Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasySerbiaWitajcie w Serbii!

Witajcie w Serbii !

Wycieczka objazdowa

Lato 2021
Kod oferty: WAK225228
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzanie
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Nasi klienci docenili

 • Rejs meandrami kanionu rzeki Uvac - najpiękniejszego miejsca w Serbii.
 • Archeologiczne wykopalisko Felix Romuliana - pałac cesarski ozdobiony mozaikami z III w. n.e.
 • Resavska Jaskinia - jedna z najciekawszych w Serbii ze względu na bogatą szatę naciekową.
 • Kompleks klasztorny Studenica - pięknie położony w dolinie rzeki, największy i najbogatszy serbski klasztor.
 • Dostępne pokoje

  Pokój dwuosobowy

  standardowy
  2 dorosłych
  Aktualizujemy cenę

  Dodatkowe opcje

  Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

  za wycieczkę
  promesa

  Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

  promesa
  0
  za wycieczkę
  Trwa weryfikacja ceny

  Najchętniej wybierana opcja. Szybko, bezpiecznie, gdziekolwiek jesteś!

  Informacje o podróży

  Dojazd

  22:4516.04.2021 PiątekGdańsk
  11:0017.04.2021 SobotaWitajcie W Serbii!

  Powrot

  10:0026.04.2021 PoniedziałekWitajcie W Serbii!
  22:3026.04.2021 PoniedziałekGdańsk

  Szczegóły oferty

  Kod oferty: WAK225228Organizator: Rainbow

  Opis oferty

  Hotele/ (8 noclegów: na Węgrzech - 1, w Serbii - 6, w Bośni i Hercegowinie - 1). P

  Okoje: wszystkie 2 - osobowe (możliwość dostawki) z łazienkami, wc, często z balkonami.

  Do dyspozycji gości: na miejscu bar, restauracja i recepcja, niektóre hotele posiadają basen

  Wyżywienie: śniadania kontynentalne wzmocnione i obiadokolacje

  Naszym zdaniem: Kategoria lokalna: /

  Program

  Dzień 1

  Wyjazd z Polski wg rozkładu. Przejazd przez Słowację na Węgry. Panoramiczne zwiedzanie Budapesztu. Budapeszt to najpiękniej położona stolica nad Dunajem, zobaczymy Plac Bohaterów, Wzgórze Zamkowe z Basztami Rybackimi i kościołem Macieja oraz zapierający dech w piersiach widok na miasto i rzekę z Góry Gellerta. Zakwaterowanie w hotelu w Budapeszcie lub okolicach. Nocleg.

  Dzień 2

  Po śniadaniu wyjazd z Budapesztu i przejazd do Serbii. Tuż za granicą serbską dotrzemy do Suboticy. W secesyjnym centrum miasta odwiedzimy ratusz, którego wieża jest symbolem miasta i jednocześnie najwyższym punktem w okolicy. Miasto słynie z kamienic w stylu węgierskiej secesji. Przejazd w stronę Nowego Sadu - stolicy autonomicznego okręgu Wojwodina, a następnie do Karłowic (Sremski Karlovci). Spacer po barokowym centrum miasta - Pałac Patriarchy, cerkiew św. Mikołaja, najstarsze gimnazjum serbskie, fontanna "Cztery Lwy" oraz Kościół Pokoju - miejsce podpisania Pokoju Karłowickiego, który zmienił mapę tej części Europy. Region Fruszka Gora słynie z uprawy winorośli, odwiedzimy jedną z miejscowych winiarni (degustacja win i tradycyjnych przekąsek). Wejdziemy też na twierdzę Petrovaradin położoną nad Dunajem, naprzeciw Nowego Sadu, zwaną Gibraltarem Dunaju. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

  Dzień 3

  Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Serbii: spacer po parku utworzonym na terenie twierdzy Kalemegdan oraz czas wolny na deptaku, reprezentacyjnej ulicy Kneza Mihajla. Przejazd do Smedereva i zwiedzanie największej twierdzy średniowiecznej na Bałkanach. Została ona zbudowana w 1428 r. przez serbskiego despotę Djuradja Brankovicia przy ujściu rzeki Jezava do Dunaju. Dunaju). Po drodze mijać będziemy twierdzę Golubac, która znajduje się przy wejściu do Parku Narodowego Djerdap. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

  Dzień 4

  Po śniadaniu, dla chętnych, rejs statkiem po Dunaju w Żelaznych Wrotach (płatne dodatkowo 15EUR/os.). Zobaczymy największą skalną rzeźbę w Europie - legendarnego wodza Daków, Decebala oraz Tablicę Trajana, upamiętniającą budowę drogi w przełomie Dunaju w II w n.e. Przejazd do Rogljevaczkich lub Rajaczkich Piwnic winnych koło Negotina. To unikatowe kilkusetletnie kamienne piwnice, w których do dziś leżakują wysokiej jakości wina, produkowane metodami mającymi swoje korzenie w starożytności. Degustacja win i tradycyjnych smakołyków. Przejazd w kierunku miasta Zajeczar we wschodniej Serbii, przy granicy z Bułgarią. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

  Dzień 5

  Po śniadaniu wizyta w Muzeum Narodowym, następnie przejazd do archeologicznego wykopaliska Felix Romuliana - pałacu cesarskiego ozdobionego mozaikami z III w. n.e. (UNESCO). Następnie udamy się do Resavskiej Jaskini - jednej z najciekawszych w Serbii ze względu na bogatą szatę naciekową. Po południu zwiedzanie monastyru Manasija - najlepiej ufortyfikowanego w całej Serbii. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

  Dzień 6

  Po śniadaniu przejazd widokową trasą doliny rzeki Ibar zwaną Doliną Jorgovana (Doliną Bzów) do średniowiecznego kompleksu klasztornego Studenica, pięknie położonego w dolinie rzeki o tej samej nazwie. To największy i najbogatszy serbski klasztor. Na terenie otoczonym murami z konakiem znajdują się trzy cerkwie, w tym Cerkiew Królewska - miejsce wiecznego spoczynku władców z rodu Nemanjićów, z dobrze zachowanymi cennymi freskami z XIV w. Przejazd do Novego Pazaru, miasta o orientalnym, tureckim charakterze. Czas wolny w mieście. Przejazd do Sjenicy, zwanej "serbską Syberią". Wyprawa busami na punkt widokowy Modlitwa, skąd widać zjawiskowo uformowane meandry rzeki, i gdzie przy odrobinie szczęścia można podziwiać sępy białogłowe. Kanion Uvca jest głównym siedliskiem tych ogromnych ptaków. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

  Dzień 7

  Po śniadaniu rejs łódkami meandrami kanionu rzeki Uvac - najpiękniejszego miejsca w Serbii. Na niedostępnych półkach skalnych gnieżdżą się tam sępy białogłowe. Przejazd w okolice Zlatiboru. Wsie w tym regionie słyną z rzemiosła ludowego i zabytkowej architektury. Przejazd do Mokrej Gory i przejażdżka zabytkową kolejką wąskotorową, zwaną Szargańska Osmica. Trasa prowadzi przez 22 tunele, 5mostów i pokonuje różnicę poziomów około 300metrów na całkowitej długości 15km. Po drodze pociąg zatrzymuje się w ciekawych widokowo miejscach, między innymi na stacji Golubici, zbudowanej specjalnie na potrzeby filmu Emira Kusturicy "Życie jest cudem". Zakwaterowanie w hotelu, w zabytkowych budynkach stacji kolejowej należącej do Kolei Serbskich. W miarę wolnego czasu zaproponujemy w tym dniu wieczór z muzyką regionalną (dodatkowo płatne ok. 35 euro). Obiadokolacja i nocleg.

  Dzień 8

  Po śniadaniu odwiedzimy Drvengrad - drewnianą wioskę -skansen- zbudowaną przez znanego reżysera, Emira Kusturicę . Urocze, drewniane domy, cerkiew z dzwonnicą, restauracje, kramy z pamiątkami i rękodziełem więzienie, biblioteka, galeria oraz liczne gadżety prosto z planu filmowego, np. czarna wołga, czy różowy cadilac. Swoje ulice mają tu Fellini, Bergman, czy Bruce Lee.. Przejazd do Bośni i Hercegowiny. W Wyszegradzie spacer przez najsłynniejszy most na Bałkanach, zbudowany w XVI w. przez mistrza Sinana na zamówienie Mehmeda Paszy Sokolovića. Historia tego mostu, harmonijnie spinającego brzegi rzeki jedenastoma lekko przerzuconymi łukami, stała się inspiracją dla pisarza Ivo Andrića do napisania powieści pt.: "Most na Drinie", za którą otrzymał Nagrodę Nobla. Dla chętnych ok 30min widokowy rejs po rzece Drinie. W trakcie rejsu statki przepływają pod jednym z 11 łuków mostu Sokolovicia (płatne dodatkowo ok. 10 e). Przejazd w kierunku Sarajewa. Stolica dzisiejszej Bośni i Hercegowiny została założona w XV w. przez Turków Osmańskich w pięknej dolinie rzeki Miljacki. W programie zwiedzanie zabytkowego centrum miasta, gdzie mieszają się wpływy różnych kultur i religii. Zobaczymy miedzy innymi meczet Gazi Husrev-beja lub cerkiew prawosławna Archaniołów Gabriela i Michała oraz Latinski Most - miejsce zamachu na arcyksięcia Ferdynanda. Sercem Sarajewa od wieków pozostaje Bascarsija - turecki bazar z tradycyjnymi warsztatami rzemieślniczymi w wąskich uliczkach, sukiennicami oraz restauracjami, gdzie można np. zjeść najlepsze cevapcici na Bałkanach. Na głównym placu, który jest stałym miejscem spotkań mieszkańców Sarajewa, stoi piękna studnia o ażurowej konstrukcji - ostatni fragment wodociągu zbudowanego w XVI w. Zakwaterowanie w hotelu w Sarajewie lub jego okolicy. Obiadokolacja i nocleg.

  Dzień 9

  Po śniadaniu spacer po rezerwacie źródeł rzeki Bosny, głównej rzeki Bośni. Następnie zatrzymamy się przy młynkach na rzece Pliva, stojących malowniczo wśród uskoków wodnych rzeki. Po drodze mijać będziemy bośniackie piramidy. Przejazd do miasta Jajce, położonego na jajowatym wzgórzu nad wodospadem. Nad miastem malowniczo góruje twierdza. W drodze powrotnej niesamowitym kanionem rzeki Vrbas kierujemy się na Banja Lukę. Przejazd do Polski przez Słowenię, Austrię i Czechy.

  Dzień 10

  Przyjazd do Polski w godzinach porannych. (Realizacja programu obejmuje przejazd ok. 3600km - liczone od granic Polski).

  Uwagi do programu

  • Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

  • Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych.

  • Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu (dokumenty powinny być ważne min. 3m-ce od daty powrotu)!

  Świadczenia

  Cena podstawowa obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (wc, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie j.w. (8 rozpoczętych dób hotelowych), 8 śniadań i 7 obiadokolacji (w hotelu na Węgrzech tylko śniadanie), program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU EUROPA (NNW, KL, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.

  Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów miejscowych przewodników, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, systemu Tour Guide-orientacyjny koszt biletów wstępu i przewodników - około 112 EUR/os, płatne pilotowi na miejscu, opłaty klimatycznej ok. 1 EUR/dzień/os. w zależności od położenia hotelu oraz innych wydatków osobistych

  Inne

  NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.

  Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

  Opinie klientów

  Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.4/6. Sprawdź opinie: "

  META Description

  Budapeszt i Belgrad - stolice nad Dunajem • Sremski Karlovci • twierdza Golubac • Żelazne Wrota • Fruszka Gora • Felix Romuliana • cuda serbskiej przyrody - kanion Uvac • winnice - Ivo Andrić i słynny most w Wyszegradzie • Mokra Gora • wioska Emira Kusturicy • koleją przez Serbię • Sarganska Osmica • Sarajevo • bośniackie ciekawostki - Jajce i Banja Luka

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Pogoda

  Temperatura w dzień
  15°C
  Temperatura w nocy
  4°C
  Liczba godzin słonecznych
  5

  Przed podróżą

  Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że loty do Serbii zostały wznowione.
  Pasażerowie muszą posiadać negatywny wynik testu RT-PCR wykonanego nie wcześniej niż 48 h przed przylotem.
  Obywatele RP mogą wjechać na terytorium Serbii na podstawie ważnego paszportu lub ważnego dowodu osobistego, ważność dokumentów podróży powinna wynosić co najmniej 90 dni (dotyczy to każdego przekroczenia granicy).
  Nie ma obowiązku wizowego do 90 dni w ciągu pół roku.
  W Serbii nie wymaga się świadectw szczepień ochronnych.

  Opinie

  Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

  Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

  no offer review
  no offer review