Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny

Diament Afryki

Wycieczka objazdowa

Kod oferty: WAK350893
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Promocja

zmiana rezerwacji GRATIS do 30 dni przed wyjazdemtylko 20% zaliczki

Rainbow - EGZOTYKA 2021

zmiana rezerwacji GRATIS do 30 dni przed wyjazdemtylko 20% zaliczki
Oferta promocyjna z bezpłatną zmianą rezerwacji - aż do 30 dni przed wyjazdem możesz zmienić: termin, rodzaj imprezy turystycznej, kierunek lub hotel bez ponoszenia dodatkowych kosztów! Dodatkowo tylko 20% zaliczki i zniżka aż do 600 zł (wliczona w cenę).

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

standardowy
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

525
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny

Najchętniej wybierana opcja. Szybko, bezpiecznie, gdziekolwiek jesteś!

Informacje o podróży

Wylot

13.03.2021 Sobota
WAWWarszawa - Chopin
14.03.2021 Niedziela
JNBJohannesburg

Powrót

26.03.2021 Piątek
CPTKapsztad
27.03.2021 Sobota
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK350893Organizator: Rainbow

Opis oferty

Hotele i lodge o standardzie położone na terenach lub w pobliżu parków narodowych (możliwe zakwaterowanie w lodgach namiotowych).

Do dyspozycji gości: restauracja, bar, w niektórych hotelach i lodgach także basen.

Pokoje: w hotelach - wyposażone są w klimatyzację, łazienkę, często minibar (płatny dodatkowo) i TV w lodgach - skromnie wyposażone z łazienkami (bez klimatyzacji), TV i telefonu.

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje w formie bufetu.

Program

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na3 godziny przed wylotem. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Przelot do Johannesburga liniami rejsowymi z przesiadką.

Dzień 2

Przylot do Johannesburga. Panoramiczny przejazd przez miasto, podczas którego zobaczymy m.in. budynki pierwszej giełdy oraz Uniwersytetu Witwatersrand, na którym studiował pierwszy czarnoskóry prezydent RPA - Nelson Mandela. Następnie przejazd do małego, prywatnego rezerwatu lwów, Lion Park, który znajduje się na przedmieściach Johannesburga. Z pojazdów 4x4 zobaczymy z niewielkiego dystansu kilka rodzin lwów, często z młodymi w różnym wieku, a także gepardy, likaony i surykatki. Dodatkową atrakcją będzie karmienie żyrafy (jedzenie można zakupić na miejscu). Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. (Trasa ok. 80km).

Dzień 3

Po śniadaniu wyjazd na jedną z najpiękniejszych tras krajobrazowych w Południowej Afryce - "Panorama Route" w Górach Smoczych. Obejrzymy cuda natury, które rozsławiły ten region na całym świecie: Blyde River Canyon - jeden z najgłębszych zielonych kanionów na świecie oraz słynne Three Rondavels - trzy szczyty uformowane w kształcie okrągłych tubylczych chat, jak również Bourke's Luck Potholes - spektakularne, wyrzeźbione w skale przez wodę cylindryczne formacje koryta rzeki Blyde i Okno Boga (God's Window), które zawdzięcza swoją nazwę wspaniałym widokom na rozciągającą się poniżej (ok. 900m) równinę tzw. Lowveld, przechodzącą przez Park Krugera aż do Mozambiku - znajduje się ona na terenie tropikalnego lasu deszczowego. Następnie zatrzymamy się na sesję fotograficzną przy wodospadzie Lizbon. Przejazd do Parku Narodowego Krugera. Zakwaterowanie na obrzeżach parku Krugera. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 485km)

Dzień 4

We wczesnych godzinach porannych (śniadanie w formie pakietu) wyjazd na całodniowe jeep safari w Parku Krugera, które będzie okazją do obserwacji dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku. Park Krugera jest najstarszym i największym parkiem narodowym Afryki. Rozciąga się na długości ok. 352km, od rzeki Limpopo na północy do Krokodylej Rzeki na południu, a jego powierzchnia przekracza 2mln ha, które zamieszkuje ok. 150 gatunków ssaków i 500 gatunków ptaków. Park Krugera to także dom tzw. "wielkiej piątki", czyli pięciu najniebezpieczniejszych zwierząt Afryki: słonia, lwa, nosorożca białego, lamparta i bawołu. Po południu powrót do hotelu/lodgy. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 100km ).

Dzień 5

Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Nelspruit. wizyta w instytucie szympansów imienia Jane Goodall, gdzie prowadzi się obserwacje tych fascynujących zwierząt, z którymi dzielimy 98% DNA! Wieloletnie obserwacje, wielka miłość do tych zwierząt i zaangażowanie doprowadziły do ciekawych odkryć i wniosków. Jednym z nich jest fakt, że szympansy są jednymi z nielicznych zwierząt, które potrafią posługiwać się narzędziami. W instytucie przebywają zwierzęta odebrane poprzednim właścicielom, którzy trzymali je w nieodpowiednich warunkach, jak również osierocone czy zranione osobniki. W tym półnaturalnym środowisku pracownicy instytutu starają się zapewnić swoim podopiecznym jak najlepsze warunki. Spacer z przewodnikiem, który opowie nam, często smutne, historie przebywających tam szympansów oraz zapozna nas z ich zachowaniami. Będziemy również świadkami karmienia stada. Wizyta w instytucie z pewnością zostanie na długo w pamięci. Następnie przejazd przez królestwo Suazi, jedno z najmniejszych państw kontynentu afrykańskiego, usytuowane na wschodnich zboczach Gór Smoczych, które zachwyca krajobrazami, tradycjami folklorystycznymi oraz rękodziełem. Kraj słynie z wyrobu ekologicznego szkła oraz oryginalnych, artystycznych świeczek o przeróżnych kształtach i kolorach. Po drodze przystanki. Obiadokolacja i nocleg w okolicach parku narodowego Hluhluwe (trasa ok. 530km).

Dzień 6

Wczesny wyjazd na safari do Parku Narodowego Hluhluwe (śniadanie w formie pakietu). Ten najstarszy na terenie Afryki rezerwat (od 1895 r.), słynie z ochrony nosorożca białego i czarnego. Dzięki działalności tego rezerwatu uratowano zanikającą populację nosorożców. Obecnie Hluhluwe może pochwalić się największą populacją tych pięknych i rzadkich zwierząt na świecie. Spotkać tutaj można również przedstawicieli tzw. "wielkiej piątki" zwierząt afrykańskich. Przejazd do hotelu w Saint Lucia. Po południu, dla chętnych (płatne dodatkowo, ok.40 USD/os.), rejs po estuarium rzeki St. Lucia, które znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Estuarium to poszerzone, lejkowate ujście rzeki, powstałe w wyniku działania pływów morskich uniemożliwiające uformowanie się delty. Podczas rejsu zobaczymy licznie występujące tam hipopotamy oraz krokodyle. Będzie to również doskonała okazja do obserwacji wielu gatunków ptaków. Występują tam m.in. pelikany, flamingi, warzęchy czy bieliki afrykańskie. Tereny te są lęgowisko bardzo rzadkich żółwi karetta i żółwi skórzastych. Obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 60km)

Dzień 7

Po śniadaniu udamy się na dziką plażę w pobliżu St, Lucia. Będzie to czas na relaks, spacery po plaży, zażywanie kąpieli słonecznych oraz zabawę w wodzie (na plaży znajduje się prysznic, będzie można odświeżyć się przed dalszą podróżą). Przejazd do Durbanu, który jest mieszanką kultury Zulu, barwnej tradycji i wpływów orientalnych pochodzących od przeważającej tutaj społeczności pochodzenia hinduskiego. Miasto słynie z pięknych plaż i subtropikalnego klimatu, co sprawia, że jest to popularne miejsce wypoczynku. Panoramiczne zwiedzanie miasta. Obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 250km)

Dzień 8

Śniadanie. Przelot do Port Elizabeth. Popołudniowe safari w Parku Narodowym Addo. Ten trzeci co do wielkości w RPA rezerwat słynie z zamieszkujących go stad słoni. Dodatkowo zobaczyć można tu guźce, surykatki, zebry, bawolce rude, kudu (gatunek zagrożony, obecnie jego największa populacja znajduje się na terenie RPA i Namibii). Jeżeli czas pozwoli, krótkie panoramiczne zwiedzanie Port Elizabeth. Obiadokolacja i nocleg w ok. Parku Narodowego Addo. (Trasa ok. 80km)

Dzień 9

Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Tsitsikamma. To rezerwat chroniący ujście rzeki Sztormowej do Oceanu Indyjskiego. Aby ułatwić przejście z jednego urwistego brzegu rzeki na drugi zbudowano wiszące mosty, po których przejdziemy, żeby nacieszyć oczy przepiękną panoramą. Do ujścia rzeki prowadzi drewniana ścieżka (część trasy pokonuje się po drewnianych schodach). Tsitsikamma w języku Khoisam oznacza "miejsce gdzie znajduje się mnóstwo wody". Jest to raj dla obserwatorów ptactwa wodnego. 30% parku pokrywa fynbos - typowa dla tego regionu formacja roślinna. Teren wchodzi w skład Parku Narodowego Garden Route, który ciągnie się wzdłuż południowego wybrzeża RPA i stanowi jeden z najpiękniejszych odcinków wybrzeża na świecie. Następnym naszym przystankiem będzie Tsitsikamma Big Tree - tutaj zachwyci nas największe i najstarsze drzewo Yellowwood (Podocarpus falcatus), które pamięta czasy, gdy przybył tu portugalski odkrywca Bartolomeo Dias, pierwszy Europejczyk, który stanął na terenach obecnego RPA. Drzewo mierzy 36,6m i liczy ok. 1000 lat. Przejedziemy przez najwyższy most na świecie, z którego organizowane są skoki na bungee - rozpięty na wysokości216m nad rzeką Bloukrans. Przejazd do miejscowości Knysna, położonej pięknie na lagunie, słynącej z charakterystycznego wejścia do naturalnego portu zwanego "Dwie Głowy" oraz z hodowli wyśmienitych ostryg. Dla chętnych i smakoszy degustacja miejscowych ostryg (dodatkowo płatna). Obiadokolacja, nocleg w Knysna lub okolicach. (Trasa ok. 380km)

Dzień 10

Po śniadaniu przejazd do malowniczej miejscowości Mossel Bey. Bartolomeo Dias dotarł tam jako pierwszy Europejczyk w roku 1488 podczas wyprawy wzdłuż wybrzeży Afryki. Aby uczcić to wydarzenie utworzono Muzeum Diasa, gdzie podziwiać można replikę karaweli naturalnych rozmiarów. Przejazd do Oudtshoorn na terenie Małego Karru - regionu słynącego z hodowli strusi. Odwiedzimy jedną z lokalnych farm, gdzie okryte zostaną wszelkie tajniki hodowli, życia i zwyczajów tych ciekawych ptaków. Chętni będą mieli możliwość pogłaskania strusia, zmęczonym podróżą grupa strusi zaoferuje delikatny masaż szyi, a odważni będą mogli sprawdzić twardość skorupy strusich jaj. Odwiedzimy też lokalną winnice Karusa z tradycją sięgającą pradziadów. Doskonałe umiejętności swoich przodków i idealne warunki glebowe i klimatyczne w okolicy pozwalają na uprawę kilkunastu szczepów winogron, z których produkowane są doskonałe lokalne wina, wielokrotnie nagradzane na prestiżowych konkursach. Karusa w jezyku Khoi San oznacza - miejsce z małą ilością wody. Winnica położona jest na małym Karoo z pięknym widokiem na majestatyczne góry Langberg. Będzie okazja, aby skosztować tych wyśmienitych trunków. Nocleg na farmie strusi. Obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 120km)

Dzień 11

Po śniadaniu przejazd słynną trasą panoramiczną R62 przez Małe Karru do Kapsztadu. Niesamowity kalejdoskop pejzaży, zmienność ukształtowania terenu, barwy mijanych pasm górskich, roślinność Małego Karru to wszystko składa się na popularność i sławę tej niezwykłej drogi. Nie zabraknie nam w tym dniu atrakcji. Przejedziemy w ok. Montagu w górach Langeberg. Tam przesiądziemy się na turystyczną przyczepę podpiętą do traktora, który zabierze nas piękną, widokową trasą na wysokość ok. 1500m. n.p.m., skąd podziwiać będziemy cudowne widoki na dolinę Koo i Robertson oraz delektować się lokalnym lunchem (w cenie). Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Kapsztadzie. (Trasa ok. 430km).

Dzień 12

Po śniadaniu przejazd przez historyczną część miasta: Zamek Dobrej Nadziei, Ratusz Miejski, Plac Grande Parade, następnie spacer w Ogrodach Kampanii Indyjskiej oraz kolorowej dzielnicy malajskiej Bo-Kaap. Wjazd na Górę Stołową (1086m n.p.m), zaliczaną do 7 Przyrodniczych Cudów Świata. Do jej podnóża prowadzi kręta droga, z której roztaczają się przepiękne widoki na miasto, zatokę Table Bay i Ocean Atlantycki. Na górę wjeżdżamy kolejką linową, której wagoniki obracają się wokół własnej osi. W przypadku złej pogody lub czasowych napraw możliwa zmiana tego punktu programu na wjazd na Wzgórze Sygnału (Signal Hill). Na zakończenie dnia wypłyniemy w rejs katamaranem, aby z oceanu podziwiać słynny kapsztadzki zachód słońca. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. (Trasa ok. 100km ).

Dzień 13

Śniadanie. Dzień wolny na odpoczynek lub dla chętnych całodniowy wyjazd fakultatywny na Przylądek Dobrej Nadziei (dodatkowo płatne, od ok.100 USD/os.). W programie przejazd wzdłuż najpiękniejszych plaż atlantyckich: Clifton Beach i Camps Bay do Hout Bay, skąd popłyniemy statkiem na wyspę fok - Duiker Island. Następnie przejazd wzdłuż wybrzeża Atlantyku przez jedną z najpiękniejszych tras widokowych - Chapman's Peak (10-kilometrowy odcinek trasy wykuty w stromych zboczach góry) na Przylądek Dobrej Nadziei. Przylądek jest jednym z ciekawszych odcinków wybrzeża, gdzie spotykają się dwa prądy morskie: ciepły Mozambicki i zimny Prąd Benguelski, co sprawia, że przy pełnym słońcu można zauważyć różne odcienie wód każdego z oceanów. Wjazd kolejką zębatą na taras widokowy przy latarni morskiej (zejście schodami). Droga powrotna przebiega wzdłuż wschodniego wybrzeża przylądka wokół Zatoki Fałszywej. Odwiedzimy plażę Boulders zamieszkałą przez kilka tysięcy afrykańskich pingwinów. Wieczorem dla wszystkich kolacja w jednej z najciekawszych restauracji Kapsztadu - Gold Restaurant. Jest to niesamowite przeżycie, nie tylko kulinarne. Na początku, podczas 30-minutowego pokazu, będziemy mieli okazję nauczyć się gry na afrykańskich bębnach. Następnie czeka nas prawdziwa uczta i wycieczka po kulinarnej mapie Afryki. Będziecie Państwo mieli okazję spróbować dań np.: z Egiptu, Tunezji, Malawi, Kamerunu, Sierra Leone, RPA i wielu innych zakątków (menu restauracji zmienia się cyklicznie co 4miesiące - aktualne menu poda Państwu pilot na miejscu). W trakcie posiłku, czas umilać Państwu będą występy artystów prezentujących wielobarwne historie i tradycje poprzez muzykę i taniec. Powrót do hotelui nocleg.

Dzień 14

Śniadanie, czas wolny. Możliwość skorzystania z wycieczeki: Stellenbosch i Franschoek oraz degustacja lokalnego wina (dodatkowo płatna, od ok. 55 USD/os.). Szczegółyopis wycieczkipoda Państwu pilot wycieczki. Po południu transfer na lotnisko. Wylot do Polski z przesiadką.

Dzień 15

Przylot do Warszawy.

Uwagi do programu

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

- W Rpa

Akceptowane są jedynie dolary amerykańskie wydane po 2006 r. Tylko banknoty nieuszkodzone.

• Limit bagażu na przelocie wewnętrznym to: bagaż rejestrowany 23 kg i bagaż podręczny 7 kg.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym z przesiadką na trasie Warszawa-Johannesburga oraz Kapsztad-Warszawa, przelot wewnętrzny na trasie Durban-Port Elizabeth, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub przy mniejszych grupach minibusem, zakwaterowanie w hotelach lub lodgach o standardzie (możliwe zakwaterowanie w lodgach namiotowych) - 12 rozpoczętych dób hotelowych (wyżywienie: śniadania i obiadokolacje), program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty na napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, etc. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie (lokalne opłaty, w tym bilety wstępu i napiwki) płatne pilotowi jako pakiet ok.565 USD/os., dodatkowych posiłków i napoi, wycieczek lokalnych.

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 06.03.2020 r. i mogą ulec zmianie.

Wycieczki lokalne

REJS PO ESTUARIUM RZEKI ST LUCIA

Estuarium to poszerzone, lejkowate ujście rzeki, powstałe w wyniku działania pływów morskich uniemożliwiające uformowanie się delty. Podczas rejsu zobaczymy licznie występujące tam hipopotamy oraz krokodyle. Będzie to również doskonała okazja do obserwacji wielu gatunków ptaków. Występują tam m.in. pelikany, flamingi, warzęchy czy bieliki afrykańskie. Tereny te są lęgowisko bardzo rzadkich żółwi karetta i żółwi skórzastych. Wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

PRZYLĄDEK DOBREJ NADZIEI

W programie przejazd wzdłuż najpiękniejszych plaż atlantyckich: Clifton Beach i Camps Bay do Hout Bay, skąd popłyniemy statkiem na wyspę fok - Duiker Island. Następnie przejazd wzdłuż wybrzeża Atlantyku przez jedną z najpiękniejszych tras widokowych - Chapman's Peak (10-kilometrowy odcinek trasy wykuty w stromych zboczach góry) na Przylądek Dobrej Nadziei. Przylądek jest jednym z ciekawszych odcinków wybrzeża, gdzie spotykają się dwa prądy morskie: ciepły Mozambicki i zimny Prąd Benguelski, co sprawia, że przy pełnym słońcu można zauważyć różne odcienie wód każdego z oceanów. Wjazd kolejką zębatą na taras widokowy przy latarni morskiej (zejście schodami). Droga powrotna przebiega wzdłuż wschodniego wybrzeża przylądka wokół Zatoki Fałszywej. Odwiedzimy plażę Boulders zamieszkałą przez kilka tysięcy afrykańskich pingwinów.

PÓŁDNIOWA WYCIECZKA DO WINNICY

Przejazd do drugiego najstarszego po Kapsztadzie miasta w Republice Południowej Afryki - Stellenbosch, znanego z holendersko - przylądkowej architektury, dębowych alei oraz uniwersytetu. Stellenbosch jest również centrum produkcji win południowoafrykańskich. Wokół miasta rozciągają się malownicze doliny pokryte farmami winnymi, porośnietymi szczepami Chenin Blanc, Shiraz, Pinotage czy Methode Cap Classique. Wizyta na jednej z winnic, połączona z degustacją produkowanych tam win.

Inne

Szczepienia: brak szczepień obowiązkowych. Zaleca się szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i typu B, durowi brzusznemu oraz błonicy i tężcowi. Należy zabrać repelenty.

Porady ogólne:

Park Krugera: - proponujemy zabrać ciepłe ubrania, chustę/szalik oraz nakrycie głowy. Podczas jazdy otwartymi samochodami może być chłodno. - w dniu safari sugerujemy nie używać perfum oraz zabrać środek przeciwko komarom z wysokim deetem. Funkcję ochronną pełnią również bransoletki antykomarowe, w które najlepiej zaopatrzyć się przed wylotem.

META Description

Park Narodowy Krugera - safari w największym parku Afryki • rejs po estuarium St. Lucia • rezerwat Hluhluwe • Johannesburg - diamenty i złoto • Lion Park i karmienie żyrafy • przejazd malowniczą Panorama Route • słonie i strusie • Kapsztad i Góra Stołowa - jeden z 7 cudów natury • Przylądek Dobrej Nadziei i pingwiny afrykańskie

Uwagi do przelotu

Limit bagażu na przelocie wewnętrznym to: bagaż rejestrowany 23 kg i bagaż podręczny 7 kg.

Wizy

Wizy

Obywatele RP nie potrzebują wizy do realizacji programu. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z opiekunem wycieczki, u którego zakładana była rezerwacja.

Paszport

Paszport musi być ważny minimum 6miesięcy od daty powrotu oraz musi posiadać co najmniej 2 wolne strony. Od 24 listopada 2015 r. w RPA obowiązują nowe przepisy paszportowe, zgodnie z którymi przy wjeździe do tego kraju są akceptowane wyłącznie dokumenty podróży posiadające cechy umożliwiające ich odczytanie w skanerze paszportowym (paszporty biometryczne).

Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na 14 dni roboczych przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.

Podróże nieletnich! Osoby nieletnie podróżujące do Republiki Południowej Afryki.

• Dziecko podróżujące z jednym biologicznym rodzicemz/do RPA- wymagany ważny paszport

• Dziecko podróżujące z dwójką biologicznych rodziców z/do RPA- wymagany ważny paszport

• Dzieckopodróżującez osobą nie będącą opiekunem prawnym z/do RPA - oprócz wymaganego ważnego paszportu należy posiadaćakt urodzenia dziecka wraz z jego tłumaczeniem na język angielski oraz pisemnej zgodyrodziców na podróż dziecka z/do RPA. Dokument musi być przetłumaczony na język angielski oraz mieć formę notarialną (w przypadku dokumentu wystawionego w Polsce). Wskazane jest zastosowanie treści i formy dokumentu, który udostępni Państwu opiekun rezerwacji. Pomoc udziela również Ambasada RPA w Warszawie, która wystawia oficjalne pismo pozwalające na przekroczenie granicy z dzieckiem(należy dostarczyć akt urodzenia dziecka, paszporty rodziców biologicznych oraz zgodę notarialną) - w tym przypadku prosimy o bezpośredni kontakt z Ambasadą.

Wizy - informacje dla sprzedawców

Wiza

Obywatele RP nie potrzebują wizy do realizacji programu. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz w celu weryfikacji.

Paszport

Paszport musi być ważny minimum 6miesięcy od daty powrotu oraz musi posiadać co najmniej 2 wolne strony. Od 24 listopada 2015 r. w RPA obowiązują nowe przepisy paszportowe, zgodnie z którymi przy wjeździe do tego kraju są akceptowane wyłącznie dokumenty podróży posiadające cechy umożliwiające ich odczytanie w skanerze paszportowym (paszporty biometryczne).

Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na 14 dni roboczych przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.

Uwaga! Podróże nieletnich! Uczestnicy imprezy RPO - Diament Afryki, podróżujący z nieletnimi zobowiązani są do posiadania:

• Dziecko podróżujące z jednym biologicznym rodzicemz/do RPA- wymagany ważny paszport

• Dziecko podróżujące z dwójką biologicznych rodziców z/do RPA- wymagany ważny paszport

• Dzieckopodróżującez osobą nie będącą opiekunem prawnym z/do RPA - oprócz wymaganego ważnego paszportu należy posiadaćakt urodzenia dziecka wraz z jego tłumaczeniem na język angielski oraz pisemnej zgodyrodziców na podróż dziecka z/do RPA. Dokument musi być przetłumaczony na język angielski oraz mieć formę notarialną (w przypadku dokumentu wystawionego w Polsce). Wskazane jest zastosowanie treści i formy dokumentu, który udostępni Państwu opiekun rezerwacji. Pomoc udziela również Ambasada RPA w Warszawie, która wystawia oficjalne pismo pozwalające na przekroczenie granicy z dzieckiem(należy dostarczyć akt urodzenia dziecka, paszporty rodziców biologicznych oraz zgodę notarialną) - w tym przypadku prosimy o bezpośredni kontakt z Ambasadą.

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.5/6. Sprawdź opinie: "

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
25°C
Temperatura w nocy
14°C
Temperatura wody
19°C
Liczba godzin słonecznych
9

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że zniesiono część restrykcji dotyczących podróży do RPA. Możliwy jest ruch turystyczny, a także podróże w sprawach służbowych. Ruch międzynarodowy obsługują 3 porty lotnicze: w Kapsztadzie, Johannesburgu i Durbanie. Większość przejść na granicach lądowych wciąż pozostaje zamknięta (otwartych zostało 18 punktów granicznych). Przybywający do RPA muszą mieć test (PCR) diagnostyczny w kierunku SARS-CoV-2, wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed wyjazdem. Negatywny wynik testu zwalnia z kwarantanny. Osoby wykazujące symptomy zarażenia COVID-19 skierowane zostaną na 10-dniową kwarantannę do ośrodków wskazanych przez władze południowoafrykańskie na własny koszt. Jednocześnie władze RPA ogłosiły listę krajów wysokiego ryzyka, ze względu na wysoką zachorowalność na COVID 19, z którymi ruch lotniczy nie będzie obsługiwany (wyjątek: podróże służbowe i związane z realizacją obowiązków dyplomatycznych). Lista aktualizowana będzie co 2 tygodnie. Pasażerowie mogą wylądować tylko w Kapsztadzie (CPT), Durbanie (DUR) lub Johannesburgu (JNB).
Pasażerowie przybywający do Republiki Południowej Afryki:
- podlegają badaniom lekarskim,
- muszą zainstalować aplikację mobilną COVID Alert South Africa.
Od 24 listopada 2015 r. w RPA obowiązują nowe przepisy paszportowe, zgodnie z którymi przy wjeździe do tego kraju są akceptowane wyłącznie dokumenty podróży posiadające cechy umożliwiające ich odczytanie w skanerze paszportowym (Machine Readable Passports). W przypadku zaistnienia ?sytuacji nadzwyczajnych? władze południowoafrykańskie dopuszczają posługiwanie się przez cudzoziemca tymczasowym dokumentem podróży w celu wjazdu lub opuszczenia terytorium Republiki Południowej Afryki i powrotu do kraju zamieszkania.
Obywatele RP mający paszporty zwykłe mogą wjeżdżać bez wiz i przebywać na terytorium Republiki Południowej Afryki (RPA) jednorazowo do 30 dni.
Szczepienia nie są wymagane.

Opinie

Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

no offer review
no offer review