Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Wakacje.plWczasyPeruPodróż Życia

Podróż Życia

Wycieczka objazdowa

Kod oferty: WAK440523

Opis oferty

Organizator: RainbowKod oferty: WAK440523

Opis oferty

Zakwaterowanie

Hotele/pousady o standardzie / (12 rozpoczętych dób hotelowych)

Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w łazienki. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje.

Program

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Przelot samolotem rejsowym do Limy. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Przylot do Limy, odprawa paszportowa, a następnie transfer do hotelu. Po zakwaterowaniu czas wolny na odpoczynek. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 25km).

Dzień 2

Po śniadaniu (lub breakfast box) transfer na lotnisko i przelot Cuzco, a następnie zwiedzanie miasta, którego starówka wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Cuzco położone w południowej części Peru na wysokości 3326m n.p.m., zostało założone przez pierwszego władcę Inków Manco Capaca w XII wieku, a w 1533 r zostało zdobyte przez oddziały Francisco Pizarro. W programie Plaza de Armas, katedra z pinakoteką gromadzącą arcydzieła kuzkeńskiej szkoły malarskiej oraz dawna świątynia słońca - Coricancha. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu dla chętnych wycieczka do - położonego w sąsiedztwie Świętej Dolinie Inków - Maras z solnymi tarasami oraz słynącego z tradycji tkackich Chinchero (dodatkowo płatna ok. 80 USD). Saliny Maras i inkasko-kolonialne Chinchero są prawdziwymi perełkami w okolicy Cuzco. Wycieczka pozwoli poznać tajniki pozyskiwania soli przez Inków i wyrobu słynnych andyjskich tekstyliów - inkaskiej tradycji starannie pielęgnowanej przez mieszkańców Chinchero. Saliny w Maras to 5000 solnych "basenów" funkcjonujących od czasów Inków, a ich spektakularne położenie na zboczu doliny sprawia, że są niezaprzeczalnym cudem natury i wyjątkowo fotogeniczną atrakcją. Piękna górska sceneria, feeria kolorów i światła to raj dla miłośników przyrody i osób lubiący docierać w miejsca nietypowe. Po powrocie do Cusco, wolne popołudnie na pamiątkowe zakupy i nacieszenie się wyjątkową atmosferą dawnej inkaskiej stolicy. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu (lub breakfast box) dwugodzinny przejazd na stację kolejową do Ollantaytambo, skąd rozpoczniemy wycieczkę do Machu Picchu (pociąg jedzie ok.1,5 godz.), jednego z siedmiu cudów Świata (od 2007 r. wpisane na listę UNESCO). Odkryte dla świata w 1911 r., zagubione miasto Inków to niesamowite, skalne budowle, leżące na setce tarasów. Wielkość i piękno tego miejsca dają wyobrażenie o niezwykle bogatej kulturze inkaskiej. Zobaczymy skalną Świątynię Trzech Okien, place ceremonialne, sektor rezydencjonalny i rolniczy. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu przelot do La Paz i zwiedzanie jednego z najwyżej położonych miast na świecie (3200 - 4050m n.p.m.). Mimo że La Paz nie jest stolicą Boliwii to mieści siedzibę prezydenta i Kongresu. Zobaczymy m.in.: kościół św. Franciszka i katedrę i punkt widokowy. O dreszcz emocji przyprawi nas wizyta na targu czarownic, gdzie można nabyć przeróżne talizmany i amulety. Transfer do hotelu, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 30km).

Dzień 6

Po śniadaniu (lub breakfast box) przelot do Uyuni i przejazd do największego solniska na świecie, Salar de Uyuni. Turyści z całego świata przyjeżdżają do Boliwii oglądać ten cud natury. Ta największa "solniczka" świata, leżąca na wysokości 3653m. n.p.m, to niespotykanie płaska (różnica wzniesień to niecałe 41 cm), ogromna pustynia solna o obszarze ok. 10 000km? i średnicy ok. 200km. Salar znajduje się w sercu płaskowyżu Altiplano, otaczają go wulkany. Na solnisku znajduje się kilka wysp, w tym słynna wyspa 500 letnich kaktusów. Pustynię w porze suchej pokrywają charakterystyczne hexagony, przypominające plaster miodu, natomiast po deszczu pustynia staje się błękitno - białym lustrem z efektem fatamorgana. To absolutnie wyjątkowe i magiczne miejsce zaliczane jest do najpiękniejszych krajobrazów na ziemi. Wyjątkową pamiątką z Salaru są niewątpliwie zdjęcia z perspektywą. Zwiedzanie pustyni odbywa się jeepami. W pierwszej kolejności przejedziemy w kierunku Cmentarza Lokomotyw. To unikatowe miejsce, w którym rozkwit kolei przypadł na XIX - XX w. Był ściśle związany z odkrytymi w tym czasie bogatymi złożami minerałów oraz transportem ich z kopalni do portów na wybrzeżu Pacyfiku. Teraz znajduje się tu mały dworzec, terminal towarowy oraz blisko setka lokomotyw oraz wagonów porzuconych wiele lat temu. Następnie wiedziemy na solnisko i po drodze zobaczymy hotel prawie w całości wykonany z bloków soli, głównego surowca w okolicy oraz pomnik Dakaru. Przejazd do Uyuni. Zakwaterowanie, kolacja w hotelu, nocleg. (Trasa ok. 230km)

Dzień 7

Po wczesnym śniadaniu przejazd w kierunku granicy z Chile. (najwyższy punkt, w jakim się znajdziemy w tym dniu położony jest na 4 850m n.p.m.). Dzień ten będzie rajem dla fotografów. Na trasie zobaczymy liczne wulkany i laguny, z których każda zachwyca innymi kolorami, zatrzymamy się przy m.in. zielonej Lagunie Verde i przejedziemy obok białej Laguna Blanca. Kolejną z nich jest Laguna Colorada, jedno z najpiękniejszych miejsc w całej Boliwii. Pigmentacja wód zależy od obecności różnych gatunków alg i skorupiaków. To słone i płytkie jezioro swoją popularność zawdzięcza charakterystycznej, intensywnie czerwonej barwie. Dodatkowo na jego tafli możemy zaobserwować liczne, kontrastujące, białe połacie boraksu. Ruta de las Lagunas słynie również z bardzo licznie występujących tu flamingów, skupiających się wokół kolorowych wód. Lagunę Coloradę zamieszkują głównie różowe flamingi krótkodziobe. Przerwa na lunch. Następnie zobaczymy Á rbol de Piedra, niespotykaną formację skalną, wyrzeźbioną przez wiatr, wyglądem przypominającą drzewo o wysokości ok. 7m. Późnym wieczorem dojazd do San Pedro de Atacama na terytorium Chile. Miasto, położone na wysokości ok. 2440m n.p.m. jest zieloną oazą na środku pustyni Atacama. Atacama jest uznawana za najbardziej suchy obszar świata, niektóre stacje meteorologiczne jeszcze nigdy nie zanotowały opadów deszczu! (Trasa ok. 400km).

Dzień 8

Śniadanie i przejazd do Valle de la Muerte (Dolina Śmierci) oraz Valle de la Luna (Dolina Księżycowa). Przejedziemy przez pasmo Cordillera de la Sal, gdzie można podziwiać wspaniałe, naturalne formacje solne o niesamowitych kształtach. Zwiedzanie rozpoczniemy od przystanku w Dolinie Śmierci. Feeria barw jaką oferują najróżniejsze skały i padające na nie promienie słońca tworzą piękny obraz, który namalować może tylko natura. Następnie przejazd do Doliny Księżycowej, która nazwę swą zawdzięcza iście kosmicznemu krajobrazowi: wysuszone jeziora i spękana od braku deszczu ziemia, przypominają Księżyc. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 30km)

Dzień 9

Po śniadaniu (lub breakfast box) wyjazd w kierunku granicy z Argentyną przejazd przez Andy do miejscowości Purmamarca (2324m.n.p.m), gdzie podziwiać będziemy mogli Wzgórze Siedmiu Kolorów. Ta przepiękna widokowo trasa jest znana z rajdu Dakar. Przejazd przez Andy i przekroczenie granicy. Przejedziemy wzdłuż wąwozu Quebrada de Humahuaca, który znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, a jego tęczowa kompozycja zapewne utkwi w pamięci. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Salta. (Trasa ok. 600km).

Dzień 10

Po śniadaniu zwiedzanie Salty, nazywanej “La Linda" czyli "Piękna" w szczególności z powodu jej malowniczego położenia u stóp Andów. Odwiedzimy Muzeum Archeologiczne Gór Wysokich MAAM, gdzie zobaczymy jedną z trzech doskonale zachowanych mumii dzieci złożonych w ofierze inkaskim bogom, które zostały odnalezione na szczycie wulkanu Llullaillaco. Następnie zobaczymy główny plac z katedrą i kościół św. Franciszka. Po południu transfer na lotnisko i przelot do Buenos Aires. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Wieczorem fakultatywnie Tango Show (ok. 70 USD) - w miarę możliwości czasowych. (Trasa ok. 30km)

Dzień 11

Po śniadaniu spacer po Buenos Aires. Następnie transfer na lotnisko i przelot do Rio de Janeiro. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. Wieczorem dla chętnych możliwość zobaczenia Brasil Show - spotkanie z kulturą muzyczną i taneczną Brazylii podczas którego nie zabraknie capoeiry, samby i tańców typowych dla różnych regionów kraju (dodatkowo płatne ok. 110 USD).

Dzień 12

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Rio de Janeiro, jednego z najpiękniej położonych miast na świecie. Niesamowite widoki, favele komponujące się wśród wzgórz oraz wielokilometrowe plaże sprawiają, że Rio nazywane jest Cudownym Miastem. Kolejką udamy się na szczyt góry Corcovado, gdzie znajduje się słynny, wysoki na 38m posąg Chrystusa Zbawiciela. W 2007 r. uznano go za jeden z siedmiu nowych cudów świata. Następnie przejazd na "czerwoną plażę" - Praia Vermelha, skąd kolejka linowa zawiezie nas na sam szczyt wzgórza Pã o de Açú car (pol: Głowa Cukru, 396m n.p.m.). Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg (Trasa ok. 40km)

Dzień 13

Po śniadaniu dzień wolny na plażowanie na słynnej Copacabanie. Wykwaterowanie z pokoi około południa, złożenie bagażu w hotelowej przechowalni. Po południu transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Dzień 14

Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie.

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. UWAGA: dla obywateli Stanów Zjednoczonych, Krajów Azjatyckich, Kanady oraz Indii szczepienia na żółtą febrę są obowiązkowe

świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym do Limy oraz powrót z Rio de Janeiro (z przesiadką w jednym z portów europejskich) oraz przeloty wewnętrzne (możliwe loty z przesiadkami), opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach jw., wyżywienie według programu (śniadania/breakfast box + obiadokolacje lub lunch/lunch box), opiekę pilota w Peru, Boliwii, Chile, Argentynie i Brazylii, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wycieczek fakultatywnych dla chętnych (jak w opisie), zwyczajowych napiwków i innych wydatków osobistych. Koszt uczestnictwa w programie (opłata na miejscu) ok. 420 USD/os (w tym bilety wstępu, napiwki dla lokalnych przewodników i kierowców). Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia/atrakcje/serwis hotelu mogą działać w ograniczonym czasie i/lub mogą być wyłączone z oferowania

Meta description

Rio de Janeiro • Salta Piękna" • siedmiokolorowa Purmamarca i Quebrada de Humahuaca • Atacama w Chile • Dolina Księżycowa i Dolina Śmierci w parku Los Flamencos • czerwona Laguna Colorada w Boliwii • różowe flamingi • solnisko Salar de Uyuni • La Paz • Cusco • Machu Picchu"

Uwagi do programu

UWAGA: dla obywateli Stanów Zjednoczonych, Krajów Azjatyckich, Kanady oraz Indii szczepienia na żółtą febrę są obowiązkowe

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.6/6. Sprawdź opinie: "

Wizy

Paszport musi być ważny przynajmniej 6miesięcyod daty powrotu z Brazylii.

Uwaga! Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na21 dni przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.

Brakdanych paszportowych może skutkować niewystawieniem biletów na przeloty wewnętrzne, pociąg oraz biletu wstępu do Machu Picchu, a tym samym brakiem możliwości skorzystania z imprezy.

Wizy - informacje dla sprzedawców

Paszport musi być ważny przynajmniej 6miesięcyod daty powrotu z Brazylii.

Uwaga! Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na21 dni przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.

Brakdanych paszportowych może skutkować niewystawieniem biletów na przeloty wewnętrzne, pociąg oraz biletu wstępu do Machu Picchu, a tym samym brakiem możliwości skorzystania z imprezy.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Sobota, 19.06.2021
WAWWarszawa - Chopin
LIMLima

Powrót

Czwartek, 01.07.2021
GIGRio De Janeiro
WAWWarszawa - Chopin

Pogoda

20°C
16°C
19°C
8

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że loty trwające powyżej 8 h są zawieszone do 6 stycznia 2021 r.
Decyzja pozostaje w mocy do odwołania.
Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji

UWAGA:

W związku z nowelizacją z dnia 22 lutego 2021 r. do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby posiadające zaświadczenie o otrzymaniu dwóch dawek szczepienia przeciwko COVID-19, szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej są zwolnione z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski z zagranicy. Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.
Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu.
Z obowiązku wizowego zwolnieni są obywatele polscy udający się do Peru w celach turystycznych Mogą przebywać na terytorium łącznie do 183 dni w okresie 365 dni.
W Peru dość powszechnie występuje żółtaczka typu A (pokarmowa). Zagrożenie chorobami tropikalnymi na wybrzeżu i w górach jest niewielkie. W tropikalnych regionach nizinnych na wschodzie i północy kraju (Loreto, Ucayali, Amazonas) występuje umiarkowane zagrożenie malarią i dengą. Szczepienia ochronne w zasadzie nie są wymagane.