Nie posiadamy oferty dla wybranej opcji. Wypełnij formularz a przedstawimy Ci dostępne oferty.
Wakacje.plWczasyTajlandiaTajlandia - Kambodża - Wietnam

Tajlandia - Kambodża - Wietnam

Zwiedzanie + wypoczynek

Kod oferty: WAK182962
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzanie
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Nasi klienci docenili

 • Największe klejnoty Bangkoku: świątynia Złotego Buddy, rynek kwiatowy w Chinatown, Pałac Królewski, Wat Pra Kaeo.
 • Zwiedzanie zespołu kamiennych świątyń z czasów rozkwitu imperium Khmerów ze stolicą w Angkorze (lista UNESCO).
 • Ho Chi Minha (Sajgon): świątynia w Tay Ninh - głównego ośrodka synkretycznej religii cao dai, słynne partyzanckie tunele Cu Chi.
 • Nie posiadamy oferty dla wybranej opcji. Wypełnij formularz a przedstawimy Ci dostępne oferty.

  Informacje o podróży

  Wylot

  27.06.2021 Niedziela
  WAWWarszawa - Chopin
  28.06.2021 Poniedziałek
  BKKBangkok

  Powrót

  11.07.2021 Niedziela
  BKKBangkok
  12.07.2021 Poniedziałek
  WAWWarszawa - Chopin

  Szczegóły oferty

  Kod oferty: WAK182962Organizator: Rainbow

  Opis oferty

  Zakwaterowanie:

  Część objazdowa

  Hotele klasy , należy jednak pamiętać, że w Kambodży i Wietnamie standard hoteli może nieco odbiegać od norm europejskich.

  Pokoje: skromnie, ale wygodnie urządzone pokoje z łazienkami. W większości TV, klimatyzacja i telefon, czasami minibar (dodatkowo płatny).

  Uwaga! Pokój 3 - osobowy to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkaładanej kanapy).

  Część pobytowa

  Część pobytowa. Hotele: opisy hoteli w sekcji Wypoczynek Tajlandia (Jomtien/Pattaya, Rayong, Koh Samet lub Koh Chang) i w systemie rezerwacyjnym R.pl.

  Do dyspozycji gości:

  W hotelach recepcja, restauracja, bar

  program

  Dzień 1

  Zbiórka na 2 godziny przed wylotem na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa -stanowisko Rainbow znajduje się w strefie Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska (vis a vis sklepu "Virgin"). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Wylot samolotemrejsowym do Bangkoku (z przesiadką w jednym z portów europejskich, Stambule lub w jednym z portów Płw. Arabskiego).

  Dzień 2

  Przylot do Bangkoku. Odprawa paszportowa i transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek po podróży. Wieczorem kolacja powitalna w hotelu.

  Dzień 3

  Śniadanie w hotelu, a następnie zwiedzanie Bangkoku: świątynia Złotego Buddy, rynek kwiatowy w Chinatown, Pałac Królewski, na terenie którego znajduje się również Wat Pra Kaeo - świątynia gdzie przechowywany jest najsłynniejszy tajski posąg Buddy - niewielki Budda Szmaragdowy. Po zwiedzaniu lunch. Po południu wycieczka po Klongach - rejs łodzią po kanałach, które w przeszłości stanowiły alternatywny system komunikacyjny Bangkoku. Wieczorem dla chętnych kolacja z pokazem artystycznym (dodatkowo płatny ok. 2000 THB/os lub ok. 65 USD/os).

  Dzień 4

  Po wczesnym śniadaniu transfer autokarem na granicę pomiędzy Tajlandią i Kambodżą, odprawa paszportowa a następnie przejazd do Siem Reap, położonego tylko 7km od świątyń Angkoru. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 430km).

  Dzień 5

  Po śniadaniu zwiedzanie zespołu kamiennych świątyń z czasów rozkwitu imperium Khmerów ze stolicą w Angkorze (lista UNESCO). Podczas zwiedzania lunch w lokalnej restauracji. Kompleks składający się z ponad 400 budynków otaczały niegdyś pola uprawne, dobrze utrzymane drogi, kanały i potężne mury. W programie między innymi świątynia Bayon, świątynia w kształcie piramidy - Babhuon, Taras Słoni, Taras Trędowatego Króla oraz Południowa Brama Angkor Thom i Angkor Wat. Po południu zwiedzimy Ta Phrom - część Angoru, którą pozostawiono siłom przyrody, w tym wypadku dżungli. Często zdarza się, że potężne drzewa wyrastają z kamiennych budowli, a ich korzenie oplatają kolumny, czy wręcz całe budynki. Nocleg w hotelu. Kolacja we własnym zakresie.

  Dzień 6

  Po śniadaniu czas wolny na samodzielne zwiedzanie lub wycieczka fakultatywna (dla chętnych za dodatkową opłatą ok. 45 USD/os + bilet do Angkor Wat, aktualnie ok.37 USD/os) do kompleksu świątyń Banteay Srei, zwanej "twierdzą kobiet" oraz Banteay Samre. Lunch w lokalnej restauracji a następnie rejs łodzią po jeziorze Tonle Sap do pływającej wioski. Kolacja we własnym zakresie lub dla chętnych kolacja z pokazem khmerskich tańców ludowych (cena ok. 20 USD/os). Nocleg w hotelu w Siem Reap. (Trasa ok. 80km).

  Dzień 7

  Po śniadaniu transfer do stolicy Kambodży - Phnom Penh. Transfer realizowany autokarem. Po południu krótkie zwiedzanie Phnom Penh: Pałac Królewski, srebrna Pagoda, pomnik niepodległości, Muzeum Tuol Sleng (poświęcone ofiarom reżimu Pol Pota) oraz świątynia Wat Phnom - najstarsza świątynia w mieście, od której pochodzi nazwa stolicy Kambodży. Tego dnia obiad lub kolacja. Nocleg w hotelu w Phnom Penh. (Trasa ok. 340km).

  Dzień 8

  Po wczesnym śniadaniu transfer autokarem do Miasta Ho Chi Minha (Sajgonu) położonego w Wietnamie. Przejazd mostem przez rzekę Mekong. Dojazd do przejścia Bavet - Moc Bai. Odprawa graniczna, zmiana autokaru. W miarę możliwości zwiedzanie imponującej świątyni w Tay Ninh - głównego ośrodka synkretycznej religii cao dai. Odwiedzimy również słynne partyzanckie tunele Cu Chi - symbol walki Viet Congu z obcymi wojskami. Podczas zwiedzania obiad w lokalnej restauracji. Zakwaterowanie w hotelu w Sajgonie i nocleg. (Trasa ok. 320km).

  Dzień 9

  Po śniadaniu zwiedzanie Miasta Ho Chi Minha: katedra Notre Dame, zabytkowa Poczta Główna, pagody Thien Hau i Nefrytowego Cesarza, chińska dzielnica i bazar Binh Tay. Podczas zwiedzania lunch. Następnie przelot do Hanoi lub do Haiphong. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg (przelot wewnętrzny).

  Dzień 10

  Po śniadaniu przejazd do Ha Long i wycieczka morska po zatoce (wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO). Akwen pełen jest niesamowitych formacji skalnych, wysepek, jaskiń itp. Podczas rejsu lunch z owoców morza. Po południu przejazd do Hanoi, po drodze postój w wiosce wytwórców ceramikilub obróbkikamienia. Wieczorem pokaz słynnych "wodnych kukiełek", będących specjalnością Hanoi i północnego Wietnamu. Nocleg w hotelu. (Trasa ok. 230km).

  Dzień 11

  Po śniadaniu zwiedzanie Hanoi: Mauzoleum Ho Chi Minha (o ile będzie otwarte), pałac prezydencki, rezydencja Ho Chi Minha, Świątynia na Jednej Kolumnie oraz Świątynia Literatury. Obiad w trakcie zwiedzania. Po południu przejazd rykszami przez kolonialne stare miasto. Nocleg w hotelu.

  Dzień 12

  Po wczesnym śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Bangkoku. Następnie przyjazd do Pattaya/Jomtien lub do regionu Rayong i zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na plażowanie, kąpiele morskie i wypoczynek. (Trasa ok. 170km + przelot wewnętrzny).

  Dzień 13 - 14

  Czas wolny na wypoczynek nad morzem lub dokonanie zakupów. Możliwość korzystania z wycieczek opcjonalnych (nie dotyczy to Klientów wybierających pobyt w regionieRayong): wycieczka na wyspę Koh Lan (ok.50 USD/os), rewia transwestytów (ok. 35 USD/os), tropikalne ogrody Nong Nooch (ok.50 USD/os) lub inne.

  Dzień 15

  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot samolotem rejsowym do Polski (z przesiadką w jednym z portów europejskich, Stambule lub w jednym z portów Płw. Arabskiego). Lądowanie w Warszawie w zależności od linii lotniczej - 15 dnia wycieczki wieczorem lub 16 dnia. Aktualne rozkłady na stronie stronie operatora.

  Uwagi do programu

  • Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

  • Ze względu na restrykcyjne i egzekwowane przepisy dotyczące pracy pilotów wycieczek w Tajlandii, w niektórych obiektach polski pilot nie ma prawa nie tylko oprowadzać czy tłumaczyć lokalnego przewodnika, ale nawet nie ma do nich wstępu. W szczególności dotyczy to kompleksu pałacowego w Bangkoku.

  • W niektórych terminach pilot może odbierać grupę na lotnisku w Bangkoku. Wówczas na lotnisku w Polsce oferujemy Klientom asystę polskiego przedstawiciela w trakcie odprawy.

  • W hotelu pokój 3 - osobowy, to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).

  Limit bagażu głównego na przelotach wewnętrznych to 20 kg.

  "

  świadczenia

  Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - Bangkok - Warszawa (z przesiadką w jednym z portów europejskich, Płw. Arabskiego lub Stambule), przelot lokalnymi liniami na trasie Sajgon - Hanoi lub Haiphong oraz Hanoi - Bangkok, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (13 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem/mikrobusem, wyżywienie według programu, opiekę polskiego przedstawiciela na lotnisku w Polsce, opiekę pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant standard: NNW, KL, Assistance i bagaż).

  Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejażdżek łodzią, wynagrodzenia dla lokalnych przewodników, napiwków dla kierowców, bagażowych, personelu hotelowego etc. (łącznie ok. 223 USD/os + bilet do Angkor Wat, aktualnie ok. 37 USD/os płatne pilotowi jako pakiet), dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napoi do posiłków oraz innych wydatków osobistych. Do ceny podstawowej nie jest wliczony koszt wiz: kambodżańskiej i wietnamskiej - procedura wizowa opisana jest poniżej, opłaty za pośrednictwo wizowe zostały doliczone do rezerwacji (opłata za wizę wietnamską - 280 zł/os, opłata za wizę kambodżańską - 180 zł/os).

  inne

  Waluty

  Zalecamy zabranie dolarów amerykańskich, choć można również wymieniać Euro lub inne powszechnie akceptowane waluty. Pieniądze można wymienić w bankach i kantorach oraz hotelach. Zalecamy zabranie banknotów w dobrym stanie: w krajach Azji Pd.-Wsch. nie są akceptowane banknoty zniszczone, naddarte, poplamione itp. - kantory i banki odmawiają ich wymiany. W przypadku dolarów amerykańskich należy zwrócić uwagę, żeby były to banknoty najnowszych emisji, po 2000r. (seria "kolorowa").

  Telefony

  Zalecamy przed wyjazdem sprawdzenie u swojego operatora telefonii komórkowej czy roaming na Wietnam jest standardowo włączony. U części operatorów telekomunikacyjnych jest konieczność wystąpienia o uruchomienie roamingu na Wietnam.

  opinie klientów

  Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.5/6. Sprawdź opinie: "

  wizy - informacje dla sprzedawców

  Wiza wietnamska i kambodżańska

  W celu uzyskania wizy wietnamskiej i kambodżańskiej należy:

  • przy zakładaniu rezerwacji obowiązkowo wpisać narodowość, numer i datę ważności paszportu.

  • najpóźniej na 10 dni przed wylotem, wysłać skan strony paszportu ze zdjęciem i danymi osobowymi na adres

  meta description

  Bangkok i Szmaragdowy Budda • Angkor Wat i dżungla • niesamowita zatoka Ha Long • Ho Chi Minh City i Hanoi • partyzanckie tunele Cu Chi

  wizy

  Wiza wietnamska i kambodżańska

  W celu uzyskania wizy wietnamskiej i kambodżańskiej należy:

  • przy zakładaniu rezerwacji obowiązkowo wpisać narodowość, numer i datę ważności paszportu.

  • najpóźniej na 10 dni przed wylotem, wysłać skan strony paszportu ze zdjęciem i danymi osobowymi na adres

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Pogoda

  Temperatura w dzień
  31°C
  Temperatura w nocy
  25°C
  Temperatura wody
  28°C
  Liczba godzin słonecznych
  6

  Przed podróżą

  Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że została przywrócona możliwość lotów turystycznych do Tajlandii na pobyt do 30 dni. Podróżujący muszą wykonać na 72h przed wylotem test RT-PCR, wypełnić certyfikat Fit to Fly (również na 72h przed wylotem) oraz formularz wjazdowy.
  Po przylocie podróżni poddani są badaniom przesiewowym oraz kwarantannie. Każdy musi mieć wykupione ubezpieczenie od zachorowania na COVID-19 na przynajmniej 100,000 USD.
  Przy wjeździe w ruchu bezwizowym wymagany i bezwzględnie przestrzegany jest wymóg co najmniej 6-miesięcznego okresu ważności paszportu (liczony od daty wjazdu na terytorium Tajlandii), posiadanie biletu powrotnego oraz środków finansowych (10.000 THB na osobę).

  Urzędnicy imigracyjni mogą wymagać dodatkowych dokumentów potwierdzających turystyczny charakter wizyty (np. rezerwacja hotelowa, plan podróży). Niespełnienie tego warunku jest jednoznaczne z odmową wjazdu, a tym samym pasażer zawracany jest do portu macierzystego. Osoby o niedbałym i nieestetycznym wyglądzie mogą nie uzyskać zgody na wjazd.

  Od 11 sierpnia 2011 roku obywatele polscy zwolnieni są z obowiązku wizowego przy wjeździe do Tajlandii na pobyt turystyczny nie dłuższy niż okres 30 dni w przypadku wjazdu lotniczym przejściem granicznym lub 15 dni w przypadku wjazdu przejściem lądowym (z Kambodży, Laosu, Malezji). Ruch bezwizowy dotyczy jedynie wizyt o charakterze turystycznym.

  W przypadku wizyt o innym charakterze lub wizyt turystycznych przekraczających 30 dni konieczne jest ubieganie się o wizę w przedstawicielstwie dyplomatycznym Królestwa Tajlandii. Szczegółowe informacje na temat zasad wydawania wiz znajdują się na stronie MSZ Tajlandii oraz Ambasady Królestwa Tajlandii w Warszawie.
  Opłata lotniskowa wynosi 700 THB na trasach międzynarodowych oraz od 50 do 200 THB na krajowych i wliczana jest w cenę biletu. W przypadku lotów transferowych opłata nie jest doliczana do kosztów zakupu biletu, decydując się zatem na opuszczenie lotniska nawet na kilka godzin, niezbędnym jest uiszczenie opłaty przy przekraczaniu granicy.

  Opinie

  Opinie dodane przez

  9.0
  Anka Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Październik 2015Para
  Totalnie inna kultura, totalnie inny świat. Absolutna fascynacja zarówno kulturą jak i samym zwykłym życiem. Bangkok od dawna był moim celem urlopowym i w końcu udało mi się spełnić marzenie. Cudowne krajobrazy ze spacerów ulicami Sajgonu, hipnotyzujący Angkor i Zatoka Ha Long najpiękniejsze zdjęcia jakie udało mi się w życiu zrobić pochodzą właśnie stamtąd. No i szacunek dla pilotki Ewy ? chodzące kompedium wiedzy. Minusów brak tylko sam zachwyt.
  Zaletypilotka i program wycieczki
  Wadynie ma