0

10 508

za osobę
Podsumowanie ceny
Wakacje.plWczasyTogoNieznane ludy świata

Nieznane ludy świata

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK600334
Kod oferty: WAK600334
1/7
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie

Opis oferty

Organizator: RainbowKod oferty: WAK600334

Opis oferty

Zakwaterowanie

Hotele

Pokoje: wygodnie urządzone, 2 - osobowe z łazienką (prysznic lub wanna, wc, ręczniki).

Położenie

Program

Dzień 1

Wylot z Warszawy, przesiadka w jednym z europejskich portów lotniczych, przylot do Lome, stolicy Togo, załatwienie formalności wizowych, przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu poranna wizyta na tajemniczym targu fetyszy w Lome. Poznamy tam różne składniki służące wyznawcom tradycyjnej religii Vodun do sporządzania leczniczych mikstur i magicznych amuletów, odwiedzimy też kapłana, który za drobną opłatą może przygotować dla nas amulety idoradzić jak ich używać. Zapoznamy się z zasadami jednej z ostatnich, do dzisiaj praktykowanych, tradycyjnych religii rodzimych Afryki jaką jest Vodun. Następnie przejazd w kierunku granicy z Beninem. Dotrzemy do miejscowości Grand Popo, gdzie będziemy uczestniczyć w niesamowitym tańcu Zangbeto. Taniec ten wykonywany jest przez tancerzy będących strażnikami tradycji Vodun w niespotykanych strojach przypominających… kolorowe stogi siana. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w Grand Popo (trasa około 75km).

Dzień 3

Śniadanie, przejazd do miasta Ouidah. Miasto to było jednym z najważniejszych centrów handlu niewolnikami w XVII i XVIII wieku. Znajduje się tutaj fort, będący pamiątką ponurych czasów eksportu niewolników. Zwiedzimy muzeum historyczne w forcie portugalskim, przemierzymy Drogę Niewolników (przejazd busem – dystans 4km) łączącą fort z tzw. Bramą bez Powrotu. Następnie, po przerwie na lunch (we własnym zakresie)chętni odwiedzą sanktuarium węży, gdzie staniemy w bezpiecznej odległości i pod opieką personelu z pytonami oraz innymi gatunkami węży. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w Ouidah (trasa około 60km).

Dzień 4

Po śniadaniu wyruszymy w kierunku jeziora Nokoue do jednej z największych atrakcji Beninu, jaką jest wieś Ganvie. Wybudowana w XVIII wieku przez zbiegłych niewolników wieś na palach na środku jeziora miała zapewniać schronienie uciekinierom. Można dostać się do niej wyłącznie łodzią. W wiosce, w czasie rejsu łodzią będzie możliwość zakupu lokalnego rękodzieła na pływającym bazarze. Następnie będziemy kierować się w stronę Cotonou, administracyjnej stolicy Beninu. Panoramiczny przejazd przez miasto da nam okazję zobaczyć najważniejsze budynki rządowe i pałac prezydencki. Po wyjeździe z Cotonou dotrzemy do Porto Novo, drugiej, faktycznej stolicy Beninu. Odwiedzimy tam Muzeum Etnograficzne, gdzie zapoznamy się z bogactwem kultury ludowej Beninu. Drugim muzeum na naszej trasie będzie Muzeum Królewskie Honme. Tutaj poznamy życie i dokonania lokalnego króla Tofa I. Po zwiedzaniu miasta przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg (trasa ok 90km).

Dzień 5

Śniadanie oraz wyjazd z Porto Novo do Abomey. Miasto to było stolicą królestwa Dahomeju. Zwiedzimy wpisany na listę UNESCO kompleks pałaców królewskich, które po wielu zniszczeniach wojennych oraz pożarach, są obecnie częściowo odrestaurowane. Cały kompleks królewski zajmuje teren ok. 47 hektarów. Pałace wybudowane z gliny, bambusu i drewna palmowego słyną z ozdobnych reliefów wykonywanych z termitier i oleju palmowego. Ponadto zobaczymy niecodzienne, podziemne schrony, w których mieszkańcy stolicy Dahomeju ukrywali się przed łowcami niewolników. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w Abomey. (trasa około 160km)

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd przez wnętrze Beninu na północ, do miejscowości Natitingou. Po drodze będziemy mieli okazję obserwować tradycyjne życie benińskiej wsi orazzmieniający się krajobraz wzgórz Kouffe. Ten dzień będzie naszym najdłuższym przejazdem urozmaiconym foto-postojami, aby dotrzeć do północnych regionów Beninu i Togo. Późnym popołudniem odwiedzimy Muzeum Etnograficzne Natitingou, gdzie zapoznamy się m.in. z życiem i tradycjami ludu Batammariba. Obiadokolacja i nocleg w Natitingou (trasa ok 420km po asfaltowych drogach).

Dzień 7

Po śniadaniu wyjazd w kierunku granicy z Togo. Przejazd szutrowymi drogami przez majestatyczne góry, przekroczenie granicy z Togo. Wjedziemy do słynnej doliny Koutammakou będącej ojczyzną charakterystycznego togijskiego ludu Batammariba. Odwiedzimy ich tradycyjną wieś. Batammaribowie słyną z budowania wysokich glinianych domów będących małymi fortecami obronnymi. Do dzisiaj ich kobiety noszą fantazyjne nakrycia głowy z rogami zwierząt. Lokalna społeczność, przy zgodzie wodza wykona dla nas tradycyjne tańce. Cała dolina Koutammakou jest wpisana na listę UNESCO. Następnie dotrzemy do miasta Kara – „zapasowej” stolicy Togo. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. (trasa ok 120km, częściowo po szutrowych drogach)

Dzień 8

Po śniadaniu będziemy kierować się na południe Togo. Przejedziemy przez majestatyczne góry Akwapim. Zobaczymy charakterystyczną formację skalną Aledjo Kadara, która jest swoistą wizytówką Togo. Następnie, zatrzymamy się na krótki postój w mieście Sokode, gdzie zapoznamy się z tradycjami lokalnego ludu Bassari słynącego z tańca ognia i tańca z nożami. Po południu dotrzemy do pięknie położonego miasta Kpalime, będącego swoistym górskim kurortem wypoczynkowym Afryki Zachodniej. Obiadokolacja i nocleg w Kpalime (trasa około 350km drogami asfaltowymi)

Dzień 9

Po śniadaniu odwiedzimy rezerwat nietoperzy w Kpalime, a następnie wyruszymy w drogę do Lome. W stolicy Togo odwiedzimy lokalny targ z rękodziełem oraz katedrę rzymskokatolicką z czasów niemieckiego okresu kolonialnego. W czasie objazdu miasta zobaczymy futurystyczną architekturę rządowych budynków Togo. Zakwaterowanie w Lome w hotelu nad oceanem, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 10

Po śniadaniu czas na plażowanie, relaks nad basenem lub spacery po najbliższej okolicy. W miarę możliwości, wieczorny wyjazd dla chętnych, do klubu z lokalną muzyką na żywo. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 11

Około południa wykwaterowanie z hotelu, przejazd do centrum Lome, pożegnalny lunch w lokalnej restauracji przy głównej promenadzie stolicy. Transfer na lotnisko, wylot z Lome do Paryża samolotem rejsowym z przesiadką w jednym z portów lokalnych.

Dzień 12

Przylot do Warszawy na lotniska Chopina.

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Wymagane jest szczepienie przeciwko żółtej febrze oraz posiadanie przy sobie tzw. żółtych książeczek poświadczających odbyte szczepienie. Zaleca się stosowanie profilaktyki antymalarycznej, szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i typu B, durowi brzusznemu oraz błonicy i tężcowi. Należy zabrać repelenty oraz moskitierę.

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotemrejsowym (z przesiadką w Paryżu lub Amsterdamie), opłaty lotniskowe, wizę do Beninu, zakwaterowanie w hotelach wg opisu w pokojach 2 - osobowych (z możliwością dostawki),10 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, program turystyczny, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, pilota - opiekuna grupy podczas zwiedzania, przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu i napiwków. Koszt uczestnictwa w programie (opłaty, w tym bilety wstępu oraz napiwki) ok.250 EUR/os. Wiza do Togo płatna na lotnisku(ok.63 EUR).

Inne

Szczepienia

Wymagane jest szczepienie przeciwko żółtej febrze. Zaleca się stosowanie profilaktyki antymalarycznej, szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i typu B, durowi brzusznemu oraz błonicy i tężcowi. Należy zabrać repelenty oraz moskitierę.

Meta description

Ganvie - Afrykańska Wenecja • historyczne pałace królewskie Abomey • Koutammakou - zaginiona dolina Togo • Vodun - magia i religia zachodniej Afryki

Wizy - informacje dla sprzedawców

Wiza do Togo

Przy wjeździe do Togo konieczne jest posiadanie wizy. Wymagana ważność paszportu min. 12miesięcy od daty powrotu. Wizę można wyrobić na przejściu granicznym. Niezbędne jest posiadanie 2 zdjęć paszportowych.

Wiza do Beninu

Przy wjeździe do Beninu konieczne jest posiadanie wizy oraz tzw. żółtej książeczki poświadczajacej odbyte szczepienia. Paszport musi być ważny min. 6miesięcy dłużej niż planowana data wyjazdu oraz posiadać przynajmniej dwie wolne strony.

Rainbow będzie pośredniczyło w uzyskaniu wizy do Beninu. W tym celu konecznie jest uzupełnienie wniosku wizowego w systemie rezerwacyjnym.

UWAGA - wnioski wizowe do wiz elektronicznych nie powinny zawierać polskich znaków (przykład: nazwisko klienta to SOKÓŁ, we wniosku elektronicznym wpisujemy „SOKOL”.) - jeżeli dane pole we wniosku elektronicznym nie wymaga uzupełnienia, wpisujemy: „-„ lub „n/a” lub „nie dotyczy”.

Przed ostatecznym potwierdzeniem wniosku należy upewnić się, że wszystkie dane w panelu są DOKŁADNIE TAKIE SAME JAK W PASZPORCIE!

Niezbędny jest uzupełniony i potwierdzony wniosek wizowy w systemie Travella najpóźniej na 7 dni roboczych przed wylotem, jednak uprzejmie prosimy o uzupełnianie wniosków w Travelli bezpośrednio po założeniu rezerwacji.

Gotowe wizy będą przesyłane na adres mailowy sprzedawcy oraz do punktu Rainbow na lotnisku.

Wizy

Wiza do Togo

Przy wjeździe do Togo konieczne jest posiadanie wizy. Wymagana ważność paszportu min. 12miesięcy od daty powrotu. Wizę można wyrobić na przejściu granicznym. Niezbędne jest posiadanie 2 zdjęć paszportowych.

Wiza do Beninu

Przy wjeździe do Beninu konieczne jest posiadanie wizy oraz tzw. żółtej książeczki poświadczajacej odbyte szczepienia. Paszport musi być ważny min. 6miesięcy dłużej niż planowana data wyjazdu oraz posiadać przynajmniej dwie wolne strony.

Rainbow będzie pośredniczyło w uzyskaniu wizy do Beninu. W tym celu konecznie jest uzupełnienie wniosku wizowego w systemie rezerwacyjnym.

UWAGA - wnioski wizowe do wiz elektronicznych nie powinny zawierać polskich znaków (przykład: nazwisko klienta to SOKÓŁ, we wniosku elektronicznym wpisujemy „SOKOL”.) - jeżeli dane pole we wniosku elektronicznym nie wymaga uzupełnienia, wpisujemy: „-„ lub „n/a” lub „nie dotyczy”.

Przed ostatecznym potwierdzeniem wniosku należy upewnić się, że wszystkie dane w panelu są DOKŁADNIE TAKIE SAME JAK W PASZPORCIE!

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość
Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

2 os. pokoj standardowy

2 dorosłych

śniadania i obiadokolacjeStandardowy
Wylot
WAW · 08.11 (Wt.)Warszawa - Chopin
LFW · 08.11 (Wt.)Lome
Godziny lotu podamy później
Przylot
23:20
12:00
LFW · 18.11 (Pt.)Lome
WAW · 19.11 (Sob.)Warszawa - Chopin
21 015 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Oficjalny Parking Lotniska P2, Żwirki i Wigury 1, Warszawa

860
za 1 auto
1 auto
Data od
08.11.2022
Data do
19.11.2022
860
za 1 auto

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

385
za wycieczkę
385
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji
Wycieczka21 015
Cena całkowita21 015
Zaliczka płatna teraz6 305
Pozostała kwota płatna na 30 dni przed wyjazdem.
lub

Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

no offer review

Mapa

Pogoda

35°C
20°C
29°C
8

Przed podróżą

Przy wjeździe trzeba okazać ważny paszport.
Obywatele polscy udający się do Togo muszą posiadać ważną wizę na przejazd i pobyt. Wizę można uzyskać w Ambasadzie Togo w Berlinie, a także na lotnisku w Lomé oraz na większych granicznych przejściach lądowych. Wizy na lotnisku oraz na granicy lądowej wydawane są na 7 dni; aby je przedłużyć, przed upływem terminu ważności należy zgłosić się do prefektury policji w Lomé.