu podamy później
72 503 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Oficjalny Parking Lotniska P2, Żwirki i Wigury 1, Warszawa

1 040
za 1 auto
1 auto
Data od
08.11.2023
Data do
02.12.2023
1 040
za 1 auto

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

840
za wycieczkę
840
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji

Wycieczka72 503

Cena całkowita

72 503
Zaliczka płatna teraz21 751
Pozostała kwota płatna na 30 dni przed wyjazdem.

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Opinie

Mapa

Pogoda

14°C
11°C
13°C
14

Przed podróżą

Podróżnych nie obowiązują szczepienia ochronne.
Od 1 lipca 2019 roku zaczęła obowiązywać opłata dla turystów zagranicznych (International Visitor Conservation and Tourism Levy, IVL) w wysokości 35 dolarów nowozelandzkich (NZD) za osobę. Aby ułatwić podróżującym proces uiszczania opłat, Urząd Imigracyjny Nowej Zelandii wskaże, czy dana osoba musi uiścić opłatę IVL w trakcie aplikacji wizowej (opłata IVL będzie automatycznie wliczona w opłatę za wizę).

Od 1 października 2019 roku wejdzie w życie obowiązek ponoszenia nowej dodatkowej elektronicznej opłaty wjazdowej NZeTA (New Zealand Electronic Travel Authority). Objęci nią będą obywatele krajów, którzy mogą wjechać do Nowej Zelandii w celach turystycznych korzystając z ruchu bezwizowego, czyli m.in. Polski. UWAGA! Pasażerowie muszą uiścić opłatę NZeTA przed rozpoczęciem planowanej podróży. Bez poświadczenia dokonania opłaty pasażerowie mogą nie zostać wpuszczeni na pokład samolotu lub statku pasażerskiego.

Wysokość opłaty wynosi 9 NZD, w przypadku gdy opłata jest uiszczana za pomocą darmowej aplikacji na telefon komórkowy lub 12 NZD, jeśli uiszcza się ją przez internet. Maksymalny czas realizacji procesu rejestracji opłaty wynosi 72 godziny.
SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Brak wymaganych formularzy w związku z COVID-19.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów o ile otrzymają oni wizę.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: ttak. Kraj jest otwarty dla turystów o ile otrzymają oni wizę.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów o ile otrzymają oni wizę.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów o ile otrzymają oni wizę.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

AKTUALNOŚĆ INFORMACJI
Warunki wjazdowe często się zmieniają, dlatego prosimy o dodatkowe potwierdzanie ich aktualności na stronie internetowej MSZ: zobacz więcej.

Paszport musi być ważny przynajmniej o 3 miesiące dłużej niż data planowanego opuszczenia Nowej Zelandii.
Obywatele RP przyjeżdżający na okres nie dłuższy niż 3 miesiące korzystają z ruchu bezwizowego, który obejmuje następujące kategorie przyjazdów:
a) pobyt turystyczny, wizyta u rodziny i znajomych,
b) nauka (jeden kurs trwający do trzech miesięcy),
c) pobyt w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą,
d) niezarobkowe uczestnictwo w imprezach sportowych lub kulturalnych,
e) przyjazd w celu leczenia (udokumentowany opłaceniem świadczenia medycznego).

Informacje prawne

W zakup i organizację imprezy turystycznej zaangażowanych jest kilka podmiotów. Mają one określone obowiązki.
Jako agent turystyczny, Wakacje.pl odpowiada za:

  • umieszczenie w serwisie ofert w brzmieniu nadanym i przekazanym wyłącznie przez organizatorów turystyki;
  • publikacje w serwisie komunikatów dotyczących rynku turystycznego w Polsce;
  • możliwość rezerwacji usługi lub miejsc w imprezie turystycznej za pośrednictwem serwisu oraz nabycie tych usług lub miejsc i dokonanie za nie płatności z wykorzystaniem usługi partnera;
  • doradztwo oraz dostarczanie indywidualnych informacji handlowych i ofert Użytkownikom, którzy skontaktowali się za pośrednictwem formularzy zawartych w serwisie lub z Konsultantem z wykorzystaniem kanałów podanych przez Użytkownika;
  • nawiązanie i utrzymanie kontaktu w celu przekazywania informacji związanych z wybranymi, w tym zarezerwowanymi, usługami i ofertami, oraz prowadzenie obsługi wynikającej z zawartych Umów;
  • komunikowanie treści, dokumentów i decyzji Operatorów Turystycznych (usługodawców), wspierając Użytkownika w zakresie wykonania Umowy zgodnie z jej założeniami;
  • rozpatrywanie reklamacji z zakresu własnej działalności i świadczonych Usług, w szczególności procesu sprzedaży – poprawności i jakości obsługi w procesie sprzedaży usług dostępnych w Ofercie Wakacje.pl oraz obsługi posprzedażowej.

Organizator (przedsiębiorca) odpowiada za:

  • dostarczanie do agenta ofert imprez turystycznych, w tym końcowej ceny usługi;
  • należyte wykonanie Umowy zawartej z Użytkownikiem;
  • rozpatrywanie reklamacji, których przedmiotem jest nienależyte wywiązanie się z Umowy przez Organizatora Turystyki.

Oferty prezentowane na serwisie pochodzą wyłącznie od przedsiębiorców.
Za zapewnienie metod płatności online w serwisie Wakacje.pl odpowiedzialny jest nasz partner płatności.