Najlepsze pod słońcem
Wakacje.pl / Wczasy / Portugalia / Portugalia od deski do deski
28°Średnia temperatura
Średnia temperatura w dzień
w wybranym terminie podróży

Portugalia od deski do deski

Portugalia
Portugalia od deski do deski:
1/7
rainbow
Dodaj do schowka

Nr WAK224980

4 521 zł-25%
3 402 zł
7 dni / os.
Rezerwacja jest w 100% darmowa
i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki
Opinie klientów(2)
100%poleca tę wycieczkę
8,1
/ 10
Zalety wg klientów
 • Wizyta na Palacio da Bolsa - giełdzie wzniesionej przez kupców Porto.
 • Zwiedzanie pomnika odkryć geograficznych upamiętniających sławnych portugalskich zdobywców.
 • Największe perły Lizbony - m.in.: słynne dzielnice Baixa i Alfama, deptak Rua Augusta.
 • Dobre zakwaterowanie podczas wyjazdu

Kod oferty

WAK224980

Opis oferty

Zakwaterowanie:

Hotele - położone poza zwiedzanymi miastami.

Pokoje: 1-, 2-, 3 - osobowe, (przy czym 3 - osobowe to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką), wszystkie z łazienkami i wc, często z telefonem i klimatyzacją.

Do dyspozycji gości:

Na miejscu w hotelu restauracja i bar

Wyżywienie:

Śniadania kontynentalne i serwowane obiadokolacje

Kategoria lokalna:

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora.

Po przylocie transfer do hotelu w okolicach Lizbony. Wieczorem kolacja i nocleg. Klienci przylatujący do Lizbony późnym wieczorem nie mają w tym dniu kolacji.

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd w kierunku Lizbony i zwiedzanie stolicy Portugalii, w programie: dzielnice Baixa i Alfama, misterna konstrukcja windy św. Justyny, słynny deptak Rua Augusta, katedra. Następnie zapraszamy do zamku św. Jerzego, gdzie znajduje się jeden z najpiękniejszych punktów widokowych Lizbony, a po obejrzeniu panoramy miasta czas wolny- okazja do spróbowania portugalskich przysmaków, np. słynnego bacalhau (dorsza). Kolejnym punktem programu będzie dzielnica Belem: klasztor Hieronimitów (UNESCO), wieża Belem, róża wiatrów oraz pomnik odkryć geograficznych upamiętniających sławnych portugalskich zdobywców: Henryka Żeglarza, Vasco da Gama oraz Ferdynanda Magellana. Ostatnim punktem programu będą tereny wystawowe Expo'98, szczególnie polecamy wspaniałe oceanarium Pavilhao dos Oceanos, kompleks 5 ogromnych akwariów mieszczących faunę i florę morską: od ławic sardynek po rekiny, pingwiny i koralowce. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Lizbony. (Trasa ok. 300km).

Dzień 3

Po śniadaniu pojedziemy do Alcobaca, gdzie znajduje się opactwo Cystersów, przykład doskonałej w formie gotyckiej architektury cysterskiej. Warte zobaczenia są grobowce króla Piotra I i jego tragicznie zmarłej kochanki Ines de Castro, Sala Królów, kuchnie czy krużganki. Przerwę na obiad (dodatkowo płatny) spędzimy w Nazare- najsłynniejszej portugalskiej wiosce rybackiej, gdzie w restauracjach serwuje się pyszne sardynki i owoce morza. Zobaczymy też wspaniałą panoramę wybrzeża z punktu widokowego Sitio związanego z patronką miejscowości Nossa Senhora da Nazare i lokalną legendą. Po południu udamy się do Aveiro- miasta nazywanego często "portugalską Wenecją" ze względu na lagunę oraz kanały, które nadają Aveiro szczególny charakter. Rejs kanałami Aveiro na kolorowych łodziach moliceiros oraz czas wolny w starej dzielnicy Beira Mar. Następnie dojazd do Porto, kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Porto. (Trasa ok. 380km).

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd do Viana do Castelo- miasta, którego kręte uliczki oraz zaciszne place przenoszą w czasy średniowiecza: Praca da Republica- główny plac miasta z XVI-wieczną fontanną , dom słynnego żeglarza Joao Velho, renesansową kamienicę- Misericordia oraz inne średniowieczne budowle miejskie. Panorama miasta i ujścia rzeki Limy do Oceanu Atlantyckiego ze wzgórza św. Łucji. Następnie udamy się do Bom Jesus do Monte- sanktuarium słynącego z pięknych barokowych schodów poświęconych Pięciu Zmysłom i Trzem Cnotom Głównym. Przejazd do Bragi nazywanej portugalskim Rzymem. Spacer po mieście: najstarsza katedra w Portugalii, ogród św. Barbary przy Pałacu Biskupim oraz główny plac miasta Praca da Republica, gdzie liczne restauracyjki zachęcają do spróbowania specjałów północnej Portugalii. Ostatnim punktem programu będzie Guimaraes - miasto uważane za kolebkę Portugalii. Historyczna starówka Guimaraes została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO: średniowieczne kamienice, masywne mury Castelo de Guimaraes, pałac hrabiów Braganca (ostatniej dynastii panującej w Portugalii) oraz główny plac miasta- Largo da Oliveira. Powrót do hotelu w okolicach Porto na kolację i nocleg. (Trasa ok. 220km).

Dzień 5

Po śniadaniu spacer po Porto: Torre Dos Clerigos - najwyższa wieża w mieście, Avenida Dos Aliados z ratuszem i pomnikiem króla Piotra IV, stacja Sao Bento zdobiona obrazami wykonanymi z azulejos. Spacer zakończymy w Cais da Ribeira - w najbardziej gwarnym miejscu Porto wpisanym na Listę UNESCO. Kolejnym punktem będzie wizyta w bodedze podczas której poznamy proces produkcji wina porto, czas na degustację. Następnie rejs po rzece Douro, podczas którego będziemy podziwiać konstrukcję sześciu mostów łączących brzegi Porto i Vila Nova de Gaia oraz wspaniałą panoramę miasta. Po południu transfer do Coimbry i zwiedzanie tego słynnego ośrodka akademickiego położonego nad rzeką Mondego: wieża zegarowa Torre, Stary Uniwersytet, Biblioteca Joanina, arkadowe budynki Sala Grande dos Actos, Largo da Portagem (głównego placu dzielnicy Baixa). Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Fatimy. (Trasa ok. 220km).

Dzień 6

Po śniadaniu czas wolny w Fatimie na wizytę w sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej, w której ołtarz przedstawia scenę objawienia trójce dzieci: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie.

Uwaga! Do bazyliki nie wolno wchodzić w kapeluszach, szortach itp. - konieczne są skromne stroje. Dla chętnych wycieczka do miasteczka Batalha, gdzie znajduje się klasztor Matki Boskiej od Zwycięstwa związany z Bitwą pod Aljubarrotą, która zapoczątkowała panowanie dynastii Avis w Portugalii w XIV w. (ok. 15 Eur/os i bilet wstępu ok.6 Eur/os). Przejazd do Sintry- miasta zwanego portugalską Arkadią, gdzie królowie Portugalii wypoczywali w swoich imponujących pałacach. Zobaczymy nietypowy zabytek jakim jest Pałac Regaleira (Quinta da Regaleira), rezydencja nie tylko książąt portugalskich ale i loży masońskiej. Spacer owianymi tajemnicą labiryntami korytarzy, studni oraz sekretnych przejść. W czasie wolnym będzie okazja pospacerować po urokliwych uliczkach miasta oraz spróbować miejscowych specjałów np. ciastek serowych queijadas. Przejazd na kolację i nocleg do hotelu w okolicach Lizbony. (Trasa ok.260km.).

Wieczorem dla chętnych i płatny dodatkowo wieczór fado (ok.40 Eur/os).

Dzień 7

Przejazd na Cabo da Roca- przylądek skały- najbardziej na zachód wysunięty punkt kontynentalnej Europy oraz panoramiczny przejazd wzdłuż wybrzeża do Cascais, jednego z kurortów lizbońskich. Czas na chwilę relaksu na miejskiej plaży lub spacer po wąskich uliczkach miasta. Zachęcamy do spróbowania słynnych sardinhas grelhadas- grillowanych sardynek, z których słynie Cascais. Po południu powrót na w okolice Lizbony. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu. (Trasa ok. 350km).

Dzień 8

Śniadanie i wykwaterowanie. Transfer na lotnisko w Lizbonie. W przypadku porannego wylotu do Polski nie ma śniadania.

Uwagi do programu

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

• Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.

• W hotelach w Lizbonie przy zakwaterowaniu, pobierany jest podatek turystyczny - ok.2 Euro od osoby za dzień (opłata dla osób powyżej 13 roku życia).

• W hotelach w Porto, przy zakwaterowaniu, pobierany jest podatek turystyczny - ok. 2 Euro od osoby za dzień (opłata dla osób powyżej 13 roku życia).

"

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, 7 rozpoczętych dób hotelowych, śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota podczas objazdu oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu, opłat za miejscowych przewodników, podatku turystycznego w hotelach w Lizbonie (ok2 EUR/os/dzień) oraz w Porto (ok 2 EUR/os/dzień) i rejonie Algarve (ok1,5 EUR/os/dzień), dodatkowych posiłków i napojów do kolacji oraz wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu, usług przewodników lokalnych, napiwków dla kierowców, systemu Tour Guide - ok. 150 EUR/os, płatne obligatoryjnie jako pakietu pilota na miejscu. W tej kwocie nie są zawarte wycieczki lokalne (ceny podane są w programie imprezy).

Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.

Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

"

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.2/6. Sprawdź opinie: "

META Description

Lizbona - miasto markiza Pombala • klasztory UNESCO - Hieronimitów, Alcobaca i Batalha • średniowieczne Guimaraes • piękne plaże Nazare i Cascais • Aveiro - portugalska Wenecja • fatimskie sanktuarium • winne Porto • królewska Sintra

Termin
Luty
8
Poniedziałek
Zmień
Liczba dni
7
Zmień
Wyżywienie
Zmień
Transport
Zmień
Liczba dorosłych
Liczba dzieci

Nie posiadamy oferty dla wybranej opcji.

Wypełnij formularz, a przedstawimy ci dostępne oferty.

Zapytaj
Opinie dodane przez
Wszystkich
Pary
Singli
Byłeś na tej wycieczce?Dodaj opinię
8,4/ 10
userCreated with sketchtool.
agacior
Singiel
Pobyt: Czerwiec 2016
 • Poleca wycieczkę
 • Aktywnym
 • Nastawionym na zwiedzanie
 • Organizator
 • Rainbow
 • +ZaletySpojrzenie na Portugalię od południa do północy
 • WadyStrasznie szybka .Jedzenie w hotelach beznadziejne .Często porcje -brak warzyw ale oni po prostu ich nie jedzą .Kupiłam pomidory które nie zmieniły swojej postaci przez tydzień tj kamienia

Bardo duże różnice temperatur zabrać filtry 50 ,30 mimo pochmurnego nieba i tak się opalamy ,oraz polar i coś na głowę nie proponuję kapelusza ponieważ w niektórych miejscach duży wiatr.

Opinia Dodana: 05 Lipca 2016
7,8/ 10
userCreated with sketchtool.
Ewa
Para
Pobyt: Lipiec 2015
 • Poleca wycieczkę
 • Aktywnym
 • Organizator
 • Rainbow
 • +ZaletyCiekawy program,super autobus,duza wiedza pilota.
 • WadyMonotonne jedzenie.

W portugalskich autokarach nie można spożywać posiłków. Zabrać wygodne buty[ulice wybrukowane i śliskie] Pamiątki kupować podczas objazdu-potem możemy nie dostać. Wino z Porto dostępne w naszych marketach-nawet wino zielone [winus verde] Koniecznie kupić coś z korka. Nie zabierać butow do wody-plaże piaszczyste. Zabrać koniecznie kremy z filtrem,kapelusze Panama[bardzo modne na portugalskich plażach],kostium na zmianę,okulary. Środki do higieny dostepne w każdym hotelu+suszarki do wlosow. W większości hoteli brak lodowek!!,czajnikow!

Opinia Dodana: 19 Sierpnia 2015
Pogoda w Portugalii
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Temperatura w dzień °C
16°
17°
19°
20°
22°
26°
28°
28°
26°
23°
19°
17°
Temperatura wody °C
17°
17°
17°
17°
19°
20°
22°
22°
22°
20°
19°
18°
Temperatura w nocy °C
10°
11°
14°
17°
18°
18°
17°
15°
11°
Śr. liczba godzin słonecznych
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
6
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
7
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
7
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
9
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
10
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
12
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
12
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
12
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
9
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
8
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
6
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
6

Paszporty

Do Portugalii Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.

Wizy

W Portugalii dla Polaków wizy nie są wymagane.

Szczepienia, służba zdrowia

Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.

Dodatkowe opłaty

Jeżeli w danym regionie lokalne władze wprowadziły opłatę klimatyczną (podatek turystyczny), należy ją uiścić w hotelu podczas zakwaterowania. Wysokość opłaty zależy od długości pobytu oraz kategorii hotelu i może wynieść od 0,5 do 7 EUR za dzień pobytu jednej osoby. Ze względu na często wprowadzane zmiany w wysokości podatku, podane zostały przybliżone wartości pobieranych opłat. Aktualnych informacji o wysokości opłat klimatycznych należy szukać na stronach lokalnych władz regionu.