1 496 zł
za osobęCzeszka i Słowaczka





Opis oferty
Kraj
Polska
Opis
Górski Kompleks Turystyczny ze strefą SPA i Wellness, salą kominkową, bazą zabiegową oraz z basenem z widokiem na Góry Izerskie, położony przy samym Głównym Szlaku Sudeckim. To świetna propozycja dla miłośników gór, górskiego odpoczynku oraz chcących poprawić swoje zdrowie w warunkach uzdrowiska korzystającego z dobrodziejstwa solanki. Obiekt charakteryzują czyste, rześkie, górskie powietrze, malownicze widoki oraz cisza i spokój.
Udogodnienia: Winda, Dla niepełnosprawnych, Płatność kartą, Restauracja, Drink bar, SPA, Basen, Sejf, Ogród / Park, Plac zabaw dla dzieci, Garaż / Parking, Internet (Wi-Fi lub przewodowy), Pobyt z pupilem
Lokalizacja
Górski Kompleks Turystyczny Czeszka i Słowaczka to dwa budynki położone w najbardziej urokliwym zakątku górskiego uzdrowiska Świeradowa-Zdroju, 600m n.p.m. oraz zaledwie 900m od centrum miasteczka.
Dojazdu samochodem
Świeradów-Zdrój znajduje się na południowo-zachodnich krańcach województwa dolnośląskiego, na zachód od Jeleniej Góry. Wjechawszy do miejscowości drogą nr 358 od strony Jeleniej Góry i Szklarskiej Poręby, należy obok Nadleśnictwa skręcić w lewo w ul. Piłsudskiego i podążać za nią cały czas, aż przejdzie w ul. Graniczną. Następnie podjeżdżać do góry ul. Graniczną aż do samego obiektu, który znajduje się po lewej stronie.
Odległość od Warszawy – 500km, Krakowa – 400km, Wrocławia – 150km.
Dojazd pociągiem i autobusem
Najbliższą miejscowością utrzymującą regularne połączenia z resztą kraju jest Jelenia Góra (34km), z której do Świeradowa-Zdroju kursuje prywatna komunikacja przewozowa.
Pokój 3-osobowy
Wygodny pokój z łazienką, TV, wifi, lodówką,
Oferta
BB, Oferta bezzwrotna (P3-B6, 24931)
Oferta zawiera
• Codzienne śniadania w formie bufetu
• Dostęp do strefy Aqua & Spa w godz. 9:00 - 21:00 (basen solankowy z przeciwprądami, masażem ściennym, kurtyną wodną; jacuzzi solankowe z widokiem na góry; sauna parowa - dostępna w godz. 18:00 - 21:00)
• Wypożyczenie kijów do nordic walking (raz na pobyt)
• Internet Wi-Fi
• Podatek VAT
Oferta nie zawiera
• Parking dodatkowo płatny: 30zł/doba
• Opłata miejscowa (płatna na miejscu)
• Pozostałe usługi hotelu
Pokój 2-osobowy
Wygodny pokój z łazienką, TV, wifi, lodówką,
Oferta
BB, Oferta bezzwrotna (P2-B6, 24931)
Oferta zawiera
• Codzienne śniadania w formie bufetu
• Dostęp do strefy Aqua & Spa w godz. 9:00 - 21:00 (basen solankowy z przeciwprądami, masażem ściennym, kurtyną wodną; jacuzzi solankowe z widokiem na góry; sauna parowa - dostępna w godz. 18:00 - 21:00)
• Wypożyczenie kijów do nordic walking (raz na pobyt)
• Internet Wi-Fi
• Podatek VAT
Oferta nie zawiera
• Parking dodatkowo płatny: 30zł/doba
• Opłata miejscowa (płatna na miejscu)
• Pozostałe usługi hotelu
Wybierz pokój i datę zakwaterowania
NowośćPokój 2-osobowy (oferta bezzwrotna)
2 dorosłych
Warto dokupić
100%
o tyle wzrosła w ciągu roku liczba klientów, którzy kupują wakacje online256000+
tyle opinii o hotelach napisali i opublikowali nasi klienci100+
tyle sprawdzonych biur podróży współpracuje z namiOchrona Twoich wakacji
Specjalna usługa na wypadek upadłości organizatoraGwarancja wyjazdu
Jeśli Twój wyjazd zostanie odwołany, pomożemy Ci znaleźć nowyPonad 10 000 alternatywnych ofert
Ty wybierasz, a my zajmujemy się wszystkimi formalnościamiOpinie dodane przez
Grupa znajomych
Rodzina z dziećmi
Mapa

Pogoda
Styczeń
Przewodnik
Opis obiektu
Jest to pasmo w Sudetach Środkowych, przy zachodnim obrzeżu Kotliny Kłodzkiej.
Ze względu na unikatową budowę i krajobraz góry należą do największych atrakcji krajoznawczych w Polsce.
Atrakcje turystyczne
BŁĘDNE SKAŁY:
Góry pobudzają wyobraźnię bogactwem skał tworzących labirynty, szczeliny, mosty; przypominających kształtem grzyby, zwierzęta czy ludzi.
Obecność tych fantastycznych tworów, będących efektem działania wiatru i wody, oraz ogromna różnorodność świata fauny i flory sprawiły, że utworzono tu park narodowy.
Warto udać się na spacer wśród Błędnych Skał oraz siąść w Fotelu Liczyrzepy na szczycie Szczelińca.
Błędne Skały - labirynt, którego ściany stanowią kamienne bloki, rozrzucone w nieładzie niczym klocki olbrzymów. Przechadzając się między nimi można rozpoznać Kurzą Stopkę, Końską Nogę czy Skalne Siodło. Skalne Czasze nie odstraszają nikogo, zwłaszcza, że roztacza się z nich wspaniały widok na okolicę.
Szczeliniec Wielki - szczyt, w obrębie którego znajduje się trzypoziomowe "skalne miasto". Powstało tu swoiste, skalne zoo. Zakute w kamień stoją Słoń, Wielbłąd, Wiewiórka. Powierzchnia góry, z daleka płaska jak blat stołu, jest w rzeczywistości gęsto spękana.
Niektóre szczeliny sięgają do 30m w głąb, jak np. Piekło, w którym nawet latem leży śnieg. Na szczycie góry, wznoszącej się 150m nad Karłowem, stoi Fotel Liczyrzepy - legendarnego ducha Sudetów. Prowadzą do niego kamienne schody.
Z PLATFORMY:
Na zboczu Szczelińca jest kilka platform widokowych. Można z nich podziwiać panoramę Gór Stołowych, Gór Kamiennych i Obniżenia Ścinawki.
KARKONOSZE. DO ZOBACZENIA NA SZLAKU:
Karkonosze są najwyższym pasmem Sudetów i regionem o wybitnych walorach turystyczno-krajoznawczych. Główne ośrodki turystyczne i punkty wypadowe wycieczek to Karpacz i Szklarska Poręba.
W Karkonoszach znajduje się wiele oznakowanych szlaków, a liczne schroniska ułatwiają organizowanie wędrówek.
MUFLON NA TURNI:
Na ogół wyrównana budowa Karkonoszy doskonale eksponuje najwyższy szczyt - Śnieżkę. Chłód przynoszą liczne potoki. Wiele z nich spływa wodospadami z pionowych urwisk oraz progów skalnych. Najdłuższy, 300-metrowy ciąg kaskad, tworzy Łomniczka spływająca do Kotła Łomniczki.
Bogaty jest świat przyrody ożywionej. W bezwietrzne wieczory można tu obserwować polujące nietoperze, których naliczono 16 gatunków. Szczególną jednak atrakcją Karkonoszy jest muflon - dzika owca.
Doceniając i chcąc chronić piękno tych gór utworzono Karkonoski Park Narodowy.
KOCIOŁ ŁOMNICZK
Kocioł Łomniczki - najdalej wysunięty na wschód kocioł polodowcowy polskich Karkonoszy. Jego południowe i zachodnie zbocza zajmują gładkie płyty skalne, pomiędzy którymi bujnie rozwijają się liściaste krzewy.
Zbocze południowo-wschodnie pokryte jest ogromnym rumowiskiem schodzącym ze Śnieżki; w dnie - bogata łąka alpejska. Łomniczka, płynąca po zachodniej ścianie kotła, tworzy ciąg malowniczych kaskad - tzw. wodospady Łomniczki. W górnej partii kotła znajduje się symboliczny cmentarz ofiar gór.
WZGÓRZE CHOJNIK
Chojnik to zalesione wzgórze, gdzie występuje interesująca fauna pajęczaków i ptaków. Żyje tu m.in. dzięcioł zielonosiny, muchołówka mała, gołąb siniak.
U podnóża północnego zbocza znajduje się grupa granitowych skałek, tzw. zbójeckie skały i dwie niewielkie jaskinie: Dziurawy Kamień i Zbójecka Grota.
Na szczycie góry widnieją ruiny zamku Chojnik. W części zabudowań zamkowych jest schronisko "Na Zamku Chojnik", a w nim niewielka ekspozycja ukazująca dzieje zamku.
Z wieży zamkowej roztacza się piękna panorama Kotliny Jeleniogórskiej i otaczających ją pasm górskich.