23 376

za osobę
Podsumowanie ceny
Wakacje.plWczasyPeruPodróż Życia

Podróż Życia

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK440523
Przedsprzedaż
Kod oferty: WAK440523
11
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie

Opis oferty

Organizator: RainbowKod oferty: WAK440523

Opis oferty

Zakwaterowanie

Hotele/pousady o standardzie / (14 rozpoczętych dób hotelowych)

Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w łazienki. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje.

Położenie

Strona www

Program

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Przelot samolotem rejsowym do Limy (z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Przylot do Limy, odprawa paszportowa, a następnie transfer do hotelu. Po zakwaterowaniu czas wolny na odpoczynek. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 50km).

Dzień 2

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot Cusco, którego starówka wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miasto, położone w południowej części Peru na wysokości 3326m n.p.m., zostało założone przez pierwszego władcę Inków Manco Capaca w XII wieku. W 1533 r zostało zdobyte przez oddziały Francisco Pizarro. W programie Plaza de Armas, katedra z pinakoteką gromadzącą arcydzieła kuzkeńskiej szkoły malarskiej oraz dawna świątynia słońca - Coricancha. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu dwugodzinny przejazd na stację kolejową do Ollantaytambo, skąd rozpoczniemy wycieczkę do Machu Picchu (pociąg jedzie ok.1,5 godz.), jednego z siedmiu cudów Świata (od 2007 r. wpisane na listę UNESCO). Odkryte dla świata w 1911 r., zagubione miasto Inków to niesamowite, skalne budowle, leżące na setce tarasów. Wielkość i piękno tego miejsca dają wyobrażenie o niezwykle bogatej kulturze inkaskiej. Zobaczymy skalną Świątynię Trzech Okien i Słoneczne Obserwatorium. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg

Dzień 4

Śniadanie. W zależności od godzin przelotu, dzień wolny w Cusco (możliwa wycieczkadodatkowa do Pisac - ok 90 USD/os.)i przelot do La Paz wieczoremlub poranny przelot do La Paz. Transfer do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu zwiedzanie La Paz, jednego z najwyżej położonych miast na świecie (3200 - 4050m n.p.m.). Mimo że La Paz nie jest stolicą Boliwii to mieści siedzibę prezydenta i Kongresu. Zobaczymy m.in.: kościół św. Franciszka, katedrę i punkt widokowy. O dreszcz emocji przyprawi nas wizyta na targu czarownic, gdzie można nabyć przeróżne talizmany i amulety. Następnie przelot do Uyuni. Transfer do hotelu, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 80km).

Dzień 6

Śniadanie. W pierwszej kolejności przejedziemy w kierunku Cmentarza Lokomotyw. To unikatowe miejsce, w którym rozkwit kolei przypadł na XIX - XX w. był ściśle związany z odkrytymi w tym czasie bogatymi złożami minerałów oraz transportem ich z kopalni do portów na wybrzeżu Pacyfiku. Teraz znajduje się tu mały dworzec, terminal oraz blisko setka lokomotyw oraz wagonów porzuconych wiele lat temu. Następnie wybierzemy się na największe solnisko na świecie, Salar de Uyuni. Turyści z całego świata przyjeżdżają do Boliwii oglądać ten cud natury. Ta największa „solniczka” świata, leżąca na wysokości 3653m. n.p.m, to niespotykanie płaska (różnica wzniesień to niecałe 41 cm), ogromna pustynia solna o obszarze ok. 10 000km? i średnicy ok. 200km. Salar znajduje się w sercu płaskowyżu Altiplano, otaczają go wulkany. Na solnisku znajduje się kilka wysp, w tym słynna wyspa 500 letnich kaktusów. Pustynię w porze suchej pokrywają charakterystyczne hexagony, przypominające plaster miodu, natomiast po deszczu pustynia staje się błękitno – białym lustrem z efektem fatamorgana. To absolutnie wyjątkowe i magiczne miejsce zaliczane jest do najpiękniejszych krajobrazów na ziemi. Wyjątkową pamiątką z Salaru są niewątpliwie zdjęcia z perspektywą. Zwiedzanie pustyni odbywa się jeepami. Po drodze również zobaczymy hotel prawie w całości wykonany z bloków soli, głównego surowca w okolicy oraz pomnik Dakaru. Powrót do hotelu, kolacja w hotelu, nocleg. (Trasa ok. 300km).

Dzień 7

Po wczesnym śniadaniu (możliwy breakfast box na drogę) przejazd w kierunku granicy z Chile (najwyższy punkt, w jakim się znajdziemy w tym dniu położony jest na 4 850m n.p.m.). Dzień ten będzie rajem dla fotografów. Na trasie zobaczymy liczne wulkany i jeziora wysokogórskie zwane po hiszpańsku lagunami, z których każde zachwyca innymi kolorami, zatrzymamy się przy m.in. zielonej Lagunie Verde i przejedziemy obok białej Laguna Blanca. Kolejną z nich jest Laguna Colorada, jedno z najpiękniejszych miejsc w całej Boliwii. Pigmentacja wód zależy od obecności różnych gatunków alg i skorupiaków. To słone i płytkie jezioro swoją popularność zawdzięcza charakterystycznej, intensywnie czerwonej barwie. Dodatkowo na jego tafli możemy zaobserwować liczne, kontrastujące, białe połacie boraksu. Ruta de las Lagunas słynie również z bardzo licznie występujących tu flamingów, skupiających się wokół kolorowych wód. Lagunę Coloradę zamieszkują głównie różowe flamingi krótkodziobe. Przerwa na lunch. Zakwaterowanie w hotelu w San Pedro de Atacama, nocleg. (Trasa ok. 450km). Miasto, położone na wysokości ok. 2440m n.p.m. jest zieloną oazą na środku pustyni Atakama. Atakama jest uznawana za najbardziej suchy obszar świata, niektóre stacje meteorologiczne jeszcze nigdy nie zanotowały opadów deszczu! Surowy krajobraz pustyni był nie lada wyzwaniem dla uczestników rajdu Dakar, który wiódł przez Atakamę do Valparaiso.

Dzień 8

Śniadanie i przejazd do Parku Narodowego Los Flamencos, w którym znajduje się Valle de la Muerte (Dolina Śmierci) oraz Valle de la Luna (Dolina Księżycowa). Przejedziemy przez pasmo Cordillera de la Sal, gdzie można podziwiać wspaniałe, naturalne formacje solne o niesamowitych kształtach. Zwiedzanie rozpoczniemy od przystanku w Dolinie Śmierci. Feria barw jaką oferują najróżniejsze skały i padające na nie promienie słońca tworzą piękny obraz, który namalować może tylko natura. Następnie przejazd do Doliny Księżycowej, która nazwę swą zawdzięcza iście kosmicznemu krajobrazowi: wysuszone jeziora i spękana od braku deszczu ziemia, przypominają Księżyc. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 200km).

Dzień 9

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Argentyny. Dotrzemy do miejscowości Purmamarca (2324m.n.p.m), gdzie podziwiać będziemy mogli Wzgórze Siedmiu Kolorów. Ta przepiękna widokowo trasa jest również znana z rajdu Dakar. Przejedziemy wzdłuż wąwozu Quebrada de Humahuaca, który znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, a jego tęczowa kompozycja zapewne utkwi nam w pamięci. Przejazd przez Andy i przekroczenie granicy. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w okolicach Salty.

Dzień 10

Po śniadaniu krótkie zwiedzanie Salty, którą nazywają “La Linda”, czyli piękna, ze względu na jej malownicze położenie u stóp Andów. W pierwszej kolejności odwiedzimy Muzeum Archeologiczne Gór Wysokich MAAM, gdzie zobaczymy jedną z trzech doskonale zachowanych mumii dzieci złożonych w ofierze inkaskim bogom, które zostały odnalezione na szczycie wulkanu Llullaillaco. Następnie zobaczymy główny plac, kościół św. Franciszka oraz katedrę. Przelot do Buenos Aires. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 30km).

Dzień 11

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Puerto Iguazu. Przejazd do parku i zwiedzanie brazylijskiej strony słynnych na całym świecie wodospadów Iguaç u, co w języku Indian Guaraní oznacza „wielką wodę”. Spacer po szlaku, w trakcie którego będziemy podziwiać wspaniałe kaskady wody, spływające z różnych wysokości, jednakże głównym celem naszej wyprawy będzie spotkanie z największym wodospadem Iguaç u zwanym Garganta del Diablo - Diabelską Gardzielą, mającą ponad 70m wysokości. Huk spadających z bazaltowej półki mas wody i wszechobecna mgiełka jest niezapomnianym przeżyciem. Na koniec winda zawiezie nas na górny poziom wodospadów i raz jeszcze będzie okazja do zrobienia kolejnych wyjątkowych zdjęć. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 30km). W tym dniu, dla chętnych i jeśli czas na to pozwoli, zaoferujemy wizytę w parku ptaków (dodatkowo płatne ok. 45 USD/os.) oraz latino show (ok 85 USD/os.).

Dzień 12

Po śniadaniu przelot do Rio de Janeiro a następnie zwiedzanie jednego z najpiękniej położonych miast na świecie. Niesamowite widoki, favele komponujące się wśród wzgórz oraz wielokilometrowe plaże sprawiają, że Rio nazywane jest Cudownym Miastem. Kolejką udamy się na szczyt góry Corcovado, gdzie znajduje się słynny, wysoki na 38m posąg Chrystusa Zbawiciela. W 2007 r. uznano go za jeden z siedmiu nowych cudów świata. Następnie przejazd na „czerwoną plażę” - Praia Vermelha, skąd kolejka linowa zawiezie nas na sam szczyt wzgórza Pã o de Açú car (pol: Głowa Cukru, 396m n.p.m.). Zakwaterowanie, kolacja, podczas której będziemy mieli okazję skosztować słynną wołowinę brazylijską w Churrascarii i zapoznać się ze sposobem jej podawania tzw. Rodí zio de carne. Nocleg (Trasa ok. 50km).

Dni 13 - 14

Dni wolne na plażowanie. Podczas wypoczynku proponujemy wycieczki opcjonalne: wyspy tropikalne ok85 USD/os., samba show ok. 100 USD/os., lot helikopterem ok 200 - 250 USD/os. za 30min. Pełną listę wycieczek opcjonalnych przedstawi na miejscu pilot wycieczki.

Dzień 15

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny na zakupy. Następnie transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski (dokładne godziny zbiórki poda na miejscu pilot Rainbow).

Dzień 16

Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie.

Uwagi do programu

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

• Prosimy o zabranie obuwia antypoślizgowego, repelentów oraz lekkiej kurtki przeciwdeszczowej na spacer po Iguaç u.

• Na niektórych przelotach wewnętrznych w Argentynie obowiązuje limit bagażu głównego 15 kg. (możliwa dopłata na miejscu za nadbagaż 40 usd – 8kg)

- Uwaga

Dla obywateli Stanów Zjednoczonych, Krajów Azjatyckich, Kanady oraz Indii szczepienia na żółtą febrę są obowiązkowe

Do realizacji programu niezbędne jest posiadanie pełnego szczepienia przeciwko COVID-19 oraz Unijnego Certyfikatu Szczepień.

świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym do Limy, powrót z Rio de Janeiro (z przesiadką w jednym z portów europejskich) oraz przeloty wewnętrzne (możliwe loty z przesiadkami), opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach jw. (14 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie według programu (śniadania + obiadokolacje lub lunch/lunch box), opiekę pilota w Brazylii, Argentynie, Chile, Boliwii i Peru, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wycieczek fakultatywnych dla chętnych (jak w opisie), zwyczajowych napiwków i innych wydatków osobistych. Koszt uczestnictwa w programie (opłata na miejscu) ok. 490 USD/os (w tym bilety wstępu, napiwki dla lokalnych przewodników i kierowców). Cena nie obejmuje podatku turystycznego w Argentynie, wynoszącego ok. 1 USD/noc/os. Podatek płatny będzie u pilota lub w recepcji przed zakwaterowaniem.

Meta description

Machu Picchu • Cusco • Salar de Uyuni - 500 letnie kaltusy i fatamorgana• czerwona Laguna Colorada w Boliwii • Pustynia Atacama w Chile • Dolina Księżycowa i Dolina Śmierci w parku Los Flamencos • Salta Piękna" • siedmiokolorowa Purmamarca i Quebrada de Humahuaca • Rio de Janeiro"

Wizy

Paszport musi być ważny przynajmniej 6miesięcyod daty powrotu z Brazylii.

Uwaga! Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na14 dni przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.

Brakdanych paszportowych może skutkować niewystawieniem biletów na przeloty wewnętrzne, pociąg oraz biletu wstępu do Machu Picchu, a tym samym brakiem możliwości skorzystania z imprezy.

Do realizacji programu niezbędne jest posiadanie pełnego szczepienia przeciwko COVID-19 oraz Unijnego Certyfikatu Szczepień.

Poniżej przesyłamy wytyczne sanitarne dla wycieczki BDY:

Chile:

Brak dodatkowych obostrzeń dla klientów dla posiadaczy pełnego szczepienia przeciwko COVID-19 oraz Unijnego Certyfikatu Szczepień.

Boliwia:

Brak dodatkowych obostrzeń dla klientów dla posiadaczy pełnego szczepienia przeciwko COVID-19 Niezbędne będzie wypełnienie oraz wydrukowanie w 6 kopiach formularza:

• data przyjazdu do Boliwii - nazwa hotelu oraz adres (dane zostaną wysłane na 7 dni przed startem imprezy)

Peru

Brak obowiązku posiadania szczepienia przeciwko COVID-19 lub testu PCR przy przekraczaniu granicy.

Argentyna:

Brak obowiązku posiadania szczepienia przeciwko COVID-19 lub testu PCR przy przekraczaniu granicy.

Brazylia:

Brak dodatkowych obostrzeń dla klientów dla posiadaczy pełnego szczepienia przeciwko COVID-19 oraz Unijnego Certyfikatu Szczepień.

Wszystkie wzory wypełnień stosownych formularzy wjazdowych dostępne są na naszej stronie internetowej w sekcji: Aktualne wytyczne COVID.

Uprzejmie prosimy o posiadanie wszystkich kodów QR i potwierdzeń wypełnień formularzy w formie zarówno papierowej jak i elektronicznej.

Dodatkowo konieczne jest zabranie 3 kopii paszportu.

Wizy - informacje dla sprzedawców

Paszport musi być ważny przynajmniej 6miesięcyod daty powrotu z Brazylii.

Uwaga! Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na14 dni przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.

Brakdanych paszportowych może skutkować niewystawieniem biletów na przeloty wewnętrzne, pociąg oraz biletu wstępu do Machu Picchu, a tym samym brakiem możliwości skorzystania z imprezy.

Do realizacji programu niezbędne jest posiadanie pełnego szczepienia przeciwko COVID-19 oraz Unijnego Certyfikatu Szczepień.

Poniżej przesyłamy wytyczne sanitarne dla wycieczki BDY:

Chile:

Brak dodatkowych obostrzeń dla klientów dla posiadaczy pełnego szczepienia przeciwko COVID-19 oraz Unijnego Certyfikatu Szczepień.

Boliwia:

Brak dodatkowych obostrzeń dla klientów dla posiadaczy pełnego szczepienia przeciwko COVID-19 Niezbędne będzie wypełnienie oraz wydrukowanie w 6 kopiach formularza:

• data przyjazdu do Boliwii - nazwa hotelu oraz adres (dane zostaną wysłane na 7 dni przed startem imprezy)

Peru

Brak obowiązku posiadania szczepienia przeciwko COVID-19 lub testu PCR przy przekraczaniu granicy.

Argentyna:

Brak obowiązku posiadania szczepienia przeciwko COVID-19 lub testu PCR przy przekraczaniu granicy.

Brazylia:

Brak dodatkowych obostrzeń dla klientów dla posiadaczy pełnego szczepienia przeciwko COVID-19 oraz Unijnego Certyfikatu Szczepień.

Wszystkie wzory wypełnień stosownych formularzy wjazdowych dostępne są na naszej stronie internetowej w sekcji: Aktualne wytyczne COVID.

Uprzejmie prosimy o posiadanie wszystkich kodów QR i potwierdzeń wypełnień formularzy w formie zarówno papierowej jak i elektronicznej.

Dodatkowo konieczne jest zabranie 3 kopii paszportu.

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.6/6. Sprawdź opinie: "

Uwagi do programu

UWAGA: dla obywateli Stanów Zjednoczonych, Krajów Azjatyckich, Kanady oraz Indii szczepienia na żółtą febrę są obowiązkowe

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość
Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

3 os. pokój standardowy

2 dorosłych

śniadania i obiadokolacjeStandardowy
Wylot
WAW · 12.03 (Ndz.)Warszawa - Chopin
LIM · 12.03 (Ndz.)Lima
Godziny lotu podamy później
Przylot
GIG · 26.03 (Ndz.)Rio De Janeiro
WAW · 27.03 (Pon.)Warszawa - Chopin
Godziny lotu podamy później
46 751 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Oficjalny Parking Lotniska P2, Żwirki i Wigury 1, Warszawa

860
za 1 auto
1 auto
Data od
12.03.2023
Data do
27.03.2023
860
za 1 auto

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

525
za wycieczkę
525
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji
Wycieczka46 751
Cena całkowita46 751
Zaliczka płatna teraz14 025
Pozostała kwota płatna na 30 dni przed wyjazdem.
lub

Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

no offer review

Mapa

Pogoda

22°C
20°C
20°C
12

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Wszyscy podróżni udający się do Peru zobowiązani są uzupełnić wirtualną deklarację dot. stanu zdrowia- zobacz więcej. Deklarację należy mieć ze sobą wydrukowaną lub zapisaną w telefonie, przed lotem, jak i w trakcie pobytu w Peru.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie, podróżni nie muszą okazać negatywnego wyniku testu molekularnego na COVID-19, jeżeli zaszczepieni są przeciwko COVID-19 dwoma dawkami ( lub jedną, w przypadku szczepionek jednodawkowych) na co najmniej 14 dni przed podróżą do Peru. Należy okazać zaświadczenie o szczepieniu w języku angielskim.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów ale nie można korzystać z obiektów zamkniętych użytku publicznego.
Test: tak, PCR wykonany nie wcześniej niż niż 72 godziny przed lotem.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów ale nie można korzystać z obiektów zamkniętych użytku publicznego bez szczepienia.
Test: tak, PCR wykonany nie wcześniej niż niż 72 godziny przed lotem.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów ale nie można korzystać z obiektów zamkniętych użytku publicznego.
Test: tak, PCR wykonany nie wcześniej niż niż 72 godziny przed lotem.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu.
Z obowiązku wizowego zwolnieni są obywatele polscy udający się do Peru w celach turystycznych Mogą przebywać na terytorium łącznie do 183 dni w okresie 365 dni.
W Peru dość powszechnie występuje żółtaczka typu A (pokarmowa). Zagrożenie chorobami tropikalnymi na wybrzeżu i w górach jest niewielkie. W tropikalnych regionach nizinnych na wschodzie i północy kraju (Loreto, Ucayali, Amazonas) występuje umiarkowane zagrożenie malarią i dengą. Szczepienia ochronne w zasadzie nie są wymagane.