Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyPeruPeru - Boliwia

Peru - Boliwia

Wycieczka objazdowa

Lato 2021
Kod oferty: WAK181619
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzaniezwiedzanie
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Nasi klienci docenili

 • Tajemnicze rysunki kultury Nazca - słynne linie wyżłobione w glebie, przypominające kształtem zwierzęta i figury geometryczne.
 • Podróż śladami dawnej cywilizacji - Machu Picchu (jeden z siedmiu nowych cudów świata) i inne największe zabytki Inków.
 • Opieka pilotów doskonale zaznajomionych z kulturą zwiedzanych krajów oraz językiem hiszpańskim.
 • Dostępne pokoje

  Pokój dwuosobowy

  standardowy
  2 dorosłych
  Aktualizujemy cenę

  Dodatkowe opcje

  Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

  420
  za wycieczkę
  promesa

  Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

  promesa
  0
  za wycieczkę
  Trwa weryfikacja ceny

  Najchętniej wybierana opcja. Szybko, bezpiecznie, gdziekolwiek jesteś!

  Informacje o podróży

  Wylot

  06:0517.05.2021 Poniedziałek
  WAWWarszawa - Chopin
  19:5517.05.2021 Poniedziałek
  LIMLima

  Powrót

  19:5027.05.2021 Czwartek
  LIMLima
  18:0028.05.2021 Piątek
  WAWWarszawa - Chopin

  Szczegóły oferty

  Kod oferty: WAK181619Organizator: Rainbow

  Opis oferty

  Hotele / (6 pierwszych nocy w hotelu , pozostałe w hotelu ) - wygodne i sprawdzone.

  Pokoje: są wyposażone w łazienki z WC oraz często TV i telefon. Pokoje 3-osobowe posiadają 3 oddzielne łóżka.

  Program

  Dzień 1

  Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu w hali odlotów na lotniskuF. Chopina w Warszawie. Aktualny rozkład lotów prosimy sprawdzać na: stronie operatora. Przelot doLimy przez jeden z europejskich portów lotniczych. Przylot i transfer do hotelu w Limie, drink powitalny z lokalnym przedstawicielem biura, następnie zakwaterowanie, nocleg.

  Dzień 2

  Po wczesnym śniadaniu przejazd autostradą Panamericana Poludniowa do Nazca. Po drodze postój w Rezerwacie Narodowym Paracas. Rejs na wyspy Ballestas (zwane Małym Galapagos), zamieszkane przez lwy morskie, pelikany, pingwiny Humbolta i różnorodne ptactwo. Kontynuujac nasz przejazd robimy krótki postój w malowniczej Oazie Huacachina oraz przy wieży widokowej "Mirador" na płaskowyżu Nazca, gdzie znajdują się tajemnicze linie i figury, które w całej okazałości można oglądać z lotu awionetką. Z "Mirador" można zaobserwować figurę ręki i drzewa. Dojazd do Nazca. Zakwaterowanie w hotelu (z basenem), kolacja i nocleg. (Trasa ok. 400km).

  Dzień 3

  Po śniadaniu, dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 120-150 USD) lot awionetką nad płaskowyżem Nazca, gdzie na dużej powierzchni zostały wyżłobione linie przedstawiające różnorodne figury i rysunki zwierząt. Do dziś ich pochodzenie jest tajemnicze , a teorii na ten temat przybywa coraz więcej. Z góry wyglądają jak tajemnicze obrazy, mające niemalże kosmiczną proweniencję. Następnie obiad i przejazd do Arequipy (lunch box na trasę), zwanej białym miastem - ze względu na kolor materiału skalnego, z którego stawia się budynki. Przyjazd do Arequipy, zakwaterowanie w hotelu, nocleg. (Trasa ok. 500km).

  Dzień 4

  Po śniadaniu zwiedzanie Arequipy - spacer po starym mieście. W programie między innymi Plaza de Armas - uważany za jeden z najpiękniejszych placów w Peru, ozdobny jezuicki kościół La Compania (przepiękny złocony ołtarz w stylu barokowym), katedra (La Catedral), kolonialne rezydencje, klasztor św. Katarzyny (Monasterio de S. Catalina) ze wspaniałymi krużgankami i pięknym ogrodem. Dalej udamy się do Doliny Colca (lunch box na trasę). Przepiękna trasa z widokami na ośnieżone szczyty i wulkany, typowe wioski indianskie, pasące się stada lam i alpak,

  Uwaga! Podczas przejazdu pokonywać będziemy przełęcz na wysokości ponad 4.000m n.p.m. - możliwość choroby wysokościowej na którą już są w sprzedaży lokalne tabletki "soroche pills"! Wieczorem przyjazd do Chivay. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. Wieczorem możliwość skorzystania z kąpieli termalnych. (Trasa ok. 150km).

  Dzień 5

  Po wczesnym śniadaniu przejazd do Kanionu Colca, do punktu widokowego Krzyż Kondorów (Cruz del Condor), z którego można zaobserwować słynne andyjskie kondory i niesamowitą panoramę kanionu (obiad na trasie) . Malowniczy kanion ciągnie się na długości 100km, wzdłuż rzeki Rio Colca, a jego głębokość sięga 3200m! Przejazd do Puno, miasta położonego nad Jeziorem Titicaca, zakwaterowanie, nocleg. (Trasa ok. 250km).

  Dzień 6

  Po śniadaniu wyjazd autokarem do Copacabana (Boliwia). Krótkie zwiedzanie Głównego Placu i Sanktuarium Maryjnego. Zaokrętowanie na katamaran i rejs na Wyspy Słońca. Zwiedzanie ogrodów inkaskich oraz zabytkowej fontanny Inki . Następnie wizyta w prywatnym, ekskluzywnym Muzeum Etnograficznym INTI WATA. Punktem kulminacyjnym dnia będzie sesja z szamanem oraz rejs autentyczną łodzią z totory (jak za czasów inkaskich). Obiad na katamaranie, następnie rejs powrotny do Copacabany i powrót autokarem do hotelu w Puno. (Trasa ok. 250km).

  Dzień 7

  Pobudka przed wschodem słońca (dla chętnych) i obserwacja wsch. Słońca nad J. Titicaca. Po śniadaniu przejazd do Cusco (lunch box na trasę) i zwiedzanie stolicy Imperium Inków oraz pobliskich ruin. Spacer po zabytkowym centrum, gdzie na każdym kroku widać ślady inkaskich budowli. W programie między innymi: Coricancha - świątynia słońca, Plaza de Armas, katedra (jej ołtarz jest wykonany ze srebra) i w której znajduje się mauzoleum najwybitniejszego kronikarza - Metysa peruwiańskiego Inki Garcilaso de la Vega, kościół Jesus Maria oraz El Triunfo. Ponadto w pobliżu miasta obejrzymy zabytkowe inkaskie budowle: twierdzę Sacsahuaman, Kenko, Puca-Pucara, Tambomachay. Wieczorem uroczysta kolacja z folklorem . Powrót do hotelu i nocleg. (Trasa ok. 350km).

  Dzień 8

  Po wczesnym śniadaniu wyjazd autokarem do Ollantaytambo, a następnie pociągiem do Aguas Calientes, położonego u stóp Machu Picchu (tu nigdy nie dotarli hiszpańscy konkwistadorzy). Skalne miasto-sanktuarium Machu Picchu , zwane "zagubionym miastem Inków" (Od lipca 2007 wpisane na listę SIEDMIU CUDÓW ŚWIATA) położone jest na szczycie góry, pod którą z mozołem wjeżdżają specjalne autobusy turystyczne. Podziwiać będziemy skalną Świątynię Trzech Okien, Słoneczne Obserwatorium i malownicze tarasy uprawne. Obiad lub kolacja w zależności od godzin pociągu. Powrót pociągiem, a następnie autobusem do Cusco. Nocleg. (Trasa ok. 100km).

  Dzień 9

  Po śniadaniu przejazd do Świętej Doliny Inków położonej wzdłuż wijącej się wśród gór rzeki Urubamby. Zwiedzimy kolonialne miasto Pisac, a następnie ruiny inkaskiej twierdzy Ollantaytambo. Podczas podróży można będzie spotkać Indian prowadzących stada lam i alpak. Po drodze obiad. Powrót przez miejscowość Chinchero, wizyta na Głównym Placu i w zabytkowym kościele kolonialnym z XVII w. Powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 100km).

  W terminie od 15.06 do 26.06 w tym dniu zamiast standardowego programu, serdecznie zapraszamy na uczestnictwo w obchodach INTI RAYMI (Na miejscu OBOWIĄZKOWA dopłata do biletów wstępu ok. 210 USD.)

  Będą mieć Państwo niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w tradycyjnych corocznych obchodach przesilenia zimowego, nazywanego przez Inków Inti Raymi - Świętem Słońca. Niegdyś na głównym placu miasta składano ofiary ze zwierząt w towarzystwie elegancko ubranych mumii władców, wypijano litry chichy, tańczono i śpiewano przez kilka dni. Dziś setki aktorów ubranych w bajecznie kolorowe stroje nawiązujące do epoki Imperium Inków odtwarzają rytuały sprzed ponad pięciuset lat przy akompaniamencie muzyki andyjskiej i widzów z całego świata.

  Dzień 10

  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko w Cusco. Przelot do Limy. Zwiedzanie Limy kolonialnej (wpisana na listę UNESCO ze względu na wspaniałe zabytki z okresu baroku hiszpańskiego): w programie spacer po starówce , w centrum której znajduje się Plaza Mayor z katedrą, w której odwiedzimy miejsce pochowku konkwistadora Imperium Inków Franciszka Pizarro, następnie pałac arcybiskupi, ratusz miejski i pałac prezydencki. Zwiedzimy także Muzeum - klasztor św. Franciszka z imponującymi katakumbami . Przejazd na obiad . Po południu zwiedzanie Muzeum Larco Herrera z największymi zbiorami sztuki prekolumbijskiej, m.in. Sala Złota, Tekstyliów i Ceramiki Erotycznej. Powrót do hotelu. Nocleg. (Trasa ok. 150km).

  Dzień 11

  Po śniadaniu czas wolny na ostatnie zakupy, dla chętnych spacer nad Pacyfikiem. Obiad. Po południu lot powrotny do Polski przez jeden z europejskich portów lotniczych (dokładne godziny zbiórki poda na miejscu pilot Rainbow).

  Dzień 12

  Przylot do Warszawy na lotnisko im. F. Chopina.

  Uwagi do programu

  • Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od sytuacji politycznej bądź klimatycznej. W terminie sylwestrowym Muzeum Larco Herrera może być przeniesione na inny dzień.

  • Napięcie elektryczne w Peru to 220V. Wtyczki innego rodzaju niż europejskie.

  • W bankach lub kantorach nie są przyjmowane banknoty 100 USD seria CB B2.

  • Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

  • Rozkład lotów jest orientacyjny i może ulec zmianie. Prosimy o potwierdzenie godzin przed wylotem na stronie operatora.

  "

  Świadczenia

  Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotemrejsowym na trasie Warszawa - Lima - Warszawa oraz przelot wewnętrzny (Cusco-Lima), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach jw. (10 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub minibusem i pociągiem, wyżywienie: śniadania, obiady lub kolacje wg programu typu bufet lub w zastawie(przystawka, drugie danie, deser, ciepły napój, a przy obiedzie powitalnym aperitif alkoholowy i napój gazowany), suchy prowiant na drogę wg programu, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy (bagaże będą nadane od razu na całą podróż), pilota-opiekuna grupy podczas pobytu w Peru i Boliwii, program turystyczny jw. oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

  Cena podstawowa nie obejmuje: podatków wylotowych w Peru ok. 30 USD/os., napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, biletów wstępu, oraz innych wydatków osobistych. Koszt uczestnictwa w programie (bilety wstępów) ok. 290 USD/os. (wycieczki fakultatywne płatne dodatkowo) od osoby (zależy to głównie od kursu dolara amerykańskiego). Napiwki, bagażowi, tragarze, ok. 60 USD/os.

  Uwaga! Prosimy o uzupełnienie danych paszportowych w systemie Travella najpóźniejna 14 dni przed wylotem

  [Inne

  Przelot]Oferujemy komfortowym przelot samolotami Air France / KLM. Na odcinku z Amsterdamu lub Paryża rejsy obsługiwane są samolotami Boeing 747 (tzw Jumbo Jet) lub Boeing 777.

  Serwis pokładowy (gratis) - opaska do spania, zatyczki do uszu, ręczniczki do odświeżenia, słuchawki jednorazowe. Catering to 2 posiłki podczas lotu w tym jeden lekki /skromny i drugi ciepły obiad/kolacja w tym napoje alkoholowe i bezalkoholowe. Na pokładach B747 ekrany w suficie, 1-2 filmy podczas rejsu oraz indywidualne kanały muzyczne. Na pokładach B777 indywidualne centra rozrywki z ekranem w poprzedzającym fotelu, a w nich 80 filmów do wyboru, kanał dla dzieci, ponad 200muzycznych CD do wyboru i wiele innych.

  Limit bagażu - bagaż kabinowy/ręczny - 12 kg, bagaż odprawiany: Meksyk/Wenezuela - 2 x 23 kg, pozostałe destynacje - 1 x 20 kg.

  Informację należy traktować orientacyjnie - biuro nie odpowiada za zmianę przez linię lotniczą typu samolotu czy zmiany w serwisie pokładowym.

  META Description

  Machu Picchu • Lima i ,, peruwiańskie Galapagos,, • płaskowyż Nasca i Kanion Colca • Jezioro Titicaca • boliwijska Copacabana • sesja z szamanem • rejs łodzią z tatory • Cusco i Święta Dolina Inków • W programie święto INTI RAYMI (w terminie od 17.06 do 27.06.2020 r.)

  Opinie klientów

  Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.5/6. Sprawdź opinie: "

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Pogoda

  Temperatura w dzień
  22°C
  Temperatura w nocy
  16°C
  Temperatura wody
  19°C
  Liczba godzin słonecznych
  8

  Przed podróżą

  Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że loty trwające powyżej 8 h są zawieszone do 6 stycznia 2021 r.
  Decyzja pozostaje w mocy do odwołania.
  Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji
  Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu.
  Z obowiązku wizowego zwolnieni są obywatele polscy udający się do Peru w celach turystycznych Mogą przebywać na terytorium łącznie do 183 dni w okresie 365 dni.
  W Peru dość powszechnie występuje żółtaczka typu A (pokarmowa). Zagrożenie chorobami tropikalnymi na wybrzeżu i w górach jest niewielkie. W tropikalnych regionach nizinnych na wschodzie i północy kraju (Loreto, Ucayali, Amazonas) występuje umiarkowane zagrożenie malarią i dengą. Szczepienia ochronne w zasadzie nie są wymagane.

  Opinie

  Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

  Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

  no offer review
  no offer review