Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasySeszeleSeszele - Z Wyspy Na Wyspę - Rajska Przygoda

Seszele - Z Wyspy Na Wyspę - Rajska Przygoda

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK543529
Kod oferty: WAK543529
COVID-19
Przypominamy, że wciąż obowiązują restrykcje i dodatkowe wymagania (np. obowiązkowe testy dla osób bez szczepienia). Sprawdź tutaj, jakie warunki wjazdu obowiązują w przypadku tej oferty.

Opis oferty

Organizator: RainbowKod oferty: WAK543529

Opis oferty

Położenie:

7 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach zakwaterowanie w hotelach o standardzie odpowiadającym / w ocenie organizatora.

Wyspa Praslin (3 rozpoczęte doby hotelowe) - hotel Berjaya Praslin Resort lub podobny.

Wyspa Mahe (4 rozpoczęte doby hotelowe) - hotel Berjaya Beau Vallon Bay lub podobny.

Plaża:

Hotel położony w spacerowej odległości od plaży (do 500m).

Do dyspozycji gości:

W hotelu dostępne: restauracja, bar, basen zewnętrzny, taras słoneczny, możliwość wypożyczenia samochodu.

Pokoje:

Wyspa Praslin: Pokoje typu Deluxe o pow. 35m2, z możliwością pojedynczej dostawki w formie sofy, wyposażone w łazienkę (prysznic, suszarka do włosów), indywidulanie sterowaną klimatyzację, TV Sat., telefon, sejf zestaw do parzenia kawy i herbaty, mini bar (odpłatnie) oraz taras.

Wyspa Mahe: Pokoje typu Superior o pow. 36m2, z możliwością pojedynczej dostawki w formie sofy, wyposażone w łazienkę (wanna, suszarka do włosów), indywidulanie sterowaną klimatyzację, TV Sat., telefon, sejf, zestaw do parzenia kawy i herbaty, mini bar (odpłatnie) oraz taras. W pokoju dostęp do bezprzewodowego Intenetu (odpłatnie).

Program

Dzień 1

12:00 Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie na 2 godz. przed wylotem samolotu.

15:00 Wylot z Warszawy.

22:45 Przylot do Dubaju.

Dzień 2

02:10 Wylot z Dubaju.

06:45 Przylot na Seszele

Po odprawie paszportowej, spotkanie z pilotem. Przejazd do stolicy wyspy Mahe i przejazd do portu, skąd wypłyniemy na wyspę Praslin (przeprawa promowa ok. 1 h). Przejazd do hotelu Berjaya Praslin Resort i zakwaterowanie. Czas na odpoczynek po podróży. Nocleg w hotelu.

Dzień 3

Po śniadaniu, przejazd do mariny, skąd wyruszymy w ok. 15/20-minutowy rejs na wyspę La Digue. Po przypłynięciu zapraszamy na całodzienne odkrywanie tej niewielkiej wyspy rowerami. La Digue to wyspa będąca ucieleśnieniem wyobrażeń o Seszelach - piękne piaszczyste plaże, niewielkie zatoki, a także niezwykłe granitowe skały przybierające różne formy. Cała wyspa skąpana jest w zieleni, a ze względu na ograniczenia w ruchu kołowym, głównym środkiem transportu są rowery, co sprawia, że jest niezwykle przyjemnym miejscem na przejażdżki. W ciągu dnia odwiedzimy najpiękniejsze plaże - Anse Source d'Argent, Pointe Grand Anse czy Petite Anse Beach, a także odwiedzimy Park Union Estate będącym dawniej plantacją palmy kokosowej i wanilii, a dzisiaj przypominający o kolonialnej historii wysp oraz dający schronienie seszelskim żółwiom. W ciągu dnia czas wolny na lunch. Późnym popołudniem powrót na wyspę Praslin (przeprawa promowa ok. 15-20min). Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu, dzień wolny na kąpiele słoneczne i morskie. Zapraszamy do skorzystania z jednej z wycieczek fakultatywnych: całodniowy rejs na wyspy Cousin, Curieuse i St. Pierre (wyprawa łodzią na obserwowanie zwierząt oraz snurkowanie, lunch wliczony w cenę cena ok. 150 EUR/os), całodzienna wyprawa do rezerwatu Vallee de Mai, wpisanego na listę UNESCO oraz na plażę Anse Lazio, będącą domem dla endemicznego gatunku papugi - czarnej papugi (lunch nie jest wliczony w cenę cena ok. 85 EUR/os). Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do mariny. Przeprawa promowa na wyspę Mahe i przejazd do hotelu Berjaya Beau Vallon Bay, zakwaterowanie. Czas wolny na plażowanie. Nocleg w hotelu.

Dzień 6

Po śniadaniu, całodzienna wycieczka po wyspie. Mahe jest największą wyspą Seszeli i stanowi centrum ekonomiczne i gospodarcze kraju. Zwiedzanie rozpoczniemy od przejazdu do stolicy - Victorii, będącej w przeszłości siedzibą brytyjskiego rządu kolonialnego i gdzie wyraźnie zarysowują się wpływy kolonialne. Zatrzymamy się przy miniaturze londyńskiego Big Bena, wstąpimy do centrum rzemiosła Codevar oraz odwiedzimy lokalny rynek przy Albert Street, pełen kolorowych straganów ze świeżymi owocami morza, owocami, przyprawami oraz lokalnym rękodziełem. Następnie przejazd na punkt widokowy Mission Lodge, skąd będziemy podziwiać niesamowite widoki na całą górzystą wyspę. Po lunchu, przejazd do ogrodu przypraw Jardin du Roi, którego korzenie sięgają XVIII wieku. Poznamy tutaj tajniki uprawy przypraw i ich zastosowanie. Późnym popołudniem powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 7-8

Po śniadaniu, dzień wolny kąpiele słoneczne i morskie. Zachęcamy do skorzystania z wycieczkilokalnej - całodziennej wycieczki na nurkowanie (wyprawa katamaranem, podczas której zatrzymamy się w kilku widowiskowych miejscach na nurkowanie lub snurkowanie, a także odwiedzimy wyspę Moyenne, będącą najmniejszym parkiem narodowym świata (lunch wliczony w cenę cena ok. 110 EUR/os). Powrót do hotelu i nocleg. Zachęcamy także do samodzielnego odkrywania wyspy Mahe oraz korzystania z jej najpiękniejszych plaż.

Dzień 9

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu (do godz. 11:00). Wolne popołudnie, a następnie transfer na lotnisko w Mahe.

23:50 Wylot z Mahe

Dzień 10

04:20 Przylot do Dubaju

08:10 Wylot z Dubaju

12:15 Przylot do Warszawy

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym Warszawa-Mahe-Warszawa z przesiadką, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych - 3 na wyspie Praslin i 4 na wyspie Mahe), przejazdy klimatyzowanym autokarem, 7 śniadań, za dopłatą obiadokolacje (7), program turystyczny jw., opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, kosztów rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, podatków turystycznych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok.65 EUR/os. płatne pilotowi jako pakiet. Nie obejmuje podatków turystycznych dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków osobistych oraz wycieczek lokalnych.

Wycieczki lokalne

Rejs na wyspy Cousin, Curieuse i St. Pierre (ok. 150 EUR/os), wyprawa do rezerwatu Vallee de Mai i na plażę Anse Lazio, (cena ok. 85 EUR/os), rejs na nurkowanie (cena ok. 110 EUR/os).

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 04.03.2020 r. i mogą ulec zmianie.

Inne

Czas + 3 godziny w stosunku do czasu polskiego.

Waluta Na Seszelach obowiązuje Rupia Szelska (SCR) dzieląca się na 100 centów. Wwożenie i wywożenie miejscowej waluty jest zabronione. 1 USD = ok. 14 SCR, 1 PLN = ok. 4 SCR.

Elektryczność Napięcie 220 - 240 V. Wtyczki typu angielskiego, wymagane są konwektory do gniazdek, które można wypożyczyć lub kupić niemal we wszystkich hotelach.

Telefony Telefony komórkowe działają na terenie prawie wszystkich wysp archipelagu. Koszty oraz dostępność prosimy sprawdzić przed wyjazdem u operatora.

Szczepienia i zdrowie Od turystów przyjeżdżających z Europy nie są wymagane żadne obowiązkowe szczepienia, jednak WHO zaleca szczepienia przeciw żółtej febrze, żółtaczce zakaźnej typu A i B, błonicy, tężcowi oraz polio. Ponadto należy zachować podstawowe zasady higieny jak mycie rąk i owoców, picie wody butelkowanej, używanie wody butelkowanej do mycia zębów itd.

Orientacyjne ceny Woda mineralna 1,5 l. - ok. 20 SCR Piwo w barze - ok. 70-90 SCR

Warto wiedzieć:

• Kary za posiadanie i używanie narkotyków na Seszelach oraz handel nimi są bardzo restrykcyjne. Służby celne Seszeli wprowadzają okresowe zaostrzenia dotyczące importu lub eksportu broni, sprzętu łowieckiego oraz co ważne owoców i warzyw.

• W większych restauracjach oraz hotelach za wynajem samochodu lub wycieczkę łodzią turyści zapłacą tylko w Euro. Rupie można wydawać w sklepikach, kawiarniach, tańszych hotelach oraz na lokalnych targach. Trzeba pamiętać, że rupii seszelskich nie wymienimy na Euro! Bankomaty wydają tylko rupie, dlatego najlepiej więc zabrać na wyjazd gotówkę w euro i wymieniać małe sumy.

• Aby wymienić pieniądze w kantorze musisz mieć ze sobą dokument tożsamości!

• Mieszkańcy Seszeli zwracają szczególną uwagę na ochronę środowiska na wyspach a także wokół nich. Należy pamiętać aby przestrzegać zakazów, np. chodzenia po koralowcach.

• Fauna i flora 115 wysp archipelagu jest niesamowicie ciekawa i kolorowa. Aż 60% powierzchni Seszeli to rezerwaty przyrody. Oprócz niezwykłego podwodnego świata zobaczymy ogromne żółwie wodne, papugę czarną oraz rekina rafowego - to wszystko w ich naturalnym środowisku!

W regionie

Mahe Największa wyspa Seszeli, będąca centrum ekonomicznym kraju. Mahe, ze względu na swoją granitową budowę, jest górzyste i obfituje w piękne krajobrazy - pełno tu malowniczych zatoczek, otoczonych egzotyczną zielenią, a z szafirowych wód oceanu wyrastają różne formy skalne, nadające wyspie unikalny charakter.

Praslin Druga co do wielkości wyspa Seszeli, chętnie odwiedzana przez turystów z całego świata. Znana nie tylko dzięki swoim pięknym, piaszczystym plażom, ale także dzięki Vallee de Mai, gdzie rośnie słynna palma seszelska.

La Digue Najmniej skomercjalizowana wyspa, będąca ucieleśnieniem wyobrażeń o rajskich plażach Seszeli. Jedynym środkiem transportu na La Digue są rowery - to idealna propozycja by niespiesznym tempem zwiedzać wyspę, oddając się wypoczynkowi na plaży i próbując lokalnych przysmaków.

Uwagi do przelotu

Wylot do Mahe liniami rejsowymi z przesiadką. Zbiórka przy stanowisku Rainbow na poszczególnych lotniskach na 3 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na R.pl/rozkłady.

Wizy - informacje dla sprzedawców

Polski turysta nie potrzebuje wizy wjazdowej, wymagana ważność paszportu min. 6miesięcy od daty powrotu. Na lotnisku podczas kontroli paszportowej otrzymuje się bezpłatnie stempel władz imigracyjnych, zezwalający na wjazd i pobyt nie przekraczający 90 dni. Każdy przyjeżdżający turysta musi mieć wcześniej wykupione miejsce w jednym z licznych ośrodków hotelowych oraz wykupiony bilet powrotny. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.

Wizy

Polski turysta nie potrzebuje wizy wjazdowej, wymagana ważność paszportu min. 6miesięcy od daty powrotu. Na lotnisku podczas kontroli paszportowej otrzymuje się bezpłatnie stempel władz imigracyjnych, zezwalający na wjazd i pobyt nie przekraczający 90 dni. Każdy przyjeżdżający turysta musi mieć wcześniej wykupione miejsce w jednym z licznych ośrodków hotelowych oraz wykupiony bilet powrotny. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.

Meta description

Jeden kraj - trzy wyspy • wyprawa rowerami na La Digue w poszukiwaniu najpiękniejszych plaż • niezwykła przyroda na Praslin • Mahe - największa wyspa Seszeli • relaks na boskich plażach

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Czwartek, 04.11.2021
WAWWarszawa - Chopin
SEZMahe Island

Powrót

Piątek, 12.11.2021
SEZMahe Island
WAWWarszawa - Chopin

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

standardowy
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Mapa

Pogoda

30°C
23°C
24°C
10

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że od 25 marca 2021 warunkiem wjazdu jest posiadanie negatywnego wyniku testu PCR wykonanego w akredytowanym laboratorium maksymalnie 72 godziny przed podróżą oraz wykonanie drugiego testu PCR po 5 dniach pobytu na Seszelach na własny koszt. Należy również posiadać ubezpieczenie medyczne pokrywające koszty izolacji/ kwarantanny/ leczenia COVID-19. Pobyt będzie możliwy tylko w autoryzowanych ośrodkach. Przed przyjazdem należy na stronie zobacz więcej zarejestrować dane dot. wykonanego testu PCR, rezerwacji lotu oraz zakwaterowania zobacz więcej.

Osoby zaszczepione pełną dawką szczepionki zwolnione są z testu na miejscu. Należy pamiętać, że szczepienie nie zwalnia z wykonania testu przed wylotem.

UWAGA

W nawiązaniu do aktualizacji rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 23 czerwca 2021 roku w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby wracające do Polski z państw nienależących do strefy Schengen, Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub EFTA obowiązane będą poddać się 10 dniowej kwarantannie licząc od dnia następującego po przekroczeniu granicy.

Obowiązek odbycia kwarantanny nie dotyczy osób zaszczepionych na COVID-19, ozdrowieńców oraz dzieci do ukończenia 12. roku życia podróżujących pod opieką dorosłych będących osobami zaszczepionymi przeciwko COVID-19.

Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.

Okres kwarantanny ulega skróceniu w przypadku uzyskania negatywnego wyniku testu na Covid wykonanego po 7 dniach od momentu przekroczenia granicy.
Podróżni powinni posiadać ważny paszport.
Obywatele polscy są zwolnieni z obowiązku wizowego przy pobytach do 90 dni. Podróżni powinni mieć bilet powrotny oraz książeczkę szczepień. Należy podać adres planowanego miejsca pobytu.
Szczepienie przeciwko żółtej febrze wymagane jedynie od osób w wieku powyżej 1 roku, które w okresie 6 dni przed przylotem na wyspy przebywały w strefie występowania tej choroby.