Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Wakacje.plWczasyPeruPodróż życia - de luxe

Podróż Życia - de luxe

Wycieczka objazdowa

Kod oferty: WAK543450

Opis oferty

Organizator: RainbowKod oferty: WAK543450

Opis oferty

Hotele/pousady o standardzie (14 rozpoczętych dób hotelowych)

Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w łazienki. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje.

Program

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Przelot samolotem rejsowym do Limy (z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Przylot do Limy, odprawa paszportowa, a następnie transfer do hotelu. Po zakwaterowaniu czas wolny na odpoczynek. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 50km).

Dzień 2

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot Cuzco, którego starówka wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miasto, położone w południowej części Peru na wysokości 3326m n.p.m., zostało założone przez pierwszego władcę Inków Manco Capaca w XII wiekua w 1533 r zostało zdobyte przez oddziały Francisco Pizarro. W programie Plaza de Armas, katedra z pinakoteką gromadzącą arcydzieła kuzkeńskiej szkoły malarskiej oraz dawna świątynia słońca - Coricancha. Kolacja i wieczór z folkolorem. Nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Dzień wolny w Cusco. Czas na samodzielną eksplorację miasta lub możliwość wzięcia udziału w wycieczce fakultatywnej do Pisac (90 USD/os). Po południu przejazd na stację kolejową do Ollantaytambo, skąd pociąg zawiezie nas do Machupicchu pueblo (dawniej Aguas Calientes), urokliwej miejscowości, skąd ruszają wyprawy do Machu Picchu! Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu czas na odkrywanie jednego z siedmiu cudów Świata (od 2007 r. wpisane na listę UNESCO). Odkryte dla świata w 1911 r., zagubione miasto Inków to niesamowite, skalne budowle, leżące na setce tarasów. Wielkość i piękno tego miejsca dają wyobrażenie o niezwykle bogatej kulturze inkaskiej. Zobaczymy skalną Świątynię Trzech Okien i Słoneczne Obserwatorium. Powrót do Cusco, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu przelot do La Paz, a następnie zwiedzanie jednego z najwyżej położonych miast na świecie (3200 - 4050m n.p.m.). Mimo że La Paz nie jest stolicą Boliwii to mieści siedzibę prezydenta i Kongresu. Zobaczymy m.in.: kościół św. Franciszka i katedrę i punkt widokowy. O dreszcz emocji przyprawi nas wizyta na targu czarownic, gdzie można nabyć przeróżne talizmany i amulety. Transfer do hotelu, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 80km). W cenie wieczór z folklorem boliwijskim.

Dzień 6

Po śniadaniu przelot do Uyuni i przejazd do największego solniska na świecie, Salar de Uyuni. Turyści z całego świata przyjeżdżają do Boliwii oglądać ten cud natury. Ta największa "solniczka" świata, leżąca na wysokości 3653m. n.p.m, to niespotykanie płaska (różnica wzniesień to niecałe 41 cm), ogromna pustynia solna o obszarze ok. 10 000km? i średnicy ok. 200km. Salar znajduje się w sercu płaskowyżu Altiplano, otaczają go wulkany. Na solnisku znajduje się kilka wysp, w tym słynna wyspa 500 letnich kaktusów. Pustynię w porze suchej pokrywają charakterystyczne hexagony, przypominające plaster miodu, natomiast po deszczu pustynia staje się błękitno - białym lustrem z efektem fatamorgana. To absolutnie wyjątkowe i magiczne miejsce zaliczane jest do najpiękniejszych krajobrazów na ziemi. Wyjątkową pamiątką z Salaru są niewątpliwie zdjęcia z perspektywą. Zwiedzanie pustyni odbywa się jeepami. W pierwszej kolejności przejedziemy w kierunku Cmentarza Lokomotyw. To unikatowe miejsce, w którym rozkwit kolei przypadł na XIX - XX w. Był ściśle związany z odkrytymi w tym czasie bogatymi złożami minerałów oraz transportem ich z kopalni do portów na wybrzeżu Pacyfiku. Teraz znajduje się tu mały dworzec, terminal towarowy oraz blisko setka lokomotyw oraz wagonów porzuconych wiele lat temu. Następnie wiedziemy na solnisko i po drodze zobaczymy hotel prawie w całości wykonany z bloków soli, głównego surowca w okolicy oraz pomnik Dakaru. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja w hotelu, nocleg. (Trasa ok. 300km).

Dzień 7

Po wczesnym śniadaniu (możliwy breakfast box na drogę) przejazd w kierunku granicy z Chile (najwyższy punkt, w jakim się znajdziemy w tym dniu położony jest na 4 850m n.p.m.). Dzień ten będzie rajem dla fotografów. Na trasie zobaczymy liczne wulkany i laguny, z których każda zachwyca innymi kolorami, zatrzymamy się przy m.in. zielonej Lagunie Verde i przejedziemy obok białej Laguna Blanca. Kolejną z nich jest Laguna Colorada, jedno z najpiękniejszych miejsc w całej Boliwii. Pigmentacja wód zależy od obecności różnych gatunków alg i skorupiaków. To słone i płytkie jezioro swoją popularność zawdzięcza charakterystycznej, intensywnie czerwonej barwie. Dodatkowo na jego tafli możemy zaobserwować liczne, kontrastujące, białe połacie boraksu. Ruta de las Lagunas słynie również z bardzo licznie występujących tu flamingów, skupiających się wokół kolorowych wód. Lagunę Coloradę zamieszkują głównie różowe flamingi krótkodziobe. Przerwa na lunch. Po drodze zobaczymy również Á rbol de Piedra, niespotykaną formację skalną, wyrzeźbioną przez wiatr, wyglądem przypominającą drzewo o wysokości ok. 7m. Zakwaterowanie w hotelu w San Pedro de Atacama, nocleg. (Trasa ok. 450km). Miasto, położone na wysokości ok. 2440m n.p.m. jest zieloną oazą na środku pustyni Atacama. Atacama jest uznawana za najbardziej suchy obszar świata, niektóre stacje meteorologiczne jeszcze nigdy nie zanotowały opadów deszczu! Surowy krajobraz pustyni był nie lada wyzwaniem dla uczestników rajdu Dakar, który wiódł przez Atacamę do Valparaiso.

Dzień 8

Śniadanie i przejazd do Parku Narodowego Los Flamencos, w którym znajduje się Valle de la Muerte (Dolina Śmierci) oraz Valle de la Luna (Dolina Księżycowa). Przejedziemy przez pasmo Cordillera de la Sal, gdzie można podziwiać wspaniałe, naturalne formacje solne o niesamowitych kształtach. Zwiedzanie rozpoczniemy od przystanku w Dolinie Śmierci. Feria barw jaką oferują najróżniejsze skały i padające na nie promienie słońca tworzą piękny obraz, który namalować może tylko natura. Następnie przejazd do Doliny Księżycowej, która nazwę swą zawdzięcza iście kosmicznemu krajobrazowi: wysuszone jeziora i spękana od braku deszczu ziemia, przypominają Księżyc. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 200km). Dla chętnych wyjazd na solne Laguny Baltinache.

Dzień 9

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Argentyny. Dotrzemy do miejscowości Purmamarca (2324m.n.p.m), gdzie podziwiać będziemy mogli Wzgórze Siedmiu Kolorów. Ta przepiękna widokowo trasa jest również znana z rajdu Dakar. Przejedziemy wzdłuż wąwozu Quebrada de Humahuaca, który znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, a jego tęczowa kompozycja zapewne utkwi nam w pamięci. Przejazd przez Andy i przekroczenie granicy. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w okolicach Salty.

Dzień 10

Po śniadaniu krótkie zwiedzanie Salty którą nazywają “La Linda", czyli piękna, w szczególności dla tego, że malowniczo położona jest u stóp Andów. W pierwszej kolejności odwiedzimy Muzeum Archeologiczne Gór Wysokich MAAM, gdzie zobaczymy jedną z trzech doskonale zachowanych mumii dzieci złożonych w ofierze inkaskim bogom, które zostały odnalezione na szczycie wulkanu Llullaillaco. Następnie zobaczymy główny plac, kościół św. Franciszka oraz katedrę. Następnie przelot do Buenos Aires. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 30km).

Dzień 11

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Puerto Iguazu. Przejazd do parku i zwiedzanie brazylijskiej strony słynnych na całym świecie wodospadów Iguaç u, co w języku Indian Guaraní oznacza "wielką wodę". Spacer po szlaku, w trakcie którego będziemy podziwiać wspaniałe kaskady wody, spływające z różnych wysokości, jednakże głównym celem naszej wyprawy będzie spotkanie z największym wodospadem Iguaç u zwanym Garganta del Diablo - Diabelską Gardzielą, mającą ponad 70m wysokości. Huk spadających z bazaltowej półki mas wody i wszechobecna mgiełka jest niezapomnianym przeżyciem. Na koniec winda zawiezie nas na górny poziom wodospadów i raz jeszcze będzie okazja do zrobienia kolejnych wyjątkowych zdjęć. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 30km). W tym dniu, dla chętnych i jeśli czas na to pozwoli, zaoferujemy wizytę w parku ptaków (dodatkowo płatne ok. 35 USD/os) oraz latino show (ok 75 USD/os). Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 12

Po śniadaniu przelot do Rio de Janeiro a następnie zwiedzanie, jednego z najpiękniej położonych miast na świecie. Niesamowite widoki, favele komponujące się wśród wzgórz oraz wielokilometrowe plaże sprawiają, że Rio nazywane jest Cudownym Miastem. Kolejką udamy się na szczyt góry Corcovado, gdzie znajduje się słynny, wysoki na 38m posąg Chrystusa Zbawiciela. W 2007 r. uznano go za jeden z siedmiu nowych cudów świata. Następnie przejazd na "czerwoną plażę" - Praia Vermelha, skąd kolejka linowa zawiezie nas na sam szczyt wzgórza Pã o de Açú car (pol: Głowa Cukru, 396m n.p.m.). Zakwaterowanie, kolacja i nocleg (Trasa ok. 50km).

Dni 13 - 14

Czas na odpoczynek i kąpiele słoneczne na jednej ze wspaniałych plaż Rio de Janeiro - polecamy zwłaszcza 4,5km Copacabanę lub elegancką Ipanemę. Podczas wypoczynku proponujemy wycieczki opcjonalne: wyspy tropikalne ok 75 USD/os., samba show ok. 100 USD/os., lot helikopterem ok 200 USD/os za 30min). Pełną listę wycieczek opcjonalnych przedstawi na miejscu pilot wycieczki.

Dzień 15

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny na zakupy. Następnie transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski (dokładne godziny zbiórki poda na miejscu pilot Rainbow).

Dzień 16

Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie.

Uwagi do programu

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

• Prosimy o zabranie obuwia antypoślizgowego, repelentów oraz lekkiej kurtki przeciwdeszczowej na spacer po Iguaç u.

• Na niektórych przelotach wewnętrznych w Argentynie obowiązuje limit bagażu głównego 15 kg. (możliwa dopłata na miejscu za nadbagaż 40 usd - 8kg)

- Uwaga

Dla obywateli Stanów Zjednoczonych, Krajów Azjatyckich, Kanady oraz Indii szczepienia na żółtą febrę są obowiązkowe

świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotemrejsowym do Limy, powrót z Rio de Janeiro (z przesiadką w jednym z portów europejskich) oraz przeloty wewnętrzne (możliwe loty z przesiadkami), opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach jw. (14 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie według programu (śniadania + obiadokolacje lub lunch/lunch box), wieczór z folklorem boliwijskim, opiekę pilota w Brazylii, Argentynie, Chile, Boliwii i Peru, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wycieczek fakultatywnych dla chętnych (jak w opisie), zwyczajowych napiwków i innych wydatków osobistych. Koszt uczestnictwa w programie (opłata na miejscu)ok. 500USD/os (w tym bilety wstępu, napiwki dla lokalnych przewodników i kierowców). Cena nie obejmuje podatku turystycznego w Argentynie, wynoszącego ok. 1 USD/noc/os. Podatek płatny będzie u pilota lub w recepcji przed zakwaterowaniem.

Uwagi do programu

UWAGA: dla obywateli Stanów Zjednoczonych, Krajów Azjatyckich, Kanady oraz Indii szczepienia na żółtą febrę są obowiązkowe

Meta description

Machu Picchu • Cusco • Salar de Uyuni - 500 letnie kaltusy i fatamorgana• czerwona Laguna Colorada w Boliwii • Pustynia Atacama w Chile • Dolina Księżycowa i Dolina Śmierci • Salta Piękna" • wieczór z folklorem boliwijskim w cenie • wypoczynek w Rio de Janeiro"

Wizy

Paszport musi być ważny przynajmniej 6miesięcyod daty powrotu z Brazylii.

Uwaga! Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na14 dni przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.

Wizy - informacje dla sprzedawców

Paszport musi być ważny przynajmniej 6miesięcyod daty powrotu z Brazylii.

Uwaga! Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na14 dni przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Wtorek, 26.10.2021
06:05
19:05
WAWWarszawa - Chopin
LIMLima

Powrót

Wtorek, 09.11.2021
20:50
16:10
GIGRio De Janeiro
WAWWarszawa - Chopin

Pogoda

Październik

Zobacz cały rok
20°C
15°C
19°C
6

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że loty trwające powyżej 8 h są zawieszone do 6 stycznia 2021 r.
Decyzja pozostaje w mocy do odwołania.
Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji

UWAGA:

W związku z nowelizacją z dnia 22 lutego 2021 r. do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby posiadające zaświadczenie o otrzymaniu dwóch dawek szczepienia przeciwko COVID-19, szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej są zwolnione z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski z zagranicy. Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.
Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu.
Z obowiązku wizowego zwolnieni są obywatele polscy udający się do Peru w celach turystycznych Mogą przebywać na terytorium łącznie do 183 dni w okresie 365 dni.
W Peru dość powszechnie występuje żółtaczka typu A (pokarmowa). Zagrożenie chorobami tropikalnymi na wybrzeżu i w górach jest niewielkie. W tropikalnych regionach nizinnych na wschodzie i północy kraju (Loreto, Ucayali, Amazonas) występuje umiarkowane zagrożenie malarią i dengą. Szczepienia ochronne w zasadzie nie są wymagane.