17 138  

/za wszystkich
Podsumowanie ceny
15

Opis oferty

Biuro podróży (przedsiębiorca): ItakaKod oferty: WAK877083

Oferta

Wspaniała podróż przez trzy fascynujące orientalną egzotyką kraje: Tajlandię, Kambodżę i Wietnam. Wyprawę rozpoczyna spotkanie z pełnym kontrastów Miastem Aniołów – Bangkokiem. Kambodża oczarowuje naturalnością, wspaniałymi ludźmi. W tętniącej życiem stolicy pełnej riksz i motorów można odnaleźć niepowtarzalny klimat. Wrażenie robi Angkor – dawna stolica Imperium Khmerów z monumentalnym kompleksem świątynnym. W Wietnamie – podziemny labirynt tuneli Cu Chi, Delta Mekongu i świątynie w Ho Chi Minh. Warto zostać jeszcze tydzień w Tajlandii i przedłużyć wakacje o wypoczynek w jednym z hoteli ITAKI. Trasa w krajach zwiedzanych: ok. 1600 km plus przeloty.

Dlaczego warto wybrać tę wycieczkę

Mapa wycieczki objazdowej:

Bangkok Siem Reap Tonle Sap Angkor Phnom Penh Cu Chi Delta Mekongu Phan Thiet Ho Chi Minh (Sajgon) Bangkok

:

Trasa w krajach zwiedzanych: ok. 1600 km plus przeloty.

Plan wycieczki

1. DZIEŃ. :

Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Tajlandii. 2. DZIEŃ. :

Przylot do Bangkoku. Powitanie na lotnisku przez lokalnego przewodnika. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): kolacja w restauracji na 78. piętrze hotelu Baiyoke Sky, skąd roztacza się panoramiczny widok na miasto. Następnie spacer słynną ulicą Khao San. Powrót do hotelu, nocleg. 3. DZIEŃ. :

Śniadanie. Zwiedzanie największych atrakcji BANGKOKU: Świątyni Szmaragdowego Buddy, która jest najważniejszym sanktuarium kraju, oraz Pałacu Królewskiego, historycznej siedziby królów Tajlandii. Przejazd przez królewską dzielnicę Dusit, gdzie znajdują się m.in. sala tronowa Ananta Samakhom, pomnik króla Ramy V na koniu oraz pałac Paruskawan, w którym na początku XX w. mieszkała słynna księżniczka Katia. Wizyta w Świątyni Leżącego Buddy, w której znajduje się jeden z największych na świecie posągów Buddy mierzący aż 46 m. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka tradycyjną łodzią po rzece Chaophraya i kanałach Bangkoku, które były podstawowym szlakiem komunikacyjnym dawnego miasta. Przejazd przez dzielnicę chińską. Zwiedzanie Świątyni Złotego Buddy. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd na nocny targ Asiatique Riverfront. Kolacja serwowana składająca się z tradycyjnych tajskich dań oraz rewia transwestytów – Calypso. Czas wolny na zakupy na największym targu nocnym Bangkoku, gdzie znaleźć można mnóstwo restauracji, ulicznego jedzenia i straganów z pamiątkami. Powrót do hotelu, nocleg. 4. DZIEŃ. :

Śniadanie. Czas wolny do zagospodarowania we własnym zakresie lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) wycieczka na targi Talad Rom Hub i Damnoen Saduak: wyjazd do Samut Songkram, gdzie znajduje się bazar z torami kolejowymi, przez które raz dziennie przejeżdża pociąg. Kupcy na czas przejazdu w pośpiechu zwijają swoje stoiska, by ponownie je rozłożyć, kiedy tylko pociąg przejedzie. Następnie przejazd do Damnoen Saduak, gdzie znajduje się słynny pływający targ. Krótki rejs kanałami do targu. Czas wolny - możliwość kupienia tropikalnych owoców, pamiątek, przysmaków czy ubrań. Powrót do Bangkoku. Czas wolny, nocleg. 5. DZIEŃ. :

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wcześnie rano wyjazd z Bangkoku do Aranyaprathet, miasteczka graniczącego z Kambodżą (ok. 5 godz.). Około południa przekroczenie granicy, następnie przejazd do miasta SIEM REAP. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs po jednym z największych jezior tej części Azji – TONLE SAP. Ciekawostką jeziora są pływające wioski – osady, które zbudowane są na jeziorze z połączonych ze sobą łodzi. Podczas rejsu postój w jednej z pływających wiosek i możliwość zakupu pamiątek. Powrót do hotelu. Nocleg. 6. DZIEŃ. :

Śniadanie. Zwiedzanie ANGKORU – dawnej stolicy państwa Khmerów: Południowa Brama Angkor Thom, świątynia Bayon, Taras Słoni, Taras Trędowatego Króla i Pałac Królewski. Po południu zwiedzanie słynnej świątyni Angkor Wat – najdoskonalszego przykładu architektury khmerskiej. Wieczorem kolacja w lokalnej restauracji połączona z pokazem tradycyjnych khmerskich tańców. Czas wolny na zakupy na nocnym targu Psar Chas. Powrót do hotelu, nocleg. 7. DZIEŃ. :

Śniadanie. Drugi dzień zwiedzania Angkoru: świątynia Banteay Srei, zwana Twierdzą Kobiet i Ta Phrom, jedna z najbardziej romantycznych świątyń Angkoru, gdzie kręcono zdjęcia do filmu „Tomb Raider”. Kolacja, powrót do hotelu. Nocleg. 8. DZIEŃ. :

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd z Siem Reap do PHNOM PENH (5 - 6 godz.). W czasie podróży wspaniałe krajobrazy prowincjonalnej Kambodży. Po przybyciu do stolicy Kambodży zakwaterowanie w hotelu. Po krótkim odpoczynku zwiedzanie Phnom Penh: pałac królewski, Srebrna Pagoda, Muzeum Narodowe oraz centralny rynek. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. 9. DZIEŃ. :

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wczesnym rankiem przejazd autokarem do granicy z Wietnamem. Po przejściu kontroli paszportowej spotkanie z miejscowym przewodnikiem. Obiad. Wycieczka do słynnych tuneli CU CHI – podziemnego labiryntu tuneli, który powstał w czasie wojny wietnamskiej i pierwotnie miał długość ok. 200 km. Ręcznie wykopane tunele były bazą żołnierzy Wietkongu. Przejazd do Ho Chi Minh. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg. 10. DZIEŃ. :

Śniadanie. Wykwaterowanie Przejazd do My Tho – DELTY RZEKI MEKONG, która wpada do morza dziewięcioma odnogami. Rejs łodzią po Mekongu na wyspę Thai Son – czas wolny na lokalnym rynku, gdzie można kupić m.in. owoce tropikalne i wyroby miejscowego rzemiosła. Przepłynięcie sampanami do restauracji. Obiad. Po południu przejazd do słynącego z pięknych plaż kurortu PHAN THIET. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg. 11 - 13. DZIEŃ:

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Nocleg. 14. DZIEŃ. :

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do HO CHI MINH (Sajgon). Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny, nocleg. 15. DZIEŃ. :

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie miasta HO CHI MINH: katedra Notre-Dame, poczta centralna, ratusz, świątynia Thien Hau w dzielnicy chińskiej. Obiad. Po południu zwiedzanie Muzeum Wojny, gdzie znajdują się pamiątki po wojnie wietnamskiej, następnie zwiedzanie Pałacu Ponownego Zjednoczenia – socrealistycznej pamiątki po zjednoczeniu państwa. Czas wolny na zakupy na lokalnym targu. Po południu przejazd na lotnisko i przelot do Bangkoku. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg. 16. DZIEŃ. :

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla terminów 11.12.2024 oraz 18.12.2024: śniadanie, czas wolny w Bangkoku do zagospodarowania we własnym zakresie. Nocleg. 17. DZIEŃ (dla terminów 11.12.2024 i 18.12.2024):

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Informacje o wycieczce

Cena obejmuje:

14 noclegów w hotelach na trasie wycieczki: 4 w hotelu Bangkoku, 4 w hotelach w Kambodży, 6 w hotelach w Wietnamie; dla terminów 11.12.2024 i 18.12.2024: 15 noclegów w hotelach na trasie wycieczki: 5 w hotelu Bangkoku, 4 w hotelach w Kambodży, 6 w hotelach w Wietnamie; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; wyżywienie: 14 śniadań; w terminach 11.12 i 18.12: wyżywienie: 15 śniadań; 3 obiady; 3 kolacje; przeloty: Polska-Bangkok-Polska, Sajgon-Bangkok; transfery w Tajlandii, Kambodży i Wietnamie; opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW

Cena nie obejmuje:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 300 USD, napiwki: ok. 7 USD/dzień/os. ; Wizy: opłata wizowa i zaproszenie w Wietnamie (płatne na miejscu): ok. 35 USD; opłata wizowa w Kambodży: ok. 50 USD (wymagane 2 zdjęcia paszportowe). ; Pełne dane paszportowe: wszystkie imiona i nazwiska należy podać w momencie zakładania rezerwacji. Uwagi:

Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2013 r.; Zależnie od rozkładu lotów przylot do Polski może nastąpić dnia następnego. ; Zwiedzanie niektórych obiektów jest możliwe tylko z lokalnym anglojęzycznym przewodnikiem. ; Przy zakwaterowaniu w hotelach podczas wypoczynku wymagana jest kaucja zwrotna: ok. 60 USD/pokój/noc. Dodatkowe atrakcje podczas wycieczki:

Opłaty fakultatywne: kolacja w Bangkoku w Baiyoke Sky: ok. 55 USD; wycieczka po kanałach Bangkoku: 20 USD; Asiatique Riverfront i Calypso: 55 USD; rejs po Tonle Sap: ok. 20 USD; wycieczka na targi Talad Rom Hub i Damnoen Saduak: 60 USD/os., wymagane min. 12 osób.

Warunki uczestnictwa

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość

Podział na pokoje

Powyżej wybierasz liczbę osób, które będą zakwaterowane w 1 pokoju (lub apartamencie, willi itd.). Wybierz jedną z ofert z listy i zarezerwuj ją. Zrób oddzielne rezerwacje dla każdego kolejnego pokoju lub skontaktuj się z nami, by złożyć zamówienie u naszego doradcy.

Maksymalna liczba uczestników

Jeśli nie możesz dodać kolejnych osób, osiągnąłeś(-aś) maksymalny limit dla 1 pokoju.

Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

Pokój 2 os.

2 dorosłych

Wyżywienie zgodnie z programem
WylotPLL LOT, LO 6279
21:55
14:10
WAW · 29.10 (Wt.)Warszawa - Chopin
BKK · 30.10 (Śr.)Bangkok
PrzylotPLL LOT, LO 6280
16:10
22:20
BKK · 13.11 (Śr.)Bangkok
WAW · 13.11 (Śr.)Warszawa - Chopin
17 138 zł
za pokój

Pokój 2 os.

2 dorosłych

Wyżywienie zgodnie z programem
WylotPLL LOT, LO 6279
21:55
14:10
WAW · 29.10 (Wt.)Warszawa - Chopin
BKK · 30.10 (Śr.)Bangkok
PrzylotPLL LOT, LO 6280
16:10
22:20
BKK · 13.11 (Śr.)Bangkok
WAW · 13.11 (Śr.)Warszawa - Chopin
21 198 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Oficjalny Parking Lotniska P2, Żwirki i Wigury 1, Warszawa

1 070
za 1 auto
1 auto
Data od
29.10.2024
Data do
13.11.2024
1 070
za 1 auto

Ubezpiecz podróż z AXA Assistance MAX wraz z kosztami rezygnacji

812
za wycieczkę
812
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji

Wycieczka17 138

Cena całkowita

17 138
Zaliczka płatna teraz5 141
Pozostała kwota płatna na 22 dni przed wyjazdem.

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Pogoda

Październik

Zobacz cały rok
29°C
25°C
29°C
10

Przed podróżą

Opłata lotniskowa wynosi 700 THB na trasach międzynarodowych oraz od 50 do 200 THB na krajowych i wliczana jest w cenę biletu. W przypadku lotów transferowych opłata nie jest doliczana do kosztów zakupu biletu, decydując się zatem na opuszczenie lotniska nawet na kilka godzin, niezbędnym jest uiszczenie opłaty przy przekraczaniu granicy.

Przy wjeździe w ruchu bezwizowym wymagany i bezwzględnie przestrzegany jest wymóg co najmniej 6-miesięcznego okresu ważności paszportu (liczony od daty wjazdu na terytorium Tajlandii), posiadanie biletu powrotnego oraz środków finansowych (10.000 THB na osobę).

Urzędnicy imigracyjni mogą wymagać dodatkowych dokumentów potwierdzających turystyczny charakter wizyty (np. rezerwacja hotelowa, plan podróży). Niespełnienie tego warunku jest jednoznaczne z odmową wjazdu, a tym samym pasażer zawracany jest do portu macierzystego. Osoby o niedbałym i nieestetycznym wyglądzie mogą nie uzyskać zgody na wjazd.

Polacy, którzy podróżują do Tajlandii w celu turystycznym na okres do 30 dni, nie muszą mieć wizy.

W przypadku wizyt o innym charakterze lub wizyt turystycznych przekraczających 30 dni konieczne jest ubieganie się o wizę w przedstawicielstwie dyplomatycznym Królestwa Tajlandii. Szczegółowe informacje na temat zasad wydawania wiz znajdują się na stronie MSZ Tajlandii oraz Ambasady Królestwa Tajlandii w Warszawie.otniczym przejściem granicznym lub 15 dni w przypadku wjazdu przejściem lądowym (z Kambodży, Laosu, Malezji). Ruch bezwizowy dotyczy jedynie wizyt o charakterze turystycznym.