Black Week Trwa! ⏱️ Rabaty do 40% i oferty do 999 zł/os.Sprawdź

Dworek Szwajcaria

Kod oferty: WAK602378
Nie czekaj do lata! Teraz ceny są najlepsze, a wybór ofert i pokoi - największy.
Last minute
Kod oferty: WAK602378
1/12
obiekt, budynek główny, teren hotelu
obiekt, teren hotelu, basen
obiekt, budynek główny, teren hotelu
obiekt, budynek główny
obiekt, budynek główny, teren hotelu

Opis oferty

Region: Beskid ŻywieckiOrganizator: NekeraKod oferty: WAK602378

Kraj

Polska

Opis

Dworek Szwajcaria to prawdziwa perła architektury drewnianej Beskidu Żywieckiego i Śląskiego. Klimatyczne wnętrza i bogata historia tego miejsca sprawiają, że chce się tu być i cieszyć się niezwykłą atmosferą obiektu otoczonego pięknym ogrodem i górskim powietrzem.

Do dyspozycji gości oddane zostały komfortowe pokoje gruntownie wyremontowane w 2015 roku. Każdy pokój wyposażony jest w: bezprzewodowy internet WiFi, telewizor LCD, prywatną łazienkę z kabiną prysznicową, kosmetyki i ręczniki. Pokoje de luxe składają się z części mieszkalnej, sypialni oraz łazienki.

W restauracji Szwajcaria skosztować można doskonałych dań kuchni polskiej w zdrowym wydaniu. Szeroki wybór napoi i alkoholi czeka na gości w Sali Klubowej, gdzie można spędzić wieczór ze znajomymi i skosztować m.in. piwa warzonego tradycyjnymi metodami.

Podczas wizyty w Dworku nie sposób się nudzić. Jest to doskonała baza wypadowa na okoliczne stoki narciarskie, trasy rowerowe i spacerowe. Najciekawsze górskie szlaki można zwiedzić na quadach lub skuterach śnieżnych.

Lokalizacja

Dworek Szwajcaria położony jest niespełna kilometr od wyciągów narciarskich: Rachowiec, Jawornik, Cuplik oraz około 2,5km od szczytu Rachowiec.

Dojazdu samochodem

Jadąc samochodem od strony Bielsko Białej należy kierować się drogą krajową nr 1 w stronę Zwardonia. Dworek znajduje się po lewej stronie. Odległość od Bielsko-Białej - 55km, od Warszawy - 430km, od Krakowa - 130km, od Wrocławia - 305km

Dojazd pociągiem i autobusem

Do Zwardonia można dojechać pociągiem bezpośrednio z niektórych miast w Polsce, np. Częstochowy, Katowic, Warszawy.

Atrakcje

Zwardoń to malownicza wieś położona w województwie śląskim. Niewątpliwą atrakcją tego regionu jest kontakt z przyrodą, piękne widoki i liczne szlaki turystyczne. Zwardoń jest przyjazny o każdej porze roku: zimą zmienia się w raj dla narciarzy, latem obfituje w rowerzystów i paralotniarzy, a jesienią przyciąga amatorów grzybów.

Atrakcje w Zwardoniu i okolicach:

• Aleja Zakochanych: Rachowiec - Mały Rachowiec - Orawcowa - Gomółka - Skalanka

• Wężowa góra: Zwardoń Centrum - kościół - skrót na Myto - Pydychów Groń - Jaworniki - Myto

• Pałac i Park Habsburgów (Żywiec)

• Muzeum Browarnictwa (Żywiec)

• Geopark Ujsoły

Pokój 2-os. standard

Pokój z dwoma łóżkami o wymiarach 90x200 cm oraz prywatną łazienką z prysznicem. Wyposażenie: telewizor LCD, kosmetyki, ręczniki.

Oferta

HB, Oferta bezzwrotna (P2S-B3, 16796)

Oferta zawiera

• Codzienne śniadania

• Codzienne obiadokolacje

• Bezpłatny parking

• Internet Wi-Fi

• Podatek VAT

Oferta nie zawiera

• Napoje do obiadokolacji (dodatkowo płatne)

• Pozostałe usługi hotelu

Pokój 2-os. twin de luxe

Sypialnia z dwoma łóżkami pojedynczymi o wymiarach 90x200 cm oraz pokój z rozkładaną kanapą i prywatna łazienka z prysznicem.wyposażenie:- telewizor LCD- kosmetyki- ręczniki

Oferta

HB, Oferta bezzwrotna (P2TDL-B3, 16796)

Oferta zawiera

• Codzienne śniadania

• Codzienne obiadokolacje

• Bezpłatny parking

• Internet Wi-Fi

• Podatek VAT

Oferta nie zawiera

• Napoje do obiadokolacji (dodatkowo płatne)

• Pozostałe usługi hotelu

Pokój 2-os. double de luxe

Duży pokój z łożem małżeńskim o wymiarach 160x200 oraz rozkładana kanapa i prywatna łazienka z prysznicem. Wyposażenie:- telewizor LCD- kosmetyki- ręczniki

Oferta

HB, Oferta bezzwrotna (P2DDL-B3, 16796)

Oferta zawiera

• Codzienne śniadania

• Codzienne obiadokolacje

• Bezpłatny parking

• Internet Wi-Fi

• Podatek VAT

Oferta nie zawiera

• Napoje do obiadokolacji (dodatkowo płatne)

• Pozostałe usługi hotelu

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Zakwaterowanie

Niedziela
05.12.2021

Wykwaterowanie

Wtorek
07.12.2021
Trwa weryfikacja ceny

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

no offer review

Mapa

Pogoda

1°C
-7°C
2

Przewodnik

Opis obiektu

Łagodne zbocza beskidzkie ciągną się od Ukrainy, przez Polskę do Czech. Wśród tego ogromnego pasma górskiego wyróżnia się Beskidy Zachodnie, Beskidy Środkowe (Niskie) oraz Beskidy Wschodnie. Te z kolei dzielą się na szereg mniejszych pasm górskich.

Setki kilometrów szlaków turystycznych przyciągają turystów przez cały rok. To fantastyczny teren na piesze wycieczki.

Kto wie, może uda się dostrzec wszędobylskie sarny i jelenie Uważny turysta być może wypatrzy ślady dzika, żbika, rysia, a nawet wilka...

Nie brak w Beskidach znanych ośrodków turystycznych. Szczyrk czy Krynica mogą nawet wydać się zatłoczone. Na leśnych ścieżkach wytyczono wiele szlaków dla rowerzystów.

Zimą Skrzyczne, Pilsko i Stożek przyciągają narciarzy.

Beskidy wspaniale nadają się do uprawiania sportów powietrznych - widok paralotniarza na tzw. skrzydle nie należy już do rzadkości

Atrakcje turystyczne


BESKID ŚLĄSKI:
Beskid Śląskijest częścią Beskidów Zachodnich. Rozciąga się od Ustronia przez Skoczów po Węgierską Górkę. Doskonałe miejsce do aktywnego wypoczynku. Nie tylko dla turystów pieszych i narciarzy, ale także dla amatorów sportów ekstremalnych - na przykład paralotniarstwa.

OSADY PASTERSKIE:
Niegdysiejsze osady pasterskie w Beskidzie Śląskim przekształciły się w dobrze prosperujące miejscowości wczasowe i uzdrowiskowe. Ustroń, Bystra, Brenna - każda z nich ma swoje niepowtarzalne zalety. Szczyrk i Wisła to już uznane kurorty. Baza noclegowa, moc rozrywek i dogodne połączenia kolejowe przyczyniły się do wzrostu zainteresowania tym zapomnianym niegdyś zakątkiem Polski.

SZLAKI PIESZE:
Szlaki piesze prowadzą na najwyższe szczyty: Skrzyczne (1257m n.p.m.), Klimczok (1117m n.p.m.) i Barania Góra (1220m n.p.m.). Warto też wybrać się na wyprawę do źródeł Wisły pod Baranią Górę.

Zimą młodzi ludzie z całego kraju zjeżdżają się tu, by poszaleć na nartach, deskach i sankach.

BESKID ŻYWIECKI:
Beskid Żywiecki uważany jest za jedno z najpiękniejszych miejsc w Beskidach. Należy do pasma Beskidów Zachodnich. Liczba odwiedzających je turystów jest znacznie mniejsza niż w Beskidzie Śląskim.

Najbardziej znanym wzniesieniem Beskidu Żywieckiego jest Babia Góra (1725m n.p.m.). Szczytem wartym odwiedzenia jest Pilsko wraz z Halą Miziową.Masyw Pilska (1557m n.p.m.) jest najwyższym zespołem tego regionu i trzecim, co do wysokości, szczytem Beskidu Żywieckiego.

Zatrzymać się można w gminach Rajcza i Jeleśnia. Są centrami turystycznymi z dobrze rozwiniętą bazą noclegową.

BESKID SĄDECKI:
Beskid Sądecki - część Beskidów Zachodnich, przy granicy ze Słowacją, na południe od Nowego Sącza.

W Beskidzie Sądeckim gospodarka turystyczna została uznana za główny czynnik rozwojowy regionu. Nic dziwnego, bowiem jest co pokazywać. Rzeczne przełomy, lesiste zbocza gór, tradycyjna kultura. Doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek.

Beskid Sądecki składa się z dwóch pasm górskich, które rozdziela dolina rzeki Poprad. Zachodnia część - pasmo Radziejowej (1262m n.p.m.) - leży pomiędzy Popradem a Dunajcem. Pasmo Jaworzyny Krynickiej to wschodnia część Beskidu Sądeckiego. Rozciąga się od Starego Sącza przez Nowy Sącz, Krościenko, Muszynę aż po Krynicę.

Beskid Sądecki jest w około 70proc. zalesiony.

Na jego obszarze znajduje się Popradzki Park Krajobrazowy. Na tym terenie 19 rezerwatów przyrody chroni dziewicze tereny. Bijące tu bogate źródła wody mineralnej sprawiły, że założono uzdrowiska w Krynicy, Muszynie, Piwnicznej, Żegiestowej i Łomnicy Zdroju.


NA NARTACH DO MAJA:
Jedną z wartych polecenia nartostrad jest tor narciarski na Jaworzynce Krynickiej. Śnieg nanoszony jest sztucznie, co umożliwia uprawianie narciarstwa aż do połowy maja. Piwniczna-Sucha i Wierchomla stają się konkurencją dla Szczyrku oraz Korbielowa.

BESKID WYSPOWY:
Beskid Wyspowy jest bardzo charakterystyczną i niepowtarzalną częścią Karpat. Jego granice wyznaczają Beskid Makowski na zachodzie i Gorce na południu. Wschodnią granicę stanowi dolina Dunajca wraz z Beskidem Sądeckim. Beskid Wyspowy to idealny teren na wycieczki piesze i rowerowe

DLACZEGO WYSPOWY:
Nazwa tej części Beskidów pochodzi od ukształtowania terenu. Przeważają tu izolowane, sterczące na kilkaset metrów wzniesienia o wklęsłych stokach i łagodnych wierzchołkach. Tworzą one swego rodzaju wyspy.

NA PAPROĆ:
Główną miejscowością tego terenu jest Tymbark.

Przez Tymbark przebiegają szlaki górskie i rowerowe. Można wybrać się na jednodniowe wycieczki na Paproć, Zęzów, Kostrzę, Łopień lub Mogielicę.

Za najpiękniejszy szczyt uważany jest Łopień, ze swoimi polanami oraz jaskiniami, i najwyższy szczyt Beskidu Wyspowego - Mogielica.

Na Paproć, Zęzów i Łopień można wjechać rowerem.

CIUCHCIA W STYLU RETRO:
Dodatkową atrakcją regionu jest zabytkowy pociąg, przemierzający w okresie letnim trasę Chabówka - Nowy Sącz. To jedna z najładniejszych linii kolejowych w Polsce.

GORCE:
Gorce rozciągają się między Pasmem Podhalańskim i doliną Raby na zachodzie, doliną Dunajca na wschodzie, Beskidem Wyspowym na północy oraz Kotliną Orawsko-Nowotarską i Pieninami od południa.

To niewielkie pasmo jest bardzo cenione przez odwiedzających. Czekają na nich piękne krajobrazy, wiele znakowanych szlaków turystycznych i kilkanaście schronisk.

Gorce to doskonały teren do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i narciarskiej. Ostatnio caraz bardziej popularne staje się poznawanie gór... z siodła na końskim grzbiecie.

PANORAMA TATR:
Gorce przyciągają turystów piękną panoramą Tatr, oglądaną zwłaszcza z
Turbacza i pasma Lubania. Takie walory widokowe zawdzięczają bliskiemu sąsiedztwu z najwyższymi górami Polski.

DREWNIANE KOŚCIÓŁKI:
We wsiach gorczańskich zachowało się wiele drewnianych kościołów z XVIIIw. Najbardziej znany jest kościół w Dębnie, zbudowany bez użycia gwoździ. Inne, nie mniej urocze, stoją w Grywałdzie, Harklowej, Lubomierzu, Łopusznej, Nowym Targu, Ochotnicy Górnej, Rabce i Rdzawce.

BESKID NISKI:
Beskid Niski - północna część Beskidów Środkowych. Zajmuje najniższą, a zarazem bardzo rozległą część Beskidów. Rozciąga się od Doliny Białej Dunajcowej do Doliny Osławicy.

Beskid Niski kryje mnóstwo atrakcji. To odpowiednie miejsce dla tych, którzy chcą uciec od miejskiego zgiełku. Wspaniale się tu wypoczywa. Można chodzić cały dzień nie napotkawszy żywej duszy. Wspaniałe są wędrówki dolinami Beskidu; Magura Małastowska i Wątkowska to wymarzone miejsca dla miłośników dzikiej przyrody.

ŁEMKOWSZCZYZNA:
O wyjątkowości terenu decyduje Łemkowszczyzna - region etnograficzny, mniej więcej pokrywający się powierzchnią z Beskidem Niskim. Znakiem rozpoznawczym są cerkwie, najlepiej zachowane w zachodniej części Beskidu, w dorzeczu Ropy i Sękówki, na południe od Gorlic. Piękne są także stare, kamienne krzyże cmentarne i przydrożne. Niekiedy to jedyne ślady po wysiedlonych wioskach.

Coraz mniej jest drewnianych chyż - tradycyjnych domów, łączących część mieszkalną i gospodarczą.

Atrakcją Beskidu są też cmentarze żołnierzy z I wojny światowej.

KIM BYLI ŁEMKOWIE:
Łemkowie stanowili odrębną grupę etniczną wywodzącą się z polskich i ruskich rolników, słowackich osadników i wołoskich pasterzy. Prawdopodobnie czynnikiem jednoczącym te odrębne nacje było prawosławie i gospodarowanie na wspólnej ziemi.

Łemkowie stworzyli oryginalną ulturę ludową, z jednej strony czerpiąc ze starej tradycji ruskiej i wołoskiej, z drugiej zaś - przechwytując nowinki ze świata.