Średnia ocena2 opinie
2.9
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyPortugaliaStrelicje Na Klifach

Strelicje Na Klifach

Wycieczka objazdowa

Last minute
Kod oferty: WAK442141

Promocja

Itaka - test po powrocie gratisTylko do 31 maja oferta promocyjna z testem na COVID-19 po powrocie do Polski GRATIS. Rezerwuj już dziś i oszczędzaj!

Nasi klienci docenili

 • Zachwycające krajobrazy skalistego wybrzeża Madery na trasie wycieczki.
 • Wszystkie noclegi w jednym hotelu - brak męczących podróży.
 • Doskonałe połączenie zwiedzania i wypoczynku nad morzem.
 • Dodatkowe opcje

  Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

  185
  za wycieczkę

  Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

  0
  za wycieczkę
  Trwa weryfikacja ceny

  Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

  lub

  Opis oferty

  Organizator: ItakaKod oferty: WAK442141

  Region

  Madera /

  Opis oferty:

  Porto Santo/Vila Baleira • Funchal • Pico dos Barcelos • Cabo Gir?o • Ribeira Brava • Przełęcz Encumenada • Calheta • Porto Moniz • Płaskowyż Paul da Serra • Madalena do MarIdealny pomysł na tygodniowy wyjazd, wspaniałe połączenie wycieczki objazdowej i wypoczynku nad morzem. Wszystkie noclegi w jednym hotelu, świetnie przygotowana, piękna krajobrazowo trasa. W programie również stolica wyspy z wizytą na barwnym targu i degustacją maderyjskich win oraz zwiedzanie przetwórni trzciny cukrowej. Warto wybrać się na jedną z wycieczek fakultatywnych, aby lepiej poznać Maderę i jej najpiękniejsze zakątki. Dla zakochanych w wyspiarskich widokach proponujemy przedłużenie wakacji o kolejny tydzień w wybranym hotelu z oferty ITAKI.

  1. dzień.

  Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Funchal. Transfer do hotelu. W zależności od godziny przylotu: czas wolny, kolacja, nocleg.

  2. dzień.

  Czas Wolny

  Śniadanie. Czas wolny - wypoczynek w hotelu lub udział w wycieczkach fakultatywnych. Kolacja, nocleg.

  3. dzień.

  FUNCHAL/PORTO SANTO - VILA BALEIRA Śniadanie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): 1. Wycieczka do centrum wyspy: przejazd kolejką linową ponad dachami miasta Funchal. Zwiedzanie: sanktuarium Matki Boskiej na wzgórzu Monte, ogród tropikalny z roślinnością reliktową i endemiczną Madery. Malownicza górska droga prowadzi do serca wyspy, gdzie z tarasów panoramicznych Eira do Serrado można podziwiać wspaniały widok na górskie przepaście. Przejazd do ustronnej wioski w Dolinie Zakonnic i degustacja lokalnego specjału - likierów kasztanowych. Dalej trasa prowadzi do Camara de Lobos - typowej wioski rybackiej, ulubionego miejsca Winstona Churchilla. Dla chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu): szalony zjazd wiklinowymi saniami ze wzgórza Monte. 2. Wycieczka na wyspę PORTO SANTO (marzec-grudzień): przeprawa promowa na wyspę Porto Santo położoną około 40km na północny wschód od wybrzeży Madery, podczas której podziwiać można wspaniałe widoki. Zejście na ląd. Postój w punkcie widokowym, skąd roztacza się wspaniały widok na okolicę. Przejazd do VILA BALEIRA, stolicy wyspy, która zachwyca niepowtarzalną atmosferą. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie i wypoczynek na pięknej piaszczystej plaży o długości 9km. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

  4. dzień.

  Funchal - Pico Dos Barcelos

  Śniadanie. Zwiedzanie FUNCHAL, stolicy wyspy. Wjazd na punkt widokowy PICO DOS BARCELOS (355m n.p.m.), skąd roztacza się wspaniała panorama miasta. Spacer: okolice portu, XV-wieczna katedra w stylu manuelińskim, budynek parlamentu Madery, cytadela św. Wawrzyńca. Wizyta w słynnej winiarni The Old Blandy Wine Lodge, założonej przez Johna Blandy'ego, który zapoczątkował trwającą do dziś tradycję winiarską na wyspie. Zapoznanie się z procesem produkcji i historią, degustacja wyjątkowego maderyjskiego wina, które swój niepowtarzalny smak zawdzięcza leżakowaniu w dębowych beczkach. Wizyta na targu miejskim, najbardziej kolorowej części miasta. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

  5. dzień.

  CABO GIR?O - RIBEIRA BRAVA - PRZEŁĘCZ ENCUMENADA - CALHETA - PORTO MONIZ - PŁASKOWYŻ PAUL DA SERRA - MADALENA DO MAR Śniadanie. Całodniowa wycieczka po zachodniej części wyspy. Wspaniała okazja do podziwiania zatoki Funchal z punktu widokowego na drugim co do wysokości w Europie klifie CABO GIR?O (589m n.p.m.). Przejazd przez rybacką wioskę RIBEIRA BRAVA, której nazwa w tłumaczeniu oznacza Dziką Rzekę. Spacer po malowniczej okolicy: kamienista plaża, pozostałości niewielkiego fortu z XVII w., kościół św. Benedykta. Przejazd nad PRZEŁĘCZĄ ENCUMENADA, znajdującą się między dwiema najgłębszymi na wyspie dolinami. Postój w punkcie widokowym, skąd roztacza się wspaniały widok na północne i południowe wybrzeże. Przejazd do małej miejscowości CALHETA. Zwiedzanie przetwórni trzciny cukrowej - poznanie procesu przetwarzania trzciny cukrowej wraz z jego historycznym tłem, zakończone degustacją rumu. Przejazd do PORTO MONIZ, popularnego kurortu, gdzie można podziwiać naturalne baseny skalne. Wspinaczka na niezwykły PŁASKOWYŻ PAUL DA SERRA, nazywany górskim wrzosowiskiem lub tundrą maderyjską. Część trasy prowadzi przez prastary las laurowy objęty patronatem UNESCO. Postój w MADALENA DO MAR, spokojnym nadmorskim kurorcie. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

  6-7. dzień.

  Czas Wolny

  Śniadanie. Czas wolny - wypoczynek w hotelu lub udział w wycieczkach fakultatywnych. Kolacja, nocleg.

  8. dzień.

  W zależności od godziny wylotu: śniadanie, czas wolny, transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko, transfer do wybranego hotelu.

  świadczenia:

  7 noclegów w hotelu/; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

  Uwagi:

  Opłaty fakultatywne: wycieczka na Porto Santo: ok. 130 EUR (obejmuje opłaty za promowanie i transfery), wymagane min. 10 os.; wycieczka do centrum wyspy: ok. 80 EUR (zawiera: obiad z napojami, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, degustację likierów, opiekę polskojęzycznego przewodnika; dodatkowo płatne: zjazd saniami: ok. 15 EUR). Wycieczka fakultatywna na Porto Santo odbywa się w okresie od marca do grudnia; wycieczka fakultatywna do centrum wyspy odbywa się całorocznie. Przy zakwaterowaniu w hotelach w miejscowościach Santa Cruz lub Canico de Baixo obowiązuje podatek turystyczny: ok. 5 EUR/os. powyżej 18. roku życia/pobyt.

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Wylot

  Wtorek, 11.05.2021
  11:20
  15:40
  WAWWarszawa - Chopin
  FNCMadeira

  Powrót

  Wtorek, 18.05.2021
  16:30
  22:25
  FNCMadeira
  WAWWarszawa - Chopin

  Opinie

  Opinie dodane przez

  2.2
  Aneta K
  Pobyt - Czerwiec 2018Grupa przyjaciół
  program to zaledwie 1,5 dnia zwiedzania - to nie jest wycieczka objazdowa! zwiedzanie wytwórni alkoholu ogranicza się do wejścia na ganek i 10 minutowej opowieści przewodniczki potem degustacja i zakupy hotel Dom Pedro stary, jedzenie - duży wybór ale kiepski smak i jakość
  Zaletypiękna wyspa
  Wadyprogram to zaledwie 1,5 dnia zwiedzania - to nie jest wycieczka objazdowa!

  3.6
  DamianWawa Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Czerwiec 2016Para
  Czerwona kartka dla Itaki. Po dwóch bardzo udanych objazdówkach z ta firmą, ten wyjazd był ostatnim na jaki pojechałem z Itaką. Wyspa przepiękna ale Itaka popsuła cały wyjazd. Przede wszystkim wycieczka jest opisywana jako \"świetne połączenie wycieczki objazdowej i wypoczynku nad morzem\". Tymczasem nie ma ani objazdu, ani wypoczynku. W programie dwie wycieczki (które można sobie wykupić jako fakultatywne w dowolnym hotelu), z których jedna zaledwie półdniowa, sprowadzająca się do spaceru po mieście. Hotel \"niemiła niespodzianka\" - inny niż przedstawiany w poprzednich opisach. Hotel Colmo z bardzo dobrym wyżywieniem i miłą obsługą. Niestety położony na klifie, około 1-2h drogi stromą ścieżką do morza. Lokalizacja hotelu fatalna - jedna z najchłodniejszych i najbardziej deszczowych części wyspy. Przez tydzień słońce zza chmur wyjrzało zaledwie raz, a wystarczy 40 minut przejechać busem aby znaleźć się w ciepłej i słonecznej części południowej. Odradzam, Itaka postawiła na ilość i zysk, kompletnie nie dbając o jakość ani zadwolenie klientów. Jadąc na Maderę lepiej wybrać konkretny hotel w południowej części wyspy, a wycieczki dokupić na miejscu lub zorganizowac je samemu.
  Zaletypiękna wyspa
  Wadybrak objazdu fatalna lokalizacja hotelu (zimna, deszczowa część wyspy)

  Pogoda

  22°C
  14°C
  19°C
  10

  Przed podróżą

  Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że wszyscy pasażerowie przybywający i wylatujący z Portugalii kontynentalnej, z wyjątkiem dzieci, które nie ukończyły 24 miesięcy, muszą przedstawić negatywny wyniku testu na COVID -19 (RT-PCR) wykonany do 72 godzin przed odlotem.

  Oprócz przedstawienia testu, pasażerowie z krajów, w których wskaźnik zachorowalności jest równy lub wyższy niż 500 przypadków na 100 000 mieszkańców, muszą przestrzegać 14-dniowego okresu profilaktycznej izolacji w domu lub w miejscu wskazanym przez organy ochrony zdrowia, z wyjątkiem niezbędnych przejazdów, których okres pobytu na terytorium kraju poświadczony biletem powrotnym nie przekracza 48h.
  Przed przylotem do Portugalii należy najpóźniej na 12 godzin przed wylotem z Polski wypełnić formularz PLC: zobacz więcej.
  Przed przylotem na Maderę należy wypełnić ankietę: zobacz więcej.

  Podróżni udający się na Maderę, którzy w przeciągu ostatnich 90 dni przeszli COVID-19 (ozdrowieńcy) oraz ci, którzy przyjęli dwie dawki szczepionki i od drugiej dawki minęło co najmniej 7 dni, są zwolnieni z testów PCR po okazaniu dokumentu (w j. angielskim lub j. portugalskim) potwierdzającego przyjęcie szczepionek lub przebycie choroby.
  Więcej informacji na temat Azorów można znaleźć na stronie: zobacz więcej.

  UWAGA:

  W związku z nowelizacją z dnia 22 lutego 2021 r. do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby posiadające zaświadczenie o otrzymaniu dwóch dawek szczepienia przeciwko COVID-19, szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej są zwolnione z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski z zagranicy. Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.
  Do Portugalii Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
  W Portugalii dla Polaków wizy nie są wymagane.
  Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
  Jeżeli w danym regionie lokalne władze wprowadziły opłatę klimatyczną (podatek turystyczny), należy ją uiścić w hotelu podczas zakwaterowania. Wysokość opłaty zależy od długości pobytu oraz kategorii hotelu i może wynieść od 0,5 do 7 EUR za dzień pobytu jednej osoby. Ze względu na często wprowadzane zmiany w wysokości podatku, podane zostały przybliżone wartości pobieranych opłat. Aktualnych informacji o wysokości opłat klimatycznych należy szukać na stronach lokalnych władz regionu.