Dobry7 opinii
6.1

8 448

za osobę
Podsumowanie ceny
Wakacje.plWczasyTanzaniaZanzibarKarafuu Beach Resort & SPA

Karafuu Beach Resort & SPA

Kod oferty: WAK724886
Przedsprzedaż
Kod oferty: WAK724886
1/14
obiekt, bungalowy
obiekt, bungalowy, teren hotelu, plaża
basen, plaża
teren hotelu, basen, plaża
basen, pool bar, plaża

Opis oferty

Region: ZanzibarOrganizator: Best ReisenKod oferty: WAK724886

Naszym zdaniem

Bajeczne widoki, tropikalna roślinność, ładne baseny, różnorodna kuchnia, spa z widokiem na ocean, budynki hotelowe stylizowane na afrykańską wioskę, rzeźbione meble mahoniowe, regionalne dodatki, tropikalny ogród, uprzejma i pomocna obsługa.

Położenie

Na wzniesieniu, przy plaży (kamieniste dno - przyda się specjalne obuwie), kilometr od wioski Pingwe (wschodnie wybrzeże wyspy), ok. 60km od Stone Town, ok. 65km od lotniska, ok. 30km od narodowego rezerwatu przyrody Jozani Forest.

Wyposażenie

Całodobowa recepcja, przestronne lobby, kantor, 2 butiki, 2 sale konferencyjne, restauracja główna Kijiji (kuchnia międzynarodowa, taras z widokiem na ocean), Le Grand Bleu Restaurant przy plaży (owoce morza, dania a'la carte), Bondeni Pool Restaurant przy basenie (grill), Masai Village (dania regionalne otwarta 2 razy w tygodniu, ognisko, występy), Le Grand Blue (specjalność: owoce morza) na klifie z widokiem na ocean, pizzeria, koktajlbar Zanzi z werandą i kącikiem sziszy, bary swim up przy basenach, punkt informacji turystycznej, pralnia, wypożyczalnia samochodów, taras widokowy, odpłatne łącza internetowe, ogródek z warzywami i ziołami.

Pokoje

Nowoczesne i eleganckie, zaprojektowane w stylu afrykańskim z regionalnymi dodatkami. Wyposażenie: klimatyzacja, wentylator sufitowy, łazienka (prysznic, wc, suszarka), telewizja satelitarna, telefon, sejf, serwis do przygotowywania kawy/herbaty, minibar (płatny), Internet bezprzewodowy (płatny), balkon, taras lub ogródek (stolik, krzesła, szesląg), moskitiery.

Garden - pokoje usytuowane na wzgórzu, wokół tropikalny ogród. Możliwa jedna dostawka, taras lub patio z widokiem na ogród. Całkowita powierzchnia - ok. 45m kw.

Bondeni - pokoje usytuowane w rejonie "Bondeni" (niedaleko m.in grill, pool bar), z widokiem na basen "Bondeni". Możliwa jedna dostawka, taras lub patio z widokiem na ogród/basen. Całkowita powierzchnia - ok. 48m kw.

Masai - pokoje usytuowane wokół najnowszego basenu, są zaprojektowane w stylu masajskim. Możliwa jedna dostawka, taras lub patio z widokiem na ogród/basen. Całkowita powierzchnia - ok. 48m kw.

Cottage - usytuowane na łagodnym zboczu, w drugim rzędzie od plaży. Możliwość 2 dostawek, weranda z widokiem na ogród lub częściowo na ocean. Całkowita powierzchnia - ok. 60m kw.

Junior Suite - usytuowane w ogrodzie wzdłuż plaży lub na klifie. Możliwość 2 dostawek, weranda z widokiem na ocean. Powierzchnia całkowita - ok. 60m kw.

Doba hotelowa rozpoczyna się o godz. 14:00, a kończy o godz. 10:00.

Wyżywienie

HB - śniadania i kolacje, napoje płatne

All inclusive - śniadania, obiady, kolacje w restauracji głównej w formie bufetu, woda, kawa, herbata, napoje, lokalne alkohole serwowane w wyznaczonych barach do godz. 24.00.

24.12.22 - w cenie kolacja wigilijna

31.12.22 - w cenie kolacja sylwestrowa

W hotelu nie obowiązuje noszenie opasek all inclusive. Goście, będąc w restauracji lub barze, proszeni są o podanie numeru pokoju.

Sport i rozrywka

2 baseny (leżaki, parasole, materace, ręczniki bezpłatnie) ze słoną wodą, 2 korty tenisowe (oświetlenie płatne), piłka nożna, siłownia, siatkówka plażowa, rzutki, szachy ogrodowe, tenis stołowy, wieczory folklorystyczne, beach party, program rozrywkowy. Odpłatnie: wycieczki, rejsy, pokój gier, centrum nurkowe, malowniczo usytuowany ośrodek spa (masaże, zabiegi pielęgnujące, jacuzzi) z tarasem i basenem na klifie.

Dla dzieci

Plac zabaw, wydzielona część w basenie głównym, pokój dla niemowląt.

Covid-19

Ze względu na bardzo dynamicznie zmieniającą się ogólnoświatową sytuację związaną z pandemią Covid-19, hotel zastrzega sobie prawo do wprowadzenia obostrzeń i zmian dotyczących korzystania z infrastruktury oraz formuły wyżywienia zgodnej z wprowadzanymi wymogami i zasadami władz odwiedzanego kraju. Prosimy mieć na uwadze, że tego typu zamiany mogą być wprowadzone w trybie nagłym i bez wcześniejszego informowania organizatora. Różnice w opisie oferty wynikające z powyższej informacji nie stanowią podstawy reklamacyjnej. Dodatkowo, przed wyjazdem prosimy o zapoznanie się z komunikatem MSZ, przepisami wizowymi, paszportowymi dotyczącymi odwiedzanego kraju: https://polakzagranica.msz.gov.pl/, a także z informacjami zawartymi na naszej stronie internetowej: https://bestreisengroup.pl/bezpieczne-wakacje.html

Przelot

Oferta jest oparta o tzw. dynamiczne pakietowanie. Cena aktualizuje się sama po założeniu rezerwacji. Rozkład lotów podany jest na "Zgłoszeniu rezerwacji". Aby cena mogła zostać ostatecznie potwierdzona, muszą być wprowadzone poprawnie dane uczestników: płeć "Pan/Pani", imię, nazwisko, data urodzenia (takie same jak w paszportach). Po założeniu rezerwacji wstępnej nie mamy możliwości edycji danych. W przypadku braku możliwości rezerwacji biletów lotniczych w przyjętych taryfach cena ostateczna imprezy może ulec zmianie. Ewentualna dopłata podlega akceptacji klienta.

W przypadku przelotów rejsowych wszelkie zmiany zgłoszone po potwierdzeniu rezerwacji i wystawieniu biletów są rozpatrywane indywidualnie. Odpowiedzialność za konsekwencje zmian i wszelkie koszty z tym związane ponosi klient.

Jeśli uczestnik wyjazdu nie jest obywatelem polskim (nie posiada paszportu polskiego) - powinien nas o tym fakcie bezzwłocznie powiadomić, ponieważ ceny naszych ofert są skalkulowane dla klientów legitymujących się polskimi paszportami.

Linie lotnicze

Oferta oparta jest o dynamiczne pakietowanie.

Cena aktualizuje się sama po założeniu rezerwacji. Rozkład lotów podany jest na "Zgłoszeniu rezerwacji". Aby cena mogła zostać ostatecznie potwierdzona, muszą być wprowadzone poprawnie dane uczestników: płeć "Pan/Pani", imię, nazwisko, data urodzenia (takie same jak w paszportach). Po założeniu rezerwacji wstępnej nie mamy możliwości edycji danych uczestników.

W przypadku poniższych przelotów wszelkie zmiany zgłoszone po potwierdzeniu rezerwacji i wystawieniu biletów są rozpatrywane indywidualnie. Odpowiedzialność za konsekwencje zmian i wszelkie koszty z tym związane ponosi klient.

W przypadku braku możliwości rezerwacji biletów lotniczych w przyjętych taryfach cena ostateczna imprezy może ulec zmianie. Ewentualna dopłata podlega akceptacji klienta.

//

Emirates Airlines (lot z 1 przesiadką w Dubaju)

Lecąc Emirates Airlines każdy pasażer może wziąć ze sobą:

• jeden bagaż podręczny - do 7 kg,

• jeden lub dwa bagaże rejestrowane - do 23 kg (w zależności od taryfy, limit potwierdza organizator)

Na pokładzie zapewniony jest bezpłatny catering.

Zapytania o zakup miejsc przyjmowane są max do 96 h przed wylotem.

Warunki przewozu linii Emirates Airlines: https://www.emirates.com/pl/polish/before-you-fly/travel/rules-and-notices/

//

Flydubai (lot z 1 przesiadką w Dubaju)

Lecąc flydubai każdy pasażer może wziąć ze sobą:

• jeden bagaż podręczny - do 7 kg,

• jeden bagaż rejestrowany - do 20 kg.

Na pokładzie serwowany jest 1 bezpłatny posiłek. Pozostałe posiłki i napoje dodatkowo płatne, zgodnie z informacją pokładową.

Miejsca w samolocie przydzielane są automatycznie przez system. Nie możemy zagwarantować, że osoby z jednej rezerwacji będą siedziały obok siebie. Istnieje jednak możliwość rezerwacji konkretnych miejsc za dodatkową opłatą, dzięki której klienci będą mieli gwarancję miejsc obok siebie. Zapytania o zakup miejsc przyjmowane są max do 96 h przed wylotem.

Warunki przewozu linii flydubai: https://www.flydubai.com/en/information/policies/conditions-of-carriage

//

Qatar Airways (lot z 1 przesiadką w Doha)

Lecąc Qatar Airways każdy pasażer może wziąć ze sobą:

• jeden bagaż podręczny - do 7 kg,

• dwa bagaże rejestrowane - do 23 kg.

Na pokładzie zapewniony jest bezpłatny catering.

Warunki przewozu linii Qatar Airways: https://www.qatarairways.com/pl-pl/legal/conditions-of-carriage.html

//

Lufhansa (lot z 1 przesiadką we Frankfurcie)

Lecąc Lufhansa każdy pasażer może wziąć ze sobą:

• jeden bagaż podręczny - do 8 kg,

• jeden bagaż rejestrowany - do 23 kg.

Warunki przewozu linii Lufhansa: https://www.lufthansa.com/pl/pl/warunki-przewozu

//

Condor (lot z 1 przesiadką we Frankfurcie)

Lecąc Condor każdy pasażer może wziąć ze sobą:

• jeden bagaż podręczny - do 8 kg,

• jeden bagaż rejestrowany - do 20 kg.

Warunki przewozu linii Condor: https://www.condor.com/pl/pomoc-i-kontakt/owh.jsp

//

Turkish Airlines (lot z 1 przesiadką w Stambule)

Lecąc Turkish Airlines każdy pasażer może wziąć ze sobą:

• jeden bagaż podręczny - do 8 kg,

• dwa bagaże rejestrowane - do 23 kg.

Na pokładzie zapewniony jest bezpłatny catering.

Warunki przewozu linii Turkish Airlines: https://www.turkishairlines.com/en-int/legal-notice/general-conditions-of-carriage/

//

Enter Air (lot bezpośredni)

Lecąc Enter Air każdy pasażer może wziąć ze sobą:

• jeden bagaż podręczny - do 5 kg,

• jeden bagaż rejestrowany - do 16 kg.

Przy rezerwacjach założonych z przelotem liniami Enter Air, obowiązują warunki anulacji, zmiany danych uczestników zgodne z warunkami przewoźnika. Nie mają zastosowania warunki rezerwacji dla przelotów czarterowych.

Warunki przewozu linii Enter Air: https://www.enterair.pl/pl/ogolne-warunki-przewozu

Wizy

Od obywateli RP wymagana jest wiza. Można ją nabyć na lotniskach lub przez internet https://eservices.immigration.go.tz/visa. Wiza jest ważna 90 dni. Opłata wizowa wynosi 50 USD.

Na lotnisku: należy okazać paszport, którego termin ważności w dniu powrotu, nie jest krótszy niż 6miesięcy (muszą być w nim dwie puste strony); bilet powrotny; wypełnić formularz wizowy; zostaną pobrane odciski palców oraz zrobione zdjęcie.

Wiza jest ważna na całym terytorium państwa. Cudzoziemców obowiązuje jednak lokalna kontrola paszportowa (bez opłat) i celna przy wjeździe i przy opuszczaniu wysp Zanzibaru.

Wszyscy goście hotelowi muszą zapłacić tzw Infrastructure Tax w wysokości 1 USD za osobę za noc. Opłata ta jest pobierana bezpośrednio w hotelu na recepcji.

Dodatkowo osoby nieposiadające obywatelstwa polskiego zobowiązane są we własnym zakresie zrealizować kwestie wizowe. Biuro nie ponosi odpowiedzialności w sytuacji, gdy klient nie wyleci do kraju docelowego, zostanie zawrócony lub w jakikolwiek inny sposób sprawy paszportowo-wizowe wpłyną na jego wylot i pobyt.

Szczepienia

Przy wjeździe na teren Zanzibaru nie są wymagane szczepienia. Jednak WHO zaleca szczepienia przeciwko żółtej febrze, durowi brzusznemu oraz WZW A. Sugerujemy profilaktykę antymalaryczną. Należy zaopatrzyć się w środki przeciw komarom. Szczepienie przeciwko żółtej febrze wymagane od osób przybywających bezpośrednio z regionów zagrożonych chorobą.

Cena zawiera

Bilet lotniczy z opłatami lotniskowymi, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie wg oferty, wyżywienie wg oferty, polskojęzyczny rezydent, ubezpieczenie od KL, NNW, bagażu i chorób przewlekłych, VAT.

Cena nie zawiera

Opłaty za wizę (50 USD), wycieczek fakultatywnych, napiwków, wydatków własnych, dodatkowych ubezpieczeń od kosztów rezygnacji i pakiet SPORT, podatku turystycznego - 1 USD/os/noc.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość
Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

Garden room

2 dorosłych

śniadania i obiadokolacje
Wylotflydubai, FZ1788, FZ1
12:10
07:00
KRK · 11.11 (Pt.)Kraków
ZNZ · 12.11 (Sob.)Zanzibar
Przylot
21:30
11:10
ZNZ · 19.11 (Sob.)Zanzibar
KRK · 20.11 (Ndz.)Kraków
15 382 zł
za pokój

Bondeni room

2 dorosłych

śniadania i obiadokolacjeBondeni
Wylotflydubai, FZ1788, FZ1
12:10
07:00
KRK · 11.11 (Pt.)Kraków
ZNZ · 12.11 (Sob.)Zanzibar
Przylot
21:30
11:10
ZNZ · 19.11 (Sob.)Zanzibar
KRK · 20.11 (Ndz.)Kraków
16 168 zł
za pokój

Cottage room

2 dorosłych

śniadania i obiadokolacje
Wylotflydubai, FZ1788, FZ1
12:10
07:00
KRK · 11.11 (Pt.)Kraków
ZNZ · 12.11 (Sob.)Zanzibar
Przylot
21:30
11:10
ZNZ · 19.11 (Sob.)Zanzibar
KRK · 20.11 (Ndz.)Kraków
17 190 zł
za pokój

Garden room

2 dorosłych

All inclusive
Wylotflydubai, FZ1788, FZ1
12:10
07:00
KRK · 11.11 (Pt.)Kraków
ZNZ · 12.11 (Sob.)Zanzibar
Przylot
21:30
11:10
ZNZ · 19.11 (Sob.)Zanzibar
KRK · 20.11 (Ndz.)Kraków
18 134 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Green Bis, Olszanicka 17A, 30-237 Kraków

130
za 1 auto
1 auto
Data od
11.11.2022
Data do
20.11.2022
130
za 1 auto

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

280
za wycieczkę
280
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji
Wycieczka15 382
Cena całkowita15 382
Zaliczka płatna teraz4 615
Pozostała kwota płatna na 30 dni przed wyjazdem.
lub

Opinie dodane przez

Magda
Luty 2010 ·
Dodano: 27.02.2010
6.6
Hotel dla zakochanych lub emerytów, cisza spokój, podczas odpływu przy plaży kamienie, jeżowce, kapiel jedynie po przejściu 50 m betonowa drogą do laguny gdzie trzeba uważać na meduzy. Dla dzieci niebezpiecznie. Animacje jedynie aqua aerobic i siatkówka. jedzenie przeciętne, jeśli nie zdążysz sobie nałożyć przepadło. Większsość naszej grupy miała sensacje żoładkowe.

Marek
Październik 2009 ·
Dodano: 01.10.2009
9.8
Świetny

Maciej
Sierpień 2008 ·
Dodano: 15.08.2008
4.2
dwa tygodnie uwazam za stracony czas. Zanzibar jest pieknym miejcem i polecam wszystkim jednak z daleka od tego hotelu

ania
Maj 2008 ·

Grupa znajomych

Dodano: 01.06.2008
9.8
W tym hotelu spędziłam 7 dni. Jestem bardzo zadowolona ze wszystkigo. Przemiła obsługa, przepyszne jedzenie, bardzo dbają o czystość. Dla mnie to jest RAJ i mam nadzieje, że kiedyś znów uda mi się tam polecieć.

Elwira Kapuszko
Lipiec 2007 ·

Grupa znajomych

Dodano: 01.08.2007
2.0
Niestety ale zawiodłam sie na tym hotelu.

Pogoda

31°C
20°C
27°C
8

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Formularz online na 24 godziny przed przylotem. Wygenerowany kod należy pokazać władzom na lotnisku w Tanzanii zobacz więcej.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie o ile podróżujący przedstawi certyfikat z kodem QR, poświadczający przyjęcie pełnego cyklu szczepień.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak PCR, maksymalnie na 72 godziny przed przylotem do Tanzanii.

Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany dla dzieci do 12 roku życia. Starsze dzieci wymagają przedstawienia negatywnego wyniku testu PCR wykonanego maksymalnie na 72 godzin przed wylotem. Należy zabrać ze sobą wynik testu w formie papierowej lub elektronicznej w języku angielskim.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak PCR, maksymalnie na 72 godziny przed przylotem do Tanzanii.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w super cenie.
Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od chwili planowanego zakończenia pobytu w Tanzanii, dotyczy to także paszportów tymczasowych.

Obywatele Polski muszą posiadać wizę aby przekroczyć granicę i przebywać w Tanzanii. Wizę można uzyskać na głównych przejściach granicznych (w tym na lotnisku na Zanzibarze, na lotnisku w Dar es Salaam i na lotnisku Kilimandżaro) oraz przez Internet- zobacz więcej.

Koszt wizy turystycznej jednokrotnego wjazdu uzyskanej na przejściu granicznym i ważnej przez 90 dni to 50 USD. Na przejściach granicznych nie można uzyskać wizy wielokrotnego wjazdu.
Wymagane jest szczepienie przeciwko żółtej febrze od cudzoziemców podróżujących z /przez kraje endemiczne. Zdecydowanie zalecana jest profilaktyka antymalaryczna oraz szczepienie przeciw żółtaczce zakaźnej. Rekomendowane jest także używanie wody przegotowanej (także do mycia zębów) oraz kupowanie wody i napojów butelkowanych.