Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasySerbiaPo Bałkańsku!

Po Bałkańsku!

Wycieczka objazdowa

Kod oferty: WAK211398
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

standardowy
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny

Najchętniej wybierana opcja. Szybko, bezpiecznie, gdziekolwiek jesteś!

Informacje o podróży

Dojazd

22:4502.04.2021 PiątekGdańsk
11:0003.04.2021 SobotaPo Bałkańsku!

Powrot

10:0012.04.2021 PoniedziałekPo Bałkańsku!
22:3012.04.2021 PoniedziałekGdańsk

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK211398Organizator: Rainbow

Opis oferty

Hotele / (8 noclegów: w Macedonii -3, w Serbii - 4, w Bułgarii - 1).

Na terenie Macedonii minimum 2 noclegi nad Jeziorem Ochrydzkim max. 0-200m od jeziora. Pokoje: wszystkie 2 - osobowe (możliwość dostawki) z łazienkami, wc, często z balkonami.

Do dyspozycji gości: na miejscu recepcja, bar, restauracja

Wyżywienie: śniadania kontynentalne wzmocnione i obiadokolacje

Naszym zdaniem: świetna lokalizacja hoteli w Macedonii, nad Jeziorem Ochrydzkim pozwoli na chwile relaksu i odpoczynku po zwiedzaniu. Możliwość kąpieli w jeziorze Kategoria lokalna: /

Program

Dzień 1

Wyjazd z Polski wg rozkładu. Przejazd przez Słowację, Węgry do Serbii, nocleg tranzytowy przy granicy na terenie Węgier lub Serbii. Po drodze planowane są postoje, między innymi na kolację, która jest w tym dniu we własnym zakresie.

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do Nowego Sadu, stolicy Wojwodiny - autonomicznego okręgu na północy Serbii. Krótki spacer po mieście oraz Twierdza Petrovaradin na drugim brzegu Dunaju. Dalsza droga w kierunku Żelaznych Wrót - skalnego przełomu Dunaju przez Karpaty. Przejazd największym kanionem Dunaju (ok. 100km). Po drodze miniemy Zamek Golubac strzeże on wejścia do przełomu dziewięcioma białymi wieżami. To tutaj zginął w walce najsłynniejszy polski rycerz - Zawisza Czarny. Po drodze odwiedzimy Lepenski Vir - prastarą osadę kultury doby mezolitu (8 tys. lat p.n.e.), pięknie położoną nad Dunajem. Zakwaterowanie w hotelu we wschodniej części Serbii. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do Bułgarii. W drodze do stolicy Bułgarii zatrzymamy się w mieście Belogradczik, które słynie z fantastycznych formacji skalnych. Te niezwykłe strzeliste skały pomarańczowo-żółtego piaskowca, układają się w przeróżne kształty, z którymi związanych jest wiele legend. Skał strzeże antyczna forteca. Sofia położona jest w samym centrum Płw. Bałkańskiego, w kotlinie, pięknie otoczona górami. Spacerując po mieście zobaczymy między innymi sobór Aleksandra Newskiego stojący na ogromnym placu oraz pobliską cerkiew św. Zofii, patronki miasta, rotundę św. Jerzego, meczet Bania Baszi, a także łaźnie tureckie. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd do Monastiru Rilskiego przepięknie położonego w masywie górskim Riła. Założony przez Iwana z Riły, uważany jest za najwspanialszy symbol wiary prawosławnej w Bułgarii. Monastyr Rilski to połączenie unikatowej architektury z fascynującymi freskami. Zobaczymy cerkiew klasztorną, wieżę Chreliu oraz wyjątkowe dzieło sztuki snycerskiej - krzyż Rafaiła. Po południu odwiedzimy najmniejsze miasto Bułgarii -- Melnik, który słynie nie tylko z zabytkowej architektury, ale przede wszystkim z tradycji winiarskich. Zobaczymy m.in. zabytkowy Dom Kordopułowa - bogatego kupca, gdzie dziś mieści się muzeum oraz piwnice winne. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd widokową trasą wiodącą m. in. przez przełom Wardaru (głównej rzeki Macedonii) do regionu winiarskiego Demir Kapija lub Tikves. Degustacja najlepszych macedońskich win u producenta. Następnie malowniczą trasą, przez otoczoną wysokimi górami, równinę Pelagonia udamy się do ruin starożytnej Heraclaei Lincestis (po drodze wspaniałe widoki na góry w Parku Narodowym Pelister i najrozleglejszą kotlinę Pelagonia). Przejazd do hotelu nad Jeziorem Ochrydzkim, zakwaterowanie. Czas wolny, relaks nad jeziorem. Dla chętnych wieczór z folklorem (ok, 20 euro). Wieczorem obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6

Po śniadaniu zwiedzanie Ochrydy, miasta wpisanego na listę UNESCO. Podczas spaceru zobaczymy m.in. antyczny teatr, zwiedzimy cerkiew św. Bogurodzicy Perivlepta z cennymi freskami oraz wzgórze Plaosnik. Zwiedzanie zakończymy "Pozdrowieniami z Ochrydy" , widokiem cerkiewki św. Jovana Kaneo, usytuowanej na wysokim klifie ponad wodami jeziora. Ponadto odwiedzimy warsztat tradycyjnego czerpania papieru, gdzie można własnoręcznie wykonać pamiątkową kartę. Popołudnie wolne na kąpiel w szmaragdowym Jeziorze Ochrydzkim, a dla chętnych wycieczka - rejs statkiem do monastyru św. Nauma (koszt ok.39 euro). Zwiedzimy prehistoryczną osadę na wodzie w Zatoce Kości. Monastyr św. Nauma to mistyczne miejsce, gdzie według legendy przykładając ucho do grobowca można usłyszeć bicie serca świętego. Następnie udamy się na relaksacyjny rejs po źródłach rzeki Czarny Drim. To niesamowite miejsce, gdzie słychać jedynie odgłosy przyrody. Nie zabraknie też degustacji miejscowych specjałów. Będzie można również dowiedzieć się, jak powstają słynne perły ochrydzkie. Nocleg w tym samym hotelu, obiadokolacja.

Dzień 7

Po śniadaniu przejazd na północ malowniczą trasą do Kanionu Matka - najpiękniejszego w Macedonii, utworzonego na rzece Treska w pobliżu stolicy, Skopje. Rejs łódkami, zwiedzanie jaskini oraz dla chętnych cerkwi św. Mikołaja z XIII w. Następnie przejazd w kierunku Serbii. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8

Po śniadaniu, kierując się na zachód dotrzemy do kanionu Uvca. Rzeka Uvac to główny dopływ rzeki Lim, tworzący jeden z najciekawszych kanionów rzecznych, jej meandry są podobne do śladu węża. Teren ten to nie tylko niesamowite widoki na wijącą się rzekę, ale bogactwo kamiennych formacji, równin krasowych, schronisk skalnych i jaskiń. W rezerwacie obejmującym ten teren zamieszkuje ponad 100 gatunków ptaków, między innymi sępy białogłowe i sępy płowe. Dalsza podróż, zakwaterowanie, obiadokolacja w ciekawym, zabytkowym hotelu należącym do kolei serbskich (Mokra Gora).

Dzień 9

Po śniadaniu przejazd najsłynniejszą w Europie kolejką wąskotorową Sargańską Osmicą, której trasa prowadzi przez trudny, górski teren oraz 22 tunele. Podczas przejazdu (ok. 2 godz.) przepiękne górskie widoki oraz nieodparte wrażenie, ze jesteśmy częścią filmu ,"Zivot je cudo" w którego fabuła rozgrywa się w tym miejscu. Wizyta w wiosce - skansenie -słynnego serbskiego filmowca Emira Kusturicy. Urocze, drewniane domy, cerkiew z dzwonnicą, restauracje, bank, sklepy, łaźnia turecka, więzienie, biblioteka, galeria oraz liczne gadżety prosto z planu filmowego, np. czarna wołga, czy różowy cadilac. Często można tu spotkać samych artystów, filmowców, którzy corocznie uczestniczą w festiwalu filmowym lub właśnie odwiedzają samego mistrza Kusturicę, (mieszka tutaj i jeśli jest na miejscu, chętnie popija kawę w restauracji). Swoje ulice mają tu Fellini, Bergman, czy Bruce Lee. Wioska się rozrasta i każdego roku pojawiają się nowe ciekawostki. Spacer po wiosce, przerwa na kawę lub lunch, zakup pamiątek (tradycyjne wyroby rękodzielnicze wykonywane na miejscu). Następnie przejedziemy przez kanion rzeki Zachodnia Morawa, z licznymi monastyrami (Ovcarsko-Kablarska Klisura). Wyjazd do kraju.

Dzień 10

Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych (Katowice, godz. 13:00). (Realizacja programu obejmuje przejazd ok. 3800km - liczone od granic Polski).

Uwagi do programu

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

• Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych.

• Panie są proszone o wzięcie chusty do nakrycia głowy (wejście do cerkwi/meczetu).

• Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu (dokumenty powinny być ważne min. 3m-ce od daty powrotu)!

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (wc, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie j.w. (8 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania (8) i obiadokolacje(7), program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów miejscowych przewodników, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, systemu Tour Guide, opłaty klimatycznej ok. 1 EUR/dzień/os. w zależności od położenia hotelu oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu i przewodników (łącznie z systemem Tour Guide) - ok. 115 EUR/os płatne pilotowi na miejscu.

Inne

NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.

Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

META Description

Żelazne Wrota i Zawisza Czarny • Sofia - bałkańska królowa • Riła - duchowa perła Bułgarów • Melnik i Tikves - najlepsze wina • Ochryd - miasto światła • Kanion Matka - najpiękniejszy w Macedonii • Sarganska Osmica - bliskie spotkanie z Kusturicą • chwila wytchnienia nad J. Ochrydzkim

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.3/6. Sprawdź opinie: "

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
15°C
Temperatura w nocy
4°C
Liczba godzin słonecznych
5

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że loty do Serbii zostały wznowione.
Pasażerowie muszą posiadać negatywny wynik testu RT-PCR wykonanego nie wcześniej niż 48 h przed przylotem.
Obywatele RP mogą wjechać na terytorium Serbii na podstawie ważnego paszportu lub ważnego dowodu osobistego, ważność dokumentów podróży powinna wynosić co najmniej 90 dni (dotyczy to każdego przekroczenia granicy).
Nie ma obowiązku wizowego do 90 dni w ciągu pół roku.
W Serbii nie wymaga się świadectw szczepień ochronnych.