Wakacje.plWczasySingapurSingapur i Malezja - Azjatyckie Tygrysy

Singapur i Malezja - Azjatyckie Tygrysy

Zwiedzanie + wypoczynek
Kod oferty: WAK488988
Przedsprzedaż
Kod oferty: WAK488988

Promocja

Rainbow - ZIMA 2021/2022Tylko do 4 listopada 2021 r. oferta promocyjna z niską zaliczką - wystarczy wpłacić tylko 30%. Dodatkowo rabat aż do 800 zł (wliczony w cenę).

Opis oferty

Organizator: RainbowKod oferty: WAK488988

Opis oferty

Zakwaterowanie:

Hotele odpowiadające standardowi / w ocenie organizatora.

Pokoje: 2- osobowe (możliwość dostawki), we wszystkich hotelach są wyposażone w łazienki z wc, klimatyzację i TV. Pokój 3- osobowy, to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).

Część pobytowa

Hotele: opisy poszczególnych hoteli w części dotyczących wczasów na Bali.

Do dyspozycji gości:

W hotelu restauracja i bar

Program

Dzień 1

Wylot samolotem rejsowym do Singapuru (bez przesiadki). Zbiórka na3 godziny przed wylotem na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa - stanowisko Rainbow znajduje się w strefie Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska (vis a vis sklepu "Virgin"). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora.

Dzień 2

Przylot do Singapuru, odprawa paszportowa i celna (UWAGA! Zwracamy uwagę na singapurskie regulacje celne!). Następnie transfer z lotniska do hotelu, zakwaterowanie i odpoczynek po podróży. Nocleg w hotelu w Singapurze.

Dzień 3

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Singapuru. Na początek zaproponujemy Państwu przejazd przez starą dzielnicę kolonialną, gdzie zobaczymy Padang - tereny rekreacyjne miasta położone w centrum dzielnicy biznesowej, Klub Krykieta, budynki Parlamentu, Sądu Najwyższego i Ratusza - łączące klasyczną architekturę kolonialną z nowoczesnością drapaczy chmur. Udamy się też do Świątyni Zęba Buddy, monumentalnej budowli zaprojektowanej w stylu inspirowanym architekturą z okresu dynastii Tang. Następnie udamy się do Ogrodów Orchidei, gdzie można będzie podziwiać ok. 20 tys. kwiatów orchidei różnych odmian. Na zakończenie zwiedzania Singapuru odwiedzą Państwo dzielnicę Małe Indie, gdzie sprzedawcy sari, przypraw i wróżbici tworzą niepowtarzalną atmosferę przypominającą miasta indyjskie. Wieczorem (w miarę możliwości czasowych) dla chętnych przejazd metrem do hotelu Marina Bay Sands i wjazd na punkt widokowy na szczycie budynku, skąd rozciąga się wspaniały widok na całe miasto (cena ok. 45 USD). Nocleg w Singapurze. (Trasa ok. 30km)

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd w kierunku Malakki. Po drodze przekroczymy granicę singapursko - malezyjską (zmiana autokaru). W Malacce Odwiedzimy m.in. Muzeum Baba & Nyonya poświęcone kulturze Peranakan, świątynię Cheng Hoon Teng - najstarszą chińska świątynię w mieście, meczet Kampung Kling z niezwykłym dachem w kształcie piramidy, ulicę Jonker oraz "Czerwony Skwer" z ratuszem z czasów panowania holenderskiego (Stadhuys). Następnie zobaczymy Porta de Santiago - bramę pozostałą po szesnastowiecznej fortecy portugalskiej. Po drodze obejrzymy jeszcze replikę Flor de la Mar - portugalskiego statku, który zatonął w tym rejonie na początku XVI wieku wraz z cennym ładunkiem złota. Na zakończenie wejdziemy na Wzgórze Świętego Pawła, skąd rozpościera się panorama okolicy. Dodatkową atrakcją podczas zwiedzania będzie przejazd kolorowymi rikszami. W trakcie zwiedzania lunch w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu w okolicach Malakki. (Trasa ok. 330km).

Dzień 5

Po śniadaniu wyjazd z Malakki w kierunku Kuala Lumpur. Po drodze zobaczymy nowe centrum administracyjne Malezji - miasto Putrajaya. Jest to nowoczesne, wręcz futurystyczne miasto założone w latach 90-tych zgodnie z planami przeniesienia siedziby rządu z Kuala Lumpur. W trakcie zwiedzania lunch. Następnie przejazd do Kuala Lumpur i zakwaterowanie w hotelu. (Trasa ok. 160km). Dla chętnych kolacja z programem artystycznym płatna dodatkowo ok.55 USD.

Dzień 6

Śniadanie w hotelu, a następnie zwiedzanie Kuala Lumpur. Poznawanie stolicy Malezji rozpoczniemy przejazdem na Plac Niepodległości, gdzie odwiedzimy Galerię KL i zobaczymy z zewnątrz miedzy innymi budynek Sultana Adbula Samada. Ten charakterystyczny gmach mieścił niegdyś urzędy administracji kolonialnej. Zobaczymy też z zewnątrz Pałac Królewski i postmodernistyczny Meczet Narodowy oraz hinduską świątynię Sri Maha Mariamman. Udamy się też do fabryki batiku, gdzie będzie możliwość poznania tej unikatowej malajskiej metody barwienia tkanin i nabycia wyrobów z batiku. Po południu przejedziemy do jaskiń Batu, które są miejscem kultu hinduistycznego. Można tu podziwiać wapienne formacje i obserwować wiernych w trakcie modlitw. Na zakończenie odwiedzimy najbardziej rozpoznawalny drapacz chmur w Kuala Lumpur - Petronas Twin Towers, bliźniacze wieże mieszczące centrum handlowo biznesowe (wjazd na górę w cenie wycieczki). W trakcie zwiedzania obiad. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 7

Wczesne śniadanie, a następnie podróż w głąb półwyspu w kierunku Parku Narodowego Taman Negara. Po drodze odwiedzimy ośrodek opieki dla słoni i zatrzymamy się na obiad. Wieczorem, już po przyjeździe do Taman Negara, weźmiemy udział w ok. godzinnym spacerze po dżungli, który będzie dodatkową okazją do obserwowania przyrody parku (m.in. budzących się nocą owadów). Nocleg i kolacja w hotelu na terenie Parku. (Trasa ok. 220km).

Uwaga! Na wycieczkę po Taman Negara zalecamy przewiewne ubranie (długie spodnie i długie rękawy), sportowe buty, środek chroniący przed ukąszeniami oraz latarkę.

Dzień 8

Po śniadaniu czeka nas wyprawa trekkingowa do wzgórza Teresek, skąd przy bezchmurnym niebie można będzie dojrzeć odległą Górę Tahan. Po drodze lokalny przewodnik zapozna nas z ciekawostkami i atrakcjami parku. Po obiedzie udamy się łodzią do Lata Berkoh, gdzie zobaczymy malownicze kaskady na rzece i utworzony przez nie basen, gdzie odważni będą mogli spróbować kąpieli. Nocleg i kolacja w hotelu na terenie parku.

Dzień 9

Po wczesnym śniadaniu wyruszymy na około dwugodzinny rejs łodzią po Parku Narodowym Taman Negara. Trasa rejsu wiedzie przez bujne lasy deszczowe. Przy odrobinie szczęścia być może uda nam się zobaczyć żyjące tu zwierzęta: np.dzikie bawoły. Następnie autokar zabierze nas w dalszą drogę w kierunku Gór Camerona, najwyżej położonego regionu Malezji (wzniesienia do 1500m.n.p.m.). Po drodze zatrzymamy się na obiad. Nazwę swą góry te zawdzięczają badaczowi Williamowi Cameronowi, który był twórcą pierwszej mapy tego terenu, a jego badania przyczyniły się do rozwoju rolnictwa. Odwiedzimy jedną z plantacji i fabryk herbaty (będzie również okazja do degustacji) oraz lokalny targ owocowo-warzywny, gdzie będzie można skosztować miejscowych smakołyków. Udamy się również do pobliskiej farmy motyli z licznymi owadami, patyczakami i skorpionami. Nocleg w hotelu hotelu na terenie Gór Camerona. (Trasa ok. 100km).

Uwaga! Wieczorami temperatura może spaść do ok. 15°C więc radzimy zabrać nieco cieplejszą odzież.

Dzień 10

Po śniadaniu z Gór Camerona przejedziemy do Kuala Lumpur, skąd wylecimy na Bali. Zakwaterowanie i nocleg w wybranym hotelu wypoczynkowym.

Dzień 11 - 13

Po śniadaniu czas wolny na wypoczynek nad morzem. Możliwość korzystania z wycieczek opcjonalnych: wycieczka po wyspie Bali (ok. 50 USD), wycieczka do górskiej miejscowości Beratan (ok. 50 USD), tradycyjne przedstawienie taneczne Kecak zwane "małpim tańcem" (ok. 40 USD).

Dzień 14

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot do Singapuru. Następnie wylot do Polski. Aktualne rozkłady na stronie stronie operatora.

Dzień 15

Lądowanie w Warszawie.

Uwagi do programu

Uwagi do programu

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

• Radzimy zabrać ze sobą preparat na komary oraz zakryte buty. Jeden nocleg spędzamy bez dostępu do bagaży głównych, dlatego radzimy zabrać ze sobą torbę podręczną na najpotrzebniejsze rzeczy.

• Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie odnoszą się do obywateli polskich.

"

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym (bez przesiadki) na trasie Warszawa - Singapur - Warszawa, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (12 rozpoczętych dób hotelowych), przelot lokalnymi liniami na trasach Kuala Lumpur-Denpasar i Denpasar-Singapur, transfery klimatyzowanym autokarem, wyżywienie wg programu, opiekę polskiego pilota i miejscowych przewodników, program turystyczny j. w. oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: opłaty za pakiet z tytułu realizacji programu zwiedzania (m.in. wstępy, napiwki, opłaty rezerwacyjne itp.) w kwocieok. 200USD/os płatne pilotowi, opłata nie zawiera kosztu wycieczek fakultatywnych podanych w programie, dodatkowych posiłków podczas wycieczki oraz napoi do posiłków.

Inne

Zniesiono obowiązek wizowania dla obywateli polskich.

Paszport musi być biometryczny i ważny min. 6miesięcy od daty powrotu.

WALUTY

Zalecamy zabranie dolarów amerykańskich, choć można również wymieniać Euro lub inne powszechnie akceptowane waluty. Pieniądze można wymienić w bankach i kantorach oraz hotelach. Zalecamy zabranie banknotów w dobrym stanie: nie są akceptowane banknoty zniszczone, naddarte, poplamione itp. - kantory i banki odmawiają ich wymiany. W przypadku dolarów amerykańskich należy zwrócić uwagę, żeby były to banknoty najnowszych emisji, po 2000r. (seria "kolorowa").

Uwaga! Limit bagażu głównego na przelotach wewnętrznych to 20 kg bagażu głównego i 5 kg bagażu podręcznego.

Uwaga! Zwracamy uwagę na ostrzejsze niż zazwyczaj przepisy celne obowiązujące turystów wjeżdżających do Singapuru:

1. Obowiązuje całkowity zakaz wwozu, posiadania i użytkowania wszelkiego rodzaju papierosów elektronicznych oraz ich akcesoriów.

2. Singapur nie dopuszcza wwozu bezcłowego wyrobów tytoniowych. Każdą ilość papierosów wwożonych do Singapuru (również produkty zakupione w strefie wolnocłowej) należy zadeklarować w celu opłacenia cła.

3. Maksymalna ilość alkoholu¬ podlegająca zwolnieniu z cła wynosi:

• 1 litr mocnego alkoholu + 1litr wina +1 litr piwa,

Lub

• 2 litry wina + 1 litr piwa,

Lub

• 1 litr wina + 2 litry piwa.

4. Singapur w dalszym ciągu nie zezwala na wwóz gumy do żucia.

5. Malezja wprowadziła ścisły zakaz wwozu produktów spożywczych zawierających wieprzowinę oraz wszelkich pochodnych.

Osoby naruszające te regulacje mogą spotkać się z surowymi sankcjami karnymi. Bliższe informacje na oficjalnej stronie singapurskiego Urzędu Celnego pod adresem:

"

Meta description

Singapur • Kuala Lumpur • fascynujący pierwotny las deszczowy w Taman Negara • tygiel kulturowy Malakki • Góry Camerona - piekne krajobrazy i plantacje herbaty • wypoczynek na Bali

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.2/6. Sprawdź opinie: "

Wizy - informacje dla sprzedawców

Wizy

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Poniedziałek, 03.01.2022
WAWWarszawa - Chopin
SINSingapore

Powrót

Poniedziałek, 17.01.2022
00:05
06:15
SINSingapore
WAWWarszawa - Chopin
Trwa weryfikacja ceny

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Opinie dodane przez

5.8
Dariusz
Pobyt - Sierpień 2019Rodzina z dziećmi
Wyc. objazdowe to dużo jazdy ,ale z tym trzeba się liczyć i przyjąć to do wiadomości .Ja liczyłem na coś więcej i nie do końca jestem zadowolony tak jak poprzednicy ?Wiadomo też że wszystkich nie idzie zadowolić,wszystko ma swoje plusy i minusy . A teraz konkrety : Jeżeli chodzi o wyjazd z: Warszawa Lot Dreamlinerem nie mam zastrzeżeń ,jestem zadowolony .\"Naj nie bierze się znikąd\" ;) Po przylocie Singapur jest tak interesujący że ile by nie spędzić w nim czasu, o tyle było by za mało ? Na początku autokar i m.in.,Hotel, Merlion w biegu bez dłuższego czasu na refleksje ( było jakieś święto i mnóstwo ludzi było - zła data ? ). Chodzenie to tu to tam bez większego znaczenia . I wieczorna wizyta w Gardens By The Bay bez zwiedzania z korony drzew ? Dużo przyjemności każdemu przynosiło by zwiedzanie tej okolicy w dzień . Niestety - To się nie da ! ;) A co jeszcze warto by zobaczyć oto kilka propozycji :1.ArtScience Museum, 2.Skyline Luge, 3.Science Centre Singapore, 4.Resort World Sentosa ... Dobra jedziemy dalej : Kuala Lumpur wizyta w Petronas Towers ,Jaskinie Batu i m.in., i Central Market Kuala Lumpur wszystko z zegarkiem w ręku ! Trochę to przypomina \"Wyścig szczurów\"to określenie pozbawionej sensu, bezwartościowej i niekończącej się pogoni... Ale ja byłem na urlopie ! Pakowanie,wykwaterowywanie i jazda ,jazda i jeszcze raz jazda .Dalej m.in., do Taman Negara i udział w ok. godzinnym spacerze po dżungli jak dla mnie szału nie ma ? Ale dobre dla zdrowia ,zawsze to jakiś ruch ;) A żeby było śmieszniej za zrobienie zdjęć trzeba płacić .Po śniadaniu czeka nas wyprawa trekingowa do wzgórza Teresik jest nawet fajna ,można się trochę zmęczyć . Podążając dalej w dużym skrócie czeka nas rejs łodzią po Parku Narodowym Taman Negara. Jest to fajna przygoda okolice przepiękne fauna i flora robi wrażenie . Tylko terkot łodzi zagłusza wszystko w okolicy . Jeszce w dalszej części jest wyprawa innymi łodziami w górę rzeki nad wodospady jest bajecznie ;) Sam hotel i okolica jest łagodnie mówiąc słabiutka .Wyruszamy w dalszą drogę w kierunku Gór Camerona ...jedziemy,jedziemy i jeszcze raz jedziemy docieramy i są pola herbaciane i co za tym idzie malownicze ,można popróbować herbaty i zobaczyć proces powstawania . Jest ok ! Co prawda \"lokalsi\"już tak bajkowo nie mają ale kogo by to interesowało ? Sam proces zbierania to nic innego jak koszenie kosiarką .Nie chodzi o jakość ale o ilość ! Dalej udajemy się do czegoś takiego co nazywa się Farma Motyli z licznymi owadami, patyczakami i skorpionami. Jak dla mnie to porażka . W dużym skrócie :Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do portu Mersing, przeprawa promowa na wyspę Tioman, zakwaterowanie w hotelu przy plaży. Nie wdaję się aż tak bardzo w szczegóły ! Na wyspę tak reklamowaną i oczekiwaną która ni mniej, ni więcej okazała się porażką ! Sam port Mersing nie zachwyca ,przepływanie ludzi i bagaży przypomina przewożenie ziemniaków ;) Wyspa Tioman - przyroda jest po prostu piękna ! Bez dwóch zdań ! Co do tego nie mam wątpliwości . Berjaya Tioman Resort i cała reszta lata świetności ma już za sobą ! Jak kogoś interesuje wylegiwanie na plaży powinien być zadowolony ? Pogoda gwarantowana .Reszta którzy wolą aktywnie spędzać czas mogą się rozczarować .Bo jak coś chcą muszą płacić ,płacić i jeszcze raz płacić ... Nawet za wypożyczenie rowerów w nie najlepszym stanie .Obsługa udaje że sprząta i chyba pracodawca udaje że płaci ? ( w pokojach )W samym Berjaya Tioman Resort jest restauracja która nie zachwyca menu ? Rzut beretem jest może ale owoców morza nie uświadczysz ? Nie mówiąc o innych egzotycznych owocach . W Polsce jest większy wybór ! A tak po za tym pobliskie miasteczko wygląda dosyć koszmarnie łagodnie mówiąc :syf,kiła ... \"Lokalsi\" traktują chyba to miejsce jak \"śmietnik\" ? Jedzenie w tym miejscu to nic innego jak rosyjska ruletka ! Ale jak jak by coś to winni będą turyści !Może inne resorty są o wiele lepsze w okolicy ? Rainbow według mnie nie postarał się za bardzo ? Mógł by za te pieniądze jednak dużo więcej wykazać kreatywności i pomysłowości . Pani Ewelina wiedzę ma i to podczas podróży pokazała ,można powiedzieć że nie mam żadnych pretensji . Choć zawsze mogło by być lepiej ! Może za dużo ludzi na wycieczce ,za duża odpowiedzialność ? Trochę wykonywała swoją pracę jak robot ;) Ja w każdym razie już wycieczki objazdowe na długo wybiłem sobie z głowy ! Czy bym polecał ? Za te pieniądze NIE !
ZaletyDużo ciekawych miejsc wartych zobaczenia !
WadyWedług Mnie należało by dużo rzeczy pozmieniać i część zmienić !Jestem zdziwiony że moja opinia nie ukazała się na stronie Rainbow ? Chyba nie są do końca uczciwi ! Już skreśliłem Tui teraz chyba czas na Rainbow ?
+20

Mapa

Pogoda

30°C
23°C
5

Przed podróżą

Od 1 lutego do Singapuru nie mogą wjechać podróżni, którzy byli w Chinach w ciągu poprzednich 14 dni (w kalkulacji nie uwzględnia się dnia przyjazdu do Singapuru i wyjazdu z Chin), zaś od 27 lutego także osoby z historią podróży do Daegu i Cheongdo w Korei Południowej w ciągu poprzednich 14 dni. Podróżni przybywający z Korei Południowej objęci są szczególnym monitoringiem pod kątem objawów infekcji układu oddechowego. Na lotnisku Changi prowadzone są też kontrole temperatury wszystkich pasażerów, zarówno przylatujących do, jak i wylatujących z Singapuru. Podobne procedury wdrożono na przejściach granicznych lądowych i morskich. W przypadku wystąpienia podwyższonej temperatury lub objawów choroby, istnieje ryzyko braku możliwości zarówno wjazdu do, jak i opuszczenia Singapuru. Należy się też liczyć z utrudnieniami wprowadzanymi przez niektóre kraje wobec podróżnych przybywających z Singapuru.
Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.

UWAGA

W nawiązaniu do aktualizacji rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 23 czerwca 2021 roku w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby wracające do Polski z państw nienależących do strefy Schengen, Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub EFTA obowiązane będą poddać się 10 dniowej kwarantannie licząc od dnia następującego po przekroczeniu granicy.

Obowiązek odbycia kwarantanny nie dotyczy osób zaszczepionych na COVID-19, ozdrowieńców oraz dzieci do ukończenia 12. roku życia podróżujących pod opieką dorosłych będących osobami zaszczepionymi przeciwko COVID-19.

Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.

Okres kwarantanny ulega skróceniu w przypadku uzyskania negatywnego wyniku testu na Covid wykonanego po 7 dniach od momentu przekroczenia granicy.
Wymagana ważność paszportu przy wjeździe wynosi minimum 6 miesięcy.

UWAGA: Obywatele RP chcący podróżować po regionie Azji Południowowschodniej na paszportach tymczasowych powinni pamiętać o ważności paszportu (minimum 6 miesięcy) oraz o obowiązku posiadania wiz (w przypadku podróży do Indonezji i Malezji). Ze względu na często zmieniające się przepisy i dużą uznaniowość we wpuszczaniu obcokrajowców posługujących się paszportami tymczasowymi odradzamy podróżowanie po Azji Południowowschodniej na podstawie tych dokumentów.
Obywatele polscy mogą wjeżdżać do Singapuru i przebywać w nim do 90 dni bez wizy.
Przy wjeździe na terytorium Singapuru należy mieć bilet powrotny lub na dalszą podróż. Nie ma obowiązku posiadania określonej kwoty pieniędzy na każdy dzień pobytu.
Przy wjeździe do Singapuru nie są wymagane żadne świadectwa szczepień.