Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyPeruLody w kolorze błękitu - Patagonia
Polska otwiera granice

Lody w kolorze błękitu - Patagonia

Wycieczka objazdowa

Kod oferty: WAK440524

Dostępne pokoje

Pokój trzyosobowy

standardowy
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji AXA ASSISTANCE

za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny

Informacje o podróży

Wylot

17:2026.10.2020 Poniedziałek
WAWWarszawa - Chopin
09:5027.10.2020 Wtorek
EZEBuenos Aires

Powrót

20:5006.11.2020 Piątek
GIGRio De Janeiro
16:1007.11.2020 Sobota
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK440524Organizator: Rainbow

Opis oferty

Hotele o standardzie / (10 rozpoczętych dób hotelowych)

Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w łazienki. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje.

Program

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Przelot samolotem rejsowym do Buenos Aires (z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora.

Dzień 2

Przylot do Buenos Aires, odprawa paszportowa. Następnie udamy się na zwiedzanie stolicy Argentyny, która ze względu na swój kosmopolityczny charakter nazywana jest Paryżem Ameryki Południowej. Miasto jest żywiołowe, gwarne, a zmysłowość tanga uwiedzie każdego. Zobaczymy m.in historyczny plac miasta - Plaza de Mayo, ze sławną Casa Rosada - siedzibą prezydenta, El Cabildo - kolonialnym gmachem Rady Miasta oraz Katedrą. Wielokulturowy charakter miasta zaobserwujemy na Avenida de Mayo, która bogata jest w ciekawe architektonicznie obiekty. Podczas zwiedzania zatrzymamy się w słynnej Café Tortoni, w której bywał Witold Gombrowicz. Następnie przejdziemy najszerszą ulicą świata by dojść do Teatru Colón. Czas wolny na zakupy na jednej z głównych ulic handlowych: Florida. Obiadokolacja w hotelu lub w pobliskiej restauracji, nocleg. (Trasa ok 100km)

Dzień 3

Po wczesnym śniadaniu (możliwy breakfast box), transfer na lotnisko i przelot do El Calafate i przejazd do Parku Narodowego Los Glaciares (Park Lodowców), wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ten wspaniały pomnik przyrody jest drugim co do wielkości lądolodem na naszym globie. Celem naszej wyprawy będzie spotkanie z główną atrakcją Parku, lodowcem Perito Moreno. Ma on długość 30km, a jego czoło jest szerokie na 5km. Ściany lodu w zależności od miejsca i pory roku osiągają wysokość od 30 do 60m. Lodowiec ten przemieszcza się w tempie ok. 2m na dobę, co tworzy niezapomniany spektakl przyrodniczy: olbrzymie bryły lodu odrywają się od reszty lodowca i z ogromnym hukiem wpadają do wody. Na licznych tarasach widokowych można podziwiać pękanie i odrywanie się lodowych ścian. Dla chętnych możliwość krótkiego rejsu łodzią, podczas którego będziemy podziwiać majestatyczne ściany lodu odcinające się na tle błękitnego nieba (ok. 55 USD/os.). Zakwaterowanie do hotelu, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 150km)

Dzień 4

Po wczesnym śniadaniu (możliwy breakfast box na drogę), przejazd przez granicę z Chile na teren Parku Narodowego Torres del Paine (Chile). Park ten, wpisany na listę rezerwatów biosfery UNESCO, jest bez wątpienia jedną z największych atrakcji Chile i jednym z najpiękniejszych Parków na świecie. Kordyliera del Paine, wypiętrzyła się niezależnie od Andów i swoją sławę zawdzięcza przede wszystkim połączeniu dwóch kolorów skał osadowych i wulkanicznych. Znajdziemy tu jeziora mieniące się różnymi odcieniami błękitu i turkusu, rozległe lasy, niespotykane widoki. Być może to tutaj poczujemy czym jest prawdziwy wiatr patagoński, wiejący nawet z prędkością 120km/h. Park jest również domem dla wielu gatunków zwierząt min.: dzikich kaczek, guanako, nandu, kondorów. W trakcie naszej wycieczki zobaczymy kolejno punkty widokowe na rogi Los Cuernos i wieże Torres del Paine. Udamy się nad błękitne jezioro Pehoe, a przy odrobinie szczęścia spotkamy mieszkające tu dzikie guanako. Powrót do hotelu w El Calafate, późna obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 500km)

Dzień 5

Po śniadaniu czas wolny. Dla chętnych możliwość wzięcia udziału w rejsie po jeziorze Argentino aż do lodowca Uppsala (dodatkowo płatne ok. 180 USD/os w tym wstęp do parku) Wyruszymy z portu Punta Bandera, mijając po drodze mniejsze lodowce i dotrzemy aż do lodowca Uppsala zajmującego powierzchnię ok. 590km2. Po południu, jako opcja, przejażdżka konna po stepach patagońskich w towarzystwie lokalnych pasterzy owiec - gauchów (ok. 60 USD/os) lub wizyta na Estancji z możliwością poznania życia gauchów, przejażdżką konną, przekąskami i strzyżeniem owiec (ok. 100 USD/os). Wieczorem wizyta w ice bar - po przebraniu w specjalne kombinezony, w temperaturze kilku stopni poniżej zera, będziemy mogli popróbować lokalnych trunków, zza lodowego kontuaru, z rzeźbionych w lodzie kieliszków. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd na lotnisko i przelot do Buenos Aires. Dalsze zwiedzanie Buenos Aires. Tego dnia, wybierzemy się na cmentarz, na którym spoczywa sławna Evita Perón, a następnie skierujemy się ku nowoczesnej części Buenos - Puerto Madero. Odwiedzimy również artystyczną dzielnicę La Boca z jej kolorowymi blaszanymi domami. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Wieczorem dla chętnych, jako opcja, kolacja i tango show (dodatkowo płatne ok. 100 USD/os.). Ważne: Panów obowiązują długie spodnie. (Trasa ok. 50km)

Dzień 7

Po śniadaniu przelot do Puerto Iguazu i zwiedzanie Parku Narodowego Iguazu po stronie argentyńskiej. Wyznaczonymi szlakami i w kolejce, będziemy odkrywać tajemnice tropikalnego lasu deszczowego, a naszym oczom ukażą się przepiękne widoki wodospadów przejdziemy trasę ok. 2km pomostem aż do tarasu widokowego, z którego zachwycimy się pięknem wodospadu Garganta del Diablo. Lunch na terenie parku lub kolacja w hotelu. Następnie przejedziemy przez "most braterstwa" na stronę brazylijską. Dla chętnych, jako opcja latino show (dodatkowo płatne ok. 75USD/os.). Powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 50km).

Dzień 8

Śniadanie. Przejazd do Parku Narodowego Iguacu na zwiedzanie brazylijskiej części słynnych na całym świecie wodospadów, których nazwa w języku Indian Guaraní oznacza "wielką wodę". W planie: spacer po szlaku, w trakcie którego będziemy podziwiać wspaniałe kaskady wody, spływające z różnych wysokości, jednakże głównym celem naszej wyprawy będzie spotkanie z Garganta del Diablo, Diabelską Gardzielą. Huk spadających z bazaltowej półki mas wody i wszechobecna mgiełka jest niezapomnianym przeżyciem. Na koniec winda zawiezie nas na górny poziom wodospadów i raz jeszcze będzie okazja do zrobienia wyjątkowych zdjęć. Dla chętnych jako opcja wodne safari - przejazd samochodem terenowym przez las tropikalny, podziwianie świata dzikiej przyrody, a następnie wycieczka pod wodospady łodziami podobnymi do pontonów (dodatkowo płatne ok. 100 USD/os.) lub wizyta w parku ptaków (dodatkowo płatne ok. 35 USD/os.). Przelot do Rio de Janeiro. Kolacja i nocleg. (Trasa ok. 50km).

Dzień 9

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Rio. Niesamowite widoki, kolorowe favele wśród wzgórz oraz wielokilometrowe plaże sprawiają, że Rio nazywane jest Cudownym Miastem. Kolejką udamy się na szczyt góry Corcovado, gdzie znajduje się słynny, wysoki na 38m posąg Chrystusa Zbawiciela. Ze szczytu Corcovado rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na Rio de Janeiro. Następnie skierujemy się ku Praia Vermelha, skąd kolejka linowa zawiezie nas na sam szczyt wzgórza Pã o de Açú car (Głowa Cukru). Po drodze przejedziemy obok słynnej "świątyni" futbolu - stadionu Maracanã. Następny będzie Sambodrom - tutaj co roku korowody barwnych tancerzy samby prezentują swoje umiejętności w trakcie najsłynniejszego karnawału (w okresie koncertów i karnawałowym Sambodrom jest zamknięty, można go zobaczyć tylko z okien autobusu). Powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 50km).

Dzień 10

Czas wolny na plażowanie (wieczorem dla chętnych, jako opcja, samba show ok. 100 USD/os.). Kolacja i nocleg. Na kolację będziemy mieli okazję skosztować słynną wołowinę brazylijską w Churrascarii i zapoznać się ze sposobem jej podawania tzw. Rodí zio de carne.

Dzień 11

Dzień wolny na plażowanie. Podczas wypoczynku proponujemy wycieczki opcjonalne: wyspy tropikalne ok75 USD/os., lot helikopterem ok 200 USD/os. za 30min. Pełną listę wycieczek opcjonalnych przedstawi na miejscu pilot wycieczki.

Dzień 12

Śniadanie. Transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski. Dokładne godziny zbiórki poda pilot Rainbow na miejscu.

Dzień 13

Przylot do Warszawy na lotnisko im. F. Chopina.

Uwagi do programu

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

• Prosimy o zabranie obuwia antypoślizgowego oraz lekkiej kurtkiprzeciwdeszczowej na spacer po Iguaç u.

• Na niektórych przelotach wewnętrznych w Argentynie obowiązuje limit bagażu głównego 15 kg (możliwa dopłata na miejscu za nadbagaż 40 usd - 8kg).

UWAGA: Po wylądowaniu w Buenos Aires, podczas kontroli paszportowej, urzędnicy proszą o podanie hotelu w Buenos Aires, w którym Państwo będą zakwaterowani. Należy podać dowolną nazwę hotelu: np. Meriti, Rochester, Castelar

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotemrejsowym do Rio de Janeiro (z przesiadką w jednym z portów europejskich) oraz przeloty wewnętrzne (możliwe loty z przesiadkami), opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach jw. (10 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie według programu (śniadania + obiadokolacje lub lunch/lunch box. Brak kolacji w dniu z opcjonalnym tango show w Buenos Aires), opiekę pilota w Brazylii, Argentynie, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wycieczek fakultatywnych dla chętnych (jak w opisie) dodatkowych posiłków i napoi oraz zwyczajowych napiwków i innych wydatków osobistych. Koszt uczestnictwa w programie (opłata na miejscu)ok. 400 USD/os (w tym bilety wstępu, napiwki dla lokalnych przewodników i kierowców).

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.3/6. Sprawdź opinie: "

META Description

Ekscytująca podróż przez kontynent • Buenos Aires • Wodospady Iguazu - największe wodospady świata• Rio de Janeiro • Patagonia - na końcu świata • Park Narodowy Los Glaciares (UNESCO) • Błękitne lodowce - Perrito Moreno • Najbardziej znany Chilijski park - Torres del Paine (UNESCO) • fiesta gaucha - kowboje i prawdziwa argentyńska wołowina

Wizy

Paszport musi być ważny przynajmniej 6miesięcyod daty powrotu z Brazylii.

Uwaga! Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na14 dni przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.

Wizy - informacje dla sprzedawców

Paszport musi być ważny przynajmniej 6miesięcyod daty powrotu z Brazylii.

Uwaga! Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na14 dni przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Październik

Zobacz cały rok
Temperatura w dzień
20°C
Temperatura w nocy
15°C
Temperatura wody
19°C
Liczba godzin słonecznych
6

Przed podróżą

Paszporty

Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu.

Wizy

Z obowiązku wizowego zwolnieni są obywatele polscy udający się do Peru w celach turystycznych Mogą przebywać na terytorium łącznie do 183 dni w okresie 365 dni.

Szczepienia, służba zdrowia

W Peru dość powszechnie występuje żółtaczka typu A (pokarmowa). Zagrożenie chorobami tropikalnymi na wybrzeżu i w górach jest niewielkie. W tropikalnych regionach nizinnych na wschodzie i północy kraju (Loreto, Ucayali, Amazonas) występuje umiarkowane zagrożenie malarią i dengą. Szczepienia ochronne w zasadzie nie są wymagane.

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że Pasażerom nie wolno wjeżdżać do Peru do 26 kwietnia 2020 r.
Decyzja pozostaje w mocy do odwołania.
Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.

Infolinia Wakacje.pl

+48 58 325 29 00