Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Wakacje.plWczasyOmanOgrody pustyni

Ogrody pustyni

Zwiedzanie + wypoczynek

Kod oferty: WAK444516
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Hotel w drugim okresie pobytu

Wyszukujemy hotele
Trwa weryfikacja ceny

Najchętniej wybierana opcja. Szybko, bezpiecznie, gdziekolwiek jesteś!

Informacje o podróży

Wylot

13.09.2021 Poniedziałek
WAWWarszawa - Chopin
13.09.2021 Poniedziałek
SLLSalalah

Powrót

20.09.2021 Poniedziałek
SLLSalalah
20.09.2021 Poniedziałek
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK444516Organizator: Rainbow

Opis oferty

Położenie:

Zakwaterowanie:

Hotele o standardzie odpowiadającym w ocenie organizatora - w Salali lub okolicy podczas części objazdowej (razem 3 rozpoczęte doby hotelowe) 1 rozpoczęta doba hotelowa w pustynnej bazie turytycznej oraz w wybranym hotelu podczas wypoczynku (3 rozpoczęte doby hotelowe).

Pokoje:

Wyposażone są w łazienki z WC, klimatyzację, często TV.

Wyżywienie:

Wyżywienie podczas objazdu:śniadania (4) oraz za dopłatą obiadokolacje (3) we wskazanych dniach, zazwyczaj w restauracjach hotelowych napoje do kolacji dodatkowo płatne.

Wyżywienie podczas pobytu:jak w opisie wybranego hotelu.

program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na lotnisku. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Przelot do Omanu (lotnisko w Salali, możliwe międzylądowanie). Po przylocie odprawa celno-paszportowa i transfer do hotelu w Salali. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Salali lub okolicy. (w tym dniu nie ma opcjonalnej obiadokolacji)

Dzień 2

Po śniadaniu wyruszymy na zwiedzanie Salali, stolicy regionu Dhofar, znanej z wszechobecnej egzotycznej zieleni. Zwiedzanie rozpoczniemy od architektonicznej ikony miasta - meczetu Sułtana Kabusa, do którego dojedziemy mijając bujne ogrody miejskie. Obejrzymy także pałac Al Husn (z zewnątrz) oraz orientalny, bajecznie kolorowy targ - souk Al Haffah (czas na zakupy). Powrót do hotelu w Salali lub okolicy czas wolny na odpoczynek obiadokolacja (opcjonalnie) (Trasa ok. 50km)

Dzień 3

Po śniadaniu udamy się na wschód, do krainy kadzidła. Zwiedzanie zaczniemy od wizyty w mieście Taqa, niegdyś wiosce utrzymującej się z handlu sardynkami, dziś malowniczo położonej nad Oceanem Indyjskim miejscowości, ponad którą dominuje świetnie zachowana twierdza. Po spacerze przejedziemy do Chor Rori, w którym znajdują się ruiny Samharamu - dawnej stolicy, słynącej od Lewantu po Orient z handlu kadzidłem. Po drodze do kolejnego punktu będziemy mijać wspaniałe krajobrazy gór schodzących do morza, raz po raz przecinając koryta rzek okresowych. Okolicę porastają liczne drzewa kadzidłowca oraz baobaby. Dojedziemy aż do Mirbatu, kiedyś głównego ośrodka miejskiego regionu Dhofar, w którym zachował się labirynt uliczek i wspaniałe przykłady starej zabudowy. Po przerwie na spacer i herbatę powrót do Salali. Po drodze odwiedzimy wpisane na listę UNESCO stanowisko archeologiczne Al Balid z ciekawym Muzeum Ziemi Kadzidła. Powrót na nocleg w Salali lub okolicy obiadokolacja (opcjonalnie) (Trasa ok. 150km)

Dzień 4

Po śniadaniu przejedziemy na plażę Mughsail, gdzie nie tylko będziemy mogli podziwiać skały stromo wyrastające wprost z Oceanu Indyjskiego, ale staniemy się także świadkami erupcji gejzerów, wystrzeliwujących wysoko wodę morską. Spacer po okolicy i przejazd do miasta Thumrait oraz wpisanego na listę UNESCO parku Wadi Dawkah, porośniętego przez słynne drzewa kadzidłowca, z których do dziś pozyskuje się drogocenną żywicę. Dowiemy się tam, jakie właściwości ma ta wonna masa oraz w jaki sposób prowadzi się tu uprawy. Powrót na nocleg w Salali lub okolicy obiadokolacja (opcjonalnie) (Trasa ok. 150km)

Dzień 5

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd na pustynię Rub al Chali, największą piaszczystą pustynię świata. Pośród wydm ukryte są ruiny zaginionego miasta Ubar (wpisanego na listę Unesco), niegdyś potężnej twierdzy na Kadzidlanym Szlaku, dziś romantycznych pozostałości zagubionych pośród odludnych pustkowi. Powrót do Salali i transfer do wybranego hotelu na wypoczynek. Zakwaterowanie w wybranym hotelu pobytowym (3 noclegi w wybranym hotelu wyżywienie wg opisu wybranego hotelu) (Trasa ok. 260km)

Dzień 6-7

Czas wolny na kąpiele morskie i słoneczne lub możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych: m.in.: trekking w górach Dhofar, rejs na obserwację delfinów itp. (wycieczki organizowane przez lokalne biuro - szczegółowe informacje dostępne na miejscu dodatkowo płatne).

Dzień 8

Wykwaterowanie z hotelu (doba hotelowa trwa do godz. 10.00) transfer na lotnisko w Salali, a dla klientów przedłużających pobyt transfer do wybranego hotelu. Wylot do Polski. Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o tygodniowy pobyt w hotelach w Salali. Opisy hoteli w sekcji "Wypoczynek Oman" i w systemie rezerwacyjnym.

Uwagi!

• Program jest ramowy. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

• Rozkład lotów może ulec zmianie. Prosimy o potwierdzenie godzin przed wylotem na stronie operatora.

• Najlepiej wymienialną walutą na miejscu jest dolar amerykański (USD).

• Gniazdka elektryczne w większości hoteli wymagają zastosowania adaptera.

• Przy wstępach do niektórych obiektów wymienionych w programie wymagany jest odpowiedni ubiór: długie spodnie, koszule polo (z kołnierzem) i zakryte buty dla mężczyzn oraz długie spódnice (za kostki), bluzki zakrywające ręce (za nadgarstki) oraz chusty, jako nakrycie głowy dla kobiet

• Ze względu na specyfikę kraju wyznaniowego, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne, np. Ramadan 02.04-01.05.2022) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie ( np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków i ich zawartość).

• Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów i pilotów.

• Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: opłaty lotniskowe, przelot samolotem, transfery klimatyzowanym autobusem lub busem (możliwe przejazdy jeepami 4x4 w wybranych punktach programu), zakwaterowanie w hotelach wg programu: podczas części objazdowej (4 rozpoczęte doby hotelowe) w Salali lub okolicy oraz w wybranym hotelu podczas pobytu (3 rozpoczęte doby hotelowe), wyżywienie podczas części objazdowej: śniadania (4) podczas pobytu posiłki jak w opisie wybranego hotelu, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu i pobytu, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa - wersja standard (NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: wizy do Omanu (płatna wg cennika) opłaty za pakiet z tytułu realizacji programu zwiedzania (m.in. obsługi lokalnych przewodników, biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych oraz napiwków dla obsługi, itp.)w kwocieok. 125 USD/os. (płatne na miejscu), opłata nie zawiera wycieczek fakultatywnych i wizy omańskiejoraz innych wydatków osobistych.

Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji podczas objazdu (3) w systemie rezerwacyjnym (napoje płatne dodatkowo).

meta description

?Salalah - nadmorska oaza ? plaża Mughsail - oceaniczny gejzer ? Szlak Kadzidlany ? wypoczynek w wybranym hotelu nad morzem w Salali (3 noce)

wizy - informacje dla sprzedawców

Paszport powinien być ważny min. 6miesięcy od daty zakończenia wycieczki.

Przy wjeździe do Omanu wymagana jest wiza.

Obecnie obowiązującą jest wiza elektroniczna, nie ma możliwości wykupienia wizy na granicy.

Oferujemy możliwość wizowania do Omanu za pośrednictwem Rainbow.

Usługa "Opłata za procedurę wizową"jest doliczona do rezerwacji.

wizy

Paszport powinien być ważny min. 6miesięcy od daty zakończenia wycieczki.

Przy wjeździe do Omanu wymagana jest wiza.

Oferujemy możliwość wizowania do Omanu za pośrednictwem Rainbow.

O szczegóły zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta u którego dokonywałeś rezerwacji.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
33°C
Temperatura w nocy
28°C
Temperatura wody
29°C
Liczba godzin słonecznych
11

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że wszyscy podróżni w wieku od 16 lat wjeżdżający do Omanu, bez względu na państwo pochodzenia, muszą poddać się testowi PCR (wymaz z nosa) oraz przedstawić negatywny wynik testu zrobionego na 72 h przed wylotem. Stanowiska pobierania wymazów PCR znajdują się za kontrolą imigracyjną, a przed halą odbioru bagażu. Wyniki testu PCR są dostępne do 24 godzin za pośrednictwem aplikacji Tarassud+, którą każdy wjeżdżający podróżny powinien zainstalować lub na stronie: zobacz więcej.
Na wynik testu oczekuje się w zarezerwowanym pokoju hotelowym. Wynik należy sprawdzić samodzielnie za pośrednictwem aplikacji Tarassud+. W przypadku pozytywnego wyniku testu podróżny musi poddać się ścisłej samoizolacji w swoim zarezerwowanym pokoju hotelowym przez 14 dni. Świadczenia, które wykraczają poza termin pobytu wynikający z umowy klient opłaca we własnym zakresie, chyba że posiada odpowiednie ubezpieczenie, które chroni przed taką sytuacją.

Warunki, by otrzymać bezpłatną wizę turystyczną na miejscu, są następujące:
- Musi być się obywatelem jednego ze 103 krajów w tym Polski
- Pobyt nie może być dłuższy niż 10 dni
- Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy (liczony od daty wyjazdu z Omanu)
- Ważny bilet powrotny
- Potwierdzenie zakwaterowania w hotelu (dokument podróży).
- Międzynarodowe ubezpieczenie zdrowotne obejmujące pokrycie kosztów opieki w razie zachorowania na Covid-19
- Rejestracja na stronie (zobacz więcej) w celu wykonania testu PCR po przylocie do Omanu w koszcie 25 OMR (w dniu dzisiejszym to równowartości ok. 240 zł).
- Ściągnięta na telefon aplikacja Tarassud+
Warunki, by otrzymać bezpłatną wizę turystyczną na miejscu, są następujące:
- Musi być się obywatelem jednego ze 103 krajów w tym Polski
- Pobyt nie może być dłuższy niż 10 dni
- Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy (liczony od daty wyjazdu z Omanu)
- Ważny bilet powrotny
- Potwierdzenie zakwaterowania w hotelu (dokument podróży).
- Międzynarodowe ubezpieczenie zdrowotne obejmujące pokrycie kosztów opieki w razie zachorowania na Covid-19
- Rejestracja na stronie (zobacz więcej) w celu wykonania testu PCR po przylocie do Omanu w koszcie 25 OMR (w dniu dzisiejszym to równowartości około 240 Złotych).
- Ściągnięta na telefon aplikacja Tarassud+"